Když chcete otěhotnět: Jaký je nejdelší čas po ovulačním testu k souloži?
O ovulačních testech jsem slyšela až někdy po založení Babyonline. Nevím, jestli za nás ještě takové pomůcky k otěhotnění nebyly, nebo jsem v době plánování obou těhotenství byla na ně až příliš zaneprázdněna, ale zkrátka si je z té doby nepamatuji.
Teď jsem náhodou narazila na diskuzi snažících se žen, konkrétně bohužel velmi častou reakci: „Tak tento měsíc zase nic.“ … a přemýšlela jsem, nakolik jsou ovulační testy pro početí přínosem.
U měření bazální teploty je totiž při jejím zvýšení na oplozující soulož již pozdě. Ke zvýšení teploty dochází až cca 24 hodin po ovulaci (uvolnění zralého vajíčka z vaječníku), kdy vajíčko již ztrácí schopnost oplození.
Naštěstí u ovulačních testů to vypadá mnohem nadějněji. Tam platí, že když je test pozitivní, je přesně nejvhodnější doba k oplození.
Blíže jsem si problematiku raději nechala objasnit panem profesorem Pavlem Trávníkem, embryologem.







Na závěr si to ještě shrňme:
Když si dle návodu uděláte ovulační test a vyjde vám pozitivně, je to nejvhodnější doba k početí potomka.
Jste totiž zhruba 2-3 dny před ovulací, a právě při styku v tomto období je největší pravděpodobnost oplození a následného otěhotnění.
Ovulační kalkulačka
Předchozí článek:
Oplození není začátkem těhotenství
Následující článek:
Největší mýty o otěhotnění – úvod: Jak probíhá oplození
Poradna
Dobrý den, Poslední menstruace mi začala dne 11.12.2025 a aktuálně byla očekávaná menstruace k 9.1.2026. 3 dny po meškání menstruace jsem si udělala 3 těhotenské testy a všechny byly během sekundy pozitivní. Na 22.1. jsem objednána na vyšetření a případně potvrzení těhotenství. Aktuálně se ale potýkam s tím, že mám neustále pocit jako by měla menstruace přijít. Úplně stejné symptomy jako PMS, ale intenzivnější v pravém podbřišku, pravém boku a zádech. Mám strach aby MS nepřišla a nebylo něco v nepořádku. Mohou být tyto symptomy běžné? Menstruaci mívám vždy pravidelně. Trpím i docela vysokou únavou. Děkuji za odpověď, Zuzana Semerádová
Dobrý den,
pobolívání v podbřišku a symptomy připomínající PMS jsou běžným znakem počínajícího těhotenství, nemusí to nutně znamenat, že by bylo něco v nepořádku.
Pro akci je nutné přihlášení
Související články
Vybraná anketa
Souhlasíte s omezením odkladů za současného zrušení přípravných tříd?
26 %
31 hlasů
69 %
82 hlasů
5 %
6 hlasů
Celkem hlasovalo 119 unikátních návštěvníků
Zvolte si svůj týden těhotenství
- Před těhotenstvím
- 1. týden
- 2. týden
- 3. týden
- 4. týden
- 5. týden
- 6. týden
- 7. týden
- 8. týden
- 9. týden
- 10. týden
- 11. týden
- 12. týden
- 13. týden
- 14. týden
- 15. týden
- 16. týden
- 17. týden
- 18. týden
- 19. týden
- 20. týden
- 21. týden
- 22. týden
- 23. týden
- 24. týden
- 25. týden
- 26. týden
- 27. týden
- 28. týden
- 29. týden
- 30. týden
- 31. týden
- 32. týden
- 33. týden
- 34. týden
- 35. týden
- 36. týden
- 37. týden
- 38. týden
- 39. týden
- 40. týden
- Po 40. týdnu
Aktuální soutěže
Aktuální testování
Těhotenská kalkulačka
Vypočtěte si v naší těhotenské kalkulačce, kdy Vás čekají ultrazvuky, kdy obdržíte těhotenskou průkazku, kdy se podrobíte triple testu, kdy se vyšetřuje streptokok, kdy se provádí amniocentéza, kdy byste si měla nachystat věci do porodnice, kdy nastupujete mateřskou dovolenou.
TĚHOTENSKÉ E‑MAILY
Zaregistrujte se na Babyonline.cz, uveďte termín porodu a každý týden vám automaticky přijde e-mail s informacemi o vašem těhotenství týden po týdnu a vývoji miminka!