Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2017: Barbora bude brzy rodit, Martina je na mateřské, Marcela připravuje pokojíček

„Rodíme společně s BOL“ pokračuje!

Barbora již mívá silné kontrakce a vypadá to, že bude každým dnem rodit. Držíme ji proto palce, ať vše dobře dopadne! Martina má za sebou první týden mateřské dovolené, který strávila u kadeřnice, na manikúře, pedikúře a u bazénu. Marcela připravuje motýlí holčičí pokojíček. O víkendu s rodinou grilovali a jeli na výlet na Templštýn.

Které společnosti věnují maminkám užitečné přípravky a potřeby pro miminka?

Feminella Hereditum
GS Mamavit
Pink or Blue
Rotarix
Synflorix
Pink or Blue
Rotarix
Synflorix

Které maminky se projektu účastní?

Barbora Martina Marcela

 

Inzerce

Barbora (39. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Ahoj,

už skoro nevím, co vám psát. Mé dny se skládají hlavně z myšlení na porod a odhadování, jestli rodím nebo nerodím. Už jsem opravdu hodně neohrabaná, veliká a hlavně rozbolavěná a unavená. 

HoupačkaHoupačka pro miminko

V úterý mě potěšila pošťačka s balíčkem, ve kterém byla mnou objednaná hacka. To je taková závěsná houpačka na spaní a ležení pro miminko. Budeme ji mít na chatě, protože máme maličkou chatičku a není v ní už místo na postýlku. Takže hacku pověsíme na trám u stropu a když budu chtít mít miminko venku, pověsím jí na klepadlo na koberce, co máme na zahradě. Doufám, že se v ní bude miminku líbit.

Inzerce

Poradna v Hořovicích

Ve čtvrtek jsme byli zase v poradně v Hořovicích. Jako ostřílení mazáci jsme našli poradnu během chviličky. Už jsem přesně věděla, kam jít a co tam dělat. To náš pobyt zkrátilo jen na pár hodin :-), nejdříve mi sestřička natočila monitor, ten byl v pořádku. Poté jsem šla na vyšetření k paní doktorce, hned mě poučila, že musím chodit na prohlídky jednou za týden, né jednou za 14 dní. Dala jsem najevo, že si to ještě rozmyslím, ale spíš se budu řídit sama sebou. Potom mi ohmatala břicho a šla jsem. Hodně jsem řešila po cestě na recepci, jestli se objednám za týden nebo za 14 dní. Rozumově i intuitivně si myslím, že stejně mi nic extra nevyšetřují a jediný výstup z těchto vyšetření je stále jen informace, že mám v břiše živé dítě. Na druhou stranu jsem těhotná a tedy poněkud přecitlivělá a vrtalo mi hlavou, že přeci jen radši by bylo lepší se objednat, abych něco nezanedbala. Objednala jsem se tedy rovnou příští týden a za 14 dní, abych měla více času na rozmyšlení.

Domluvila jsem si poradnu u gynekologa

Cestou v autě mě napadlo, že bych se mohla zkusit zeptat na mojí gynekologii, jestli by mi nenatočili příští týden monitor oni a já se nemusela táhnout do Hořovic. Cestou jsme se tam s mužem stavili. Pan doktor byl velice ochotný, objednal mě na monitor, a že rovnou uděláme i poradnu, když už vlastně budu pár dní před termínem. Takže paráda. Objednací termín v Hořovicích jsem hned zrušila a nechala jsem jen ten na 15. 6., což bude tři dny po mém termínu porodu. Takže na to třeba ani nedojde.

Inzerce

Silné kontrakce mě postihly na chatě

Na víkend jsme jeli na chatu, já, manžel a Pepík, Tonda byl u tatínka. Po cestě na chatu jsme se ještě někde pro něco stavovali a cesta se dost protáhla, na mě už to bylo moc. Břicho tvrdlo a kontrakce přicházely. Když jsme dojeli na chatu, říkala jsem si, že tohle bude zajímavá noc, ale kontrakce postupně zase ustaly. Během noci se zase spustily a to už s takovou intenzitou a pravidelností, že jsem vůbec nepochybovala o tom, že rodím. No super, rodit na chatě se mi vůbec nechtělo. Neteče tam teplá voda a ledová voda, co tam teče, je pouze na zahradě a z hadice. Ani jsem ještě nebyla rozhodnutá, do jaké porodnice jet v okolí. Rozhodovala jsem se mezi Mělníkem, Roudnicí a Neratovicemi. Ale co tak vím, nikde se na porod na zemi moc netváří a všude na stránkách mají napsáno, že lze využívat alternativních porodních poloh, na porodnickém lůžku. Je pravda, že vycabit se na porodnickém lůžku je dle mě hodně alternativní, ale bohužel můj názor asi není názor většiny. Nakonec jsem si řekla, že když tak Neratovice. Tam prý když člověk vychytá dobrou směnu, jsou možnosti docela rozsáhlé. Kdybych ještě někdy byla těhotná, což nebudu, ale čistě teoreticky, tak už na začátku těhotenství si začnu plánovat domácí porod a kašlu na zažité stereotypy v téhle době a téhle zemi. A přesně při těchto úvahách a při silných kontrakcích jsem usnula :-), probudila jsem se až ráno, bez porodu a bez miminka.

Sobotu jsme strávili na koupališti

V sobotu po poledni jsme jeli na koupaliště na Mělníku. To bylo moc fajn. Jen tak se vyvalit na sluníčko a občas se vycachtat v bazénu jsem přesně potřebovala. Jen jsem děsila přilehlý hlouček babiček, co ležel vedle nás na dece. Buď jsem chvilkama prodýchávala kontrakce, nebo přiběhl Pepík a ptal se mě, jestli už je miminko venku, no koukaly babky pěkně. Po návratu na chatu jsme si opekli špekáčky a šli jsme spát.

Inzerce

Koupaliště

Koupaliště

Neděli jsem trávila praním povlečení a větráním peřin. Trochu jsem i chatu uklidila, ale tam mám pocit, že to nemá cenu. Vždy jí uklidím, a když přijedeme příště, je všude prach. Takže to jsem vzala opravdu zhruba. Odpoledne jsme se vrátili do Prahy, kde už na nás čekal u dveří k domu Toníček. Už se na nás těšil a my na něj.

Příští týden mě čeká doufám porod. :-)

Mějte se krásně,

Bára

Martina (32. týden těhotenství, čeká první miminko) 

Ahojky holky,

tak další týden je za námi a s miminkem žádné velké změny. Podle pohybů se mi zdá, že je stále otočené hlavou dolů, což je dobrá zpráva a doufáme, že to tak i zůstane. Stále vydatně kope, a i když se píše, že 90 % času prospí, někdy se mi zdá, že má v břiše celodenní diskotéku. :-) Jinak první týden na mateřské utekl jako voda, stihla jsem tedy pár restů, na které jsem se dlouho chystala a jestli to takhle bude utíkat celou dobu, těch zbývajících pár týdnů je hned pryč. :-)

Zkrášlovací týden

V pondělí jsem se vmáčkla do nabytého programu mojí kadeřnice, jelikož mi stačilo jen ostříhat, barvu v těhotenství vynechávám. Vlasy mi vzala tedy pořádně, ale stále je možné dát většinu do culíku, ale s rychlostí, jakou mi teď rostou, je to na léto ideální a nebudu se tolik pařit. :-) Když už jsem byla na skok venku, nakoupila jsem pro rodiče oleje a cibule, protože si koupili 20 hermelínů, které od nás chtěli naložit a pak ještě osušku pro Tobíka a novou deku s sebou porodnice. I když sice rodím v létě, ale deka se neztratí ani do budoucna. :-) Ve čtvrtek jsem zašla naposledy na kosmetiku, jelikož ležení na zádech přes hodinu bez řádného kroucení skoro nešlo a ke konci jsem se už opravdu necítila vůbec příjemně. Zato manikúra a pedikúra se moc povedly a to si ještě asi jednou před porodem zopakuji. Za odměnu po relaxaci jsem si ještě zaskočila koupit do mého oblíbeného krámku krásné šaty, které se hodí i do společnosti a skoro není vidět, že jsem těhotná, asi kouzlo. :-)

S manželem u lékaře

Ve středu jsem s manželem zajela jen pro potvrzení na peníze k praktické lékařce, jelikož byl konec měsíce, ale z obyčejného potvrzení ho nakonec chtěla zkontrolovat, tak jsem mezitím zajela na drobný nákup, jelikož jsme byli sbírat bezinkové květy na šťávu a potřebovali jsme kyselinu citronovou a spoustu cukru. :-) I tak když jsem se vrátila, manžel stále nebyl na řadě, a když už se konečně dostal do ordinace, jen se ho poptala, jak mu je, na nohu se mu podívala od stolu a jeli jsme domů, aneb ať žijí dvě hodiny ztraceného času. :-) Další týden jedeme na vytažení stehů a kontrolu do Kladna, tak snad proběhne vše bez kolon na cestě a velkého čekání a konečně těch pár zbývajících dní bude moct manžel strávit v bazénu u rodičů, kde zatím na mě zpod slunečníku kouká, jak si plavčím. :-)

Festival nebo grilování

V sobotu jsme měli vyrazit na hudební festival na Konopiště, ale když vím, jak jsem dopadla minulý víkend a to jsme polovinu času seděli pěkně ve stínu, tak jsme to raději vzdali, protože ani manžel nevydrží stát déle než 2 hodiny, přece jenom je to něco málo přes týden od operace. Tak jsem nabídla lístky kamarádkám a hned jsme měli zájemce a tak jsme alespoň udělali radost. :-) Na večer jsme byli pozvaní k rodičům na grilování a tak jsme připravovali tyčinky z kynutého těsta, co mají veliký úspěch. Místo na sluníčku jsem se vyhřívala u trouby. :-) Večer u dobré zábavy, pečeného kuřete, výborného salátu a dalších pochutin se protáhl do půl dvanácté a tak jsme se po příchodu domů šli zahrabat do postele.

Martina

Marcela (28. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Zdravím vás všechny,

minulý týden byl můj 27. týden těhotenství a ani si pořádně neuvědomuji, jak strašně to všechno letí. Vzpomínám pořád, jak když jsem byla těhotná poprvé, tak jsem prožívala každý týden s tím, že jsem si četla jak mimoušek roste a jak prospívá. Teď na to vůbec nemám čas. Jen když večer ležím v posteli a čtu mému synkovi pohádky, tak cítím, jak mě malá kope a Fífovi se to moc líbí a pořád se mě ptá, jestli mě to nebolí. Je to moc příjemný pocit cítit v těle tento pohyb a uvědomovat si, že ve vás roste nový krásný život.

Holčičí pokojíček 

Holčičí pokojík se krásně rýsuje, už máme položený koberec a koupený lustr ve tvaru motýla. Když jsem u toho lustru, tak to bylo docela vtipné, protože můj muž je elektrikář a vždy když něco koupíme elektrického, tak to vždycky zkontroluje, jestli je to dobře zapojené. Když proměřoval lustr, tak se nestačil divit, jak můžou prodávat lustr do dětského pokoje, který je špatně zapojený a musel ho celý rozdělat a znovu ho celý předrátovat nebo by hrozilo, že by vůbec nesvítil, anebo by mě mohl kopnout při výměně žárovky. To je opravdu drzost. 

Pokojíček bude totiž celý motýlkový, doufám, že se naší princezně bude líbit. I když bude s námi spát až do dvou let v ložnici, budu ji tam kojit a přebalovat. Chci, aby se tam cítila příjemně. Jakmile bude pokojík vytapetovaný, tak už tam jen přesuneme nábytek a mně začne ta nejdůležitější část předporodních příprav a to bude vyprat a vyžehlit celou výbavičku. Na jednu stranu je to velmi příjemná a činnost, ale  v těchto vedrech, ve kterých raději trávím čas ve stínu anebo s Filípkem v bazénku, se na to moc netěším. 

Bouřka v Brně

V úterý byla v Brně i v okolí Brna velká bouřka. Chudák Filípek se nejdřív bál, ale pak se pořád chtěl z okna koukat na blesky. Následující den volal brácha mému muži, že jim do domu uhodil blesk, i když mají bleskosvod a shořeli jim veškeré spotřebiče v celkové hodnotě 50 tisíc korun. Chudáci, nedovedu si to představit, že bych musela kupovat veškeré nové spotřebiče, jako jsou lednička, mrazák, pračka atd. Je to opravdu hrozné. 

Domácí stříhání

Ve středu jsem se rozhodla ostříhat Filípka, aby byl na Den dětí pěkně ostříhaný. Jak se někdy říká, že těhulky nemají mozek, tak to byl přesně můj středeční případ. Normálně chodím s Filípkem ke kadeřnici, ale říkala jsem si, aby to na léto měl kraťounký ty vlásky, aby se tolik nepotil a tak že ho vezmu strojkem a ostříhám ho sama. V tom by nebyl žádný problém, ale já hlupačka ho vzala bez nástavce. Projela jsem mu na hlavě dvakrát a vzniklo mu tam holohlavé kolečko. Když jsem spatřila, co jsem provedla, začala jsem brečet a to jsem rozbrečela i Fífu. Ihned jsem se uklidnila, řekla Filípkovi, že je vše v pořádku a dostříhala jsem zbytek. Filípek se běžel podívat do ložnice do zrcadla a začal znovu brečet s otázkou: ,,Maminko, kde mám vlásky?" Na to jsem mu nedokázala nic říct. Jen jsem mu řekla, však vypadáš jako Krteček a to ho malinko uklidnilo. 

Tatínkovi jsem poslala pár fotek přes Viber a ten jen odeslal rozesmátého smajlíka. Když ho viděla babička a dědeček tak jen spráskli ruce se slovy, abych ho hlavně pořádně natírala krémem, jinak se mu ta pleška spálí. Filípek si ale na svůj nový sestřih brzy zvykl. Hlavně je spokojený, že když se ráno probudí, nemá upocenou hlavičku, kterou jsem mu musela pokaždé ráno umývat, protože ho moc svědila. 

Den dětí

Ve čtvrtek jsem společně s mým synkem slavila. Filípek slavil Den dětí na kolotočích a já svoje narozeniny s mým mužem v restauraci a dostala jsem i krásný dáreček. Náušnice a přívěsek. Musela jsem být asi hodná.

Náš víkend 

Zbytek týdne byl již poklidný. O víkendu jsme grilovali na zahrádce masíčko a jeli jsme na výlet. Výletovali jsme na Templštýn, kam jsem jezdila jako malá holka na tábory. Tak jsem si utřela slzu, když jsem vzpomínala. 

Tak protentokrát je to vše. V pondělí jdu na gynekologii a budu otevírat 29. týden těhotenství. Toto letí. 

Pá všem Macek. 

Podle deníčků maminek zpracovala Andrea Blažková.

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Přebalujte zdravě a hravě. Úspora pro Vaši peněženku může být až 15000 Kč.

Jednoduché použití bez žehlení, atraktivní designy, výroba dle návrhů samotných maminek - to vše splňují GaGa's pleny.

Kvalita prověřená maminkami je zaručena www.gagapleny.cz.

Gaga´s pleny našim rodičkám věnují balíček v hodnotě 600 Kč.

Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace 23 vitamínů, minerálů, DHA a EPA. Vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 µg), která je doporučovaná Světovou zdravotnickou organizací.

GS Mamavit Prefolin® DHA + EPA kapsle jsou zpracované speciální technologií DHA MMV Technology®, díky které nezanechávají rybí zápach a pachuť.
Kombinace vitamínů a minerálů, byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:
  • Období plánování těhotenství
  • Období těhotenství
  • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

http://www.mamavit.cz | http://www.gsklub.cz/c/pro-zeny/

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Medela

Medela

Švýcarská firma Medela nabízí vysoce kvalitní řadu pomůcek k podpoře kojení, vyráběnou na základě prováděných výzkumů nejen pro maminky, ale také pro profesionály. Kompletní Medela péče o kojení obsahuje sortiment: odsávání mateřského mléka, podávání mateřského mléka, péče o prsy, těhotenské prádlo, péče o mateřské mléko. Společnost Medela se tak snaží svými kvalitními produkty zpříjemnit ženám nejkrásnější období jejich života mateřství.

Medela věnuje každé mamince balíček s Medela pomůckami pro péči o prsy a manuální odsávačku - Ideální balíček již při nástupu do porodnice.

  • 1x manuální odsávačka Harmony light: Oblíbená 2-fázová odsávačka mateřského mléka, která byla vytvořena na základě technologie 2-fázového systému sání.
  • 1x balení (2 ks) Chrániče bradavek: Chrání bolavé a rozpraskané bradavky před nepříjemným kontaktem s prádlem. Pomáhá tak rychjelšímu hojení.
  • 1x hojivá mast Purelan 37 g: Hojivá mast k ošetření citlivých, bolavých či popraskaných bradavek.
  • 1x vzorkové balení (4 ks) vložek do podprsenky jednorázových: poskytují vyšší savost a vstřebatelnost díky novému absorbčnímu materiálu.
  • 2 ks hojivé Hydrogelové polštářky: léčí bolestivé a popraskané bradavky. Hydrogel obsažený v polštářcích pomáhá rychleji hojit ragády, udržuje bradavky optimálně hydratované aniž by byly vlhké.
  • 1 ks žlutá "kosmetická" Medela taštička
Weledea

Weleda

Weleda, dnes největší výrobce přírodní kosmetiky, dietetik a léčiv, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. Koupit je můžete na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, DM drogeriích, Rossmanu, Teta drogériích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Balíček pro rodičky bude obsahovat: 1x Těhotenský pěsticí olej na strie, 1x Olej na masáž prsů, 1x Olej na masáž hráze, 1x Mandlový krém na ruce, 1x Mandlový hydratační krém.

Motherhood

Motherhood

Značka Motherhood, dodavatel těhotenských polštářů se zdravotní certifikací, věnuje rodičkám spací pytle v hodnotě 700 Kč.

Spací pytle Motherhood rostou spolu s miminkem, lze je využít až do 1,5 roku. Délku pytle lze upravit pro miminko od 3-9 měsíců, při rozepnutí do 18 měsíců. Spací pytel je rozepínatelný po celém obvodu pro snadnou výměnu pleny během spánku.

Výrobky Motherhood vlastní atesty Oeko-Tex Standard jsou tedy vhodné pro citlivou dětskou pokožku. Více o produktech Motherhood najdete na www.motherhood.cz.

Zdravé těhotenství

Bella Bohemia

Společnost Bella Bohemia dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky. Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
Bella Bohemia věnuje rodičkám dárkový balíček Happy v hodnotě 700 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy, vlhčené ubrousky Happy, podložky Happy, fixační kalhotky, prsní a poporodní vložky Bella Mamma, ochranný krém na ruce Simply Evita s olejem z hroznových jader, dětskou přítulku pejsek nebo kočička a svačinový box Happy.
 
Maminky tyto produkty ihned po porodu otestují.
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

První týden na mateřské dovolené - diskuze

Poradna

Dobrý den. Syn byl na třetí dávce hexavakciny má 12 měsíců a od té doby už 6 dni je stále plačtivý. Nechce si moc hrát jen pláče a plazi se zámnou chce nosit stále. K ostatním členům rodiny je jen chvíli u nich jinak stále chce ke mě. Myslíte že to může být ztoho očkování reakce? Přejde to nebo zda není nemocný nějak. Jindy takový nebyl před očkováním normálně si hrál byl v pohodě nechtěl tolik se nosit. Ale tedkom furt a každý den pláč. Děkuji. Hezký den.

Dobrý den,

může to být souhra okolností, reakce po očkování je max. 2 dny, očkování mohlo vyprovokovat nějakou virózu, která nemá jiné příznaky, neprořezávají se nějaké zoubky?

Kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | dnes, 08:47
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×