Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2017: Marcela čeká holčičku

Úspěšný seriál „Rodíme společně s BOL“ pokračuje! Barbora má zápal plic a tak se celý týden věnovala spánku, odpočinku a léčení. Navštívila raději gynekologii, aby se ujistila, že je s miminkem vše v pořádku. Od sponzora dostala balíček Gaga´s plen a tak je Bára ráda, že si bude moci látkování vyzkoušet. Martina sleduje postupný nárůst bříška a začíná mít obtíže se spánkem. V týdnu oslavila s manželem Valentý a zrelaxovala na manikúře a kosmetice. O víkendu vyrazili za manželovou rodinou na Moravu. Marcele se naplnily její sny a touhy - čekají zdravou holčičku, která se podle ultrazvukového termínu má narodit 23. srpna. V týdnu s Filípkem navštívili autobusové depo, zahrádku pod Kraví horou, kadeřnictví i si zašli na oběd do vegatariánské restaurace.

Které společnosti věnují maminkám užitečné přípravky a potřeby pro miminka?

Feminella Hereditum
GS Mamavit
Pink or Blue
Rotarix
Synflorix

Které maminky se projektu účastní?

Barbora Martina Marcela

 

Barbora (24. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Zdravím,

jak jsem minule psala, nebylo nám s přítelem moc dobře, proto jsme zašli v pondělí k lékařce. 

Inzerce

Zápal plic a strach o miminko

Verdikt zní: u mě zápal plic a u něj bronchitida. Vyfasovala jsem pytlíček léků, dýchátko a antibiotika. Spolu s výtkou ať odpočívám, že jestli se do středy nezlepším, budu muset být hospitalizovaná. Musím přiznat, že by mi hospitalizace nevadila už v to pondělí. Bylo mi hrozně a taky bych byla klidnější, kdyby i miminko bylo pod dohledem. Paní doktorka ve snaze mě uklidnit, mě ještě víc rozhodila tím, že nemoc jako taková by miminku ublížit neměla, ale to jak kašlu, ten mechanický tlak by mu uškodit mohl. Také se ptala, v jakém jsem týdnu, z důvodu kdyby miminko muselo rychle ven. Takže jsme odjeli domů se léčit. Já jak jsem byla vyděšená, jsem se spíše přítele stranila. Věnovala jsem se spánku, odpočinku, léčení a jeho jsem si nevšímala takřka vůbec. Začal si to chudák brát osobně a vymluvit mu to nejde. Ach jo.

Můj Valentýn

V úterý byl Valentýn. My ho neslavíme, nebo tedy přítel ho neslaví. Já bych kytičkou nepohrdla. V myšlenkách jsem se ale v toto datum vrátila o rok zpět, k Valentýnu minulému. To jsem byla už nějakou dobu odešlá od exmanžela, bydlela jsem sama jenom s Toníčkem, kterého měl zrovna v tu dobu jeho tatínek u sebe. Byla jsem sama a smutná, že nikoho nemám. A rozhodla jsem se zpestřit si den tím, že půjdu do kina. To, že je Valentýna jsem vůbec nepostřehla a do kina jsem šla pěkně hezky sama na romantický film. Už u vstupu mi bylo trochu podezřelé množství párů s kytičkami, ale já věci moc neřeším a tak jsem neřešila ani tohle. Až v sále, když jsem tam seděla sama mezi miliskujícími se dvojicemi, mi to došlo. Pěkně nepříjemné dvě hodiny. Rozhodla jsem se tenkrát v tom kině, že musím začít být v hledání partnera aktivní. Sám mi do klína nespadne. A začala jsem hledat.

Inzerce

Kontrola na gynekologii

Celý týden jsme proleželi a prostonali. Ve středu jsem si zašla na gynekologii mimo své objednání. Ujistit se, že je s miminkem vše v pořádku a zkonzultovat léky, které užívám, jestli jsou vhodné v těhotenství. Paní doktorka mě ujistila, že miminko je v pořádku a napsala mi magnezium a vitamín C, doporučila v době užívání antibiotik laktobacily. Poté jsem zašla k praktické lékařce, která shledala, že se lepším. K hospitalizaci nedošlo a mám i nadále odpočívat. 

Přišel další dárek od sponzora - látkové Gaga´s pleny

V pátek mě překvapila výzva z pošty, že tam mám balík. Jaké bylo moje překvapení, když v balíčku byl dárek od sponzora Rodíme online 2017 Gaga pleny. O tom, že bych látkovala trochu přemýšlím, zatím nejsem rozhodnutá. Přijde mi praktičtější používat jednorázové pleny. Na druhou stranu na látkových plenách se mi líbí, že není tolik odpadu a co si budeme povídat, ten design a variace motivů je krásný.  Myslím, že bych se v tom dost vyžívala. Takže jsem ráda za možnost si to vyzkoušet a potom se rozhodnu jestli ano či ne.

Inzerce
Gaga´s pleny Gaga´s pleny

ToníčekJak jsme strávili víkend

O víkendu jsme měli kluky doma. My se ještě snažili odpočívat, takže jsme je nechali hrát PC hry déle než je zdrávo. V sobotu odpoledne nás přepadl pocit provinění a šli jsme s klukama aspoň na procházku a na hřiště, aby jen neseděli doma u her. Mě to docela zmohlo, takže jsem celou neděli proležela.

Tento týden nás čeká oslava Toníkových 7. narozenin, a pokud se na to budu cítit, tak i návštěva příbuzných přítele a další slavení.

Inzerce

Hezký týden přeje Bára

Martina (17. týden těhotenství, čeká první miminko) 

Ahojky holky,

První pohyby miminka

začínáme vyhlížet první pohyby, které bychom v následujících týdnech už mohli zaznamenat. Začínám i sledovat postupný nárůst bříška a vzhledem k informacím, co jsem načetla, to tak i bude, jelikož každý týden rosteme o 1 – 2 cm. :-)

Nějak hůř spím, ale zatím to zvládám, být to před těhotenstvím, asi usínám v práci na stole, ale jak kdyby se tělo pomalu připravovalo. Moje pravidelné noční buzení při převalování zvládám a večer si dopřeji nějaký ten relax u televize. :)

Náš Valentýn

Tento týden jsme oslavili Valentýn, kdy jsem od manžela dostala nádhernou kytici a přívěsek na náramek od Pandory. Ve středu jsem si udělala volný den a strávila ho zařizováním a relaxací. Ráno jsem odvezla auto na garanční prohlídku a během čekání jsem vyrazila do obchoďáku, kde jsem bohužel nesehnala nic pěkného na sebe, tak jsem koupila alespoň nějaké drobnosti do domácnosti, co jsme pořád odkládali. Auto bylo hotové dřív, než jsem myslela, tak jsem zajela do aquaparku vyměnit peníze z elektronické peněženky za volné vstupenky. Když dojedou kamarádi, tak můžou vyrazit za zábavou. 

Návštěva second handu

Kolem půl jedné jsem stihla rychlou návštěvu second handu, kde jsem si koupila krásný nový kabát a svetřík se všitým tílkem. Obojí nenošené, sváží to z Itálie, takže se dá narazit i na kousky ještě s originálními visačkami z obchodů. Prohlídla jsem si i nabídku dětského oblečení a málem se dala do nakupování. Neutrálního máme už doma dva pytle, tak stále vyčkávám, až budu moct koupit modré nebo růžové. :)

Dopřála jsem si relaxaci

Od jedné jsem si pak dopřála manikúru, pedikúru a kosmetiku. Strávila jsem tak příjemné 3 hodinky relaxací. Doma jsme si pak zahráli na vývařovnu a vyrobili dvojitou várku plněných knedlíku s uzeným se zelím.

Ve čtvrtek dorazil sestřin přítel z Brazílie, tak jsme zašli i s rodiči na večeři a skleničku do pizzerie. V pátek na oslavu jeho příjezdu ještě do místní hospůdky, kde jsem hojně doplnila tekutiny jablečným džusem s vodou a pánové pivkem a pár panáky.

Návštěva rodiny na Moravě

V sobotu ráno jsme po delší době vyrazili za manželovou rodinou na Moravu, cesta naštěstí v pořádku a bez kolon, takže jsme už po jedné byli na návštěvě u švagrové a její malé princezny, která se narodila na začátku ledna. :) Od tří hodin pak posezení s celou rodinkou na dvojích narozeninách, spousta dobrého jídla a příjemné zábavy. Večer jsem měla sraz s kamarády v hospodě, já zase na džusové párty, kde jsme jim oznámili novinku o miminku, jelikož jsme je neviděli už několik měsíců. V neděli zase cesta zpět do Prahy a dospávání špatného spánku na nafukovací matraci.

Martina

Marcela (13. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Zdravím vás všechny,

je to tady! 

Čekáme holčičku

Ve středu se naplnily moje sny a touhy. Budeme mít zdravou holčičku, která se podle ultrazvukového termínu má narodit 23. srpna. Já i celá moje rodina jsme moc šťastní. Už jsem obvolala všechny svoje kamarádky, které mají holčičky a odkoupila od nich oblečení na malou princezničku. Dokonce i Filípkovi se moc líbí, že maminka má v bříšku sestřičku. Jméno jsme tedy s manželem potvrdili – Magdaléna, no možná to bude jen zkráceně Magda, ale to ještě ukáže čas. Teď je nejdůležitější, aby naše holčička pěkně rostla a v maminčině bříšku byla zdravá a jako v bavlnce.

Tento týden byl dost plný různých zážitků. Bylo mi celý týdne kupodivu dobře a to přičítám i krásnému slunečnému počasí, které doufám už budeme vídat častěji. Člověk má hned lepší náladu, když svítí sluníčko. 

Návštěva autobusového depa

V pondělí odpoledne mi volal můj brácha, který pracuje u dopravního podniku jako řidič autobusu, že bude stát s autobusem na jedné zastávce, jestli se nechci s malým stavit, ať si může zakroutit s volantem. No to víte, jak jsem o tom řekla Filípkovi, tak skákal radostí, protože strýčka Tomíčka, jak mu rád říká, má moc rád. Odpoledne jsme tedy vyrazili na návštěvu do autobusového depa, kde čeká můj brácha, až mu zavolají vysílačkou, že má vyrazit, když je některý z vozů nepojízdný. Fífovi se tato návštěva moc líbila, protože mu Tom ukázal otvírání a zavírání dveří a mohl si zakroutit i s volantem. No pro kluka je to obrovský zážitek.

Návštěva autobusového depa

Naše zahrádka pod Kraví horou

V úterý jsme se byli i s mým tatínkem podívat na druhou zahrádku, kterou má moje maminka na pěstování zeleniny. Tato druhá zahrada leží přibližně kilometr od místa našeho domu, takže je to vždy příjemná procházka. Tatínek zkontroloval, zda nám někdo nevykradl domeček, co tam máme. Domeček je to malý spíš na to, aby tam rodiče měli vařič na kávu a schované nářadí, které potřebují na údržbu zahrádky. Zahrádka se nachází pod brněnskou Kraví horou a je to velmi historická zahrádkářská kolonie, která slouží již 90 let pro účely zahradničení a rekreace. Uprostřed celé kolonie se nachází náměstíčko, kde bývají různé akce, jako například pálení listí s opékáním špekáčků anebo Den dětí. Na náměstíčku, jak tomu rádi říkáme, jsou pro malé děti houpačky a pískoviště se spoustou hraček, takže tam s Filípkem trávím hodně času. Lidé jsou tam velmi přátelští, někteří už velice staří a pořád mají energie na rozdávání, co se týče zahradničení. Moje maminka se už nemůže dočkat, až vyběhne s rýčem a bude sázet a sázet a já s Filípkem to budeme chodit sklízet. Je to krásné zelené místo uprostřed Brna a vždy si tam ráda chodím jen tak posedět a relaxovat.

Fífa

Velký ultrazvuk a zjištění pohlaví

Ve středu, jak už jsem zmiňovala na začátku, jsem byla s manželem na velkém ultrazvuku. To víte, moc jsem se bála, aby vše bylo v pořádku. Nejdřív mně odebrali krev a sdělili mi, že výsledky budou až okolo 19 hodiny, abych byla stále na telefonu. Což je celý den pěkný nervák, protože nemyslíte na nic jiného jen, aby bylo všechno, tak jak má být. Po odebrání krve jsem šla na ultrazvuk. Můj milovaný manžel mě celou dobu držel pevně za ruku a mně stékaly slzy po tváři, když mi paní doktorka oznamovala, že je vše v naprostém pořádku. Když se nás po celkovém vyšetření srdíčka a orgánu zeptala, jestli si přejeme vědět pohlaví, vyhrkla jsem ze sebe ANO tak nahlas, že jsem se až rozesmála. Paní doktorka se tedy podívala a sdělila, že to bude holčička, že už z toho kluka nevykouzlíme. Byla jsem velmi šťastná, je to holčička k mému milovanému chlapečkovi, to jsme si moc přáli.

Fotka z ultrazvuku

Úklid a návštěva kadeřnictví

Čtvrtek proběhl v uklízecím tempu, protože nás měl v pátek navštívit náš dlouholetý kamarád a mého manžela svědek ze svatby. Tak jsem lítala po celém domě a uklízela a uklízela. No to víte, když máte malého průzkumníka pořád za paty, tak ten úklid neprobíhá přesně podle vašich představ, ale musí se to nějak zvládnout, protože si vždycky říkám: ,,Holka za chvíli tu budeš mít dva divochy, tak se nestresuj a udělej jen to, co je potřebné." Odpoledne jsem vyrazila s Filípkem na procházku do města, protože jsem potřebovala koupit nějaké maličkosti do nové jídelny. Cestou mi pořád vrtalo hlavou, že bychom měli ostříhat Fífu, protože po odpoledním spaní má úplně upocenou hlavičku a pak naříká, že ho to moc svědí. Tak jsme obešli skoro všechny kadeřnictví, které byly ve městě, až mě posléze napadlo jedno kadeřnictví, kam se chodí stříhat můj táta a on vždycky říkal, že tam berou malé děti. Tak jsem tam  zašla, paní byla velmi ochotná a Filípka krásně ostříhala. Fífovi za statečnost, protože vůbec nebrečel, dala bonbónek a teď se mě stále ptá, kdy se půjdeme zase stříhat. 

Návštěva vegetariánské restaurace

Na pátek jsem byla domluvená s maminkou, že půjdeme do vegetariánské restaurace, kterou máme obě velmi rády. Jenže už od rána pršelo, a když jsme se začali vypravovat, začalo i sněžit. No prostě počasí, že by psa nevyhnal. Touha dobrého jídla ale byla větší, než nechuť jít ven. Tatík měl jít s námi, ale když viděl, jak se venku „žení čerti" řekl, že si raději dá chleba s máslem. No to byla bašta, ještě že jsme šli. Na jídlo je vždy výběr, ale člověk si může říct, že chce od všeho ochutnat kousek a to je mňamka. I Fífa si moc pochutnal. Jen tedy raději dováděl v dětském koutku, než aby si sedl a způsobně obědval. Ale co byste taky chtěli po dvouleťákovi, že?

Náš víkend

Víkend jsme strávili v kruhu rodinném. Manžel mi přidělal garnýže do kuchyně a jídelny, já si pověsila záclony a oba dva jsme lenošili s Filípkem u televize a bylo nám moc dobře. Už se moc těším na další týden, který doufám bude taky tak veselý a barvitý jako ten minulý.

Filípek

Páááá Macek. 

Podle deníčků maminek zpracovala Andrea Blažková.

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Přebalujte zdravě a hravě. Úspora pro Vaši peněženku může být až 15000 Kč.

Jednoduché použití bez žehlení, atraktivní designy, výroba dle návrhů samotných maminek - to vše splňují GaGa's pleny.

Kvalita prověřená maminkami je zaručena www.gagapleny.cz.

Gaga´s pleny našim rodičkám věnují balíček v hodnotě 600 Kč.

Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace 23 vitamínů, minerálů, DHA a EPA. Vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 µg), která je doporučovaná Světovou zdravotnickou organizací.

GS Mamavit Prefolin® DHA + EPA kapsle jsou zpracované speciální technologií DHA MMV Technology®, díky které nezanechávají rybí zápach a pachuť.
Kombinace vitamínů a minerálů, byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:
 • Období plánování těhotenství
 • Období těhotenství
 • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

http://www.mamavit.cz | http://www.gsklub.cz/c/pro-zeny/

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Medela

Medela

Švýcarská firma Medela nabízí vysoce kvalitní řadu pomůcek k podpoře kojení, vyráběnou na základě prováděných výzkumů nejen pro maminky, ale také pro profesionály. Kompletní Medela péče o kojení obsahuje sortiment: odsávání mateřského mléka, podávání mateřského mléka, péče o prsy, těhotenské prádlo, péče o mateřské mléko. Společnost Medela se tak snaží svými kvalitními produkty zpříjemnit ženám nejkrásnější období jejich života mateřství.

Medela věnuje každé mamince balíček s Medela pomůckami pro péči o prsy a manuální odsávačku - Ideální balíček již při nástupu do porodnice.

 • 1x manuální odsávačka Harmony light: Oblíbená 2-fázová odsávačka mateřského mléka, která byla vytvořena na základě technologie 2-fázového systému sání.
 • 1x balení (2 ks) Chrániče bradavek: Chrání bolavé a rozpraskané bradavky před nepříjemným kontaktem s prádlem. Pomáhá tak rychjelšímu hojení.
 • 1x hojivá mast Purelan 37 g: Hojivá mast k ošetření citlivých, bolavých či popraskaných bradavek.
 • 1x vzorkové balení (4 ks) vložek do podprsenky jednorázových: poskytují vyšší savost a vstřebatelnost díky novému absorbčnímu materiálu.
 • 2 ks hojivé Hydrogelové polštářky: léčí bolestivé a popraskané bradavky. Hydrogel obsažený v polštářcích pomáhá rychleji hojit ragády, udržuje bradavky optimálně hydratované aniž by byly vlhké.
 • 1 ks žlutá "kosmetická" Medela taštička
Weledea

Weleda

Weleda, dnes největší výrobce přírodní kosmetiky, dietetik a léčiv, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. Koupit je můžete na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, DM drogeriích, Rossmanu, Teta drogériích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Balíček pro rodičky bude obsahovat: 1x Těhotenský pěsticí olej na strie, 1x Olej na masáž prsů, 1x Olej na masáž hráze, 1x Mandlový krém na ruce, 1x Mandlový hydratační krém.

Motherhood

Motherhood

Značka Motherhood, dodavatel těhotenských polštářů se zdravotní certifikací, věnuje rodičkám spací pytle v hodnotě 700 Kč.

Spací pytle Motherhood rostou spolu s miminkem, lze je využít až do 1,5 roku. Délku pytle lze upravit pro miminko od 3-9 měsíců, při rozepnutí do 18 měsíců. Spací pytel je rozepínatelný po celém obvodu pro snadnou výměnu pleny během spánku.

Výrobky Motherhood vlastní atesty Oeko-Tex Standard jsou tedy vhodné pro citlivou dětskou pokožku. Více o produktech Motherhood najdete na www.motherhood.cz.

Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Marcela čeká holčičku - diskuze

 • Z holcicky kluk
  Mam jen poznamku k urceni pohlavi ve 13.tydnu.  nam ve 13.tydnu take rekli holcicku,v 16.doktor rikal neni to ani jedno ani druhe,vypada to nejasne, a ve 20.z toho byl kluk!!
  Marcele ale drzim pesti,aby tam ta holcicka vydrzela!!
  Myšice   | 21.02.2017 08:11:54
  Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobrý den. Syn byl na třetí dávce hexavakciny má 12 měsíců a od té doby už 6 dni je stále plačtivý. Nechce si moc hrát jen pláče a plazi se zámnou chce nosit stále. K ostatním členům rodiny je jen chvíli u nich jinak stále chce ke mě. Myslíte že to může být ztoho očkování reakce? Přejde to nebo zda není nemocný nějak. Jindy takový nebyl před očkováním normálně si hrál byl v pohodě nechtěl tolik se nosit. Ale tedkom furt a každý den pláč. Děkuji. Hezký den.

Dobrý den,

může to být souhra okolností, reakce po očkování je max. 2 dny, očkování mohlo vyprovokovat nějakou virózu, která nemá jiné příznaky, neprořezávají se nějaké zoubky?

Kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | dnes, 08:47
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×