Inzerce
Inzerce
Inzerce

Červen/2 - nastávající maminky trápí vedra

 Současná tropická vedra našim maminkám příliš dobře nedělají.
 • Lenižurka - špatně snáší nynější vedra a nelíbí se jí poznámky o těhotných a matkách
 • MikeFree - už má porod za sebou! Kristýnka se narodila 3. 6. s mírami 48 cm a 3000 
 • Amálie - na kontrole u lékaře bylo vše v pořádku, jen při větší námaze jí tvrdne bříško
 • Renie - byla také na pravidelné kontrole a nechala si udělat váhový odhad miminka

 

LinolaSponzorem ONLINE projektu Rodíme společně s BOL je
Linolaznačka 
Linola, která každé z pěti rodiček věnuje kufříky s produkty pro miminka.  
 

 Společnost Hipp maminkám věnuje kosmetické taštičky. 

Hipp

 

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.        

 

Společnost GS věnuje maminkám těhotenské vitamíny s vysokým obsahem kyseliny listové GS Mamavit a přípravek proti nadýmání v těhotenství NoballNoball

mamavit

 

Inzerce

Lenižurka (26 let, 21. týden, druhorodička) 

Ahoj,

to přehnané teplo nám byl čert dlužen. Nohy mě pálí, žíly mají asi pocit, že se musí co nejvíc rozpínat a já bych nejradši seděla celý den s nohama namočenýma do ledové vody.

Rodíme ONLINE

Inzerce

Malá ta má taky nějaký problém (zuby, močák, vyrážka) a s tím vedrem je celá „k zulíbání“. No a vzhledem k tomu, že nacvičujeme na nočník a provádíme bezplenkový stav, občas je to sranda, občas bych ji zakousla. Například, když dostane na dopolední spaní plínu, sundá si ji a mě už pak čeká jenom překvapení v podobě bobku v postýlce (rozvádět detaily nebudu). To pak musím zavřít oči a opakovat si „Miluju ji, moc ji miluju...“. :D

Rodíme ONLINE

Inzerce

Miminko v bříšku dělá kotrmelce a docela silně reaguje na křik naší Sáry. Ta umí vyvinout takové decibely, že si vždycky představím mrňouse, jak sedí v tom břiše s rukama přitisknutýma k uším. 

Rodíme ONLINE

Inzerce

Jinak jsme měli docela běžný týden. Čím dál tím častěji se mi stává, že zapomenu uprostřed věty, co jsem vlastně chtěla říct a mám na hodně dlouho okno, a též mě trápí další věc a to ta, že přestávám občas chápat, na co se mě někdo ptá, nebo co po mně chce, abych udělala. Nic moc si z toho nedělám, takhle „hloupatá“ jsem byla v předchozím těhotenství taky a nějakou dobu po porodu se to zase lepšilo. Občas si prostě zazpívám píseň proti trudomyslnosti v D dur „Mozku, mozku, kde Tě máááám...???“ Pokud vás tohle taky trápí, nezoufejte, není to navždy:-))) Přeji vám jen chápavé okolí a málo těch pitomců, co vyřknou větu „No jo, ty máš vlastně těhotenskou demenci“ nebo „Ty máš holt vykojenej mozek“ a nebudou ochotni poslouchat váš názor, jelikož ho budou považovat za zkreslený, a tudíž blbý. Ač nebudou daleko od pravdy, nemají právo připomínat vám, co dávno sama dobře víte a radost z toho nemáte. To je jako říkat slepému, že nemůže třeba posoudit krásu světa, když ho nikdy nespatřil. Bacha i na ty machry, co z vás budou dělat nesvéprávnou. Těhotné a matky jsou POŘÁD lidi proboha :DDD.

Dneska jsem to vzala trochu z jiného konce, snad vám to nevadilo. :-)

Jenom bych ráda ještě zmínila, že jsem moc pyšná na moji mamku, která v úterý udělala na samé výborné kurz logopedie a Sárinka je ráda, že bude mít tahle babička zas víc času na blbnutí. :-) To si holky spolu užily v sobotu a neděli.

Rodíme ONLINE

Také jsme slavili narozeniny mého muže na chalupě, oslavu připravil sám a myslím, že se všem moc líbila.

 Rodíme ONLINE

Jasnou mysl a hezký týden přeje
Léňa

Amálie (30 let, 23. týden těhotenství, prvorodička)

Ahoj BOLky,

Tak další týden utekl jako voda, nemůžu tomu uvěřit, že to tak rychle utíká, že jsem dokonce zapomněla odeslat moje týdenní povídání.

Nemůžu nepogratulovat narození malé Kristýnky a popřát jí i mamince spoustu hezkých dnů, já si ještě chvilku počkám...:-)

Tento týden mě čekala po měsíci zase kontrola u pana doktora, vzhledem k tomu, že vše probíhá celkem v pořádku, zvracení pominulo a přibírám, tak byla kontrola celkem rychlá, ani jsem se nenadála a už jsem stála zase v čekárně. Jediné, co doktorovi vadilo, že mám tvrdší břicho, ale to jsem vysvětlila tím, že jsem nemohla najít místo na parkování a pak musela hodně spěchat, abych nedošla pozdě. Stále si nemůžu zvyknout, že musím prostě zpomalit svůj životní styl.

Počasí se z těch bouřek umoudřilo a tak jsme o víkendu vyrazili na výlety, kde nastal stejný problém, ušla sem přes 5 km s jednou pauzou, protože při chůzi do kopce se kromě funění přidalo ještě to tvrdnutí a ani po zmírnění tempa to nepolevovalo, pití a svačin bylo dost, dokonce i stín byl, takže to byl nakonec pěkný výlet zakončený výbornou večeří. Doma jsem padla do peřin, probudila jsem se, až šel manžel spát, najedla a šla spát zase.

Na druhý den jsem zvolila výlet s lehčím terénem, protože v tom vedru se opravdu nedá ležet doma, a hned to bylo o něco veselejší, jídlo bylo taky fajn, takže tento týden přibylo další kilečko na váze.
I přes to musím furt poslouchat, že to na mě není vidět. Končím už 6. měsíc, ale to přeci neznamená, že musím vypadat jako slonice. Vždyť do září je ještě času dost! Ale co si budem povídat, v sedě břicho tolik vidět není, ale při chůzi už je to docela balón.

Zjistila jsem další nevýhodu břicha, nemůžu si na ně položit notebook, protože by se malá asi uvařila, takže ho mám až na klíně nebo vedle sebe a kroutím se u toho jak paragraf, ale co by člověk za facebook a jiné rozšíření obzorů nedal ;-)

Přidávám foto s pracovním názvem: s dcerkou na facebooku, ale profil teda vlastní ještě nemá :-D

Rodíme ONLINE

Pa Amálka

Renie (28 let, 39. týden těhotenství, prvorodička)

Ahoj všichni!

Tento týden jsem kombinovala činnosti jako je uklízení, praní, žehlení, vaření a samozřejmě odpočinek, protože s tím bříškem už to není fakt žádná sranda. Nikdy jsem si nemyslela, že by byl v těhotenství problém navléct si ponožky, ale opak se stal pravdou.

Ve středu jsem byla na pravidelné kontrole u doktora. Tento týden tam byla doktorka, která ordinuje v pondělí. Byla moc milá a ochotná. Vyšetřila mi čípek a udělala ultrazvuk. Požádala jsem doktorku, jestli by mi mohla udělat odhad, kolik asi malý váží. Malý má „tabulkovou“ váhu, odhadem 3 300 gramů, což je pro 39. týden odpovídající. Takže není ani malý, ani velký. Uvidíme, jaká bude skutečnost :-) Všechno ostatní bylo v pořádku, takže mi doktorka při loučení řekla, že buďto mám přijít příští středu, anebo až po šestinedělí. Ten druhý termín by byl samozřejmě lepší.

V pátek ráno jsem se vzbudila, šla jsem do sprchy, a když přijel manžel, tak jsme odjeli k mamince. Bylo krásné počasí, tak na co se pařit zavření v bytě? Když jsme přijeli na místo, tak jsme zjistili, že brácha napustil bazén. Voda byla studená, ale manžel do toho bazénu s přehledem vlezl.

V sobotu ráno jsem se vzbudila a mamka říká, ať se jdu podívat na bazén. Bratr totiž chtěl dopustit trochu vody, zapomněl na to, šel spát a nechal tu vodu puštěnou. Bylo štěstí, že mamka má lehké spaní, spí v obývacím pokoji a asi ve tři hodiny v noci slyšela, že někde teče voda. Myslela si, že prší, tak se šla podívat ven a uviděla, že přetéká voda z bazénu. Museli jsme teda zase nějakou tu vodu odčerpat. Honzíček, když tu vodu viděl, tak vzal mini-konvičku a začal tatínkovi pomáhat. Já jsem se nemohla přestat smát, musela jsem udělat fotku a poslat ji manželovi.

Rodíme ONLINE

V neděli bylo hrozné vedro už od rána. Voda v bazénu se toho dne ohřála na 23 stupňů, ale i tak ta teplota byla na mě málo. Nemůžu teď před porodem riskovat a koupat se ve studené vodě. Ale bylo super, že jsem si mohla v bazénu smočit ty moje nateklé nohy.

Tento týden mě trápily nateklé nohy a nateklé ruce. Hlavně o víkendu, protože bylo hrozné teplo a navíc mě pak do ruky poštípaly nějaké mušky, takže to svědí, pálí a do toho ty oteklé ruce – moc příjemná záležitost! V posteli už se nemůžu skoro ani převalit na druhý bok. Je to už hrozně těžké s tím bříškem. Všechno mě všude tlačí, poslíčky jsou čím dál bolestivější. O víkendu jsem myslela, že už pojedeme rodit. Měla jsem křeče v celém břichu, malý byl strašně neklidný a tlačil na spodek. Nakonec se mi nějak podařilo usnout, ale celou neděli jsem měla průjem, takže to se začínajícím porodem nemělo nic společného, což mě samozřejmě zklamalo, protože ty poslední dny jsou utrpení. Nejradši bych to měla už za sebou. Každou chvilku čekám, jestli mi praskne voda nebo mě třeba probudí kontrakce. Je to psychicky velice náročné a já už začínám být nervózní. Snad už to brzy skončí. První termín porodu mám 11. 6. a další termín 18. 6. (konec 40. týdne). Doufám, že to bude někdy mezi termíny, protože přenášet rozhodně nechci. Už bych to nevydržela. No ale vysvětlete to tomu malému v bříšku :-)

To je ode mě tento týden vše. Mějte se krásně a užívejte sluníčka :-)

Renata

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Červen/2 - nastávající maminky trápí vedra - diskuze

 • Porod
  Renie, jestlipak víš, že průjem je jeden z mála příznaků blížícího se porodu? :-p Takže příští tvůj příspěvek už bude asi už vážně o průběhu porodu :-D Držím pěsti :-)
  Xixao   | 12.06.2014 07:51:12 | Reakcí: 1, poslední: 12.06.2014 14:13:35
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • Ahoj holky, upřímně cítím s vámi, nedovedu si představit mít bříško v těchto vedrech, tak se držte a ať vám to rychle uteče.
  MikeFree   | 11.06.2014 19:19:00 | Reakcí: 1, poslední: 12.06.2014 08:12:11
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
     Gratuluji k maličke, jsem zvedava na detaily. Hlavně at jste obe zdrave a spokojene, uzivej si kazdou chvilku a hlavne hodne odpocivejte. Zadna prace neuteče a nabirej radsi nove sily.  
   Lenižurka   | 12.06.2014 08:12:11
   Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobry den,
chtela bych se zeptat ohlede menstruace kterou jsem dostala pred laparoskopickym zakrokem s mimodeloznim tehotenstvi. Zacala mi ten den kdy jsem sla na zakrok a trvala tak jak klasiky tech sedm dni muzu ji pocitat mezi prvni tri cykly po operci?

Dobrý den,

tohle zhodnotit takto v rámci internetové poradny nelze, při mimoděložním těhotenství často dochází ke krvácení, které si můžeme mylně vykládat jako menses. Jako menstruaci bych považovala krvácení, které nastane až po operaci.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 18.04.2024, 09:16
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×