Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2017: Martina obdržela těhotenskou průkazku

Úspěšný seriál „Rodíme společně s BOL“ pokračuje! Barbora se na nemocenské věnuje domácím pracem a rodině. Pohyby miminka jsou u ní stále častější a příští týden ji čeká návštěva poradny. Martina má nového gynekologa, který bude zároveň i jejím porodníkem v Kladně. Obdržela již těhotenskou průkazku a zaslala nám fotku z ultrazvuku. Marcele ustoupily ranní nevolnosti, ale zatím nepociťuje žádné změny. Mezi její vášně patří vaření, pečení a vymýšlení nových věcí.

Které společnosti věnují maminkám užitečné přípravky a potřeby pro miminka?

Gaga´s pleny
GS Mamavit
Medela
Weleda
Motherhood
Zdravé těhotenství

 

Které maminky se projektu účastní?

Barbora Martina Marcela

 

Barbora (19. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Milé maminky,

po vánočních prázdninách se kluci vrátili do školy a přítel do práce. Už bylo na čase. :-) Klukům více prospívá stále stejný denní režim a změny v podobě prázdnin nebo pobytu doma při nemoci je vždy dost rozhodí. Toník se do školy těšil hodně, je to takový šprt. 

Inzerce

Moje denní rutina

Mně začala nudná denní rutina. Od té doby, co jsem na neschopence, mám vlastně půl dne jen pro sebe a náležitě si to užívám, neboť vím, že až přijde miminko, už dlouho žádný čas pro sebe mít nebudu. Ráno odvezu Toníka do školy, potom jdu nakoupit, dojedu domů a dohlédnu na Pepíka. Pepík se do školy vypravuje sám, i sám jede autobusem. Potom poklidím, naplním pračku, myčku a udělám standartní úkony péče o domácnost. Poté mám do 3 hodin, kdy vyzvedávám Tondu z družiny, volno. Volno vyplňuji nejčastěji spánkem, návštěvou kamarádek, návštěvou kolegyň v práci, procházkou nebo saunou. Uvažuji, že bych začala chodit na jógu. Chtěla jsem navštěvovat těhotenské cvičení, ale lekce jsou odpoledne a na to už čas nemám.

Maraton učení

Když přijdou kluci ze školy, začíná maraton učení a přípravy na další den, což je několika hodinová aktivita. Plná nechuti, vzdoru a řevu z jejich strany a mojí vyčerpanosti a někdy i řevu ze strany druhé. Při tom většinou připravím večeři. A když je všechno hotovo, přichází přítel z práce. Pokud je ještě potřeba se s někým něco učit a není moc unavený, tak pomůže.

Inzerce

Barbora se synem

Co se děje v bříšku

Ale aby moje povídání nepřipomínalo manuál z Výměny manželek, napíši vám ještě, co se děje v bříšku.

Inzerce

Bříško pomalu, ale jistě roste. Dokonce mě už pustila sednout paní v tramvaji, asi je to už konečně vidět. Pohyby miminka jsou sice málo časté, ale už naprosto nezaměnitelné s plyny. :-) Jsem ráda, že už je cítím. Můžu kontrolovat, jestli miminko žije. Toníček byl hodně líné miminko, když byl v bříšku, skoro vůbec se nehýbal. Tohle miminko je proti němu aktivní opravdu hodně, jsem zvědavá, jaké to bude, až bude v břiše větší. Začíná mě bříško trochu pobolívat a tvrdnout, což jsou pro mě úplně nové pocity. S Toníkem jsem nic takového nezažila. První bolesti břicha byly až ty porodní. Ve středu bych měla jít do poradny, tak to tam proberu. Sama jsem si nasadila hořčík. Do poradny už se těším, doufám, že miminko bude spolupracovat a já se konečně dozvím pohlaví.

Barbora na výletěÚplněk a ošklivé sny

Minulý týden byl úplněk. Říká se, že autisté se v tomto období chovají prapodivněji, než je pro ně obvyklé. Ano, tato noc byla prapodivná. Šla jsem spát pozdě, protože jsme s přítelem koukali na film. Ještě jsem ani nezabrala a už přišel Pepík, že se vzbudil, protože měl ošklivý sen. Začal mi líčit, jak ho honili zombíci a jaká to byla hrůza. Bál se a nemohl spát, takže zůstal spát s námi v obýváku. Když jsem zhruba za hodinu začala zabírat podruhé, přiběhl zděšený Tonda. Lehl si hned ke mně do postele, ztěžka oddychoval a ohlížel se, jestli nejsou za ním zombíci. Rovněž se stal jejich noční obětí. Minecrafte, já tě proklínala! Únavou jsem padla. Ve dvě ráno jsem se vzbudila celá vyděšená a opocená a hned po probuzení jsem si musela zkontrolovat, jestli mi ti zpropadení zombíci, o kterých se mi zdálo, neukousli nějakou končetinu. Proklínám Minecraft podruhé a přemýšlím, že bych si zašla někam na diagnostiku. Do rána už byl naštěstí klid.

Inzerce

Víkend bez kluků

Na víkend jel Toník s tatínkem na hory a Pepík k babičce. Mám ráda tyhle víkendy bez kluků, můžeme si s přítelem užít jeden druhého. V sobotu jsme jeli na výlet a navštívit jeho otce na Sázavu a potom do sauny. Moc se mu tam nechtělo, spolu jsme tam ještě nikdy nebyli. Ale nakonec uznal, že to bylo fajn. V neděli jsem se ale necítila úplně nejlépe. Škrábalo mě v krku a pokašlávala jsem. Takže jsem radši pospávala a lenošila. Přítel nachystal řízky pro kluky a u toho uklízí. Je to můj miláček. 

Barbora s přítelem

Jak jste prožili týden vy? Co říkáte na příhody maminek v Rodíme ONLINE 2017? Budu ráda za komentáře pod článkem. :-)

Hezký týden přeje Bára

Martina (12. týden těhotenství, čeká první miminko) 

Ahojky holky,

Nový gynekolog a zároveň porodník

Na začátku roku jsem šla na gynekologii na druhou kontrolu v počátku těhotenství, aby se zkontrolovalo, že je stále vše v pořádku. Rozhodla jsem se ale, že nejsem spokojená s vybavením a velkým počtem doktorů, u kterých bych se v těhotenství střídala, proto jsem vyměnila lékaře za známého, který ordinuje v Benešově a bude i mým porodníkem na Kladně, kde jsme si zvolili rodit, takže jsem skoro od začátku těhotenství u svého budoucího porodníka. :)

Vstupní prohlídka a vystavení těhotenské průkazky

Ve čtvrtek 5. 1. jsem zajela na vstupní prohlídku, kde se ukázalo, že nás mimčo přerůstá. :) Ve vypočítaném týdnu 9+3tt už mělo velikost 10+0tt a 31 mm. Prohlédla jsem si ho krásně na televizi, na které jsem viděla celé měření v mnohem lepší kvalitě, dostala jsem fotku a rovnou i těhotenskou průkazku. Od gynekologa jsem si ještě zajela na krevní testy do nemocnice - na pohlavní nemoci, glykémii, krevní skupinu a protilátky a pak do centra Prahy do práce.

Fotka z ultrazvuku

Odběry v porodnici v Podolí 

V pondělí 9. 1. jsem si užila další odběry, tentokrát v porodnici v Podolí, ale tam byla tak šikovná sestřička, že jsem to ani necítila a neodnesla si další modřinu. :) Tady jsme už rovnou dostali i termín prvotrimestrálního screeningu na 27. 1. a manžel už se nemůže dočkat, až uvidí to naše prďole naživo. :) Rodiče se určitě už taky nemůžou dočkat, až budou moct prolomit hradbu mlčení a na dotazy, kdy už budou prarodiče, se nebudou muset jen usmívat a říkat, že neví. :)

Zkompletování všech zmíněných vyšetření máme 2. 2. v Benešově, kam už si zase zajedu sama a ten týden už to asi oznámím v práci, jelikož už budu ve druhém trimestru a vše už bude jistější. :) Zároveň už to asi přestaneme celkově tajit před známými. 

Výkyvy počasí 

Jinak zatím přežívám výkyvy teplot bez nemoci, i když kašlalů a prskalů potkávám v MHD docela dost. Jak moc nesleduju počasí na další dny, tak jeden den je ráno – 17°C a další den jsou skoro plusové teploty. Sice mám oba dny sněhule, ale alespoň je pěkně teplo. :) Kluzké chodníky jsou taky divoké, ale zatím jsem vždy doklouzala bez pádů a modřin. 

Martina

Marcela (8. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Dobrý den,

týden utekl opět jako voda a jsem opět u psaní deníčku za uplynulý týden. Minulý týden se toho odehrálo mnoho. Konečně nás navštívil pan malíř, se kterým jsme se dlouho domlouvali na vymalování jídelny, abychom mohli jíst společně celá rodina u jednoho stolu. Jedli jsme totiž v obývacím pokoji u televize, a to není zrovna nejlepší řešení. 

Malování jídelny

Pan malíř byl dlouhodobě nemocný, tak se nám vymalování posunulo až na leden. S manželem jsme již dřív zakoupili šedý stůl na jedné noze uprostřed a k tomu stejně barevné židle. Pan malíř k těmto barvám zvolil tmavě azurovou barvu, která je kombinovaná s bílým pruhem a bledě modrým stropem. Jsem z barevného výsledku velmi nadšená a těším se, až bude celá jídelna kompletně zařízená. Musíme na složení nábytku ještě týden počkat, protože barva, kterou byla jídelna vymalovaná, musí dlouho zrát. S malířem jsme byli velmi spokojeni, tak jsme s ním naplánovali i další spolupráci na vymalování obývacího pokoje a nového dětského pokojíčku. Obývací pokoj budeme malovat v březnu a dětský pokojík vymalujeme podle toho, co mi roste v bříšku. 

Úklid po malíři jsem zvládala bez problému. Pan malíř sice celou jídelnu oškrabal, ale vše po sobě uklidil a já jsem tedy jen umyla zem. K umytí okna mě manžel nechce pustit. Prý okna umyje v celém domě sám. Na mytí oken mám velkého pomocníka, a to je vysavač na umývání oken, tak mu to s tím půjde určitě samo. 

Ráda vymýšlím nové věci

Celkově se na malování pokojů moc těším, protože ráda předělávám a vymýšlím nové věci v našem domě. Jen se malinko bojím, abych to všechno zdravotně zvládala. Myslím si, že mě malinko přepadává tzv. „hnízdící syndrom”. V obývacím pokoji máme starožitný nábytek tmavě hnědý a celý pokoj je na jižní stranu, kde svítí stále slunce, takže si představuji cihlově oranžovou barvu. Musím vám po vymalování zaslat fotografie, abych se svým způsobem malinko pochlubila. Dětský pokojík si zatím neplánuji, protože nevím, zda čekám holčičku nebo chlapečka. Už teď se na to ale moc těším. Zvlášť kdyby se mi měla narodit holčička, protože mým snem je růžovo šedý pokojík, takový cukrlátkový. No určitě to bude hodně práce, ale tato práce mě těší a dodává mi energii. 

Moje vášeň je pečení a vaření

V půlce týdne jsem se už nemohla dívat na hromadu prádla, která se mi stále kupila a kupila. Moje stará žehlička se odmítá nahřívat, což je u žehličky velký problém, že? Tak můj manžel nelenil a sedl i k internetu. Stáhl veškeré testy žehliček a vybral mi žehličku, která byla podle recenzí a testů ta nejlepší. No už se těším, jak ji použiji. Podle mě je žehlička nejlepší ta, která by vyžehlila prádlo sama. K žehličce jsem od manžela dostala taky ruční mixér, protože se mi po Vánocích ten starý rozbil a já byla nešťastná. Mixér jsem taky zatím nezkoušela, ale už mám připravený recept na tvarohové placičky bez mouky. To se dostávám k další mojí vášni, a to je pečení a vaření. Naposledy jsem pekla jablečnou bábovku a jen se po ní zaprášilo.

Sobotní nakupování

Sobotu jsme si užila po obědě nakupováním s mým manželem. Filípka jsme nechali babičce a dědečkovi na hlídání. Šli s ním na boby a myslím si, že si to všichni moc užili. Já jsem od manžela dostala spoustu nového oblečení a botičky. Doufám, že v těhotenství moc nepřiberu a budu to moci nosit i po něm. Svojí váhu si musím hlídat, a tak se snažím jíst pravidelně a zdravě. No když zrovna nevaří moje báječná maminka, která nás v neděli pozvala na oběd, kdy dělala halušky se zelím a uzeným. Jako dezert byly kynutý buchty s tvarohem a domácím meruňkovým džemem. Mňam!!! To jsme si celá rodina pošmákli. Děkujeme, babičko!

Ranní nevolnosti konečně ustoupily

Teď něco málo k mému těhotenství. Minulý týden mi bylo po ránu konečně líp než týdny před tím. Zatím na svém těle nepociťuji žádné změny. Jen se velmi těším na rostoucí bříško. Už jsem si objednala i těhotenské šortky na léto. 

To bude asi tak vše, co jsem zvládala za minulý týden. Ten další bude určitě taky plný zajímavostí, tak už se velmi těším na příští týden, až se s vámi o ně podělím. 

Pěkný den a brzy nashledanou. 

Marcela

Podle deníčků maminek zpracovala Andrea Blažková.

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Přebalujte zdravě a hravě. Úspora pro Vaši peněženku může být až 15000 Kč.

Jednoduché použití bez žehlení, atraktivní designy, výroba dle návrhů samotných maminek - to vše splňují GaGa's pleny.

Kvalita prověřená maminkami je zaručena www.gagapleny.cz.

Gaga´s pleny našim rodičkám věnují balíček v hodnotě 600 Kč.

Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace 23 vitamínů, minerálů, DHA a EPA. Vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 µg), která je doporučovaná Světovou zdravotnickou organizací.

GS Mamavit Prefolin® DHA + EPA kapsle jsou zpracované speciální technologií DHA MMV Technology®, díky které nezanechávají rybí zápach a pachuť.
Kombinace vitamínů a minerálů, byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:
  • Období plánování těhotenství
  • Období těhotenství
  • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

http://www.mamavit.cz | http://www.gsklub.cz/c/pro-zeny/

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Medela

Medela

Švýcarská firma Medela nabízí vysoce kvalitní řadu pomůcek k podpoře kojení, vyráběnou na základě prováděných výzkumů nejen pro maminky, ale také pro profesionály. Kompletní Medela péče o kojení obsahuje sortiment: odsávání mateřského mléka, podávání mateřského mléka, péče o prsy, těhotenské prádlo, péče o mateřské mléko. Společnost Medela se tak snaží svými kvalitními produkty zpříjemnit ženám nejkrásnější období jejich života mateřství.

Medela věnuje každé mamince balíček s Medela pomůckami pro péči o prsy a manuální odsávačku - Ideální balíček již při nástupu do porodnice.

  • 1x manuální odsávačka Harmony light: Oblíbená 2-fázová odsávačka mateřského mléka, která byla vytvořena na základě technologie 2-fázového systému sání.
  • 1x balení (2 ks) Chrániče bradavek: Chrání bolavé a rozpraskané bradavky před nepříjemným kontaktem s prádlem. Pomáhá tak rychjelšímu hojení.
  • 1x hojivá mast Purelan 37 g: Hojivá mast k ošetření citlivých, bolavých či popraskaných bradavek.
  • 1x vzorkové balení (4 ks) vložek do podprsenky jednorázových: poskytují vyšší savost a vstřebatelnost díky novému absorbčnímu materiálu.
  • 2 ks hojivé Hydrogelové polštářky: léčí bolestivé a popraskané bradavky. Hydrogel obsažený v polštářcích pomáhá rychleji hojit ragády, udržuje bradavky optimálně hydratované aniž by byly vlhké.
  • 1 ks žlutá "kosmetická" Medela taštička
Weledea

Weleda

Weleda, dnes největší výrobce přírodní kosmetiky, dietetik a léčiv, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. Koupit je můžete na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, DM drogeriích, Rossmanu, Teta drogériích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Balíček pro rodičky bude obsahovat: 1x Těhotenský pěsticí olej na strie, 1x Olej na masáž prsů, 1x Olej na masáž hráze, 1x Mandlový krém na ruce, 1x Mandlový hydratační krém.

Motherhood

Motherhood

Značka Motherhood, dodavatel těhotenských polštářů se zdravotní certifikací, věnuje rodičkám spací pytle v hodnotě 700 Kč.

Spací pytle Motherhood rostou spolu s miminkem, lze je využít až do 1,5 roku. Délku pytle lze upravit pro miminko od 3-9 měsíců, při rozepnutí do 18 měsíců. Spací pytel je rozepínatelný po celém obvodu pro snadnou výměnu pleny během spánku.

Výrobky Motherhood vlastní atesty Oeko-Tex Standard jsou tedy vhodné pro citlivou dětskou pokožku. Více o produktech Motherhood najdete na www.motherhood.cz.

Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Martina obdržela těhotenskou průkazku - diskuze

Poradna

Cysty na mozečku

| Jandulka30 | 20.06.2024, 11:06

Dobrý den chtěla jsem se zeptat jsem 20+4 a našly naší princezně cysticky na mozecku a doktor mi řek že by bylo lepší podstoupit odběr plodové vody ale mam strach a hlavně říkal že do 24 týdne by měly zmizet tak si myslí že je zbytečné riskovat a chodit na plodovou vodu jakej máte nazor vy mockrát děkuji

Dobrý den,

já Vám samozřejmě v rámci internetové poradny nemohu říkat, co máte či nemáte dělat, nicméně odběr plodové vody patří mezi nízké rizikové výkony v těhotenství. Řiďte se doporučením Vašeho ošetřujícího lékaře.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 20.06.2024, 10:52
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×