Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE: Září/4 – Lenižurka porodila. Kdy porodí Amálie?

Co v tomto týdnu těhotenství maminky prožily? 
  • Lenižurka - včera ráno porodila. Její syn František měl ukázkové míry. 
  • Amálie - se už svého miminka také nemůže dočkat. Porodí již tento týden? 

LinolaSponzorem ONLINE projektu Rodíme společně s BOL je
Linolaznačka 
Linola, která každé z pěti rodiček věnuje kufříky s produkty pro miminka.  
 

 Společnost Hipp maminkám věnuje kosmetické taštičky. 

Hipp

 

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.        

 

Společnost GS věnuje maminkám těhotenské vitamíny s vysokým obsahem kyseliny listové GS Mamavit a přípravek proti nadýmání v těhotenství NoballNoball

mamavit

 

Amálie (30 let, 39. týden těhotenství, prvorodička, termín porodu září 2014) 

Ahoj BOLKy,

jak jsem minule avizovala, doufám, že tenhle můj týdenní souhrn bude poslední, a pak už jen porod.
Ono už se toho totiž moc nemění, je to jen nekonečné čekání a čekání na úplné obrácení života vzhůru nohama, protože u prvního dítka to tak asi bývá, druhé už má cestu tak trochu vyšlapanou. ;-)

Takže jak bylo tento týden těhotenství?

Paní doktorka mi hned v začátku týdne na kontrole a ozvách říkala, že si podle toho, jak vypadám, nemyslí, že bych měla tento týden rodit a měla pravdu. Týden se s týdnem sešel a já jsem stále 2v1. Říkala, že už se nemám nijak omezovat, a hodně chodit a dělat vše normálně, ať malou vlastně vypudím. Při mém pokusu o předpis magnézia mi řekla, že to už ne, že ona už teď chce, aby mi to břicho tvrdlo a tak jsem jen zamáčkla slzu. Jediné, co mi předepsala, byly injekce na ředění krve, ty už mi také došly. Seskočila jsem z kozy a hurá na ozvy.

Malá sice tentokrát neřádila, ale klasicky na opačné straně než minule, čili byla na pravé straně, ani sestřička nechtěla věřit, no a tento týden už byla zase na levé straně. Asi si tím věčným fotbalem dělá místo a dokáže se otočit. Ještě si říkám, jestli to nebude burčákem, to tam pak taky lítá jak v pračce, ale z toho jednoho deci na chuť asi ne, no prostě je asi šikovná. ;-)

Každopádně jsem trajdala po městě, břicho tvrdlo, kutálela jsem se po obchodech a domů a stejně nic, akorát jsem z toho usnula únavou.

Lidé mě nejen pouští sednout, ale obden se mi stává, že mě někdo zastavuje a nabízí mi pojištění, spoření a jiné výhody pro malou, no neskutečné, jak jsou lidé okolo ve střehu!

Také jsem se konečně rozhoupala pro pediatra a zároveň doktorku pro děti a dorost. Doporučení je nejvíc, tak jsem tam ještě zašla osobně, ať víme, do čeho pak jdeme, domluvila se, jestli ještě nabírají a řekla, že za týden se uvidíme. Sestřička i paní doktorka byly moc milé a těší se na nás, prý se po návratu z porodnice staví k nám domů. To je fajn, další hřích vyřešený. Vypráno už také máme, postýlka stojí, no ještě to musím vyžehlit, ale vyhýbám se tomu jak čert kříži, tak jestli do zítřka neporodím, tak slibuju, že to udělám. :-)

Nejvíc nervózní je stejně manžel, sotva v noci kviknu při obracení a odlehčování kyčlím, tak už je jak na koni, jestli nerodím, z práce mi furt píše, jestli vše ok a odkládá všechny schůzky mimo město, kdyby náhodou. :-D Tak se tomu musím smát. Já mu stále v klidu říkám, nestresuj, času bude dost, malá si dává na čas a někdo mi říkal, když pálí žáha, že rostou vlasy, tak čekám minimálně copy po pas, jak mě pálí žáha a jak si malá dává na čas, to prý roste do krásy... no tak uvidíme. Vlastně to už je jasný, vlastní miminka jsou vždycky nejkrásnější, tak už aby to bylo tady, protože to čekání: je nudaaaaa.

Držte palce, ať už to přijde, jsem teď už ve 40tt, tak pojď mi hop.

Pa Amálka

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Září/4 - Lenižurka porodila. Kdy porodí Amálie? - diskuze

Poradna

Zavírání se v pokoji

| Ada1215 | 18.10.2020, 16:29

Dobrý den, dceři je 12 let a v poslední době se neustále zavírá ve svém pokoji, nechce s námi moc komunikovat a dokonce jí i vadí, nechávat otevřené dveře do svého pokoje, i když ví, že tam bez jejího vědomí nebudeme vstupovat. Snažíme se její soukromí respektovat, vždy klepeme na dveře, pokud s ní chceme mluvit. Nevím, jestli je to puberlou nebo proč nám jako rodičům přestala věřit. Podotýkám, že se u nás doma nic nezměnilo, vše funguje jako dřív. Někdy mám pocit, že jí i vadí jen moje přítomnost. Přitom jsou ale dni, kdy se spolu normálně bavíme, dokonce se mi tu a tam s něčím svěří. Ale takových chvil je čím dál méně a bojím se, aby nevymizely úplně. Vím, že má nějaké problémy s kamarádkami, ale o tom vůbec nechce mluvit. Dále mě trápí její vztah s otcem . mým manželem. Ten je na ní poměrně přísný, což vůbec není na škodu, ale mám pocit, jako by se úplně vytratilo jakékoliv prřátelství mezi ní a otcem. Dokonce se i vyjádřila v tom smylsu, že by bylo lepší, kdyby s námi vůbec nebydlel. Všechno je mi to hrozně líto. Poradíte mi, prosím, jak vylepšit komunikaci a vztahy v rodině? Jak docílit toho, aby se situace ještě nezhoršovala? Dcera ví, že ji mám moc ráda a že mlže kdykoliv přijít, pokud ji bude něco trápit. Myslím, že ví, že mi může věřit.
Děkuji za radu.

Dobrý den, u vás doma se jak píšete, nic nezměnilo, ale jak to tak vypadá, tak se změnila vaše holčička. Vaše dcera podle popisovaných projevů evidentně vstoupila do období dospívání a chová se adekvátně svému věku a vývojovému období. Vy jako rodiče respektujte její potřebu většího soukromí a zavřené dveře jejího pokoje. Naopak pokud dcera přijde a bude si s vámí chtít povídat, pak tyto chvilky využijte na maximum a snažte se na ni udělat čas a vyslechnout ji. Příležitost si s ní popovídat, dozvědět se také nějaké informace o ní a o tom co prožívá se nemusí po delší dobu opakovat a to že byste na ni neměli čas může podkopat její důvěru ve vás. Nevyzvídejte nic o vztazích s kamarádkami, nepodsouvejte jí problémy, ale naslouchejte. V případě vyzvídání se dcera ještě více uzavře do sebe a neřekne vám nic. O období dospívání bylo napsáno mnoho literatury, stačí zapátrat na internetu, který se jen hemží radami jak komunikovat s dospívajícími dětmi. Lze také vyhledat některou z poraden pro rodinu a mezilidské vztahy, kde můžete pod vedením odborníka na komunikaci v rodině pracovat. Přesto všechno se připravte na to, že toto období je pro všechny zúčastněné členy náročné, ale také důležité. Vždyť z vaší holčičky se má stát sebevědomá mladá žena. Ohledně vztahu s otcem nejsou popisované projevy také nic neobvyklého, je ale potřeba i ze strany otce zapracovat na zlepšení komunikace  a přiblížení se dceři. Na tomto místě si níže dovolím vložit odkaz na článek, který jsem v létě četla na internetu a kde možná najdete některé odpovědi na vaše dotazy.

S pozdravem Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Mgr. Michaela Matoušková | Babyonline | 19.10.2020, 10:28
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce