Inzerce
Inzerce
Inzerce

Červen/3 - Renie porodila

Renie porodila - narodil se jí syn Tobiáš a oba jsou v pořádku. V seriálu nám zůstávají ještě dvě maminky. Přečtěte si, jak se jim daří. 
 • Lenižurka - se raduje z negativního testu na vývojové vady a mimi bude opravdu kluk!
 • MikeFree - už má porod za sebou! Připravujeme pro Vás podrobnosti.  
 • Amálie - si nemůže zvyknout na větší bříško, které jí začalo docela překážet. 
 • Renie - 10. 6. v 15:43 se Renie narodil syn Tobiáš. Měří 49 cm a váží 3 480 gramů.

 

LinolaSponzorem ONLINE projektu Rodíme společně s BOL je
Linolaznačka 
Linola, která každé z pěti rodiček věnuje kufříky s produkty pro miminka.  
 

 Společnost Hipp maminkám věnuje kosmetické taštičky. 

Hipp

 

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.        

 

Společnost GS věnuje maminkám těhotenské vitamíny s vysokým obsahem kyseliny listové GS Mamavit a přípravek proti nadýmání v těhotenství NoballNoball

mamavit

 

Inzerce

Lenižurka (26 let, 22. týden, druhorodička) 

Ahoj BOLky,

jak jste se v týdnu měly?

Teplota v našem podkroví se v první polovině týdne při poledni vyšplhala vždycky na zajímavých 29,5° C. Ochlazení jsme pak vítali s povděkem, ale ne na moc dlouho, protože v pátek ráno se Sára probudila s horečkou, kašlala a chrčela. Pátek 13. jako vyšitý. Od středy jsme totiž s mamkou plánovaly tajnou oslavu narozenin pro mou sestru na pátek odpoledne, kdy se měly sejít její kamarádky i s dětmi. Na pátek dopoledne jsem původně měla domluveno s babičkou Oli, že pojede se Sisi plavat a sestru jsem objednala do jiného města na masáž, abych mohla nenápadně a v klidu udělat dort a občerstvení a odvézt všechno na místo oslavy. Jenže... Matky míní, děti mění. Takže místo toho jsme trávily čas na poliklinice a obvolala jsem potvrzené účastníky, že musím party zrušit a místo toho se starat o maroda. Holky nakonec domluvily aspoň společný sraz večer v pizzerii, kam jsem za nimi po uložení malé taky došla.

Inzerce

Rodíme ONLINE

Naší Haničce jsme popřáli akorát v kruhu rodinném. I nějaký ten dort jsem nakonec po poledni stihla rychle splácat. Mrzelo mě ale, že se to nevyvedlo, jak jsme plánovali...

Inzerce

Rodíme ONLINE

V letním kině, do kterého vidím z balkónu jako na televizi, se v sobotu konal festival hudby. Loni jsme zažili, co je to za hrozný virvál trvající do ranních hodin, takže jsme se sebrali a odjeli na chalupu do Krupice. V jedenáct večer jsem v polospánku hledala tašku s teplejší přikrývkou pro Sáru, ve které jsem měla mimochodem i všechny doklady a milá taška nikde. V tu chvíli jsem věděla, že je průser na spadnutí a přesně jsem viděla tu zapomenutou tašku při vchodových dveřích u nás u domu. Takže jsem jako jediná alkohol nepožívající sedla do auta a jela zpátky do Klášterce. Celou cestu jsem se klepala jak ratlík. Milá taška tam na mě ale čekala neposkvrněná. Tak mi spadl balvan z hrudi a vydala jsem se zpět noční krajinou. Cestou jsem potkala na silnici mrtvou slepici, jednu běžící lišku a přeběhnuvší kunu. Všichni jsme přežili a já si mohla jít konečně ve dvanáct v klidu lehnout. Noc moc klidná nebyla, Sárulka se trápila, takže jsem byla každou chvíli u ní a snažila se jí těšit v náručí.

Inzerce

Rodíme ONLINE

Ráno se mi záda odvděčila za tu mateřskou péči neskutečnou bolestí při ztuhlých bedrech. Ach ta moje skolióza a plotny. To si pak vždycky vzpomenu na to, jak mi známí říkají „To bys ji ale takhle neměla tahat, když jsi těhotná!“ A v duchu se musím smát. Co mi asi tak zbývá?:D Tohle asi zná každá vícečetná mamka. Bude hůř. Až je budu muset po porodu někam dotáhnout oba najednou. Mimi i Sáru. To bude teprve sranda. Přemýšlím o šátkování.

Těhotenské pocity

Týden jsem nemohla najít průkazky (očkovací průkaz a těhotenskou průkazku). Ve čtvrtek v půl desáté jsem je objevila a zjistila, že v deset mám pravidelnou kontrolu na gyndě:D Trochu honička, ale stihla jsem udat Sáru a včas tam dorazit.

Přišel mi dopis z karlovarské kliniky a test na vývojové vady plodu Prenascan vyšel negativní – úleva... A máme potvrzeno, že nosím pod srdcem opravdu malého Fanouška.
Přeji vám všem hezký týden plný pohody,

Léňa

Amálie (30 let, 24. týden těhotenství, prvorodička)

ahoj BOLky,

nemůžu tomu uvěřit, ale je tu další týden.

Dřív jsem několikrát denně hledala v kolikátém týdnu jsem, a který přesně den, propočítávala a očima tlačila čísla v tabulce a hltala každou malou informaci, co se zrovna vyvíjí a co se mi v tom břiše děje a co mě čeká a nemine...

Pak přišlo období zabezpečování miminka, šílenství, aby mi něco nechybělo, to už taky trochu ustalo, protože už přestáváme mít v bytě místo na další věci. A zjistila jsem, že si vlastně nedokážu ani představit, jak malé bude to miminko. Nakukuji teď maminkám do kočárků, koukám po kojících maminkách a odhaduju, kolik je miminku měsíců a vlastně si uvědomuju, do jaké situace se vlastně vůbec řítím.

No co si budeme povídat, ty řvoucí mě trochu odrazují, ale už vím, že vlastně nemám na výběr, takže kolem těch hlasitých procházím rychlým krokem a přehlížím :-)

Poslední týden, vlastně spíš měsíc mi strašně moc povyrostlo břicho, rodiče jsou na dovolené, až se vrátí, asi mě už ani nepoznají, protože mi opravdu narostl pupek jako hrom, už mám 10 kilo navrch a cokoli dělám, tak mi padá po břiše, zavadím břichem, a když se chci někde protáhnout, tak už není výhra jít bokem.

Kvůli tomu mám o kamaráda míň. Zaparkoval vedle mě auto a to dost blízko, normálně bych se protáhla, ale s tím břichem to nešlo. Tak se rozhodl udělat dobrý skutek, že auto přeparkuje, ale přehlídl zídku a prásk... nárazník v háji... A tak mám o kamaráda míň :-D Třeba se mnou bude po porodu zas kámoš :-)

Taky jsem na jedné společenské akci střetla dvě kamarádky, které mají podobně termín, jedna dřív o dva měsíce a druhá o týden, no co si budeme povídat, velikostně jsem na úrovni té s dřívějším termínem! Tu o týden dřív jsem strčila do kapsy ;-) No tak jsme dělaly společné foto s pupkama, to byla docela legrace.

Rodíme ONLINE

Sem tam ještě teda poslouchám, že nemám žádný břicho, ono to v sedě ještě trochu mate, ale na druhou stranu při chůzi už slýchám, že mám veliký břicho a jestli nemám pod tričkem polštář ;-)

Tak snad je tam ta naše holčička zdravá, když roste jak z vody, už se na ni těšíme, ale do podzimu ještě času dost!

Pa Amálka

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Červen/3 - Renie porodila - diskuze

 • Amálko já se na férovku maminek ptala, kolik že je těm jejich drobečkům, abych si udělala představu. A teď, co jsou prckové větší, tak se opět ptám maminek, kolik je těm jejich, abych věděla, jak si kluci stojí - co už umí, co neumí, co jim jde a co ne.

  Lenižurko mám radost, že se dostavil NEGATIVNÍ VÝSLEDEK!!! a vlastně i k Františkovi, že :o). Tak jen tak dál.
  Buik   | 23.06.2014 19:56:19
  Reagovat | URL příspěvku
 • Lenižurko gratuluji k dobrým výsledkům prenascanu a k Františkovi ;-), jeden 2,5letý exemplář Františka mám doma a většinu času bych to tedy vyreklamovala a vrátila ;-D, ten váš ale určitě bude zlatíčko (ten náš to občas umí taky, ale moc nám to najevo nedává)
  s tím taháním dětí to prostě jinak nejde, náš má 15 kilo a tahám ho taky i teď necelý týden do porodu. Ono to tělo je při druhém těhotenství takové zocelenější 
  Myšice   | 17.06.2014 07:15:59
  Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobry den,
chtela bych se zeptat ohlede menstruace kterou jsem dostala pred laparoskopickym zakrokem s mimodeloznim tehotenstvi. Zacala mi ten den kdy jsem sla na zakrok a trvala tak jak klasiky tech sedm dni muzu ji pocitat mezi prvni tri cykly po operci?

Dobrý den,

tohle zhodnotit takto v rámci internetové poradny nelze, při mimoděložním těhotenství často dochází ke krvácení, které si můžeme mylně vykládat jako menses. Jako menstruaci bych považovala krvácení, které nastane až po operaci.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 18.04.2024, 09:16
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×