Inzerce
Inzerce
Inzerce

Když chcete otěhotnět: Jaký je nejdelší čas po ovulačním testu k souloži?

O ovulačních testech jsem slyšela až někdy po založení Babyonline. Nevím, jestli za nás ještě takové pomůcky k otěhotnění nebyly, nebo jsem v době plánování obou těhotenství byla na ně až příliš zaneprázdněna, ale zkrátka si je z té doby nepamatuji.

Teď jsem náhodou narazila na diskuzi snažících se žen, konkrétně bohužel velmi častou reakci: „Tak tento měsíc zase nic.“ … a přemýšlela jsem, nakolik jsou ovulační testy pro početí přínosem. 

U měření bazální teploty je totiž při jejím zvýšení na oplozující soulož již pozdě. Ke zvýšení teploty dochází až cca 24 hodin po ovulaci (uvolnění zralého vajíčka z vaječníku), kdy vajíčko již ztrácí schopnost oplození.

Inzerce

Naštěstí u ovulačních testů to vypadá mnohem nadějněji. Tam platí, že když je test pozitivní, je přesně nejvhodnější doba k oplození.

Blíže jsem si problematiku raději nechala objasnit panem profesorem Pavlem Trávníkem, embryologem.

Inzerce

Inzerce

Inzerce

Na závěr si to ještě shrňme:

Když si dle návodu uděláte ovulační test a vyjde vám pozitivně, je to nejvhodnější doba k početí potomka.

Jste totiž zhruba 2-3 dny před ovulací, a právě při styku v tomto období je největší pravděpodobnost oplození a následného otěhotnění.

Autor: MUDr. Jana Martincová
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Autor: MUDr. Jana Martincová
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Když chcete otěhotnět: Jaký je nejdelší čas po ovulačním testu k souloži? - diskuze

Poradna

Dobrý den . Moje poslední menstruace byla 16.4 v květnu v době kdy měla prijt ms jsem měla zrovna v den 17.5 a 18.5 pozitivní ovulační testy . Nechráněný styk byl 20.5 . Dne 28.5 jsem měla večer bolestivé píchnutí na levé straně podbřiškem které trvalo 30sekund . Do dnes neprisla další ms cyklus mám nepravidelný takže nevím kdy má prijt další ms . Dne 11.6 jsem si udělala těhotenský test ale nevím zda je tam něco nebo to je ryska . Jsem diabetička na inzulínu . Může se jednat o těhotenství poslední týden mě začali pobolivat prsa. Děkuji moc hezký den

Dobrý den,

přiložené těhotenské testy na fotografii jsou negativní. Pokud máte pochybnosti, doporučuji kontrolní test s odstupem dalších min. 2 dnů.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 14.06.2024, 09:32
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×