Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2017: Jak maminky prožily Velikonoce?

Úspěšný seriál „Rodíme společně s BOL“ pokračuje! Barbora pokračuje s přípravami na svatbu, minulý týden vybírali snubní prstýnky a proběhlo i první zkoušení svatebních šatů. Kluci si o víkendu upletli pomlázky a na velikonoční pondělí vyjeli koledovat. Martina o víkendu oslavila své 30. narozeniny, dostala kytici růží, dort, peněženku, přívěsek i dárky pro Tobíka. Marcela byla na 3D ultrazvuku i na ultrazvuku ve 20. týdnu těhotenství. Velikonoce u nich probíhají v tradičním duchu - pečení Jidášů, mazanců, beránka a barvení vajíček.

Které společnosti věnují maminkám užitečné přípravky a potřeby pro miminka?

Feminella Hereditum
GS Mamavit
Pink or Blue
Rotarix
Synflorix

Které maminky se projektu účastní?

Barbora Martina Marcela

 

Barbora (32. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Ahoj,

tento týden se nesl opět v duchu zařizování svatby. 

Inzerce

Výběr snubních prstýnků

Byli jsme si koupit prstýnky. Měli jsme jen dva základní požadavky, a to aby byly z bílého zlata a aby cena byla přijatelná a nepřemrštěná. Prstýnků z bílého zlata měli všude mraky, ale s ideální cenou už to bylo horší. Ještě ke všemu doba vyhotovení byla kolem tří týdnů, takže jsme museli s výběrem spěchat. Obešla jsem celkem dost zlatnictví, abych si udělala představu. Potom jsem jen do toho, kde to bylo levné (myšleno, kde ty vysoké ceny za snubní prstýnky byly na dolní hranici vysokosti) přivedla přítele. 

On ale bohužel zrovna moc nespolupracoval. Jen tak stál, koukal a na moje dotazy jestli ten a ten prsten se mu líbí, co se mu líbí, jak by si to představoval atd., jen otráveně zahučel, že mu je to jedno, ať něco vyberu. Ujistila jsem ho, že tam je, aby řekl svůj názor, a potom se společně dohodneme. Ukázal tedy na ten nejošklivější prsten, co tam měli. Vzhledem připomínal diskokouli. To jsem ihned zavrhla. Takže zase zahučel, ať vyberu já. Nedá se říct, že by mě tam nějaké prsteny přímo uchvátily, ale už jsme spěchali, aby se vůbec něco stihlo vyrobit a cena nás taky limitovala. Takže jsem vybrala a on to zamručením odsouhlasil. Začali jsme si zkoušet velikosti prstýnků. K zjištění velikosti slouží spoustu kovových koleček navlečených na jednom velkém kroužku. Přítel si navlékl na prst jedno z koleček a chtěl vyzkoušet, jestli by mu takový prstýnek z prstu nesklouzl. Proto začal se svazkem kovu prudce házet a máchat rukou, jako kdyby se snažil zaplašit hejno much. Zajímalo by mě, kdy v běžném životě tento pohyb provádí. Během jednoho švihu udeřil svazkem o skleněnou vitrínu, která stála vedle něj. Pohled paní prodavačky si nepřejte vidět. Toníček, který tam byl s námi, držel v rukou kovové běhací kolečko pro myšky, co si před tím koupil ve zverimexu. Jak se lekl té rány, upustil kolečko přímo na skleněný pultík, o který se opíral. Další naštvaný pohled paní prodavačky.

Inzerce

Následovala zkoumání škod. Naštěstí se ani jedna vitrína nerozbila. Mají tam prý skla tvrzená kvůli možné krádeži. Ale stejně bylo na paní vidět, že už nás chce mít z krku. Nakonec jsme si oba vybrali správnou velikost prstýnku a došlo na placení. Platit jsem chtěla já kartou, neboť na účtu mám peníze, co nám hosté posílali jako svatební dary. Ale kartou zaplatit nešlo, stále to házelo hlášku překročení limitu. Což do teď nechápu, protože jsem na kartě peníze měla a vím, že limit jsem nepřekročila. Na paní prodavačce byla vidět nepřehlédnutelná tenze. V jejích očích se zračilo, že tak dlouho se s námi babrala, vitrínky jsme jí málem rozmlátili a ještě nemáme na zaplacení. Naštěstí to zaplatil přítel ze své karty a nemuseli jsme se poníženě odplížit. Po tom všem mi přítel řekl u auta, že vybrané prstýnky se mu nelíbí a byl by si býval vybral jiné. Hádali jsme se celou cestu autem domů.

Jak dopadla zkouška svatebních šatů

Také mi došel balíček se šaty, které mi poslala jedna hodná holka bolka. Celou dobu jsme řešili, jestli mi budou přes bříško. Až jsme přes samé řešení bříška zapomněli na prsa. Vršek šatů jsem na sebe narvala silou vůle. Už při začátku oblékání to vypadalo, že se do nich nevejdu. Ale já jsem optimista. Říkala jsem si, že až dostanu všechnu látku na místo, kde má být, tady povolím, tady povytáhnu a určitě mi budou. Nebyly. A o co hůř, já se v nich zaklínila. Nešly posunout ani nahoru a ani dolů. A cítila jsem, že mi hodně nepříjemně tlačí na vršek bříška a chtěla jsem je co nejdřív sundat. Nedalo se nic dělat, musela jsem zavolat na pomoc kluky. Zkoušela jsem bez podprsenky, ale přes prsa byla látka. Kluci znechuceně prohlásili, že mi pomůžou, ale nesmí vidět prsa. Oba zavřeli oči, chytli se látky a za hlášek typu: fůůj, pozooor, prsááá nééé, bacha na prsa apod. šaty ze mě stáhli. Potom se se zavřenýma očima a rukama šmátrajícíma před sebou odpotáceli do pokojíčku, kde si navzájem pogratulovali a nahlas oddychli, že ani jeden omylem nezahlédl ty hrůzné věci, které by jim asi vypálily díru do sítnice. Mně se ulevilo, že mě nic neškrtí, ale přepadla mě úzkost, že musím dál shánět šaty. Snad mi budou alespoň ty ze zásilkového obchodu.

Inzerce

V minulém článku jsem avizovala, že půjdu do poradny a Toníček k zápisu. Bohužel jsem opravdu zmatená těhule a popletla jsem si týdny. Obě dvě aktivity budou až příští týden. 

Naše Velikonoce

Co ale tento týden bylo, byly Velikonoce. Kluci už se na ně těšili, hlavně Pepík. On všechno hodně prožívá a plánuje.

Inzerce

Na Velikonoce vzal přítel oba kluky na chatu a já jsem zůstala doma. Měla jsem pocit, že na mě něco leze a potřebovala jsem poklidit a ještě něco v Praze řešit. Na chatě si to kluci prý užili. V sobotu byli nařezat proutky a přítel s nimi upletl pomlázky. Předem avizoval, že jim je rád uplete, ale nechce je to učit a plést s nimi, protože na to nemá nervy. Nakonec ho kluci umluvili a pomlázky si za jeho asistence upletli sami. Já jim s sebou přibalila pentličky, které si na pomlázky navázali. 

V neděli chtěli kluci barvit vajíčka. Na to jsem jim vše taky přibalila, takže barvili. Toník hrozně moc trval na tom, že se těší, až jim velikonoční zajíček poschovává po zahradě sladkůstky a vajíčka a oni je budou hledat. Protože jeli domů už v neděli večer a v Praze v pondělí by se vajíčka venku schovávala těžko, přítel tuhle aktivitu provedl už v neděli. Klukům se hledání vajíček moc líbilo. Největší úspěch měl čokoládový zajíček schovaný na stromě. Bavilo je vymýšlet, jak ho sundají. Asi jim tam budeme schovávat jídlo běžně, jelikož je to zabavilo na hodně dlouho.

V pondělí si oba vzali pomlázky, košíčky a vyjeli koledovat. Objeli spolu s přítelem nejdřív Pepíkovo ženské příbuzenstvo, vyšlehali je a dostali spoustu vajíček. Koledování zakončili u mojí matky, kde už jsem čekala i já. Vyšupali mě i mamku a potom jsme si dali společně slavnostní oběd.

Co se děje v bříšku

V bříšku se neděje nic nového. Miminko stále pěkně kope a bříško roste. Těhotenské potíže mám stále stejné.

Bára

Martina (25. týden těhotenství, čeká první miminko) 

Ahojky holky,

miminko pořád roste, alespoň co čteme na internetu a žádné velké změny ani vyšetření nás tento týden nečekaly, kromě neustálého pokopávání ve dne i v noci. :-)

V úterý jsme s manželem vyrazili na obhlídku obchodů, protože u něj mi nákup pro Tobíka místo pro mě neprošel, tak jako u jiných členů rodinky. Nakonec jsem alespoň nějakou představu měla, protože úplně kompletně si vymýšlet, když vlastně nic nepotřebuji, by byla pořádná fuška. :-)

Oslava 30. narozenin

Za to prodloužený víkend byl ve znamení oslavy narozenin s rodinkou. V pátek jsem začala třetí desetiletí. Dopoledne jsme se vypravili na nákup, jelikož jsme měli být na půl pátou u rodičů na oslavě. Chtěli jsme připravit tradiční pochoutky, kterými vždycky všechny u nás potěšíme. Takže jsme na začátek upekli dva mazance a jeden vzali jako snídani rodičům na doma. Pak jsme připravili česnekovo-sýrovou a vajíčkovou pomazánku, které jsme pak kolem čtvrté hodiny dali na spoustu malých jednohubek spolu s dalšími ozdobami. Všichni doma zbožňujeme zeleninu, proto jsme měli celou hromadu řapíkatého celeru, mrkve, okurky a paprik a k tomu dip za zakysané smetany a česneku. Táta k tomu pak upekl kančí žebírka na medu a mohlo se začít hodovat a slavit. :-)

Při této významné oslavě jsem si dopřála skleničku šampaňského, tak to bude potřeba pak ještě někdy zopakovat, až budu moct trochu víc pít. :-)

Dostala jsem úžasný dort z tmavého korpusu a krému z bílé čokolády od manžela, dále pak kytici 30 růží, peněženku od Desigual, prý abych měla ke kabelkám další stylový doplněk. Dále balíček kosmetiky s gelovým hydratačním denním krémem a odličovací vodou, protože poslední dobou jsem dost vysušená a další přívěsek od Pandory na můj náramek.

Od ségry a jejího manžela jsem dostala thajskou masáž a mluvícího pejska od Fisher Price pro Tobíka. Tam už mi to prošlo, i když jsem si tedy alespoň pro sebe vymyslela masáž, na kterou se moc těším. :-)

Od rodičů pak už jen věci pro Tobíka, které jsem v pondělí objednala na internetu, a naštěstí stihly dorazit. Máme tedy nádherný hrací, svítící kolotoč nad postýlku a hrací deku se spoustou hraček a zvuků. :-)

Výlet za kulturou

Zbytek prodlouženého víkendu jsem hledala různé resty, co bych mohla zvládnout kromě klasického úklidu, nějaké té filatelistické práce a výroby 3 druhů pečeného čaje pro mamku a švagra jsme v neděli večer vyrazili s rodiči za kulturou. V práci jsme dostali lístky na kabaretní show Dagmar Peckové alias Mackie Messer – Wanted do Lucerny. Není to úplně náš žánr, ale chtěli jsme zkusit něco nového.

Martina

Marcela (21. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Zdravím,

konečně tu máme po Velikonocích. Mám tyto svátky moc ráda, ale jsem ráda, že už si konečně můžu odpočinout, protože pro mě je to vždy jen pečení, úklid a vaření. Dělám to moc ráda, je to přeci jen pro moji milovanou rodinu. Vezmeme to ale pěkně popořádku od pondělní návštěvy u mojí gynekoložky.

Kontrola u gynekoložky

Tento týden jsem měla opravdu pestrý. U mojí gynekoložky je vše v naprostém pořádku, malá sílí a srdíčko jí tluče jako zvon. I já se cítím opravdu výborně. Jsem už ve 20. týdnu těhotenství a stále vzpomínám, jak to bylo na začátku náročné, protože mi bylo špatně. Moc se těším na první pohyby. Od gynekoložky jsem jela s rodiči do zahradnického centra koupit nějaké rybízy a angrešt na naší zahrádku. V zahradnickém centru je velké dětské venkovní hřiště a tak jsem si tam s malým užívala sluníčka, které v pondělí pěkně hřálo. Filípek se vyřádil a já koupila to, co bylo potřeba. 

3D ultrazvuk

V úterý jsem byla s manželem na 3D ultrazvuku u jednoho našeho známého a bylo to super, protože se nám věnoval hodinu a půl a vzniklo z toho plno krásných snímků a taky nádherné DVD. Potvrdil mi, že to určitě bude holčička a já si malinko i zasteskla, že už je to vlastně moje poslední těhotenství, protože jsme se s manželem shodli, že dvě dětičky úplně stačí. I když můj sen byl vždycky nejmíň pět dětí, ale ty finanční možnosti jsou v dnešní době docela omezené. A my chceme našim dětem dopřát vše, co budou chtít. Pochopitelně v omezeném a výchovném řádu. No a pořád se dohadujeme, jak se malinká bude jmenovat. V pondělí jsem jí říkala, Magdaléno, v úterý to byla 100 % Jasmína, no ve středu jsem tvrdila, že to bude Isabela. V kalendáři je to totiž tolik krásných dívčích jmen, že je to opravdu těžké něco vybrat.

Jak jsme strávili Velikonoce

Středu jsem trávila čistě pracovní a úklidovou. Bylo potřeba vysát, utřít prach a taky umýt okna. S umýváním oken jsem si to ale rychle rozmyslela, protože jsem si přečetla na ulici, že budou kopat plyn a taky pořád topíme a tak jsem usoudila, že hold letos na Velikonoce budou okna nemytá. Což tedy můj manžel kvituje jako výborný nápad, abych se prý nepřepínala, ale pro mě je to naprostá katastrofa. Já nebudu mít na Velikonoce umytá okna, to je skandální! Proto mě moje maminka vytrhla z toho pracovního ruchu a přemluvila mě, ať jdu na trh. Stejně jsem se na trh chystala a předpověď počasí naznačovala, že má od čtvrtka začít pršet.

Na trhu jsem si koupila bílá vajíčka na barvení a taky dva svazky kopru na Zelený čtvrtek, protože ani manžel ani Filípek nejedí špenát a tak jsem se rozhodla na Zelený čtvrtek udělat koprovou omáčku. Vždyť je to taky zelené. Po odpoledním spaní jsem se rozhodla udělat na Zelený čtvrtek tradiční Jidáše, které se jí na Zelený čtvrtek. No je to z kynutého těsta a já ještě kynuté těsto nedělala, ale protože jsem si přála udělat na Bílou sobotu mazanec, který je taky z kynutého těsta, říkala jsem si, že si to na něčem musím natrénovat. Pochopitelně mi moje úžasná maminka pomohla, protože jsem si nebyla s konzistencí těsta úplně jistá. Můj milovaný synek mi pomáhal dělat uzlíky, které jsou typické pro Jidáše. Z výsledku jsem byla nadšená, protože se po Jidáších na Zelený čtvrtek jen zaprášilo. Filípek je snídal, svačil i večeřel a dokonce i můj muž, který sladké nejí, mu moc chutnaly. Nejvíc ale mému tatínkovi. 

Druhý ultrazvuk ve 20. týdnu těhotenství

Ve čtvrtek odpoledne jsem se s manželem vydala na druhý ultrazvuk ve 20. týdnu těhotenství na vyloučení vývojových vad. Vždycky jsem v tomto centru naprosto nervózní a úplně vyplašená. Bylo tam pár maminek, které moc plakaly, a já si pořád opakovala, že pláčou štěstím a ne nějakou špatnou zprávou. Nejkrásnějším darem na celém světě je mít zdravé dítě po celý jeho život. Na světě je tolik nemocí a tolik bolesti, je mi z toho vždycky moc úzko, když vidím nějaké postižené dítko. Na ultrazvuku je vše v naprostém pořádku a mě spadl obrovský kámen ze srdce.

Velký pátek

Na Velký pátek jsem se snažila dodržet masopustní tradici a taky jsem neuklízela. Jsem věřící, ale nechodím do kostela a ani nechci k víře vést své dítko. K víře jsem se totiž dostala i já sama. Moji rodiče věřící nejsou a i mě nechali pokřtít až v mých 11. letech. To jen tak na okraj. Proto jsem zvolila na Velký pátek, protože už byl doma i můj muž, čočku na kyselo. No Filípkovi většinou dělám čočku červenou, a tak jsem byla zvědavá, jak mu bude chutnat tato čočka. No opravdu jsem koukala, jak to do něho padalo. Odpoledne jsem ještě upekla kokosovo-čokoládovou bábovku na Bílou sobotu na snídani.

Bílá sobota

Na Bílou sobotu jsem pozvala moji tchyni. Na oběd jsem dělala nové brambory nakrájené na kolečka zapečené s krkovicí a zalité šlehačkou. Taky jsem upekla dva mazance. Jeden jsem dala mamince, protože babička, co u nás byla na obědě mi říkala, že je sama a že by ho sama nesnědla. 

Pečení beránka a barvení vajíček

V neděli jsem pekla beránka a barvila vajíčka a šli jsme se s Filípkem projít do obory podívat se na prasátka a taky na Masarykově okruhu jezdili motorky. Takže měl Filípek o zábavu postaráno.

Velikonoční pondělí

Na Velikonoční pondělí manžel od rána s Filípkem běhal a mrskal. Já jsem dopoledne uvařila svíčkovou omáčku, upekla králíka a udělala k tomu houskový domácí knedlík.

Jsem ráda, že jsem se s vámi mohla podělit o naše poklidné velikonoční svátky a taky vítání jara. I když venku to moc na vítání jara nevypadá. Jen smutně koukám s maminkou z okna, jak nám na zahrádce kvetou tulipány a my tam nesedíme a nevychutnáváme si vůni jara. I Filipa mrzí, že mu tatík nepostavil domeček. A to v předpovědi počasí říkali, že má být čím dál hůř. No uvidíme. 

Tak se mějte, 

Marcela

 

Podle deníčků maminek zpracovala Andrea Blažková.

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Přebalujte zdravě a hravě. Úspora pro Vaši peněženku může být až 15000 Kč.

Jednoduché použití bez žehlení, atraktivní designy, výroba dle návrhů samotných maminek - to vše splňují GaGa's pleny.

Kvalita prověřená maminkami je zaručena www.gagapleny.cz.

Gaga´s pleny našim rodičkám věnují balíček v hodnotě 600 Kč.

Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace 23 vitamínů, minerálů, DHA a EPA. Vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 µg), která je doporučovaná Světovou zdravotnickou organizací.

GS Mamavit Prefolin® DHA + EPA kapsle jsou zpracované speciální technologií DHA MMV Technology®, díky které nezanechávají rybí zápach a pachuť.
Kombinace vitamínů a minerálů, byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:
  • Období plánování těhotenství
  • Období těhotenství
  • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

http://www.mamavit.cz | http://www.gsklub.cz/c/pro-zeny/

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Medela

Medela

Švýcarská firma Medela nabízí vysoce kvalitní řadu pomůcek k podpoře kojení, vyráběnou na základě prováděných výzkumů nejen pro maminky, ale také pro profesionály. Kompletní Medela péče o kojení obsahuje sortiment: odsávání mateřského mléka, podávání mateřského mléka, péče o prsy, těhotenské prádlo, péče o mateřské mléko. Společnost Medela se tak snaží svými kvalitními produkty zpříjemnit ženám nejkrásnější období jejich života mateřství.

Medela věnuje každé mamince balíček s Medela pomůckami pro péči o prsy a manuální odsávačku - Ideální balíček již při nástupu do porodnice.

  • 1x manuální odsávačka Harmony light: Oblíbená 2-fázová odsávačka mateřského mléka, která byla vytvořena na základě technologie 2-fázového systému sání.
  • 1x balení (2 ks) Chrániče bradavek: Chrání bolavé a rozpraskané bradavky před nepříjemným kontaktem s prádlem. Pomáhá tak rychjelšímu hojení.
  • 1x hojivá mast Purelan 37 g: Hojivá mast k ošetření citlivých, bolavých či popraskaných bradavek.
  • 1x vzorkové balení (4 ks) vložek do podprsenky jednorázových: poskytují vyšší savost a vstřebatelnost díky novému absorbčnímu materiálu.
  • 2 ks hojivé Hydrogelové polštářky: léčí bolestivé a popraskané bradavky. Hydrogel obsažený v polštářcích pomáhá rychleji hojit ragády, udržuje bradavky optimálně hydratované aniž by byly vlhké.
  • 1 ks žlutá "kosmetická" Medela taštička
Weledea

Weleda

Weleda, dnes největší výrobce přírodní kosmetiky, dietetik a léčiv, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. Koupit je můžete na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, DM drogeriích, Rossmanu, Teta drogériích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Balíček pro rodičky bude obsahovat: 1x Těhotenský pěsticí olej na strie, 1x Olej na masáž prsů, 1x Olej na masáž hráze, 1x Mandlový krém na ruce, 1x Mandlový hydratační krém.

Motherhood

Motherhood

Značka Motherhood, dodavatel těhotenských polštářů se zdravotní certifikací, věnuje rodičkám spací pytle v hodnotě 700 Kč.

Spací pytle Motherhood rostou spolu s miminkem, lze je využít až do 1,5 roku. Délku pytle lze upravit pro miminko od 3-9 měsíců, při rozepnutí do 18 měsíců. Spací pytel je rozepínatelný po celém obvodu pro snadnou výměnu pleny během spánku.

Výrobky Motherhood vlastní atesty Oeko-Tex Standard jsou tedy vhodné pro citlivou dětskou pokožku. Více o produktech Motherhood najdete na www.motherhood.cz.

Zdravé těhotenství

Bella Bohemia

Společnost Bella Bohemia dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky. Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
Bella Bohemia věnuje rodičkám dárkový balíček Happy v hodnotě 700 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy, vlhčené ubrousky Happy, podložky Happy, fixační kalhotky, prsní a poporodní vložky Bella Mamma, ochranný krém na ruce Simply Evita s olejem z hroznových jader, dětskou přítulku pejsek nebo kočička a svačinový box Happy.
 
Maminky tyto produkty ihned po porodu otestují.
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Jak maminky prožily Velikonoce? - diskuze

Poradna

Dobrý den . Moje poslední menstruace byla 16.4 v květnu v době kdy měla prijt ms jsem měla zrovna v den 17.5 a 18.5 pozitivní ovulační testy . Nechráněný styk byl 20.5 . Dne 28.5 jsem měla večer bolestivé píchnutí na levé straně podbřiškem které trvalo 30sekund . Do dnes neprisla další ms cyklus mám nepravidelný takže nevím kdy má prijt další ms . Dne 11.6 jsem si udělala těhotenský test ale nevím zda je tam něco nebo to je ryska . Jsem diabetička na inzulínu . Může se jednat o těhotenství poslední týden mě začali pobolivat prsa. Děkuji moc hezký den

Dobrý den,

přiložené těhotenské testy na fotografii jsou negativní. Pokud máte pochybnosti, doporučuji kontrolní test s odstupem dalších min. 2 dnů.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 14.06.2024, 09:32
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×