Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2017: Barbora má sestavený porodní plán, Martina se potýká s těhotenskou cukrovkou

„Rodíme společně s BOL“ pokračuje! Barboře se konečně otočilo miminko hlavičkou dolů, nebude tak rodit obávaným koncem pánevním. V 36. týdnu těhotenství si vybrala rodit v porodnici v Hořovicích a sepsala si porodní plán, který nám na ukázku zaslala. Pro všechny případy si nachystala také porodní balíček pro případ porodu v autě během cesty do Hořovic nebo pro porod doma. Martina navštívila kvůli vysokým hodnotám cukru diabetologickou poradnu. Nyní zkoumá, které potraviny ji dokáží snížit ranní hladinu cukru tak, aby nemusela na noc dostávat inzulin. Marcela odjela zrelaxovat na dovolenou na Vysočinu se svým synem, maminkou a synovcem. Po návratu ji čeká vyšetření na těhotenskou cukrovku.

Které společnosti věnují maminkám užitečné přípravky a potřeby pro miminka?

Feminella Hereditum
GS Mamavit
Pink or Blue
Rotarix
Synflorix
Pink or Blue
Rotarix
Synflorix

Které maminky se projektu účastní?

Barbora Martina Marcela

 

Barbora (36. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Ahoj, 

tento týden jsem byla ve středu naposledy v poradně. 

Inzerce

Miminko se otočilo a začínají porodní bolesti

Vše v mém těhotenství probíhá fyziologicky. Hodně jsem s lékařkou řešila tu polohu koncem pánevním. A najednou během ultrazvuku paní doktorka říká: Už to nemusíte řešit, vaše dítě to vyřešilo za vás a ukázala mi na ultrazvuku hlavičku hezky pěkně usazenou v mojí pánvi. Miminko se otočilo jupíííí. Potom se mě paní doktorka zeptala, že jsem už docela dost otevřená, jestli nemám nějaké bolesti. Uvědomila jsem si, že už od neděle mám řekněme slabší až středně silné menstruační bolesti. Pobavila jsem jí, že skoro rodím a vůbec to neřeším. Tím mě trošku vyděsila, že třeba fakt rodím. A rozjelo to u mě slušnou paniku, že plno věcí ještě nemám připravených.

Příprava na porod  

Rozjela jsem tedy administrativně organizační přípravu na porod. Vytiskla jsem si všechny informované souhlasy z nemocnice, prohlášení o narození dítěte a jiné formality potřebné k porodu. Chci mít vše už vyplněné a podepsané, ať to nemusím během porodu řešit. Finální rozhodnutí na porodnici padlo na Hořovice. Takže jsem si našla, kde přesně ty Hořovice vlastně jsou. Vytiskla jsem si mapu a adresu předzadala do navigace.  

Inzerce

Také jsem se začala pídit po oddacím listu. Docela by se hodil, když už jsme se brali hlavně kvůli otcovství. Na radnici mi bylo řečeno, že mi ho odeslali na trvalé bydliště. Tam jsem zajela hned ve čtvrtek. Zároveň jsem si zažádala o nový občanský průkaz a zajela jsem nahlásit změnu na pojišťovnu a do banky. Místo pouzdérka na doklady mám nyní plastové desky, kde mi šustí kupa náhradních dokladů. Jsem zvědavá, jak se na to budou tvářit v porodnici. Ale chtěla jsem už všude nové jméno, aby bylo vidět, že jsem vdaná a že dítě má automaticky otce.

Sepsala jsem si porodní plán

Zavolala jsem si do Hořovic a objednala jsem se na vstupní vyšetření.  

Inzerce

Také jsem si sepsala porodní plán. Který vám sem pro pochlubení a možná i pro inspiraci vkládám: 

PORODNÍ PLÁN 

Inzerce

Jméno:  

Rodné č.:  

TP:  

Dobrý den, 

Porodnice v Hořovicích mi byla doporučena jako vynikající porodnice, kde je respektován porodní plán a přání rodiček. A jako porodnice, která vyniká kvalitní péčí o rodičky během porodu i po něm. 

Dovolila jsem si proto sepsat svůj porodní plán, který doufám pomůže ke zdárnému průběhu mého porodu. 

1) Ráda bych byla plně informována o všech zákrocích a plánovaných postupech týkajících se mě nebo mého dítěte. 

2) Velice důležitý je pro mě klid a soukromí během všech dob porodních. 

______________________________________________________________________________________

2 / 2

3) Přála bych si během 1. a 2. doby porodní co nejméně nevyžádaných zásahů a vstupů do probíhajícího porodu. 

4) Má představa ideálního porodu vč. 1. doby porodní je být o samotě se svým manželem na porodním pokoji. Za občasné kontroly porodní asistentkou nebo případně lékařem. 

5) Ráda bych během 1. doby porodní využila vanu a případně i plyn na tišení bolesti. (Informaci o možnosti využití plynu mám z vašich webových stránek). 

6) O využití epidurální analgezie se případně rozhodnu během probíhajícího porodu. 

7) Ráda bych rodila v poloze, kterou si sama zvolím. Nejvíce se klaním k porodu v kleče nebo v podřepu na žíněnce. Nepřeji si být nucena k porodu na zádech na porodním lehátku, pokud si to nebudu sama přát. 

8) Nástřih hráze prosím jen v odůvodněných případech. 

9) Po porození dítěte bych vás chtěla požádat, abyste nechali dotepat pupečník, před tím než ho přerušíte.  

10) Miminko prosím po porodu položit na můj hrudník nebo do mé náruče a nechat nás spolu chvíli nerušeně v klidu. 

11) V případě komplikací a nutnosti provedení sekce, prosím provést císařský řez v celkové anestezii. Dále v tomto případě prosím, aby manželovi bylo umožněno být v nepřetržitém kontaktu s miminkem. Pokud nebude možno provést tzv. bonding miminka se mnou, prosím, aby byl proveden s manželem.  

Velice Vám předem děkuji za respektování mého porodního plánu. Pochopitelně chápu, že v případě výskytu komplikací během porodu nebude možno všechny body mého porodního plánu plně dodržet. 

Děkuji S. Ž. Barbora 

Zvládla jsem toho během dvou dnů na svůj vkus opravdu hodně. Ale mé prvotní nabuzení z počínajícího porodu vzalo dost za své. Protože se u mě nic nezměnilo, rodit jsem nezačala. Takže jsem sice spokojená, že mám všechny papíry, co mám mít, ale porodit by mi nevadilo. 

Můj porodní balíček 

Už dlouho plánuji sestavit si jakýsi porodní balíček pro případ porodu v autě během cesty do Hořovic nebo náhodou doma. Když už jsem byla tak porodnicky nabuzená, přichystala jsem si ho.

Balíček obsahuje:

Jednorázové savé podložky, bavlněné prostěradlo, termofólii, sterilní a nesterilní čtverce, nůžky, gumičky na podvaz pupečníku, gumové rukavice, desinfekce, odsávačka nudlí - na odsátí plodové vody z dýchacích cest miminka, porodnické vložky.

Doufám, že k použití balíčku nedojde, ale jeho tvoření mě bavilo a uspokojilo mou úchylnou zdravotnickou duši. :-)

Porodní balíček

Víkend 

V bazénuO víkendu jsme měli jet všichni na chatu. Bohužel dostal muž možnost jít do práce a kvůli penězům možnosti využil. Zůstala jsem s klukama tedy sama v Praze. Už jsou na mě moc nároční, když jsou spolu oba. V sobotu jsem je vzala do bazénu a zvládnout tam jejich chování završené Toníkovým záchvatem při odchodu bylo na mě moc. Je prostě potřeba být na ně ve dvou, když se jde ven. Takže i přes krásné počasí a moji touhu něco podnikat, jsme zbytek víkendu byli doma. I to bylo nějak moc. 

Dárek ke Dni matek

V neděli mě potěšil Toník dárkem ke Dni matek. Nemohl natěšeností dospat a obdaroval mě už v pět ráno. No myslím, že bych do 9 klidně vydržela bez dárku :-), ale udělal mi stejně radost. 

Dárek ke Dni matek

Příští týden mě čeká vstupní prohlídka v Hořovicích a psychiatr s Tondou.

Mějte se krásně Bára

Martina (29. týden těhotenství, čeká první miminko) 

Ahojky holky,

tento týden proběhl opět hokejově, takže večerní plány byly většinou jasné. :) Jinak miminko sem tam vypadá, jak kdyby se chtělo prokopat z bříška, tak se mu asi přestává líbit ubývající prostor v děloze.

Kontrola diabetologie

Ve středu jsem měla první kontrolu u paní doktorky na diabetologii, ale neměla jsem dostatek výsledků, jelikož jsem glukometr nechala na prodloužený víkend v práci. Ale i tak mi návštěvu nepřesunula, že stačí i to, co jsem naměřila. Přes den jsou hodnoty bez problému, i když testuju některá jídla, která mi chutnají, pořád se vejdu do normy, horší jsou bohužel rána, kde bych se měla dostat pod hladinu 5,5 mmol/l a zatím se pohybuji kolem 6,0 mmol/l. I když na kontrolním odběru u sestřičky jsem měla 5,4 mmol/l. Dostala jsem tedy ještě 14 dní na vyzkoumání, jak dokázat snížit ranní hladinu, abych nemusela na noc dostat inzulin. Zatím se nejvíc osvědčila večerní procházka a kousek sýra těsně před spaním, to se dostávám do požadovaných hodnot. Tak do sebe každý večer tlačím sýr v posteli. :) Tak snad bude paní doktorka spokojená a já si vystačím do konce těhotenství jen s občasným píchnutím do prstu. :)

Oslava na Moravě

V sobotu v půl deváté jsme vyrazili opět na Moravu, na další oslavu narozenin synovce, na kterou jsme poslední dva roky nejeli, protože bývá většinou 3 týdny po naší předchozí návštěvě a přece jenom je to dlouhá a finančně náročná cesta skoro na otočku. 

Navíc tenhle rok už jsme vyrazili naposledy, možná pak pojedeme na Vánoce s Tobíkem, ale to se ještě vše uvidí podle toho, jak budeme vše zvládat. Cesta byla docela bez problémů, až na klasické zúžení na D1, tak jsme se stavili v Brně v Ikei na dokoupení pár drobností, co jsem si pořád psala na papírek, že musíme sehnat. Tobíkovi jsme tedy koupili malá dětská ramínka, protože oblečení je už docela dost a bundičky a teplé mikinky na podzim a zimu zabírají dost místa, tak jsem je pověsila manželovi do skříně. :) Koupili jsme i látkovou bednu pod postýlku, další úložný prostor se vždycky hodí. Pak klasicky svíčky, dva talíře, co máme už dlouho rozbité, další sadu příborů, když dorazí větší návštěva a další drobnosti.

Pořád bylo do oslavy ještě dostatek času, tak jsme se stavili za švagrovou dát jí oblečení, co jsem jí nakoupila u naší známé, od které beru i já oblečení, tak má její princezna dostatek oblečení skoro na celé léto, byla toho plná velká papírová taška.

Oslava byla pak od dvou hodin, synovec dostal k sedmým narozeninám Playstation, tak všichni kluci pořád běhali sem a tam, jestli už ho můžou zapojit a vyzkoušet nové hry. Kolem šesté se pak rodiče uvolili a ještě po desáté hodině, když už byli všichni včetně dětí pryč, synovec stále ještě pobíhal s Lego dinosaury a já s manželem a jeho rodiči jsme měli o zábavu postaráno. :)

Nedělní cesta domů

Ráno jsme se u švagrové nasnídali a po cestě za manželovou mamkou do Perné na nedělní oběd jsme ještě potkali kamarády, tak jsme se ještě na chvilku zastavili a na 11 jsme byli nastoupení na oběd, abychom si tentokrát popovídali před obědem a pak vyrazili včas směr domov. Cesta tentokrát byla trochu delší, protože jsme potkali velkou nehodu a pak ještě nám navigace hlásila na dálnici kolonu, tak jsme si užili trochu delší objížďku. Ještě jsme se zastavili za mojí mamkou na Den matek předat svíčky a hurá domů. Doma jsme vše vybalili, moc rádi se uložili k televizi tak akorát na hokej. 

Martina

Marcela (25. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Zdravím,

právě trávím deset dní na Vysočině, a to konkrétně na Pusté rybné, což je cca 12 km od Poličky. 

Gynekologická poradna

Za takové krátké období se toho moc neudálo. V úterý jsem byla na gynekologické poradně, kde s mojí malou princeznou je všechno v největším pořádku. Což jsem ráda jako blecha. Dostala jsem pokyny k vyšetření glykemické křivky, které se tedy moc bojím. V prvním těhotenství jsem toto vyšetření musela absolvovat dvakrát, protože sestra měla rozbitý glukometr a mě takové jednání stresuje, protože na mě sestra doslova křičela, že mám vysoký cukr a že budu hospitalizovaná a že zabíjím svoje ještě nenarozené dítě. No představte si takové ošklivé jednání poslouchat, když jste prvorodička a všechno vás stresuje. Objednala jsem se proto na jiné pracoviště a jak se vrátím z Vysočiny, tak to absolvuji a doufám, že bude vše v naprostém pořádku.

Balení na dovolenou

Středu a čtvrtek jsem strávila balením, chystáním a strachem, že něco zapomenu doma. Na Vysočinu jezdíme do soukromého ubytování, takže si tam budeme vařit sami. Jedu tam s mojí úžasnou maminkou, takže to mě uklidňuje, že pokud něco zapomenu já, tak ona to vezme s sebou. Bereme s sebou ještě synovce Josífka a mého lumpíka Fífu. Chlapy dospěláky necháváme doma. Musí se někdo starat o kocourka a taky o kytičky na zahrádce. Balení je pro mě velmi obtížné, protože všechno co zabalím mě Fífa vyhází z kufru a nahází si tam hračky a tak dále.

Jak se znám kromě umyvadla a plesových šatů budu mít zabaleno všechno. I kdyby náhodou napadl sníh anebo vypuklo tropické léto. 

Relax bez internetu a televize

Doufám, že si na Vysočině odpočinu a zrelaxuji, protože tam nebude žádná televize ani připojení k internetu a já budu jen souznít s přírodou. Doufám jen, že nám vyjde hezké počasí a těším se, až pošlu fotečky z dovolené.

Páčko všem,

Marcela

Podle deníčků maminek zpracovala Andrea Blažková.

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Přebalujte zdravě a hravě. Úspora pro Vaši peněženku může být až 15000 Kč.

Jednoduché použití bez žehlení, atraktivní designy, výroba dle návrhů samotných maminek - to vše splňují GaGa's pleny.

Kvalita prověřená maminkami je zaručena www.gagapleny.cz.

Gaga´s pleny našim rodičkám věnují balíček v hodnotě 600 Kč.

Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace 23 vitamínů, minerálů, DHA a EPA. Vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 µg), která je doporučovaná Světovou zdravotnickou organizací.

GS Mamavit Prefolin® DHA + EPA kapsle jsou zpracované speciální technologií DHA MMV Technology®, díky které nezanechávají rybí zápach a pachuť.
Kombinace vitamínů a minerálů, byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:
  • Období plánování těhotenství
  • Období těhotenství
  • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

http://www.mamavit.cz | http://www.gsklub.cz/c/pro-zeny/

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Medela

Medela

Švýcarská firma Medela nabízí vysoce kvalitní řadu pomůcek k podpoře kojení, vyráběnou na základě prováděných výzkumů nejen pro maminky, ale také pro profesionály. Kompletní Medela péče o kojení obsahuje sortiment: odsávání mateřského mléka, podávání mateřského mléka, péče o prsy, těhotenské prádlo, péče o mateřské mléko. Společnost Medela se tak snaží svými kvalitními produkty zpříjemnit ženám nejkrásnější období jejich života mateřství.

Medela věnuje každé mamince balíček s Medela pomůckami pro péči o prsy a manuální odsávačku - Ideální balíček již při nástupu do porodnice.

  • 1x manuální odsávačka Harmony light: Oblíbená 2-fázová odsávačka mateřského mléka, která byla vytvořena na základě technologie 2-fázového systému sání.
  • 1x balení (2 ks) Chrániče bradavek: Chrání bolavé a rozpraskané bradavky před nepříjemným kontaktem s prádlem. Pomáhá tak rychjelšímu hojení.
  • 1x hojivá mast Purelan 37 g: Hojivá mast k ošetření citlivých, bolavých či popraskaných bradavek.
  • 1x vzorkové balení (4 ks) vložek do podprsenky jednorázových: poskytují vyšší savost a vstřebatelnost díky novému absorbčnímu materiálu.
  • 2 ks hojivé Hydrogelové polštářky: léčí bolestivé a popraskané bradavky. Hydrogel obsažený v polštářcích pomáhá rychleji hojit ragády, udržuje bradavky optimálně hydratované aniž by byly vlhké.
  • 1 ks žlutá "kosmetická" Medela taštička
Weledea

Weleda

Weleda, dnes největší výrobce přírodní kosmetiky, dietetik a léčiv, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. Koupit je můžete na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, DM drogeriích, Rossmanu, Teta drogériích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Balíček pro rodičky bude obsahovat: 1x Těhotenský pěsticí olej na strie, 1x Olej na masáž prsů, 1x Olej na masáž hráze, 1x Mandlový krém na ruce, 1x Mandlový hydratační krém.

Motherhood

Motherhood

Značka Motherhood, dodavatel těhotenských polštářů se zdravotní certifikací, věnuje rodičkám spací pytle v hodnotě 700 Kč.

Spací pytle Motherhood rostou spolu s miminkem, lze je využít až do 1,5 roku. Délku pytle lze upravit pro miminko od 3-9 měsíců, při rozepnutí do 18 měsíců. Spací pytel je rozepínatelný po celém obvodu pro snadnou výměnu pleny během spánku.

Výrobky Motherhood vlastní atesty Oeko-Tex Standard jsou tedy vhodné pro citlivou dětskou pokožku. Více o produktech Motherhood najdete na www.motherhood.cz.

Zdravé těhotenství

Bella Bohemia

Společnost Bella Bohemia dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky. Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
Bella Bohemia věnuje rodičkám dárkový balíček Happy v hodnotě 700 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy, vlhčené ubrousky Happy, podložky Happy, fixační kalhotky, prsní a poporodní vložky Bella Mamma, ochranný krém na ruce Simply Evita s olejem z hroznových jader, dětskou přítulku pejsek nebo kočička a svačinový box Happy.
 
Maminky tyto produkty ihned po porodu otestují.
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Barbora má sestavený porodní plán - diskuze

Poradna

Vyvoj 14 ti mesicniho syna

| Cucollino | 29.03.2020, 11:38

Dobry den,memu mladšímu synovi za tyden bude 14 mesicu..Mam par obav zda je u nej vse v poradku co se tyka vyvoje.
Mam jeste starsiho syna,u toho resime otazku autismu ci VD,jeste nema stanovenou diagnozu a je mu 4,5 roku..
Co se tyka mladsiho,tak ten se narodil od 14 dni drive,co se tyka motorickeho vyvoje,je zrejmne vse tak jak ma byt,leze po čtyřech,sedi,obchází nabytek,za ruku jde ale nema odvahu se pustit a jit sam.Vsude tedy vyleze na gauc,postel,schody uplne bez problemu uz od 11 ti mesicu..
Spis co me trapi je to zda je to ostatni v poradku..Kdyz mu treba ukazu 5 zvířátek v radě a zeptam se kde je krava,prase,kocka,pes atd tak bez váhání bud schodi nebo vezme do ruky.Kdyz se ho zeptam aniz by je videl tak je videt ze hleda,ale jakmile vidi neco jineho tak si jde proste po svem :-) Kdyz mu reknu dej,bud se zacne rozcilovat ze mi to neda,nebo to po me hodi a parkrat tedy mi to dal do ruky.Ale nejake prines,ukaz to zatim jinak ne..kostky kdyz postavim komín schazuje ale nepostavi.Za to kazde smitko na zemi sebere..Zacina tedy pouzivat na vse ukazovacek autickem jezdi i tim ukazovackem,ale ucelne k ukazovani ho jeste nepouziva,to taky nevim zda je v normlne nebo ne.Co se tyka ocniho kontaktu tak ten je v poradku,je mazlivej,kdyz delam blbinky smeje se,kdyz se mu nevo nelibi da tez najevo,kdyz znizim z dohledu ted jde ke dverim a place.Co se tyka reci,tak po ockovani 1 hexy mi prestal zvatlat,pak zacal po 2 mesicich opet zvatlat,takze jedeme bababa,dadada,dedede,tatata,bada,vaba atd a obcas kdyz teda me vidi tak rika mamama..paci paci umi,papa taky,varila myšička kasicku tez ale udela jen kdyz se mu chce.Co se tyka treba návštěv taky nema problem,je vcelku kontaktni,takze se smeje kdyz se na nej nekdo usmeje,necha se pochovat atd..Ale porad si me hlida.Na fotce ukaze kde je mama a kde je tata a kde je bracha taky uz se nam povedlo..Na jmeno reaguje tez z 90 ti procent,pokud neni nejak zaneprázdněn ..Na starsiho je spise jako lepidlo :-) porad by s nim chtel byt nejak v kontaktu ale kdyz ma starsi špatnou naladu tak se mu to nelibi,samozrejme tahanice o hracky jsou u nas bezna vec.Co ma starsi musi mit i mladsi.Kdyz neni po jeho je tez problem a vyjádří svuj nesouhlas.Co s tyka zvirat,mame dva psi takze s tim problem taky neni..Porad jim zkoumá usi,zuby,oci :-)
Prijde mi jako zvídavé ditko.Posila auticka po zemi,vse musi zmacknou a vyzkouset co to dela a umi.Kdyz mu neco nejde tak se vzteka.A dalsi vec co mne trapi,je to,ze sve jidlo musi mit rozmixovane,kousky nesnese,ale pecivo a mnamky co se mu da do ruky sni bez problemu.
Nevim zda jsem vse popsala srozumitelné ale zajimal by mne Vas nazor zda mam popripade vyhledat i nejakeho odborníka a nebo zda pockat.Vim ze se dela screening ale jen by mne zajimal Vas nazor na dane veci.
Dekuji moc za odpoved.S pozdravem Monika

Dobrý den, pouze podle popisu chování vašeho synka a bez možnosti chlapce vidět, vám nemohu zodpovědně odpovědět na dotaz ohledně jeho vývoje. Vývoj syna by podle některých popisovaných projevů mohl být nerovnoměrný. Píšete ale, že se starším synem chodíte na nějaká odborná vyšetření, je v řešení možnost poruchy autistického spektra. Pokud vám jde o vyloučení obdobných potíží u mladšího chlapce, pak bych vám doporučila dohodnut si konzultace u odborníků, kam chodíte se starším synem, což bych považovala za nejrychlejší řešení. Potom samozřejmě probíhá screening, který pravdivě vyplňte. Zdravím Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Mgr. Michaela Matoušková | Babyonline | dnes, 07:52
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce