Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2017: Martina popisuje porod

„Rodíme společně s BOL“ pokračuje! Martina nám zaslala svůj poslední porodní deníček o tom, jak proběhly přípravy před porodem a samotný porod. Marcela se v 37. týdnu těhotenství na porod také připravuje a již má sbalenou tašku do porodnice. Po dlouhé rodinné debatě nakonec bude jejich holčička Silvie.

Které společnosti věnují maminkám užitečné přípravky a potřeby pro miminka?

Feminella Hereditum
GS Mamavit
Pink or Blue
Rotarix
Synflorix
Pink or Blue
Rotarix
Synflorix

Které maminky se projektu účastní?

Martina Marcela

Martina (syn Tobík) 

Ahojky holky,

jak už jsem poslala krátkou zprávu, Tobíka už máme na světě ! :)

Týden před porodem

Naposledy jsem tedy psala, že mi bude porodník porod pravděpodobně vyvolávat o víkendu 28.- 30.7. V pondělí jsem ale byla na dalším monitoru na Kladně a po kontrole to doktor opět změnil, že když je vše v pořádku, necháme ho tam tedy do termínu. :-)

Inzerce

Tak jsem se opět vypořádala se změnou, táta zrušil předpokládanou oslavu, co měl v hospodě na neděli, kdy se měli s mámou vrátit z dovolené a já se vydala zase domů. V týdnu jsme stále aktivně pracovali na domácím vyvolávání, co kdyby se zadařilo. :-)

Během čtvrteční noci jsem docela běhala na záchod, v té době jsem nad tím úplně nepřemýšlela, ale v závislosti na dalších událostech bych řekla, že mi v noci odešla hlenová zátka.

Inzerce

V pátek jsme se pak s manželem dohodli, že si dáme poslední relaxační víkend, naplánovali si na celý víkend filmy a seriály, k tomu mlsání a odpočívání.

Začali jsme tedy v pátek večeří, kdy jsme měli mraky pečených křidýlek na medu a pustili jsme si pár seriálů.

Inzerce

Začínáme rodit

Po večeři, kdy jsem si sedla pohodlně na zem, jsem opět začala běhat na záchod a zdálo se mi, jak kdyby se něco začínalo dít. Říkali jsme si, že asi nemáme takovou kliku, že bychom porod opravdu vyvolali a ještě v termínu, co původně určil doktor a k tomu ještě přesně na víkend, chvilku po tom, co nastoupil na celovíkendovou směnu. :D

Začala jsem se tedy sledovat a nebylo to tedy jako ve filmech, kdy maminky stojí na ulici a najednou bum, potopa. U nás voda odcházela postupně a tak jsme se začali v klidu balit, sbírat poslední věci, co bychom mohli potřebovat a kolem sedmé jsme se vydali na kontrolu do porodnice. Naštěstí to bylo bez bolestí, takže jsem zbytečně nestresovala manžela křikem.

Inzerce

Rodíme

Na příjmu mi tedy zkontrolovali vložku, kde se odtok plodové vody potvrdil, otevřenost byla ale zatím jen na 2 cm.

I tak si mě tam ale nechali, zrovna bylo prázdno, tak jsem měla celou noc pokoj pro sebe a manžel se vydal kolem desáté hodiny domů, protože se zatím ještě moc nedělo. Jelikož postupně začínaly bolesti, nechtělo se mi zrovna spát a koukala jsem na televizi asi do 2 do rána. Bolesti se postupně stupňovaly a tak jsem ani do rána bohužel neusnula. Na osmou se mi vrátil manžel a na pokoji jsem byla stále sama, tak mi ho tam sestřičky už nechaly, naštěstí, alespoň jsem ho měla jako výbornou podporu celou dobu u sebe. :-)

Kolem desáté mi doktor dal prášek proti bolesti, abych se trochu zkusila vyspat před velkým finále, ale stále tam byly jen ty 2 centimetry a spánek nepřicházel, možná jen takové mikrospánky na minutku nebo dvě mezi kontrakcemi.

Střídala jsem sezení na balonu s teplou sprchou a kolem jedné nás pan doktor převelel do porodního boxu, kde jsme pokračovali v sezení, sprchování a natáčení monitoru miminka. Kolem třetí jsem pak dostala do kapačky oxytocin, aby se něco začalo dít a do 7 hodin jsme bohužel postoupili jen na 4 centimetry. Děloha prý nepracovala tak, jak měla i když se ukázalo, že to bylo nejspíš tím, že Tobík měl kolem ramínek pupečník a ten ho nechtěl pustit dolů. 

Císařský řez

Před půl osmou jsme s doktorem probrali možnost císařského řezu, jelikož bolesti se opravdu stupňovaly a pak to šlo ráz naráz. Přešla jsem si tedy na operační sál, kde už bylo vše nachystané, dostala jsem epidurál do páteře, trochu jsem tedy cukla, protože jsem to nečekala, ale anesteziolog i to napíchl napodruhé bez problému. A od rozhodnutí po vybavení Tobíka to bylo asi jen 15 minut. :-) Operace byla trochu nepříjemná, ale výsledek rozhodně stál za to, manžela pozvali na sál hned, jak byl Tobík venku, dostal ho do náručí, trochu jsme se poňuchali a pak s ním odešel do vedlejšího pokoje, než mě během 30 minut zašili.

Hlavně jsem si říkala, že nesmím usnout, abych se na něj mohla ještě podívat, což jsem nakonec s nadlidským úsilím vydržela, ale po celém dni bolestí to bylo skoro nad mé síly. Dospala jsem si pak asi do 22 hodin na porodním boxu, dostala jsem tedy zimnici, tak mě manžel hezky zachumlal a počkal tam se mnou, než ho zase sestřičky poslaly domů.

Tobík je na světě

Tobík se tedy narodil 29.7.2017 s porodní váhou 3570 g a až na drobný problém s barvou v první minutce byl naprosto zdravý a v pořádku, tak bylo naše Apgar score 9-10-10. :)

V noci jsem dostala kapačku antibiotik a pak se střídaly kapačky na bolest a výživa, měření tlaku, teploty a do rána jsem byla z ležení na zádech pěkně ztuhlá. Na devátou si pro mě přišly sestřičky, že se budeme chystat do sprchy a tak jsem se asi hodinu snažila převalit a nějak zvednout.

Takže takhle probíhal náš porod a přikládám pár fotek. :)

 

Martina

Marcela (37. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Zdravím vás zase všechny po týdnu,

jak by řekl můj milovaný mužíček, čas oponou trhá a mně se blíží porod. Doufám, že moje přípravy nepřijdou vniveč  a vše dobře dopadne a já a moje milovaná princezna budeme obě zdravé a v pořádku. 

Moje přípravy na porod

Stále se snažím popíjet maliníkový čaj, jíst hodně lněného semínka a pupalku dvouletou. Jako další způsob, jak se připravit na přirozený porod, jsem si pořídila Aniball. S Aniballem jsem začala ale až v sobotu, tak snad jsem nezačala příliš pozdě, ale jak se říká, na některé věci nikdy není pozdě.

Dny strávené v bazénu

Tento týden byl velmi horký a tak jsem nechodila ani na procházky, co plánuji chodit. Celý týden jsem byla s Filípkem namočená v bazénu a bylo nám moc príma. Babička mi stále vaří výborné obědy a zbytky zbydou i na večeři pro mého mužíčka. 

Nebudu tedy ani rozepisovat dny, co jsem dělala, protože by každý den vypadal naprosto stejně. Jediný den, který se lišil od ostatních, byl čtvrtek, protože si manžel vzal dovolenou, jelikož hlásili největší horko z celého týdne. To bylo panečku super překvápko pro Fífu, když viděl v posteli tatínka, který nemusel jít do práce. 

Nelinka, Jasmínka nebo Silvie?

Odpočinkový den jsme zakončili pěkně ostrou debatou nad tématem jméno pro naši dceru. Já jsem pochopitelně prosazovala Nelinku, Filípek křičel na celé kolo, že to bude Jasmína a do toho můj muž nadával, že to jsou obě jména na prd. No takže si dovedete představit tu diskuzi. Já už jsem byla tak zoufalá, že jsem nakonec řekla ,,dáme jí jméno, až se narodí a budeme jí říkat bezejmenná". V tom nám do diskuze vstoupila moje máma a řekla: ,,vy opravdu nemáte žádné jméno, které by se líbilo vám oběma?“ V tom jsem si vzpomněla, že když jsme byli na dovolené, napadlo nás jméno Silvie. Tak jsem to navrhla a ono to prošlo. Petr souhlasil a já byla velmi šťastná, že už bude mít naše holčička konečné jméno. I když Filípek stále křičí, že to bude Jasmínka.

Tašku do porodnice mám nachystanou

Páteční odpoledne jsme koupili podložku na přebalovák a já nachystala oblečení pro malou na přívoz z porodnice a taky tašku, kdyby náhodou to na mě přišlo dřív. 

V neděli se konečně ochladilo a tak jsme vyrazili na návštěvu za mou tchyní, která mi nakoupila spoustu krásných oblečků pro malou princeznu a taky nějaké trička pro Fífu, aby mu to nebyl líto. Když se zmiňuji o Fífovi, tak tento týden to bylo s ním opravdu těžké. Jelikož vedra nepolevily ani v noci, museli jsme si nechat zapnutý větrák. Pochopitelně Filípek nám usínal až okolo jedenácté hodiny večerní. Po přečtení asi 10 pohádek a převykládání celého dne. 

V neděli celý den pršelo a dokonce se i ochladilo, tak s manželem počítáme s tím, že se i Filípek konečně vyspí a usne dřív. 

V pondělí jsem byla naposledy na gynekologii a přihlásit se do porodnice, kde mi udělali i monitor miminka. Těším se, jak vás budu příští týden zase informovat. To je vše. 

Zdraví Máca

Podle deníčků maminek zpracovala Andrea Blažková.

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Přebalujte zdravě a hravě. Úspora pro Vaši peněženku může být až 15000 Kč.

Jednoduché použití bez žehlení, atraktivní designy, výroba dle návrhů samotných maminek - to vše splňují GaGa's pleny.

Kvalita prověřená maminkami je zaručena www.gagapleny.cz.

Gaga´s pleny našim rodičkám věnují balíček v hodnotě 600 Kč.

Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace 23 vitamínů, minerálů, DHA a EPA. Vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 µg), která je doporučovaná Světovou zdravotnickou organizací.

GS Mamavit Prefolin® DHA + EPA kapsle jsou zpracované speciální technologií DHA MMV Technology®, díky které nezanechávají rybí zápach a pachuť.
Kombinace vitamínů a minerálů, byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:
  • Období plánování těhotenství
  • Období těhotenství
  • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

http://www.mamavit.cz | http://www.gsklub.cz/c/pro-zeny/

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Medela

Medela

Švýcarská firma Medela nabízí vysoce kvalitní řadu pomůcek k podpoře kojení, vyráběnou na základě prováděných výzkumů nejen pro maminky, ale také pro profesionály. Kompletní Medela péče o kojení obsahuje sortiment: odsávání mateřského mléka, podávání mateřského mléka, péče o prsy, těhotenské prádlo, péče o mateřské mléko. Společnost Medela se tak snaží svými kvalitními produkty zpříjemnit ženám nejkrásnější období jejich života mateřství.

Medela věnuje každé mamince balíček s Medela pomůckami pro péči o prsy a manuální odsávačku - Ideální balíček již při nástupu do porodnice.

  • 1x manuální odsávačka Harmony light: Oblíbená 2-fázová odsávačka mateřského mléka, která byla vytvořena na základě technologie 2-fázového systému sání.
  • 1x balení (2 ks) Chrániče bradavek: Chrání bolavé a rozpraskané bradavky před nepříjemným kontaktem s prádlem. Pomáhá tak rychjelšímu hojení.
  • 1x hojivá mast Purelan 37 g: Hojivá mast k ošetření citlivých, bolavých či popraskaných bradavek.
  • 1x vzorkové balení (4 ks) vložek do podprsenky jednorázových: poskytují vyšší savost a vstřebatelnost díky novému absorbčnímu materiálu.
  • 2 ks hojivé Hydrogelové polštářky: léčí bolestivé a popraskané bradavky. Hydrogel obsažený v polštářcích pomáhá rychleji hojit ragády, udržuje bradavky optimálně hydratované aniž by byly vlhké.
  • 1 ks žlutá "kosmetická" Medela taštička
Weledea

Weleda

Weleda, dnes největší výrobce přírodní kosmetiky, dietetik a léčiv, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. Koupit je můžete na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, DM drogeriích, Rossmanu, Teta drogériích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Balíček pro rodičky bude obsahovat: 1x Těhotenský pěsticí olej na strie, 1x Olej na masáž prsů, 1x Olej na masáž hráze, 1x Mandlový krém na ruce, 1x Mandlový hydratační krém.

Motherhood

Motherhood

Značka Motherhood, dodavatel těhotenských polštářů se zdravotní certifikací, věnuje rodičkám spací pytle v hodnotě 700 Kč.

Spací pytle Motherhood rostou spolu s miminkem, lze je využít až do 1,5 roku. Délku pytle lze upravit pro miminko od 3-9 měsíců, při rozepnutí do 18 měsíců. Spací pytel je rozepínatelný po celém obvodu pro snadnou výměnu pleny během spánku.

Výrobky Motherhood vlastní atesty Oeko-Tex Standard jsou tedy vhodné pro citlivou dětskou pokožku. Více o produktech Motherhood najdete na www.motherhood.cz.

Zdravé těhotenství

Bella Bohemia

Společnost Bella Bohemia dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky. Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
Bella Bohemia věnuje rodičkám dárkový balíček Happy v hodnotě 700 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy, vlhčené ubrousky Happy, podložky Happy, fixační kalhotky, prsní a poporodní vložky Bella Mamma, ochranný krém na ruce Simply Evita s olejem z hroznových jader, dětskou přítulku pejsek nebo kočička a svačinový box Happy.
 
Maminky tyto produkty ihned po porodu otestují.
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Martina popisuje porod - diskuze

Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Špinění po sexu

| Glassstar | 20.02.2024, 21:04

Dobrý den,
asi před týdnem jsem měla s přítelem sex. Poté jsem začala lehce špinit a zatím to nepřestává, ale ani se to nijak nestupňuje (že by to přecházelo v menstruaci). Beru HA a menstruaci bych neměla dostat ještě týden. Mám zkusit počkat do menstruace nebo se rovnou objednat na gynekologii? Děkuji mnohokrát za odpověď

Dobrý den,

takto příčinu špinění určit nelze, může se jednat o nějaké podráždění pochvy, nebo hormonální nerovnováhu při užívání antikoncepce, atd. Pokud Vaše potíže přetrvávají, kontaktujte svého gynekologa a domluvte se s ním.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 21.02.2024, 16:25
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×