Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2017: Jak maminky tráví tropické dny?

„Rodíme společně s BOL“ pokračuje!

Barbora je nyní v 40. týdnu těhotenství a v pondělí měla termín porodu. Dle kontroly na gynekologii může rodit každým dnem. Snad v posledním deníčku nám Bára sepsala její životní příběh a jak se její těhotenství vyvíjelo. Martina si užívá mateřské dovolené a pomalu se připravuje na příchod miminka, pere oblečky a už s manželem složili postýlku. Marcela navštívila s rodinou aquapark Aqualand Moravia, kde strávili příjemný a slunečný den. Zanedlouho ji čeká další screening v porodnici.

Které společnosti věnují maminkám užitečné přípravky a potřeby pro miminka?

Feminella Hereditum
GS Mamavit
Pink or Blue
Rotarix
Synflorix
Pink or Blue
Rotarix
Synflorix

Které maminky se projektu účastní?

Barbora Martina Marcela

 

Inzerce

Barbora (40. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Ahoj,

jak víte, mám každým dnem rodit. Čekání na porod je už hodně únavné a vysilující. Hodně se nyní vracím v myšlenkách na začátek tohoto příběhu. Do doby, kdy jsem zjistila, že jsem těhotná, do doby, kdy se mi vlastně kompletně změnil život. Proto jsem se rozhodla tento článek věnovat vzpomínání a bilancování.

Jak se vyvíjel náš vztah

Je hrozně zajímavé, jakým vývojem prošel můj život, můj vztah s partnerem a vše co se událo od mého otěhotnění.

Inzerce

Na začátku jsme byli jen dva lidi, co si užívali a trávili spolu pěkné chvíle. Najednou těhotenství a otázka co dál. Byli jsme spolu chvíli, pořádně jsme se ani neznali a najednou jsme museli řešit, že čekáme dítě. 

Jsem těhotná! Co teď?

Pamatuji, jak jsem na začátku těhotenství seděla v čekárně u gynekologa a z obrazu na stěně se na mě koukalo usměvavé miminko, všude kolem mě maminky s bříšky a já si říkala, co teď budu sakra dělat. Svého přítele sotva znám, miminko s ním moc nechci, ale potrat se mi názorově příčí. Hodně času jsme s partnerem strávili debatami nad tím, co si počít, co budeme dělat a jestli si děťátko vůbec necháme. Nakonec jsme se trochu s rozpaky rozhodli do toho jít, se všemi nejistotami co toto rozhodnutí přinese.

Inzerce

Společné stěhování

Začali jsme spolu žít, sestěhovali jsme naše děti a rozhodli se, že to zkusíme. Jsme oba dva dost komplikované a temperamentní povahy. Proto to mezi námi ze začátku dost vřelo. Když se podívám zpět na to, jací jsme byli a jací jsme dnes, musím říct, že jsme během těch devíti měsíců ušli dlouhou cestu. Museli jsme se spolu naučit žít, a to né nanečisto, na zkoušku, ale už opravdu na vážno. Museli jsme se naučit respektovat toho druhého, přijmout jeho chyby a užívat si chvil, kdy zrovna nechybuje. :-) Nejdříve jsme na to šli poněkud nešťastně prostřednictvím hádek a různých dohadů. Zjistili jsme, ale že takto by to nešlo a vydali jsme se cestou poznání toho druhého a respektování toho druhého. A že to občas chtělo opravdu silné nervy. 

Smíření s těhotenstvím

Po celkem krátké době jsem se já s těhotenstvím smířila a po další době jsem se na miminko začala těšit. U budoucího tatínka celé toto smiřování probíhalo mnohem déle, a jestli se vůbec těší, nevím ani teď. Myslím si, že trošku snad ano.

Inzerce

Náročné také bylo spojení dvou rozdílných kluků. Prostě jsme je nahnali spolu do bytu a tady budete žít. Teď jste bratři a my jsme vaše nová rodina, konec, tečka. Byli jsme aspoň tak „hodní“, že jsme každému zařídili vlastní pokojíček. Přesto celý tento proces byl pro kluky myslím si dost náročný a stále určitě je. Jen to nedávají moc najevo a nahlas to neřeknou. Postupně jsme začali připravovat i byt pro miminko. Nakoupila se postýlka, oblečky, přebalovací pult a další a další věci potřebné pro péči o dítě. A vize dítěte se začala zhmotňovat. A nám začínalo stále víc a víc docházet, že skutečně jsem těhotná a skutečně budeme mít společné miminko. Ruku v ruce s tímto uvědoměním šla naše snaha naučit se spolu žít, zvyknout si na sebe a přitom zvládnou běžné problémy všedních dní a výchovu kluků, na kterou jsme často měli rozdílné názory.

Náš život má do idylky daleko, ale milujeme se

Důležité je říct, že jsme se vždycky milovali. Ale na začátku to bylo spíše takové mít se rád. Postupně jak jsme se oba snažili, hledali kompromisy a hodně ustupovali, jsme zjistili, že jsme se začali milovat. A každým dnem a každou překonanou překážkou, je ta láska myslím větší a větší. Nejde už jenom o nějaké hormony navozené poblouznění, jde i o respektování jeden druhého a vážení si toho druhého. Zní to z toho, co jsem zatím napsala, jako idylka. Ale zatím má náš život do idylky daleko. Někdy se hádáme jako psi a o spoustě věcí tu ani nejde psát. Ale ten pokrok co se udál od začátku našeho vztahu - tedy spíše od chvíle, co jsem otěhotněla. A tím pádem jsme to začali brát vážně, je vážně velký. Ještě rozhodně nejsme na konci našeho příběhu. Bůh ví, jak nám půjde společně vychovávat dítě a společně i nadále relativně spokojeně žít. Každopádně si myslím, že prostředek příběhu je to vyvedený.

A teď dost bilancování. Už jsem z toho nějak na měkko, až mě posedly kontrakce. Napíšu vám ve zkratce, co se tento týden událo. Moc toho stejně nebylo.

Můžu rodit každým okamžikem

Ve středu jsem byla v poradně výjimečně ne v nemocnici, ale na své gynekologii. Pan doktor mi natočil monitor, který byl v pořádku. Byla už vidět děložní činnost, ale zatím slabá a nepravidelná. Miminko si existuje spokojeně a v pořádku. Potom mě pan doktor vnitřně vyšetřil a konstatoval, že rodit můžu každým okamžikem. 

Jak jsme prožili náš snad poslední osamocený víkend

O víkendu jsme neměli doma žádné děti. Rozhodli jsme se, že si náš nejspíš poslední osamocený víkend na dalších pár let pořádně užijeme. Muž chtěl jet pod stan nebo na techno párty. :-) Ten teda umí odhadnout náladu na trávení času ženy pár dní před porodem. Úplný mentalista. 

Nakonec jsme se rozhodli jen válet a nic nedělat. V sobotu kolem jedné hodiny se mi objevily celkem silné bolesti podbřišku. Nevěnovala jsem tomu moc pozornost, přeci jen poslíčky mívám stále. Bolest byla sice nepravidelná, ale opakující se, a když to trvalo déle jak dvě hodiny, což mi nikdy poslíčky tak dlouho netrvaly, začala jsem si dělat naděje, že rodím. Manžel se mě každých deset minut ptal, jestli už jedeme do porodnice, já mu na to říkala, že ani nevím, jestli vůbec rodím, natož jezdit do porodnice. Bolesti byly hlavně v podbřišku, ale i v dolní části zad. Byly později spíš takové táhlé kontinuální a dělalo mi obtíže zachytit jejich konec a začátek. Takže jsem rozhodla, že asi rodím, ale je to úplně na začátku. Muž reagoval po svém a začal vařit silný hovězí vývar. Každá hospodyňka by si z něj mohla vzít příklad. 

Večer jsem řekla, že chci jít na procházku, doufala jsem, že se v rození pohneme trochu dál. Šli jsme trasu lesem zhruba 4 km, nic náročného, ale mě to dalo dost zabrat. V půlce cesty na nás z porostu stromů a keřů vyběhl divočák. Divím se, že mi z toho leknutí nepraskla voda, hrozně jsem se lekla. Muž mě zašoupl za sebe a čekali jsme, co bude. Naštěstí se nás prase leklo úplně stejně, a jak nás vidělo, otočilo se a uteklo. Já potom asi trhla rekord v rychlosti těhotenské chůze a strašně rychle jsme odešli pryč. Strašně jsem se bála, aby mě nenabral do břicha a něco se nestalo miminku. Muž se bál toho samého. Cesta domů byla už dost peklo. Z toho leknutí a rychlé chůze mi už strašně moc tvrdlo břicho, musela jsem prodýchávat a často se zastavovat. Dokonce u nás zastavilo policejní auto, jestli nepotřebujeme pomoct. To jsme už byli pár desítek metrů od domu a pomoc jsme odmítli. Doma jsme si dali vývar a sbalili ke dveřím vše na cestu do porodnice. Opravdu jsem myslela, že budeme v noci rodit. No a rodila jsem? NE!

Držte mi palce!

Už mě tyto plané naděje unavují. Dokonce i manžel přiznal, že se sice porodu bojí a je nervózní, ale už měl radost, že to bude za námi a hrozně se těšil, že Bohoušek bude mezi námi. A zase nic. V neděli jsme byli rozmrzelí a unavení. Takže jsme nedělali nic.

Takže držte palce, ať se zadaří a příští týden už nepíšu žádný deníček, ale jen krátký vzkaz, že jsem porodila. :-) V pondělí 12. 6. Jsem měla termín porodu...tááákžeeee.....

Bára

 

Martina (33. týden těhotenství, čeká první miminko) 

Ahojky holky,

tak další týden na mateřské je za mnou. Tento týden jsme neměli žádnou kontrolu ani u gynekologa, ani na diabetologii, takže žádné nové fotky. Tobík stále vydatně kope, doufám, že je stále hlavičkou dolů, jak se ukázalo na poslední prohlídce a neudělal nám kotrmelec. Pohyby jsou již skoro všechny vidět přes břicho, tak je to někdy docela vtipné, co tam dokáže. :-)

Náš týden

V úterý jsem vezla manžela na vyndání stehů do Kladna, cestou nás stihla veliká kolona a jen tak tak jsem vydržela tu hodinku a půl, než jsme potkali záchod, protože už se nerada na takhle dlouhou dobu od něj odlučuji. :-) V nemocnici to šlo naštěstí docela rychle a před obědem už jsme byli zpět a odpoledne jsme se opět vydali k rodičům do bazénu, protože celý týden byly vysoké teploty.

Zkrášlovací výlet

Ve středu měla kamarádka propagační akci v krásném hotelu v centru na depilaci obočí, tak jsem si udělala další malý zkrášlovací výlet. Odpoledne jsme se pak stavili u rodičů pro velkou bednu z e-shopu plnou drobností i větších věcí jako je třeba lehátko na koupání a tak máme už skoro všechno připravené.

Přípravy na miminko a stavění postýlky

Celý týden se také nesl ve znamení velkého praní. Člověk by řekl, že takhle malé oblečky se vejdou skoro naráz, i když jsem prala vše až do půl roku, ať máme připraveno. Ale stihli jsme tento týden 4 pračky, kromě ještě našich obvyklých a ještě nejsme u konce. :-) Takže na víkend mě pak čekalo velké žehlení, přičemž manžel pomáhal a oblečky pak zpět obracel během žehlení.

V pátek jsme se pustili do hlavního bodu celého týdne, a to byla stavba postýlky. Hrozně dlouho jsem si vždycky prohlížela krabice, co nám ležely na chodbě už přes měsíc a tak jsem se konečně dočkala. Všechny hadrové části včetně peřinky a polštáře jsme vyprali, což zabralo dvě ze čtyř praček, co jsme tenhle týden zvládli. Máme tedy prakticky vše připraveno na příchod miminka. Večer jsme se pak s rodiči vydali na koncert do vedlejší vesnice. Hrála kapela, co jsme měli na naší svatbě, tak jsme si udělali příjemný večer s živou hudbou. :-)

Martina

Marcela (29. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Zdravím Vás všechny,

v pondělí jsem byla na procházce na brněnské přehradě a nějak se mi udělalo špatně a tak jak jsme došli domů, tak jsem si šla lehnout. Můj muž udělal prckovi večeři a pak si šli za mnou lehnout. Se mnou se točila celá ložnice. Nevím, čím to bylo, jestli tlakem anebo tím, že vstupuji do třetího trimestru. No hlavně, že jsem se vyspinkala dorůžova a můžu začít prožívat další super týden. 

Kontrola u gynekoložky

Minulý týden jsem byla u svojí gynekoložky na vyšetření a paní doktorka konstatovala, že bych mohla být těhotná pořád. Nemám totiž absolutně žádné problémy. Nejsem nateklá, nic mě nebolí. Lítám pořád za synem, takže pohybu až až. Je to pravda, až na ty první tři měsíce, co mi bylo všelijak, je mi teď báječně. Pohybů od malinké princezničky Jasmínky cítím čím dál víc, takže to mi dělá čím dál větší radost. Od paní doktorky jsem dostala další papír na objednání screeningu. To se chodím už objednávat do porodnice. Stále přemýšlím nad porodem. Doufám, že maliník a pupalka dvouletá na zkrácení čípku zaberou a já porodím konečně přirozeně. Je to zatím všechno ve hvězdách a ještě daleko a tak se tím zatím netrápím. 

Den v Aqualandu Moravia

V pondělí večer měl můj muž noční službu v elektrické zkušebně. Tyto služby mám moc ráda, protože druhý den mívá můj muž pak celý den volno. Museli jsme tedy jeho volno nějak využít a tak jsme byli v Aqualandu Moravia. Aqualand se nachází nedaleko Mikulova u Pálavy, takže ze všech bazénu je krásný výhled na moji milovanou Pálavu a vinice. Filípek byl radostí bez sebe. On vodu totiž moc miluje. Bylo to moc příjemné i pro mě. I když jsem nevyužila žádné adrenalinové atrakce. Vidět Filípka jak se šťastně cachtá a jak je mu dobře, tak z toho jsem byla ta nejšťastnější maminka na světě. Byli jsme tam tři hodiny. Jen jsme vyjeli opět směr Brno, tak Fífa usnul. 

Nakupování na Zelném trhu

Ve středu jsme byli nakoupit nějaké ovoce a zeleninu, aby Fífa měl co mlsat. No nestačila jsem se divit, jak je všechno drahé. Koupila jsem Fífovi pár třešinek a hrášek než to budeme mít na zahrádce a platila jsem neuvěřitelných 150 Kč. Musím ještě jednou připomenout, že toho bylo tak cca 20 dkg. No je pravda, že Zelný trh je opravdu dost drahý. Dřív jsem si myslela, že tam mají všechno BIO, ale mezi Brňáky se stále víc rozkřikuje, že obchodníci chodí do Kauflandu skupovat ovoce a zeleninu za levno a pak to draze prodávají. No ať je to tak či tak, bylo to pěkně strávené dopoledne. Jeli jsme tam s mojí maminkou, která si dokoupila sazenice na zahrádku, takže za chvíli budeme mít veškerou zeleninu s naší zahrádky taky 100% BIO. Odpoledne jsme se vydala s Fífou na zahrádku na písek a houpačky, které jsme nakonec ukončili obrovskou porcí zmrzliny, protože ji točí jedna známá a ta nám dá vždy extra porci.

Návštěva u kamarádky

Ve čtvrtek jsem byla pozvaná od kamarádky k ní domů. Ona má synka o týden mladšího než já Fífu. Je v nich obrovský rozdíl. Filípek už dost mluví a taky je od 18 měsíců bez plínek. Sebastian vůbec nic neříká a má plínky a tak je z toho Fífa dost rozčarovaný a pořád se mě i kámošky ptal, proč ještě nemluví. Bylo to moc příjemné odpoledne, kluci si i tak moc hezky vyhráli a já a moje kámoška jsme pokecaly o všem možným. No však to znáte, když se slezou dvě ženský, jak to bývá.

Týdenní nákupy a dětský den v Drnovicích

V pátek odpoledne jsme jeli celá rodina na týdenní nákup, který byl trochu i větší než normálně, protože v úterý 13.6.2017 odjíždí můj mužíček do Maďarska. Ty jeho služební cesty mu moc závidím. Taky bych s Fífou někam vyrazila. Už se těším, jak za měsíc pojedeme na rodinnou dovolenou do Bílých Karpat. 

Po nákupu večer jsem ještě stačila upéct kokosové řezy, protože v sobotu jsme celý den byli u našich známých v Drnovicích. V Drnovicích jsme opékali vepřovou kýtu a pilo se, hodovalo. Všichni naši známí mají už dětičky cca od 6 měsíců až do 9 let a tak jsme to pojali jako dětský den. Byl to opravdu moc příjemný den. Hlavně když nás jeden kámoš vzal do hasičárny, kde si Filípek mohl vyzkoušet hasičskou hadici. Kamarád Martin pumpoval a Fífa s tátou stříkali. Já to fotila a v jedné neopatrné chvíli jsem dostala od synka přímý zásah hadicí. Naštěstí bylo teplo, takže to bylo pěkné osvěžení, ale přímý zásah dostal i foťák. Vše naštěstí dopadlo dobře. Navečer, když jsme byli už všichni tři naprosto přejedení, jsme jeli domů.

 

Brněnská přehrada

Nedělní odpoledne jsme prožili na brněnské přehradě a bylo nám opět moc hezky až na mé večerní vyčerpání, kdy jsem myslela, že nedojdu domů, jak se se mnou točil celý svět.

Na tento týden mám opět vymyšlené krásné výlety se synkem a mým stále rostoucím bříškem. Tak se moc těším, až vám o tom všem budu moci napsat. Moc se mějte všichni krásně.

Marcela

Podle deníčků maminek zpracovala Andrea Blažková.

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Přebalujte zdravě a hravě. Úspora pro Vaši peněženku může být až 15000 Kč.

Jednoduché použití bez žehlení, atraktivní designy, výroba dle návrhů samotných maminek - to vše splňují GaGa's pleny.

Kvalita prověřená maminkami je zaručena www.gagapleny.cz.

Gaga´s pleny našim rodičkám věnují balíček v hodnotě 600 Kč.

Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace 23 vitamínů, minerálů, DHA a EPA. Vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 µg), která je doporučovaná Světovou zdravotnickou organizací.

GS Mamavit Prefolin® DHA + EPA kapsle jsou zpracované speciální technologií DHA MMV Technology®, díky které nezanechávají rybí zápach a pachuť.
Kombinace vitamínů a minerálů, byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:
  • Období plánování těhotenství
  • Období těhotenství
  • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

http://www.mamavit.cz | http://www.gsklub.cz/c/pro-zeny/

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Medela

Medela

Švýcarská firma Medela nabízí vysoce kvalitní řadu pomůcek k podpoře kojení, vyráběnou na základě prováděných výzkumů nejen pro maminky, ale také pro profesionály. Kompletní Medela péče o kojení obsahuje sortiment: odsávání mateřského mléka, podávání mateřského mléka, péče o prsy, těhotenské prádlo, péče o mateřské mléko. Společnost Medela se tak snaží svými kvalitními produkty zpříjemnit ženám nejkrásnější období jejich života mateřství.

Medela věnuje každé mamince balíček s Medela pomůckami pro péči o prsy a manuální odsávačku - Ideální balíček již při nástupu do porodnice.

  • 1x manuální odsávačka Harmony light: Oblíbená 2-fázová odsávačka mateřského mléka, která byla vytvořena na základě technologie 2-fázového systému sání.
  • 1x balení (2 ks) Chrániče bradavek: Chrání bolavé a rozpraskané bradavky před nepříjemným kontaktem s prádlem. Pomáhá tak rychjelšímu hojení.
  • 1x hojivá mast Purelan 37 g: Hojivá mast k ošetření citlivých, bolavých či popraskaných bradavek.
  • 1x vzorkové balení (4 ks) vložek do podprsenky jednorázových: poskytují vyšší savost a vstřebatelnost díky novému absorbčnímu materiálu.
  • 2 ks hojivé Hydrogelové polštářky: léčí bolestivé a popraskané bradavky. Hydrogel obsažený v polštářcích pomáhá rychleji hojit ragády, udržuje bradavky optimálně hydratované aniž by byly vlhké.
  • 1 ks žlutá "kosmetická" Medela taštička
Weledea

Weleda

Weleda, dnes největší výrobce přírodní kosmetiky, dietetik a léčiv, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. Koupit je můžete na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, DM drogeriích, Rossmanu, Teta drogériích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Balíček pro rodičky bude obsahovat: 1x Těhotenský pěsticí olej na strie, 1x Olej na masáž prsů, 1x Olej na masáž hráze, 1x Mandlový krém na ruce, 1x Mandlový hydratační krém.

Motherhood

Motherhood

Značka Motherhood, dodavatel těhotenských polštářů se zdravotní certifikací, věnuje rodičkám spací pytle v hodnotě 700 Kč.

Spací pytle Motherhood rostou spolu s miminkem, lze je využít až do 1,5 roku. Délku pytle lze upravit pro miminko od 3-9 měsíců, při rozepnutí do 18 měsíců. Spací pytel je rozepínatelný po celém obvodu pro snadnou výměnu pleny během spánku.

Výrobky Motherhood vlastní atesty Oeko-Tex Standard jsou tedy vhodné pro citlivou dětskou pokožku. Více o produktech Motherhood najdete na www.motherhood.cz.

Zdravé těhotenství

Bella Bohemia

Společnost Bella Bohemia dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky. Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
Bella Bohemia věnuje rodičkám dárkový balíček Happy v hodnotě 700 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy, vlhčené ubrousky Happy, podložky Happy, fixační kalhotky, prsní a poporodní vložky Bella Mamma, ochranný krém na ruce Simply Evita s olejem z hroznových jader, dětskou přítulku pejsek nebo kočička a svačinový box Happy.
 
Maminky tyto produkty ihned po porodu otestují.
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Jak maminky tráví tropické dny? - diskuze

Poradna

Ultrazvuk v 1. Trimestru

| Kler02 | 26.11.2023, 12:51

Dobrý den paní doktorko,

v pátek jsem byla na ultrazvuku v 1. trimestru, bohužel výsledek byl pozitivní na trizomie 21 na 1 z 216. Byla zjisteno šíjové projasnění 3,00mm a pozitivni trikuspidalni regurgitace. nosni kost pritomna a vse ostatni v proadku. V utery jdu na odber choriovych klku, ale od toho patku skoro nespim, byl jsem v takovem soku ze jsme se pani doktorky na nic nedoptala ani jsem vlastne poradne neposlouchala . Chtela jsem se proto zeptat jestli je sance aby miminko bylo zdrave i pres tyhle vysledky , nebo je pravdepodobnejsi ze bude miminko postizene . Dekuji za odpoved.

Dobrý den,

výsledkem tohoto screeningu je (jak je patrné i z výsledků) vysoké riziko postižení plodu, samozřejmě vždy nějaká naděje, že to bude v pořádku, je... ale bez další diagnostiky se dál nedostaneme a víc z toho screeningu nevyčteme. Držím palce!

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 26.11.2023, 16:03
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×