Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2017: Oslavy MDŽ, Barbora kvůli komplikacím skončila v porodnici

Úspěšný seriál „Rodíme společně s BOL“ pokračuje! Barbora minulý týden vzhledem k velkým bolestem navštívila akutně porodnici. Vyšetření dopadlo v pořádku, Báře byl nařízen klidový režim a zvýšené dávky magnesia. V těhotenské poradně podstoupila Bára klasické vaginální vyšetření, ultrazvuk a domluvila si termín screeningu v 3. trimestru. Martina má poslední dobou víc a víc problémy v nové práci s klimatizací a bolestí hlavy. S manželem nakoupili první neutrální oblečení pro miminko, jelikož stále vyčkávají na pohlaví. O víkendu oslavila Martina spolu s rodinou narozeniny její maminky v luxusní restauraci, kde si pochutnali na mořských plodech i krásném pečeném masíčku. Marcela onemocněla chřipkou, naštěstí neměla žádné teploty, tak to mamince ani miminku neublížilo. A aby toho nebylo málo, pohnula si navíc se zády. 

Které společnosti věnují maminkám užitečné přípravky a potřeby pro miminka?

Feminella Hereditum
GS Mamavit
Pink or Blue
Rotarix
Synflorix

Které maminky se projektu účastní?

Barbora Martina Marcela

 

Barbora (27. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Ahoj,

tento týden byl na těhotenské zážitky bohatý. Začalo to už pondělkem, na který jsem měla naplánované dopoledne oběhnout úřady a vyřídit toho co nejvíc to půjde. Odpoledne Toníka čekala pravidelná návštěva u jeho psychiatra. Pobíhání z úřadu na úřad mě hodně unavilo a hlavně mě začalo pobolívat bříško. Tvrdnutí mívám velice často, ale toto byla občas už vystřelující bolest s tlakem na spodek. Vždy, když mě to chytlo, zastavila jsem se a stála jsem, dokud to nepřešlo. Odpoledne už jsem z těch bolestí byla úplně hotová a začínala jsem mít strach, co se to děje. K psychiatrovi jsme ale šli, protože byl Tonda objednaný dlouho a už jednou jsme to rušili. Když jsme dorazili domů, nechala jsem kluky jejich osudu a šla jsem si napustit teplou vanu. Boleti stále sílily. Byla to bolest vystřelující ze spodní půlky zad, přes podbřišek do vagíny. Mám za sebou už jeden porod a stejně jsem nepoznala, jestli to jsou kontrakce, nebo větší tvrdnutí. 

Inzerce

Neočekávaná cesta do porodnice

Z úvah mě vytrhl přítel, co akorát přišel domů. Řekla jsem mu, ať se ani nezouvá, že jedeme do porodnice. Chci, aby se na mě někdo podíval. Oblékla jsem se, přitom jsem pořvávala na kluky, ať se taky oblékají. Ti pořád hráli hry na mobilech a nezájem. Takže jsem je musela začít popohánět důrazněji, za chvíli už popoháněl i přítel. Musím říct, že jsme byli v autě zhruba 10 minut po vydání povelu ,,Jedem,,.  Což beru jako dobrý čas na naši zmatečnou rodinu, a pokud to takto bude probíhat, až to bude na ostro tak paráda. 

Kluky jsme hodili k mojí mamce a jeli jsme. Když jsme dorazili do porodnice, padl na mě strach. Musím říct, že na přítelovi bylo vidět, že se také bojí. Ale snažil se hlavně podpořit mě. Chytl mě za ruku a vedl mě k bráně porodnice. Začala jsem se trošku vzpouzet, zpomalovat a zastavovat, fakt se mi tam nechtělo. Prohlásil s úsměvem, že se chovám jako kráva, co jde na porážku. Měl to být odlehčující vtip. Jelikož jsem si tak ale přišla, tak mě tou hláškou dost naštval. :-)

Inzerce

V porodnici mě vyšetřil takový mladý sympatický pan doktor, který vypadal, že je v práci první na nejvýš druhý den. Byl roztomile zmatený a nic v ordinaci nemohl najít, stále si volal sestřičku, kde co je a jak se co zapíná atd. Vyšetřil mě, vše mi vysvětlil a byla jsem propuštěna domů. Neotvírám se, plodovka neteče, miminko v pořádku, já v pořádku. Mám si zvýšit dávky magnesia a dodržovat klidový režim. Kdyby něco, mám zase přijet. Potěšilo mě, že byl tak ochotný a nevynadal mi, že tam lezu, když mi nic není. Přítel seděl celou dobu na chodbě a čekal. Bylo vidět, že mu poslouchání rodících - zvuky, které doléhaly na chodbu z přilehlých porodních sálů, nedělá moc dobře a chce už být pryč. Mně z toho prostředí taky moc dobře nebylo. Přijde mi, jako bychom si oba uvědomili, že fakt čekáme dítě a že fakt budu rodit a fakt to dítě bude pak už napořád s námi. No na to, že jsem téměř v 7. měsíci, tak dobré prozření. :-)

Cestou z porodnice jsme vyzvedli kluky u mamky. Byli chudáci zklamaní, že si nenesu miminko. Čekali, že už přijdu odrozená s miminkem v náručí. Ach ta dětská naivita.

Inzerce

Návštěva těhotenské poradny

Ve středu mě čekala těhotenská poradna. V ní se nic zajímavého na povídání nedělo. Klasické vaginální vyšetření a ultrazvuk. Dostala jsem víc magnesia a musím stále nosit kompresní punčochy kvůli varixům. Domluvili jsme si s paní doktorkou termín na screening v 3. trimestru. Prý ho dělá už ona a ne screeningové centrum. Tak jsem ráda, že se nebudu muset táhnout někam přes celou Prahu. Na tento screening půjde se mnou moje mamka. Nabízím své screeningy jako veřejnou podívanou. :-) Na porod už mám skoro pořadník.

Inzerce

Ikea mánie

V pátek jsem se rozhodla sbalit si tašku do porodnice, po zkušenosti z pondělí bych radši byla připravená, kdyby si mě tam třeba příště museli nechat. Je sice brzo, ale co, tak bude, když tak stát několik měsíců v koutě. Nejdřív jsem začala balit věci miminku a hned jsem zjistila, že věci mám sice krásně vyprané a složené, ale v absolutním chaosu. Nelze se v tom vyznat. Když jsem začala třídit podle velikostí a ročního období, došlo mi, že to nemám kam dávat. 

Takže jsem zcela spontánně vyrazila ještě s kamarádkou do Ikey koupit si skřínku. Vjel do mě klasický těhotenský zápal kombinovaný s Ikea mánii. Určitě to znáte. Jdete pro jednu věc a na každém rohu vás zaujme nějaká hrozně potřebná maličkost, kterou musíte mít. Skoro nic nestojí, potom u pokladny jen koukáte, jak maličkosti skoro zadarmo dají dohromady velikou částku. To samé se stalo i mě. Koupila jsem přebalovací pultík, koš na plíny, plastové krabice na uskladnění věcí, co jsou na větší mimino a plno miminkovských blbostí. Hned vedle byl obchod s hračkami, tam jsem chtěla jen nakouknout. No díky bohu za limit na kartě, ten mě zachránil. Takže jsem odcházela jen s kolotočem nad postýlku, ale to jistě uznáte, že ten je nezbytně nutný.

Přítele ze všech těch věcí doma málem klepla pepka, a to si půlky vůbec nevšiml. Ale když viděl, jakou mám radost, i ten pultík mi smontoval. Já si konečně všechny věcičky utřídila a setřídila a teď už můžu být úplně klidná. Na balení tašky do porodnice sice nedošlo, ale tak třeba příští týden.

Víkend na chatě

O víkendu jsme neměli po dlouhé době ani jednoho kluka. Jeli jsme na chatu, kde přítel obstaral zahradu po zimně a já uklidila vnitřek, aby se tam příští víkend už dalo jet s klukama.

Mějte krásný týden,

Bára

Martina (20. týden těhotenství, čeká první miminko) 

Ahojky holky,

Jak se cítím

s miminkem zatím nic nového, jen mám poslední dobou víc a víc problémy v nové práci s klimatizací a neexistujícím otevíráním oken a následnou skoro každodenní bolestí hlavy, což bývá dost vyčerpávající. Zvlášť, když si nechci každý den brát prášek. Naštěstí mám hodně chápavého šéfa a záleží mu na tom, aby byli všichni spokojení, proto když jsme se o tom bavili, ptal se mě, jestli chci skončit dřív, záleží jen na mě a mé dohodě s lékařem, případně, že bych mohla chodit domů o hodinku nebo dvě dříve. Tak uvidíme za 14 dní, co mi na to poví doktor.

Mezinárodní den žen

Ve středu byl Mezinárodní den žen a opět nám náš šéf udělal radost, když nás pustil domů o dvě hodinky dříve. Doma na mě čekala krásná kytičky od manžela. 

Posezení s přáteli

V pátek po práci jsem zajela pro benzín a jeli jsme s manželem pro kamaráda do Zvole a pak za dalším, co odešel od nich z práce před čtvrt rokem do Radotína posedět nad pivečkem. Zároveň jsem volala i kamarádce, také z Radotína, abych tam měla i někoho na dámský pokec. :-) Nakonec jsme jeli domů až po šesti hodinách, ale dobře jsme si popovídali, najedli se a doma padli za vlast. 

Oslava i nákupy pro miminko

V sobotu jsme měli být původně na filatelistické burze v Pardubicích, ale nakonec jí zrušili kvůli nějaké přestavbě, co v areálu zrovna probíhala. 

Tak jsme si udělali radost a vydali se do second handu podívat se po pár neutrálních drobnostech pro prďole, jelikož stále vyčkáváme na pohlaví. Nakonec jsme v okolí navštívili dva a s výsledkem jsme moc spokojení. :) Sice to vše vypadá laděné do modra, takže to vypadá, že něco tajíme, ale říkáme si lepší holčička trochu do modra než kluk do růžova. :)

Pak jsme trochu poklidili a ve dvě už jsme vyráželi spolu s rodiči a sestrou a jejím snoubencem na oslavu mamčiných narozenin do luxusní restaurace Ambiente Brasileiro, kde jsme si pochutnali na mořských plodech i krásném pečeném masíčku. Já si tedy musela trochu vybírat, aby vše bylo správně upravené, ale i tak to stálo za to. :) 

Po večeři jsme ještě na chvilku zaskočili k rodičům předat květiny a dárečky a domů jsme dorazili zase až někdy po půlnoci.

Neděle byla ve znamení lenošení, jelikož jsme měli všechen úklid hotový, proto jsem i na chvilku po obědě usnula u televize.

Martina

Marcela (16. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Zdravím,

dneska velmi stručně, protože se celý týden léčím společně s Filípkem z chřipky, co nás přepadla. Teda u Filípka to vypadalo spíš na zánět průdušek, ale po týdnu už je na tom líp a začíná i zlobit. Jen já od středy ležím a nemůžu se ani pohnout, a to jsem psala, jak jsou maminky odolné. Prdlajs. Naštěstí jsem neměla žádné teploty, tak to mě ani maličké neublížilo. Ve čtvrtek mi bylo už tak zle, že si manžel musel vzít v práci volno a starat se o Filípka. Jsem mu touto cestou za všechno velmi vděčná a moc děkuji i svojí mamince za vaření. 

Pohnula jsem si se zády

O víkendu jsem už vstala z postele a co čert nechtěl, ohnula jsem se k nákupu, co manžel dovezl, že ho narovnám do lednice a pohnula jsem si se zády, takže i toto psaní na počítači mě velmi bolí, proto dneska píši velmi heslovitě a stručně.

Čeká mě návštěva poradny

V pondělí jdu na gynekologii do poradny, už se velmi těším, protože zase uvidím svojí malou princezničku a taky uslyším tlukot srdíčka a to doufám, že bude lék na moji rýmu jak trám a na moje bolavá záda.

Za dnešek je to vše jdu si lehnout. Jsem sice zvědavá, jak budu ležet, natož jak zítra vylezu na gynekologii na ,,kozu", ale snad to nějak zvládnu. Jsem přeci jenom ženská a ta něco vydrží. 

Ještě tedy dodatečně všechno nejlepší k MDŽ. 

Papa zdraví nastávající maminka Máca

 

Podle deníčků maminek zpracovala Andrea Blažková.

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Přebalujte zdravě a hravě. Úspora pro Vaši peněženku může být až 15000 Kč.

Jednoduché použití bez žehlení, atraktivní designy, výroba dle návrhů samotných maminek - to vše splňují GaGa's pleny.

Kvalita prověřená maminkami je zaručena www.gagapleny.cz.

Gaga´s pleny našim rodičkám věnují balíček v hodnotě 600 Kč.

Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace 23 vitamínů, minerálů, DHA a EPA. Vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 µg), která je doporučovaná Světovou zdravotnickou organizací.

GS Mamavit Prefolin® DHA + EPA kapsle jsou zpracované speciální technologií DHA MMV Technology®, díky které nezanechávají rybí zápach a pachuť.
Kombinace vitamínů a minerálů, byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:
  • Období plánování těhotenství
  • Období těhotenství
  • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

http://www.mamavit.cz | http://www.gsklub.cz/c/pro-zeny/

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Medela

Medela

Švýcarská firma Medela nabízí vysoce kvalitní řadu pomůcek k podpoře kojení, vyráběnou na základě prováděných výzkumů nejen pro maminky, ale také pro profesionály. Kompletní Medela péče o kojení obsahuje sortiment: odsávání mateřského mléka, podávání mateřského mléka, péče o prsy, těhotenské prádlo, péče o mateřské mléko. Společnost Medela se tak snaží svými kvalitními produkty zpříjemnit ženám nejkrásnější období jejich života mateřství.

Medela věnuje každé mamince balíček s Medela pomůckami pro péči o prsy a manuální odsávačku - Ideální balíček již při nástupu do porodnice.

  • 1x manuální odsávačka Harmony light: Oblíbená 2-fázová odsávačka mateřského mléka, která byla vytvořena na základě technologie 2-fázového systému sání.
  • 1x balení (2 ks) Chrániče bradavek: Chrání bolavé a rozpraskané bradavky před nepříjemným kontaktem s prádlem. Pomáhá tak rychjelšímu hojení.
  • 1x hojivá mast Purelan 37 g: Hojivá mast k ošetření citlivých, bolavých či popraskaných bradavek.
  • 1x vzorkové balení (4 ks) vložek do podprsenky jednorázových: poskytují vyšší savost a vstřebatelnost díky novému absorbčnímu materiálu.
  • 2 ks hojivé Hydrogelové polštářky: léčí bolestivé a popraskané bradavky. Hydrogel obsažený v polštářcích pomáhá rychleji hojit ragády, udržuje bradavky optimálně hydratované aniž by byly vlhké.
  • 1 ks žlutá "kosmetická" Medela taštička
Weledea

Weleda

Weleda, dnes největší výrobce přírodní kosmetiky, dietetik a léčiv, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. Koupit je můžete na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, DM drogeriích, Rossmanu, Teta drogériích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Balíček pro rodičky bude obsahovat: 1x Těhotenský pěsticí olej na strie, 1x Olej na masáž prsů, 1x Olej na masáž hráze, 1x Mandlový krém na ruce, 1x Mandlový hydratační krém.

Motherhood

Motherhood

Značka Motherhood, dodavatel těhotenských polštářů se zdravotní certifikací, věnuje rodičkám spací pytle v hodnotě 700 Kč.

Spací pytle Motherhood rostou spolu s miminkem, lze je využít až do 1,5 roku. Délku pytle lze upravit pro miminko od 3-9 měsíců, při rozepnutí do 18 měsíců. Spací pytel je rozepínatelný po celém obvodu pro snadnou výměnu pleny během spánku.

Výrobky Motherhood vlastní atesty Oeko-Tex Standard jsou tedy vhodné pro citlivou dětskou pokožku. Více o produktech Motherhood najdete na www.motherhood.cz.

Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Oslavy MDŽ a Barbora nečekaně v porodnici - diskuze

Poradna

Pupínky

| Lucka4444 | 30.01.2023, 15:24

Dobrý den,
je to cca 2 dny zpátky, co jsem přišla na to, že mám v pochvě pupínek. Normálně bych si ho asi nevšimla, ale cítila jsem nepohodu “tam dole”. Byl s bílou čepičkou. Ještě ten fén večer mi prasknul, ale objevil se podobný (viz zakroužkované). Mám bělavý výtok. A přijde mi, že mě v poslední době častěji bolí v podbřišku. Cca před rokem jsem vysadila HA. Menstruaci mam pravidelnou jako hodinky. O co by se mohlo jednat?

Dobrý den, 

dle pořízených fotografií (a ještě i nízké kvality) opravdu nemohu určit diagnózu. Může se jednat o obyčejný "ucpaný" folikul, ale také např. o počínající cystu Bartholiniho žlázy. Takto bez možnosti Vás vyšetřit se k tomu validně vyjádřit nelze. V případě potíží navštivte svého gynekologa.

MUDr. Pavla Kolíková | Babyonline | 31.01.2023, 10:44
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
×