Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2017: Martina v sobotu porodila císařským řezem

„Rodíme společně s BOL“ pokračuje! Martina nám dnes 30. července zaslala krásnou zprávu, že se 29. 7. 2017 narodil v 19:45 Tobík. Přejeme mamince i miminku hodně zdraví a lásky!

Které společnosti věnují maminkám užitečné přípravky a potřeby pro miminka?

Feminella Hereditum
GS Mamavit
Pink or Blue
Rotarix
Synflorix
Pink or Blue
Rotarix
Synflorix

Které maminky se projektu účastní?

Martina Marcela

Martina (syn Tobík) 

Dnes jsme obdrželi od Martiny tuto zprávu: 

Hezkou neděli,

tak už jsem na světě. :)

Plodová voda mamince začala téct v pátek v 7 večer, tak jsme se vydali do Kladna do porodnice a tady jsem měl připravených zatím jen 2 cm, tak se trápila kontrakcemi a beze spánku až do soboty do půl osmé večer, kdy jsem měl stále jen 4 cm průchod, tak nás pan doktor vzal na císařský řez a včetně přípravy mě měl za 15 minut taťka v náručí.

Inzerce

Narozený 29.7. v 19:45, 3570 g a 47 cm.

Více napíšeme, až se vrátíme domu v deníčku. :) 

Inzerce

Martina

Inzerce

Marcela (36. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Zdravím všechny,

mám za sebou super ochlazující týden, ve kterém jsem se soustředila na doladění holčičího pokojíku a taky jsem si odpočnula od manžela (hahaha).

Výbavička pro miminko je připravená

Konečně mám dožehlenou výbavičku a tak už jen čekám, až se naše princezna narodí. Snažím se to podporovat všemi směry, aby porod nedopadl císařským řezem jako ten první. Stále tedy popíjím maliníkový čaj, baštím pupalku dvouletou a lněné semínko. Od 39. týdne těhotenství se budu snažit dělat dlouhé procházky, masáž bradavek, taky si budu dopřávat horké koupele a zvýšený intimní život se svým mužíčkem. Jako poslední možnost se chystám vyzkoušet koktejl z ricinového oleje. 

Inzerce

Doufám, že vše proběhne bez problémů a mně se narodí zdravá holčička. 

Úklid a odpočinek

Pondělí i úterý se nesly v duchu úklidu a také odpočinku. Děda chodil s Filípkem ven a já si uklidila celý dům. Jen mě tedy dost vytáčí, že kousek od naší ulice kopou plyn a kanalizaci. No nedokážete si představit, jak moc to práší a dělá randál. Dokonce jsem se i dozvěděla, že budou v září kopat na naší ulici. To by mi ještě tak scházelo. Nezbylo by mi nic jiného, než se s malinkou Nelinkou odstěhovat do dětského pokoje, který je na stranu do zahrady. Měly bychom tak i větší klid a chládek, který jde ze zahrady. Uvidíme, jak to všechno dopadne, ale už teď jsem z toho nervózní.

Mačkej mačkej vs. bojovátko

Ve středu jsme šli do města na trh pro ovoce a zeleninu. Ovoce jsme nekoupili žádné, protože za kilo broskví 80 Kč se mi zdá trochu přemrštěná cena. Když v Lidlu to samé prodávají za 19,90 Kč. Koupila jsem jen pro Filípka mrkvičku a kukuřici. Pochopitelně jsme se museli stavit podívat se na krokodýla, který visí na Staré radnici. Konečně babička a dědeček viděli Fífu, jak je z krokouše unešený. Museli jsme tam být tak 30 minut a pozorovat ho. Jelikož celou cestu, jak jsme šli do města, přemlouval Fífa babičku a dědu, že chce koupit mačkej mačkej. Babi ani děda ale nerozuměli, co to je. Na to jsem odpověděla, vy neznáte mačkej mačkej, to je přece výrobník ledové tříště, který prodávají v hračkářství. Já a manžel se mu snažíme vysvětlit, že to za ty peníze nemusí fungovat, jak to ukazují v reklamě a že je to pro větší děti.

Po konzultaci s babičkou a dědou, kteří nakonec uznali, že opravdu to nemusí fungovat, tak jak inzerují, se babička rozhodla koupit Fífovi ,,bojovátko". Uvedu v pravou míru co je to ,,bojovátko". Je to světelný meč ze Star Wars. Babča tedy zašla s Fífou do hračkářství, kde spolu vybrali světelný meč, dokonce i se zvukovými efekty. Nedovedete si představit, jakou měl ten můj malej rošťák radost. Dlouho jsem ho neviděla tak strašně šťastného a spokojeného. Pochopitelně Filípkovo bojovátko, jak tomu můj malej říká, s námi musí spát v posteli, být s námi u jídla prostě všude. Největší legrace je, když ráno běží za babičkou a dědou a střílí světelné paprsky se zvukem, který je dosti intenzivní a budí tím babi a dědu. Chudáci, ti si s námi musí užívat.

Ráda čtu Filípkovi pohádky

Ve čtvrtek odpoledne jsme šli do knihovny. Půjčila jsem spoustu knih pro Fífu, protože číst popadesáté Bleska McQueen, lokomotivu Tomáše, Petra Pana a Aladina mně lezlo už na nervy. No tak jsme vybrali nějaké knížky o princeznách a zvířátkách. Moc ráda Filípkovi čtu a myslím si, že mu to i prospívá a zlepšuje se tak i ve výslovnosti a rozvíjí si fantazii. Jsem ráda, že už dokáže u pohádky i přemýšlet. Některé opravdu oblíbené pohádky se mi snaží už vykládat dopředu. Je to moje šikulka. Teď je to se čtením ale legrace, jelikož náš rozmazlenej chlapeček spinká s mámou a tátou v ložnici, kde nemáme křeslo, kam bych se s knížkou pohodlně usadila a musím mu tak číst knížku vleže, což je pro mě nadlidský výkon. Ležet na zádech už nemůžu a tak hledám vhodnou polohu, jak se otočit, aby Fífa dobře viděl na obrázky a mě se dobře četlo. Je to někdy legrace, ale zvládám to.

Návštěva hřbitova

V pátek jsme šli na hřbitov položit babičce Aničce, která měla svátek, kytičku jejich oblíbených kytek gladiol. Když jsem Filípkovi řekla, že se gladiolám říká mečíky, měl z toho druhé Vánoce. Smál se skoro 5 minut a všem, koho jsme na hřbitově potkali, to musel říkat, jak mamka nese babičce na hrobeček mečík. Položili jsme květiny, chvíli zavzpomínali a odebrali jsme se ještě na hrob mého tchána, kde jsme zapálili svíčku. Když píšu svíčku, tak jsem si vzpomněla, jak celou dobu, co jsme byli na hřbitově, jsme Fífovi já babička a děda opakovali, aby nesahal na svíčky, že to strašně pálí. No nesáhne moje dítě na rozžhavený železný dekl od svíčky. Chudák malej anebo dobře mu tak. Ještě že všude teče ve skružích voda a tak jsem mu na paleček pustila studenou. To bylo pláče a nářku. Je to paličák a asi si moje dítě musí všechno vyzkoušet, protože hold dospělákům nevěří.

Tatínek se nám vrátil z Maďarska

Večer přijel tatínek ze služební cesty z Maďarska, tak to bylo slávy. Filípkova máma šla okamžitě na druhou kolej a blblo se a na všechno se ptal jen táty. Moc ráda to vidím, jak tatínka miluje a je s ním rád. Já si aspoň můžu trochu oddechnout, protože někdy mi moje máma říká, že jsem jak ta Iris v Dášence. Iris byla máma Dášenky a ta ji taky mučila, jako mě mučí Filípek, ale v hezkém slova smyslu.

V sobotu jsem chtěla ještě dokoupit poslední věci, co mi chyběly ze seznamu pro Nelinku. Nějaký ten dudlík, bambusové osušky a taky krásné růžovoučké povlečení a bílá nebesa, aby se té naší malé princezně zdály ty nejkrásnější sny. 

Tropický týden veder strávím v bazénu

A v neděli začal tropický týden veder. Celý den jsem se koupala a večer jsme seděli všichni na zahrádce a poslouchali, jak cvrkají cvrčci a kuňkají žáby. Spát se moc dobře opět nedá, protože ložnice hlásí 25,5 stupně a já se jdu opět osprchovat. V předpovědi pro Brno má být celý týden v průměru 33 až 35 stupňů a já jsem ráda, že mám vše pro miminko připravené a proto můžu krásně relaxovat u bazénu.

Tak to je vše, zatím pá.

Marcela

Podle deníčků maminek zpracovala Andrea Blažková.

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Přebalujte zdravě a hravě. Úspora pro Vaši peněženku může být až 15000 Kč.

Jednoduché použití bez žehlení, atraktivní designy, výroba dle návrhů samotných maminek - to vše splňují GaGa's pleny.

Kvalita prověřená maminkami je zaručena www.gagapleny.cz.

Gaga´s pleny našim rodičkám věnují balíček v hodnotě 600 Kč.

Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace 23 vitamínů, minerálů, DHA a EPA. Vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 µg), která je doporučovaná Světovou zdravotnickou organizací.

GS Mamavit Prefolin® DHA + EPA kapsle jsou zpracované speciální technologií DHA MMV Technology®, díky které nezanechávají rybí zápach a pachuť.
Kombinace vitamínů a minerálů, byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:
  • Období plánování těhotenství
  • Období těhotenství
  • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

http://www.mamavit.cz | http://www.gsklub.cz/c/pro-zeny/

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Medela

Medela

Švýcarská firma Medela nabízí vysoce kvalitní řadu pomůcek k podpoře kojení, vyráběnou na základě prováděných výzkumů nejen pro maminky, ale také pro profesionály. Kompletní Medela péče o kojení obsahuje sortiment: odsávání mateřského mléka, podávání mateřského mléka, péče o prsy, těhotenské prádlo, péče o mateřské mléko. Společnost Medela se tak snaží svými kvalitními produkty zpříjemnit ženám nejkrásnější období jejich života mateřství.

Medela věnuje každé mamince balíček s Medela pomůckami pro péči o prsy a manuální odsávačku - Ideální balíček již při nástupu do porodnice.

  • 1x manuální odsávačka Harmony light: Oblíbená 2-fázová odsávačka mateřského mléka, která byla vytvořena na základě technologie 2-fázového systému sání.
  • 1x balení (2 ks) Chrániče bradavek: Chrání bolavé a rozpraskané bradavky před nepříjemným kontaktem s prádlem. Pomáhá tak rychjelšímu hojení.
  • 1x hojivá mast Purelan 37 g: Hojivá mast k ošetření citlivých, bolavých či popraskaných bradavek.
  • 1x vzorkové balení (4 ks) vložek do podprsenky jednorázových: poskytují vyšší savost a vstřebatelnost díky novému absorbčnímu materiálu.
  • 2 ks hojivé Hydrogelové polštářky: léčí bolestivé a popraskané bradavky. Hydrogel obsažený v polštářcích pomáhá rychleji hojit ragády, udržuje bradavky optimálně hydratované aniž by byly vlhké.
  • 1 ks žlutá "kosmetická" Medela taštička
Weledea

Weleda

Weleda, dnes největší výrobce přírodní kosmetiky, dietetik a léčiv, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. Koupit je můžete na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, DM drogeriích, Rossmanu, Teta drogériích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Balíček pro rodičky bude obsahovat: 1x Těhotenský pěsticí olej na strie, 1x Olej na masáž prsů, 1x Olej na masáž hráze, 1x Mandlový krém na ruce, 1x Mandlový hydratační krém.

Motherhood

Motherhood

Značka Motherhood, dodavatel těhotenských polštářů se zdravotní certifikací, věnuje rodičkám spací pytle v hodnotě 700 Kč.

Spací pytle Motherhood rostou spolu s miminkem, lze je využít až do 1,5 roku. Délku pytle lze upravit pro miminko od 3-9 měsíců, při rozepnutí do 18 měsíců. Spací pytel je rozepínatelný po celém obvodu pro snadnou výměnu pleny během spánku.

Výrobky Motherhood vlastní atesty Oeko-Tex Standard jsou tedy vhodné pro citlivou dětskou pokožku. Více o produktech Motherhood najdete na www.motherhood.cz.

Zdravé těhotenství

Bella Bohemia

Společnost Bella Bohemia dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky. Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
Bella Bohemia věnuje rodičkám dárkový balíček Happy v hodnotě 700 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy, vlhčené ubrousky Happy, podložky Happy, fixační kalhotky, prsní a poporodní vložky Bella Mamma, ochranný krém na ruce Simply Evita s olejem z hroznových jader, dětskou přítulku pejsek nebo kočička a svačinový box Happy.
 
Maminky tyto produkty ihned po porodu otestují.
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Martina porodila císařským řezem - diskuze

Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Suchá kůže na obličeji

| Erumane | 17.04.2024, 13:52

Dobry den, chtela bych poradit co dceri na oblicejik. Vyzkouseli jsme od hydratacnich kremu, pres detske olejicky az k cbd oleji ale porad ma suchou pokozku ale pouze na obliceji. Na licka jsme pouzivali i zinkovou mast nebo ted posledne Atopicderm od Saloos ale nic nezabira. Dcera ukonceny 5ty mesic, prikrmy ma zeleninu a maso, je na UM.

Dekuji moc za radu

Dobrý den,

je to příznak kojenecké seborrhoey, požádejte o kožní vyšetření, přechodně Bepanthen sensiderm.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 17.04.2024, 19:50
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×