Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2017: Barbora má sbaleno do porodnice, Martina uvažuje o nemocenské, Marcele skončily ranní nevolnosti

Úspěšný seriál „Rodíme společně s BOL“ pokračuje! Barbora si sbalila již tašku do porodnice, popsala nám, co vše si nachystala. Kluci měli jarní prázdniny a tak vyrazili do aquaparku, na pouť nebo na procházku do lesa. Martina byla na velkém ultrazvuku, bohužel se pohlaví miminka opět neukázalo. Při delší chůzi Martina pociťuje bolesti v podřišku. S přítelem pořídili miminku novou komodu. Marcela přestala pociťovat ranní nevolnosti, i když v jejím případě to nebyly ranní nevolnosti spíš celodenní nevolnosti. Má ale ještě odpor k jídlu a zhubla už 4 kg. 

Které společnosti věnují maminkám užitečné přípravky a potřeby pro miminka?

Feminella Hereditum
GS Mamavit
Pink or Blue
Rotarix
Synflorix

Které maminky se projektu účastní?

Barbora Martina Marcela

 

Barbora (28. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Ahoj,

tento týden jsem se rozhodla, že si konečně sbalím tu tašku do porodnice. Minulý porod jsem měla obrovskou tašku a v ní plno věcí, které jsem vůbec nepotřebovala. Nyní poučena z minulého těhotenství jsem začala už u výběru zavazadla. 

Inzerce

Výběr zavazadla do porodnice

Minule jsem měla velkou sportovní tašku, v porodnici jsem se s ní musela několikrát přesouvat a nikdo mi s ní nepomohl, což bylo během kontrakcí zvlášť výživné. Proto nyní budu mít malý kufr na kolečkách, jelikož stále nejsem rozhodnutá, ve které porodnici budu rodit. Rozhodnu se asi až ve chvíli, kdy rodit skutečně budu. Tak nevím, co v porodnici bude nebo nebude k dispozici (vložky, košile, pleny, oblečení na miminko atd…) Proto se balím, tak jako by k dispozici nebylo nic. Každá z mnou vybraných porodnic to má totiž jinak. Někde je k dispozici vše, někde nic a někde jen něco.

V mém zavazadle je:

Hodně kalhotek - kalhotky jsou základ, minule jsem si všechny, co jsem měla s sebou na celý pobyt, vyplácala ještě na hekárně. Používala jsem pochopitelně během doby porodní porodnické vložky, ale plodové vody a následně i krve ze mě kontinuálně vytékalo opravdu hodně a velká část z toho skončila právě na kalhotkách. Koupila jsem si u vietnamců 20 kalhotek po deseti korunách, takové, jako jsme vždy dávali k Vánocům babičce. Potom jednorázové z drogerie, ty se mi minule osvědčily.

Inzerce

Noční kojící košile - těch jsem měla také velkou spotřebu. Krve jde z člověka po porodu prostě dost a ne všechno vložka a kalhotky zachytí. K tomu pamatuji, jak jsem se hrozně potila a i když jsem se pořád sprchovala, měla jsem stejně pocit silného zápachu. Plus vytékající mléko.

Několik kojících podprsenek - zaprvé se mi líbilo mít důvod koupit si nové podprsenky :-) a za druhé, jak už zmiňuji výše, z člověka stále někde něco teče, tak je fajn mít se do čeho převléknout. Koupila jsem si i trochu větší, aby mě skutečně nikde nic netahalo a neškrtilo, až budu mít nalitá prsa. Kojící rozepínání je také velmi praktické.

Inzerce

Gumové pantofle - na přezutí něco být musí a dál už to znáte…krev, plodovka chrstající všude okolo mě atd. A také bych v nich chtěla během porodu chodit do sprchy.

Porodnické vložky

Inzerce

Jednorázové vložky do podprsenky

Ručníky

Župan - návštěvy probíhají často na chodbě a mně se tam nechce pobíhat jen v kojící noční košilce, tak abych měla co přes sebe přehodit. Mám jen takový černý saténový, tak tam budu dělat i parádu. Taková vysloužilá pornoherečka po porodu.

Ponožky

Taštičku s hygienickými potřebami - koupila jsem si neparfemovaný sprchový gel i deodorant, aby miminko vnímalo můj přirozený zápach (vůni?) a nebylo mateno kosmetikou. Minule mi hrozně chyběly gumičky do vlasů, při kojení se mi pletly vlasy, takže těch si tentokrát beru opravdu hodně.

Gel z dubové kůry - na hemeroidy, velice se mi osvědčil na konečník vytlačený při porodu.

Chrániče bradavek - mám obrovská prsa, až se nalijou, budou ještě obrovitější. Toníček měl jako novorozenec problém se vůbec přisát na tu velkou bradavku. Chrániče mi hodně pomohly začít kojit. 

Odsávačka mléka - taky kvůli obřím prsům. Vpáčily se mi tím pod tlakem v nich bradavky a odsávačkou je nasaju ven. Taky to mám osvědčené.

Potraviny - během minulého porodu jsem vůbec nejedla a 40 hodin bez spánku a příjmu energie nebylo nic příjemného. Proto si beru sušené ovoce, hroznový cukr, Coca colu, směs Müsli a čerstvé ovoce.

Další blbinky: nabíječka na mobil, modem (ať se můžu připojit na net a tak se nenudím a nesleduju každé své píchnutí), papírové kapesníčky, igelitové pytle (na špinavé prádlo) a možná ještě něco, co jsem zapomněla uvést.

Tento článek jsem uvedla tím, jak nechci táhnout obrovskou tašku a brát si sebou spoustu věcí. Když čtu tento seznam, nejsem si jistá, jestli jsem to dodržela :-). Také si nejsem jistá, jestli jsem vás poněkud neznechutila mým výkladem, jak ze mě stále něco poteče. Ale bohužel mám z poporodního období spíše vzpomínky na neustálé sprchování, převlékání, léčení nástřihu a laskání hemeroidů spíš než na první krásné chvíle s novorozencem :-). Tašku na miminko budu balit jindy a věci si nechám až pak dovézt, nepotáhnu to hned k porodu.

Jarní prázdniny

Odběhnu od balení tašky a povím vám, co jsme dělali celý týden.

Kluci měli oba jarní prázdniny. Trochu nám to kazí moje neschopenka a tím pádem, že nemůžeme jít někam, kdy chceme a musíme se řídit vycházkami. Každopádně i tak jsem se jim snažila udělat pěkný program. Byli jsme v aquaparku, na pouti anebo jen tak na procházce v lese. Zajistili jsme všechny resty, jako koupit nové bačkory nebo boty na tělocvik. Myslím, že si kluci prázdniny dost užili a mají i hodně zážitků. Já vždy večer úplně odpadla. Bříško bolelo, nohy bolely a cítila jsem, že brzo umřu nebo aspoň usnu. Únavou jsem neudělala ani jednou příteli svačinu do práce, pro něj chudáka dost vykolejení z jeho zvyků. Ale nic neřekl.

O víkendu by si kluky chtěl vzít na chatu a já bych zůstala doma odpočívat. Už teď mám hrůzu, jak to Tonda zvládne. Je zvyklý být hlavně se mnou. Pomalu se ho snažíme navyknout, aby byl přes den pár hodin s přítelem, aby se nechal uspat a nyní mu nastane i novinka. Že s ním bude na chatě. Až bude miminko, je v plánu, že si přítel kluky vezme třeba na 14 dní na chatu nebo s nimi pojede někam na dovolenou. Neboť budu rodit akorát o prázdninách. Tak zaprvé abych je neměla dva měsíce v kuse doma, protože to bych s novorozencem nezvládla. A taky ať mají kluci jiné zážitky z léta než řvoucí mimino a hysterickou unavenou matku. No uvidíme. Jelikož budu teď týden bez internetu, píši deníček dříve a o tom, jak to dopadlo, poreferuji příště.

Mějte krásný týden,

Bára

Martina (21. týden těhotenství, čeká první miminko) 

 

Ahojky holky,

Vyšetření ve 20. týdnu

tak máme za sebou vyšetření ve 20. týdnu v porodnici U Apolináře, kde jsme měli tentokrát mnohem lepší zkušenost, než z předchozího velkého vyšetření z porodnice v Podolí. Sice jsme trochu čekali, ale doktor byl velice vstřícný, vše vyšetřil, vtipkoval a dával si opravdu záležet na tom, aby zkontroloval vše. Tak jsem si poležela půl hodinky, nejdéle pak trvalo, než doktor zkontroloval rtíky, jestli miminko nemá rozštěp. 

Manžel byl opět se mnou a prďole nám předvádělo hotový tělocvik, jen co si doktor něco zaměřil, miminko se otočilo. :-) Zkontroloval klasicky hlavičku, srdíčko, páteř, nožky i ruce, rtíky, střeva atd., množství plodové vody a velikost miminka. Zase jsme byli s velikostí přes míru, orientačně by miminko mělo mít ve 20. týdnu 14 – 16 centimetrů, my máme 17,8 cm a váha kolem 260 gramů, u nás pro jistotu 311 gramů. :-)

Pro jistotu bylo prďole celou dobu zády a tak stále netušíme, jakého bude pohlaví.

A co se ještě děje?

Při delší chůzi mě bohužel začíná pobolívat podbřišek, ale statečně dál chodíme na procházky. Ve čtvrtek jdu opět do klasické poradny, tak mi doktor určitě znovu zkontroluje miminko, snad už se pěkně ukáže a my se dozvíme, co čekáme. :-)

Jedeme asi s mamkou, protože je hrozně zvědavá, jak ultrazvuk vypadá, takže z ultrazvuků se pomalu stává veřejné vystoupení. :-)

Uvidíme, co mi doktor na bolesti řekne, ale co jsem tak četla, tak snad mi jen zvýší příjem magnesia a zase bude dobře. Zároveň zkonzultujeme i setrvání v práci kvůli bolestem hlavy z klimatizace.

Náš týden

Ve čtvrtek po vyšetření jsme se stavili u babičky na obědo-večeři na čtvrtou hodinu, popovídat si, co nového. Trochu jsme doufali, že budeme slavit novinky o miminku a zase nic.

V pátek jsme měli s manželem oba dovolenou, tak jsme si ráno trochu pospali a kolem deváté hodiny dorazili ze servisu na kontrolu skla na našem autě, které nám měnili, když nám o prázdninách do poloviny prasklo od kamínku z auta před námi, protože nám v zimě namrzalo zevnitř, tak zatím nic nezjistili a když se to objeví v zimě znovu, pravděpodobně nám ho opět vymění.

Pak jsme si zajeli do obchodu s nábytkem a koupili jsme novou komodu pro mimčo, tak už mám kam uložit věci, co máme připravené do půl roku a zbytek zatím zabírají ručníky a povlečení, co časem budeme muset trochu smrsknout, aby se vše vešlo. :) Takže odpoledne jsme montovali komodu a manžel šikulka zvládl až na jednu kolejničku vše na první pokus a bez vztekání. :)

Večer jsme měli v hospůdce sraz s architektem kvůli našemu projektu, který se snad už brzy zase bude dát podat na úřad a snad už to na poněkolikáté vyjde a my budeme moct začít stavět. Zároveň nám i nabídl, že nás bude zastupovat na úřadě, tak snad už budeme mít štěstí. Nakonec z půl hodinového posezení po čtvrté hodině došli ještě známí a rodiče a domů jsme šli až v deset hodin.

Zbytek víkendu

V sobotu jsme plánovali zajít na Food trucky na Náplavku, bohužel ale nebylo příjemné počasí, poprchávalo a tak jsme se rozhodli zajet jen na nákup a poklidit základní věci v bytě. 

V neděli jsme pak dodělali drobnosti, připravili pohoštění na odpoledne, kdy dorazili rodiče a ségra s přítelem na oslavu manželova svátku a večer jsme pak relaxovali u televize a zase se smiřovali po relaxu s dalším týdnem v práci.

Martina

Marcela (17. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Zdravím vás všechny,

máme tu za sebou opět další týden. Jsem již v 17. týdnu těhotenství a přestávám pociťovat ranní nevolnosti, i když v mém případě to nebyly ranní nevolnosti spíš celodenní nevolnosti. 

Zhubla jsme 4 kg, mám odpor k jídlu

V pondělí jsem byla na gynekologii a zjistila jsem, že jsem 4 kg ubrala na svojí váze. No já nejsem žádné tintítko, takže jsem i ráda, že jsem ubrala, protože dny, kdy budu přibírat na váze, jsou ještě přede mnou. Paní doktorka se ale divila, jak to že jsem ubrala, já jsem jí na to odpověděla, že je to tím, že mívám odpor k jídlu a tak mi vysvětlila, že se musím přemoci a jíst, i když zrovna nechci. Nedělám to totiž pro sebe, ale pro toho drobečka, co ve mně roste. Ukázala mi i mojí holčičku na ultrazvuku a dala mi poslechnout srdíčko. Moje miminečko tam jen tak v klidu leží. Není to vůbec takový divoch, jako byl Filípek, který při každém ultrazvuku lítal jako splašený (což mu teda zůstalo).

Vše je v naprostém pořádku, a to mě hladí po srdíčku. Šla jsem se i objednat na další velký ultrazvuk na specializované pracoviště ve 20. Týdnu těhotenství. Neuvěřitelně to letí. Nějak si to ani neuvědomuji, že už za chvíli budu cítit pohyby, je mi vážně báječně. 

Jarní zahrádka

Ve čtvrtek a v pátek jsem si s Filípkem užívala rekonvalescenci po nemoci na zahrádce, kde příjemně svítilo sluníčko, a já s mojí maminkou jsme si vychutnávali krásu jara. Všude na zahrádce to jen kvete sněženkami, bledulemi a jinými jarními kytičkami. Musím celou zahrádku nafotit a malinko si se i pochlubit jakou krásu máme. Už jsem to nevydržela i na balkóně, kde jsem měla až doposud zimní výzdobu (vypíchaný truhlík tújemi a tisem), jsem si udělala jarní výsadbu. 

Filípek nechce v noci spinkat

Jediné co mě v tomto krásném období plném vůní a štěbetání ptáčků mrzí je to, že náš Filípek se rozhodl, že v noci nebude spinkat. Zkoušíme přemlouvat, povídat si s ním, proč nechce, nic nezabírá. Dokonce jsem ho nedala i dvakrát spinkat po obídku, ale pokaždé nám milej Fífa usne až okolo půlnoci anebo ještě později. Což o to, já i manžel jsme sovy, jak se říká, ale mám strach, aby toho Filípek neměl málo naspaného, když se pak ráno budí okolo 7 až 8 hodiny. Doufejme, že se to srovná. Chce to vydržet, ale člověku se chce taky jít někdy spát dřív. Zvlášť tedy já bývám docela ospalá a i manžel musí někdy jít dřív na kutě, protože ráno vstává a jede na služební cestu. No a náš Filípek nebude spát a nebude. 

Pá všem a užívejte jara.

Marcela

 

Podle deníčků maminek zpracovala Andrea Blažková.

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Přebalujte zdravě a hravě. Úspora pro Vaši peněženku může být až 15000 Kč.

Jednoduché použití bez žehlení, atraktivní designy, výroba dle návrhů samotných maminek - to vše splňují GaGa's pleny.

Kvalita prověřená maminkami je zaručena www.gagapleny.cz.

Gaga´s pleny našim rodičkám věnují balíček v hodnotě 600 Kč.

Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace 23 vitamínů, minerálů, DHA a EPA. Vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 µg), která je doporučovaná Světovou zdravotnickou organizací.

GS Mamavit Prefolin® DHA + EPA kapsle jsou zpracované speciální technologií DHA MMV Technology®, díky které nezanechávají rybí zápach a pachuť.
Kombinace vitamínů a minerálů, byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:
  • Období plánování těhotenství
  • Období těhotenství
  • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

http://www.mamavit.cz | http://www.gsklub.cz/c/pro-zeny/

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Medela

Medela

Švýcarská firma Medela nabízí vysoce kvalitní řadu pomůcek k podpoře kojení, vyráběnou na základě prováděných výzkumů nejen pro maminky, ale také pro profesionály. Kompletní Medela péče o kojení obsahuje sortiment: odsávání mateřského mléka, podávání mateřského mléka, péče o prsy, těhotenské prádlo, péče o mateřské mléko. Společnost Medela se tak snaží svými kvalitními produkty zpříjemnit ženám nejkrásnější období jejich života mateřství.

Medela věnuje každé mamince balíček s Medela pomůckami pro péči o prsy a manuální odsávačku - Ideální balíček již při nástupu do porodnice.

  • 1x manuální odsávačka Harmony light: Oblíbená 2-fázová odsávačka mateřského mléka, která byla vytvořena na základě technologie 2-fázového systému sání.
  • 1x balení (2 ks) Chrániče bradavek: Chrání bolavé a rozpraskané bradavky před nepříjemným kontaktem s prádlem. Pomáhá tak rychjelšímu hojení.
  • 1x hojivá mast Purelan 37 g: Hojivá mast k ošetření citlivých, bolavých či popraskaných bradavek.
  • 1x vzorkové balení (4 ks) vložek do podprsenky jednorázových: poskytují vyšší savost a vstřebatelnost díky novému absorbčnímu materiálu.
  • 2 ks hojivé Hydrogelové polštářky: léčí bolestivé a popraskané bradavky. Hydrogel obsažený v polštářcích pomáhá rychleji hojit ragády, udržuje bradavky optimálně hydratované aniž by byly vlhké.
  • 1 ks žlutá "kosmetická" Medela taštička
Weledea

Weleda

Weleda, dnes největší výrobce přírodní kosmetiky, dietetik a léčiv, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. Koupit je můžete na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, DM drogeriích, Rossmanu, Teta drogériích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Balíček pro rodičky bude obsahovat: 1x Těhotenský pěsticí olej na strie, 1x Olej na masáž prsů, 1x Olej na masáž hráze, 1x Mandlový krém na ruce, 1x Mandlový hydratační krém.

Motherhood

Motherhood

Značka Motherhood, dodavatel těhotenských polštářů se zdravotní certifikací, věnuje rodičkám spací pytle v hodnotě 700 Kč.

Spací pytle Motherhood rostou spolu s miminkem, lze je využít až do 1,5 roku. Délku pytle lze upravit pro miminko od 3-9 měsíců, při rozepnutí do 18 měsíců. Spací pytel je rozepínatelný po celém obvodu pro snadnou výměnu pleny během spánku.

Výrobky Motherhood vlastní atesty Oeko-Tex Standard jsou tedy vhodné pro citlivou dětskou pokožku. Více o produktech Motherhood najdete na www.motherhood.cz.

Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Barbora má sbalenou tašku do porodnice - diskuze

Poradna

Dobry den,
chtela bych se zeptat ohlede menstruace kterou jsem dostala pred laparoskopickym zakrokem s mimodeloznim tehotenstvi. Zacala mi ten den kdy jsem sla na zakrok a trvala tak jak klasiky tech sedm dni muzu ji pocitat mezi prvni tri cykly po operci?

Dobrý den,

tohle zhodnotit takto v rámci internetové poradny nelze, při mimoděložním těhotenství často dochází ke krvácení, které si můžeme mylně vykládat jako menses. Jako menstruaci bych považovala krvácení, které nastane až po operaci.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 18.04.2024, 09:16
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×