Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE: Září/3 – termín porodu se blíží

Co v tomto týdnu těhotenství maminky prožily? 
 • Lenižurka - byla na pravidelné kontrole u lékaře, miminko je velké. Co navrhl lékař?
 • Amálie - už má sbalenou tašku do porodnice, často jí tvrdne břicho, termín porodu se blíží.

 

LinolaSponzorem ONLINE projektu Rodíme společně s BOL je
Linolaznačka 
Linola, která každé z pěti rodiček věnuje kufříky s produkty pro miminka.  
 

 Společnost Hipp maminkám věnuje kosmetické taštičky. 

Hipp

 

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.        

 

Společnost GS věnuje maminkám těhotenské vitamíny s vysokým obsahem kyseliny listové GS Mamavit a přípravek proti nadýmání v těhotenství NoballNoball

mamavit

 

Lenižurka (26 let, 35. týden těhotenství, druhorodička, termín porodu říjen 2014) 

Ahoj všem,
minulý týden nás provázelo deštivé počasí, do toho se mi párkrát podařilo nenastartovat auto a musela jsem dojít domů z různých míst pěšky nebo si zavolat muže, ale jako velké pozitivum je mi teď to, že jsem od středy konečně začala chodit pro obědy (a nevařit furt každý den jak divá) do blízké jídelny místního gymnázia. Super věc.

Ve čtvrtek byla Sárinka objednaná na EEG, kam máme chodit každé tři měsíce na kontroly kvůli té febrilní křeči z horeček, které měla v červenci. Jenom vidí tu čapku a už nabírá, ale po trošku bojovných pár minutách to už vzdala a věnovala se četbě. Následující pátek musíme zajít za paní doktorkou na kontrolu a interpretaci výsledku měření.

Inzerce

Rodíme ONLINE

Těhotenství aktuálně

V úterý jsem byla na pravidelné kontrole na gynekologii, poprvé mi už natáčeli i monitor s ozvami a kontrakcemi, a tak to teď bude už každý další týden. Pan doktor mě pro tentokrát ušetřil lezení nahoru na křeslo a jen prohlédl mimi ultrazvukem. Ani mi raději neřekl, kolik mu vychází hmotnostní odhad mrňouse a povídal, že by to viděl tak, že by se nečekalo na 40. týden (termín), ale po 38. by se porod asi měl vyvolat, abych mohla v pohodě odrodit, protože je drobeček o dva týdny napřed od průměru (jak jsem již zmiňovala v povídání předchozích). Takže já začínám pomalu, ale jistě plašit, co všechno je potřeba teda ještě URČITĚ stihnout. Peru ve velkém a to žehlení, co mě čeká, mě teda dost děsí.

Rodíme ONLINE

Rodíme ONLINE

Hlavně musím do další kontroly rozlousknout dilema jakou porodnici zvolit kvůli kontrolám příštím.

Inzerce

Břicho vyrostlo po tom jednom týdnu snad o dalších minimálně pět centimetrů. Ani nevěřím, že patří k mému tělu. Povolené chrupavčité spoje v pletenci pánevním taky dokážou potrápit a pěkně mě bolí, když se nějak divně hnu, když chodím, nebo jenom když dosednu na záchod. V tu ránu mám dojem, že už mi to mimčo snad chce samo vylézt, jak tlačí na celý spodek. Ale to dělá i po většinu dne.

Rodíme ONLINE

Inzerce

Nicméně – potřebuju jít ještě nutně kamarádce 27. září na svatbu, takže do té doby musím vydržet dva v jednom (!). Prosím, prosím, smutně koukám...:D

Přeji vám úspěšný týden a málo stresu,
Leňule

Amálie (30 let, 37. týden těhotenství, prvorodička, termín porodu září 2014) 

Ahoj BOLKy,

tak tenhle týden už jsem teda opravdu na mateřské a poctivě, najednou je všechno děsně náročné a obtížné, břicho těžké, dýchání taky, každý pohyb už je námaha jako kdybych byla v posilovně a zvedala činky. Malá už je tam asi nešťastná, stále buší, že chce ven a neskutečně mě začala tlačit dole na močový měchýř, takže moje opatrná chůze se ještě více změnila na kachní chůzi, prostě se jen tak pohupuji jako neohrabaná kačena, všichni mi utíkají, čas plyne.
Snad už tomu bude brzy konec a budu lítat kolem kočárku jako laňka.

Tvrdnutí břicha v těhotenství

No taky mi začalo pěkně tvrdnout břicho, jakákoli činnost mě natolik unaví, že mi hned ztvrdne a musím si říct a dost, lehnout si, natáhnout nohy a odpočívat, jak začne malá kopat, je to znamení, že už je volněji. :-) No a když se rozhodne, že prokopne i beton, tak to si pak opravdu "užívám" ty pravé chvilky mateřství.

Dokonce už mě sem tam píchne v břiše a jednou mně asi přišli poprvé ti bájní poslíčci... Najednou tvrdé břicho, píchání, probíjení, jak kdybych byla pod proudem, no už jsem myslela, že pojedeme autem rovnou do nemocnice, ale paní doktorka mi říkala, dokud nic neteče nebo není nic pravidelného, nemá cenu nikam jezdit. A tak se stalo. Doplazila jsem se domů, lehla, dala magnesium, napila se a polevilo to.

Manžel už je nervóznější než já. Já jsem v klidu i v křeči, tak se tomu jen směji. Stále byl nervózní, že všichni okolo rodili dřív a že nemám nachystanou ani kabelu do porodnice, tak jsem se nad včerejší příhodou zamyslela i já a na druhý den jsem si tu kabelu teda zabalila. Kromě toho jsem začala i prát na miminko, ať je doma vše připraveno a klid. A hlavně abych měla klid i já, že je vše hotové. Je to komedie, stále chodíme kolem sušáku a okukujeme, jak jsou ta bodyčka a oblečky malé, stále nemůžeme uvěřit, že budeme mít něco tak malinkatého doma.

Taky jsem si říkala, že si ještě před porodem ostříhám nehty na nohou. No neostříhám, už to nejde. :-D Tak co, zas tak dlouhé je nemám, však ruce stačí. ;-)

Termín mám 24.9., tak už opravdu moc nezbývá, takže ležím a čekám dál a kdo ví, jestli ještě budu příští týden psát deníček, ale asi nebudu trhat partu a ještě si to o týden protáhnu, aby tu moje spolupisatelka nebyla tak sama. :-)

Mějte se hezky pa Amálka

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Září/3 - termín porodu se blíží - diskuze

 • Holky,oběma držím pěsti,aby všechno bylo tak,jak má  Neskutečně s vámi cítím,dneska jsem 36+5 a už ve čtvrtek jdu na poradnu do porodnice,protože to vypadá na císařský řez.Od včerejška už mám poslíčky,tak jsem pěkně nervózní.Tašku jsem dobalila dneska,oblečky dožehlila o víkendu,takže taky docela na poslední chvíli  Držte se!
  veverka77   | 16.09.2014 15:36:54 | Reakcí: 3, poslední: 17.09.2014 13:32:55
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • Holky, nám na nástup porodu báječně pomohly babské rady..:-D
  Krom čaje z malinní jsem ten den zkusila vše a v noci praskla voda a ráno byla malá na světě..
  Pokud je mimčo na porod připravené, tak babské rady zaberou určo a třeba byste se i vyhli vyvolávání, Leni...
  Leni, máš bříško dole a pokud je prcek velký, tak si myslím, že je dost dobrá šance, že ti po tom 38.tt babské rady pomůžou..;-) Pro maminku i mimčo je určo lepší, když se porod spustí přírodně..
  spinisek   | 16.09.2014 12:06:03
  Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jak funguje změna rodičovského příspěvku. Doma jsem si vypočítala kolik už jsem vybrala a kolik mi zbývá, ale chtěla bych vědět, jestli mi to na úřadě ještě přepočítají a zkontrolují, nebo tam musím přijít už s hotovým návrhem?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

na úřadě by Vám měli poskytnout informaci, jaká částka rodičovského příspěvku Vám ještě zbývá, a do jakého data Vám tedy vychází příspěvek po úpravě.

Ing. Lenka Poláková | Babyonline | 21.09.2023, 09:05
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
Inzerce
×