Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2017: Marcelu potrápily v týdnu střevní potíže

„Rodíme společně s BOL“ pokračuje! Marcelu minulý týden potrápily střevní potíže, celé dny tak prospala a odpočívala. Ke konci těhotenství již špatně spí, ale ani přes vydatné bouřky ke konci pracovního týdne zatím neporodila.

Které společnosti věnují maminkám užitečné přípravky a potřeby pro miminka?

Feminella Hereditum
GS Mamavit
Pink or Blue
Rotarix
Synflorix
Pink or Blue
Rotarix
Synflorix

Které maminky se projektu účastní?

Marcela

Marcela (38. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Zdravím vás všechny,

ukončila jsem již 37. týden těhotenství a už se opravdu moc těším, až bude naše princeznička mezi námi. Podle ultrazvuku mám termín 24. 8. a podle měsíčků 22. 8. což mi přijde, že to bude každou chvíli. Když tak na to vzpomínám, tak to těhotenství hrozně uteklo. Je to jakoby to bylo včera, když jsem dala můj těhotenský test pod stromeček. Těhotenství bylo krásné a klidné. Miluji ten pocit, když se ve mně poprvé miminko pohne. Poslední dobou je Silvinka hodně aktivní. 

Poslední kontrola na gynekologii

V pondělí jsem byla na poslední kontrole na gynekologii. Paní doktorka mi dala všechny potřebné materiály ohledně mého prvního porodu a taky ohledně mého těhotenství. Vše je prý v naprostém pořádku a nemám se vůbec obávat přirozeného porodu. I když prý je vše ještě uzavřené a nechystám se k porodu. Doufám, že všechny moje přípravy k přirozenému porodu budou uplatněny a já nebudu rodit zase císařem. I když jak říká můj muž, hlavně ať je vše v pořádku. Cestou z gynekologie jsem se stavila do porodnice a tam mi jen řekli, že mám na monitor dojít v pátek 18. 8., protože mají teď hodně porodů a nemůžou si mě zvát častěji. Jsem ráda, protože aspoň jsem v pohodlí mého domova. 

Inzerce

Ovoce a zelenina – to je moje

Úterý uteklo jako voda, protože jsem se poflakovala na zahrádce spojené s koupáním a hraním si s Fífou. Naučila jsem ho spoustu nových básniček. Navečer jsme jeli zalít zahrádku a taky posbírat rajčata a okurky. Musím se přiznat, že takovou chuť na zeleninu a na ovoce jako mám teď, jsem neměla celé těhotenství.

V týdnu mě postihly střevní potíže

Středa začala podobně jako úterý jen s tím rozdílem, že mi odpoledne psal muž, že mu je velmi špatně a musí odejít dřív z práce. V duchu jsem si říkala, že je chudák a najednou se mi udělalo tak hrozně špatně skoro jako na omdlení. Manžel si měřil teplotu a měl přes 38 a tak jsem ho okamžitě ode mě i Filípka izolovala. Později večer se mi udělalo tak zle, že jsem si říkala jůůů asi pojedeme do porodnice, už to na mě přichází. V tom jsem dostala ohromný průjem. Ráno ve čtvrtek, když jsem se probudila, mi bylo už dobře a tak jsem si řekla, že to bylo jen tím, že jsem něco špatného snědla. Jelikož jsem měla jet s Jančou Martincovou na cvičení, na které jsem se těšila celý týden. Tak jsem se hned ráno namalovala, nasnídala a šla jsem dát Fífu babičce a dědovi. Když mě viděla mamča, tak mi řekla: „Musíš okamžitě zavolat paní Janě a odříct to cvičení, vypadáš jak v posledním tažení.“  Prý jsem byla bílá jak zeď. No a měla pravdu. Najednou se mi zamotala hlava, jako kdybych měla omdlít. Zavolala jsem tedy Janče a odřekla jsem cvičení. Taťka šel s Fífou ven a já si šla lehnout. Bylo mi tak zle, že jsem se nemohla ani vyškrábat se do druhého patra do ložnice, abych si lehla. Oznámila jsem to muži, že mi je strašně špatně. Ten na tom ale nebyl o moc líp než já. Hrůza. Celé dopoledne jsem prospala a vzbudila jsem se jen na obídek a pak jsem zase znovu spala. Jediné co mě vždy vzbudilo, byl hlad. V podobném stylu se odehrával i pátek.

Inzerce

I přes vydatné bouřky jsem zatím neporodila

Jelikož se ve čtvrtek a v pátek večer přehnaly přes Brno bouřky a moje malá princeznička se nenarodila, tak si myslím, že je ještě dobře uhnízděná a ven se jí nechce. I když každý večer mi bývá velmi zle, protože se ve mně malá mele jako v mixéru. Dokonce i Filípek se směje, že mi asi vyskočí z bříška. 

Ke konci těhotenství špatně spím

Je pravda, že se vůbec nemůžu vyspat. Lehnu na jeden bok a za pět minut se musím přesunout na druhý bok. Takže se melu celou noc a nevím, jak se ulehnout, aby mi bylo líp. Ještě že poslední noci jsou chladnější, takže se alespoň tolik nepotím.

Inzerce

V sobotu jsem raději ještě relaxovala a na procházky s Fífou chodil střídavě děda a babička. 

I když moje mamka byla zásadně proti, ale v neděli už jsem to nevydržela a musela jsem jít s Fífou na procházku. Bylo mi dobře a tak se těším na tento týden, až budu zase chodit ven. Dnes už jsem dokonce i čistě povlíkla postele a vyprala a špatně mi nebylo, tak si myslím, že už mi bude jenom dobře. Těším se na pátek na kontrolu do porodnice. 

Inzerce

Mějte se krásně,

zdraví Máca.

Podle deníčků maminek zpracovala Andrea Blažková.

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Přebalujte zdravě a hravě. Úspora pro Vaši peněženku může být až 15000 Kč.

Jednoduché použití bez žehlení, atraktivní designy, výroba dle návrhů samotných maminek - to vše splňují GaGa's pleny.

Kvalita prověřená maminkami je zaručena www.gagapleny.cz.

Gaga´s pleny našim rodičkám věnují balíček v hodnotě 600 Kč.

Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace 23 vitamínů, minerálů, DHA a EPA. Vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 µg), která je doporučovaná Světovou zdravotnickou organizací.

GS Mamavit Prefolin® DHA + EPA kapsle jsou zpracované speciální technologií DHA MMV Technology®, díky které nezanechávají rybí zápach a pachuť.
Kombinace vitamínů a minerálů, byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:
  • Období plánování těhotenství
  • Období těhotenství
  • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

http://www.mamavit.cz | http://www.gsklub.cz/c/pro-zeny/

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Medela

Medela

Švýcarská firma Medela nabízí vysoce kvalitní řadu pomůcek k podpoře kojení, vyráběnou na základě prováděných výzkumů nejen pro maminky, ale také pro profesionály. Kompletní Medela péče o kojení obsahuje sortiment: odsávání mateřského mléka, podávání mateřského mléka, péče o prsy, těhotenské prádlo, péče o mateřské mléko. Společnost Medela se tak snaží svými kvalitními produkty zpříjemnit ženám nejkrásnější období jejich života mateřství.

Medela věnuje každé mamince balíček s Medela pomůckami pro péči o prsy a manuální odsávačku - Ideální balíček již při nástupu do porodnice.

  • 1x manuální odsávačka Harmony light: Oblíbená 2-fázová odsávačka mateřského mléka, která byla vytvořena na základě technologie 2-fázového systému sání.
  • 1x balení (2 ks) Chrániče bradavek: Chrání bolavé a rozpraskané bradavky před nepříjemným kontaktem s prádlem. Pomáhá tak rychjelšímu hojení.
  • 1x hojivá mast Purelan 37 g: Hojivá mast k ošetření citlivých, bolavých či popraskaných bradavek.
  • 1x vzorkové balení (4 ks) vložek do podprsenky jednorázových: poskytují vyšší savost a vstřebatelnost díky novému absorbčnímu materiálu.
  • 2 ks hojivé Hydrogelové polštářky: léčí bolestivé a popraskané bradavky. Hydrogel obsažený v polštářcích pomáhá rychleji hojit ragády, udržuje bradavky optimálně hydratované aniž by byly vlhké.
  • 1 ks žlutá "kosmetická" Medela taštička
Weledea

Weleda

Weleda, dnes největší výrobce přírodní kosmetiky, dietetik a léčiv, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. Koupit je můžete na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, DM drogeriích, Rossmanu, Teta drogériích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Balíček pro rodičky bude obsahovat: 1x Těhotenský pěsticí olej na strie, 1x Olej na masáž prsů, 1x Olej na masáž hráze, 1x Mandlový krém na ruce, 1x Mandlový hydratační krém.

Motherhood

Motherhood

Značka Motherhood, dodavatel těhotenských polštářů se zdravotní certifikací, věnuje rodičkám spací pytle v hodnotě 700 Kč.

Spací pytle Motherhood rostou spolu s miminkem, lze je využít až do 1,5 roku. Délku pytle lze upravit pro miminko od 3-9 měsíců, při rozepnutí do 18 měsíců. Spací pytel je rozepínatelný po celém obvodu pro snadnou výměnu pleny během spánku.

Výrobky Motherhood vlastní atesty Oeko-Tex Standard jsou tedy vhodné pro citlivou dětskou pokožku. Více o produktech Motherhood najdete na www.motherhood.cz.

Zdravé těhotenství

Bella Bohemia

Společnost Bella Bohemia dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky. Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
Bella Bohemia věnuje rodičkám dárkový balíček Happy v hodnotě 700 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy, vlhčené ubrousky Happy, podložky Happy, fixační kalhotky, prsní a poporodní vložky Bella Mamma, ochranný krém na ruce Simply Evita s olejem z hroznových jader, dětskou přítulku pejsek nebo kočička a svačinový box Happy.
 
Maminky tyto produkty ihned po porodu otestují.
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Marcelu potrápily střevní potíže - diskuze

Poradna

Dobry den,
chtela bych se zeptat ohlede menstruace kterou jsem dostala pred laparoskopickym zakrokem s mimodeloznim tehotenstvi. Zacala mi ten den kdy jsem sla na zakrok a trvala tak jak klasiky tech sedm dni muzu ji pocitat mezi prvni tri cykly po operci?

Dobrý den,

tohle zhodnotit takto v rámci internetové poradny nelze, při mimoděložním těhotenství často dochází ke krvácení, které si můžeme mylně vykládat jako menses. Jako menstruaci bych považovala krvácení, které nastane až po operaci.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 18.04.2024, 09:16
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×