Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2017: Maminky obdržely dárky od sponzorů

Úspěšný seriál „Rodíme společně s BOL“ pokračuje! Maminky minulý týden obdžely část dárků od sponzorů Rodíme ONLINE 2017. Balíček obsahoval 3x vitamíny Mamavit Prefolin+DHA, kosmetiku Weleda (těhotenský pěstící olej na strie, olej na masáž prsů, olej na masáž hráze, mandlový krém na ruce, mandlový hydratační krém) a knihu Zdravé těhotenství. Barboru čeká druhotrimestrální screening a moc si přeje holčičku. Přítel ji udělal radost a koupil již postýlku pro miminko. Martina chce začít cvičit a navštěvovat předporodní kurz v porodnici. Už se nemůže dočkat, až ucítí pohyby miminka. Marcela navštívila o víkendu se synem a manželem maškarní ples. Dále nám také prozradila, že je její vášní četba knih.

Které společnosti věnují maminkám užitečné přípravky a potřeby pro miminka?

Gaga´s pleny
GS Mamavit
Medela
Weleda
Motherhood
Zdravé těhotenství

 

 

Které maminky se projektu účastní?

Barbora Martina Marcela

 

Inzerce

Barbora (20. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Ahoj,

tento týden jsem se nejvíc těšila do poradny, do které jsem měla jít ve středu. Bohužel mi volali z ordinace paní doktorky, že je paní doktorka nemocná a nemám-li žádné potíže, přeobjednají mě na příští týden. A protože já žádné větší potíže nemám, přeobjednat jsem se nechala. Jdu tedy do poradny příští týden ve středu a hned v pátek jdu na screening v druhém trimestru, takže budou pěkné fotečky a už se konečně dozvím pohlaví, i kdyby dítě křížilo nohy sebevíc. 

Balíček od sponzorů mi udělal velkou radost

Špatnou náladu mi spravil balíček z Babyonline, který mi v pondělí přišel. Byly v něm některé dárečky od sponzorů - vitamíny pro těhotné Mamavit, ty myslím hodně užiju. Neboť vitamíny před otěhotněním jsem nebrala vůbec a v prvním trimestru málo, protože jsem je vždycky vyzvracela. Takže teď budu mít aspoň dobrý pocit, že jsem vitamínově substituovaná. :) Dále byly v balíčku masážní olejíčky (těhotenský, na prsa a na hráz) a krémy Weleda. Z olejíčků měl největší radost přítel. Vrhl se mi na hráz jako divý a hned začal masírovat. Je doporučeno masírovat hráz cca od 34tt, to že jsme začali takto brzo doufám zaručí, že se při porodu nenatrhnu a nebude nutný ani nástřih. To bych si moc přála, ani ne tak kvůli bolesti, protože u prvního porodu mě nastřihávali a já si toho ani nevšimla. Ale jde mi spíš o následné hojení po porodu. Je to prostě diskomfort, který člověku na začátku mateřství moc nepřidá. A když nic, můžu se po těch masážích chlubit alespoň nejpružnější hrází v okolí. Jako poslední byla v balíčku publikace Zdravé těhotenství. Moc se mi líbí, protože je odlišná od běžných knih o těhotenství. Začínají mě bolet záda a sháněla jsem se po cvicích vhodných v těhotenství na záda a tady jsou. Takže jsem začala cvičit, aby se mi ulevilo. Z publikovaných receptů si také určitě něco uvařím.

Inzerce

Balíček od sponzorů

Co se stalo minulý týden

Minulý týden jsem zahájila pondělní večerní hysterii, že ještě nemám nic pro miminko. Začalo to poklidnou diskuzí s přítelem na téma výdaje v domácnosti. Kdo kolik platí a hlavně kdo kolik neplatí. :-) Nesnáším tyhle debaty: Já koupil 5 rohlíků a výběrovou šunku a ty jsi koupila 4 rohlíky a salám. Jako by to něco vyřešilo. No a někde mezi debatou o spotřebě vody a zašantročenou zubní pastou jsem se rozbrečela, že nemám pro miminko postýlku, oblečky a nic. 

Inzerce

Přítel mě překvapil novou postýlkou pro miminko

Z ofenzivy a útoku jsem skokem přešla do ubrečení a lítosti. To přítele přímo vyděsilo. Pokusil se mě uklidnit, že je ještě spousta času. Ale zkuste použít racionální argumenty na těhotenskými hormony nabitou ženu. Nakonec se sebral, že jde nakoupit něco k jídlu, jak jsme se původně domluvili. A víte, s čím se vrátil? S postýlkou. S miminkovskou krásnou postýlkou a s matrací u mě vyvolal další potoky slz. Postýlku hned smontoval a máme ji v našem pokoji. Hrozně mě tím dojal a udělal mi strašnou radost. Na postýlku často koukám a představuju si v ní miminko.

Postýlka pro miminko

Inzerce

Toník na lyžíchPreventivní prohlídky s klukama

Další dny se nic významného nebo zajímavého nedělo. Jen ve čtvrtek měli kluci preventivní prohlídky u pediatra. V únoru budou mít oba narozeniny, tak museli být vyšetřeni. Ještě je čeká odběr krve, tam si je ale vezmu jednotlivě, neboť očekávám velký vzdor a potíže. Oba najednou bych je tam nezvládla. Stejně to bude komplikované, když jsem těhotná a nemůžu nikoho pacifikovat a zalehávat. Toník snáší odběry strašně, to je vždy práce pro veškerý personál odběrové laboratoře. Jak to snáší Pepík, netuším, to uvidíme.

Co se děje v bříšku

Bříško roste, miminko kope, maminku pálí žáha a má zácpu. Držte palce, ať je to na pátečním screeningu holčička. Ani mi tak nejde o vytoužené pohlaví, sice jen je na mě doma už moc pinďourů. Jde mi spíše o to, že mám ohromný strach z toho, že miminko bude taky autista. Sice u holčiček se autismus také vyskytuje, ale pravděpodobnost výskytu u kluků je mnohem vyšší. Ptala jsem se na to, jaké je riziko, že miminko bude autista lékařů, když máme dva takové kluky. Kupodivu riziko není tak vysoké, jak by člověk čekal. Je ve hvězdách, jak se namixují naše geny, kdo bude mít jaký gen recesivní a jaký dominantní. Ale já osobně si myslím, že u případného kluka je riziko prostě větší. Proto držte palce, ať je to holka.

Loučím se Bára

Martina (13. týden těhotenství, čeká první miminko) 

Ahojky holky,

Začínám hledat cvičení

Za chvilku už se přehoupnu do druhého trimestru, a tak jsem si začala hledat cvičení pro těhotné. Představovala bych si nějakou kombinaci cvičení „na suchu“ a v bazénu, případně ještě s nějakými přednáškami. Zatím jsem si domů koupila podložku na cvičení a dvakrát až třikrát týdně cvičím gravid jógu podle videí na internetu a vždycky jsem tak krásně uvolněná. :)

Předporodní kurzy v porodnici

Zároveň už jsem se i informovala na předporodní kurzy, které se konají i v porodnici na Kladně, kde budu rodit. Jen je trochu nepraktický termín tři čtvrtky v měsíci a již od 13:30, takže tři dny dovolené jak pro mě, tak pro manžela. Dali bychom asi přednost intenzivnímu, třeba víkendovému kurzu, tak uvidíme, jestli se ještě nepodíváme jinde. Klasicky jako jinde jsou okruhy přednášek - o porodu, co si vzít do porodnice, porod na DVD, péče o novorozence, kojení a prohlídka prostor porodnice, pokojů atd.

Cvičím s knihou Zdravé těhotenství, pečuji o tělo s Weledou

Balíček od sponzorů

Zároveň nám dorazila i první část dárků za naše pisatelské úsilí a možnost podělit se s dalšími maminkami o to, jak naše těhotenství probíhá, a to moc děkuju. :)

Obdržela jsem knížku Zdravé těhotenství o zdravé výživě a cvičení v těhotenství, kde určitě najdu i další inspiraci ke cvičení, které už zkouším. Mám doma i gymnastický balon, tak další možnosti protažení. Pak tři balení GS Mamavit s hořčíkem, které beru už od začátku těhotenství, tak jen plynule navážu. A balíček kosmetiky od Weledy. Zatím používám na mazání těla po sprše kokosový olej, který krásně zvláční pokožku. Mám doma i těhotenský pěstící olej na strie, tak snad kombinace všeho vydrží až do porodu. :) Mám velkou radost i z oleje na masáž hráze, protože se chci pořádně připravit na porod a předejít tak zbytečným problémům a případně i nástřihu, když to půjde.

Jak se cítím?

Už se nemůžu dočkat, až konečně ucítím pohyby miminka, sice to ještě potrvá, ale bude to taková příjemná kontrola, že je vše v pořádku. :) Bříško pomalu roste, sice to zatím vidíme jen doma a v zimní bundě se to ztratí, ale hlavně, že těší nás. Někdy se mi udělá trochu špatně, ale to spíš jen večer, ale naštěstí nezvracím a stačí jen se trochu nadýchat na balkoně a hned je dobře. Tento týden jdeme už konečně na prvotrimestrální screening, tak držte palce, ať je vše v pořádku. :)

Martina

Marcela (9. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Dobrý den,

mám za sebou další mrazivý týden. V Brně se teploty celý týden hlavně v noci pohybovaly okolo - 16 stupňů celsia. Byla jsem proto ráda, že nemusím ráno chodit do práce jako můj manžel. 

Přišly dárky od sponzorů - Mamavit, Weleda a kniha Zdravé těhotenství

V pondělí jsem od pošty dostala balíček s vitamíny Mamavit a produkty Weleda. Značku Weleda mám velmi ráda. Krém na strie jsem používala již v prvním těhotenství. Příjemná měsíčková vůně mě velmi uvolňuje a uklidňuje. Krém na ruce i na pleť začínám také využívat. Krémy na prsa a masáž hráze využiji těsně před termínem porodu. Vitamíny Mamavit jsem si už rozdělila do krabičky s názvy dnů, abych si je nezapomněla každý den vzít. Knížku Zdravé těhotenství o správné výživě a cvičení v těhotenství moc ráda využiji. Sice jsem si ji zatím jen pročetla, ale budu určitě podle ní cvičit na gymnastickém míči.

Dárky od sponzorů

Bagr pro syna

V pondělí jsem také s manželem jela vyzvednout velký bagr pro synka, který mu zaplatil dědeček. Jé, to bylo slávy a radosti, celý týden se od bagříka ani nechtěl hnout. Zatím nemám žádnou fotku s bagříkem, ale určitě musím vyfotit a zaslat, abyste mohli podívat jakou neskutečnou radost z bagříka má. 

Marcela s FilípkemTěším se na léto, až si budu vyhřívat bříško na sluníčku

Ranní nevolnosti už mě postupně opouštějí, ale stále to není ono. Navíc mě trápí silné mrazy, při kterých chodím se synkem jen na malou procházku ven. Už se velmi těším na jaro a léto, to jsou moje nejoblíbenější měsíce. To už bude mnohem veselejší období, budu moci chodit se synkem na písek a já si budu moci vyhřívat bříško na sluníčku. Taky se těším, až začneme chodit na koupaliště a užívat si letní radovánky. Mě zima totiž naprosto nebaví a ubíjí. Já ani můj manžel nelyžujeme, a tak je to pro nás dlouhé období. Snažím se aspoň trochu chodit se synkem na boby, aby si aspoň užil on zimní radovánky. 

Mezi mé koníčky patří četba knih

Musím také zmínit, že chodím do knihovny, protože mezi mé koníčky patří četba knih. Můj oblíbený žánr knih je beletrie. Přečetla jsme snad všechny strhující romány o Africe. Mezi moje nejoblíbenější díla patří příběhy Bílé Masajky a Pod africkým sluncem. Moc ráda bych se jednou podívala do Afriky do Keni. Je to můj největší sen. Snad jednou se mi podaří si ho splnit. Momentálně čtu knihu s názvem Harém a je to další struhující drama o dívce, která byla v 9 letech prodána kupci a už v 14 letech s ním měla dítě. Je to velmi emotivní příběh. Ke čtení se snažím vést i synka Filípka. Čtu mu s manželem knížky vždy před odpoledním spaním a taky večer. Zatím tedy se nedá říct, že to poslouchá, protože u toho dělá ,,skopičiny", ale říkám si, aspoň slyší mluvené slovo. Nemám ráda rodiny, kde se dětem pustí tablet nebo cédéčko s pohádkou a hotovo. Zatím Filípkova nejoblíbenější knížka je O slepičce a kohoutkovi od Boženy Němcové. 

Maškarní ples

Víkend utekl jako voda. S tím rozdílem, že v neděli jsme byli na maškarním plese. Filípek se na něj moc těšil, protože jsem mu slíbila, že půjde za hasiče, což je momentálně jeho nejoblíbenější hrdina. Seriál Požárník Sam u nás musí aspoň jednou týdně být puštěn v televizi. Ze začátku se na maškarním trochu ostýchal a nechtěl se ode mě ani od manžela ani hnout, ale po chvíli se rozkoukal a už si podupával do rytmu písniček společně s dětmi. Sice se nezúčastnil žádné soutěže, ale i tak si myslím, že si to velmi užil. Musela jsme tedy alespoň já být "super" máma a zasoutěžit si, abych pro Filípka vyhrála lízátko. Byla to velká legrace a Filípek to vykládal i babičce a dědečkovi, když jsme přišli domů. Jeho slova zněla: „máma troubila na trubku." Ano bylo to tak. Měla jsem napodobit troubení na saxofon podle písničky, kterou pouštěl DJ. Bylo to velmi legrační. Já jsem svým způsobem exhibicionistka, takže mně to nedělalo žádný problém. Když jsem potom dostala za odměnu lízátko, tak jsem byla velmi šťastná, že ho můžu dát Filípkovi, který po něm celý maškarní ples toužil.

Maškarní ples

V pondělí jdu na kontrolu ke gynekoložce, tak se už velmi těším, co mi řekne. Už bych se měla i objednat na velký screening, na který se moc těším.

Moc se těším na další týden plný zážitků, o které se s vámi ráda podělím. 

Marcela

Podle deníčků maminek zpracovala Andrea Blažková.

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Přebalujte zdravě a hravě. Úspora pro Vaši peněženku může být až 15000 Kč.

Jednoduché použití bez žehlení, atraktivní designy, výroba dle návrhů samotných maminek - to vše splňují GaGa's pleny.

Kvalita prověřená maminkami je zaručena www.gagapleny.cz.

Gaga´s pleny našim rodičkám věnují balíček v hodnotě 600 Kč.

Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace 23 vitamínů, minerálů, DHA a EPA. Vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 µg), která je doporučovaná Světovou zdravotnickou organizací.

GS Mamavit Prefolin® DHA + EPA kapsle jsou zpracované speciální technologií DHA MMV Technology®, díky které nezanechávají rybí zápach a pachuť.
Kombinace vitamínů a minerálů, byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:
 • Období plánování těhotenství
 • Období těhotenství
 • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

http://www.mamavit.cz | http://www.gsklub.cz/c/pro-zeny/

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Medela

Medela

Švýcarská firma Medela nabízí vysoce kvalitní řadu pomůcek k podpoře kojení, vyráběnou na základě prováděných výzkumů nejen pro maminky, ale také pro profesionály. Kompletní Medela péče o kojení obsahuje sortiment: odsávání mateřského mléka, podávání mateřského mléka, péče o prsy, těhotenské prádlo, péče o mateřské mléko. Společnost Medela se tak snaží svými kvalitními produkty zpříjemnit ženám nejkrásnější období jejich života mateřství.

Medela věnuje každé mamince balíček s Medela pomůckami pro péči o prsy a manuální odsávačku - Ideální balíček již při nástupu do porodnice.

 • 1x manuální odsávačka Harmony light: Oblíbená 2-fázová odsávačka mateřského mléka, která byla vytvořena na základě technologie 2-fázového systému sání.
 • 1x balení (2 ks) Chrániče bradavek: Chrání bolavé a rozpraskané bradavky před nepříjemným kontaktem s prádlem. Pomáhá tak rychjelšímu hojení.
 • 1x hojivá mast Purelan 37 g: Hojivá mast k ošetření citlivých, bolavých či popraskaných bradavek.
 • 1x vzorkové balení (4 ks) vložek do podprsenky jednorázových: poskytují vyšší savost a vstřebatelnost díky novému absorbčnímu materiálu.
 • 2 ks hojivé Hydrogelové polštářky: léčí bolestivé a popraskané bradavky. Hydrogel obsažený v polštářcích pomáhá rychleji hojit ragády, udržuje bradavky optimálně hydratované aniž by byly vlhké.
 • 1 ks žlutá "kosmetická" Medela taštička
Weledea

Weleda

Weleda, dnes největší výrobce přírodní kosmetiky, dietetik a léčiv, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. Koupit je můžete na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, DM drogeriích, Rossmanu, Teta drogériích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Balíček pro rodičky bude obsahovat: 1x Těhotenský pěsticí olej na strie, 1x Olej na masáž prsů, 1x Olej na masáž hráze, 1x Mandlový krém na ruce, 1x Mandlový hydratační krém.

Motherhood

Motherhood

Značka Motherhood, dodavatel těhotenských polštářů se zdravotní certifikací, věnuje rodičkám spací pytle v hodnotě 700 Kč.

Spací pytle Motherhood rostou spolu s miminkem, lze je využít až do 1,5 roku. Délku pytle lze upravit pro miminko od 3-9 měsíců, při rozepnutí do 18 měsíců. Spací pytel je rozepínatelný po celém obvodu pro snadnou výměnu pleny během spánku.

Výrobky Motherhood vlastní atesty Oeko-Tex Standard jsou tedy vhodné pro citlivou dětskou pokožku. Více o produktech Motherhood najdete na www.motherhood.cz.

Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Maminky obdržely dárky od sponzorů - diskuze

 • Barčo
  Tak dnes jsem si to přečetla i já,bo mě zajímali dárečky.Ale nakonec bylo zajímavější co všechno si prožila.A těším se až uvidíš tu tvoji Marii Terezii na UZ.
  Kde tedka pracuješ?Furt tam?
  Honafa   | 24.01.2017 16:11:14 | Reakcí: 3, poslední: 25.01.2017 06:43:03
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: Barčo
   Já to propaguju jako divá a ty si to přečteš kvůli dárečkům od sponzorů jo      
   Teď jsem byla nakoupit nějáké miminovské oblečky a vyhlídla jsem si tam krásné šatečky a čelenku. POkud se potvrdí holka hned jí to tam půjdu koupit.
   Pracuju pořád stejně, na odběrně krve. Ale kdyby jsi četla všechny deníčky rodíme věděla by jsi že jsem na neschopence    
   samickasmladyma   | 24.01.2017 18:26:23
   Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE: Barčo
    Jo aha.No nečtu,bo mám k tomu své důvody.Jinak jsem se ptala ,protože jsem myslela,že by jsi jim tu krev mohla vzít ty.Ale říkala jsem si,že asi nepracuješ coby těhotná na takovém šíleném místě,kde by tě někdo mohl ohrozit jehlou.Nebo,kde by jsi musela někoho zalehnout.
    Honafa   | 24.01.2017 21:22:03
    Reagovat | URL příspěvku
    • \
     RE: Barčo
     Holky u ás na odběrně svým dětem krev berou. Já ale vůbec nevím proč do Toníka nejsem vůbec schopná píchnout. Mě se hned začne točit hlava....jsem nějáká citlivá. A hlavně ho nikdo nepodrží jako já. Ale půjdeme na odběry tam kde jsem pracovala, holky tam znám a toník je zná. A půjdem tam mimo odběrovou dobu at je čas a prostor je tam pacifikovat :-)
     ps. Já rodíme online nikdy před tím taky nečetla :-)
     samickasmladyma   | 25.01.2017 06:43:03
     Reagovat | URL příspěvku
 • Vzkaz Martině
  Tak já si ten první komentář napíšu sama :-)
  Četla jsem, že Martina se shání po těhotenském plavání a cvičení. Koukala jsem že jsi z Dolních Břežan. Nevím jestli to pro tebe není moc daleko, ale je to jediné o čem tady v okolí vím (je to sranda, ale bydlím kousek). Tak v Plaveckém bazénu Jedenáctka na Chodově jsou lekce pro těhotné přesně takové jaké jsi psala. Myslím, že každý čtvrtek večer.
  Papa
  Bára
  samickasmladyma   | 24.01.2017 12:04:18 | Reakcí: 1, poslední: 25.01.2017 12:27:43
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: Vzkaz Martině
   Ahoj,

   moc děkuju za doporučení, už jsem tam byla několikrát v sauně ještě před těhotenstvím, ale v bazénu zatím ne, určitě juknu :)
   Sarqueny   | 25.01.2017 12:27:43
   Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobrý den. Syn byl na třetí dávce hexavakciny má 12 měsíců a od té doby už 6 dni je stále plačtivý. Nechce si moc hrát jen pláče a plazi se zámnou chce nosit stále. K ostatním členům rodiny je jen chvíli u nich jinak stále chce ke mě. Myslíte že to může být ztoho očkování reakce? Přejde to nebo zda není nemocný nějak. Jindy takový nebyl před očkováním normálně si hrál byl v pohodě nechtěl tolik se nosit. Ale tedkom furt a každý den pláč. Děkuji. Hezký den.

Dobrý den,

může to být souhra okolností, reakce po očkování je max. 2 dny, očkování mohlo vyprovokovat nějakou virózu, která nemá jiné příznaky, neprořezávají se nějaké zoubky?

Kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | dnes, 08:47
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×