Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2017: Barbora porodila

„Rodíme společně s BOL“ pokračuje! Barbora nám v neděli 18. června zaslala krásnou zprávu, že se narodil po půlnoci Bohoušek. Přejeme mamince i miminku hodně zdraví a lásky! Martina má problémy se spánkem. Minulý týden byla na kontrole na diabetologii a vzhledem ke zhoršení musela zahájit léčbu. Marcelu trápí poslední dobou závratě, v týdnu pekla manželovi k narozeninám ořechový dort a volný čas trávila s Filípkem a rodinou na zahrádce.

Které společnosti věnují maminkám užitečné přípravky a potřeby pro miminka?

Feminella Hereditum
GS Mamavit
Pink or Blue
Rotarix
Synflorix
Pink or Blue
Rotarix
Synflorix

Které maminky se projektu účastní?

Barbora Martina Marcela

 

Barbora 

Včera jsme obdrželi od Báry tuto zprávu: 

„Dobry den, omlouvám se, tento týden deníček nezašlu. Jsem v porodnici. O půlnoci mi začaly kontrakce a odtekla mi plodová voda. Zatím je to takový čajíček a porodní cesty prý nejsou dostatečně připravené. Takže mě uložili na oddělení gynekologie a čeká se, až se to rozjede. Potom mě přemístí na porodní sál. Už se nemůžu dočkat. Posílám pozdrav, Bára."

Barbora dnes porodila

„Kuk, vykoukl jsem na tento svět 18. 6. v 0:19 s váhou 3 710 g a délkou 51 cm. Rodiče mi dali jméno Bohuslav. Já i maminka jsme v pořádku. I když maminku jsem hodně potrápil. Nechtělo se mi ven, tak nakonec pomohl pan se skalpelem. Ahooj!"

Gratulujeme!

Inzerce

Martina (35. týden těhotenství, čeká první miminko) 

Ahojky holky,

tento týden neuběhl tak rychle jako jiné, jelikož jsme měli spoustu aktivit. Zároveň už se mi většinou nedaří tak dobře spát, tak když člověk vstává kolem páté, dny jsou pak ještě delší. Asi si mě Tobík už pomalu cvičí na brzké vstávání, ještě, že je teď už tak brzy vidět, že to není zase tak nepříjemné vstávání. :-)

Pravidelná kontrola na diabetologii

Ve středu jsem měla pravidelnou kontrolu na diabetologii, přičemž mi bylo jasné, že jelikož se mi zase zhoršily hodnoty na lačno, inzulin už mě tentokrát nemine, jak předestírala minule paní doktorka. Naštěstí pro mě měla alespoň nějaké dobré zprávy a to, že jsem vhodný kandidát na léčbu prášky, což mě neskutečně potěšilo, protože mi bohatě stačí to pravidelné píchání do prstu. Takže zatím jeden prášek večer během večeře, kdyby se to po týdnu nezlepšilo, přidat jeden ráno, a to už by bylo, abychom to tu chvilku nedali. :-)

Inzerce

Po vyšetření u doktorky jsem si zajela do vietnamské tržnice Sapa, kde jsem strávila asi dvě a půl hodinky chozením a hledáním pár drobností, co ještě potřebuju, především plavek ve stylu tankini, aby mi zakryly bříško na nadcházející dovolené. :-) Pak jsem se ještě koukala po nějakých vhodných košilích do porodnice a dál, co by mě mohlo zaujmout. Nakonec jsem si vybrala krásné plavky za zlomek ceny co na internetu a vzdušnou elegantní halenku na večerní procházky po francouzských vinicích, kam se chystáme. :-)

Další nákupy v Primarku

Aby nebylo nákupů málo, ve čtvrtek jsme se s tátou, ségrou a jejím manželem vydali do Drážďan do Primarku. Táta tam měl nějaké pracovní vyřizování, tak nás několikrát ročně bere s sebou. Takže zase celý den chození po různých krámcích. Největší úlovky jako tradičně byly v Primarku, kde jsem nakoupila bryndáčky, čepičky a rukavičky, jelikož už máme snad všechno a nechtěla jsem to přehánět, i když lákadel bylo moře. :-) Pro sebe pak spoustu jednoduchých tílek na doma, nějaké ty kraťásky, dvě košile do porodnice a další drobnosti. Vydržela jsem to asi tři hodinky, pak jsme si šli sednout na zahrádku na oběd a tam jsem si dala asi hodinku relax a ještě pokračovala do DM na nákup místní drogerie a hlavně dalšího vzorku plenek, ať vyzkoušíme více druhů a víme, co nám bude nejlépe vyhovovat. 

Inzerce

Po nákupu oblečení následoval jako tradičně nákup potravin, kde si vždycky připadám jako atrakce pro místní obyvatele. Tentokrát jsme to dotáhli na dva a půl plného košíku. :D

Tady kromě veškerých dobrot, co si odtud vozíme, jsem vzala další dva vzorky plenek, takže jsme tuším už snad na 5 různých výrobcích, a to by bylo, abychom s nějakými nebyli spokojení. :-)

Inzerce

Víkendové akce

Páteční večer jsme zahájili večeří u rodičů, táta připravil pečeného králíka se špenátem a šťouchanými bramborami. Dále pár litrů boule, což je oblíbený nápoj všech jejich návštěv se spoustou ovoce naloženého ve víně a rumu.

V sobotu se u nás v Břežanech konala každoroční Jízda Slunovratu, kde historická auta závodí Břežanským údolím. Počasí bylo takové všelijaké a kamarádi nakonec nedorazili, protože byli unavení po celém pracovním týdnu, tak jsme pobyli jen chvilku a zbytek dne strávili relaxem doma.

V neděli pak dojeli kamarádi s dítkem, tak jsme zajeli ráno na nákup, poklidili, manžel udělal pomazánku a upekl ořechovo-kokosovou bábovku. Nabídla jsem kamarádce, že dokud jsem doma a mám spoustu času, že bych jí mohla prodat staré oblečení po jejím klučíkovi, tak mi toho přivezla skoro plný kufr auta. :D Takže poctivě probírám, vybírám jak pro nás, tak fotím na internet a mám o zábavu na dlouho postaráno. :-)

Martina

Marcela (30. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Zdravím vás všechny,

mám za sebou 29. týden těhotenství. To nám to pěkně běží! Začínám být ze všeho malinko nervózní, protože ještě není nic hotového. Pokojík pro naši princeznu totiž stále na něčem stojí. Můj muž odjel na služební cestu do Maďarska na čtyři dny a já sama nezvládnu vytapetovat a přemístit skříně. Měli bychom už pohnout, abych si mohla v klidu vyprat výbavičku, zkontrolovat, co je potřeba dokoupit a podobně. Ono se to nezdá, ale čas letí. 

Poslední dobou mě trápí závratě

I malinká se začíná čím dál víc v bříšku ozývat. Kope do mě jako malá fotbalistka. Mám i poslední dobou dost závratě, což když můžu srovnat s předešlým těhotenstvím, jsem neměla tak často. Snad se to všechno srovná. Na princeznu Jasmínku se moc těšíme. I když já se trošičku bojím, jestli to budu všechno zvládat. Vždy se ale uklidním, když si o tom promluvím s mojí milovanou maminkou, která mi vždy řekne: ,,Neboj se, Macinko, však tu máš mě a dědu a my ti pomůžeme.“

Pondělek jsem chtěla prožít s Filípkem na koupališti, ale bylo tak divné počasí, že jsme nakonec nikam nešli a prožili jsme den na zahrádce. Tatínek nás opustil na služební cestu, na které si moc užíval, protože Maďarsko a konkrétně Budapešť já miluji. Dokonce si užíval i v termálních lázních. No nebudeme závidět. 

Co se událo za poslední týden

Když tak sedím u počítače, vždy přemýšlím, co se všechno událo za poslední týden, tak si nějak nemůžu vzpomenout, co se dělo tento týden. Byl to takový klidný týden. Přes den jsem většinu času trávila s Fífou na zahrádce, co máme za domem, kde jsem já seděla v chládku a Fífa běhal po zahrádce a stříkal po všem možným pistolkou s vodou. Na večer jsme jezdili s dědou zalévat zahrádku, kde moje maminka pěstuje zeleninu a kde můj Filípek běhal od záhonu k záhonu a všechno ožíral. Hrášek, jahůdku, rybíz a třešně. Toto jsou mého miláčka nejoblíbenější pokrmy. 

Kontrola krevního obrazu

Ve středu ráno mě taťka odvezl na gynekologii, kde mě sestra odebrala krev kvůli krevnímu obrazu. Jsem ráda, že mi krevní obraz dopadl velmi dobře. Podle paní gynekoložky bych mohla být těhotná 365 dní v roce, protože vůbec nemám nateklé nohy a nebolí mě hlava, na což normálně velmi trpím. Na večer ve středu jsme jeli do květinářství, kde mají velkou zahradu s jezírkem, v němž jsou rybičky a taky krásné dětské hřiště. Moc se tam Filípkovi líbilo a na večer byl příjemný chládek, tak jsme si tam všichni pěkně odpočinuli.

Pečení narozeninového dortu

Hned po ráno ve čtvrtek jsem společně s Fífou zakotvila v kuchyni, protože v sobotu jsme měli konečně naplánované, že oslavíme manželovi 35. narozeniny. Přál si ořechový narozeninový dortík a tak jsem se do něho hned po ránu pustila. Byla jsem velmi naštvaná, když jsem vážila ořechy a našla jsem v nich hrst skořápek. To je opravdu vrchol. Člověk to jde koupit na trh, kde ořechy prodávají za 250 Kč půl kila a ony jsou ještě se skořápkami. No byla jsem vážně vytočená. Naštěstí se mi korpus povedl. Dělala jsem srdce, ale musela jsem upéct dvě, aby dort byl dostatečně vysoký. Na pátek jsem měla naplánované zdobení. 

Promazala jsem ho malinovou marmeládou a protřela ořechovým krémem. 

Když dorazil Petík, byl z něho naprosto u vytržení.  Já měla hlavně strach, jestli jsem vybrala všechny skořápky a jestli bude dortík chutnat. Dělala jsem už dost dortů, ale spíš piškotových, ořechový byl můj premiérový. Korpus při rozkrojení se mi lámal a já z toho byla zoufalá. Okamžitě jsem běžela za maminkou se slzami v očích, že se mi to nevede a co mám dělat a podobně. Mamča mě ale uklidnila, protože mi řekla, že všechno spravím krémem. Měla pravdu moje zkušená kuchařinka maminečka. Dortík jsem zdobila s Fífou, který ochutnával krém, a já si říkala, že bude mít určitě cukrovku, protože slízal všechno, na co přišel, ale bylo to moc příjemné. 

Jak jsme strávili víkend

V sobotu odpoledne jsme zašli do restaurace na odpolední večeři. Objednala jsem si steak, kuřecí řízek a vepřový. To byla mňamka s opečenýma bramborami. Byla jsem najedená jak 

puma. To mě čekal ještě ten narozeninový dortík. Jů to byla bašta. 

V neděli jsem polehávala, trávila sobotní jídlo a tatínek lítal s Fífou po venku.

Příští týden jdu na poslední screening a moc se těším, až vás budu zase o všem informovat. 

To je vše pá. Máca

Podle deníčků maminek zpracovala Andrea Blažková.

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Přebalujte zdravě a hravě. Úspora pro Vaši peněženku může být až 15000 Kč.

Jednoduché použití bez žehlení, atraktivní designy, výroba dle návrhů samotných maminek - to vše splňují GaGa's pleny.

Kvalita prověřená maminkami je zaručena www.gagapleny.cz.

Gaga´s pleny našim rodičkám věnují balíček v hodnotě 600 Kč.

Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace 23 vitamínů, minerálů, DHA a EPA. Vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 µg), která je doporučovaná Světovou zdravotnickou organizací.

GS Mamavit Prefolin® DHA + EPA kapsle jsou zpracované speciální technologií DHA MMV Technology®, díky které nezanechávají rybí zápach a pachuť.
Kombinace vitamínů a minerálů, byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:
 • Období plánování těhotenství
 • Období těhotenství
 • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

http://www.mamavit.cz | http://www.gsklub.cz/c/pro-zeny/

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Medela

Medela

Švýcarská firma Medela nabízí vysoce kvalitní řadu pomůcek k podpoře kojení, vyráběnou na základě prováděných výzkumů nejen pro maminky, ale také pro profesionály. Kompletní Medela péče o kojení obsahuje sortiment: odsávání mateřského mléka, podávání mateřského mléka, péče o prsy, těhotenské prádlo, péče o mateřské mléko. Společnost Medela se tak snaží svými kvalitními produkty zpříjemnit ženám nejkrásnější období jejich života mateřství.

Medela věnuje každé mamince balíček s Medela pomůckami pro péči o prsy a manuální odsávačku - Ideální balíček již při nástupu do porodnice.

 • 1x manuální odsávačka Harmony light: Oblíbená 2-fázová odsávačka mateřského mléka, která byla vytvořena na základě technologie 2-fázového systému sání.
 • 1x balení (2 ks) Chrániče bradavek: Chrání bolavé a rozpraskané bradavky před nepříjemným kontaktem s prádlem. Pomáhá tak rychjelšímu hojení.
 • 1x hojivá mast Purelan 37 g: Hojivá mast k ošetření citlivých, bolavých či popraskaných bradavek.
 • 1x vzorkové balení (4 ks) vložek do podprsenky jednorázových: poskytují vyšší savost a vstřebatelnost díky novému absorbčnímu materiálu.
 • 2 ks hojivé Hydrogelové polštářky: léčí bolestivé a popraskané bradavky. Hydrogel obsažený v polštářcích pomáhá rychleji hojit ragády, udržuje bradavky optimálně hydratované aniž by byly vlhké.
 • 1 ks žlutá "kosmetická" Medela taštička
Weledea

Weleda

Weleda, dnes největší výrobce přírodní kosmetiky, dietetik a léčiv, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. Koupit je můžete na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, DM drogeriích, Rossmanu, Teta drogériích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Balíček pro rodičky bude obsahovat: 1x Těhotenský pěsticí olej na strie, 1x Olej na masáž prsů, 1x Olej na masáž hráze, 1x Mandlový krém na ruce, 1x Mandlový hydratační krém.

Motherhood

Motherhood

Značka Motherhood, dodavatel těhotenských polštářů se zdravotní certifikací, věnuje rodičkám spací pytle v hodnotě 700 Kč.

Spací pytle Motherhood rostou spolu s miminkem, lze je využít až do 1,5 roku. Délku pytle lze upravit pro miminko od 3-9 měsíců, při rozepnutí do 18 měsíců. Spací pytel je rozepínatelný po celém obvodu pro snadnou výměnu pleny během spánku.

Výrobky Motherhood vlastní atesty Oeko-Tex Standard jsou tedy vhodné pro citlivou dětskou pokožku. Více o produktech Motherhood najdete na www.motherhood.cz.

Zdravé těhotenství

Bella Bohemia

Společnost Bella Bohemia dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky. Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
Bella Bohemia věnuje rodičkám dárkový balíček Happy v hodnotě 700 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy, vlhčené ubrousky Happy, podložky Happy, fixační kalhotky, prsní a poporodní vložky Bella Mamma, ochranný krém na ruce Simply Evita s olejem z hroznových jader, dětskou přítulku pejsek nebo kočička a svačinový box Happy.
 
Maminky tyto produkty ihned po porodu otestují.
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Barbora porodila - diskuze

 • gratuluji !!!
  Posílám velkou gratulaci a všem přeji hodně štěstí a zdraví ! Bohoušek je nádhernej  
  markíla   | 18.06.2017 21:58:02
  Reagovat | URL příspěvku
 • Gratuluji!!!!
  Moc gratuluji k miminku!!! Bohousek je krasny  skoda,ze to skoncilo cisarem,ale hlavne,ze jste oba v poradku!!
  Myšice   | 18.06.2017 20:35:33
  Reagovat | URL příspěvku
 • Gratuluji!
  Barčo, ještě jednou blahopřeji, hodně zdraví oběma, krásy a brzkou rekonvalescenci mamince!     
  Calamity J.   | 18.06.2017 10:17:50
  Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobrý den, prosila bych o radu mám nepravidelně cykly rozmezí 31-50 ovulaci mám 20 dní od poslední menstruace. Poslední menstruace byla 17.3. 4.4 byl na ultrazvuku vidět folikul nebylo řečeno kolik měřil nic jen že tam je 7.4 pozitivní ovulační test Atén den i pohlavní styk dne 9.4 jsem byla znova na gynekologii a bylo mi řečeno že ovulace probíhá byla vidět tekutina. Dne 19.4 slabý zašpinění předpokládám že nidace když 20.4 byl pozitivní těhotenský test. Dne 22.4 jsem byla na krvy jako samoplatce to bylo 40.33 dne na pohotovosti dne 28.4 jsem začala špinit hnědé nebylo ani na vložku gestační váček odpovídal 5 týdnů ale nikdo se neptal zda je menstruace pravidelná. Podle mých výpočtu když byla ovulace 7.4 s 20 denim zpožděním tak můj výpočet je že jsem byla 3+1 dne 30.4 kontrola u gynekologa tam též odpovídal váček 5tydnu ale zase se nikdo neptal zda je pravidelná nebo kdy byla ovulace nebo jestli ovulace není zpožděná .pak další špinění ale červená krev bylo
na pohotovosti dne 5.5 podle ultrazvuku byl váček 5+5 takže povyrostl podle mě byl stále úroveň kolem 4 týdne ale byl bez žloutkového váčku dne 15.5 byly kontrola u me gynekoložky a ultrazvuk odpovídal stále 5+ byla jsem poslána na kontrolu do nemocnice za je to na revizi 15.5 na pohotovosti váček údajně 6+2 ale stále bez plodů a bez žloutkového váčku ale nikdo nepočítal to že můžu mít nepravidelnou menstruaci nebo ovulaci o 20 dní od poslední menstruace .moje otázka zní jít na revizi nebo počkat jestli se ještě objevy nikdo nebral ani krev na hcg takže se neví hodnota mohly už od začátku váček blbě změřit. Podle ultrazvuku Nebo tím že mám nepravidelný cykly tak by se neshodovaly s datem menstruace a nepočítá se pak to podle ultrazvuku jinak než u běžné pravidelně menstruace a ovulace co je pak v půlce cyklu jen nechci jít na potrat zbytečně chci mít jistotu že jsem udělala vše revize dne 24.5 děkuji za odpověď

Dobrý den,

takto se to obtížně posuzuje, nicméně před provedením revize by stejně měl být proveden ještě kontrolní ultrazvuk, takže pokud tam nebudou již bezpečně patrné embryonální struktury, tak těhotenství prosperující s největší pravděpodobností není a revize je v takovém případě potenciálně na místě, o všem ale rozhodujete s lékařem, který Vás má možnost vyšetřit, nikoliv v rámci internetové poradny.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 18.05.2024, 16:41
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×