Těhotenství

Od plánování těhotenství po porod

Plánování těhotenství, otěhotnění

Plánujete těhotenství? Chcete vědět, jak otěhotnět, kdy je možnost otěhotnění nejpravděpodobnější? Co je to oplodnění? Jak můžete ovlivnit pohlaví dítěte a jak poznáte, že jste těhotná? Jak je to po otěhotnění s menstruací? Jak vypočítat termín porodu?

Průvodce těhotenstvím od početí do porodu

Pak jste zde správně. Těhotenství je nejobsažnější oddíl našeho portálu:
O tom, jaké jsou příznaky těhotenství , o tom, že o těhotenství Vás poměrně spolehlivě informuje provedený těhotenský test, se dočtete právě v tomto informacemi nabitém oddíle. Dále Vás seznámíme, jak lékař ověří Vaše těhotenství, co je a k čemu slouží těhotenská průkazka - Váš nejdůležitější dokument v těhotenství. Také je zařazeno schéma jednotlivých návštěv v těhotenské poradně, kdy, tj. jak často poradnu navštěvovat, jaká vyšetření jsou na jednotlivých návštěvách prováděna.

V oddíle Těhotenství nemůže samozřejmě chybět Průběh těhotenství aneb, co se děje během těhotenství s maminkou, stejně jako kapitola popisující růst a vývoj miminka. Zde se můžete těšit na kapitolu vývoj miminka týden po týdnu, kterou jsme právě začali zveřejňovat. Rovněž zde řešíme nejčastější problémové situace v těhotenství. Nechybí ani pár praktických rad, jak o sebe v těhotenství pečovat, čeho se vyvarovat a jak se udržet v psychické pohodě. 

Na těhotenství navazuje Těhotenství týden po týdnuPorod s předporodní přípravouVývoj miminka týden po týdnu a Porodnice v ČR s bohatou fotogalerií a autorizovanými informacemi a hodnocením rodiček. Nezapomeňte si vytisknout Cvičení pro těhotné, které naleznete v Bonusu pro registrované.

Chcete-li se naučit zdravě stravovat, vařit a cvičit nejen pro období těhotenství, inspirujte se v naší publikaci Zdravé těhotenství.

Věci do porodnice, mateřská, rodičovská

Nezapomněli jsme ani na praktické aspekty těhotenství. Seznámíme Vás, jak postupovat při výběru těhotenského oblečení, jaké věci si pořídit do porodnice a co si nachystat pro miminko doma. Sama jsem tápala v sociálně-právních záležitostech týkajících se mateřství. Proto i z nich Vám přinášíme byť stručné, ale důležité informace. Dozvíte se, co je mateřská a co rodičovská dovolená, jaká je výše dávek od 1. 1. 2013, co je to porodné, jak je v současné době vysoké a kde o něj žádat.

Zajímavé články oddílu Těhotenství

7. týden vývoje miminka

7. týden vývoje miminka

Hlavová část zárodku je ve srovnání s trupem značně veliká. V obličeji se postupně dokončuje srůst jednotlivých výběžků, které tvořily jeho základ. Na horních končetinách jsou základy prstů navzájem spojeny tenkými plovacími blánami.

Celý článek »

8. týden vývoje miminka

8. týden vývoje miminka

Hlava zárodku představuje asi polovinu celkové délky těla. Začíná se zakulacovat a vzpřimovat, takže obličej je zepředu dobře vidět. Tělo zárodku se napřimuje. Tvoří základy zevních pohlavních orgánů. Od této doby mluvíme o plodu (fétu).

Celý článek »

9.-10. týden vývoje miminka

9.-10. týden vývoje miminka

9. týdnem nastupuje fetální období, které je charakterizováno rychlým růstem těla do délky, zvětšováním a pozvolným vyzráváním vnitřních orgánů. Mění se proporce celého těla, miminko roste "do krásy".

Celý článek »

11.-12. týden vývoje miminka

11.-12. týden vývoje miminka

Délka plodu obnáší na konci 12. týdne asi 9 cm. Hmotnost plodu se pohybuje se kolem 40 g. V amniovém vaku je v tomto období asi 30 ml plodové (amniové) tekutiny. Plod se v ní volně vznáší. Ledviny produkují moč, pohlaví se od sebe začínají odlišovat. Pohyby je možné pozorovat během vyšetření ultrazvukem.

Celý článek »

13.-16. týden vývoje miminka

13.-16. týden vývoje miminka

Ve 4. lunárním měsíci pokračuje rychlý růst tělíčka plodu do délky. Mozek pokračuje ve svém vývoji. Na povrchu hlavičky začíná být patrný rozsah části porostlé vlasy. Celé tělíčko je pokryté velmi tenkou pokožkou s jemnými chloupky – lanugo.

Celý článek »

17.-20. týden vývoje miminka

17.-20. týden vývoje miminka

Délka plodu je již asi 25 cm, hmotnost asi 300 g. Na konci 20. týdne dosáhne plod přibližně polovinu své budoucí porodní délky. Plod může pohybovat rty, otevírat a zavírat ústa. Občas vraští čelíčko. Pohyby plodu jsou důraznější. Ručičky ohmatávají okolí.

Celý článek »

21.-25. týden vývoje miminka

21.-25. týden vývoje miminka

Délka plodu dosahuje asi 30 cm. Hmotnost plodu je kolem 600 – 700 gramů. Těhotenství budoucí maminky je už na první pohled zřejmé. Žena začíná vnímat pohyby plodu. Plod vnímá zvukové podněty.

Celý článek »

26.-29. týden vývoje miminka

26.-29. týden vývoje miminka

Délka plodu se pohybuje kolem 37 cm, hmotnost dosahuje již v průměru 1230 g. Těhotenstvím zvětšená děloha sahá asi 3 – 4 prsty nad pupek. Plod je velice aktivní. Nacvičuje opakovaně uchopovací a sací reflex.

Celý článek »

30.-34. týden vývoje miminka

30.-34. týden vývoje miminka

Zdravý plod má na konci 34. týdne obvykle délku asi 45 cm. Hmotnost se pohybuje nečastěji v rozmezí 2 200 až 2 500 g. Horní pól dělohy dosahuje na konci tohoto období své maximální výšky, dolního okraje hrudní kosti.

Celý článek »

35.-38. týden vývoje miminka

35.-38. týden vývoje miminka

Za tento jediný měsíc vzroste hmotnost zpravidla o téměř celou jednu třetinu hodnoty, které plod dosáhl za celých předchozích 34 týdnů nitroděložního vývoje. Hlavička plodu naléhá zpravidla na pánevní vchod. Mluvíme pak o poloze podélné hlavičkou. Mozek plodu již dostatečně zralý. Dobře vyvinutý je sací a uchopovací reflex.

Celý článek »

Jak probíhá porod?

Jak probíhá porod?

Porod je soubor fyziologických procesů, při nichž jsou plod a jeho obaly spolu s placentou vypuzeny z mateřského organizmu. První impulz k vyvolání porodu dává plod. Vlastní porod má čtyři fáze, které se označují jako doby porodní.

Celý článek »

Růst a vývoj miminka

Růst a vývoj miminka

Jak roste miminko v jednotlivých týdnech do délky? Kolik váží? Jak se postupně zvětšuje děloha? Co se kdy u miminka vyvíjí?

Celý článek »

Pohyby plodu

Pohyby plodu

Kdy začíná těhotná žena vnímat pohyby plodu? Kdy jsou první pohyby vidět na ultrazvuku? Jak vypadá aktivita miminka v průběhu dne? Jak často bych měla pohyby sledovat?

Celý článek »

Poloha plodu

Poloha plodu

Mění se poloha miminka? Jak se určuje poloha plodu v děloze? Jaká je optimální poloha pro porod? Kdy je nutno vést porod císařským řezem? Jaká bývá poloha dvojčat?

Celý článek »

Aktivity pro těhotné

Aktivity pro těhotné

Jaké jsou vhodné aktivity v těhotenství a proč? Jak je to s návštěvou termálního bazénu, lázní a vodních masáží v těhotenství? Spinning a bodystyling v těhotenství. Domácí práce v pokročilém stádiu těhotenství.

Celý článek »

Cvičení pro těhotné

Cvičení pro těhotné

Jaké jsou vhodné cviky pro těhotné? Vytiskněte si náš soubor. Podrobně o problematice pak pojednává kniha Zdravé těhotenství.

Celý článek »

Cvičení pro těhotné s diastázou – rozestup břišních svalů

Cvičení pro těhotné s diastázou – rozestup břišních svalů

Instruktážní video, jak cvičit v těhotenství při rozestupu břišních svalů. Marcela zavítala díky projektu Rodíme ONLINE na portálu Babyonline.cz k fyzioterapeutce v 10. týdnu těhotenství. Ta u ní zjišťuje poměrně rozsáhlý rozestup břišních svalů – diastázu, na kterou doporučuje ke zpevnění hlubokého svalstva a na šikmé břišní svaly 4 jednoduché cviky. Následně Marcele bříško zatejpuje.

Celý článek »

Tejpování břicha při rozestupu přímých břišních svalů v těhotenství

Tejpování břicha při rozestupu přímých břišních svalů v těhotenství

Diastáza - rozestup přímých břišních svalů je velice rozšířeným problémem žen po porodu. Pokud přetrvává i v dalším těhotenství, je vhodné břicho zatejpovat. Krátké video předvádí, jak to správně provést.

 

Celý článek »

Jak používat tejp. Jak správně tejpovat.

Jak používat tejp. Jak správně tejpovat.

Návod jak správně používat tejp a jaké zásady musíte při tejpování dodržovat pro správnou aplikaci.

Celý článek »

Uvolnění kyčlí ve 2. trimestru

Uvolnění kyčlí ve 2. trimestru

Marcela je dnes 23+4, tedy ve 24. týdnu těhotenství a s fyzioterapeutkou se pustily do uvolnění kyčelních kloubů a posílení bederní páteře. Přidejte se! Kdo zvládne naše nároky, porodí hravě!

Celý článek »

Související články

Komerční sdělení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce