Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2017: Jak maminky prožily Vánoce a Silvestra

Úspěšný seriál „Rodíme společně s BOL“ pokračuje! Jak maminky prožily Vánoce a oslavy nového roku?

Které společnosti věnují maminkám užitečné přípravky a potřeby pro miminka?

Gaga´s pleny
GS Mamavit
Medela
Weleda
Motherhood
Zdravé těhotenství

Které maminky se projektu účastní?

Barbora Martina Marcela

 

Barbora (18. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Milé maminky,

Barboravánoční čas byl u nás, stejně jako všude jinde, náročný. Byly to naše první společné Vánoce a začaly se ukazovat rozdílnosti v našich zvycích a návycích při slavení, přípravě jídla atp. Diskuze a často i hádky jsme měli o skladbě Štědrovečerního menu, o složení bramborového salátu i o způsobu smažení řízků. Po nějakém tom přítelově řevu a několika mých demonstrativních odchodech z domácnosti se nakonec vše povedlo zvládnout a Štědrý den jsme si užili.

Inzerce

Naše první společné Vánoce 

Kluci byli od rána už napjatí, a čím víc se blížil večer, byli nesnesitelnější. Bramborový salát jsem měla hotový už den předem, tak s tím jsem naštěstí už práci neměla. Přítel vykostil kapra. Já poprvé v životě tuhle činnost viděla dělat v domácnosti. Dříve jsem kupovala už hotové filety. Já maso obalila. Odpoledne přijela moje mamka. Kluci byli z příchodu dalšího člověka chvíli dost divocí. Hrozně zlobili a mamka ještě ve dveřích málem utekla. Celé dny jsem jen gruntovala nebo vařila a byla jsem už hodně vyčerpaná. Bříško mě bolelo, záda mě bolela a těšila jsem se, až bude po Vánocích. 

Štedrovečerní večeře

Inzerce

Rozbalování dárkůVečeře probíhala v poklidu a slavnostně. A když zacinkal zvoneček, který označoval příchod Ježíška, začalo to pravé tóčo. Kluci vylítli od stolu jako střelení a vrhli se na stromeček. Oba hledali pod stromečkem svůj dárek. Když jim přišel pod ruku dárek pro někoho jiného, rychle ho dané osobě hodili a hledali dál. Nejnáročnější to bylo pro moji mamku. U nás vždy dávání dárků probíhalo poklidně. Zazpívaly se koledy a dítě rodiny rozdávalo dárky, které si daná osoba hned rozbalovala, a čekalo se, až si dárek rozbalí. Až poté se v rozdávání pokračovalo. Tento rok to byl chaos, ale pro mě moc příjemný. Kluci dostali hodně věcí, co si přáli plus pár jiných věcí. Ze všeho měli velkou radost. Já dostala dárků sice maličko, ale byl mezi nimi šátek na nošení miminka. Ten jsem si moc přála, hned jsem si do něj zamotala plyšáčka a hrála jsem si, jak nosím miminko. Začínám se víc a víc těšit.

Rozbalování dárků

Inzerce

Návštěva přítelovi rodiny

Rozbalování dárků

26. 12. jsme jeli k rodině přítele do Libereckého kraje. Pro mě byla cesta tak daleko bez Kinedrilu očistec, ale zvládla jsem to. Pochutnali jsme si u nich na výborné polévce a svíčkové. Rovnou mě vyděsili, že jde o rodinnou tradici a příští rok hoštění jeho rodiny bude na mě. Tak se můžu rok stresovat, jak zvládnu uvařit pro 20 lidí. My s našimi čtyřmi skleničkami a čtyřmi malířkami jsme opravdu ideální adepti. Po obědě se rozdaly dárečky a společně jsme poseděli až do nočních hodin.

Inzerce

Saunování v těhotenství

Další den jel Toníček na 2 dny k tatínkovi a my odpočívali. Já jsem byla vyčerpaná a začala mě hodně bolet záda, tak jsem se rozhodla zajít do sauny. Než jsem otěhotněla, chodila jsem do sauny často, jako těhotná jsem se bála. Všude jsem četla, že saunování není vhodné v prvním trimestru. Nyní jsem už ve druhém trimestru a tak jsem se rozhodla, že to zkusím. Saunovala jsem se vždy kratší čas, než jsem zvyklá a po každém saunování jsem se důkladně ochladila a odpočinula jsem si na lehátku. Dala jsem si rozkaz, že jakmile se nebudu cítit dobře, nebo mě něco začne bolet, okamžitě tuhle aktivitu ukončím. Musím ale říct, že jsem si přišla báječně odpočinutá a uklidněná. Žádný diskomfort jsem nepozorovala, takže budu zase chodit pravidelně. 

Oslava nového roku

Na Silvestra kluci trvali na tom, že budou vzhůru až do půlnoci. Nakonec Toník odpadl už v 10 a Pepík až ve 2 ráno. Mně k oslavám trochu chyběl alkohol, ale vynahradila jsem si to nealkoholickým šampaňským. 

Co se děje v bříšku

Bříško mi pomalu už roste. Jsem silnější a tak trvalo dlouho, než bylo možné rozlišit co je špek a co je zvětšující se děloha s dítětem. Začínám občas cítit pohybující se tlak v břiše. Buď jsou to plyny, nebo už vnímám první pohyby dítěte. V poradně jsem chtěla vědět, jaké bude mít miminko pohlaví, ale jako na potvoru mělo zkřížené nožičky. Tak buď příště, nebo až na screeningu ve 2. trimestru. Už se nemůžu dočkat. Nemám ještě vůbec nic do výbavičky a už bych chtěla vědět, do jakých barev mám vše ladit a taky tajně doufám ve vytouženou holčičku. Přes den už se cítím dobře, jako bych vůbec těhotná ani nebyla. Až večer na mě začnou padat nevolnosti a občas zvracení. Ale stěžovat si nemůžu. 

Všem přeji opožděně šťastný nový rok 2017.

Bára

Martina (11. týden těhotenství, čeká první miminko) 

Ahojky holky,

zdravím po Vánocích a přeji úspěšný vstup do roku 2017 :).

Vánoční stromeček

První viróza v těhotenství

Před Vánoci jsem si zvládla prožít první nemoc v těhotenství a tím, že jsem ještě nevěděla, co si můžu a nemůžu vzít za léky, tak jsem z toho byla trochu nervózní. Dočetla jsem se sice o Paralenu, ale nechtěla jsem to bez porady s lékařem riskovat, i když v neděli už jsem na tom byla špatně. Bolelo mě celé tělo i hlava, tak jsem si jeden dala. V pondělí jsem pak směle vyrazila k praktické lékařce a doufala, že mezi těmi všemi frkaly nechytím ještě něco dalšího. Prošla jsem si odběrem krve z prstu, dvěma výtěry z krku, výtěrem z nosu a odběry krve, vše pro jistotu, aby se něco nezanedbalo, což jsem ráda. S prozatímní diagnózou virózou, Paralanem, cucacími bonbony a sprejem do nosu, vše vhodné pro těhotné, jsem začala marodit.

Vánoční překvapení

Vánoční překvapeníDržet jazyk za zuby, alespoň před rodiči jsme se rozhodli do Štědrého dne, protože, co je pro budoucí babičku a dědečka hezčí, než najít pod stromečkem první vnouče :). 

Když se rozdaly a rozbalily všechny dárky, přišel ještě bonus v podobě našeho překvápka. Udělali jsme pergamenovou roličku jako jmenovku s textem: Vyzvednu si je 5.8. Prďole, která nikomu moc neřekla. V balíčku měl pak každý zabalené dupačky a stírací los od miminka jako překvápko. No, jedno oko nezůstalo suché, následovalo objímání a několik panáků na zdraví za mého dohledu :).

Na Moravě u manželovy rodiny jsme to pak oznámili 25. 12., i když tam se jedná už o 7. vnouče, takže tam proběhly jen drobné gratulace. 

Povánoční lenošení

Jelikož se se mnou nemoc táhla docela dlouho, i když už jen v lehčí verzi kašlání a posmrkávání, naštěstí ale bez antibiotik, strávili jsme zbylé dny do Silvestra doma, protože manžel pro jistotu vyfasoval na dutiny antibiotika, takže jsme byli taková toxická domácnost :).

Silvestra jsme pak strávili v hojném počtu u kamarádky na domečku, kdy se současně pořádala i její tajná narozeninová oslava 30. narozenin. Netřeba říkat, že konfety po domě nacházeli ještě za několik dní. Za mě jedna sklenička vína, přípitek šampaňským a bohatě to na oslavu stačilo :).

Těhotenské nevolnosti se mi zatím vyhýbají

Jinak jsem stále bez těhotenských obtíží, žádná nevolnost, zvracení, otoky, takže si zatím užíváme a čekáme, jestli budou i další týdny takhle bezproblémové :).

Martina

Marcela (7. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Dobrý den,

ve čtvrtek 5. 1. 2017 jsem vstoupila do sedmého týdne těhotenství. Po ránu mi bývá stále velmi nevolno, ale snažím se na to zapomenout a chodím na procházky se synkem. Velmi se těším, až mi bříško víc povyroste a já ucítím první kopnutí a pohyby. To bylo u prvního těhotenství to nejkrásnější.

Manžel je mi velkou oporou

Na kontrolu ke svojí lékařce jdu až 23. 1. 2017 a už se velmi těším, až mi dá poslechnout srdíčko a budu se moci objednat na první screening a tam uvidím své miminko. Na všechny vyšetření mě doprovází můj manžel, který už se taky velmi těší. Můj manžel je se mnou u každé návštěvy gynekologie a je mi tím velkou oporou. Každý víkend když mi není dobře, tak mě nechá vyspávat a hraje si se synkem. Já se potom vzbudím, uvařím oběd a je nám všem moc dobře. 

Ohlédnutí za Vánocemi 

Vánoce jsou již za námi, i když máme stále postavený stromeček, protože se na něho můj synek stále kouká a má ho moc rád. Loňské Vánoce byly pro mě velmi krásné, protože jsem dala pod stromeček těhotenský test. Bylo to velmi obtížné utajit před svojí rodinou, že jsem těhotná. Veškeré přípravy jsem dělala se zatnutými zuby. Jako například vánoční úklid, pečení cukroví, vaření a vše co k těmto nejkrásnějším svátkům v roce patří. Nejkrásnější bylo pozorovat Filípka, jak s jiskřičkami v očích sleduje na Štědrý večer rozzářený stromeček a pod ním spoustu dárků. Mně se konečně ulevilo, když manžel otevřel krabičku s těhotenským testem a já nemusela již nic tajit. Konečně se můžu podělit o svoje pocity i vysvětlit moje náladové stavy. 

Oslava Silvestra

Rok se s rokem sešel a oslavovali jsme poslední den v roce - Silvestr. Každoročně dělám spoustu chlebíčků a jiných pochutin. Jen s tím rozdílem, že mi bylo u přípravy chlebíčků velmi nevolno a neměla jsem na nic chuť. Po odbytí půlnoci jsem si s celou rodinou symbolicky připila na šťastný nový rok 2017 a popřála všem svým známým a rodině hlavně hodně zdraví v novém roce 2017. 

S pozdravem Marcela Přikrylová

Podle deníčků maminek zpracovala Andrea Blažková.

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Přebalujte zdravě a hravě. Úspora pro Vaši peněženku může být až 15000 Kč.

Jednoduché použití bez žehlení, atraktivní designy, výroba dle návrhů samotných maminek - to vše splňují GaGa's pleny.

Kvalita prověřená maminkami je zaručena www.gagapleny.cz.

Gaga´s pleny našim rodičkám věnují balíček v hodnotě 600 Kč.

Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace 23 vitamínů, minerálů, DHA a EPA. Vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 µg), která je doporučovaná Světovou zdravotnickou organizací.

GS Mamavit Prefolin® DHA + EPA kapsle jsou zpracované speciální technologií DHA MMV Technology®, díky které nezanechávají rybí zápach a pachuť.
Kombinace vitamínů a minerálů, byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:
  • Období plánování těhotenství
  • Období těhotenství
  • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

http://www.mamavit.cz | http://www.gsklub.cz/c/pro-zeny/

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Medela

Medela

Švýcarská firma Medela nabízí vysoce kvalitní řadu pomůcek k podpoře kojení, vyráběnou na základě prováděných výzkumů nejen pro maminky, ale také pro profesionály. Kompletní Medela péče o kojení obsahuje sortiment: odsávání mateřského mléka, podávání mateřského mléka, péče o prsy, těhotenské prádlo, péče o mateřské mléko. Společnost Medela se tak snaží svými kvalitními produkty zpříjemnit ženám nejkrásnější období jejich života mateřství.

Medela věnuje každé mamince balíček s Medela pomůckami pro péči o prsy a manuální odsávačku - Ideální balíček již při nástupu do porodnice.

  • 1x manuální odsávačka Harmony light: Oblíbená 2-fázová odsávačka mateřského mléka, která byla vytvořena na základě technologie 2-fázového systému sání.
  • 1x balení (2 ks) Chrániče bradavek: Chrání bolavé a rozpraskané bradavky před nepříjemným kontaktem s prádlem. Pomáhá tak rychjelšímu hojení.
  • 1x hojivá mast Purelan 37 g: Hojivá mast k ošetření citlivých, bolavých či popraskaných bradavek.
  • 1x vzorkové balení (4 ks) vložek do podprsenky jednorázových: poskytují vyšší savost a vstřebatelnost díky novému absorbčnímu materiálu.
  • 2 ks hojivé Hydrogelové polštářky: léčí bolestivé a popraskané bradavky. Hydrogel obsažený v polštářcích pomáhá rychleji hojit ragády, udržuje bradavky optimálně hydratované aniž by byly vlhké.
  • 1 ks žlutá "kosmetická" Medela taštička
Weledea

Weleda

Weleda, dnes největší výrobce přírodní kosmetiky, dietetik a léčiv, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. Koupit je můžete na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, DM drogeriích, Rossmanu, Teta drogériích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Balíček pro rodičky bude obsahovat: 1x Těhotenský pěsticí olej na strie, 1x Olej na masáž prsů, 1x Olej na masáž hráze, 1x Mandlový krém na ruce, 1x Mandlový hydratační krém.

Motherhood

Motherhood

Značka Motherhood, dodavatel těhotenských polštářů se zdravotní certifikací, věnuje rodičkám spací pytle v hodnotě 700 Kč.

Spací pytle Motherhood rostou spolu s miminkem, lze je využít až do 1,5 roku. Délku pytle lze upravit pro miminko od 3-9 měsíců, při rozepnutí do 18 měsíců. Spací pytel je rozepínatelný po celém obvodu pro snadnou výměnu pleny během spánku.

Výrobky Motherhood vlastní atesty Oeko-Tex Standard jsou tedy vhodné pro citlivou dětskou pokožku. Více o produktech Motherhood najdete na www.motherhood.cz.

Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Jak maminky prožily Vánoce - diskuze

Poradna

Suchá kůže na obličeji

| Erumane | 17.04.2024, 13:52

Dobry den, chtela bych poradit co dceri na oblicejik. Vyzkouseli jsme od hydratacnich kremu, pres detske olejicky az k cbd oleji ale porad ma suchou pokozku ale pouze na obliceji. Na licka jsme pouzivali i zinkovou mast nebo ted posledne Atopicderm od Saloos ale nic nezabira. Dcera ukonceny 5ty mesic, prikrmy ma zeleninu a maso, je na UM.

Dekuji moc za radu

Dobrý den,

je to příznak kojenecké seborrhoey, požádejte o kožní vyšetření, přechodně Bepanthen sensiderm.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 17.04.2024, 19:50
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×