Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2017: Martina navštívila diabetologickou poradnu

„Rodíme společně s BOL“ pokračuje! Barbora oslavila minulý týden své 30. narozeniny, od syna dostala ručně vyrobenou knihu a od manžela peníze na sterilizaci. :) O víkendu udělala z pampelišek mech a navštívila s rodinou bazén. Báře se termín porodu blíží, bolí ji záda, pánev, nohy i bříško. Bříško už ji hodně táhne a tlačí. Tělo se tak pomalu připravuje na porod. Martině zjistilli těhotenskou cukrovku a tak nyní dochází do diabetologické poradny. Dodržuje nařízenou dietu, problém ji zatím dělají vynechané sladké snídaně a zařazení zeleniny ke snídani. Marcela minulý týden navštívila opět s týmem BOL fyzioterapeutku Mgr. Kamilu Vorlovou, která ji poradila další cviky na protažení kýčelních svalů. O víkendu navštívili s přáteli Mariánské údolí, kde se nachází bobová dráha a mnoho dětských atrakcí. Svátek strávili na Dni otevřených dveří v hasičském sboru.

Které společnosti věnují maminkám užitečné přípravky a potřeby pro miminka?

Feminella Hereditum
GS Mamavit
Pink or Blue
Rotarix
Synflorix
Pink or Blue
Rotarix
Synflorix

Které maminky se projektu účastní?

Barbora Martina Marcela

 

Barbora (35. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Ahoj,

zdravím vás už jako vdaná paní. Tento týden se nedělo nic zajímavého. V pondělí jel Pepík na školu v přírodě. Dovezli jsme ho ráno na autobus a byl na týden fuč. Pondělní sváteční den jsme věnovali odpočinku a nic nedělání. Bylo toho poslední dny moc, takže jsme si užili, že nic dělat nemusíme. Přes samotné odpočívání jsme si ani neuvědomili, že je 1. Máje a ani jsme si nedali polibek pod rozkvetlou třešní. 

Inzerce

Další dny byl můj MANŽEL v práci a já se starala o domácnost a o Toníka. 

Oslava 30. narozenin

Ve čtvrtek jsem měla narozeniny. Už předem jsme se domluvili, že oslavovat budeme až následující pondělí, aby byl doma Pepík ze školy v přírodě a Toník, který zase na víkend byl u tatínka. Přesto mi udělal ve čtvrtek obrovskou radost Toníček, když jsem ho přijela vyzvednout do školy. Celé vyučování ve všech volných chvílích a ve družině pracoval na dárku pro mě. Hned u školy mi dal vyrobenou knížku o jedné počítačové hře, kterou spolu rádi hrajeme. Já ji tedy hraju spíše z donucení, ale je pravda, že tuto hru jsem ještě jakž takž ochotna hrát trochu ochotně. :-) Takže je vlastně má oblíbená. Knížka měla 5 stran s pečlivě nakreslenými obrázky z dané hry. Povídal mi, jak pořád kreslil a kreslil a všichni se ho ptali, co to dělá, tak hrdě hlásil, že tvoří mámě dárek k narozeninám. Udělal mi dárečkem velikou radost.

Inzerce

Jdeme na pouť

PouťPotom jsme jeli na pouť. Jojo, máma má narozeniny a dítě jde na pouť. :-) Moc jsme si to ale užili. Dokonce jsem Toníka nalákala na labutě (létající draky). Nemá rád výšky a moc se mu nechtělo. Dovolil mi i jednou vyjet s labuťodrakem až úplně nahoru, jinak jsme se točili úplně u země, až se mě obsluhující pán ptal, jestli to nemáme rozbité.

Po pouti jsme si zašli do KFC a když jsem měla ty narozeniny, byl Toník svolný podívat se se mnou po nějakém oblečení a koupila jsem si tři tílka.

Inzerce

Sterilizace jako dárek od manžela

Doma na nás už čekal můj manžel. Koupil mi kytičku - vůbec první kytičku, kterou jsem od něj kdy dostala a bonboniéru. V obálce nadepsané Sterilizace mi dal několik tisíc s tím, že to mám na to, abych se mohla nechat vysterilizovat. Smála jsem se, že já slavím 30. narozeniny a dítě mě vezme na pouť a manžel vykastruje. Ale jsem ráda, o tom, že bych se nechala vysterilizovat, přemýšlím už hooodně hooodně dlouho. Už i v době než jsem byla vůbec těhotná. A jelikož brzo porodím, už zase nastane čas přemýšlet nad tím, jak zabránit nechtěnému početí. Přijde mi tato alternativa jako jediná rozumná. Antikoncepce mi nikdy nedělala dobře a mám zásadní problém užívat ji pravidelně a tělísko mé tělo nesnese. Takže padla volba na sterilizaci. Ještě trošku přemýšlíme, jestli mojí nebo manžela. Uvidíme.

V pátek jsme vyzvedli Pepíka ze školy v přírodě a Toník šel zase ke svému tatínkovi. Takové prohození dětí.

Inzerce

Víkend na chatě

O víkendu jsme jeli na chatu a hned při příjezdu mě potěšila zahrada. Byla celá zarostlá sedmikráskami a pampeliškami. Mám hrozně ráda tyto dvě kytičky. Muž řekl, že je to hrůza a už vytahoval sekačku. Ach jo. Aspoň jsem se pokochala. Rychle jsem s Pepíkem natrhala zhruba 400 kusů pampelišek a udělala jsem z nich med. Maminka ho dělávala, když jsem byla malá a hned se mi vybavily vzpomínky na dětství.  Večer jsme si upekli buřtíky a šli jsme spát. 

Med

Dokud neporodím, budu chodit plavat

V neděli pracoval muž na zahradě a po poledni jsme jeli do města do bazénu. Já jsem se těšila hlavně na vířivku, a že si zaplavu a tím protáhnu své rozbolavěné tělo. Musím říct, že nechápu, proč jsem se plavání po dobu pokročilejšího těhotenství vyhýbala. Plavání bylo moc příjemné. Protáhla jsem si tělo a zároveň mě voda příjemně nadnášela. Rozhodla jsem se, že dokud neporodím, budu chodit pravidelně plavat. V bazénu byla i sauna a vířivka, takže jsem si přišla na své a byla jsem jako chodící ukázka toho, co by se v těhotenství dělat nemělo. Perfektně jsem se ale uvolnila jak fyzicky, tak i psychicky.  

Barbora v bazénu

Co se děje v bříšku

Jak už jsem zmínila, všechno mě bolí. Mé předchozí neduhy, bolesti a tlaky považuji za decentní připomenutí toho, že jsem těhotná. Nyní jde opravdu do tuhého. Jsem obří veliká žena. Bříško mi neskutečně vyrostlo, každý den je větší a větší. Už mě opravdu hodně omezuje v běžných aktivitách. Ohnout se pro nepořádek na zemi je pro mě obtížný úkol, což se třemi producenty v domácnosti je už opravdu oříšek. Pro moji kostru a přidružené svaly, držící mě vzpřímeně, je moje bříško už velká zátěž plus všechny hormony pracující sice pro porod, ale proti mně. Bolí mě šíleně moc záda, pánev, nohy a bříško. Je zajímavé, že čím více se blíží porod, tím méně se u mě objevuje tvrdnutí břicha a poslíčci. Bříško mě už ale hodně táhne, tlačí a překáží. Jsem v té fázi těhotenství, kdy už bych klidně chtěla porodit. Na druhou stranu si říkám, že bych si to měla užívat. Opravdové problémy nemám a jsem těhotná už naposledy. Kupodivu se i s bříškem sama sobě líbím a přijdu si sexy. Myslím, že i muži se líbím a přijdu mu sexy. Zatím si teda nestěžoval, jen když mě vidí nahou, občas se zasměje. :-) Ale já se na něj nezlobím. Nahá a sedící vypadám jako gorila. Dvě obrovská povislá prsa, lemující obrovské břicho. Posadit mě někam ke kupě slámy, banán do ruky a je to. Za těhotenství jsem zatím přibrala jen 6 kg, ale dohromady mám 105 kg, což už se pronese.

S vidinou císařského řezu jsem se už smířila

Bohoušek se má čile k světu. Myslím, že kope spíše méně a hodně času prospí, to je dobře. Dělám si naděje, že to tak bude i až se narodí. Myslím si, že je stále koncem pánevním, ale s vidinou císařského řezu jsem se už smířila. Ještě není ztracen a lékaři zatracen ani klasický vaginální porod, a kdyby došlo na císaře, výhodu vidím v plánování. Jde si zařídit hlídání pro kluky, manžel si může vzít dovolenou v práci a celá akce MIMINO půjde lépe naplánovat. O způsobu porodu nakonec asi rozhodně váhový odhad miminka. 

Příští středu jdu naposledy do poradny a potom už budu předaná do péče porodnice.

Pro dnešek se s vámi loučím,

Bára

Martina (28. týden těhotenství, čeká první miminko) 

Ahojky holky,

opět uběhl další týden a žádné větší změny se neudály. Tobík stále kope jak malý fotbalista a někdy ty rány až překvapí. :-) Tyto kopance jsou i viditelné přes břišní stěnu, tak je to srandovní. Zkoušíme i přes břicho svítit, jestli se bude třeba otáčet za světlem, ale zatím se mi to nepodařilo. Za to když na něj mluví taťka, už jsme ho tím i probudili a dostala jsem pár extra kopanců místo spánku. :-)

Dovolená měsíc před porodem

Manžel dostal termín extrakce drátů v kolenní čéšce na 22. 5., tak budeme spolu válčit doma. Snad se stihne zregenerovat do plánované dovolené na konci června, což doktor říkal, že jo i když uvidíme, jestli dovolenou doporučí i můj porodník. Kolegyně v práci straší, že by takhle měsíc a něco před porodem už nikam nejely, tak začínám být nervózní, jestli vůbec dovolená bude. :-)

Diabetologická poradna

Ve čtvrtek jsem vyrazila do poradny, kterou jsem si našla na stránkách těhotenské cukrovky na Hájích a musím uznat, že výběr to byl dobrý i bez doporučení. Překvapila mě krátká objednací doba. Zatím jsem byla v kontaktu jen se sestřičkou, ale byla velice milá a o všem jsme si popovídaly. Je tam příjemné, čisté a moderní prostředí. Dostala jsem na pojišťovnu glukometr, jehličky i měřící pásky, i když na internetu psali, že ne všechno pojišťovny proplácí, tak jsem byla mile překvapená. I přes svůj strach z jehel to zatím zvládám a hodnoty jsou v daném rozmezí. Tedy alespoň první den měření, protože jsem samozřejmě hlava děravá, a i když jsem celý pátek myslela na to, abych si přístroj vzala domů, nechala jsem ho hezky připravený na pracovním stole. Takže další měření až v úterý, tak si budu muset přesunout první kontrolu, jelikož ji mám už ve středu a bez dostatku výsledků by asi byla zbytečná.

Jinak dietu dodržuju, nejvíce mám asi problém s vynecháním sladkých snídaní a naopak zařazením nějaké té zeleniny ke snídani, ale snad se všechno brzy ustálí. :-)

Sledujeme hokej

Klasicky jako každý rok i tentokrát poctivě koukáme na hokej. Býváme buď u nás doma, případně u rodičů, kamarádky nebo zajdeme do hospůdky. První zápas jsme tedy koukali v klidu doma, na sobotní ovšem dorazila ségra s manželem. Tak jsme si udělali malou hostinu, až se nás kamarádi ptali, kolik že nás to vlastně sleduje. V pondělí budeme asi pro změnu u rodičů nebo v hospůdce, jelikož se táta vrátí z dovolené z Číny, tak se půjdeme podívat rovnou i na fotky. :-)

Martina

Marcela (24. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Zdravím,

psaním tohoto deníčku si vždycky uvědomím, jak ten čas rychle letí a jak mi to těhotenství pěkně utíká. Malou v bříšku cítím čím dál víc, ale je mi čím dál líp. Až tedy na některé neduhy, které k těhotenství prostě patří. Jako například bolesti při rozestupování kostí a tak dále. Oproti prvnímu těhotenství mě ale nechytají v noci křeče do noh, no doufejme, že už to nepřijde.

Návštěva dětské kavárny 

Týden byl pěkný, ale chladný a tak jsem ho s Fífou trávila většinou chozením na procházky. 

Ve středu jsme celá rodina byli u notářky, kde moje maminka zařídila přepis celého domu na moje jméno. Takže 3. 5. 2017 jsem se stala oficiálně majitelkou nemovitosti a to se muselo oslavit. Vzala jsem proto moje rodiče a mého manžela se synkem do dětské kavárny. No podle mého mínění jsem tam byla poprvé a naposledy. Spousta maminek, které koukají do mobilu a nedávají na svoje ratolesti pozor, mě opravdu nebaví. Stála jsem Filípkovi pořád za zadkem, aby náhodou nikomu neublížil a oni spíš ubližovali jemu. Což si zase Fífa nechtěl nechat líbit a tak jsem tam pořád nějaké dítko, buďto svoje nebo cizí okřikovala.

Cestou domů se přehnal pěkný májový deštík a my dojeli domů naprosto promočení na kost. Tuto kavárnu jsem ještě využila na setkání s mojí kamarádkou, se kterou se na setkání domlouvám už skoro půl roku. Bohužel ve čtvrtek nebylo počasí příznivé na to, abychom zašli na písek a tak jsme zalezli do této kavárny a i mojí kamarádce se tam vůbec nelíbilo. Opravdu tyto centra nechápu. Přeci trochu to dítko musím hlídat a ne sedět a popíjet latéčko. No to jen tak na okraj. 

Cvičení s fyzioterapeutkou v druhém trimestru

V pátek ráno jsem zase měla cvičení s fyzioterapeutkou. Bylo to opět fantastické, protože cviky, které mi mají pomoci protáhnout kyčelní klouby, mi pomáhají moc. Tak jsem nevěděla, jak mám správně ležet a otáčet se v posteli, na všechno mi bylo odpovězeno. Je to vždy moc příjemné dopoledne. Já se potom snažím doma nepodvádět a opravdu se snažit cvičit, protože to nedělám pro sebe, ale pro to malinkaté, co mám v bříšku. Snad mi toto cvičení pomůže k přirozenému porodu, i kdyby tedy nepomohlo, tak aspoň dělám něco pro sebe.

Výlet do Mariánského údolí

FífaPo obědě dojel můj milovaný synovec Josífek. No to bylo radosti, když ho po spinkání Filípek uviděl, protože ho má moc rád. Josífek je moc hodný chlapec. Odpoledne jsem s kluky vyrazila na písek, ale vydrželi jsme na něm asi jen hodinu, protože nás vyhnala bouřka. Byla sice malinká, ale Filípek o ní mluvil celou noc. V sobotu dopoledne jsme konečně koupili miminku do pokojíku koberec. Koberec má starorůžovou barvu, takže se k šedorůžovému vymalování bude fantasticky hodit. Moc se těším, až bude celý pokojík hotový a načančaný. Cestou do obchodu jel Fífa na odrážedle - motorce a stihl se na ní dost ošklivě vybourat. Naštěstí to odnesla jenom odřená ruka. 

Po odpoledním spaní jsme vyrazili do Mariánského údolí, kde nás čekali naši známí, co jim před měsícem k jejich rok a půl starému chlapečkovi přibyla ještě dvojčátka. No popravdě řečeno, musím smeknout před kámoškou, protože dvojčátka jsou krásné, ale doma bych to asi nezvládla. Je to opravdu pořádný záběr. Starání se o tyto drobečky, to opravdu není žádná mateřská dovolená. V Mariánském údolí se nachází dětské hřiště, kde Filípek jezdil na motorkách a skákal na nafukovacím hradě. Z tohoto centra jsme ho vůbec nemohli dostat, ale přemluvili jsme ho a nalákali na rybníky, kde může vidět kačenky. Neušli jsme ani 700 metrů a už jsme uviděli další lákadlo, a to formou bobové dráhy. No já bych na to rozhodně nevlezla. Pochopitelně Filípek byl přesvědčený, že to s tatínkem sjede. No moje srdce mi málem vyskočilo z hrudníku, když jsem viděla, jak se bob rozjíždí a Filípek křičí ,,maminko, kde jsi." Po příjezdu měl Fífa slzičky na krajíčku z důvodu, že na ně celou cestu pokřikovala sprostě paní s holčičkou, ať se s tím neloudají a pořádně ať to rozjedou. Myslíme si s manželem, že mu to hodně znepříjemnila. Cestou domů jsme se stavili ještě na večeři, kterou jsem dojídala po Filípkovi a ještě jsem si dala svou. 

Výlet do Mariánského údolí Výlet do Mariánského údolí

Nedělní dovádění

V neděli jsme byli pozvaní na oběd k druhé babičce, kterou jsme po obědě svezli k nám domů, abychom vyrazili po Filípkově spaní na hřiště i s Pepou. Pochopitelně Pepíno zjistil, že jeho tatínek, který jezdí u dopravního podniku, jezdil za tramvaj, které spravovali koleje a tak jsme se s ním ještě svezli. Na konečné si kluci sedli do kabiny a oba chtěli točit s volantem. Když jsme dorazili na hřiště, tak si kluci vybrali obrovskou gumovou horu, na které se dá skákat a ze které vůbec nechtěli slézt. Pepa vždy pomáhal Fífovi nahoru a pak skákali a dováděli, no bylo to velmi krásné odpoledne. Když jsme dorazili domů, tak moje maminka měla pro nás připravenou super večeři ve formě palačinek. Fífa spořádal tři palačinky, takový měl hlad ze skákání, je to jedlík. 

Za volantem

Den otevřených dveří v hasičském sboru

Den otevřených dveří v hasičském sboruV pondělí na státní svátek ku příležitosti 72. výročí ukončení druhé světové války byly kousek od mého bydliště v Kaunicových kolejích kladeny věnce. Šla jsem se tam tedy s dědou a kluky podívat, protože jsou tam vždy vojáci a hraje tam hudba. Na tomto pietním aktu jsme však vydrželi jenom cca 10 minut, protože v hasičském sboru jihomoravského kraje byl dnes den otevřených dveří. To bylo radosti. Kluci lezli z auta do auta a byli ve svém živlu. Odpoledne jsme šli na písek, ze kterého nás vyhnalo chladné počasí. Pak tatínek seděl s Fífou u televize a koukali se už snad po sto padesáté na Fífův nejoblíbenější film Aladin. 

Dnes se chystám na prohlídku na gynekologii, tak doufám, že bude vše v naprostém pořádku. 

Tak se mějte všichni hezky, zdravím Máca.

Podle deníčků maminek zpracovala Andrea Blažková.

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Přebalujte zdravě a hravě. Úspora pro Vaši peněženku může být až 15000 Kč.

Jednoduché použití bez žehlení, atraktivní designy, výroba dle návrhů samotných maminek - to vše splňují GaGa's pleny.

Kvalita prověřená maminkami je zaručena www.gagapleny.cz.

Gaga´s pleny našim rodičkám věnují balíček v hodnotě 600 Kč.

Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace 23 vitamínů, minerálů, DHA a EPA. Vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 µg), která je doporučovaná Světovou zdravotnickou organizací.

GS Mamavit Prefolin® DHA + EPA kapsle jsou zpracované speciální technologií DHA MMV Technology®, díky které nezanechávají rybí zápach a pachuť.
Kombinace vitamínů a minerálů, byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:
  • Období plánování těhotenství
  • Období těhotenství
  • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

http://www.mamavit.cz | http://www.gsklub.cz/c/pro-zeny/

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Medela

Medela

Švýcarská firma Medela nabízí vysoce kvalitní řadu pomůcek k podpoře kojení, vyráběnou na základě prováděných výzkumů nejen pro maminky, ale také pro profesionály. Kompletní Medela péče o kojení obsahuje sortiment: odsávání mateřského mléka, podávání mateřského mléka, péče o prsy, těhotenské prádlo, péče o mateřské mléko. Společnost Medela se tak snaží svými kvalitními produkty zpříjemnit ženám nejkrásnější období jejich života mateřství.

Medela věnuje každé mamince balíček s Medela pomůckami pro péči o prsy a manuální odsávačku - Ideální balíček již při nástupu do porodnice.

  • 1x manuální odsávačka Harmony light: Oblíbená 2-fázová odsávačka mateřského mléka, která byla vytvořena na základě technologie 2-fázového systému sání.
  • 1x balení (2 ks) Chrániče bradavek: Chrání bolavé a rozpraskané bradavky před nepříjemným kontaktem s prádlem. Pomáhá tak rychjelšímu hojení.
  • 1x hojivá mast Purelan 37 g: Hojivá mast k ošetření citlivých, bolavých či popraskaných bradavek.
  • 1x vzorkové balení (4 ks) vložek do podprsenky jednorázových: poskytují vyšší savost a vstřebatelnost díky novému absorbčnímu materiálu.
  • 2 ks hojivé Hydrogelové polštářky: léčí bolestivé a popraskané bradavky. Hydrogel obsažený v polštářcích pomáhá rychleji hojit ragády, udržuje bradavky optimálně hydratované aniž by byly vlhké.
  • 1 ks žlutá "kosmetická" Medela taštička
Weledea

Weleda

Weleda, dnes největší výrobce přírodní kosmetiky, dietetik a léčiv, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. Koupit je můžete na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, DM drogeriích, Rossmanu, Teta drogériích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Balíček pro rodičky bude obsahovat: 1x Těhotenský pěsticí olej na strie, 1x Olej na masáž prsů, 1x Olej na masáž hráze, 1x Mandlový krém na ruce, 1x Mandlový hydratační krém.

Motherhood

Motherhood

Značka Motherhood, dodavatel těhotenských polštářů se zdravotní certifikací, věnuje rodičkám spací pytle v hodnotě 700 Kč.

Spací pytle Motherhood rostou spolu s miminkem, lze je využít až do 1,5 roku. Délku pytle lze upravit pro miminko od 3-9 měsíců, při rozepnutí do 18 měsíců. Spací pytel je rozepínatelný po celém obvodu pro snadnou výměnu pleny během spánku.

Výrobky Motherhood vlastní atesty Oeko-Tex Standard jsou tedy vhodné pro citlivou dětskou pokožku. Více o produktech Motherhood najdete na www.motherhood.cz.

Zdravé těhotenství

Bella Bohemia

Společnost Bella Bohemia dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky. Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
Bella Bohemia věnuje rodičkám dárkový balíček Happy v hodnotě 700 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy, vlhčené ubrousky Happy, podložky Happy, fixační kalhotky, prsní a poporodní vložky Bella Mamma, ochranný krém na ruce Simply Evita s olejem z hroznových jader, dětskou přítulku pejsek nebo kočička a svačinový box Happy.
 
Maminky tyto produkty ihned po porodu otestují.
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Martina navštívila diabetologickou poradnu - diskuze

Poradna

Dobrý den . Moje poslední menstruace byla 16.4 v květnu v době kdy měla prijt ms jsem měla zrovna v den 17.5 a 18.5 pozitivní ovulační testy . Nechráněný styk byl 20.5 . Dne 28.5 jsem měla večer bolestivé píchnutí na levé straně podbřiškem které trvalo 30sekund . Do dnes neprisla další ms cyklus mám nepravidelný takže nevím kdy má prijt další ms . Dne 11.6 jsem si udělala těhotenský test ale nevím zda je tam něco nebo to je ryska . Jsem diabetička na inzulínu . Může se jednat o těhotenství poslední týden mě začali pobolivat prsa. Děkuji moc hezký den

Dobrý den,

přiložené těhotenské testy na fotografii jsou negativní. Pokud máte pochybnosti, doporučuji kontrolní test s odstupem dalších min. 2 dnů.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 14.06.2024, 09:32
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×