Červen/3 - Renie porodila

Renie porodila - narodil se jí syn Tobiáš a oba jsou v pořádku. V seriálu nám zůstávají ještě dvě maminky. Přečtěte si, jak se jim daří. 
 • Lenižurka - se raduje z negativního testu na vývojové vady a mimi bude opravdu kluk!
 • MikeFree - už má porod za sebou! Připravujeme pro Vás podrobnosti.  
 • Amálie - si nemůže zvyknout na větší bříško, které jí začalo docela překážet. 
 • Renie - 10. 6. v 15:43 se Renie narodil syn Tobiáš. Měří 49 cm a váží 3 480 gramů.

 

LinolaSponzorem ONLINE projektu Rodíme společně s BOL je
Linolaznačka 
Linola, která každé z pěti rodiček věnuje kufříky s produkty pro miminka.  
 

 Společnost Hipp maminkám věnuje kosmetické taštičky. 

Hipp

 

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.        

 

Společnost GS věnuje maminkám těhotenské vitamíny s vysokým obsahem kyseliny listové GS Mamavit a přípravek proti nadýmání v těhotenství NoballNoball

mamavit

 

Lenižurka (26 let, 22. týden, druhorodička) 

Ahoj BOLky,

jak jste se v týdnu měly?

Teplota v našem podkroví se v první polovině týdne při poledni vyšplhala vždycky na zajímavých 29,5° C. Ochlazení jsme pak vítali s povděkem, ale ne na moc dlouho, protože v pátek ráno se Sára probudila s horečkou, kašlala a chrčela. Pátek 13. jako vyšitý. Od středy jsme totiž s mamkou plánovaly tajnou oslavu narozenin pro mou sestru na pátek odpoledne, kdy se měly sejít její kamarádky i s dětmi. Na pátek dopoledne jsem původně měla domluveno s babičkou Oli, že pojede se Sisi plavat a sestru jsem objednala do jiného města na masáž, abych mohla nenápadně a v klidu udělat dort a občerstvení a odvézt všechno na místo oslavy. Jenže... Matky míní, děti mění. Takže místo toho jsme trávily čas na poliklinice a obvolala jsem potvrzené účastníky, že musím party zrušit a místo toho se starat o maroda. Holky nakonec domluvily aspoň společný sraz večer v pizzerii, kam jsem za nimi po uložení malé taky došla.

Rodíme ONLINE

Naší Haničce jsme popřáli akorát v kruhu rodinném. I nějaký ten dort jsem nakonec po poledni stihla rychle splácat. Mrzelo mě ale, že se to nevyvedlo, jak jsme plánovali...

Rodíme ONLINE

V letním kině, do kterého vidím z balkónu jako na televizi, se v sobotu konal festival hudby. Loni jsme zažili, co je to za hrozný virvál trvající do ranních hodin, takže jsme se sebrali a odjeli na chalupu do Krupice. V jedenáct večer jsem v polospánku hledala tašku s teplejší přikrývkou pro Sáru, ve které jsem měla mimochodem i všechny doklady a milá taška nikde. V tu chvíli jsem věděla, že je průser na spadnutí a přesně jsem viděla tu zapomenutou tašku při vchodových dveřích u nás u domu. Takže jsem jako jediná alkohol nepožívající sedla do auta a jela zpátky do Klášterce. Celou cestu jsem se klepala jak ratlík. Milá taška tam na mě ale čekala neposkvrněná. Tak mi spadl balvan z hrudi a vydala jsem se zpět noční krajinou. Cestou jsem potkala na silnici mrtvou slepici, jednu běžící lišku a přeběhnuvší kunu. Všichni jsme přežili a já si mohla jít konečně ve dvanáct v klidu lehnout. Noc moc klidná nebyla, Sárulka se trápila, takže jsem byla každou chvíli u ní a snažila se jí těšit v náručí.

Rodíme ONLINE

Ráno se mi záda odvděčila za tu mateřskou péči neskutečnou bolestí při ztuhlých bedrech. Ach ta moje skolióza a plotny. To si pak vždycky vzpomenu na to, jak mi známí říkají „To bys ji ale takhle neměla tahat, když jsi těhotná!“ A v duchu se musím smát. Co mi asi tak zbývá?:D Tohle asi zná každá vícečetná mamka. Bude hůř. Až je budu muset po porodu někam dotáhnout oba najednou. Mimi i Sáru. To bude teprve sranda. Přemýšlím o šátkování.

Těhotenské pocity

Týden jsem nemohla najít průkazky (očkovací průkaz a těhotenskou průkazku). Ve čtvrtek v půl desáté jsem je objevila a zjistila, že v deset mám pravidelnou kontrolu na gyndě:D Trochu honička, ale stihla jsem udat Sáru a včas tam dorazit.

Přišel mi dopis z karlovarské kliniky a test na vývojové vady plodu Prenascan vyšel negativní – úleva... A máme potvrzeno, že nosím pod srdcem opravdu malého Fanouška.
Přeji vám všem hezký týden plný pohody,

Léňa

Amálie (30 let, 24. týden těhotenství, prvorodička)

ahoj BOLky,

nemůžu tomu uvěřit, ale je tu další týden.

Dřív jsem několikrát denně hledala v kolikátém týdnu jsem, a který přesně den, propočítávala a očima tlačila čísla v tabulce a hltala každou malou informaci, co se zrovna vyvíjí a co se mi v tom břiše děje a co mě čeká a nemine...

Pak přišlo období zabezpečování miminka, šílenství, aby mi něco nechybělo, to už taky trochu ustalo, protože už přestáváme mít v bytě místo na další věci. A zjistila jsem, že si vlastně nedokážu ani představit, jak malé bude to miminko. Nakukuji teď maminkám do kočárků, koukám po kojících maminkách a odhaduju, kolik je miminku měsíců a vlastně si uvědomuju, do jaké situace se vlastně vůbec řítím.

No co si budeme povídat, ty řvoucí mě trochu odrazují, ale už vím, že vlastně nemám na výběr, takže kolem těch hlasitých procházím rychlým krokem a přehlížím :-)

Poslední týden, vlastně spíš měsíc mi strašně moc povyrostlo břicho, rodiče jsou na dovolené, až se vrátí, asi mě už ani nepoznají, protože mi opravdu narostl pupek jako hrom, už mám 10 kilo navrch a cokoli dělám, tak mi padá po břiše, zavadím břichem, a když se chci někde protáhnout, tak už není výhra jít bokem.

Kvůli tomu mám o kamaráda míň. Zaparkoval vedle mě auto a to dost blízko, normálně bych se protáhla, ale s tím břichem to nešlo. Tak se rozhodl udělat dobrý skutek, že auto přeparkuje, ale přehlídl zídku a prásk... nárazník v háji... A tak mám o kamaráda míň :-D Třeba se mnou bude po porodu zas kámoš :-)

Taky jsem na jedné společenské akci střetla dvě kamarádky, které mají podobně termín, jedna dřív o dva měsíce a druhá o týden, no co si budeme povídat, velikostně jsem na úrovni té s dřívějším termínem! Tu o týden dřív jsem strčila do kapsy ;-) No tak jsme dělaly společné foto s pupkama, to byla docela legrace.

Rodíme ONLINE

Sem tam ještě teda poslouchám, že nemám žádný břicho, ono to v sedě ještě trochu mate, ale na druhou stranu při chůzi už slýchám, že mám veliký břicho a jestli nemám pod tričkem polštář ;-)

Tak snad je tam ta naše holčička zdravá, když roste jak z vody, už se na ni těšíme, ale do podzimu ještě času dost!

Pa Amálka

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Červen/3 - Renie porodila - diskuze

 • Amálko já se na férovku maminek ptala, kolik že je těm jejich drobečkům, abych si udělala představu. A teď, co jsou prckové větší, tak se opět ptám maminek, kolik je těm jejich, abych věděla, jak si kluci stojí - co už umí, co neumí, co jim jde a co ne.

  Lenižurko mám radost, že se dostavil NEGATIVNÍ VÝSLEDEK!!! a vlastně i k Františkovi, že :o). Tak jen tak dál.
  Buik   | 23.06.2014 19:56:19
  Reagovat | URL příspěvku
 • Lenižurko gratuluji k dobrým výsledkům prenascanu a k Františkovi ;-), jeden 2,5letý exemplář Františka mám doma a většinu času bych to tedy vyreklamovala a vrátila ;-D, ten váš ale určitě bude zlatíčko (ten náš to občas umí taky, ale moc nám to najevo nedává)
  s tím taháním dětí to prostě jinak nejde, náš má 15 kilo a tahám ho taky i teď necelý týden do porodu. Ono to tělo je při druhém těhotenství takové zocelenější 
  Myšice   | 17.06.2014 07:15:59
  Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Příkrmy

| veronika001 | 21.01.2019, 16:02

Dobrý den paní doktorko, mám 5 měsíční miminko (převážně na umělém mléku) a od minulého týdne jsem začala s příkrmy. Mám na vás dotaz ohledně postupu a sestavení jídelníčku.Protože všude jsem se dočetla různé postupy a názory na to, jak začínat s příkrmy, tak se pokouším si jídelníček sestavit podle sebe,ale nevím,zda je můj postup správný. Moje lékařka mi doporučila,že mám na začátek zkusit 4-5 druhu zeleniny samostatně a až pak začít zeleninové směsi a pak přidat maso.Tady jsem se dočetla,že brokolice a květák není na začátek vhodné podávat také kvůli nadýmání,ale bohužel jinou zeleninu samostatně v příkrmech neprodávají (kromě dýně ) v první lžičce,nevím tedy zda mohu tento druh podat a nebo už mohu začít zeleninovou směsí,např.mrkev s bramborem,když už je mám vyzkoušené.Takže první den jsem začala dávat kupovanou mrkev ve skleničce,to snědl cca.2-3 lžičky,poté jsem dokrmila UM. Mrkev jsem mu dala ještě další 2 dny, to snědl o něco více,ale pořád ne celou skleničku,ani polovinu,tak jsem ho pak dokrmila mlékem.Na mrkev žádná reakce nebyla,tak jsem čtvrtý den zkusila uvařit bramboru s trochou UM a zase podávala asi dva dny. Nyní zkouším třetí druh zeleniny a to hrášek v první lžičce, i když vím,že je nadýmavý. Ráda bych vyzkoušela i tu brokolici,aby si na ni zvykl,když mu pak budu podávat zeleninové směsi. Množství zeleniny se mi moc nedaří navýšit, takže aby mi syn něco snědl tak mu vždy nabídnu příkrm a hned nechám zapít trochou mléka,tak nevím jestli to mohu takhle dělat,ale jedině tak mi něco sní. Po příkrmu mu dám napít ještě trochou kojenecké vody asi 50ml (jiné tekutiny ještě nedávám) a pak dokrmím mlékem,tak by mě zajímalo jestli mohu tento postup dodržovat,jestli to pro něj není zbytečně moc kombinací najednou. Nechávám mu pár minut odstup mezi příkrmem,vodou a mlékem, ale celé krmení tak trvá přes hodinu.Prosím o radu,zda je tento postup správný nebo si to mám rozvrhnout jinak a tu vodu nemusím nutně podávat po obědě,ale třeba dopoledne.Kaše zatím nedávám.Předem děkuji za Vaši odpověď

Dobrý den. Postup, jak píšete, může být. Každé dítě je individuální a jinak si zvyká na příkrmy. Všechna doporučení se uzpůsobují dítěti. Brokolici můžete zařadit. Pokud by mělo dítě problémy s určitou zeleninou, potom se doporučuje na 1 měsíc vysadit, poté opět zkusit.

Jsou děti, které příkrmy jí pěkně a bez problémů, jiné si zvykají pomalu, moc toho nesní, ale je třeba pomalu zvykat v malých množstvích, takže postupujte tak, jak jste zjistila, že je to pro vaše dítě nejlepší. Jen postupně nedávejte každé sousto zapíjet mlékem, po příkrmu můžete podat vodu, nebo mléko. Zeleninový příkrm podávejte místo polední dávky mléka, aby si dítě zvyklo na polední obědovou dávku a chuť.

Zeleninové příkrmy si postupně můžete vařit i sama, mají jinou chuť než skleničky a jsou pestřejší, možná to bude lépe chutnat.

Kupujte zeleninu v kamenném obchodě, nebo bio, dusičnanů se bát nemusíte.

Do 1 roku se nedoporučují papriky, kukuříce, houby, rajčata jen loupaná, cibule, česnek a porek postupně. 

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 22.01.2019, 08:57
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce