Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2017: Marcela má poslíčky

„Rodíme společně s BOL“ pokračuje! Marcela už se blíží do finále, občas ji trápí poslíčci a odchází ji hlenová zátka. Ale ani pár dnů před termínem porodu nezahálí a navštívila s Filípkem piknik na Kraví hoře, výstavu superhrdinů v Olympii, perníkovou chaloupku a studánku v Adamově.

Které společnosti věnují maminkám užitečné přípravky a potřeby pro miminka?

Feminella Hereditum
GS Mamavit
Pink or Blue
Rotarix
Synflorix
Pink or Blue
Rotarix
Synflorix

Které maminky se projektu účastní?

Marcela

Marcela (39. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Zdravím vás všechny opět po týdnu, kdy usedám k počítači a jako už obvykle píšu svůj těhotenský deníček. Sice se to už blíží do finále, ale mně je stále kupodivu dobře. No tedy až na to, že mě občas trápí poslíčci a odchází ze mě hlenová zátka. 

Zahrádka

Od úterý byl u nás můj synovec, takže s Fífou řádili jak dvě černé ruky. Chodili jsme nejvíc na pískoviště, co máme u naší zahrádky, protože tam jsme je mohli vypustit a nemusel se nikdo bát, že by vběhli pod auto nebo se jim stalo něco horšího, protože je to zahrádkářská kolonie, která je celá oplocená. 

Piknik na Kraví hoře a ztracený telefon

Nejhorší zážitek z celého týdne jsem zažila v úterý. Kousek od nás, kde bydlím, je Kraví hora, kde se dá pěkně roztáhnout deka a odpočívat. Brněnské rádio tam odpoledne pořádalo piknik s hudebním vystoupením skupiny Nebe. No spousta stánků s dobrotami a lákadel pro oči a chuťové buňky. Šla jsem tam s Fifínem, který celou dobu jen a jen prosil a prosil, že chce zmrzlinu. Po skoro čtvrt hodinovém vystání fronty na zmrzlinu, která měla být bez chemických úprav a bez lepku jsem za jeden kopeček zaplatila 40 Kč. Zmrzka byla vanilková s oříškovým posypem. Pochopitelně Filípek olízl zmrzku asi dvakrát a měl dost. Seděli jsme na lavičce, tam jsem ho fotila a bylo nám fajn. 

Inzerce

Piknik na Kraví hoře Snědli jsme zmrzku a šli jsme do obchodu, protože po celém Brně sháním kuličkové žvýkačky, co kdysi bývaly v takové plastové tubě. No klasika, po těchto super věcech jako by se zem slehla. Všude nabízí jen Pedra, ale ta je na Filípka ještě dost tvrdá a nemá ji rád. Ani v tomto obchodě tu žvýkačku neměly. Filípek si ale vybral jinou žvýkačku, která vypadala jako hamburger. Chtěla jsem zavolat taťkovi, jestli je na zahrádce, která je právě pod Kraví horou, že bychom se stavili pro rajčátka. Najednou mě ale přepadla příšerná panika. Prohledala jsem celou kabelku a můj mobil nikde. Dovedete si určitě živě představit, jak jsem najednou začala brečet. Do mého breku se rozbrečel i Filípek, který chudák nevěděl, co se s mamkou děje. Řekla jsem mu, že jsem ztratila telefon a on mě začal hladit a utěšovat, abych pravdu řekla, v tu chvíli jsem se uklidnila. Rozhodla jsem se, že se půjdeme podívat na tu lavičku, kde jsme seděli a jedli zmrzku. Na lavičce seděla starší paní a té jsme se zeptala, jestli tam nenašla telefon. Paní řekla, že ona ne, ale pan moderátor, který tam moderoval ten piknik. Pán už ho držel v ruce a koukal do fotografií, jestli náhodou neuvidí děťátko, které je podobné mému Filípkovi. 

Nemůžu Vám ani popsat, jak se mi v ten okamžik udělalo dobře a ulevilo se mi. Jediné co mi problesklo hlavou, bylo to, že moje holčička Silvuška je dobře v bříšku zatím uhnízděná, protože po mém nervovém vyčerpání se v bříšku ani nehnula. Když jsem to potom líčila doma, tak mi celá rodina řekla, že jsem měla opravdu velké štěstí, že ještě v dnešní době se najdou poctiví lidé, kteří když něco najdou, tak to dokáží vrátit, anebo se aspoň snaží, aby se vrátili k majiteli. 

Inzerce

Již mám nepravidelné poslíčky

Ve středu i ve čtvrtek jsem měla celý den poslíčky. Bylo to nepravidelné tak cca po půl hodině, někdy i po tři čtvrtě hodině. Můžu říct, že mi to dělalo i dobře, protože jsem si říkala, že už se to blíží a že je to součástí našeho radostného očekávání naší malé princezničky. Ale v pátek ráno, když jsem se vzbudila, bylo po všem. 

Monitor a ultrazvuk v porodnici

V pátek jsem byla poprvé objednaná na monitor a ultrazvuku do porodnice. Monitor mi vyšel krásně, protože se Silvinka krásně párkrát zamrskala, a to stačilo. Ultrazvuk jsem měla taky v pořádku, prý rodit můžu naprosto klidně vaginálně, pokud to tedy na mě přijde. Silvinka má odhad 3300 g, což je moc hezký, protože do porodu může klidně ještě nějaký to deko nabrat. K porodu se prý zatím moc nechystám, ale mám od paní doktorky nařízeno chodit a chodit. Tudíž jsem to hned v pátek splnila a ušla jsem 3 km. Bohužel to nemohlo být víc, protože jsme šli z Medláneckého letiště na trolejbus i s Filípkem a on by toho asi víc neušel, protože od pátku nechce Filípek spát po obědě a pak je moc odpoledne unavený, přetažený a nechce spát už vůbec. 

Inzerce

Výstava superhrdinů a perníková chaloupka

V sobotu dopoledne jsme jeli na nákup a odpoledne, jelikož Filípek opět nechtěl spát, tak jsme vyrazili do nákupního centra do Olympie, kde je výstava superhrdinů. No a to bylo něco pro našeho superhrdinu Filípka. Lítali jsme od jednoho hrdiny k druhému. Takže i skoro dvouhodinový pochod po nákupním centru se dá počítat jako chození, viďte. Jen tyto obchoďáky nesnáším, ale co bych pro Filípka neudělala, když ty postavičky má tolik rád. Cestou jsme se stavili přes Chrlice, kde na nádraží mají perníkovou chaloupku i s Jeníčkem a Mařenkou a Ježibabou. Chtěli jsme jet cestou zpátky domů vlakem, ale bohužel vláček jel až dost pozdě a tak jsme jeli domů autobusem. I tak se Filípkovi výlet moc líbil a usnul hned po večeři. 

Výstava superhrdinů perníková chaloupka

Výlet do Adamova

Výlet do AdamovaV neděli jsme byli na velkém výletě v Adamově, kam jsme se konečně svezli vlakem. V Adamově jsme se byli podívat na studánku. Šlo se do obrovského kopce skoro dva kilometry. Ani tento výšlap s malou ani nehnul. Je pravda, že termín porodu mám 23. 8., a to je ještě čas, ale mohlo by to být klidně i dřív. Musím tedy začít na příští týden vymýšlet další drobné výlety. Kdyby to totiž na mě přišlo, abych to neměla do porodnice daleko. Na ultrazvuk a na monitor jdu ve středu 23. 8., jsem zvědavá, jak to bude. Přestávám se trápit s tím, kdybych náhodou nerodila přirozeně a rodila bych císařem, hlavně ať vše proběhne hladce a jsem já i malá zdravé. 

Inzerce

To je vše a těším se na další psaní. Možná už se ozvu z porodnice, kdo ví.

Marcela

Podle deníčků maminek zpracovala Andrea Blažková.

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Přebalujte zdravě a hravě. Úspora pro Vaši peněženku může být až 15000 Kč.

Jednoduché použití bez žehlení, atraktivní designy, výroba dle návrhů samotných maminek - to vše splňují GaGa's pleny.

Kvalita prověřená maminkami je zaručena www.gagapleny.cz.

Gaga´s pleny našim rodičkám věnují balíček v hodnotě 600 Kč.

Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace 23 vitamínů, minerálů, DHA a EPA. Vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 µg), která je doporučovaná Světovou zdravotnickou organizací.

GS Mamavit Prefolin® DHA + EPA kapsle jsou zpracované speciální technologií DHA MMV Technology®, díky které nezanechávají rybí zápach a pachuť.
Kombinace vitamínů a minerálů, byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:
  • Období plánování těhotenství
  • Období těhotenství
  • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

http://www.mamavit.cz | http://www.gsklub.cz/c/pro-zeny/

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Medela

Medela

Švýcarská firma Medela nabízí vysoce kvalitní řadu pomůcek k podpoře kojení, vyráběnou na základě prováděných výzkumů nejen pro maminky, ale také pro profesionály. Kompletní Medela péče o kojení obsahuje sortiment: odsávání mateřského mléka, podávání mateřského mléka, péče o prsy, těhotenské prádlo, péče o mateřské mléko. Společnost Medela se tak snaží svými kvalitními produkty zpříjemnit ženám nejkrásnější období jejich života mateřství.

Medela věnuje každé mamince balíček s Medela pomůckami pro péči o prsy a manuální odsávačku - Ideální balíček již při nástupu do porodnice.

  • 1x manuální odsávačka Harmony light: Oblíbená 2-fázová odsávačka mateřského mléka, která byla vytvořena na základě technologie 2-fázového systému sání.
  • 1x balení (2 ks) Chrániče bradavek: Chrání bolavé a rozpraskané bradavky před nepříjemným kontaktem s prádlem. Pomáhá tak rychjelšímu hojení.
  • 1x hojivá mast Purelan 37 g: Hojivá mast k ošetření citlivých, bolavých či popraskaných bradavek.
  • 1x vzorkové balení (4 ks) vložek do podprsenky jednorázových: poskytují vyšší savost a vstřebatelnost díky novému absorbčnímu materiálu.
  • 2 ks hojivé Hydrogelové polštářky: léčí bolestivé a popraskané bradavky. Hydrogel obsažený v polštářcích pomáhá rychleji hojit ragády, udržuje bradavky optimálně hydratované aniž by byly vlhké.
  • 1 ks žlutá "kosmetická" Medela taštička
Weledea

Weleda

Weleda, dnes největší výrobce přírodní kosmetiky, dietetik a léčiv, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. Koupit je můžete na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, DM drogeriích, Rossmanu, Teta drogériích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Balíček pro rodičky bude obsahovat: 1x Těhotenský pěsticí olej na strie, 1x Olej na masáž prsů, 1x Olej na masáž hráze, 1x Mandlový krém na ruce, 1x Mandlový hydratační krém.

Motherhood

Motherhood

Značka Motherhood, dodavatel těhotenských polštářů se zdravotní certifikací, věnuje rodičkám spací pytle v hodnotě 700 Kč.

Spací pytle Motherhood rostou spolu s miminkem, lze je využít až do 1,5 roku. Délku pytle lze upravit pro miminko od 3-9 měsíců, při rozepnutí do 18 měsíců. Spací pytel je rozepínatelný po celém obvodu pro snadnou výměnu pleny během spánku.

Výrobky Motherhood vlastní atesty Oeko-Tex Standard jsou tedy vhodné pro citlivou dětskou pokožku. Více o produktech Motherhood najdete na www.motherhood.cz.

Zdravé těhotenství

Bella Bohemia

Společnost Bella Bohemia dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky. Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
Bella Bohemia věnuje rodičkám dárkový balíček Happy v hodnotě 700 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy, vlhčené ubrousky Happy, podložky Happy, fixační kalhotky, prsní a poporodní vložky Bella Mamma, ochranný krém na ruce Simply Evita s olejem z hroznových jader, dětskou přítulku pejsek nebo kočička a svačinový box Happy.
 
Maminky tyto produkty ihned po porodu otestují.
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Marcela má poslíčky - diskuze

Poradna

Jde o separační úzkost?

| emae | 04.12.2023, 12:49

Dobrý den paní magistro,

mám dotaz ohledně mé dcery. Anička je zatím jedináček, má 20 měsíců. Je hodná, šikovná, zdravá, poměrně společenská, ALE. Kdykoliv, když jsme spolu a kdokoliv si jí chce pochovat, nebo se jí jen dotknout, tak utíká, řve, chce být jen se mnou. Je u nás babička, (na kterou je opravdu zvyklá, vídají se téměř každý den), Anička si v pohodě hraje, máma jí chce pomazlit, NEEXISTUJE, zdrhá za mnou. S manželem je díky bohu v pohodě. Fór je v tom, že když je u té stejné babičky na hlídání, a to i přes noc, nemají jediný problém, Anička se s ní mazlí, udělá si z ní kolikrát tu pečovatelku, tzn. chce být jen s ní, jakmile příjde děda, zdrhá zase za ní a chce být u ní. Už jsem z toho dost unavená, neboť to trvá nejméně půl roku a chtěla bych se vás zeptat, jestli dítě v tak malém věku už dokáže hrát/předstírat? Ona je opravdu v pohodě víceméně s kdekým, když nejsem na blízku. Trvá to pár minut, než například opláče můj odchod a je s tou danou osobou v pohodě. Ale jakmile jsme kdekoliv, nebo i u nás doma a někdo o ni projeví zájem, jsem-li na blízku, je to k nevydržení.

Moc vám děkuji za pomoc!

Dobrý den,

podle Vámi popisovaného chování dcerky se s největší pravděpodobností skutečně jedná o projevy separační úzkosti. O tomto období je k dispozici mnoho materiálů a informací, také já jsem již několikrát na obdobné dotazy odpovídala. Proto bych se o projevech tohoto období nyní více nerozepisovala. Snad jen uklidnění pro vás, jedná se o naprosto normální projev zdravého vývoje dítěte. Je to projev zdravě se formujících emočních vztahů k matce a k dalším pečujícím osobám. K dceři je potřeba přistupovat citlivě, poskytnout jí fyzický kontakt, pomazlení, pochování, když jej bude potřebovat. Čím citlivěji k ní budete přistupovat a naplňovat její potřeby citové blízkosti, tím se rychleji naplní a toto období odezní. Rozhodně není třeba se tím nijak trápit nebo znepokojovat, dcera se vyvíjí naprosto normálně. To, že se podobné projevy objevují ve vztahu k babičce, je známkou jejich dobrého blízkého vztahu. Samozřejmě že pokud jste přítomna vy jako nejbližší pečující osoba, tak dcerka upřednostňuje vás. Jinak i malé dítě si dokáže vybírat osoby, a to i u blízkých, které se o něj budou starat a které ne. Tyto preference se během dětství i několikrát změní a je to také normální (např. na toaletě mi může pomoci jen maminka, tatínek ne, na kole jezdím jen s pomocí dědečka apod.). Užívejte si zdravé a krásné dcerky, poskytněte jí dostatek blízkosti, dokud ji potřebuje.

S pozdravem Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Mgr. Michaela Matoušková | Babyonline | 05.12.2023, 17:53
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×