Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2017: Marcela odjela na dovolenou do Bílých Karpat

„Rodíme společně s BOL“ pokračuje! Co je u maminek nového a jak strávily týden? Martina nám zaslala krásné těhotenské fotografie!

Které společnosti věnují maminkám užitečné přípravky a potřeby pro miminka?

Feminella Hereditum
GS Mamavit
Pink or Blue
Rotarix
Synflorix
Pink or Blue
Rotarix
Synflorix

Které maminky se projektu účastní?

Martina Marcela

 

Martina (38. týden těhotenství, čeká první miminko) 

Ahojky holky,

tento týden byl spíše ve znamení praní a žehlení po dovolené, spolu s tím, co se mi tu nakupilo za předchozí praní a co se mi nechtělo okamžitě žehlit a skládat. :-) Do toho různé výkyvy tlaku, co počasí pěkně zvládalo a tak byl týden docela lenošící. 

Inzerce

Relaxační týden

Sem tam jsem tedy udělala nějaké ty resty, ale žádná sláva to nebyla, na druhou stranu, po částech mám aktuálně hotovo vše, včetně praní, žehlení, úklidu skříňky, co má Tobík u nás v ložnici, aby se mu tam vešlo víc věcí, když už jsme jí koupili pro něj a dalších drobností. :-) 

Ve středu a ve čtvrtek měl manžel volno, tak jsme lenošili společně, došlo i na společného šlofíka (přes dvě hodinky) přes den a hned se lépe lenošilo až do večera. :D V pátek jsme byli opět u rodičů na grilování. Vepřové panenky, zeleninové špízy s houbami a kukuřice, k tomu vínko dovezené z dovolené, u večeře nás trochu skropil déšť, tak jsme se vším běželi domů a za 5 minut opět sluníčko. :-) 

Inzerce

Víkendové focení

V sobotu jsme se domluvili se ségrou, že bychom mohli zkusit vytvořit nějaké těhotenské fotky a myslím, že se to velice povedlo. :-)  Nemuseli jsme nikam cestovat, nebylo to ve spěchu, v klidu jsme si u toho dali kafčo, ségra mě namalovala a učesala a teď už jen čekám, co nám z asi 300 fotek vybere, takže zatím jen malá ochutnávka

Inzerce

Marcela (33. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Zdravím všechny,

dnes zcela výjimečně píšu deníček už v sobotu, protože mě čeká báječná týdenní dovolená a myslím si, že si ji opravdu zasloužím. Manžel mě a mého miláčka Filípka vyveze do Radějova, což je malá vesnička u Bílých Karpat. 

Inzerce

Těším se na dovolenou, kde si odpočnu

Těším se hlavně, že nebudu muset vařit a taky vypustím doufám z hlavy přípravy na miminko, které tedy beru opravdu poctivě. Je za mnou 32. týden těhotenství a já už mám připravenou celou výbavičku. Manžel měl teď týden volno, jak byly svátky Cyrila a Metoděje a upálení mistra Jana Husa, a bral Fífu na spoustu výletů a já vydezinfikovala celý dům a vyžehlila a s mojí úžasnou maminkou vyprala dětskou výbavičku až do roku. Můžu teď v uvozovkách být docela klidná, kdyby náhodou porod přišel o něco dříve. 

S porodem už musím lézt na nervy celé mojí rodině

A už jsem znovu u porodu. Pořád to řeším, jak budu rodit. Musím už celé mojí bájené rodině lézt pořádně na nervy, ale já si opravdu nemůžu pomoct. Tak neskutečně moc si přeji rodit přirozenou cestou, že to není ani možné. A od těchto myšlenek mi pomůžu dovolená, kterou mi připravil můj báječný manžel. Pokud bude teplo a prý podle meteorologů má být, tak budeme trávit celé dny na koupališti a když bude pršet, tak budeme výletovat. 

Tak či onak si báječně odpočinu. 

Stereotypní týden

V dnešním deníčku ani nerozebírám den po dni, co jsem dělala, protože to bylo velmi stereotypní. Ráno jsme vstali, nasnídali jsme se a Peťa šel s malým ven. Já jsem připravovala obídek a věšela s mamkou prádlo, mezitím jsem uklízela. Po obědě jsem se ráda šla s Fífou natáhnout a odpoledne zase to samé s tím, že večer když se malinko ochladilo, jsem si stoupla k žehlicímu prknu a už to jelo.

Výlety po Brně 

Těším se, že v příštím týdnu budu mít víc zážitků a napíšu toho mnohem víc. Málem bych zapomněla na to, že od neděle do středy ráno tu byly děti od bráchy a vždy odpoledne jsme s nimi podnikli výlet. Jeden den jsme se šli podívat do města a další den byla výprava na hrad Špilberk. Vždyť jsem psala, že mi ty dny do sebe nějak splývají a proto jsem na to úplně zapomněla. Hlavně mám hlavu plnou porodu a přípravy výbavičky pro miminko. Byly to vážně dva báječné dny, protože Filípek svoji sestřenici a bratrance má moc rád a je s nimi jako vyměněný. Ve městě jsme museli být skoro tři čtvrtě hodiny u brněnského krokodýla, který je zavěšený v průchodu staré radnice. Je to Filípkova nejoblíbenější atrakce. Stojí pod ním a hledí s úžasem, jak se dostal až k nám. Celou cestu k domovu a následující noc neslyšíme nic jiného, než jak má “krokouš“ velké zuby. Druhý den na Špilberku zase Filípka fascinovala děla. Taky se chtěl pořád podívat do kasemat, ale to by opravdu nešlo, myslím si, že by se bál. 

S Filípkem sledujeme blesky

V pátek večer byla v noci v Brně bouřka. Filípek měl opět touhu sledovat blesky a tak jsme se skoro do 23 hodin do večera koukali spolu na blesky. Když k nám do ložnice přišel manžel, oba nás “zprdnul“, že by mohl oknem vletět kulový blesk a že máme zavřít okna a jít spát. Je pravda, že museli jít nějaké tlaky, jelikož co mi malá dělala v bříšku, tak to bylo opravdu vtipné. Jednou jsem měla pocit, že mi musí vyskočit z bříška. Jo jo, je buď aktivní večer anebo brzo ráno. Je to ale moc příjemný pocit, když si do maminky kopne. Tak to je zase všechno. Pá a já se jdu balit, za chvíli vyrážíme. 

Marcela

Podle deníčků maminek zpracovala Andrea Blažková.

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Přebalujte zdravě a hravě. Úspora pro Vaši peněženku může být až 15000 Kč.

Jednoduché použití bez žehlení, atraktivní designy, výroba dle návrhů samotných maminek - to vše splňují GaGa's pleny.

Kvalita prověřená maminkami je zaručena www.gagapleny.cz.

Gaga´s pleny našim rodičkám věnují balíček v hodnotě 600 Kč.

Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace 23 vitamínů, minerálů, DHA a EPA. Vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 µg), která je doporučovaná Světovou zdravotnickou organizací.

GS Mamavit Prefolin® DHA + EPA kapsle jsou zpracované speciální technologií DHA MMV Technology®, díky které nezanechávají rybí zápach a pachuť.
Kombinace vitamínů a minerálů, byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:
  • Období plánování těhotenství
  • Období těhotenství
  • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

http://www.mamavit.cz | http://www.gsklub.cz/c/pro-zeny/

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Medela

Medela

Švýcarská firma Medela nabízí vysoce kvalitní řadu pomůcek k podpoře kojení, vyráběnou na základě prováděných výzkumů nejen pro maminky, ale také pro profesionály. Kompletní Medela péče o kojení obsahuje sortiment: odsávání mateřského mléka, podávání mateřského mléka, péče o prsy, těhotenské prádlo, péče o mateřské mléko. Společnost Medela se tak snaží svými kvalitními produkty zpříjemnit ženám nejkrásnější období jejich života mateřství.

Medela věnuje každé mamince balíček s Medela pomůckami pro péči o prsy a manuální odsávačku - Ideální balíček již při nástupu do porodnice.

  • 1x manuální odsávačka Harmony light: Oblíbená 2-fázová odsávačka mateřského mléka, která byla vytvořena na základě technologie 2-fázového systému sání.
  • 1x balení (2 ks) Chrániče bradavek: Chrání bolavé a rozpraskané bradavky před nepříjemným kontaktem s prádlem. Pomáhá tak rychjelšímu hojení.
  • 1x hojivá mast Purelan 37 g: Hojivá mast k ošetření citlivých, bolavých či popraskaných bradavek.
  • 1x vzorkové balení (4 ks) vložek do podprsenky jednorázových: poskytují vyšší savost a vstřebatelnost díky novému absorbčnímu materiálu.
  • 2 ks hojivé Hydrogelové polštářky: léčí bolestivé a popraskané bradavky. Hydrogel obsažený v polštářcích pomáhá rychleji hojit ragády, udržuje bradavky optimálně hydratované aniž by byly vlhké.
  • 1 ks žlutá "kosmetická" Medela taštička
Weledea

Weleda

Weleda, dnes největší výrobce přírodní kosmetiky, dietetik a léčiv, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. Koupit je můžete na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, DM drogeriích, Rossmanu, Teta drogériích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Balíček pro rodičky bude obsahovat: 1x Těhotenský pěsticí olej na strie, 1x Olej na masáž prsů, 1x Olej na masáž hráze, 1x Mandlový krém na ruce, 1x Mandlový hydratační krém.

Motherhood

Motherhood

Značka Motherhood, dodavatel těhotenských polštářů se zdravotní certifikací, věnuje rodičkám spací pytle v hodnotě 700 Kč.

Spací pytle Motherhood rostou spolu s miminkem, lze je využít až do 1,5 roku. Délku pytle lze upravit pro miminko od 3-9 měsíců, při rozepnutí do 18 měsíců. Spací pytel je rozepínatelný po celém obvodu pro snadnou výměnu pleny během spánku.

Výrobky Motherhood vlastní atesty Oeko-Tex Standard jsou tedy vhodné pro citlivou dětskou pokožku. Více o produktech Motherhood najdete na www.motherhood.cz.

Zdravé těhotenství

Bella Bohemia

Společnost Bella Bohemia dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky. Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
Bella Bohemia věnuje rodičkám dárkový balíček Happy v hodnotě 700 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy, vlhčené ubrousky Happy, podložky Happy, fixační kalhotky, prsní a poporodní vložky Bella Mamma, ochranný krém na ruce Simply Evita s olejem z hroznových jader, dětskou přítulku pejsek nebo kočička a svačinový box Happy.
 
Maminky tyto produkty ihned po porodu otestují.
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Marcela odjela na dovolenou - diskuze

Poradna

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. S přítelem jsme měli nechráněný styk který trval zhruba 5 minut, do mě se ale neudělal je si tím jistý penis vytáhnul zhruba 3 sekundy před jeho vyvrcholením, stalo se to dva dny zpátky a já těhotná být nechci ani přítel o to nestojí byl by to průser jsme oba celkem v mladém věku. Chci se zeptat jestli mohu být těhotná a jaké je procento toho ze bych opravdu těhotná byla? Dekuji za odpověď.

Dobrý den,

procentuální šanci na otěhotnění Vám opravdu stanovit nedokážu. Stát se to může i nemusí. Pokud je pro Vás těhotenství velmi nežádoucí, tak do 72 hodin lze užít tzv. postkoitální antikoncepci, kterou lze zakoupit v lékárně.

Pro příště doporučuji užít nějakou formu antikoncepce – zvážit pravidelné užívání hormonální antikoncepce či užívání pomůcek bariérových (např. kondom).

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 24.02.2024, 13:25
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×