Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2017: Martina čeká kluka, Marcela zařizuje dětský pokojíček, Barbora se svěřila, jak prožívá těhotenství.

Úspěšný seriál „Rodíme společně s BOL“ pokračuje! Barbora je poslední dobou roztěkaná, roztržitá a velice nesoustředěná. Minulý týden nabourala auto a aby toho nebylo málo, zabouchla si i klíče v autě. Svěřila se nám také, co ji aktuálně trápí: bolest, tvrdnutí břicha a křeče do lýtek. Martina zná konečně pohlaví svého miminka - bude to kluk! Prozatím se rozhodla, že vzhledem ke zkrácené pracovní době bude v práci pokračovat. O víkendu vyrazila s manželem a kamarády na vepřové hody do Modřan a na thy na Náplavce. Marcela díky Babyonline navštívila opět fyzioteraputku. Začíná zařizovat nový dětský pokoj, který byl dříve pracovnou manžela a odkládací místností. Slunečné dny tráví na zahrádce a vymýšlí, jak ji předělat na dětský ráj. Víkendovým výletem byly Slavnosti vína a mandloní v Hustopečích.

Které společnosti věnují maminkám užitečné přípravky a potřeby pro miminka?

Feminella Hereditum
GS Mamavit
Pink or Blue
Rotarix
Synflorix

Které maminky se projektu účastní?

Barbora Martina Marcela

 

Barbora (29. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Ahoj,

Inzerce

minule jsem povídání zakončila tím, jak si přítel vezme kluky na chatu a Toník bude poprvé beze mě a s přítelem delší dobu. Bála jsem se, jak to zvládne. No musím říct, že vědět, že to zvládne takhle dobře, chodím si večer na kafíčko s kamarádkami a na chatu jede beze mě už dávno. Místo toho jsem stále doma a pečuji o jeho psychické blaho. Když odjeli, několikrát jsem volala, jak to Toníček zvládá, jestli nepláče apod. A dostalo se mi informací, že zrovna spokojeně stříhá živý plot, spokojeně se najedl a spokojeně si užívá. Večer jsem trnula hrůzou, jak zvládli uspávání, je zvyklý jen ode mě. Telefon mi ale nikdo nezvedal a mně se proháněly hlavou černé myšlenky a představy, co za horory se tam asi děje. Ráno, když se ráčili probudit, mi překvapený přítel sdělil, že on usnul už někdy v 7 a Toník prý při pevnosti Boyard nebo tak nějak. Jsem hrdá, že to beze mě tak krásně zvládli, ale i trochu utrpěl můj pocit nepostradatelnosti. Ale ihned to přebil příjemný pocit, že je tam můžu bez obav vyslat v létě i na delší dobu.

Moje roztržitost zapříčinila nabourání auta

Týden jsem začala těhotenskou roztržitostí. Jsem poslední dobou roztěkaná, roztržitá a velice nesoustředěná. Takže se mi povedlo nabourat auto. V podzemních garážích v nákupním centru jsem ne jednou, ale dokonce třikrát nabourala auto o ten samý sloup. Nevytočila jsem zatáčku a ohla jsem zadní dveře o sloup. Zůstala jsem vzpříčená v ohybu zatáčky. Proto jsem zacouvala, jinak natočila kola a pokusila jsem se projet. Podařilo se mi vyprostit až na čtvrtý pokus a zlikvidovala jsem zadní dveře. Jsou zralé na kompletní výměnu. A protože jsem to já, na celou událost jsem zapomněla. Až přítel když viděl moje auto, mi to připomněl otázkou, co se proboha stalo. Moje udivené: ajoooo, já úplně zapomněla, že jsem trošku škrábla auto, ho dost rozhodilo.

Inzerce

Zabouchnuté klíče v autě

V úterý bylo pokračování mé těhotenské neschopnosti. Už dávno jsme ztratili druhý klíček od auta. A nedávno se rozbilo dálkové ovládání u toho, co máme. Takže auto se musí zamknout přidržením čudlíku zamykání v autě. Potom když několikrát zapípá auto zavřít a ono se uzamkne. Základ této metody je, nezapomenout v autě klíč. Neboť tím se potom manuálně normálně auto odemkne. Asi již tušíte, co se stalo mně. Když jsem jela pro Tondu do školy, klíč jsem si v autě zabouchla. Spolu s kabelkou, ve které jsem měla telefon, peníze i doklady. Naštěstí aspoň klíče od bytu jsem měla v kapse. Doma jsem to volala příteli z Toníkova mobilu, ten si myslel, že už jsem se asi definitivně zbláznila. Ale moc mi pomohl. Zavolal do pojišťovny a na asistenční službu a vše zařídil, takže auto i kabelku už jsem měla za pár hodin. Jen pán z asistenční služby, když přijel k mému vozu, se na zdemolované a uzamčené auto dosti obdivně podíval. Na přítele se podíval soucitně a na mě radši vůbec. 

Víkend strávený na chatě

O víkendu jsme neměli kluky, takže tradičně cesta na chatu. Jeli jsme objížďkou, kterou jsme nazvali porodní cesta. Pokud budu přenášet, tak si myslím, že stačí párkrát projet sem a tam a porod se rozběhne. Hrozně hrbolatá cesta a prudce z kopce. Úplně mi vytryskly slzy, když jsme po ní jeli a břicho tvrdlo jako divé.

Inzerce

Na chatě přítel pracuje na postavení koupelny a záchodu. Koupelna tam není vůbec, myjeme se dešťovou vodou u sudu a na WC chodíme do kadiboudy. Ale když si tam přivedl rozmazlenou městskou holku ze sídliště, velice brzo si všiml, že bez koupelny a funkčního WC to nepůjde. Hlavně když tam mám jezdit po porodu a s miminkem. Takže chudák maká a maká. Já dala dohromady konečně pořádně kočárek. Složila jsem ho a otřela konstrukci. Co se dalo vyprat, jsem vyprala a nafoukla kolečka. S výsledkem jsem spokojená. Jen jsem rozbila košíček na podvozku, takže tento nedostatek budu muset vymyslet alternativně. Zbytek pobytu jsem prolenošila.

A jak prožívám těhotenství?

Už mě to štve. Napíši vám, co mě aktuálně trápí: stále mě bolí a tvrdne břicho. Mám šílené tlaky na spodek a bodavou bolest vystřelující do pochvy. Bolí mě kyčle a celá pánev. V noci mám šílené křeče do lýtek. Zdají se mi hororové sny. Díky bolestem, častému močení, snům, diskomfortu z velkého bříška a nadměrně kopavému plodu nemůžu vůbec spát. Jsem protivná, podrážděná a strašně tenzní. Přestávám mít chuť na sex a nebojím se to otráveným tónem příteli sdělit. Mám citlivá a bolavá prsa. A jako bonus mám od tohoto týdne hemeroidy. Občas trpím taky dušností. 

Inzerce

Jak se tak valím světem, přijdu si už polomrtvá. Bohužel tuším, že až toto řeknu v poradně, kterou mám příští týden, tak si má lékařka jen poznamená do dokumentace: fyziologický průběh těhotenství.

V hlavě mi běhají dva rozporuplné proudy myšlenek. V prvním proudu hrozně prahnu po miminku. Těším se, až bude venku, až si ho pomazlím a popusinkuji. Těším se na porod a hlavně až bude za mnou. Představuji si přítele a kluky s novým miminkem, jak se všichni mazlíme na louce zalité sluncem. Krása, těším se.

V druhém proudu myšlenek leží v postýlce uřvané mimino. Kluci leží na zemi a řvou. Přítel je v práci nebo doma protivný a unavený. Já jsem nevyspalá a snažím se to vše zvládnout. Přitom si léčím svá bolestivá, nehojící se poporodní poranění. Není to krása, prosím, ať tam dítě ještě zůstane.

A tímto negativním zakončením se s vámi loučím. Příští týden mě čeká poradna a screening ve 3. trimestru. Už se těším.

Ahoj, Bára

Martina (22. týden těhotenství, čeká první miminko) 

Ahojky holky,

Bude to kluk!

tento týden se nesl ve znamení velkých změn. Ve čtvrtek jsem jela do Benešova do poradny, kde mi pan doktor udělal opět ultrazvuk. Miminko mělo opět zkřížené nožky, tak i když jsem tam jela s tím, že zase nic nezjistím, trochu mě to zklamalo. Naštěstí do něj doktor šťouchal tak dlouho, až se to povedlo. Budeme mít kluka. :) :) Pro jistotu to ještě pořádně zkontroloval, aby to nebyl pupečník a my pak nebyli překvapení.

Poradila jsem se s ním o bolestech hlavy, na které trpím v práci, a rozhodli jsme se, že to ještě zkusím, když můžu chodit o hodinku až dvě dřív z práce, tak třeba to bude lepší. Zároveň jsem na křeče v podbřišku dostala rozpustné magnesium a zjistili mi na odběrech chudokrevnost, tak jsem dostala tabletky železa.

Konzultace výsledků na genetice

Pak jsem si ještě skočila zkonzultovat výsledky na oddělení genetiky, kde byla paní doktorka moc spokojená, předala jsem jí výsledky z druhého velkého ultrazvuku a protože jsem všude docela čekala, vydala jsem se rychle směr Praha a do práce dorazila až v půl dvanácté.

V pátek už jsme si dokonce všimli, že náš malý raubíř kope už docela slušně a tak jsem zkusila manžela, jestli něco ucítí i on a skutečně dostal pár kopanců do hlavy, když mi jí položil na bříško. :)

Zásoby oblečení se rozrůstají

V pátek odpoledne nám paní, co vede malý bazárek u nás v Břežanech, půjčila domů plnou tašku z Ikei miminkovského oblečení, abychom si vybrali, co by se nám mohlo hodit. Tak jsme si večer sedli na zem a začali přebírat. :) Nakonec jsme si vybrali spoustu dupaček, svetříky, tepláčky, spacáček a další věci, takže se naše zásoby oblečení zase docela rozrostly. V sobotu byl ještě bazárek u nás v mateřském centru, kde jsme sehnali ještě pád kousků a botičky.

Vepřové hody, sobotní trhy na Náplavce

V sobotu po bazárku jsme vyzvedli ségru s přítelem a kamaráda a vyrazili na vepřové hody do Modřan. Asi jsme přijeli docela brzy. Akce ještě nebyla pořádně rozjetá, tak jsme si dali něco na mls a výlet prodloužili na Náplavku na sobotní trhy. Tady byly tradičně mraky lidí, ale nějaké ty dobroty jsme si pořídili. Krásné žampiony budou v pondělí s bramborem k večeři, u jednoho stánku jsme si zkusila koupit makové mléko kvůli spoustě vitamínů a pak zákusky na doma ke kafíčku.

Když bylo tak krásné počasí, sedli jsme si ještě asi na 3 hodinky do naší hospůdky na zahrádku, kluci na pivo, já tradičně na jablečný džus s vodou, alespoň to vypadá podobně. :).

Kolem čtvrté dorazil táta z Německa, tak jsem ho ještě hodila domů, kde nám dal krabici s dobrotami, co nám nakoupil a tím moje taxikaření pro tento den skončilo. V pět hodin jsme pak jen zaskočili vrátit zbytek věcí, co jsme si nevybrali pro našeho klučíka a pak už jen relaxace.

Tradiční nedělní oběd

V neděli ráno jsme si trochu přispali, což se náramně hodilo, i když stejně jsem si pak večer dala malého šlofíka. :) Hned jsme dali péct pekingskou kachnu, co nám táta dovezl, a dali jsme se do úklidu. V půl druhé už jsem servírovala kachnu s knedlíkem a se zelím, zase jednou tradiční nedělní oběd. :)

Martina

Marcela (18. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Zdravím,

tento týden byl opět v pracovním tempu, jelikož nám pan malíř dal termín malování dětského pokojíku. Dětský pokojík pro holčičku byl donedávna pokoj, kde měl můj manžel počítač a svoje útočiště. Taky to byl pokoj, kam jsme odkládali oblečky po Filípkovi, takže mě čeká všechno pořádně probrat a roztřídit jaké oblečky by mohla nosit holčička a zbytek bych chtěla darovat nějaké potřebné mamince. Těším se spíš, až budu řešit malování a zkrášlování pokojíku a ne řešit kam dám ručníky a prostěradla. 

Kupodivu je mi velmi dobře a tak zvládám spoustu věcí. Filípkovi stačí jen zapnout jeho oblíbenou pohádku Aladin a můžu se věnovat vyklízení pokoje. Odpoledne chodíme většinou na písek na zahrádku. 

Cvičení u fyzioterapeutky s BOL, dentální hygiena

Ve středu mě opět čekalo cvičení, které bylo opět naprosto fantastické. Po prvním cvičení jsem byla velmi unavená a tak jsem spala od 13 hodiny skoro až do 18:30. Takový komfort jsem si ale už dovolit nemohla, jelikož mě čekala dentální hygiena. Na dentální hygienu jsem se velmi těšila, protože se snažím na ni objednat už delší dobu, mám totiž problémy se zánětem dásní. No byla to tedy velká bolest, jelikož jsem měla hodně zubního kamene. O zuby se teď musím daleko víc starat, abych o ně nepřišla, jelikož mám náběh na paradentózu, což mě velmi trápí, protože nemám ve svých 29 letech ani jeden kaz či plombu. 

Druhé těhotenství víc zanedbávám

Často když jen tak ležím po obědě s Filípkem v posteli a odpočívám, protože začínám být docela unavená, tak přemýšlím a zjišťuji, že druhé těhotenství víc zanedbávám. U prvního těhotenství jsem si pořád pročítala různé knížky o porodu, o správné výživě matky a dítěte a teď si říkám, že už to přeci všechno znám. Na druhou stranu si ale říkám, co když jsem to všechno zapomněla, co když už neumím malinké děťátko uchopit, co když a co když mě trápí už tak, že jsem najednou ze všeho tak rozrušená a nervózní, až je mi z toho smutno. Moje maminka mi říká, že tyto věci se nezapomínají, že je to jako jízda na kole anebo plavání, to taky člověk nezapomíná.

Někdy mě přepadne myšlenka mít děti klidně tři

Od kamarádky jsem si nakoupila spoustu malinkatých oblečků, a když si to probírám a koukám na Filípka, jak ten čas letí, tak mě někdy i přepadne myšlenka mít klidně děti i tři. Z tohoto fantazírování mě ale vždy dostane můj milovaný manžel, který vždy tvrdí, počkej, jestli bude holčička divoch jako Filípek, ony tě myšlenky na tři děti rychle přejdou. 

Přemýšlím, kam se pojedu z tohoto brněnského shonu a příprav na miminko odreagovat. No pochopitelně i s Filípkem, ale bez manžela. Pro tyto případy máme malinkou chatičku u známých na Vysočině. Tak už jsem s maminkou naplánovala termín a už teď se velmi těším, protože si tam vždy velmi odpočinu a naberu nové síly. Dlouhé procházky přírodou, kde člověk nepotká ani živáčka, to je ten pravý relax pro těhulku. Ještě když s vámi jede fantastická osoba, jako je moje mamča, která vám celý týden vaří, tak tomu říkám pohoda. 

Ze zahrádky dětský ráj

Dny plynou jako voda a venku je čím dál tím krásnější veselejší počasí, což jsem ráda, protože ze sluníčka čerpám tu nejlepší energii. Dny tedy trávím na zahrádce a vymýšlím s mojí mamkou plány, jak naší zahrádku předělat na dětský ráj. Vždy něco vymyslíme, já to přednesu manželovi a tomu se to jako každému mužskému zdá jen jako hora práce a ne jako super nápad. Těším se, až koupíme plastový domeček a Filípek si tam bude se svou sestřičkou hrát. Nebo jak se budou koupat s námi se všemi v bazénu, jé to budou teprve krásné dny.

Slavnosti vína a mandloní v Hustopečích

V sobotu jsem naplánovala výlet do Hustopečí, protože se tam měla konat slavnost vína a mandloní. Bohužel mandloně nekvetly a tak nás tento výlet bude čekat ještě za měsíc. Slavnosti si nejvíc užil Filípek, který z babičky vyloudil všechno, co se dalo na slavnosti koupit včetně jízdy na historickém kolotoči. 

Příští týden mi odjíždí manžel do Švýcarska a tak bude o jeden hladový krk míň. I když můj Filípek toho dokáže taky někdy pořádně spořádat. Těším se, až mi doveze švýcarskou čokoládku a sýr. Jů, to se se budu mít. 

No tak to je zase tak ode mě vše.

Zdraví Máca

Podle deníčků maminek zpracovala Andrea Blažková.

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Přebalujte zdravě a hravě. Úspora pro Vaši peněženku může být až 15000 Kč.

Jednoduché použití bez žehlení, atraktivní designy, výroba dle návrhů samotných maminek - to vše splňují GaGa's pleny.

Kvalita prověřená maminkami je zaručena www.gagapleny.cz.

Gaga´s pleny našim rodičkám věnují balíček v hodnotě 600 Kč.

Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace 23 vitamínů, minerálů, DHA a EPA. Vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 µg), která je doporučovaná Světovou zdravotnickou organizací.

GS Mamavit Prefolin® DHA + EPA kapsle jsou zpracované speciální technologií DHA MMV Technology®, díky které nezanechávají rybí zápach a pachuť.
Kombinace vitamínů a minerálů, byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:
  • Období plánování těhotenství
  • Období těhotenství
  • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

http://www.mamavit.cz | http://www.gsklub.cz/c/pro-zeny/

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Medela

Medela

Švýcarská firma Medela nabízí vysoce kvalitní řadu pomůcek k podpoře kojení, vyráběnou na základě prováděných výzkumů nejen pro maminky, ale také pro profesionály. Kompletní Medela péče o kojení obsahuje sortiment: odsávání mateřského mléka, podávání mateřského mléka, péče o prsy, těhotenské prádlo, péče o mateřské mléko. Společnost Medela se tak snaží svými kvalitními produkty zpříjemnit ženám nejkrásnější období jejich života mateřství.

Medela věnuje každé mamince balíček s Medela pomůckami pro péči o prsy a manuální odsávačku - Ideální balíček již při nástupu do porodnice.

  • 1x manuální odsávačka Harmony light: Oblíbená 2-fázová odsávačka mateřského mléka, která byla vytvořena na základě technologie 2-fázového systému sání.
  • 1x balení (2 ks) Chrániče bradavek: Chrání bolavé a rozpraskané bradavky před nepříjemným kontaktem s prádlem. Pomáhá tak rychjelšímu hojení.
  • 1x hojivá mast Purelan 37 g: Hojivá mast k ošetření citlivých, bolavých či popraskaných bradavek.
  • 1x vzorkové balení (4 ks) vložek do podprsenky jednorázových: poskytují vyšší savost a vstřebatelnost díky novému absorbčnímu materiálu.
  • 2 ks hojivé Hydrogelové polštářky: léčí bolestivé a popraskané bradavky. Hydrogel obsažený v polštářcích pomáhá rychleji hojit ragády, udržuje bradavky optimálně hydratované aniž by byly vlhké.
  • 1 ks žlutá "kosmetická" Medela taštička
Weledea

Weleda

Weleda, dnes největší výrobce přírodní kosmetiky, dietetik a léčiv, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. Koupit je můžete na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, DM drogeriích, Rossmanu, Teta drogériích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Balíček pro rodičky bude obsahovat: 1x Těhotenský pěsticí olej na strie, 1x Olej na masáž prsů, 1x Olej na masáž hráze, 1x Mandlový krém na ruce, 1x Mandlový hydratační krém.

Motherhood

Motherhood

Značka Motherhood, dodavatel těhotenských polštářů se zdravotní certifikací, věnuje rodičkám spací pytle v hodnotě 700 Kč.

Spací pytle Motherhood rostou spolu s miminkem, lze je využít až do 1,5 roku. Délku pytle lze upravit pro miminko od 3-9 měsíců, při rozepnutí do 18 měsíců. Spací pytel je rozepínatelný po celém obvodu pro snadnou výměnu pleny během spánku.

Výrobky Motherhood vlastní atesty Oeko-Tex Standard jsou tedy vhodné pro citlivou dětskou pokožku. Více o produktech Motherhood najdete na www.motherhood.cz.

Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Martina zná pohlaví - bude to kluk! - diskuze

Poradna

Nárok na porodné

| Janice78 | 19.02.2020, 13:46

Dobrý den,
ráda bych se na Vás obrátila s dotazem či pomocí ve věci zamítnutého nároku na porodné.
Jsem samoživitelka, OSVČ.
Dotaz, proč nedosáhnu na porodné jsem zaslala úředníkovi, který mou žádost vyřizoval na jeho email i do datové schránky. Níže zasílám svůj dotaz a jeho odpověď. Nechápu ale, proč po mě chtěl úředník dokládat i zálohy z pssz a ze zdravotní pojišťovny pro účely zjištění nároku na porodné, když se ve finále odkazuje na odstavec ze zákona, kde vycházejí z průměru a ne z mých skutečných příjmů.
Z jakého důvodu se neřídili odstavcem 4?
(4) Vykonává-li osoba podle svého prohlášení v rozhodném období samostatnou výdělečnou činnost, započítává se jí jako příjem z této činnosti do rozhodného příjmu za každý měsíc

a) jedna dvanáctina příjmů uvedených v daňovém přiznání za kalendářní rok, který bezprostředně předchází kalendářnímu roku, do něhož spadá počátek období od 1. července do 30. června následujícího kalendářního roku, a to bez ohledu na to, kolik měsíců osoba ve zdaňovacím období samostatnou výdělečnou činnost vykonávala a zda tato činnost byla ve zdaňovacím období vykonávána jako činnost hlavní či vedlejší, nebo
b) jedna dvanáctina příjmů, jde-li o příjmy podléhající dani z příjmů stanovenou paušální částkou, ze kterých byla stanovena daň paušální částkou, není-li dále stanoveno jinak.

Zde zasílám emailovou komunikaci
Dobrý den,

odkazuji Vás na ustanovení § 5 odst. 5 písm. a) zákona č. 117/1995 Sb. o státní sociální podpoře:

„Vykonává-li osoba podle svého prohlášení v rozhodném období samostatnou výdělečnou činnost jako hlavní činnost, započítává se jí však jako příjem z této činnosti do rozhodného příjmu vždy nejméně částka 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství.“

a odst. 7)

„Částka průměrné měsíční mzdy se zjišťuje za kalendářní rok předcházející období od 1. července do 30. června následujícího kalendářního roku a vyhlašuje ji Ministerstvo práce a sociálních věcí ve Sbírce zákonů a mezinárodních smluv sdělením podle průměrné mzdy v národním hospodářství vyhlášené Českým statistickým úřadem, s tím, že tuto částku zaokrouhluje na celé stokoruny dolů.“

Více Vám již sdělit nemohu. Proti vyrozumění se neodvoláváte, odvolání je proti rozhodnutí. Vyrozumění je pro Vás možnost se písemně nebo osobně vyjádřit, vyjádření e-mailem není považováno za písemnou formu, protože e-mail není opatřený elektronickým podpisem, a vysvětlení Vám poskytuji pouze jako odpověď na dotaz. Vzhledem k tomu, že jste s dítětem sama, pak hranice příjmů, pod které se musíte dostat, je velmi nízká a díky tomu nárok pak podle platných ustanovení zákona nevzniká.

Považuji tuto odpověď za dostačující a dále na případné e-maily nemohu odpovídat, mám zde dalších 500 žádostí o dávky, které čekají na zpracování.

S přáním hezkého dne,

cid:image001.png@01D5B035.29F5AF60

Lukáš Marek
Odborný referent – pracovník SSP a dávek PP pro správní obvod Praha 15 a 22
E: lukas.marek@uradprace.cz

Úřad práce ČR – Kontaktní pracoviště Praha 10
Vršovická 1429/68
Vršovice
101 00 Praha 101

Datová schránka: w7aznwp
http://www.uradprace.cz

From: Jana Dlouhá <D.Jana@seznam.cz>
Sent: Tuesday, February 18, 2020 4:57 PM
To: Marek Lukáš (UPA-ABJ) <lukas.marek@uradprace.cz>
Subject: Porodné, spis.zn.2730-20-AB

Dobrý den, pane Marku,

na základě Vašeho vyrozumění ohledně možného nároku na porodné bych se chtěla touto cestou
odvolat a požádat o vysvětlení, jak jste k finální příjmové částce 14700Kč dospěl.
Dle DAP za rok 2017, z kterého se má nárok vypočítávat byl základ daně 153.070,-Kč,
což je po vydělení 12, měsíční příjmová částka 12755,80 Kč
Jiné příjmy jsem v tomto roce neměla. Není mi tedy známo, jak jste k výsledné částce dospěl
a žádám tedy o vysvětlení

Předem děkuji

S pozdravem

Dlouhá J.


Neobtěžovala bych Vás s tímto dotazem, ale podle pana Marka je jeho odpověď dostačující a už se k ní zřejmě nehodlá vyjadřovat. Proto zkouším Vás, zda by jste byli ochotni mi danou záležitost vysvětlit, případně pomohli s odvoláním a přezkumem jejich výsledku

Předem velice děkuji

S pozdravem

Jana Dlouhá

Dobrý den,

postup úřadu je v souladu se zákonem. Pokud jste v rozhodném období vykonávala samostatnou výdělečnou činnost, zjišťují se příjmy podle § 5 odst. 4). Pokud se ale jedná o hlavní činnost a jsou takto zjištěné příjmy nízké, tedy nedosahují nejméně 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství, započítává se místo Vašich skutečných příjmů právě těchto 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství, tak jak to uvádí § 5 odst. 5) a související odst. 7). Pokud byste vykonávala samostatnou výdělečnou činnost v rozhodném období, ale v předchozím zdaňovacím období byste ji nevykonávala, postupovalo by se podle odst. 6).

Ing. Lenka Kozlová | Babyonline | 21.02.2020, 09:54
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce