Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE: Září/4 – Lenižurka porodila. Kdy porodí Amálie?

Co v tomto týdnu těhotenství maminky prožily? 
  • Lenižurka - včera ráno porodila. Její syn František měl ukázkové míry. 
  • Amálie - se už svého miminka také nemůže dočkat. Porodí již tento týden? 

LinolaSponzorem ONLINE projektu Rodíme společně s BOL je
Linolaznačka 
Linola, která každé z pěti rodiček věnuje kufříky s produkty pro miminka.  
 

 Společnost Hipp maminkám věnuje kosmetické taštičky. 

Hipp

 

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.        

 

Společnost GS věnuje maminkám těhotenské vitamíny s vysokým obsahem kyseliny listové GS Mamavit a přípravek proti nadýmání v těhotenství NoballNoball

mamavit

 

Amálie (30 let, 39. týden těhotenství, prvorodička, termín porodu září 2014) 

Ahoj BOLKy,

jak jsem minule avizovala, doufám, že tenhle můj týdenní souhrn bude poslední, a pak už jen porod.
Ono už se toho totiž moc nemění, je to jen nekonečné čekání a čekání na úplné obrácení života vzhůru nohama, protože u prvního dítka to tak asi bývá, druhé už má cestu tak trochu vyšlapanou. ;-)

Takže jak bylo tento týden těhotenství?

Paní doktorka mi hned v začátku týdne na kontrole a ozvách říkala, že si podle toho, jak vypadám, nemyslí, že bych měla tento týden rodit a měla pravdu. Týden se s týdnem sešel a já jsem stále 2v1. Říkala, že už se nemám nijak omezovat, a hodně chodit a dělat vše normálně, ať malou vlastně vypudím. Při mém pokusu o předpis magnézia mi řekla, že to už ne, že ona už teď chce, aby mi to břicho tvrdlo a tak jsem jen zamáčkla slzu. Jediné, co mi předepsala, byly injekce na ředění krve, ty už mi také došly. Seskočila jsem z kozy a hurá na ozvy.

Malá sice tentokrát neřádila, ale klasicky na opačné straně než minule, čili byla na pravé straně, ani sestřička nechtěla věřit, no a tento týden už byla zase na levé straně. Asi si tím věčným fotbalem dělá místo a dokáže se otočit. Ještě si říkám, jestli to nebude burčákem, to tam pak taky lítá jak v pračce, ale z toho jednoho deci na chuť asi ne, no prostě je asi šikovná. ;-)

Každopádně jsem trajdala po městě, břicho tvrdlo, kutálela jsem se po obchodech a domů a stejně nic, akorát jsem z toho usnula únavou.

Lidé mě nejen pouští sednout, ale obden se mi stává, že mě někdo zastavuje a nabízí mi pojištění, spoření a jiné výhody pro malou, no neskutečné, jak jsou lidé okolo ve střehu!

Také jsem se konečně rozhoupala pro pediatra a zároveň doktorku pro děti a dorost. Doporučení je nejvíc, tak jsem tam ještě zašla osobně, ať víme, do čeho pak jdeme, domluvila se, jestli ještě nabírají a řekla, že za týden se uvidíme. Sestřička i paní doktorka byly moc milé a těší se na nás, prý se po návratu z porodnice staví k nám domů. To je fajn, další hřích vyřešený. Vypráno už také máme, postýlka stojí, no ještě to musím vyžehlit, ale vyhýbám se tomu jak čert kříži, tak jestli do zítřka neporodím, tak slibuju, že to udělám. :-)

Nejvíc nervózní je stejně manžel, sotva v noci kviknu při obracení a odlehčování kyčlím, tak už je jak na koni, jestli nerodím, z práce mi furt píše, jestli vše ok a odkládá všechny schůzky mimo město, kdyby náhodou. :-D Tak se tomu musím smát. Já mu stále v klidu říkám, nestresuj, času bude dost, malá si dává na čas a někdo mi říkal, když pálí žáha, že rostou vlasy, tak čekám minimálně copy po pas, jak mě pálí žáha a jak si malá dává na čas, to prý roste do krásy... no tak uvidíme. Vlastně to už je jasný, vlastní miminka jsou vždycky nejkrásnější, tak už aby to bylo tady, protože to čekání: je nudaaaaa.

Držte palce, ať už to přijde, jsem teď už ve 40tt, tak pojď mi hop.

Pa Amálka

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Září/4 - Lenižurka porodila. Kdy porodí Amálie? - diskuze

Poradna

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jak funguje změna rodičovského příspěvku. Doma jsem si vypočítala kolik už jsem vybrala a kolik mi zbývá, ale chtěla bych vědět, jestli mi to na úřadě ještě přepočítají a zkontrolují, nebo tam musím přijít už s hotovým návrhem?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

na úřadě by Vám měli poskytnout informaci, jaká částka rodičovského příspěvku Vám ještě zbývá, a do jakého data Vám tedy vychází příspěvek po úpravě.

Ing. Lenka Poláková | Babyonline | 21.09.2023, 09:05
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
Inzerce
×