Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2017: Martina se zaregistrovala v porodnici Kladno

„Rodíme společně s BOL“ pokračuje! Martina se minulý týden zaregistrovala v porodnici v Kladně a absolvovala také prohlídku na diabetologii. Marcela se vrátila z krásné dovolené z Radějova a těsí se již na miminko.

Které společnosti věnují maminkám užitečné přípravky a potřeby pro miminka?

Feminella Hereditum
GS Mamavit
Pink or Blue
Rotarix
Synflorix
Pink or Blue
Rotarix
Synflorix

Které maminky se projektu účastní?

Martina Marcela

 

Martina (39. týden těhotenství, čeká první miminko) 

Ahojky holky,

další týden je za námi a mě zbývají poslední, maximálně tři týdny do porodu. Jak jsem myslím už psala, díky těhotenské cukrovce mě můj porodník nebude nechávat přenášet, aby se Tobíkovi nic nestalo, ale jelikož nechci léky na vyvolání porodu, poslední týden se budeme usilovně snažit, abychom porod vyvolali sami. :-)

Inzerce

Pondělní cestování do porodnice

V pondělí jsem měla jet poprvé už do porodnice do Kladna, kde jsem se nechala zaregistrovat. Vyrážela jsem už v 7, ale naštěstí cesta byla bez komplikací, tak jsem dorazila ještě v předstihu. Vyplnila jsem se sestřičkou všechny potřebné údaje, doložila zprávu z poslední kontroly na diabetologii, aby věděli, jaké léky beru. Pak jen zkontrolovali přiložením ultrazvuku Tobíkovi tep a šla jsem si sednout do čekárny a vyčkávat na doktora. Mezitím se čekárna dost zaplnila a maminky začaly brát jak na monitor, tak k doktorovi, který dorazil až asi hodinu po tom, co já jsem byla objednaná. Můj doktor byl zrovna na dovolené, tak jsem si počkala, protože se chodilo v divném pořadí, vůbec ne, jak jsme dorazily nebo byly objednané. Na mě tentokrát vyšla doktorka, která jen pohmatem zkusila, jestli necítí hlavičku a za 2 minuty už jsem mohla jet domů.

Když jsem tedy kolem desáté byla hotová, nechtělo se mi ještě domů, protože na 14 hodinu už jsem zase byla objednaná na poslední kontrolu na diabetologii, tak jsem byla domluvená s kamarádkou, že se u ní na chvilku zastavím. Bohužel jsem noc předtím prakticky nespala a do toho jsem měla pěkný bolehlav, ale abychom se ještě před porodem viděli, tak jsem vyrazila na kafé do Radotína. :-) Posezení se trochu protáhlo, nakonec jsem zůstala i na výborný lehký oběd a pak jsem zaskočila o hodinku dřív na diabetologii, kde mě nakonec vzali dřív a po kontrole mi jen připravili žádanku na vyšetření OGGT, abych si zaskočila asi půl roku po porodu.

Inzerce

Jak jsem prožila zbytek týdne

Ve středu jsme měli ještě objednaný balíček z e-shopu, kde nám dorazilo dětské vibrační lehátko, které jsme si vyhlídli už při nákupu kočárku, které se dá využití jako lehátko s hrazdičkou, židlička na jídlo i pěkně sklopit a vytvoří se z toho košík na spaní pro miminko, abychom ho někdy mohli nechat v klidu chrupat a nemuseli ho pokaždé přenášet do postýlky. K tomu ještě podložka na přebalovací pult, co máme půjčený a kterou jsme sehnali přesně na centimetry v požadovaném atypickém rozměru, slunečník na kočárek a pár dalších drobností.

Ve čtvrtek jsme s manželem jeli na nákup, protože jsme potřebovali připravit v pátek občerstvení na oslavu, na poštu a do lékárny, kde jsem si koupila maliníkový čaj na přípravu porodních cest.

Inzerce

V pátek po manželově práci jsme tedy připravili sladký dezert – střechu z Bebe sušenek, pár plechů oblíbených slaných tyčinek a zbytek jsme si nechali, že zvládneme v sobotu.

Kovářský kurz

V sobotu jsme si udělali ještě poslední výlet, i když to říkáme o každém. :-) Manželovi jsem k narozeninám dala kovářský kurz v Liberci, tak jsme si vyjeli 120 km na celodenní výlet, protože kurz měl trvat 4 – 5 hodin. Byl to výlet plný potu a dřiny, ale manžel si to moc užil, ukoval si vlastními silami krásný nůž a nakonec jsme tam byli asi 6 hodin. No, když jsme kolem čtvrté vyráželi, ještě byl docela čas stihnout od 18 hodin oslavu u rodičů, ale jak jsme měli naposledy snídani, museli jsme si ještě zajít někam na oběd, do toho jsme se trochu motali Libercem, protože byl nějaký rozkopaný a domů jsme dorazili v 18:15. Samozřejmě jsme volali předem a řekli, že přijdeme o půl hodinky později, tak to byla doma rychlo akce. Převléknout, osprchovat, pobalit všechny pochutiny, udělat ještě česnekovou pomazánku, najít dárkovou tašku atd., ale stihli jsme to. :D

Inzerce

Oslava narozenin a svátku

Ten večer jsme slavili manželovy a tátovy narozeniny a můj svátek, tak to bylo předávání dárků ve velkém. ? Já opět nic nepotřebovala a tentokrát mi prošlo, že jsem vše objednala pro Tobíka. Máme tedy bezdotykový digitální teploměr na měření od ouška, čelíčka až po vodu ve vaně nebo lahvičky. :-) Nabíječku s baterkami, zpočátku do různých hrazdiček a kolotočů a postupně do všech možných hraček a sadu kojeneckých lahviček a příslušenství.

Neděli jsme zahájili kafem a drobnou snídaní v posteli, kde jsme si s manželem četli, koukali na nějaké články o těhotenství a tak jsme vstali až kolem jedenácté.

Martina

Marcela (34. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Zdravím.

celý 33. týden těhotenství jsem prožila na báječné dovolené v Radějově. Báječné to bylo hlavně v tom, že jsme měli snídaně formou švédských stolů a na večeři výběr ze 4 druhů jídel. No a když nemusí ženská vařit a o nic se starat, tak si odpočine opravdu nejvíc.

Jak jsme prožili dovolenou

Byl to velmi příjemný týden od 8.7.-15.7.2017. Když bylo teplo, tak jsme jezdili cca 30 kilometrů do Hodonína, kde jsme trávili teplé počasí na koupališti. Filípka jsem nemohli dostat vůbec z vody, protože je to vodní živel. Vůbec se nebál ani hluboké vody. Když jsme chtěli s mužem, aby se šel koupat do brouzdaliště, tak nám Filípek oznámil, že je to pro mimina, že on už je velkej. Po velkém přemlouvání jsme ho nakonec přemluvili, aby šel do brouzdaliště a tak jsme si s manželem sedli na kraj bazénku a cákali jsme si v něm nohy. Chudák manžel si spálil záda, takže mu druhý den vyskákaly obrovské puchýře. Moc jsem ho litovala, i když na jednu stranu jsem se rozčílila, že chlapy jsou na namazání opalovacím krémem horší než malé děti. Plavání a všeobecně voda mi dělá moc dobře. Celý týden mi bylo velmi dobře, protože jsem opravdu odpočívala a všechny starosti všedních dní jsem nechala v Brně. Malá do mě kopala jen když jsem měla hlad a to se dovede pořádně ozvat. Ani opalování na sluníčku mi nedělalo zle. Já totiž vodu a slunce miluji.

Výlet do Buchlovic na zámek

V neděli se přihnala bouřka a počasí v pondělí nevypadalo na koupání, což byl nejšťastnější můj spálený muž. Tak jsme naplánovali výlet do Buchlovic na zámek. Jelikož jsme si vůbec neuvědomili, že v pondělí bude zámek a zahrada uzavřena, byl zpřístupněn jen park, ale pávy a dravci na které jsme nalákali Filípka, byli v klecích. Postupně se udělalo ale pěkné teplo a tak jsme okamžitě z Buchlovic vyrazili znovu na koupaliště do Hodonína. Večer po večeři připravili dětské fotbalové utkání. Byla jsem velmi překvapená, že Filípek dokázal běhat dvakrát 20. minut. S manželem jsem si říkali, když jsme ho v 21 hodin dávali do postele, že brzo usne a my si sedneme na balkóně a budeme si vykládat. Jenže Filípek usnul až ve dvanáct hodin. 

V úterý bylo opět vedro a tak jsem vyrazili znovu na koupák, kde Filípek lezl přes síť, která byla ve vodě. Pod ním bylo asi metr a půl hloubky a Fífa se vůbec nebál. Večer mi volal brácha, který měl s dětmi vyrazit do Čech pod stan, že podle meteorologické předpovědi se do Čech ženou ohromné přívalové deště a bouřky a ptal se, jestli by nemohl někde v blízkosti nás stanovat. Tento nápad se nám s manželem velmi líbil, protože si aspoň mohl Filípek hrát se sestřenicí Violkou a bratrancem Josífkem. 

Ve středu dorazili za námi na koupaliště a to si děti opravdu užili velkou legraci. I když pro tři dospělé bylo opravdu dost náročné hlídat tři děti v bazénech. Nejnáročnější bylo hlídat mého Filípka, který by pořád jenom skákal do vody a nebo chtěl plavat zavěšený na mých zádech. Byla ale legrace. Jen řev, který se ozýval, když jsem Filípka vyháněla z bazénu, musel být slyšet široko daleko.

Zoologická zahrada Hodonín

Ve čtvrtek jsem už plánovali výlety všichni společně, jelikož se ochladilo a bylo super počasí na výletování. Z rána jsme tedy vyrazili do Hodonína do Zoologické zahrady. Je to překrásná zahrada. Tygřice zrovna měla malé tygříky a v akváriu s mořskou vodou jsme se dívali na žraloka. Pochopitelně největší zážitek měly děti z toho, že jsem jim koupila krmení pro ovečky a pro kozy a ony je tím mohli krmit. To byl asi největší zážitek z celé ZOO. Moc se jim taky líbil skákací hrad a kolotoč. Filípek strávil asi půl hodiny u klecí se sovami, protože to je jeho nejoblíbenější zvířátko. Po prohlídce zoologické jsem jeli do Ratíškovic na drezínu, která se poháněla šlapacími koly. Jelo se celkem 4 kilometry. Dětem se to velmi líbilo, i když můj Fífa ze začátku plakal a vůbec nechtěl jet, ale máma vytáhla lízátko a bylo po pláči. Chvilku šlapal můj muž a brácha a taky si zašlapala i Violka, ale ta je malá a tak se jí špatně dosáhlo na šlapadla. Užili jsem si ale legraci a o to šlo nejvíc. Chvilku jsem taky šlapala já, ale bohužel nikdo nezdokumentoval těhulu jak šlape na drezíně.

Letiště Kunovice a keramička

V pátek jsem naplánovali výlet do Kunovic na letiště, kde byla vystavená letadla. Popravdě řečeno toto mě moc nebavilo, ale za to děti brácha a i můj muž byli z tohoto výletu naprosto nadšení. Další výlet byl do keramičky do Tupeské keramiky. Zakončení prohlídky keramiky bylo, že jsem si namalovali hrníček. Znovu jsem byla překvapená, když můj mužíček se pustil do malování hrníčku s tím, že chce namalovat typickou tupeskou růži, která je známá na tupeské keramice. 

No a v sobotu už proběhlo balení a odjezd domů. Když jsem přijeli a ubytovali jsem se tak náš malej nezbedník Fífa plakal, že chce odjet domů a když jsme odjížděli domů tak zase plakal, že už je po dovolené. 

V neděli udělala maminka dva dorty a horu řízků, abychom oslavili tatínkovi narozeniny a tak jsem krásně dokončili naší dovolenou.

Miminko už může přijít klidně na svět

V Brně už mám znovu myšlenky, jak dosáhnout přirozeného porodu a je po odpočinku. Čeká mě hora prádla na vyprání a taky zase vaření a vymýšlení výletů pro Fífu. Jsem ale odpočinutá a tak to všechno určitě půjde samo. Jsem taky ráda, že mám vyžehlenou a připravenou celou výbavu pro maličkou a proto začíná vykládat, že klidně už může přijít na svět, že maminka a tatínek s bráškou Filípek se moc těší.

Zatím čau

Marcela

Podle deníčků maminek zpracovala Andrea Blažková.

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Přebalujte zdravě a hravě. Úspora pro Vaši peněženku může být až 15000 Kč.

Jednoduché použití bez žehlení, atraktivní designy, výroba dle návrhů samotných maminek - to vše splňují GaGa's pleny.

Kvalita prověřená maminkami je zaručena www.gagapleny.cz.

Gaga´s pleny našim rodičkám věnují balíček v hodnotě 600 Kč.

Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace 23 vitamínů, minerálů, DHA a EPA. Vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 µg), která je doporučovaná Světovou zdravotnickou organizací.

GS Mamavit Prefolin® DHA + EPA kapsle jsou zpracované speciální technologií DHA MMV Technology®, díky které nezanechávají rybí zápach a pachuť.
Kombinace vitamínů a minerálů, byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:
  • Období plánování těhotenství
  • Období těhotenství
  • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

http://www.mamavit.cz | http://www.gsklub.cz/c/pro-zeny/

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Medela

Medela

Švýcarská firma Medela nabízí vysoce kvalitní řadu pomůcek k podpoře kojení, vyráběnou na základě prováděných výzkumů nejen pro maminky, ale také pro profesionály. Kompletní Medela péče o kojení obsahuje sortiment: odsávání mateřského mléka, podávání mateřského mléka, péče o prsy, těhotenské prádlo, péče o mateřské mléko. Společnost Medela se tak snaží svými kvalitními produkty zpříjemnit ženám nejkrásnější období jejich života mateřství.

Medela věnuje každé mamince balíček s Medela pomůckami pro péči o prsy a manuální odsávačku - Ideální balíček již při nástupu do porodnice.

  • 1x manuální odsávačka Harmony light: Oblíbená 2-fázová odsávačka mateřského mléka, která byla vytvořena na základě technologie 2-fázového systému sání.
  • 1x balení (2 ks) Chrániče bradavek: Chrání bolavé a rozpraskané bradavky před nepříjemným kontaktem s prádlem. Pomáhá tak rychjelšímu hojení.
  • 1x hojivá mast Purelan 37 g: Hojivá mast k ošetření citlivých, bolavých či popraskaných bradavek.
  • 1x vzorkové balení (4 ks) vložek do podprsenky jednorázových: poskytují vyšší savost a vstřebatelnost díky novému absorbčnímu materiálu.
  • 2 ks hojivé Hydrogelové polštářky: léčí bolestivé a popraskané bradavky. Hydrogel obsažený v polštářcích pomáhá rychleji hojit ragády, udržuje bradavky optimálně hydratované aniž by byly vlhké.
  • 1 ks žlutá "kosmetická" Medela taštička
Weledea

Weleda

Weleda, dnes největší výrobce přírodní kosmetiky, dietetik a léčiv, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. Koupit je můžete na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, DM drogeriích, Rossmanu, Teta drogériích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Balíček pro rodičky bude obsahovat: 1x Těhotenský pěsticí olej na strie, 1x Olej na masáž prsů, 1x Olej na masáž hráze, 1x Mandlový krém na ruce, 1x Mandlový hydratační krém.

Motherhood

Motherhood

Značka Motherhood, dodavatel těhotenských polštářů se zdravotní certifikací, věnuje rodičkám spací pytle v hodnotě 700 Kč.

Spací pytle Motherhood rostou spolu s miminkem, lze je využít až do 1,5 roku. Délku pytle lze upravit pro miminko od 3-9 měsíců, při rozepnutí do 18 měsíců. Spací pytel je rozepínatelný po celém obvodu pro snadnou výměnu pleny během spánku.

Výrobky Motherhood vlastní atesty Oeko-Tex Standard jsou tedy vhodné pro citlivou dětskou pokožku. Více o produktech Motherhood najdete na www.motherhood.cz.

Zdravé těhotenství

Bella Bohemia

Společnost Bella Bohemia dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky. Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
Bella Bohemia věnuje rodičkám dárkový balíček Happy v hodnotě 700 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy, vlhčené ubrousky Happy, podložky Happy, fixační kalhotky, prsní a poporodní vložky Bella Mamma, ochranný krém na ruce Simply Evita s olejem z hroznových jader, dětskou přítulku pejsek nebo kočička a svačinový box Happy.
 
Maminky tyto produkty ihned po porodu otestují.
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Martina se zaregistrovala v porodnici - diskuze

Poradna

Hematom

| Matyskova | 10.06.2024, 21:21

Dobrý večer, chtěla jsem se zeptat, je mi 32 let a jsem v 9 týdnu. Dnes ráno chvilkové křeče ( nic hrozného) jen jsem si musela na chvilku sednout aby se to uklidnilo. Po hodině jsem šla na záchod a měla jsem moč s krví samozřejmě hned panika a gynekologie, neschopenka a klidový režim. Mam hematom, ( nevím jak velký) mimčo je v pořádku. Dostala jsem zaváděcí tablety Utrogestan, týden ( od první prohlídky) už beru femibion + prášky na ředění krve jelikož mám před čtyřmi lety operovany aneurysma na krční tepně. Kromě zácpy žádné potíže nemám a na tu už mám také sirup. Od rána už nebyla žádná krev. Zapomněla jsem se zeptat zda mohu spat ležet na boku nebo musím na zádech a pokuď budete mít nějaké rady co mohu ještě udělat pro to aby to bylo v pořádku budu moc ráda, další kontrolu mam za týden v pondělí moc děkuji za odpověď Matyskova

Dobrý den,

můžete ležet, jakkoliv je Vám příjemné, na hematom to nemá žádný vliv, dále bych žádná zvláštní opatření než ta, co již máte, neviděla za nutné, šetřit se, odpočívat, nesportovat, nezvedat těžká břemena. Držím palce.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 11.06.2024, 11:06
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×