Inzerce
Inzerce
Inzerce

Těhotenství

Od plánování těhotenství po porod

Plánování těhotenství, otěhotnění

Plánujete těhotenství? Chcete vědět, jak otěhotnět, kdy je možnost otěhotnění nejpravděpodobnější? Co je to oplodnění? Jak můžete ovlivnit pohlaví dítěte a jak poznáte, že jste těhotná? Jak je to po otěhotnění s menstruací? Jak vypočítat termín porodu?

Průvodce těhotenstvím od početí do porodu

Pak jste zde správně. Těhotenství je nejobsažnější oddíl našeho portálu:
O tom, jaké jsou příznaky těhotenství , o tom, že o těhotenství Vás poměrně spolehlivě informuje provedený těhotenský test, se dočtete právě v tomto informacemi nabitém oddíle. Dále Vás seznámíme, jak lékař ověří Vaše těhotenství, co je a k čemu slouží těhotenská průkazka - Váš nejdůležitější dokument v těhotenství. Také je zařazeno schéma jednotlivých návštěv v těhotenské poradně, kdy, tj. jak často poradnu navštěvovat, jaká vyšetření jsou na jednotlivých návštěvách prováděna.

V oddíle Těhotenství nemůže samozřejmě chybět Průběh těhotenství aneb, co se děje během těhotenství s maminkou, stejně jako kapitola popisující růst a vývoj miminka. Zde se můžete těšit na kapitolu vývoj miminka týden po týdnu, kterou jsme právě začali zveřejňovat. Rovněž zde řešíme nejčastější problémové situace v těhotenství. Nechybí ani pár praktických rad, jak o sebe v těhotenství pečovat, čeho se vyvarovat a jak se udržet v psychické pohodě. 

Na těhotenství navazuje Těhotenství týden po týdnuPorod s předporodní přípravouVývoj miminka týden po týdnu a Porodnice v ČR s bohatou fotogalerií a autorizovanými informacemi a hodnocením rodiček. Nezapomeňte si vytisknout Cvičení pro těhotné, které naleznete v Bonusu pro registrované.

Inzerce

Chcete-li se naučit zdravě stravovat, vařit a cvičit nejen pro období těhotenství, inspirujte se v naší publikaci Zdravé těhotenství.

Věci do porodnice, mateřská, rodičovská

Nezapomněli jsme ani na praktické aspekty těhotenství. Seznámíme Vás, jak postupovat při výběru těhotenského oblečení, jaké věci si pořídit do porodnice a co si nachystat pro miminko doma. Sama jsem tápala v sociálně-právních záležitostech týkajících se mateřství. Proto i z nich Vám přinášíme byť stručné, ale důležité informace. Dozvíte se, co je mateřská a co rodičovská dovolená, jaká je výše dávek od 1. 1. 2013, co je to porodné, jak je v současné době vysoké a kde o něj žádat.

Zajímavé články oddílu Těhotenství

Vývoj miminka týden po týdnu

Vývoj miminka týden po týdnu

Provedeme Vás obdobím, během kterého ve Vašem těle postupně roste a vyvine se miminko. Dozvíte se, jaké změny čekají Vás, Vaše tělo i Váš vyvíjející se plod.

Celý článek »

Období vývoje miminka

Období vývoje miminka

Na počátku je oplozené vajíčko. Jakými fázemi probíhá vývoj vašeho miminka? Jak se určuje délka těhotenství?

Celý článek »

Vajíčko a spermie

Vajíčko a spermie

Začátek nového života spočívá ve splynutí dvou velmi různých pohlavních buněk - ženské a mužské.

Celý článek »

Oplození

Oplození

Průběh oplození – průnik spermie do vajíčka, stadium ženského a mužského prvojádra a buněčné dělení.

Celý článek »

1. týden vývoje miminka

1. týden vývoje miminka

Vajíčko se opakovaně dělí. Nejprve na dvě úplně stejné buňky (blastomery). Při dalším dělení – rýhování – se zárodek podobá plodu moruše (stadium morula). 4. den od oplození se zárodek dostává do dutiny děložní. 5. a 6. den se mění v blastocystu a uhnízdí se v děloze.

Celý článek »

Fota z IVF

Fota z IVF

Umělé oplození a časný vývoj mimo mateřský organizmus („ve zkumavce“)

Celý článek »

2. týden vývoje miminka

2. týden vývoje miminka

Délka miminka je 0,2 mm. Mateřská krev omývá výběžky zárodku a zajišťuje jejich výživu a přísun kyslíku. Okysličenou krev přivádějí děložní tepny, odkysličenou odvádějí žíly. Na konci druhého týdne se ve stádiu blastocysty zárodek zanořuje do děložní dutiny. Může být doprovázeno drobným krvácením.

Celý článek »

3. týden vývoje miminka

3. týden vývoje miminka

Ve třetím týdnu začíná embryonální (zárodečné) období vývoje. Tvoří se zárodečné listy ectoderm, entoderm a mezoderm. Z nich vznikají všechny tělní tkáně a orgány. Před koncem třetího týdne se začíná formovat krevní oběh v embryu.

Celý článek »

4. týden vývoje miminka

4. týden vývoje miminka

Délka zárodku se pohybuje na konci čtvrtého týdne od oplození mezi 6 – 8 mm. Těhotenství je patrné při vyšetření ultrazvukem. Zevní vzhled zárodku se mění v ohnuté, miniaturní, válcovité tělíčko.

Celý článek »

5. týden vývoje miminka

5. týden vývoje miminka

Na konci čtvrtého a v pátém týdnu gravidity vyplňuje zárodek spolu se svými obaly jenom malou část děložní dutiny. Zárodek se volně vznáší v plodové vodě v amniovém váčku. Zvětšuje a vyvíjí se hlavová část.

Celý článek »

6. týden vývoje miminka

6. týden vývoje miminka

Velká mozková část hlavy je stále ještě silně ohnutá dopředu, obličejová část se dotýká srdečního hrbolu. Horní část obličeje tvoří párové výběžky pro horní čelist a mezi ně shora zasahující výběžek čelní. Vyvíjí se horní končetina.

Celý článek »

7. týden vývoje miminka

7. týden vývoje miminka

Hlavová část zárodku je ve srovnání s trupem značně veliká. V obličeji se postupně dokončuje srůst jednotlivých výběžků, které tvořily jeho základ. Na horních končetinách jsou základy prstů navzájem spojeny tenkými plovacími blánami.

Celý článek »

8. týden vývoje miminka

8. týden vývoje miminka

Hlava zárodku představuje asi polovinu celkové délky těla. Začíná se zakulacovat a vzpřimovat, takže obličej je zepředu dobře vidět. Tělo zárodku se napřimuje. Tvoří základy zevních pohlavních orgánů. Od této doby mluvíme o plodu (fétu).

Celý článek »

9.-10. týden vývoje miminka

9.-10. týden vývoje miminka

9. týdnem nastupuje fetální období, které je charakterizováno rychlým růstem těla do délky, zvětšováním a pozvolným vyzráváním vnitřních orgánů. Mění se proporce celého těla, miminko roste "do krásy".

Celý článek »

11.-12. týden vývoje miminka

11.-12. týden vývoje miminka

Délka plodu obnáší na konci 12. týdne asi 9 cm. Hmotnost plodu se pohybuje se kolem 40 g. V amniovém vaku je v tomto období asi 30 ml plodové (amniové) tekutiny. Plod se v ní volně vznáší. Ledviny produkují moč, pohlaví se od sebe začínají odlišovat. Pohyby je možné pozorovat během vyšetření ultrazvukem.

Celý článek »

13.-16. týden vývoje miminka

13.-16. týden vývoje miminka

Ve 4. lunárním měsíci pokračuje rychlý růst tělíčka plodu do délky. Mozek pokračuje ve svém vývoji. Na povrchu hlavičky začíná být patrný rozsah části porostlé vlasy. Celé tělíčko je pokryté velmi tenkou pokožkou s jemnými chloupky – lanugo.

Celý článek »

17.-20. týden vývoje miminka

17.-20. týden vývoje miminka

Délka plodu je již asi 25 cm, hmotnost asi 300 g. Na konci 20. týdne dosáhne plod přibližně polovinu své budoucí porodní délky. Plod může pohybovat rty, otevírat a zavírat ústa. Občas vraští čelíčko. Pohyby plodu jsou důraznější. Ručičky ohmatávají okolí.

Celý článek »

21.-25. týden vývoje miminka

21.-25. týden vývoje miminka

Délka plodu dosahuje asi 30 cm. Hmotnost plodu je kolem 600 – 700 gramů. Těhotenství budoucí maminky je už na první pohled zřejmé. Žena začíná vnímat pohyby plodu. Plod vnímá zvukové podněty.

Celý článek »

26.-29. týden vývoje miminka

26.-29. týden vývoje miminka

Délka plodu se pohybuje kolem 37 cm, hmotnost dosahuje již v průměru 1230 g. Těhotenstvím zvětšená děloha sahá asi 3 – 4 prsty nad pupek. Plod je velice aktivní. Nacvičuje opakovaně uchopovací a sací reflex.

Celý článek »

30.-34. týden vývoje miminka

30.-34. týden vývoje miminka

Zdravý plod má na konci 34. týdne obvykle délku asi 45 cm. Hmotnost se pohybuje nečastěji v rozmezí 2 200 až 2 500 g. Horní pól dělohy dosahuje na konci tohoto období své maximální výšky, dolního okraje hrudní kosti.

Celý článek »

Související články

Komerční sdělení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce