Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2017: Představení maminek - Barbora (17. týden), Martina (10. týden) a Marcela (6. týden)

Úspěšný seriál  „Rodíme společně s BOL“ pokračuje!

Představí se nám maminky v různých týdnech těhotenství. Každý týden se nám budou svěřovat s tím nejzajímavějším, co prožily, a svoje prožitky zdokumentují fotkami. Kromě toho, že se dozvíme, jaká vyšetření maminky absolvovaly, můžeme sledovat proměnlivost a individuální prožívání těhotenství u každé z nich.

Které společnosti věnují maminkám užitečné přípravky a potřeby pro miminka?

Gaga´s pleny
GS Mamavit
Medela
Weleda
Motherhood
Zdravé těhotenství

Které maminky se projektu účastní? Začínáme od 6. do 17. týdne.

Barbora Martina Marcela

 

Inzerce

Barbora (17. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Dobrý den, 

Barboraráda bych vám představila sebe a svou rodinu. Jmenuji se Bára a je mi 29 let. Žiji s přítelem, kterému je 39 let a živí se jako podlahář. Společně a námi bydlí můj 7letý syn Toník a přítelův syn. Oba kluci trpí Aspergerovým syndromem (forma autismu) a jinými přidruženými poruchami chování.

Obě autistické děti jsou v naší péči

Toníka mám se svým stále ještě manželem, se kterým už nežiji zhruba rok a půl. Stále ještě probíhá rozvodové řízení, které se nám překvapivě protáhlo. Toníka mám ve své péči já a tatínek si ho bere zhruba na 4 dny v měsíci. Syna má přítel také v péči. 

Inzerce

Seznámili nás naši přátelé

S přítelem mě seznámili naši přátelé. Přišlo jim vtipné, že máme oba kluky se stejným postižením a mysleli si, že díky tomu budeme mít mnoho společného. Ani jednomu nám to ale neřekli. My jsme ale o autismu dětí začali mluvit zhruba za 2 měsíce po našem seznámení. Hodně dlouho jsme oba náš vztah brali spíš jako odreagování od všedních starostí a problémů, kterých jsme v té době měli až až. Víc času jsme trávili v posteli než kvalitním hovorem. Jak šel čas, sblížili jsme se víc a zjistili, že si vlastně rozumíme i mimo postel. Pomalu jsme si navzájem představili děti a už to jelo. Jsme spolu od února 2016, takže vlastně chviličku. Náš vztah je jako na houpačce, někdy krásná pohádka a někdy bouřlivá Itálie. A jelikož jsem účastníkem seriálu o těhotenství, je už zřejmé, že jsem těhotná. Nyní v 17. týdnu těhotenství. Termín porodu mám 12. června. 

Ultrazvuk 13.týden těhotenství

Inzerce

Těhotenství jsme neplánovali

Barbora

Těhotenství nebylo plánované a pro oba to byl docela šok. Na mě už jednak působí těhotenské hormony, dále jsem druhé dítě vždy chtěla, takže já tuto novinu zkousla docela rychle. Zato přítel se s celou záležitostí srovnával a myslím, že ještě srovnává dost těžce. Přeci jen už máme dvě opravdu na výchovu a zvládnutí hodně náročné děti a má velký strach, že třetí dítě už nezvládneme. Já u sebe ještě pozoruji rezervy, kam jsem schopná si sáhnout. Tak doufám, že se vše podaří skloubit a vše zvládneme. Kluci se už na miminko těší a my věříme, že jim to vydrží. 

Inzerce

Těhotenství nesnáším příliš dobře

Nynější těhotenství je méně náročné než to předchozí. První 3 měsíce jsem stále zvracela a byla k smrti unavená. Dělalo mi velké potíže zvládat běžné denní povinnosti. V práci jsem to už nezvládala vůbec. Pracuji jako zdravotní sestra v odběrové laboratoři. Proto mě má gynekoložka i vzhledem k rizikovému prostředí v práci odeslala na neschopenku. Nyní se už asi týden cítím slabá a občas mi je nevolno. Nejhůř je mi večer, to se ještě občas vyzvracím. Ale lze to přežít a jakžtakž fungovat. Přítel mi naštěstí pomáhá, co je v jeho silách a co mu únava z práce dovolí. 

Bojím se porodu, protože si myslím, že může za synovo postižení

Hodně se bojím porodu. Porod mého syna byl hrozný a náročný a částečně ho viním ze synova autismu. Proto kladu velký důraz na výběr porodnice. Už nechci rodit ve velké pražské porodnici, kde je spousta porodů a personál jede jako stroj, a lidé jsou přetížení. Vybrala jsem si proto porodnici v Hořovicích. Do této porodnice na rozdíl od porodnic v Praze se neregistruje, tak jsem z toho trochu nervózní, aby zrovna až budu rodit, měli místo, abych pak nemusela rodit na bobku na parkovišti. 

Těším se na Vánoce

Nyní se ale snažím soustředit na přípravu Vánoc. Budou to naše první společné Vánoce, tak bych je chtěla mít pěkné. A hlavně aby kluci měli radost. 

Zatím se loučím,

Bára

Martina (10. týden těhotenství, čeká první miminko) 

Zdravím budoucí maminky, 

Martina

jmenuji se Martina a je mi 29 let. S manželem jsme spolu již přes 7 let, přivezla jsem si ho z Moravy :) a od roku 2013 jsme manželé.

Bydlíme v pronajatém bytě kousek za Prahou v Dolních Břežanech a plánujeme stavět rodinný domek.

Pracuji ve společnosti zabývající se rádiovou reklamou, mám vystudovanou vysokou školu obor Marketingová komunikace.

Ráda čtu, vařím i cestuji

Ráda čtu, baví mě počítače, moc rádi s manželem vaříme, pečeme a vyrábíme domácí marmelády, paštiky a spoustu dalších výrobků. :) Také cestujeme, rádi posedíme s přáteli, grilujeme, ráda plavu.

Prožívám své první těhotenství

K 20. 12. 2016 jsem v 7+3tt a jsem prvorodička, tak vše zatím objevuji a zkoumám. Mám za sebou již první ultrazvuk na potvrzení těhotenství, i když to byla jen formalita, protože těhotenské testy nám vyšly několikrát pozitivní a oba jsme to už nějak cítili sami. Zadařilo se nám hned první měsíc, co jsme se pustili do práce. :)

Ultrazvuk 7. týden těhotenství

Mám rodit v srpnu

Podle těhotenské kalkulačky máme termín 5. 8. 2017, uvidíme, jaký termín nám pak dá doktorka podle měření.

Martina

Už se nemůžeme dočkat, až zjistíme, jakého pohlaví je naše prďole, proto s manželem netrpělivě vyhlížíme datum na velký ultrazvuk.

Zatím se mně těhotenské problémy vyhýbají

Zatím nemám výraznější problémy s nevolností, párkrát mi bylo špatně, ale brzy jsem zjistila, že je to z chia semínek, co jsem si ráda dávala k snídani do jogurtu. Jediný další problém byla bolest prsou, ale také jsem našla jednoduché řešení a přes noc spím ve volné látkové podprsence. Takže snad budu mít i nadále štěstí a vyhnou se mi i další těhotenské problémy. :)

Marcela (6. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Milé maminky,

Marcela

jmenuji se Marcela je mi 28 let. Momentálně jsem v 6. týdnu těhotenství a termín porodu mi vychází na srpen. K mému synovi, kterému jsou nyní dva roky, přibude tedy bráška nebo sestřička.

Vystudovala jsem vyšší odbornou školu veřejná správa. Pracovala jsem jako klientský pracovník v bance. Mezi moje koníčky patří bylinky a masírování. Masážím a bylinkám bych se chtěla věnovat po mateřské. S manželem, se kterým žiji 4 roky, bydlíme v rodinném domě v Brně. V rodinném domě s námi žijí i mí rodiče ve vlastním nízkopodlažním bytě.

Moje první těhotenství 

První těhotenství jsem byla doma na rizikovém těhotenství, jelikož mám problémy s lymfami. V říjnu 2014 se mi po vyvolávání porodu narodil císařským řezem synek Filípek. Filípek je velmi živé dítko. Nebyl mu skoro ani rok a už jsme byli na pohotovosti v dětské nemocnici, protože se převrátil s ohrádkou a spadl na litinové topení. Filípek má stále nějaké odřeniny a modřiny, protože pořád něco zkoumá a něco nového objevuje. Chodím s ním tedy často do lesa a na dlouhé procházky, aby se mohl vyřádit. Jeho nejoblíbenější je ale pískoviště, kde může stavět Nechci ho zatím dávat do školky, jelikož mám strach, aby se necítil odstrčený, až se mi narodí mimiko. Snažím se mu ukazovat fotky, když byl miminko on a vykládat mu, že se mu narodí bráška nebo sestřička.

MarcelaTěhotenství pod stromeček

O druhé miminko jsem se s manželem pokoušela půl roku. Bylo mi z toho velmi smutno, jelikož u prvního dítka to šlo rychle. Začala jsem tedy popíjet různé bylinné čaje a víc se starat o svojí psychiku dlouhými procházkami s Filípkem. 17. prosince jsem si udělala po týdnu zpoždění menstruace první těhotenský test. Ze 2 proužků jsem byla štěstím bez sebe. Chtěla jsem ale svoje těhotenství před rodinnou utajit a dát jim obtížné. U prvního těhotenství jsem netrpěla žádnými nevolnostmi ani únavou.

Trpím nechutenstvím a únavou

První kontrolu jsem absolvovala na začátku ledna 2017 a na ultrazvuku mi bylo potvrzeno těhotenství. Další kontrolu mám 23. ledna 2017. Bývá mi stále velmi nevolno hlavně po ránu. Trpím i velkým nechutenstvím. Jediné co dokážu jíst, jsou jablka a kiwi. Nohy mi zatím nenatékají a po zdravotní stránce se cítím zatím v pořádku, ale vím, že ještě všechno přijde s rostoucím bříškem. Můj manžel a synek jsou mi velkou oporou a velmi mi pomáhají.

Žádnou fotografii z  ultrazvuku zatím nemám, jelikož moje gynekoložka nic takového nedělá. Těším se tedy na první fotečku ve 12. týdnu těhotenství. Tam se možná dozvím i to, jestli čekáme holčičku nebo chlapečka. Já si přeji hlavně zdravé dítko a bezproblémové těhotenství, které přeji všem maminkám.

Přeji příjemný den,

s pozdravem Marcela Přikrylová

Podle deníčků maminek zpracovala Andrea Blažková.

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Přebalujte zdravě a hravě. Úspora pro Vaši peněženku může být až 15000 Kč.

Jednoduché použití bez žehlení, atraktivní designy, výroba dle návrhů samotných maminek - to vše splňují GaGa's pleny.

Kvalita prověřená maminkami je zaručena www.gagapleny.cz.

Gaga´s pleny našim rodičkám věnují balíček v hodnotě 600 Kč.

Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace 23 vitamínů, minerálů, DHA a EPA. Vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 µg), která je doporučovaná Světovou zdravotnickou organizací.

GS Mamavit Prefolin® DHA + EPA kapsle jsou zpracované speciální technologií DHA MMV Technology®, díky které nezanechávají rybí zápach a pachuť.
Kombinace vitamínů a minerálů, byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:
  • Období plánování těhotenství
  • Období těhotenství
  • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

http://www.mamavit.cz | http://www.gsklub.cz/c/pro-zeny/

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Medela

Medela

Švýcarská firma Medela nabízí vysoce kvalitní řadu pomůcek k podpoře kojení, vyráběnou na základě prováděných výzkumů nejen pro maminky, ale také pro profesionály. Kompletní Medela péče o kojení obsahuje sortiment: odsávání mateřského mléka, podávání mateřského mléka, péče o prsy, těhotenské prádlo, péče o mateřské mléko. Společnost Medela se tak snaží svými kvalitními produkty zpříjemnit ženám nejkrásnější období jejich života mateřství.

Medela věnuje každé mamince balíček s Medela pomůckami pro péči o prsy a manuální odsávačku - Ideální balíček již při nástupu do porodnice.

  • 1x manuální odsávačka Harmony light: Oblíbená 2-fázová odsávačka mateřského mléka, která byla vytvořena na základě technologie 2-fázového systému sání.
  • 1x balení (2 ks) Chrániče bradavek: Chrání bolavé a rozpraskané bradavky před nepříjemným kontaktem s prádlem. Pomáhá tak rychjelšímu hojení.
  • 1x hojivá mast Purelan 37 g: Hojivá mast k ošetření citlivých, bolavých či popraskaných bradavek.
  • 1x vzorkové balení (4 ks) vložek do podprsenky jednorázových: poskytují vyšší savost a vstřebatelnost díky novému absorbčnímu materiálu.
  • 2 ks hojivé Hydrogelové polštářky: léčí bolestivé a popraskané bradavky. Hydrogel obsažený v polštářcích pomáhá rychleji hojit ragády, udržuje bradavky optimálně hydratované aniž by byly vlhké.
  • 1 ks žlutá "kosmetická" Medela taštička
Weledea

Weleda

Weleda, dnes největší výrobce přírodní kosmetiky, dietetik a léčiv, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. Koupit je můžete na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, DM drogeriích, Rossmanu, Teta drogériích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Balíček pro rodičky bude obsahovat: 1x Těhotenský pěsticí olej na strie, 1x Olej na masáž prsů, 1x Olej na masáž hráze, 1x Mandlový krém na ruce, 1x Mandlový hydratační krém.

Motherhood

Motherhood

Značka Motherhood, dodavatel těhotenských polštářů se zdravotní certifikací, věnuje rodičkám spací pytle v hodnotě 700 Kč.

Spací pytle Motherhood rostou spolu s miminkem, lze je využít až do 1,5 roku. Délku pytle lze upravit pro miminko od 3-9 měsíců, při rozepnutí do 18 měsíců. Spací pytel je rozepínatelný po celém obvodu pro snadnou výměnu pleny během spánku.

Výrobky Motherhood vlastní atesty Oeko-Tex Standard jsou tedy vhodné pro citlivou dětskou pokožku. Více o produktech Motherhood najdete na www.motherhood.cz.

Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Představení maminek - 6/10/17. týden těhotenství - diskuze

Poradna

Sex s kondomom

| anonymkakak | 25.05.2024, 22:15

Dobry den, chcela by som sa opytat ci mozem byt tehotna. sex sme mali 12DC s kondomom 2x. mam cca 30-33 DC. kondom nebol poskodeny ale na druhy krat co sme skoncili sa mi zdalo ze na kondome nieco je.... uistil ma ze kondomy su v poriadku... hodinu na to som si zobrala ellaone. na 10 den po styku som si robila test a je negativny.

Dobrý den,

zde je pravděpodobnost otěhotnění opravdu mizivá.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | dnes, 16:18
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×