Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2017: Barbora zná pohlaví miminka

Úspěšný seriál „Rodíme společně s BOL“ pokračuje! Barbora minulý týden absolvovala návštěvu poradny a druhotrimestriální screening. Její přání bylo mít holčičku, splnilo se jí a nebo to bude opět kluk? Martina byla na kontrolní prohlídce u obvodní lékařky a vydala se s manželem na prohlídku do Ústavu pro péči o matku a dítě do Podolí. Radostnou novinu již oznámila kamarádkám a rodině. Marcele se ranní nevolnosti pomalu začínají uklidňovat a objednala se na screening. Zaslala nám tip na garáž z ruliček od toaletního papíru.

Které společnosti věnují maminkám užitečné přípravky a potřeby pro miminka?

Gaga´s pleny
GS Mamavit
Medela
Weleda
Motherhood
Zdravé těhotenství

Které maminky se projektu účastní?

Barbora Martina Marcela

 

Barbora (21. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Ahoj,

minulý týden jsem absolvovala návštěvu poradny a druhotrimestriální screening. Byla jsem nervózní už od neděle a večer se to ještě více zkomplikovalo. Toník začal šíleně kašlat, zvracet a měl rýmu. Nechala jsem si ho doma a řešila jsem, kam ho dám v době, kdy budu muset jít k lékařům, protože s ním se moc nikam jít nedá. Nakonec jsem domluvila hlídání u mojí mamky.

Inzerce

Návštěva v těhotenské poradně

V noci na středu jsem nemohla dospat, protože mě čekala návštěva v těhotenské poradně. V obchodě u nás na náměstí jsem si vyhlídla krásné růžové šatičky s mašličkou do vlasů. Řekla jsem si, že pokud to bude holčička, koupím jí je a budu si jí pořád pěkně strojit. Před poradnou jsem ještě zašla za holkami do práce, pracovala jsem na poliklinice. Popřáli mi hodně štěstí a celá rozklepaná jsem vyrazila na gynekologii.

Nikdo v čekárně nebyl, takže jsem šla hned na řadu. Následovalo klasické zvážení, změření tlaku a sestřička by ráda provedla i kontrolu moči. Já jsem v tomto ale dost nespolupracující pacient a moč zásadně zapomínám. Poté jsem šla k paní doktorce. Nejdříve proběhlo vaginální vyšetření, tam vše v pořádku a potom jsem šla na ultrazvuk. Věděla, že jsem celá nedočkavá na pohlaví, takže zkoukla srdeční akci a ostatní důležité ukazatele kondice miminka. Neboť jak mi řekla minule, zjišťovat pohlaví je sice pěkná věc, ale kdyby nebyla akce srdeční, je to trošku zbytečné. Veselá to paní doktorka že?  :-)

Inzerce

Sakra, on je to KLUK!

Chvilku mi jezdila ultrazvukem po břiše, zaměřovala a vyřkla ortel: ,,Vidíte tady ten stín? Tak to je pinďík.“ A mně jen proběhlo hlavou: ,,Sakra, on je to KLUK!“ Musela jsem se zatvářit dost divně, protože mě paní doktorka pohladila po ruce a řekla mi, že mám ještě půlku těhotenství na to, se s tím smířit a uvidím, že kluci jsou fajn. 

Překvapení pro přítele

Překvapení pro přítele

Naštvaná a zklamaná jsem šla za holkami do práce, kde jsem jim novinu ohlásila. Tvářili se, jako bych jim řekla, že někdo umřel. Pak nasadily povzbuzující úsměvy a řekly, že kluci jsou fajn.  Doma jsem připravila překvapení pro přítele. Koupila jsem modrý dudlík, malou modrou dárkovou taštičku a dudlík jsem pověsila v taštičce na kliku dveří od bytu.  Aby hned jak přijde, ještě na chodbě si taštičku otevřel a viděl, že čekáme kluka. On to ale vůbec nepochopil. Přišel, v ruce taštičku, a udiveně hlásil, že nám někdo pověsil na dveře dudlík a že nechápe, kdo by to mohl být. Ještě jsem zkusila naznačovat. Ale ani ťuk. A jak jsem byla napružená a tenzní, zařvala jsem na něj, že čekám kluka a tohle to mělo oznámit.  Na to vyskočili i kluci, co si hráli na PC. Pepík se začal šíleně radovat, protože bráchu chtěl. Toník chtěl sestřičku, takže začal brečet. Řekla jsem mu, že kluci jsou fajn. Přítel měl radost, nebo kvalitně dělal, že má radost. Objal mě a opusinkoval.

Inzerce

Screening v druhém trimestru

V pátek mě čekal screening v druhém trimestru. Na ten už jsem se nějak zvlášť netěšila, brala jsem to jako nutnost. Šel se mnou i přítel. Moc na pobíhání se mnou po doktorech není a původně se mu jít moc nechtělo. Musela jsem ho přemlouvat, ale nakonec šel a byl za to rád. 

Bára na druhotrimestristrálním screeningu

Inzerce

V čekárně jsme strávili přes hodinu času, takže jsme si aspoň dělali společnost. Pan doktor byl moc milý a vstřícný. Lehla jsem si v ordinaci na lehátko, přítel si sedl na křesílko. Doktor mi ultrazvukem jezdil po břiše. Před námi byla velká obrazovka, kde bylo vidět vše z mého břicha, konkrétně tedy plod. ? Pan doktor popisoval vše, co vidíme i v jakém to je stavu. K popisu stavu používal slova jako perfektní a super. A já jak jsem se koukala na toho malinkatého chlapečka, uvnitř mého břicha, jak hýbe ručičkama, otvírá pusinku a vrtí se, jsem si uvědomila, že je to stejně zázrak. Že z naprostého nic, přímo ve mně vzniká něco tak propracovaného a dokonalého. A kluk se nerovná autista, je to sice chabá útěcha, ale třeba bude v pořádku. A i kdyby nebyl, naši kluci mají svoje mouchy, někdy bych je nejraději zabila, někdy bych nejraději utekla, někdy bych nejraději zabila sebe, ale někdy jsou to úplně nejúžasnější kluci, které znám a jsem ráda za to, jací jsou. Neboť oni nejsou jen autisté, oni jsou každý individualita, každý prostě běžný kluk se svými plusy a mínusy. 

Návštěva sauny a víkend bez kluků

 Ale vraťme se do ordinace a ke screeningu. Vše co šlo zkontrolovat bylo zkontrolováno a je to v absolutním pořádku. Miminko váží 400 g, tedy 14 uncí. Placenta i všechny pupečníkové tepny také v pořádku. Přítel byl nadšený, že mohl miminko vidět. Vůbec si nepředstavoval, že to bude tak zajímavé. Po vyšetření jsme si zašli na oběd a potom do sauny, trošku si oddychnout. Přítel vzal oddychování z gruntu a při prvním odpočinku na lehátkách zhruba po půlhodině přerušovaného saunování na zbytek doby usnul.

Víkend byl tentokrát bez kluků, takže jsme ho celý prováleli. 

Papa,

Bára

Martina (14. týden těhotenství, čeká první miminko) 

Ahojky holky,

Kontrola u praktické lékařky

tak jsme se konečně dočkali. :) Dali jsme si na pátek volno, vzala jsem to při jednom ještě na kontrolu k praktické lékařce na všeobecné vyšetření, měření tlaku a natočení EKG. Naštěstí měli volno mezi objednanými, tak jsem se nedostala cíleně mezi kašlaly.

Prvotrimestrální screening

První vyšetření tedy dopadlo v pořádku, a když jsem se vrátila domů, vydali jsme se s manželem na prohlídku do Ústavu pro péči o matku a dítě do Podolí, protože u mého doktora nemají tak specializované pracoviště na provádění tohoto velkého ultrazvuku. Hned v recepci nám sestřička řekla, že odvolali dva doktory, kteří tu měli být a že zbývá jen jeden, proto si docela počkáme. No co, když už máme volno, tak to vydržíme, stejně nás nebylo na kdy přeobjednat, protože jsme to měli už těsně před začátkem druhého trimestru.

Skočili jsme si tedy na něco na mls do místní kantýny a kupodivu jsme se dostali na řadu jen asi 10 minut po skutečném času objednání, což při počtu maminek v čekárně byl skoro zázrak. :)

Bohužel jediný pan doktor, co zbyl na všechny vyšetření, byl docela mrzout, tak nám vyšetření trochu znepříjemnil, protože ani neřekl, co je na papíru, který jsme dostali s výsledky, jen na základě demografických ukazatelů, že je vše v pořádku. Tak alespoň že tak, doma jsem si pak co šlo, našla na internetu, abych vůbec věděla, co se tam píše. Příští týden ve čtvrtek jedu zase za svým doktorem do Benešova, tak už se těším, až mi dá do souvislosti všechny výsledky.

Ale každopádně vyšetření bylo moc krásné. :) Prďole už má 7 cm, stáří 13+0tt, byly vidět krásně ručičky i nožičky, viděli jsme i plný močový měchýř, maličká střívka, poslechli jsme si tlukot srdíčka a že bylo jako zvon! :)

Foto z ultrazvuku

Manžel mě celou dobu držel za ruku a myslím, že se mu první prohlídka miminka moc líbila, prý měl i trochu vlhké oči, ale je to chlap, tak to bylo určitě ze vzduchu. :D

Oznámení kamarádům, rodičům a v práci

V sobotu jsem vyrazila s kamarádkami na pár koktejlů do baru, abych jim sdělila radostné zprávy. Samozřejmě hned u objednání prvního nealko koktejlu jsem byla podezřelá a sranda typu, že jsem autem, mi neprošla. :) Posezení se nakonec protáhlo na 5 hodin, spoustu povídání, skvělých rad do mateřství, na nákup kočárku a dalších užitečných drobností. V neděli jsme zašli na večerní posezení k rodičům, ukázat nový obrázek, popovídat, co je nového s miminkem. Od pátku už můžou oznamovat, že budou babička s dědečkem, tak se zprávy šíří všemi směry. :) A v pondělí to budu oznamovat v práci, tak snad budou mít všichni radost, ale to až v dalším deníčku. :)

Martina

Marcela (10. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Dobrý den, 

tak tu máme opět další týden a je čas na pravidelnou informaci o uplynulém týdnu. Minulé pondělí jsem byla s manželem na kontrole u gynekoložky. 

Týdny se táhnou jako voda

S miminkem je všechno v pořádku, a tak jsem se hned objednala na screening. Na screening jdu 15. února, tak už bych mohla mít fotečku, i bych se mohla dozvědět, jestli čekám holčičku nebo chlapečka. Moje ranní nevolnosti se pomalu začínají uklidňovat. Minulý týden se toho moc neudálo, tak se nemůžu příliš rozepisovat. Týdny se táhnou jako voda. Máme před sebou malování kuchyně, protože vymalování jídelny dopadlo na jedničku. Až bude vše uklízené a nastěhované, tak ráda přidám fotečky. 

Smogový stav v Brně

S Filípkem chodím na kratičké procházky, protože v Brně byl vyhlášen smogový stav a nedoporučují malým dětem chodit ven. Myslím si, že si dovedete představit, co je to za práci udržet dvouleťáka doma. Vymýšlím tedy různé hry, ale moc ho to nebaví. Můj Filípek nejraději sedí na židli a dělá, že řídí autobus. Můj brácha je totiž řidič u dopravního podniku a občas s ním jedeme na konečnou, kde ho posadí za volant a on si s ním může točit, to se mu velmi líbí.

Těším se na léto

Koupila jsem si ve středu kraťasy na léto, až mi poroste bříško, abych měla co na sebe. Raději jsem si koupila i o číslo větší, protože se říká, že druhé miminko dělá větší bříško. No uvidíme, jak to bude. Na léto se moc těším, ale to myslím píšu v každém deníčku. Můj manžel o víkendu předělával elektřinu v kuchyni a náš dům je dost zajímavý v tom, že když se odpojí dráty v kuchyni, nejede elektřina o patro výš, kde máme ložnici. Já tomu tedy tak dobře nerozumím, ale musím si teď natáhnout prodlužovací šňůru z jiného pokoje, abych si v noci mohla číst.

Garáž z ruliček od toaletního papíru

O víkendu jsem se trápila s menším nachlazením a taky jsem vyrobila pro Filípka garáž z ruliček od toaletního papíru. Přikládám tedy pár foteček.

Garáž z ruliček od toaletního papíru Garáž z ruliček od toaletního papíru

To bude tak vše, co se u nás událo. Snad nadcházející týden bude pestřejší.

Marcela

Podle deníčků maminek zpracovala Andrea Blažková.

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Přebalujte zdravě a hravě. Úspora pro Vaši peněženku může být až 15000 Kč.

Jednoduché použití bez žehlení, atraktivní designy, výroba dle návrhů samotných maminek - to vše splňují GaGa's pleny.

Kvalita prověřená maminkami je zaručena www.gagapleny.cz.

Gaga´s pleny našim rodičkám věnují balíček v hodnotě 600 Kč.

Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace 23 vitamínů, minerálů, DHA a EPA. Vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 µg), která je doporučovaná Světovou zdravotnickou organizací.

GS Mamavit Prefolin® DHA + EPA kapsle jsou zpracované speciální technologií DHA MMV Technology®, díky které nezanechávají rybí zápach a pachuť.
Kombinace vitamínů a minerálů, byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:
  • Období plánování těhotenství
  • Období těhotenství
  • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

http://www.mamavit.cz | http://www.gsklub.cz/c/pro-zeny/

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Medela

Medela

Švýcarská firma Medela nabízí vysoce kvalitní řadu pomůcek k podpoře kojení, vyráběnou na základě prováděných výzkumů nejen pro maminky, ale také pro profesionály. Kompletní Medela péče o kojení obsahuje sortiment: odsávání mateřského mléka, podávání mateřského mléka, péče o prsy, těhotenské prádlo, péče o mateřské mléko. Společnost Medela se tak snaží svými kvalitními produkty zpříjemnit ženám nejkrásnější období jejich života mateřství.

Medela věnuje každé mamince balíček s Medela pomůckami pro péči o prsy a manuální odsávačku - Ideální balíček již při nástupu do porodnice.

  • 1x manuální odsávačka Harmony light: Oblíbená 2-fázová odsávačka mateřského mléka, která byla vytvořena na základě technologie 2-fázového systému sání.
  • 1x balení (2 ks) Chrániče bradavek: Chrání bolavé a rozpraskané bradavky před nepříjemným kontaktem s prádlem. Pomáhá tak rychjelšímu hojení.
  • 1x hojivá mast Purelan 37 g: Hojivá mast k ošetření citlivých, bolavých či popraskaných bradavek.
  • 1x vzorkové balení (4 ks) vložek do podprsenky jednorázových: poskytují vyšší savost a vstřebatelnost díky novému absorbčnímu materiálu.
  • 2 ks hojivé Hydrogelové polštářky: léčí bolestivé a popraskané bradavky. Hydrogel obsažený v polštářcích pomáhá rychleji hojit ragády, udržuje bradavky optimálně hydratované aniž by byly vlhké.
  • 1 ks žlutá "kosmetická" Medela taštička
Weledea

Weleda

Weleda, dnes největší výrobce přírodní kosmetiky, dietetik a léčiv, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. Koupit je můžete na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, DM drogeriích, Rossmanu, Teta drogériích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Balíček pro rodičky bude obsahovat: 1x Těhotenský pěsticí olej na strie, 1x Olej na masáž prsů, 1x Olej na masáž hráze, 1x Mandlový krém na ruce, 1x Mandlový hydratační krém.

Motherhood

Motherhood

Značka Motherhood, dodavatel těhotenských polštářů se zdravotní certifikací, věnuje rodičkám spací pytle v hodnotě 700 Kč.

Spací pytle Motherhood rostou spolu s miminkem, lze je využít až do 1,5 roku. Délku pytle lze upravit pro miminko od 3-9 měsíců, při rozepnutí do 18 měsíců. Spací pytel je rozepínatelný po celém obvodu pro snadnou výměnu pleny během spánku.

Výrobky Motherhood vlastní atesty Oeko-Tex Standard jsou tedy vhodné pro citlivou dětskou pokožku. Více o produktech Motherhood najdete na www.motherhood.cz.

Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Barbora zná pohlaví miminka - diskuze

Poradna

Dobrý den, prosila bych o radu mám nepravidelně cykly rozmezí 31-50 ovulaci mám 20 dní od poslední menstruace. Poslední menstruace byla 17.3. 4.4 byl na ultrazvuku vidět folikul nebylo řečeno kolik měřil nic jen že tam je 7.4 pozitivní ovulační test Atén den i pohlavní styk dne 9.4 jsem byla znova na gynekologii a bylo mi řečeno že ovulace probíhá byla vidět tekutina. Dne 19.4 slabý zašpinění předpokládám že nidace když 20.4 byl pozitivní těhotenský test. Dne 22.4 jsem byla na krvy jako samoplatce to bylo 40.33 dne na pohotovosti dne 28.4 jsem začala špinit hnědé nebylo ani na vložku gestační váček odpovídal 5 týdnů ale nikdo se neptal zda je menstruace pravidelná. Podle mých výpočtu když byla ovulace 7.4 s 20 denim zpožděním tak můj výpočet je že jsem byla 3+1 dne 30.4 kontrola u gynekologa tam též odpovídal váček 5tydnu ale zase se nikdo neptal zda je pravidelná nebo kdy byla ovulace nebo jestli ovulace není zpožděná .pak další špinění ale červená krev bylo
na pohotovosti dne 5.5 podle ultrazvuku byl váček 5+5 takže povyrostl podle mě byl stále úroveň kolem 4 týdne ale byl bez žloutkového váčku dne 15.5 byly kontrola u me gynekoložky a ultrazvuk odpovídal stále 5+ byla jsem poslána na kontrolu do nemocnice za je to na revizi 15.5 na pohotovosti váček údajně 6+2 ale stále bez plodů a bez žloutkového váčku ale nikdo nepočítal to že můžu mít nepravidelnou menstruaci nebo ovulaci o 20 dní od poslední menstruace .moje otázka zní jít na revizi nebo počkat jestli se ještě objevy nikdo nebral ani krev na hcg takže se neví hodnota mohly už od začátku váček blbě změřit. Podle ultrazvuku Nebo tím že mám nepravidelný cykly tak by se neshodovaly s datem menstruace a nepočítá se pak to podle ultrazvuku jinak než u běžné pravidelně menstruace a ovulace co je pak v půlce cyklu jen nechci jít na potrat zbytečně chci mít jistotu že jsem udělala vše revize dne 24.5 děkuji za odpověď

Dobrý den,

takto se to obtížně posuzuje, nicméně před provedením revize by stejně měl být proveden ještě kontrolní ultrazvuk, takže pokud tam nebudou již bezpečně patrné embryonální struktury, tak těhotenství prosperující s největší pravděpodobností není a revize je v takovém případě potenciálně na místě, o všem ale rozhodujete s lékařem, který Vás má možnost vyšetřit, nikoliv v rámci internetové poradny.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 18.05.2024, 16:41
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×