Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2017: Barbora popisuje porod

„Rodíme společně s BOL“ pokračuje! Barbora se s námi loučí posledním deníčkem, ve kterém popisuje, jak probíhal její porod, který byl nakonec ukončen akutním císařským řezem. Martina odjela v neděli na dovolenou a poslala nám fotku z ultrazvuku. Marcela tráví horké letní dny s Filípkem na koupališti a připravuje se na narození Jasmínky.

Které společnosti věnují maminkám užitečné přípravky a potřeby pro miminka?

Feminella Hereditum
GS Mamavit
Pink or Blue
Rotarix
Synflorix
Pink or Blue
Rotarix
Synflorix

Které maminky se projektu účastní?

Barbora Martina Marcela

 

Barbora (2 děti)

Ahoj,

jak už všichni víte, 18.6. v 0:19 hod se mi narodil chlapeček Bohoušek. Jako závěr mých těhotenských deníčků bych vám ráda popsala svůj porod.

Inzerce

Jak to všechno začalo

V pátek ještě nic nenasvědčovalo tomu, že bych měla rodit. K večeři jsem se rozhodla udělat řízky s bramborovou kaší, protože jsem na ně měla hroznou chuť. Po večeři jsme šli spát. Kolem půlnoci mě vzbudily poslíčky a pálení žáhy. Hned jsem si řekla, že to mám z těch řízků a že jsem neměla takové těžké jídlo jíst. Po dvou hodinách trvajících poslíčcích jsem si začala říkat, že to třeba nejsou poslíčci, ale po zkušenostech minulých jsem si nechtěla dělat plané naděje. Poslíčky se začaly zpravidelňovat a zesilovat. Zhruba ve dvě hodiny jsem vstala z postele, vyčůrat se a ucítila jsem v břiše takové slabounké lupnutí a po noze mi začal stékat čůrek čiré tekutiny. Zaplavila mě vlna vzrušení a radost. Málem jsem začala skákat radostí. Hned jsem vzbudila manžela, že rodíme. Ten také po zkušenostech z dob minulých jen něco zamumlal a chtěl spát dál. Řekla jsem mu, že mi praskla voda a pořádný pohled do mých očí mu stačil, aby mu bylo jasné, že opravdu rodím. Vyskočil a chtěl hned jet do porodnice. Mírnila jsem ho, že jsem úplně v začátku, takže klid. On si uvařil kafé a dal cigárko a já se omyla a oholila. Potom jsme zavolali matce, že rodím a Pepa pro ní jede, aby pohlídala kluky. Bylo to efektivnější než budit je a tahat je k ní. Muž i matka byli takoví vyplašení a vše honem honem. Já byla nadšená, ale jinak klidná, tušila jsem, že máme ještě dost času. Zhruba kolem 5 hodiny ranní jsme vyjeli směr Hořovice s pravidelnými, ale stále slabými kontrakcemi.

Příjezd do porodnice v Hořovicích

V Hořovicích mě přijímala sympatická sestřička a mladá lékařka. Vyplnily se mnou každá anamnézu a všechny potřebné dokumenty, které jsem podepsala. Koukly na můj porodní plán a k mojí naprosté radosti řekly, že je reálný a v podstatě vše, co tam mám napsané, je možné. Dokonce i ten můj porod v kleče. To, že byly obě ochotné a vstřícné, mi hrozně pomohlo. Potom mě lékařka vyšetřila a tam teda nic moc. Otevřená na 1 cm. A prokázání odtoku vody se ukázalo jako problém. Úplně to samé jsem kdysi zažila s Toníkem. Když nalili Temašvaryho roztok na vložku, bylo zmodrání jen minimální. Takové možná ano a možná ne. A výtěr z pochvy byl negativní na vodu. Já ovšem stále tvrdila, že voda trochu skutečně vytekla. Lékařka ještě provedla ultrazvuk, kde se ukázalo, že mezi hlavičkou a hrdlem děložním voda skutečně není a tak je pravděpodobnější, že odtekla. A věřila mi. To kdysi v Motole nevěřili a byl s tím ze začátku hrozný problém a pro mě stres. Braly mě tedy jako by voda tekla, ale pro nerozběhnutý porod mě umístily zatím na oddělení gynekologie, kde jsem byla na pokoji sama.

Inzerce

 

Inzerce

Tím, že většinu noci jsme s mužem nespali a na něm je únava hodně znát, poslala jsem ho domu, ať se ještě vyspí, ať je fit, až bude skutečně potřeba. Chtěla jsem si taky odpočinout a nebyl tam v tu chvíli potřeba. Jemu přišla ztráta času a benzínu jet zpět do Prahy, tak zajel autem do lesa, tam si položil sedačky a spal v autě. Domluvili jsme se, že přijde ve 14 hodin, kdy jsem měla naplánovaný monitor. Já mezitím odpočívala, ale spát kvůli sílícím kontrakcím už nešlo, takže jsem si psala s kamarádkami smsky a na facebooku.

Odpolední vyšetření a monitor

Ve 14 hodin monitor a vyšetření. Otevřená na 4 cm a kontrakce sílící. Potom už se mnou byl muž na pokoji. Kontrakce už dost bolely, ale stále se to v pohodě dalo. Takže jsme si spíš povídali, já si sprchovala bříško teplou vodou a snažila se ještě trochu odpočívat, ale to už fakt nešlo. Když už se intervaly mezi kontrakcemi opravdu zkrátily a intenzita bolesti se dost zvětšila, šla jsem za sestřičkou. Zkoukly mě a přesunuly na porodní sál. Ten se mi moc líbil. Bylo tam lůžko, veliká vana, žebřiny, žíněnka a jiné pomůcky. Bohužel do vany, na kterou jsem se celou dobu tak těšila, jsem nemohla. Prý kvůli prasklé vodě a možnosti infekce. Ale nakonec jsem si pěkně vystačila i se sprchou.

Inzerce

Rozběhnutí porodu na porodním sále

Manžel byl úžasný. Když jsem potřebovala, masíroval mi záda. Což bylo zvlášť při kontrakci velice úlevné. Pomáhal mi ve sprše, podával věci, dával napít. Mohla jsem se o něj opřít a prodýchat kontrakci. A hlavně tam byl se mnou a podporoval mě. Když jsem brečela, že už nemůžu, vždycky řekl něco, co mě nakoplo pokračovat dál. Pořád mi opakoval, jak mě miluje, jak jsem šikovná a jak to pěkně zvládnu. Takhle jsme tam ještě pár hodin blbli. Jednou, když jsem šla do sprchy, jsem najednou slyšela zase lupnutí a cítila jsem, že ze mě zase něco vytéká. Zbytek vody, řekla jsem si. Koukla jsem na vložku a ta celá hnědozelená. Hned jsem řekla muži, ať jde pro porodní asistentku. Úplně mi celá situace nedošla a ještě jsem si vlezla do sprchy, že se vysprchuji. To už tam byla porodní asistentka a řekla, ať sprchy nechám a jdu si lehnout na monitor. Uvědomila jsem si, že voda má být vlastně čirá a i celou dobu byla čirá a najednou je zkalená. 

Doprasknutí vody a podání oxitocinu

Rozbrečela jsem se a chvíli jsem byla k neutěšení. Už to bylo prostě dlouho, byla jsem unavená, vyčerpaná a ještě tohle. Postupně mě porodní asistentka, lékařka a manžel utěšili, že miminko je v pořádku, ale bude to chtít porod popohnat. Toť dilema pro mě. Nechtěla jsem žádné urychlování, nechtěla jsem disurpci vaku blan ani podání syntetického oxitocinu. Chtěla jsem porod přirozený. Ale ta zkalená voda a celkově dění v té chvíli mě přesvědčilo k tomu, že jsem dala souhlas k ,,doprasknutí vody,, a podání oxitocinu na zesílení kontrakcí a urychlení porodu. Do teď nevím a asi to nebudu ani zkoumat, jestli tato chvíle porod zachránila, nebo ho totálně poslala do kopru. Řekla jsem si, že se stalo a řešit to hlavně sama se sebou nebudu. Každopádně od této chvíle to začalo být brutální. Kontrakce zesílily o 100 % a interval se zkrátil na minutu. Myslela jsem, že umřu. Tento závěr mám trochu v mlze. Jednak kvůli šíleným bolestem a také protože jsem dostala na inhalaci plyn na zmírnění bolestí. Pamatuji si, že jsem držela muže za ruku, nehty jsem se mu zadírala do předloktí. Hrozně jsem křičela a hekala a to jsem měla předsevzetí, že budu rodit ukázněně, ne jako nějaká hysterka. Ale ty bolesti byly tak šílené, že to jinak nešlo. Pokaždé, když jsem cítila přicházející kontrakci, začala jsem fňukat a prosit manžela, ať mi pomůže, ať to zastaví. Chudák, musel se cítit hrozně bezmocně. Držel mě za ruku, hladil mě po hlavě a něco mi povídal. V průběhu mi dali dýchat ten plyn, musela jsem ho dýchat vždy, když jsem měla kontrakci. To se mi líbilo, kontrakce a doprovodná bolest jakoby byla někde v dálce. Cítila jsem ji, ale nepřipouštěla jsem si ji k tělu. Slyšela jsem z dálky hlasy manžela a porodní asistentky. Začala jsem mít halucinace, že všichni sedíme na louce na nějaké párty a hulíme nějaké drogy. Přišlo mi teda na místě nabídnout i porodní asistence. Strčila jsem před ní náustek na inhalaci se slovy ,,dej si,,. Potom jsem slyšela muže, jak se vedle mě hrozně směje, uvědomila jsem si, co jsem udělala a začala jsem se smát taky. To mi zkazila kontrakce, ze smíchu jsem přešla do řevu. Porodní asistentka mi nacpala náustek zpátky do pusy, ať si radši dýchám. To bylo moc fajn, byly jsme zase na párty s manželem, porodní asistentkou a hulícím šnekem (netuším, kde můj mozek přišel na šneka, co si s námi taky dával). Za chvilku jsem slyšela, jak mi z dálky říká porodní asistentka, že plyn už stačil, že jim nemůžu vysát celou bombu. Chytla jsem se náustku a odmítla jsem ho pustit. Musela mi ho vyrvat.

Bez plynu to bylo zase peklo. Už zase jen samá bolest a křik. Lékařka mi hlásila, že jsme na 9 cm a že kdybych chtěla, můžu tlačit. Já moc nechtěla. Tak mě vyhnaly z lehátka a šli jsme na porodní stoličku. Moc jsem jim na lehátku nespolupracovala. Byla jsem sice otevřená, ale dítě bylo stále dost vysoko. Takže byl předpoklad, že na stoličce klesne a mně se bude i líp tlačit. Nešlo to ani na stoličce a potřebovala jsem čůrat. Šla jsem na záchod a tam jsem začala tlačit. Tlačila jsem tam zhruba na pět kontrakcí a to mě hnaly zase na lehátko. Všichni povzbuzovali, že už je konec, ještě chvilka a bude miminko. No a pak se to pokazilo.

Dítě se nemůže dostat ven

Najednou jsem zevnitř cítila hrozně divný pocit. Už jednou jsem rodila, pamatuji, jak je co cítit a jak co probíhá. Najednou mě zavalil divný pocit. Zařvala jsem, že to nejde, že se vevnitř něco stalo. Lékařka mě spíš laxně začala vyšetřovat. Řvala jsem toho na ně během porodu hodně, takže mě už brala s rezervou. Najednou jsem z ní ale vycítila stres. Zavolala druhou lékařku, ta mě také vyšetřila. Houkly na mě, že dítě se zaseklo, porodní cesty jsou najednou šíleně nateklé. A dítě se nemůže dostat ven. Rychle rychle připravit na císařský řez. Svolala tým k operaci, mně mezi tím navlékly kompresní punčochy, vycévkovaly mě a přesunuly na operační sál.

Akutní přesun na operační sál

Na sále jsem bůh ví proč musela znovu už asi po páté během hospitalizace odpovědět na otázky na co jsem alergická, kolik vážím apod. Řvala jsem na anesteziologa, že už to někde mají uvedené, proč mě s tím teď otravuje. Potom jsem musela podepsat souhlasy s celkovou anestezií a císařským řezem. Bez brýlí v bolestech, podepsala bych jim i amputaci nohy. Měla jsem šílené bolesti, hrozně jsem se bála o Bohouška a nucení na tlačení neustávalo. K tomu mě přivázaly nohy k lůžku, což bylo šílené.

Slyšela jsem, jak anesteziolog vysvětluje medikovi, jak se ředí jakýsi lék. Medik to nechápal a trvala mu odpověď. Zařvala jsem na ně, že jim kašlu (použila jsem jiné výrazivo) na učení, ať už mě sakra uspí plus dalších pár nadávek a křiků. Velice slušná hysterie. Nakonec si pamatuji, jak mi dávají přes pusu masku a říkají, že po tom budu spát.

Probudila jsem se s šílenou bolestí břicha

Probudila jsem se na Indermediálu hroznou bolestí břicha. Napůl jsem vnímala na půl ne. Bolest břicha a někdo se mnou hýbal. Zase jsem usnula. Vzbudila jsem se úplně zmatená a mátožná a nade mnou už byl můj muž. Hladil mě a říkal mi, jak jsem úžasná. Hned jsem se ptala na miminko, jestli je v pořádku. Ujistil mě, že je miminko v pořádku. Řekl mi, kde teď je a ukázal mi pár fotek na mobilu, co vyfotil po porodu. Mohl tam být jen chviličku, takže jsme se rozloučili a šel domů.

Byl to náročný výkon s velkou ztrátou krve

Já jsem se ještě pořádně prospala, dala jsem si spoustu léků na bolest a pár pytlíků plasmy, protože jsem ztratila 1,5 litru krve během operace a zjistili mi poruchu srážlivosti krve, to si budu muset ještě dořešit někde na hematologii. Výkon to byl prý náročný, protože byl Bohoušek už celkem hodně napasovaný do porodních cest a nešel ven ani vagínou a ani řezem. Byla jsem pochválena, že jsem fanaticky trvala na celkové narkóze. Protože jak mi řekla lékařka, u tohohle bych být fakt nechtěla.

Přesunutí na normální pokoj s Bohouškem

Druhý den mě přesunuly na normální pokoj a třetí den jsem tam dostala i Bohouška. Nechápu ženy, co jdou do císaře dobrovolně, protože si myslí, jak si tím vše ulehčí. Břicho bolí úplně neuvěřitelně. Vstávání i změna polohy je peklo. Natož pak starání o dítě. Když si vzpomenu, jak jsem po běžném porodu skákala jako křepelka, je tohle fakt děs. 

Rozloučení na závěr

Teď, když toto píšu, už jsme doma.

Na závěr bych chtěla napsat, že s výběrem porodnice jsem byla spokojená. Všichni byli ochotní, milí a moc pěkně se o mě starali. Jak personál porodních sálů, tak oddělení šestinedělí miminkovské i ženské části.

A mého muže miluji za to, jak mi při porodu pomáhal a podporoval mě a za to, jak zamilovaně kouká na Bohouška a jak mi doma s ním pomáhá.

Toť můj porod a závěr mých deníčků. 

Bára

Martina (36. týden těhotenství, čeká první miminko) 

Ahojky holky,

další letní týden je za námi a já jsem opravdu ráda, že jsem se v těch parnech už nemusela trmácet do práce. 

Resty dopoledne, bazén odpoledne

Každý den jsem ještě doháněla nějaké resty, ať to byly další pračky s dětským oblečením, úklid, neoblíbené vytírání a žehlení nebo drobné pochůzky. 

Zároveň jsem našla i takhle nahonem porodní kurz, tak snad do 22. 7. neporodíme a kurzu se ještě stihneme zúčastnit. :-)

Každé odpoledne jsme tedy s manželem trávili u rodičů v bazénu, jelikož domů mi chodila vařená mrtvolka a tak se více než já potřeboval svlažit. Mně to ohromně pomáhalo na případné otoky a tvrdnutí bříška, protože celý týden se tak krásně nadnášel Tobík ve vodě. :-)

Domluvená hypotéka, running sushi

V pátek jsme měli sraz s naší hypoteční poradkyní, tak máme podepsanou hypotéku, aby se to stihlo ještě před porodem, teď ještě projít složité kolečko schvalovaní přes sousedy a obecní úřad, ale máme odložené čerpání, tak snad se to tentokrát už povede.

Pak jsme zašli na Chodově na running sushi s celou rodinkou, kde se všichni pořádně napucnuli a završili jsme to ovocem z čokoládové fontány. :D

Poslední ultrazvuk 

Ve čtvrtek jsem byla na posledním ultrazvuku u gynekologa, než mě na 10. 7. objednal již do porodnice. Hlavně jsme chtěli mít jistotu, že je vše v pořádku, jelikož v neděli ráno odjíždíme na týden na dovču, nejdřív do Rakouska a pak do Francie. Doma mám pro jistotu předbalenou tašku do porodnice, protože stejně nemůžeme rodit v zahraničí a musíme to stihnout do Čech, protože pojištění pro těhotné je jen do konce 7. měsíce a to už jsme překročili. :-)

U doktora tedy vše v pořádku, náš obřík už má 2590 g podle odhadů, takže už je to těžká váha, kam až nám poroste, to se ještě uvidí. V 33+4 tt už je velikostně na 35+1 tt, tak snad se váhové přírůstky trochu zpomalí, protože od minulé návštěvy před cca měsícem má kilčo nahoře.

Zároveň mi doktor udělal i výtěr, aby bylo vše připraveno na zápis do porodnice. Ten první termín v porodnici, co jdu, má můj doktor sice dovolenou, ale na další kontrolu za týden už se nás ujme a půjdeme se podívat po porodnici, abychom věděli, jak vše vypadá.

Tobík je stále otočený hlavičkou dolů, zádíčka má na mém břiše, prdelku nacpanou u žeber a nožky prý dozadu k páteři. Takže fotka žádná pořádná už z toho nebyla, jen hlavička pro manžela, když nemohl vyrazit se mnou, tak aby se alespoň trochu pokochal. :-)

V neděli ráno jsme odjeli na dovolenou, tak další deníček bude cestovatelský. :-)

Martina

Marcela (31. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Zdravím vás všechny,

máme tu za sebou vlnu veder. Myslím si, že v těchto tropických dnech vás nebudu moc trápit svými dlouhosáhlými příspěvky, protože jediné, co se dá v těchto dnech dělat je to, že člověk vstane, uvaří něco lehkého na obídek a jde se válet k bazénu. Dokonce i Filípek je v těchto tropických dnech klidnější a tak můžu víc odpočívat. I když s tím odpočívání už to nesmím tolik přehánět, protože termín mého porodu se neúprosně blíží.

Příprava na narození Jasmínky

Proto jsem hned v pondělí udělala velkou objednávku dětské kosmetiky. Začínám se rozhlížet po slevách na dětské plenky, kosmetiku a hlavně na prací prášek, protože o víkendu mě čekalo velké přebírání dětského oblečení. Některá bodíčka a overaly jsem totiž nechala po Filípkovi. Bylo to moc příjemné to celé probrat a zbytky uložit od vakuových pytlů. Moc jsme si to s manželem celou sobotu užili. I když já to nesla víc melancholicky než můj muž. Probrala jsem si oblečky, které jsem dostala od svých kamarádek a nestačila jsem se rozplývat nad tou sladkou růžovou krásou. Ty šatičky a sukýnky, trička s Minnie. No bude to krása nakupovat pro holčičku. V neděli jsme vyrazili na nákup manželových kraťas do Tesca a já tam musela hned koupit body a overaly s Minnie, prostě jsem neodolala. Bude to velká změna nakupovat takové krásné oblečky oproti Filípkovi, který je teď naprosto zamilovaný do všech superhrdinů. Takže jeden týden je to Superman a další týden je to Spiderman anebo Mimoň. Manžel se nestačí divit, jak můžu všechny tyto hrdiny ovládat. Maminky se naučí všechno. I když se mi moc Filípek líbil, když byl malinkatý a já jsem ho oblékala do Mickey mouse. Dnes Mickeyho má sice rád, ale nakonec řekne, že je to pro mimina. 

Úplně jsme začala od konce týdne, ale to mě teď obklopuje nejvíc, zařizování všeho okolo mimouška Jasmínky.

Poslední screening 

Jelikož jsem teď ve 30. týdnu těhotenství, tak jsem absolvovala ve středu i můj poslední screening, abych se dozvěděla, co se s Jasmínkou děje. Byla jsem moc šťastná, když jsem se dozvěděla, že moje malá princezna prospívá přesně podle tabulek a hlavičkou je nasměrovaná dolů. Srdíčko jí tluče jako zvon a má se čile k světu. Jé jak já se na to moje druhé štěstíčko těším, ale ať je ještě v bříšku a vydrží tam až do termínu. 

Odpoledne jsem si to šla s Fífou užít na koupaliště. I když za domem máme menší bazén, nedá se v něm tak dokonale vyřádit jako na koupališti. Filípek vodu totiž miluje. I když už má někdy z vody naprosto promodralé rty a drkotá, tak ho z vody nemůžu dostat. Je to srandovní, když si vzpomeneme s manželem, že přesně takto jsme na tom byli i my, když jsme byli malí.

Tropy a bouřky

Na týdenní nákup jezdíme teď až hodně navečer až pominou ty největší tropy. I když to počasí se v Brně drží i ve večerních hodinách. Po příjezdu z obchoďáku měl manžel ještě hlad a tak si položil na stůl tlačenku. No a co se nestalo, náš malej Fifín ji v nestřežené chvíli ukradl a začal pojídat. Začali jsme se s manželem smát, protože v polívce maso vybírá a nechce ho vůbec jíst, ale tlačenkou se krmil, že se mu dělaly boule za ušima. Filípek nám poslední dobou usíná až okolo 22 až 23 hodiny a tak když jsme si šli ve středu lehnout v tento čas, tak nás najednou vystrašil hrom. Filípek byl moc rozkošný v tom, že řekl ,,maminko zhasni, budeme se spolu koukat na blesky a můžeme se společně jich bát". Tak jsem zhasla, roztáhla žaluzie a koukali jsme, jak burací hrom a lítá jeden blesk za druhým. Když si šel lehnout i můj muž Peťa, musel se smát, když nás viděl, jak se k sobě tulíme a koukáme na blesky. Byla to velká bouřka, která mě probudila ještě okolo 4:30. Normálně bych spala, ale Jasmínka začala do mě kopat a tak jsem šla na toaletu a kouknout z okna. Už to jelo na novo. Blesky, hromy lítaly. Naštěstí to Filípka ani tatínka neprobralo.

Vegetariánská restaurace a návštěva zubaře

V pátek jsem byla od mých rodičů pozvaná do vegetariánské restaurace, ve které to miluji. Naprosto fantastické jídlo, které si můžete i přidat. Najedla jsem se k prasknutí, o Filípkovi ani nemluvím. Po odpoledním spánku nás čekala návštěva paní zubařky. Já jsem šla na těhotenské vyšetření a Filip na prohlídku ve dvou a půl letech. Musím se pochlubit, že ani já ani Fífa nemáme jediný kaz. 

Tento týden jdu na gynekologii a také mě čeká cvičení s fyzioterapeutkou. Jsem ráda, že v těchto vedrech mě na všechny tyto prohlídky vozí můj skvělý tatínek, protože v městské hromadné dopravě bych asi padla. 

Tak pá a příští týden dám o sobě zase vědět. 

Marcela

Podle deníčků maminek zpracovala Andrea Blažková.

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Přebalujte zdravě a hravě. Úspora pro Vaši peněženku může být až 15000 Kč.

Jednoduché použití bez žehlení, atraktivní designy, výroba dle návrhů samotných maminek - to vše splňují GaGa's pleny.

Kvalita prověřená maminkami je zaručena www.gagapleny.cz.

Gaga´s pleny našim rodičkám věnují balíček v hodnotě 600 Kč.

Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace 23 vitamínů, minerálů, DHA a EPA. Vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 µg), která je doporučovaná Světovou zdravotnickou organizací.

GS Mamavit Prefolin® DHA + EPA kapsle jsou zpracované speciální technologií DHA MMV Technology®, díky které nezanechávají rybí zápach a pachuť.
Kombinace vitamínů a minerálů, byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:
  • Období plánování těhotenství
  • Období těhotenství
  • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

http://www.mamavit.cz | http://www.gsklub.cz/c/pro-zeny/

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Medela

Medela

Švýcarská firma Medela nabízí vysoce kvalitní řadu pomůcek k podpoře kojení, vyráběnou na základě prováděných výzkumů nejen pro maminky, ale také pro profesionály. Kompletní Medela péče o kojení obsahuje sortiment: odsávání mateřského mléka, podávání mateřského mléka, péče o prsy, těhotenské prádlo, péče o mateřské mléko. Společnost Medela se tak snaží svými kvalitními produkty zpříjemnit ženám nejkrásnější období jejich života mateřství.

Medela věnuje každé mamince balíček s Medela pomůckami pro péči o prsy a manuální odsávačku - Ideální balíček již při nástupu do porodnice.

  • 1x manuální odsávačka Harmony light: Oblíbená 2-fázová odsávačka mateřského mléka, která byla vytvořena na základě technologie 2-fázového systému sání.
  • 1x balení (2 ks) Chrániče bradavek: Chrání bolavé a rozpraskané bradavky před nepříjemným kontaktem s prádlem. Pomáhá tak rychjelšímu hojení.
  • 1x hojivá mast Purelan 37 g: Hojivá mast k ošetření citlivých, bolavých či popraskaných bradavek.
  • 1x vzorkové balení (4 ks) vložek do podprsenky jednorázových: poskytují vyšší savost a vstřebatelnost díky novému absorbčnímu materiálu.
  • 2 ks hojivé Hydrogelové polštářky: léčí bolestivé a popraskané bradavky. Hydrogel obsažený v polštářcích pomáhá rychleji hojit ragády, udržuje bradavky optimálně hydratované aniž by byly vlhké.
  • 1 ks žlutá "kosmetická" Medela taštička
Weledea

Weleda

Weleda, dnes největší výrobce přírodní kosmetiky, dietetik a léčiv, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. Koupit je můžete na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, DM drogeriích, Rossmanu, Teta drogériích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Balíček pro rodičky bude obsahovat: 1x Těhotenský pěsticí olej na strie, 1x Olej na masáž prsů, 1x Olej na masáž hráze, 1x Mandlový krém na ruce, 1x Mandlový hydratační krém.

Motherhood

Motherhood

Značka Motherhood, dodavatel těhotenských polštářů se zdravotní certifikací, věnuje rodičkám spací pytle v hodnotě 700 Kč.

Spací pytle Motherhood rostou spolu s miminkem, lze je využít až do 1,5 roku. Délku pytle lze upravit pro miminko od 3-9 měsíců, při rozepnutí do 18 měsíců. Spací pytel je rozepínatelný po celém obvodu pro snadnou výměnu pleny během spánku.

Výrobky Motherhood vlastní atesty Oeko-Tex Standard jsou tedy vhodné pro citlivou dětskou pokožku. Více o produktech Motherhood najdete na www.motherhood.cz.

Zdravé těhotenství

Bella Bohemia

Společnost Bella Bohemia dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky. Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
Bella Bohemia věnuje rodičkám dárkový balíček Happy v hodnotě 700 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy, vlhčené ubrousky Happy, podložky Happy, fixační kalhotky, prsní a poporodní vložky Bella Mamma, ochranný krém na ruce Simply Evita s olejem z hroznových jader, dětskou přítulku pejsek nebo kočička a svačinový box Happy.
 
Maminky tyto produkty ihned po porodu otestují.
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Barbora popisuje porod - diskuze

Poradna

Suchá kůže na obličeji

| Erumane | 17.04.2024, 13:52

Dobry den, chtela bych poradit co dceri na oblicejik. Vyzkouseli jsme od hydratacnich kremu, pres detske olejicky az k cbd oleji ale porad ma suchou pokozku ale pouze na obliceji. Na licka jsme pouzivali i zinkovou mast nebo ted posledne Atopicderm od Saloos ale nic nezabira. Dcera ukonceny 5ty mesic, prikrmy ma zeleninu a maso, je na UM.

Dekuji moc za radu

Dobrý den,

je to příznak kojenecké seborrhoey, požádejte o kožní vyšetření, přechodně Bepanthen sensiderm.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 17.04.2024, 19:50
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×