Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2017: Maminky vybírají jména pro miminka

Úspěšný seriál „Rodíme společně s BOL“ pokračuje! Barbora s rodinou oslavila 11. narozeniny jejího syna Pepíčka. Od kamarádky získala výbavičku pro miminko, tak už zbývá jenom kočárek. S přítelem začali vybírat jméno pro miminko. Bude to Bonifác, Jáchym, František, Kryštof, Kvído, Matěj, Oliver, Otakar, Šimon nebo Vendelín? Martina nemá žádné těhotenské nevolnosti, ale už začíná cítit nárůst a „zpevnění“ na podbřišku. Pohlaví miminka zatím neví. A konečně má Martina i první úlovek těhotenského oblečení – nádherné těhotenské tepláky. Naopak nevolnosti trápí stále Marcelu, ale velkou oporou je jí manžel i rodina. Stejně jako Barbora už vybírají jména - favoritem je Magdalena, Ludvík nebo David. 

Které společnosti věnují maminkám užitečné přípravky a potřeby pro miminka?

Feminella Hereditum
GS Mamavit
Pink or Blue
Rotarix
Synflorix

Které maminky se projektu účastní?

Barbora Martina Marcela

 

Barbora (23. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Zdravím,

Oslava narozenin

Inzerce

tento týden byl už lepší než ten minulý. Jak jsem se minule zmínila, Pepík oslavil své 11. narozeniny. Dárky jsem vyzvedla den předem, měla jsem je objednané z internetu. Dort jsme koupili. V den oslavy jsem ještě vyzdobila kuchyň a uvařila Pepovo oblíbené jídlo – svíčkovou, kterou potom přítel označil za takový Minecraft mezi svíčkovýma, ale jíst se to prý dalo. Oslava se vyvedla, Pepík měl z dárků radost, byla tam jedna věc, co si hodně přál. Ani moc neremcal, že to či ono je blbý a že to nechtěl. :-) Puberta je zcela jistě za dveřmi. Trochu jsem se bála, že Tonda bude vyvádět, že chce taky oslavu hned a teď, ale naštěstí to ustál pěkně. Však jeho čeká slavení za 14 dní.

Výbava pro miminko

Ve středu jsem si jela ke kolegyni a zároveň kamarádce pro věci na miminko. Byly jsme domluvené na pytli oblečků a pak ještě, že kdyby mě u nich něco zaujalo, že mi to taky dá. Celá návštěva byla moc fajn. Bylo příjemné přehrabovat se v miminkovských oblečcích a povídat si o nich. Taky padlo takové to maminkovské povídání o tom, kdo kde rodil, jaké to bylo, kdy si které z našich dětí poprvé stoupalo apod. Pytel mě překvapil, já měla ve fantazii spíš pytlík a on to byl takový ten velký pytel na odpadky. Takže 110 litrů dětských oblečků. Paráda. Ještě jsem vyfasovala lehátko, hrací deku a zavinovačky. Nemusím už proto vůbec nic kupovat. Doma to dalo 5 praček. Zatím to nemám moc kde uskladnit, takže je oblečků plná postýlka. Nejdřív mě praní a rovnání malých věciček hodně bavilo. Se vším jsem se pomazlila, prohlídla si to a něžně jsem to vložila do pračky. Po třetí pračce jsem už laxně dotáhla pytel před pračku a věci jsem do ní bez ladu a skladu surově nacpala. Včera jsem z věšáku sundala poslední várku a jsem za to ráda. Už mě to fakt nebavilo. Ale zase jsem o chlup klidnější, že už mám až na kočárek vlastně všechno. Kočárek mám na chatě, bude ještě potřebovat mojí revizi, jestli plíseň stačí oškrábat, nebo ho budu muset vyprat v Savu. Dělám si legraci, kočárek čeká na rozhodnutí, jestli se do něj dá dítě vůbec dát, nebo se vyhodí. Toníčkův tatínek ho totiž uskladnil v dost nevyhovujících podmínkách. Takže uvidím, na kolik je reálné dát do toho miminko. Hodlám stejně převážně šátkovat.  

Inzerce

Výbava pro miminko

Vybíráme jméno pro miminko – Vendelín vs. Kazimír?

Jak jsem se už minule psala, snažíme se vybrat jméno. U Toníka bylo kdysi jméno jasné hned. Tady to miminko se narodí asi jen s nějakým označením: trojka, poslední apod., jelikož na jménu nejsme schopni se dohodnout. Po neefektivních hovorech jsme přešli ke klasice a napsali jsme si podle kalendáře seznam jmen, na která jsme oba schopni přistoupit. Na papírku byla tato jména: Bonifác, Jáchym, František, Kryštof, Kvído, Matěj, Oliver, Otakar, Šimon, Vendelín. Potom jsme se dohodli, že každý uděláme třikrát po plusu a mínusu u jména, co se nám nejvíc líbí nebo nelíbí. Já označila svoje favority a šla jsem se vyčůrat. Když jsem se vrátila byly u Vendelína tři mínusy (naprosto proti pravidlům) a na seznamu byl dopsán Kazimír a u něj tři plusy (naprosto proti pravidlům a naprosto proti mému postoji, že Kazimíra nikdy). Takže jsem se naštvala a ve výběru jména se nepokračovalo. Za pár dní se přítel vyjádřil, že nechápe, proč mě tak naštvalo, když tu hru pokazil. Tak jsem se naštvala zase. :-) Jakou hru proboha, my vybírali jméno pro dítě. Takže já teď zcela autonomně oslovuji miminko Bohoušku. Jak se bude skutečně jmenovat, je ale ve hvězdách.

Inzerce

Strach o miminko

V pátek jsme já i přítel odpadli, dostali jsme horečku a šílený kašel. Asi jsme to chytli od Toníka, co byl před nedávnem nemocný. Noc jsem myslela, že nepřežijeme. Já mám ještě hodně strach, aby se když kašlu něco nestalo s miminkem, ale snad ne. Sobotu jsme jakž takž přežili. Tonda je naštěstí u tatínka a Pepík tu chodil a skučel, že se nudí. Měl bohužel smůlu a musel nějak vydržet. Čas si krátil vymýšlením blbostí a vařením. Moje nervy, moje nervy. Ještě v neděli nám bylo opravdu špatně, takže v pondělí jsme zašli k mojí praktické lékařce. Doufám, že miminko moje nemoc nějak neohrozí.

Jsem konečně rozvedená

A ještě bonus na závěr. Jsem rozvedená. :-) Ve čtvrtek jsem si na poště vyzvedla rozsudek a rozvedení manželství. Jupííí. Po roce a kus od podání žádost. A to prosím žádosti o rozvod dohodou, bez jakýchkoliv sporů nebo nejasností. Takže jsem zase svobodná mladá slečna. :-)

Inzerce

Mějte krásný týden, Bára 

Martina (16. týden těhotenství, čeká první miminko) 

Ahojky holky,

Pohlaví miminka zatím neznáme

tento ani příští týden nás zatím nečekají žádné prohlídky a jelikož nemám stále žádné problémy, není toho moc co říct. :) Na pohyby je ještě brzy, ale už začínám cítit nárůst a „zpevnění“ na podbřišku, kde si miminko spokojeně plave.

Zdá se, že už o těhotenství ví asi většina našeho okolí, stále ještě přicházejí gratulace, kamarádům na Moravě to budeme říkat tento víkend osobně, až tam pojedeme. 

Stále se všichni diví, že ještě nevíme pohlaví miminka. Zdá se, že se to dozvíme asi nejpozději ze všech, protože kamarádky to věděly už třeba i 4 týdny před námi a my pořád nic. :)

Aktivní týden

V práci je to pořád ve fázi adaptace, ještě pořád nám nefungují programy na všech počítačích, tak se tu střídáme jako na směnném provozu. Ve středu jsem si zašla do pojišťovny v rámci programu prevence vyřídit příspěvek na prvotrimestrální screeening, tak se nám vrátí polovina peněz, které si schováme do kasičky, co jsme si pro miminko založili. :)

V pátek jsem vyrazila s manželem a jeho spolupracovníky na posezení do pivního baru, kluci na pár pivních speciálů, já si dala jedno malé polotmavé a pak něco speciálního dámského – malinové pivo. :)

Posezení s přáteli

Burza známek

V sobotu jsme vyrazili s tátou pracovně do Plzně na burzu známek, jelikož je povoláním filatelista a s manželem mu aktivně pomáháme na burzách i s internetovým obchodem nebo aukcemi. Tady jsme strávili aktivní odpoledne, jelikož byl o zboží docela zájem a tak to do dvanácti docela uteklo. Po cestě zpět jsme se stavili na oběd a večer opět na posezení k rodičům na masové fondue.

První úlovek těhotenského oblečení

Jelikož tento víkend nebyl ve znamení velkého lenošení, v neděli jsme dopoledne poklidili a odpoledne jsem vyrazila se ségrou a mamkou do kina a na procházku po obchodech.  Manžel zase na pivko s tátou do naší místní hospůdky. A konečně mám i první úlovek těhotenského oblečení – nádherné těhotenské tepláky. :) 

Martina

Marcela (12. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Zdravím,

tentokrát se mi můj deníček nechtěl vůbec psát, protože mi celou neděli nebylo vůbec dobře. V pondělí jsem začala 12. týden těhotenství, a to by mi už mohly ty nevolnosti skončit.

Oslava maminčiných narozenin

Minulý týden se nic moc mimořádného neudálo. Sháněla jsem dárky pro maminku, která bude slavit půlkulaté narozeniny. Jelikož už je to dospělá žena, tak jsem si s ní promluvila o dárcích, co si bude přát a to jsem taky koupila. Pochopitelně jsem přikoupila i nějaké to překvapení, aby měla maminka radost. Narozeniny jsme oslavili v sobotu. Sešla se celá rodina. Můj brácha se ženou, dětičkami a jejich psíkem, takže bylo o zábavu postaráno. Při všem tom zmatku s chystáním narozenin a následným přejídáním všemožných pochutin, co připravila maminka, jsem úplně zapomněla udělat na památku nějaké fotečky. Určitě to budu muset napravit, až maminka svolá svojí rodinu na společný oběd, což dělá jednou za měsíc. 

Chybí mi energie

Celé dny mi utíkají poslední dobou velmi pomalu. Nevím, zda je to tím, že mi bývá dost špatně, nebo mi nějak chybí energie. Musím poděkovat mým milujícím rodičům a manželovi, že se o mě tak báječně starají. Nerada bývám někomu na obtíž, ale když se člověk necítí ve své kůži, tak je mrzutý a já nechci, aby to pocítil můj milovaný synek.

Vybíráme jména pro miminko – Magdalena nebo Ludvík vs. David?

V týdnu jsem také přemýšlela s manželem, jestli se ve středu dozvíme na velkém ultrazvuku, zda bude vše v pořádku a taky jestli to bude kluk nebo holka. Já si z celého srdce přeji zdravé miminko, ale přemýšleli jsme už i nad jmény pro holku či chlapečka. No zatím pro holku máme vybrané jméno Magdaléna a pro chlapečka Ludvík nebo David. Myslela jsem si, že druhé těhotenství bude větší pohoda, protože už vím, do čeho jdu, ale mám pocit, že mi je z každé kontroly u lékařky velmi špatně z nervozity, asi stárnu či co? :-)

Chtěla bych začít chodit plavat s Filípkem

Teď si vzpomínám, že jsem celý týden obíhala obchody v Brně a sháněla pro Filípka plavečky a představte si, že nikde nic nemají. Teda mají, ale ne velikost, kterou potřebuji. Hm, člověk když něco shání, tak to nikdy nemají. Říkala jsem si totiž, že se bude postupně oteplovat a mohla bych začít s Fífou chodit plavat. Určitě by nám to udělalo moc dobře, i když jsem nikdy nepřihlásila malého do žádných ,,plaváčků" nebo jiných skupinových aktivit. Na cvičení maminek s dětmi bych chtěla začít chodit, až budou malému tak tři až čtyři roky. Zatím s ním doma cvičím sama.

Filipka dávat do školky nechci

Taky jsem s kamarádkou řešila věčné téma, proč nechci malého dávat do školky, když budu mít miminko. Já jsem toho názoru, že mi přijde, že bych Filípka odstrčila na druhou kolej. Moc bych si přála zapojit ho do každodenních aktivit s mimouškem. Já jsem typ člověka, co se na dětičky moc těšil a chci je dát do školky až na povinný rok před školou. Můj názor je ten, že jim nástupem do školky končí lenošení doma a už jim začíná zodpovědnost. Je to pochopitelně každé maminky nebo tatínka věc, jak si to udělá nebo zařídí. 

To je opravdu tedy vše, protože se necítím ve svojí kůži. Příští týden už budu mít fotečku svého mimouška a já se táák mooooc těším.

Zdravím a opatrujte se,

Macek

Podle deníčků maminek zpracovala Andrea Blažková.

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Přebalujte zdravě a hravě. Úspora pro Vaši peněženku může být až 15000 Kč.

Jednoduché použití bez žehlení, atraktivní designy, výroba dle návrhů samotných maminek - to vše splňují GaGa's pleny.

Kvalita prověřená maminkami je zaručena www.gagapleny.cz.

Gaga´s pleny našim rodičkám věnují balíček v hodnotě 600 Kč.

Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace 23 vitamínů, minerálů, DHA a EPA. Vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 µg), která je doporučovaná Světovou zdravotnickou organizací.

GS Mamavit Prefolin® DHA + EPA kapsle jsou zpracované speciální technologií DHA MMV Technology®, díky které nezanechávají rybí zápach a pachuť.
Kombinace vitamínů a minerálů, byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:
  • Období plánování těhotenství
  • Období těhotenství
  • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

http://www.mamavit.cz | http://www.gsklub.cz/c/pro-zeny/

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Medela

Medela

Švýcarská firma Medela nabízí vysoce kvalitní řadu pomůcek k podpoře kojení, vyráběnou na základě prováděných výzkumů nejen pro maminky, ale také pro profesionály. Kompletní Medela péče o kojení obsahuje sortiment: odsávání mateřského mléka, podávání mateřského mléka, péče o prsy, těhotenské prádlo, péče o mateřské mléko. Společnost Medela se tak snaží svými kvalitními produkty zpříjemnit ženám nejkrásnější období jejich života mateřství.

Medela věnuje každé mamince balíček s Medela pomůckami pro péči o prsy a manuální odsávačku - Ideální balíček již při nástupu do porodnice.

  • 1x manuální odsávačka Harmony light: Oblíbená 2-fázová odsávačka mateřského mléka, která byla vytvořena na základě technologie 2-fázového systému sání.
  • 1x balení (2 ks) Chrániče bradavek: Chrání bolavé a rozpraskané bradavky před nepříjemným kontaktem s prádlem. Pomáhá tak rychjelšímu hojení.
  • 1x hojivá mast Purelan 37 g: Hojivá mast k ošetření citlivých, bolavých či popraskaných bradavek.
  • 1x vzorkové balení (4 ks) vložek do podprsenky jednorázových: poskytují vyšší savost a vstřebatelnost díky novému absorbčnímu materiálu.
  • 2 ks hojivé Hydrogelové polštářky: léčí bolestivé a popraskané bradavky. Hydrogel obsažený v polštářcích pomáhá rychleji hojit ragády, udržuje bradavky optimálně hydratované aniž by byly vlhké.
  • 1 ks žlutá "kosmetická" Medela taštička
Weledea

Weleda

Weleda, dnes největší výrobce přírodní kosmetiky, dietetik a léčiv, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. Koupit je můžete na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, DM drogeriích, Rossmanu, Teta drogériích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Balíček pro rodičky bude obsahovat: 1x Těhotenský pěsticí olej na strie, 1x Olej na masáž prsů, 1x Olej na masáž hráze, 1x Mandlový krém na ruce, 1x Mandlový hydratační krém.

Motherhood

Motherhood

Značka Motherhood, dodavatel těhotenských polštářů se zdravotní certifikací, věnuje rodičkám spací pytle v hodnotě 700 Kč.

Spací pytle Motherhood rostou spolu s miminkem, lze je využít až do 1,5 roku. Délku pytle lze upravit pro miminko od 3-9 měsíců, při rozepnutí do 18 měsíců. Spací pytel je rozepínatelný po celém obvodu pro snadnou výměnu pleny během spánku.

Výrobky Motherhood vlastní atesty Oeko-Tex Standard jsou tedy vhodné pro citlivou dětskou pokožku. Více o produktech Motherhood najdete na www.motherhood.cz.

Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Maminky vybírají jména pro miminka - diskuze

Poradna

Rodičovský příspěvek

| RPCZ | 26.09.2023, 06:34

Dobrý den
Potřebuji porádit na temu rodičovský příspěvek.


Jestli mam narok na RP když pracovní poměr byl ukončen ze strany zaměstnavatele 4 mesice po porodů.
Žádný rodičovské dovolené, příspěvky jsem ne žádala ani ze strany zaměstnavatele ani státní.
Porod byl březen 2022 po 4 měsících ukončení zaměstnání.
Jsem z jiného státu EU (Madrsko) v ČR dite dostalo rodný list.
Na území ČR nemam přechodní pobyt ani trvalý.

Dobrý den,

pro posouzení, který stát EU je ve Vašem případě odpovědný za výplatu rodinných dávek, se prosím obraťte na Úřad práce. Úřad bude k posouzení potřebovat doplňující informace o Vás, dítěti i otci dítěte, např. údaj o místě výdělečné činnosti otce. Můžete využít i call centrum Úřadu práce: +420 800 779 900, callcentrum@uradprace.cz

Ing. Lenka Poláková | Babyonline | 26.09.2023, 11:02
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Inzerce
×