Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2017: Dramatický porod Marcely - Silvinka v ohrožení života převezena na JIP

Milé holky, BOLky, 

ještě vám dlužíme poslední porodní příběh. Letos ten nejdojemnější.

Marcelino pohodové a bezproblémové těhotenství, které jste sledovali i prostřednictvím cvičení u fyzioterapeutky, nabralo zcela nečekaně těsně před porodem dramatický průběh. Ale nechme to již na Marcele...

Inzerce

Které společnosti věnovaly maminkám užitečné přípravky a potřeby pro miminka?

Feminella Hereditum
GS Mamavit
Pink or Blue
Rotarix
Synflorix
Pink or Blue
Rotarix
Synflorix

Které maminky se projektu účastní?

Marcela

Marcela (dcera Silvinka a syn Filípek)

Zdravím vás všechny,

vůbec nevím, jak mám začít psát. Každé úterý jsem s velkou radostí psala deníček o mém těhotenství v Rodíme ONLINE 2017 a informovala vás o mém bezproblémovém příchodu mojí dcerky. Na porod jsem se velmi těšila a připravovala, to jistě všichni víte. Takže když jsem se ráno 25. 8. 2017 v 8:30 probudila s mírnými bolestmi, tak jsem se zaradovala, že jsem vlastně v termínu 40+2 a budu nejspíš mít už kontrakce a narodí se mi miminko. 

Ani ve snu by mě nenapadlo, že porod bude tak dramatický

Vzpomíná se mi na ten den velmi obtížně, tak mi, prosím, odpusťte, pokud něco vynechám anebo opomenu. Nikdy by mě totiž ani ve snu nenapadlo, že příchod na svět mého miminka bude pro celou rodinu tak dramatický a myslím, že mi k tomu nebudou ani stačit slova, abyste pochopili, co jsem si prožila a stále prožívám.

Inzerce

Ten den si stále vybavuji, těšila jsem se, že se stanu podruhé maminkou

Ten den se mi vybavuje stále v noci a probouzím se ještě teď po měsíci celá opocená a uplakaná. Den začal jako každý jiný. Po snídani jsem vyrazila s mým taťkou a Fildou na procházku. Taťka si šel vyzvednout brýle do optiky a já jsem už od brzkého rána pociťovala předporodní bolesti. Byla jsem veselá a spokojená, protože jsem si vůbec nepřipouštěla, že by se mohlo něco pokazit anebo že by mohly nastat nějaké komplikace. Kontrakce přicházely a odcházely a mě bylo moc dobře u srdíčka. Okolo 12. hodiny, když už jsme se měli po procházce vracet domů na oběd, jsem si začala počítat, jaký rozestup mám mezi kontrakcemi. Světe div se, ale byly už velmi pravidelné, okolo 5 minut. Doma jsem to řekla mojí mamce a té se to moc nezdálo, že to mám po takové krátké době tak pravidelné. Po snědení polévky jsem kontrakce měla už po dvou minutách. Jupí!!! Zaradovala jsem se, tak 25. 8. 2017 bude můj porodní den. Narodí se moje princeznička Silvinka a já se stanu podruhé maminkou. Ten pocit je to nejkrásnější na světě. Rozloučila jsem se s Filípkem, vzala si tašku do porodnice a můj taťka mě odvezl do porodnice k Milosrdným bratrům, kde jsem se rozhodla rodit. 

Příjezd do porodnice a slabé srdeční ozvy

Po příchodu do porodnice cca ve 13 hodin mi klasicky připojili monitor na srdíčko a na kontrakce. Já se stále jen usmívala a radovala. Po 20 minutách mi sestra oznámila, že se jí ty srdeční ozvy nějak nezdají, ale že se to může stát, že miminko asi leží na pupeční šňůře. Šla jsem tedy na porodní pokoj a za 10 minut mě volala porodní asistentka, že se chce na mě podívat pan primář. Podle pana primáře se mi začal rozbíhat porod a řekl, že tomu dáme dvě hodiny čas. Celou dobu jsem byla sledována na monitoru se srdíčkem. Mezitím přišel můj manžel Peťa a já se radovala, že nemusím čekat sama. Sledování monitoru bylo velmi příjemné, protože jsem přitom nemusela ležet, ale měla jsem sledování připevněné na bříšku. A na krku jsem měla umístěný přístroj, který vysílal srdeční ozvy do sesterny, kde mě sledovaly asistenční sestry. 

Inzerce

Srdíčko vynechávalo a já jsem miminko celý den vůbec necítila

Kontrakce byly v podstatě pořád stejně silné a všichni mě uklidňovali, že občas srdíčko vynechá, protože se miminko zrovna blbě otočí nebo tak podobně. Na můj dotaz, že malinkou celý den vůbec necítím, mi bylo odpověděno, že to bývá před porodem, že se v podstatě miminko připravuje na porod a odpočívá. Tak jsem se opět uklidnila a čekala. Poslouchala jsem relaxační hudbu a s mým milovaným mužem jsem se těšila na příchod naší Silvinky. 

Zakalená plodová voda a akutní císařský řez

Po dvou hodinách přiběhla na můj pokoj doktorka, která právě skončila jiný císařský řez s tím, že to srdíčko je čím dál horší a že mi musí píchnout plodovou vodu. Dělejte, co uznáte za vhodné, řekla jsem si. Voda byla ale totálně zakalená, barva byla hnědá jako ruský čaj. Doktorka řekla: „Nedá se nic dělat, bude to akutní císařský řez.“ V tu chvíli jsem se rozplakala. Bylo mi v tu chvíli naprosto jedno, jestli budu rodit přirozeně nebo císařem, jen jsem si přála, aby moje princezna přišla na svět v pořádku. 

Inzerce

Po probuzení z anestezie jsem zjistila, že miminko odvezli na JIP

V tu chvíli se mi zhroutil svět…

Po probuzení z anestezie jsem jen v útlumu slyšela, jak porodní asistentka říká mému manželovi: ,,Řekněte jí to nějak opatrně." Hned jsem se ptala, jak je Silvince a kdy ji uvidím, a můj muž mi odpověděl: ,,Maci, je to špatný... Silvinku museli odvést na JIP do Dětské nemocnice a je to s ní velmi špatné." V tu chvíli jsem myslela, že se mi zhroutil celý můj svět. Začala jsem plakat, a co bylo nejhorší, po císaři jsem se nemohla zvednout a jít za svojí dcerkou. Nepřestávala jsem plakat a ptát se, co se stalo. Manžel taky nic moc nevěděl, bylo to příšerné. 

Maminko a tatínku, asi vám vaše miminko umře

Po příchodu pediatričky to bylo ještě horší. Sedla si vedle mojí postele se slovy: ,,Maminko a tatínku, asi vám vaše miminko umře." V tu chvíli jsem nevěděla, co mám dělat. Nemohla jsem vstát a běžet za Silvinkou a taky můj neutěšitelný pláč mi dělal potíže kvůli rozpáranému břichu. 

Silvinka bojuje

Druhý den mi muž oznámil, že Silvinka žije. Byla nařízena hypotermie, což znamená, že ji tři dny ochlazovali tělíčko a pak tři dny oteplovali. Celou tu dobu byla v umělém spánku. 

Co se vlastně stalo? Ptala jsem se stále dokola. Silvinka se narodila téměř bez červených krvinek a tím byla velmi přidušená. Verdikt zněl těžká porodní asfyxie s apgar scóre 2, 2, 5. Stalo se to mou krví. Já jsem Rh negativní a manžel je Rh pozitivní. Měla jsem píchané protilátky, ale po porodu s Filipem a taky do 23. týdne těhotenství jsem byla hlídaná na krvi a vše bylo OK. Bylo mi řečeno, že jsem z malé v podstatě sála červené krvinky, které nosí kyslík po těle, a tím jsem ji zabíjela. 

Nemůžu vám ani popsat, co se ve mně odehrávalo za smutek. Takže já jsem ji zabíjela. Já za všechno můžu. Kdybych nešla rodit k Milosrdným bratrům, ale na Obilní trh, kde jsem rodila Fífu a měli tam moje záznamy o krvi a taky kdybych netrvala na přirozeném porodu a šla na císaře v 38. týdnu těhotenství, mohlo vše dopadnout jinak. Jo, jo, kdyby- kdyby. To, že jsem začala produkovat protilátky ve 40. týdnu těhotenství, nikdo nemohl předvídat.

Návrat z porodnice bez Silvinky

Já jsem se za 3 dny dostala s porodnice domů. Doma to bylo ještě horší. Můj neskutečný smutek se nedá slovy popsat a ani vyjádřit. V podstatě jsem jen brečela. Jediné co mě drželo, abych se z toho všeho nezhroutila, byla moje milující a pevná rodina. Řekla bych, že to je základ všeho. Milující rodina a přátelé kolem vás. Nemůžou vám nijak pomoci, ale aspoň v duchu na vás myslí a vysílají pozitivní energii.

Musela jsem Petra poprosit, aby z ložnice odstěhoval dětskou postýlku a nemohla jsem se ani podívat na Silvinčin dětský pokojík. Filípek si stále hrál na to, že volá do nemocnice a chce, aby se Silvinka vrátila domů, že maminka jenom pláče.

Po prvním EEG, které Silvince dělali hned po ukončení řízené hypotermie, nám bylo sděleno, že má křeče na mozečku a že to vypadá na ústavní léčbu, protože má jen rovné čáry. Nedá se ani popsat slovy, co se při těchto slovech odehrává ve vašem srdci a ve vaší mysli. Myslela jsem, že pro mě skončil život a svět se mi rozsypal jako domeček z karet. Říkala jsem si: ,,Maci, musíš být silná. Potřebuje tě Filípek, Peťa, máma a táta. A taky Silvinka." Vždyť jsem ji nosila pod srdcem 9 překrásných měsíců. Najednou člověk žije jen jako tělo bez duše. Přepne na autopilota. 

Doktoři nás vždy připravovali na nejhorší

Nalila se mi prsa a já odstříkávala mlíčko a zmražovala ho pro moji dcerunku. Po rozehřátí ji dali do inkubátoru a já jsem se jí mohla poprvé po týdnu dotknout. Neuvěřitelná záplava lásky a zároveň bolesti. V hlavě se vám honí otázky, jak toto všechno dopadne, jak se to bude vyvíjet, zda bude zdravá. Doktoři nás vždy připravovali na nejhorší.

Po dalším EEG to bylo vše lepší, ale křeče na mozečku, které způsobují epilepsii, ale stále nevymizely. Proto jsme podstoupili magnetickou rezonanci. Silvinka je ale neskutečná bojovnice, protože moje mlíčko pila o sto šest a sestry ji moc chválily, jak je hodná. Magnetická rezonance dopadla bez patologických vlivů, ale vše ukáže až čas. Toto slovo mě bude provázet celý Silvinčin vývoj. Jestli si sedne anebo jestli bude chodit, je vše ve hvězdách. 

Po měsíci máme Silvinku doma a pravidelně s ní cvičíme

Prozatím je jí měsíc a já se snažím posilovat její psychomotorický vývoj, jak to jde. Po třech týdnech jsme si Silvušku odvedli domů a pro mě je to den, kdy se mi narodila. Čeká nás ještě spousta nervů a lékařských prohlídek, ale máme naší statečnou kočičku Silvušku doma a to je pro mě to nejkrásnější. Každý den pláču a zároveň děkuji, že mi ji osud dal a nevzal. Cvičím s ní Vojtovu metodu. Moc u toho pláče, ale já budu dělat všechno na světě, aby moje Silvinka prospívala a byla zdravá. 

 

Nemůžu už víc psát, je to pořád velmi živé a citlivé téma

Děkuji všem za podporu a pozitivní myšlenky. Ze všeho nejvíc mojí milující rodině. Mamince a mému tatínkovi za podporu a starání se o Fífu. Moc děkuji za můj pevný a láskyplný manželský vztah s mým mužem Petrem. Děkuji i Janičce Martincové za podporu a krásné SMSky, které jsme si psaly. Děkuji všem. 

Budu vás ještě v průběhu vývoje Silvinky zajisté informovat, jak na tom jsme. 

S pozdravem nejšťastnější maminka na světě Marcela 

 

Podle deníčku Marcely zpracovala Andrea Blažková.

 

Jaké produkty věnovali sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Přebalujte zdravě a hravě. Úspora pro Vaši peněženku může být až 15000 Kč.

Jednoduché použití bez žehlení, atraktivní designy, výroba dle návrhů samotných maminek - to vše splňují GaGa's pleny.

Kvalita prověřená maminkami je zaručena www.gagapleny.cz.

Gaga´s pleny našim rodičkám věnují balíček v hodnotě 600 Kč.

Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace 23 vitamínů, minerálů, DHA a EPA. Vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 µg), která je doporučovaná Světovou zdravotnickou organizací.

GS Mamavit Prefolin® DHA + EPA kapsle jsou zpracované speciální technologií DHA MMV Technology®, díky které nezanechávají rybí zápach a pachuť.
Kombinace vitamínů a minerálů, byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:
 • Období plánování těhotenství
 • Období těhotenství
 • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

http://www.mamavit.cz | http://www.gsklub.cz/c/pro-zeny/

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Medela

Medela

Švýcarská firma Medela nabízí vysoce kvalitní řadu pomůcek k podpoře kojení, vyráběnou na základě prováděných výzkumů nejen pro maminky, ale také pro profesionály. Kompletní Medela péče o kojení obsahuje sortiment: odsávání mateřského mléka, podávání mateřského mléka, péče o prsy, těhotenské prádlo, péče o mateřské mléko. Společnost Medela se tak snaží svými kvalitními produkty zpříjemnit ženám nejkrásnější období jejich života mateřství.

Medela věnuje každé mamince balíček s Medela pomůckami pro péči o prsy a manuální odsávačku - Ideální balíček již při nástupu do porodnice.

 • 1x manuální odsávačka Harmony light: Oblíbená 2-fázová odsávačka mateřského mléka, která byla vytvořena na základě technologie 2-fázového systému sání.
 • 1x balení (2 ks) Chrániče bradavek: Chrání bolavé a rozpraskané bradavky před nepříjemným kontaktem s prádlem. Pomáhá tak rychjelšímu hojení.
 • 1x hojivá mast Purelan 37 g: Hojivá mast k ošetření citlivých, bolavých či popraskaných bradavek.
 • 1x vzorkové balení (4 ks) vložek do podprsenky jednorázových: poskytují vyšší savost a vstřebatelnost díky novému absorbčnímu materiálu.
 • 2 ks hojivé Hydrogelové polštářky: léčí bolestivé a popraskané bradavky. Hydrogel obsažený v polštářcích pomáhá rychleji hojit ragády, udržuje bradavky optimálně hydratované aniž by byly vlhké.
 • 1 ks žlutá "kosmetická" Medela taštička
Weledea

Weleda

Weleda, dnes největší výrobce přírodní kosmetiky, dietetik a léčiv, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. Koupit je můžete na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, DM drogeriích, Rossmanu, Teta drogériích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Balíček pro rodičky bude obsahovat: 1x Těhotenský pěsticí olej na strie, 1x Olej na masáž prsů, 1x Olej na masáž hráze, 1x Mandlový krém na ruce, 1x Mandlový hydratační krém.

Motherhood

Motherhood

Značka Motherhood, dodavatel těhotenských polštářů se zdravotní certifikací, věnuje rodičkám spací pytle v hodnotě 700 Kč.

Spací pytle Motherhood rostou spolu s miminkem, lze je využít až do 1,5 roku. Délku pytle lze upravit pro miminko od 3-9 měsíců, při rozepnutí do 18 měsíců. Spací pytel je rozepínatelný po celém obvodu pro snadnou výměnu pleny během spánku.

Výrobky Motherhood vlastní atesty Oeko-Tex Standard jsou tedy vhodné pro citlivou dětskou pokožku. Více o produktech Motherhood najdete na www.motherhood.cz.

Zdravé těhotenství

Bella Bohemia

Společnost Bella Bohemia dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky. Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
Bella Bohemia věnuje rodičkám dárkový balíček Happy v hodnotě 700 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy, vlhčené ubrousky Happy, podložky Happy, fixační kalhotky, prsní a poporodní vložky Bella Mamma, ochranný krém na ruce Simply Evita s olejem z hroznových jader, dětskou přítulku pejsek nebo kočička a svačinový box Happy.
 
Maminky tyto produkty ihned po porodu otestují.
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.
Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Přebalujte zdravě a hravě. Úspora pro Vaši peněženku může být až 15000 Kč.

Jednoduché použití bez žehlení, atraktivní designy, výroba dle návrhů samotných maminek - to vše splňují GaGa's pleny.

Kvalita prověřená maminkami je zaručena www.gagapleny.cz.

Gaga´s pleny našim rodičkám věnují balíček v hodnotě 600 Kč.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Dramatický porod Marcely: Silvinka v ohrožení života převezena na JIP - diskuze

 • Silvinka je v dobrých rukou
  Marci, jste všichni úžasní, a proto vám byla Silvinka svěřena do péče. Věřím, že všechny tyto "zkoušky" mají nějaký vyšší smysl. A ještě o jednom mě přesvědčil celý ten dramatický měsíc. Že opravdová víra násobená množstvím věřících hory přenáší. Přeji Tobě i celé rodině hodně radosti s oběma dětmi, Jana
  Calamity J.   | 05.10.2017 09:17:22
  Reagovat | URL příspěvku
 • držím moc palce
  Marcelo, moc držím palce ať je vše v pořádku, Silvinka je velká bojovnice a vy všichni také. Srdce mi krvácelo, když jsem to četla. Je moc krásná a těším se na další určitě pozitivní zprávy.
  Jana A   | 05.10.2017 07:03:32
  Reagovat | URL příspěvku
 • hodně zdraví a štěstí
  Po přečtení mi totálně došla slova. Jediné, co mám teď v hlavě, je velké díky a vděčnost Bohu za to, že Silvinka žije a také vděčnost, že já mám zdravé děti.
  Marcelo, přeji Silvince, Filípkovi, Vám, manželovi i celé rodině hodně zdraví a ať jsou Vaše vztahy v rodině stále tak krásné a pevné, jako dosud  
  Těším se na zprávy, že Silvinka je v pořádku a hezky prospívá  
  Makyna K.   | 04.10.2017 23:58:48
  Reagovat | URL příspěvku
 • Drzim pesti!!!!
  Moc drzim vsechny pesti a preji co nejvic stesti,at je Silvinka zdrava!!!! Pevne nervy cele rodine. Je to krasna holcicka!!!  rozhodne si nic nevycitejte, spis si myslim,ze pochybyli doktori.
  Ja mam take rh- manzel plus, uz v minulem tehu jsem dostala injekci,aby se netvorily protilatky nejen tu poporodni,ale pri dalsim tehot.ve 31.tydnu. Doktor tvrdil,ze je to prave pro tyto pripady a pry je to povinne, jen me upozornil,ze ne vsechny pojist.ji hradi,ale dat mi ji musi. Ted jsem ji dostala pri 3.tehot.zas. Jakto,ze ty ne?
  Vim,ze uz se s tim neda nic delat,ale nechapu to. Jeste jednou hodne stesti a zdravi   
  Myšice   | 04.10.2017 22:49:46
  Reagovat | URL příspěvku
 • hodně štěstí
  a sil přeju celé rodině  
  Silvinka vypadá jako velká bojovnice a Filípek už jako velký šikovný bráška, co se vším pomůže
  tenhle článek jsem celý probrečela
  pandanek   | 04.10.2017 14:32:41
  Reagovat | URL příspěvku
 • Taky gratulace
  Je těžké si nic nevyčítat, ale ani věda není všemocná.. Silvinka si vybojovala svoje místo na světě, je krásná, má milující rodiče a brášku.. Moc vám přeji, aby byla zdravá a stále tak spokojená jak vypadá na těch fotkách  
  moninif   | 04.10.2017 13:35:12
  Reagovat | URL příspěvku
 • Gratuluji
  Boze, Marcelko. Tenhle denicek se tak spatne cetl. Musi to byt nepredstavitelne strasne.
  Chtela jsem vam napsat, at si to hlavne nevycitate. Behem tehotenstvi jste preci delala vse spravne. To ze se toto stane jste nemohla tusit a ani ovlivnit. Moc doufam, ze bude Silvinka zdrava holcicka. Je nadherna a pekne basti, to je dobry zacatek. Budu na vas myslet.
  Bara
  samickasmladyma   | 04.10.2017 13:01:17
  Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Jde o hladovou stoličku?

| GabkaS | 21.06.2024, 16:25

Dobrý den paní doktorko,

ráda bych se na vás obrátila s dotazem, zda se nepotýkáme s hladovou stoličkou kojence nebo alergií na laktózu. Nás plně kojený chlapeček (ukončený 6. týden) má problémy s vyprazdňováním, trpí meteorismem, to však celou dobu od narození, větry jdou ven, ale miminko je podrážděné a plačtivé. Podáváme mu vit. D formou Terezie, BabyCalm před každým kojením a ProbioMaxík jednou denně. Do šestého týdne měl stolici každý den, nyní se nám dvakrát stala jednodenní prodleva (1. prodleva fotka celého miminka - normální zbarvení; další prodleva - stolice tmavší), dnes je již třetí den bez stolice. Dítě prospívá, za 4 týdny přibral 650 g. Zkusili jsme zavést i rourku, ale bez úspěchu, stolice nevyšla. Původně jsem měla za to, že miminko zkrátka trpí na prdíky a kojené mléko trápí všechno beze zbytku. Po přečtení starších příspěvků a vašich odpovědí jsem však znejistěla, vzhledem ke tmavšímu zabarvení poslední stolice, zda se nepotýkáme s hladovou stoličkou.
Z jiných příspěvků bych měla i dotaz, zda by se nemohlo jednat o nesnášenlivost laktózy vzhledem ke tvorbě pupínků na tvářích miminka.

Budu velmi ráda za Váš názor, neradi bychom něco zanedbali, jelikož miminko mělo novorozeneckou žloutenku.

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pupínky na tvářích jsou kojenecké akné, způsobené hormony z mateřského mléka, zkuste obklady z černého čaje, Bepanthen Sensiderm nebo AD Calcis, ale časem samo vymizí.

Co se týká stolice, není hladová natolik, aby musel dostat dokrm, je řidší, není ani příznakem intolerance laktózy, myslím, že by stačila úprava stravy maminky, přídavek kvalitních bílkovin – maso, kysané mléčné výrobky, tvrdé sýry… Ve stolici nejsou hrudky a není denně, tedy si myslím, že dítě spotřebovává maximum bílkovin. Hnědé zabarvení je způsobeno probiotiky.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 21.06.2024, 19:58
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×