Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2017: Martina se snaží podpořit vyvolání porodu

„Rodíme společně s BOL“ pokračuje! 

Které společnosti věnují maminkám užitečné přípravky a potřeby pro miminka?

Feminella Hereditum
GS Mamavit
Pink or Blue
Rotarix
Synflorix
Pink or Blue
Rotarix
Synflorix

Které maminky se projektu účastní?

Martina Marcela

 

Martina (40. týden těhotenství, čeká první miminko) 

Ahojky holky,

týden už je zase pryč a u nás to vypadá, že uvidíme Tobíka dříve, než byl předpokládaný původní termín porodu 6.8. Už skoro celý týden od prohlídky mě pobolívá podbřišek, tak jsem zvědavá na další kontrolu, jestli už se něco chystá. :-)

Pondělní porodnice

V pondělí jsme byli opět pozvaní na kontrolu do Kladna do porodnice, tentokrát jel se mnou i manžel a měli jsme se podívat i po prostorech, kde se vše bude odehrávat. :-) Také jsme měli naplánovaný první monitor Tobíka, který byl jak sezení u televize, vzala jsem si s sebou časopis, tak to i pěkně uteklo. Mimčo bylo až přehnaně aktivní, až se sestřička smála, ať jí nikam neutíkáme. Monitor byl tedy naprosto v pořádku, srdeční ozvy silné a hlasité a tak jsem se přesunula zpět na chodbu a čekala, až na mě přijde řada na další prohlídku.

Tady jsem si chvilku počkala, jelikož přede mnou bylo dost maminek, no ještě že to nebylo s čekáním jak u praktického doktora, to bych tam čekala ještě nejmíň další den. :-)

Porodní přání

Přinesla jsem si s sebou i porodní přání, na které jsme zběžně koukli, ale změna nastala, když mi pan doktor řekl, že pravděpodobně budeme nastupovat do porodnice už další víkend na vyvolání a kdyby se nedařilo tak na císaře. Ono celkově jsme počítali, že mě nenechají přenášet, ale když se to ještě uspíšilo, byla jsem trochu v šoku, a když se uvnitř podle vyšetření stále nic neděje. Tak jsem šla tedy ven ještě překvapit manžela, který byl zaskočený ještě o trochu víc než já. :-) Při tom všem jsme se tedy ještě zapomněli připomenout na plánovanou prohlídku porodnice, tak snad bude čas ještě další pondělí.

Doma jsme si tedy pročetli babské rady, jak se pokusit porod vyvolat doma a začali jsme některé věci zvolna praktikovat už od pondělí, ale zatím lehce, protože nás čekal ještě nabytý týden.

Inzerce

Brigáda na zahradě

V úterý volala kamarádka, že by její mamča chtěla zkulturnit zahradu. Tak jsme k ní večer na chvilku zašli, manžel si prošel okolí a domluvili se na všech podrobnostech a už další den večer jsme se vydali na první práci. Aktivně jsem si vzala vhodné oblečení, přece jen fyzicky aktivita je jednou z rad na porod, ale když jsem dorazila, všichni mě usazovali, ať si odpočinu, kamarádka koupila červené víno, další vyvolávací fígl, tak se z pomoci manželovi stalo 3 hodinové posezení nad vínkem a pochutinami a spousta povídání.

Víkendové akce

V pátek slavil táta v naší místní hospůdce narozeniny a pro změnu si u nás objednal výrobu tyčinek, tak jsme si nejdřív trochu odpočinuli, protože manžel byl po celém týdnu v práci na slunku unavený a kolem třetí jsme se pustili do pár plechů tyčinek. 

Inzerce

Na oslavě jsme byli nakonec od půl šesté až skoro do půlnoci a všichni se divili, že takhle týden před porodem ještě bez problému poletuju po všech možných akcích. 

Předporodní kurz

V sobotu jsme měli zaplacený předporodní kurz, který jsme tedy stihli jen tak tak, protože buď nebylo místo, nebo byly volné termíny až třeba za měsíc. Byli jsme v Porodním domě U Čápa v Praze, od 9 ráno do skoro 6 do večera.

Prošli jsme s milou porodní asistentkou, která má už asi 40 let praxe a stále chodí jako doprovod k porodům, všechna témata od porodního přání, dob porodních, úkonů během porodu, jak poznat blížící se porod, kojení, porodních poloh, šestinedělí a dalších, včetně zhlédnutí videa o samotném porodu a pomoci partnera během této doby. 

Díky tomuto kurzu jsme přehodnotili pár věcí, získali nový náhled, vyděsili se u jedné instrukce, jak je možné nosit miminko a nejen my, ale všech 5 párů, které se kurzu účastnili.

Pak jsme se večer ještě vydali vykoupat k rodičům, abych si trochu ulevila zádům a bříšku, protože celodenní sezení bylo docela náročné. Tady jsme se pro změnu zasekli a domů dorazili až zase po půl desáté. :-)

V neděli si pak manžel domluvil další brigádu na zahradě a my jsme se kamarádkou měli jako alternativu k práci ležení u bazénu. :D Počasí nám sice moc nepřálo, tak jsme začátek přesunuli až od dvou hodin a od tří už se zase vyjasnilo a tak jsme si vzaly plavky a opalovaly se při pozorování práce. Odpoledne pak dorazil ještě další kamarád, který se zabývá masážemi a tak nám ukázal, jak je možné stlačováním bodů na chodidlech a masáží také podpořit vyvolání porodu, takže den jedna báseň při hodinové masáži nohou, skleničce červeného a povídáním s kamarády a opět jsme domů dorazili až kolem půl desáté. :-)

Martina

Marcela (35. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Zdravím všechny,

je tu za mnou další týden s letními teplotami. V těchto dnech budu asi velmi skromná ve psaní, protože se nic moc u mě neděje. Jen se válím u bazénu. Jediné, co jsem za tento týden stihla udělat, byl velký úklid kuchyně, tedy přesněji řečeno kuchyňské spíže. Vyskytly se mi totiž v kuchyni moly a tak jsem musela všechny potraviny přebrat, protřídit a desinfikovat. Byla to aspoň příprava na zevrubný úklid domácnosti, než se mi narodí miminko, ale věřte nebo ne, v tomto horku je to pro těhulu opravdu nadlidský výkon. Při práci jsem vypila asi 3 litry vody a vypotila asi 5 litrů potu. 

Rozhodla jsem se rodit u Milosrdných bratrů

V pondělí jsem se setkala s kamarádkou, které se narodila holčička 4. července. Moc jsme si hezky povykládali o porodu a celkovém starání o miminečko. Její holčička je moc hodňoučká a slaďounká. Těším se, až budu mít taky takovou princeznu. Doporučila mi nějaké babské rady, jak bych mohla porodit spontánně a nemusela bych znovu na císařský řez. Taky jsem dospěla k názoru, že půjdu rodit k Milosrdným bratrům a ne na Obilní trh, protože u Miloušů (jak v Brně říkáme této porodnici) jsou ochotni budoucí mamince dopřát přenášení miminka i o 14 dní. Kdežto na Obilném trhu přistupují ihned k císařskému řezu. No a to byl přesně můj případ u prvního miminka. Zbytečné vyvolávání již v 40 tt a ukončení přesně v 41+0. A to už nechci zažít a tak mě moje kámoška doporučila ricinový olej a taky zakoupit si Aniball. Vyzkouším všechno na světě, abych rodila přirozenou cestou.

Zbytek dnů se nesl v poklidném rytmu. Moje milovaná maminka mi chce ze všech sil pomáhat a tak jsem ji dala úkol, aby mi vařila obědy pro Fífu a tomu od babičky chutná opravdu velmi. 

Relaxační den

Úterý jsem si užila. Ráno byl venku s Filípkem dědeček a já se poflakovala u bazénu. A odpoledne jsem byla u kadeřnice. Fantastický relaxační den. Nenechala jsem si udělat žádný radikální sestřih, jen tak trochu prostříhat a upravit. Já se barvím Hennou a tak čekám, až se ochladí, protože ji musím mít na hlavě cca 8 hodin a pod teplou čepicí, protože Henna je ráda v teple. 

Čtvrteční den měla náročný moje maminka, která pekla a zdobila dort pro moji neteřinku, která v sobotu oslaví 9. narozeniny. Dort byl nádherný. Musím Vám poslat fotky, až mi je pošle můj brácha. 

Kontrola na gynekologii

V pátek jsem byla na kontrole na gynekologii a vše je v pořádku. Půjdu na gynekologii ještě jednou a pak už budu přesměrovaná do porodnice. Ani nevíte, jak mi toto těhotenství uteklo. Bylo ale velmi poklidné a příjemné. Dokonce ani nemám takový pupek, jako jsem měla v prvním těhotenství. Nebývám ani moc nateklá a ohebná jsem taky dost. Nejvíc mě obdivuje můj manžel, jak se dokážu ohnout a zavázat si boty a nebo posbírat meruňky a nefňukám, že mě bolí záda, anebo že se nemůžu hýbat. Doufám, že mi to ještě měsíc vydrží, takový elán jako mám teď. 

Příští týden se má ochladit a já se konečně vyspím. V ložnici totiž máme 26,5 stupně a to je na spaní katastrofa. Nemůžeme moc větrat jedině až k ránu, jelikož je kousek od nás hospoda Ambra a tam lidi dokonce i děti křičí až do půl noci. Taky můj muž odjíždí do Maďarska a já budu uklízet. V pondělí budu mít přesně za měsíc termín porodu a já už se mooooooc těším.

Tak to je vše, moc zdravím páčko Máca.

Podle deníčků maminek zpracovala Andrea Blažková.

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Přebalujte zdravě a hravě. Úspora pro Vaši peněženku může být až 15000 Kč.

Jednoduché použití bez žehlení, atraktivní designy, výroba dle návrhů samotných maminek - to vše splňují GaGa's pleny.

Kvalita prověřená maminkami je zaručena www.gagapleny.cz.

Gaga´s pleny našim rodičkám věnují balíček v hodnotě 600 Kč.

Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace 23 vitamínů, minerálů, DHA a EPA. Vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 µg), která je doporučovaná Světovou zdravotnickou organizací.

GS Mamavit Prefolin® DHA + EPA kapsle jsou zpracované speciální technologií DHA MMV Technology®, díky které nezanechávají rybí zápach a pachuť.
Kombinace vitamínů a minerálů, byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:
  • Období plánování těhotenství
  • Období těhotenství
  • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

http://www.mamavit.cz | http://www.gsklub.cz/c/pro-zeny/

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Medela

Medela

Švýcarská firma Medela nabízí vysoce kvalitní řadu pomůcek k podpoře kojení, vyráběnou na základě prováděných výzkumů nejen pro maminky, ale také pro profesionály. Kompletní Medela péče o kojení obsahuje sortiment: odsávání mateřského mléka, podávání mateřského mléka, péče o prsy, těhotenské prádlo, péče o mateřské mléko. Společnost Medela se tak snaží svými kvalitními produkty zpříjemnit ženám nejkrásnější období jejich života mateřství.

Medela věnuje každé mamince balíček s Medela pomůckami pro péči o prsy a manuální odsávačku - Ideální balíček již při nástupu do porodnice.

  • 1x manuální odsávačka Harmony light: Oblíbená 2-fázová odsávačka mateřského mléka, která byla vytvořena na základě technologie 2-fázového systému sání.
  • 1x balení (2 ks) Chrániče bradavek: Chrání bolavé a rozpraskané bradavky před nepříjemným kontaktem s prádlem. Pomáhá tak rychjelšímu hojení.
  • 1x hojivá mast Purelan 37 g: Hojivá mast k ošetření citlivých, bolavých či popraskaných bradavek.
  • 1x vzorkové balení (4 ks) vložek do podprsenky jednorázových: poskytují vyšší savost a vstřebatelnost díky novému absorbčnímu materiálu.
  • 2 ks hojivé Hydrogelové polštářky: léčí bolestivé a popraskané bradavky. Hydrogel obsažený v polštářcích pomáhá rychleji hojit ragády, udržuje bradavky optimálně hydratované aniž by byly vlhké.
  • 1 ks žlutá "kosmetická" Medela taštička
Weledea

Weleda

Weleda, dnes největší výrobce přírodní kosmetiky, dietetik a léčiv, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. Koupit je můžete na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, DM drogeriích, Rossmanu, Teta drogériích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Balíček pro rodičky bude obsahovat: 1x Těhotenský pěsticí olej na strie, 1x Olej na masáž prsů, 1x Olej na masáž hráze, 1x Mandlový krém na ruce, 1x Mandlový hydratační krém.

Motherhood

Motherhood

Značka Motherhood, dodavatel těhotenských polštářů se zdravotní certifikací, věnuje rodičkám spací pytle v hodnotě 700 Kč.

Spací pytle Motherhood rostou spolu s miminkem, lze je využít až do 1,5 roku. Délku pytle lze upravit pro miminko od 3-9 měsíců, při rozepnutí do 18 měsíců. Spací pytel je rozepínatelný po celém obvodu pro snadnou výměnu pleny během spánku.

Výrobky Motherhood vlastní atesty Oeko-Tex Standard jsou tedy vhodné pro citlivou dětskou pokožku. Více o produktech Motherhood najdete na www.motherhood.cz.

Zdravé těhotenství

Bella Bohemia

Společnost Bella Bohemia dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky. Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
Bella Bohemia věnuje rodičkám dárkový balíček Happy v hodnotě 700 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy, vlhčené ubrousky Happy, podložky Happy, fixační kalhotky, prsní a poporodní vložky Bella Mamma, ochranný krém na ruce Simply Evita s olejem z hroznových jader, dětskou přítulku pejsek nebo kočička a svačinový box Happy.
 
Maminky tyto produkty ihned po porodu otestují.
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Martina se snaží vyvolat porod - diskuze

Poradna

Zavírání se v pokoji

| Ada1215 | 18.10.2020, 16:29

Dobrý den, dceři je 12 let a v poslední době se neustále zavírá ve svém pokoji, nechce s námi moc komunikovat a dokonce jí i vadí, nechávat otevřené dveře do svého pokoje, i když ví, že tam bez jejího vědomí nebudeme vstupovat. Snažíme se její soukromí respektovat, vždy klepeme na dveře, pokud s ní chceme mluvit. Nevím, jestli je to puberlou nebo proč nám jako rodičům přestala věřit. Podotýkám, že se u nás doma nic nezměnilo, vše funguje jako dřív. Někdy mám pocit, že jí i vadí jen moje přítomnost. Přitom jsou ale dni, kdy se spolu normálně bavíme, dokonce se mi tu a tam s něčím svěří. Ale takových chvil je čím dál méně a bojím se, aby nevymizely úplně. Vím, že má nějaké problémy s kamarádkami, ale o tom vůbec nechce mluvit. Dále mě trápí její vztah s otcem . mým manželem. Ten je na ní poměrně přísný, což vůbec není na škodu, ale mám pocit, jako by se úplně vytratilo jakékoliv prřátelství mezi ní a otcem. Dokonce se i vyjádřila v tom smylsu, že by bylo lepší, kdyby s námi vůbec nebydlel. Všechno je mi to hrozně líto. Poradíte mi, prosím, jak vylepšit komunikaci a vztahy v rodině? Jak docílit toho, aby se situace ještě nezhoršovala? Dcera ví, že ji mám moc ráda a že mlže kdykoliv přijít, pokud ji bude něco trápit. Myslím, že ví, že mi může věřit.
Děkuji za radu.

Dobrý den, u vás doma se jak píšete, nic nezměnilo, ale jak to tak vypadá, tak se změnila vaše holčička. Vaše dcera podle popisovaných projevů evidentně vstoupila do období dospívání a chová se adekvátně svému věku a vývojovému období. Vy jako rodiče respektujte její potřebu většího soukromí a zavřené dveře jejího pokoje. Naopak pokud dcera přijde a bude si s vámí chtít povídat, pak tyto chvilky využijte na maximum a snažte se na ni udělat čas a vyslechnout ji. Příležitost si s ní popovídat, dozvědět se také nějaké informace o ní a o tom co prožívá se nemusí po delší dobu opakovat a to že byste na ni neměli čas může podkopat její důvěru ve vás. Nevyzvídejte nic o vztazích s kamarádkami, nepodsouvejte jí problémy, ale naslouchejte. V případě vyzvídání se dcera ještě více uzavře do sebe a neřekne vám nic. O období dospívání bylo napsáno mnoho literatury, stačí zapátrat na internetu, který se jen hemží radami jak komunikovat s dospívajícími dětmi. Lze také vyhledat některou z poraden pro rodinu a mezilidské vztahy, kde můžete pod vedením odborníka na komunikaci v rodině pracovat. Přesto všechno se připravte na to, že toto období je pro všechny zúčastněné členy náročné, ale také důležité. Vždyť z vaší holčičky se má stát sebevědomá mladá žena. Ohledně vztahu s otcem nejsou popisované projevy také nic neobvyklého, je ale potřeba i ze strany otce zapracovat na zlepšení komunikace  a přiblížení se dceři. Na tomto místě si níže dovolím vložit odkaz na článek, který jsem v létě četla na internetu a kde možná najdete některé odpovědi na vaše dotazy.

S pozdravem Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Mgr. Michaela Matoušková | Babyonline | 19.10.2020, 10:28
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce