Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2017: Nový sponzor Rodíme, Martina má těhotenskou cukrovku

Bella Happy - nový partner Rodíme ONLINE 2017, co věnuje maminkám?

Ke sponzorům projektu Rodíme ONLINE se přidala společnost Bella Bohemia, distributor vysoce kvalitních dětských plen, podložek a a vlhčených ubrousků značky Happy, dámských poporodních a prsních vložek a fixačních kalhotek značky Bella Mamma.

Vloni přišla v oblasti dětských plen se spoustou praktických vychytávek pro pohodlí miminek a jednoduché používání maminkami.

Inzerce

Které společnosti věnují maminkám užitečné přípravky a potřeby pro miminka?

Feminella Hereditum
GS Mamavit
Pink or Blue
Rotarix
Synflorix
Pink or Blue
Rotarix
Synflorix

Které maminky se projektu účastní?

Barbora Martina Marcela

 

Barbora (33. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Ahoj,

tento týden byly nejdůležitější události - návštěva těhotenské poradny a Toníkův zápis do první třídy. 

Inzerce

Předposlední návštěva poradny

Do poradny jsem se těšila, byla to má předposlední poradna. Paní doktorce se moc nelíbilo, že jsem si vysadila Magnosolv. Nemůže mi prý nařídit ho brát, ale doporučovala by mi to. Po debatě o Magnosolvu jsme plynule přešli na téma mé křečové žíly a křeče v lýtkách. Kvalitně zvolené téma, vteřinu po tom, co přiznám, že nejím hořčík. Tak prý aspoň mám jíst pohanku, dle mé lékařky zlepšuje stavbu cév. Takže to určitě udělám.

Miminko je otočené koncem pánevním

Byla jsem hlavně zvědavá, jestli už je Bohoušek otočený hlavičkou dolů. Měla jsem pocit, že je. Ukázalo se, že nejsem moc dobrý pozorovatel, protože je stále koncem pánevním. A to tak, že se v té poloze ještě pěkně ustálil a srovnal. Šance, že se otočí, prý ještě určitě je, ale už prý čím déle otočený hlavičkou nebude, tím je nižší pravděpodobnost, že se otočí. To mě hodně zamrzelo. Celou dobu těhotenství plánuji, jak a kde budu rodit. A snažím se zbořit svá poporodní traumata, naladit se na porod a začít se na něj těšit. Tak krásně mi to šlo a teď tohle. Byla jsem z možnosti císaře dost zdrblá. Paní doktorka mě uklidnila, že někde bez problémů miminka koncem pánevním rodí i vaginálně. To ale já zase nevím, jestli chci. Nabídla mi ještě manuální otočení miminka u lékaře, který je v tom profík někde mimo Prahu. Už si bohužel nepamatuji kde, ale to jsem odmítla. Přijde mi nepřirozené zasahovat plodu a mému tělu do jeho aktivit. Přece jen konec pánevní není žádná patologie a ani tragédie. Sama vlastně ani nevím, jestli mi to vadí nebo nevadí. Spíš jsem s touto alternativou nepočítala.

Inzerce

Doma jsem to řešila s přítelem. Ten už je z mých porodních nápadů a řešení unavený a otrávený. Oznámil mi, že už z toho blbnu, ať to tak neřeším. Jojo mužský pohled k nezaplacení.

Řešit to ale skutečně nebudu. Teď dám miminku čas se otočit. Našla jsem si na internetu doporučení a cviky, které by mohly miminku pomoci s otočením, pokud miminko chce. No, a jestli nechce, tak děj se vůle boží, nebo tedy spíše Bohouška.

Inzerce

Toníčkův zápis do školy

Zápis probíhal ve stejný den jako má těhotenská poradna. Byla jsem už uhoněná a nervózní. Nedávno jsem zde psala, jak jsem promáčkla dveře u svého auta. Konečně jsme se dokopali dát ho do servisu. Já jsem si na objíždění a zařizování půjčila auto přítele. Je to takový maličký stařičký vrak. Auta mě opravdu nemají ráda. Už jsem na zápis z poradny hodně pospíchala a auto mě vyšplouchlo. Bylo tak hodné, že zvládlo vyparkovat, dojet na nejbližší křižovatku a tam dosloužilo. Já hodně spěchala, auto prostě nejelo a odtahovat jsem ho stejně nechtěla nechat. Takže jsem už na pokraji hysterie nechala stát auto uprostřed křižovatky, naštěstí v málo frekventované části sídliště, sloužící spíše jako parkoviště. Za zadní okno jsem dala trojúhelník a za přední jsem nechala papír se vzkazem: PORUCHA, omlouvám se. Prosím neodtahovat, pracuji na řešení. Děkuji. A utíkala jsem na zápis. Musela jsem několik zastávek autobusem a potom jsem doslova proběhla celé sídliště. Hrůza.

Asistent pedagoga, ano nebo ne?

U zápisu byl Tonda už minulý rok. Byl přijat, dostal odklad a šel do přípravné třídy. Aby se sžil s fungováním školy a škola se sžila s fungováním Tondy. I přesto, že u zápisu byl už minulý rok, musel jít letos zase. Podle mě naprostá zbytečnost, ale co se dalo dělat. Tondovi se vůbec nechtělo a byl otrávený. Nejdříve jsme museli vystát frontu na jakýsi administrativní příjem. Podání všech dokumentů, přihlášky atp. Tam jsme komunikovali s paní učitelkou, která Toníka zná ze suplování v jeho třídě. Navrhovala, že by mohl zvládnout nastoupit i bez asistenta pedagoga, s čímž jsem nesouhlasila. On je hodně chytrý a snaživý. Ale zaprvé je chytrý až moc a úkoly má hotové hrozně rychle a poté se začíná nudit a vyrušovat. Jeho paní asistentka už s tím umí pracovat a vymýšlí mu úkoly navíc. A zadruhé, je sice šikovný žák, ale stále vyžaduje hodně individuální přístup, a když ho to chytne, neumím si představit, že má paní učitelka na starosti třicet dětí, mezi kterými bude určitě víc dětí s poruchami, a do toho se jí tam začne válet a řvát na zemi Toník. Takže jsem rázně řekla, že na asistentovi pedagoga trvám. Příští týden jdeme zrovna do poradny, kde asistenty navrhují a schvalují, takže ho zařídíme. 

Pohovor s paní učitelkou

Druhá část zápisu bylo vystání hodinové fronty na pohovor přímo s Toníkem bez přítomnosti rodičů. Toník už byl nervózní a pěkně vzpružený z toho čekání. Ani se mu nedivím, já už toho měla taky plné zuby. Takže co jsem tak pozorovala z dálky: na paní učitelku, co s ním pohovor vedla, se celou dobu mračil, protáčel oči v sloup a znuděně plnil zadané úkoly. Když nám ho dovedla zpět, divila se, že takhle zamračené dítě ještě neviděla a jestli je prý takový pořád. Ano, je.

Jak to dopadlo s porouchaným autem?

Potom jsem k Toníkové nelibosti ještě musela vyřešit to auto, zanechané bez ladu a skladu na křižovatce. Bála jsem se, aby ho neodtáhli, cena odtahu by byla vyšší než cena auta. Naštěstí mě nějaký hodný pán odtlačil ke kraji a dál to už dořešil přítel, když se vrátil domů.

Výběr svatební kytice

Dále jsem tento týden domluvila vyhotovení svatební kytice. Paní, se kterou to řeším, je moc milá a ochotná. Tak se moc těším na výsledný produkt. Cena kytičky opět šílená, ale s tím se asi člověk musí smířit, že svatební sortiment je prostě drahý.

Jak dopadly vyhotovené snubní prstýnky?

K mému překvapení mi přišla sms ze zlatnictví a v pátek už byly hotové prstýnky. Hned jsem je zajela vyzvednout, i když to bylo mimo plán, ale moc jsem se zrovna na ně těšila. A musím říct, že jsem spokojená. Zrovna teď, když píšu tento deníček, mám svůj prstýnek na prstu. A každou chvíli se kochám, jak je krásný. Doufám, že to nepřináší smůlu. Přítel mé nadšení nesdílel. Prstýnek mu je trochu větší a on se bojí, že ho ztratí. A také si materiál bílé zlato představoval úplně jinak, víc bílé. No co na to říct.

Náš víkend

O víkendu jsme měli jen Pepíka. V sobotu jsme s ním byli na akci s takewondem, potom jsme strávili několik hororových hodin v nákupním centru. Sháněním obleku, košile, kravaty a bot pro ženicha. Během té doby jsme se několikrát pohádali.

Na konci soboty jsem byla ráda, že jsme oba přežili a nepozabíjeli jsme se a ještě jsme nakoupili většinu věcí, co jsme chtěli. Nemáme jen oblek, to bude ještě oříšek.

Příprava postýlky pro miminko

V neděli jsme vygruntovali celý byt, aby bylo na svatbu uklizeno a mohli sem chodit hosté. Já jsem naplnila své hnízdící potřeby a mimo opravdu důkladný úklid jsem ještě připravila miminku postýlku. Je taková strohá, ale já nemám moc ráda přeplácanost. Myslím, že už je čas ji mít připravenou, do porodu ji přehodím prostěradlem, aby se nezaprášila. Tak mám další miminkovskou povinnost z krku.

V příštím deníčku vás čeká svatební speciál. :-)

Mějte se krásně Bára

Martina (26. týden těhotenství, čeká první miminko) 

Ahojky holky,

ve středu jsem vyjela za kamarádkou do Radotína, kde jsme probrali spoustu věcí ohledně dětí. Pohrála jsem si s její malou princeznou a půjčila mi nástavbu na skříňku jako přebalovací pult, tak jen koupit tu molitanovou podušku a už máme i přebalovací pult. Dala mi taky nějakou kosmetiku, co už nevyužije, tak máme zásobu mastičky na prdelku. :)

Testy na cukrovku 

Ve čtvrtek jsem si vzala dovolenou, protože mě čekaly odběry na těhotenskou cukrovku, ráno jsem tedy zaskočila na Karlovo náměstí do nemocnice, přičemž jsem si trochu pocestovala, protože jsem šla automaticky do nemocnice a tyto vyšetření dělají v jiné budově, tak jsem byla někde jinde. Po chvíli hledání jsem našla správnou budovu a při příchodu dovnitř jsem se trochu zděsila, fronta asi 100 lidí a další mraky lidí vevnitř. Naštěstí jsem si den předem někde přečetla, že těhotné mají přednostní odbavení, tak jsem se drze dostala až k okýnku. Sice tam bylo hodně nepřátelských pohledů, ale naštěstí to byla pravda a hned mě vzali. Bohužel jsem špatně pochopila zákaz nejíst a nepít, protože mám naučeno ze všech předchozích odběrů, že naopak dostatek vody z vodovodu je žádoucí, a aby mi taky nebylo špatně, tak jsem ráno vypila půl litr vody, protože vím, že by se mi motala hlava a tuplem po tom odběru.

Jak vyšetření dopadlo?

I když jsem nesměla pít vůbec nic, krev mi tedy vzali, ale bohužel z hraničních 5,1 mmol/l jsem měla 5,3  mmol/l. Tak mě poslali domů a měla jsem dojít v pátek. Tak jsem si užila volný den doma úklidem a večer jsem vyrazila na malou firemní akci na bowling. Bohužel to není vhodný sport, tak jsem si párty „užila“ s pár sklenicemi vody a koukáním na kolegy. Sestřička mi po neúspěšných výsledcích řekla, že bych tedy měla vynechat den předtím sladké a ovoce. Doufala jsem, že další den bude vše v pořádku, ale bohužel jsem odešla zklamaná se stejnými výsledky. Takže mám těhotenskou cukrovku a uvidím, co mi příští čtvrtek řekne můj doktor a jaké omezení se mě budou týkat.

Docela mě ale zklamalo, že tu nemají nějakou malou místnost pro maminky, co tu pár hodin posedí nebo nějaké označené místo. Sice sestry vždycky říkaly, posaďte se tady ke kytkám na lavičku, ať Vás nemusíme hledat, ale bohužel tato oblast byla obsazená i dalšími lidmi a vůbec je netížilo, že oni sedí a maminky s těhotenskými bříšky tam stojí a čekají.

Oslavy na Moravě

V sobotu ráno jsme s manželem vyrazili na Moravu oslavit ještě jednou moje narozky a 15. narozeniny synovce. Naštěstí cesta i přes problémy, které jsme poslouchali celý týden v rádiu, proběhla relativně hladce, až tedy na asi 80 km jízdy v zúženích. Stavili jsme se po cestě na snídani a po dvanácté hodině už jsme byli v Hustopečích. Vybalili jsme si u manželovy sestry, kde spáváme na nafukovací matraci, na které už jsem měla trochu strach spát, ale co nadělám.

Od dvou hodin byla oslava u další sestry, kde se všichni sešli, rozdaly se dárky a kolem šesté jsme se na chvíli vydali za kamarádem, protože všichni odcházeli ještě před námi. V osm jsme pak měli sraz s dalšími kamarády v hospodě, tak jsem si pro změnu naplnila žaludek rybníkem z pomerančového džusu. :)

Bohužel, jak jsem předpokládala, spánek na nafukovací matraci už není vůbec ideální, a i když jsem si vzala s sebou těhotenský polštář, ráno jsem se probudila hrozně rozlámaná a ani v noci jsem se nemohla pořádně převalit. Takže jsem byla nevyspalá a cesta domů byla trochu náročnější, když jsem řídila.

V neděli jsme vyrazili ještě na další rodinné návštěvy, tentokrát do Staroviček k manželově sestře, co má od nového roku miminko. Chvilku jsme malou chovali a pak mi přinesla pár tašek oblečení na kluka od kamarádky, tak jsme si odvezli pár krásných kousků. Na půl dvanáctou jsme byli na obědě u tchýně. V jednu jsme vyrazili směr Praha a už jsme se nemohli dočkat, až budeme doma v klidu a natažený na sedačce. :)

Martina

Marcela (22. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Zdravím,

je za mnou další pohodový, i když velmi studený týden. Jsem ve 21. týdnu těhotenství a už máme vymalovaný pokojíček pro holčičku. Jednu stěnu jsem zvolila jemně růžovou a tu druhou šedou, k tomu bude dubový nábytek a šedý koberec. Na miminko se už všichni velmi těšíme, i když můj syn Filípek, kterému bude zanedlouho dva a půl roku, je velký čertík. Teď zrovna ho mám na klíně a pořád ho zajímá, co píšu a co dělám. Doufám, že i on se těší na miminko a bude to velmi těžké, aby si zvykl, že už on není jediný v mém srdci. Myslím si, že to nějak zvládneme. Musíme to zvládnout. 

Jak se cítím

V úterý jsme byli v knihovně a půjčila jsem pohádky, abych mohla Fífovi číst. Je pravda, že se s tatínkem shodujeme, že Filípek je nejhodnější, když jde spát, ale to asi každé dítko. I já jsem si půjčila knížku jak docílit přirozeného porodu. No snažím se víc než u prvního porodu, abych rodila přirozeně a nemusela podstoupit císařský řez. I když pokud nebude jiná cesta, tak podstoupím znovu císařský řez. Stále nemáme pro malou vymyšlené jméno. Říkám si, že je pořád spousta času. Hlavně, že už se cítím dobře a nemám kocovinové stavy. Jen malinko bývám unavená. Stále necítím žádné pohyby, ale to taky určitě přijde. S Filípkem jsem už pohyby v tomto týdnu cítila. Ten do mě boxoval jak do pytle. 

Aprílové počasí

Tento týden jsem skoro celý trávila doma, protože venku byla velká zima a já už všechny zimní oblečky pro mě i pro Filípka mám zazimované. No doufáme s maminkou, že nepomrzly meruňky a broskve. Středeční počasí mě opravdu šokovalo. 

Sněhová nadílka v dubnu

Ležím si tak na gauči a odpočívám, v tom se Filípek zvedne od hry s auty a běží k oknu a křičí: ,,maminko budeme bobovat?" Já mu říkám, že to nejde, že by muselo sněžit a Filípek se na to rozčílí a křičí: ,,mámo ono sněží." Já jsem tomu taky nemohla uvěřit. Kdo by to byl řekl, že 19. dubna bude sněžit. No je pravda, že se říká ,,duben ještě tam budem", ale pro tu přírodu, která je už v rozpuku, je to opravdu vrchol.

Jak jsme strávili víkend

Ve čtvrtek jsem slavila svoje jmeniny a jeli jsme koupit Filípkovi dětský polštář, protože si stále stěžoval, že ho bolí záda. I když mám podezření, že dost opakuje po mně a vymýšlí si. Na malé procházce, na kterou jsme šli, mi totiž tvrdil, že se mu motá hlava a je mu mdlo. No já jsem dost důvěřivá, takže mu to všechno věřím. Jen můj muž mi říká, že bych před ním neměla o takových stavech mluvit. Polštář jsme stejně nekoupili, protože nám paní řekla, že ho ve slevě budou mít až za týden. Dost jsem koukala, že nám o té slevě řekla. 

V pátek se počasí malinko umoudřilo a tak jsem jela aspoň vyzvednout manžela z práce. To má Filípek moc rád, protože jedeme dlouho šalinkami (tramvajemi). Cestou jsme se stavili v Kiku a já nakoupila Filípkovi letní garderobu na celé léto. Největší radost měl Fífa z kšiltovky s Požárníkem Samem, protože to je Fífův nejoblíbenější seriál. 

V sobotu jsme byli na pálení na zahrádkách a došli jsme smradlavý kouřem, ale Fífovi se ohýnek velmi líbil. Odpoledne jsme jeli reklamovat DVD přehrávač a na běžný nákup. 

Brněnské Arboretum

V neděli odpoledne nás moje maminka vytáhla do Arboreta brněnské Mendlovy univerzity na výstavu skalniček a jarních květin. V arboretu to velmi dobře s mužem známe, protože jsme si tam nechali dělat svatební fotečky. No až na to, že nás tam zastihl jarní deštík, tak to byl velmi příjemný výlet. No můžete posoudit sami na přiložených fotografiích. 

Těším se na další psaní. Hezký týden. 

Zdravím, Macek

Podle deníčků maminek zpracovala Andrea Blažková.

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Přebalujte zdravě a hravě. Úspora pro Vaši peněženku může být až 15000 Kč.

Jednoduché použití bez žehlení, atraktivní designy, výroba dle návrhů samotných maminek - to vše splňují GaGa's pleny.

Kvalita prověřená maminkami je zaručena www.gagapleny.cz.

Gaga´s pleny našim rodičkám věnují balíček v hodnotě 600 Kč.

Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace 23 vitamínů, minerálů, DHA a EPA. Vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 µg), která je doporučovaná Světovou zdravotnickou organizací.

GS Mamavit Prefolin® DHA + EPA kapsle jsou zpracované speciální technologií DHA MMV Technology®, díky které nezanechávají rybí zápach a pachuť.
Kombinace vitamínů a minerálů, byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:
  • Období plánování těhotenství
  • Období těhotenství
  • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

http://www.mamavit.cz | http://www.gsklub.cz/c/pro-zeny/

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Medela

Medela

Švýcarská firma Medela nabízí vysoce kvalitní řadu pomůcek k podpoře kojení, vyráběnou na základě prováděných výzkumů nejen pro maminky, ale také pro profesionály. Kompletní Medela péče o kojení obsahuje sortiment: odsávání mateřského mléka, podávání mateřského mléka, péče o prsy, těhotenské prádlo, péče o mateřské mléko. Společnost Medela se tak snaží svými kvalitními produkty zpříjemnit ženám nejkrásnější období jejich života mateřství.

Medela věnuje každé mamince balíček s Medela pomůckami pro péči o prsy a manuální odsávačku - Ideální balíček již při nástupu do porodnice.

  • 1x manuální odsávačka Harmony light: Oblíbená 2-fázová odsávačka mateřského mléka, která byla vytvořena na základě technologie 2-fázového systému sání.
  • 1x balení (2 ks) Chrániče bradavek: Chrání bolavé a rozpraskané bradavky před nepříjemným kontaktem s prádlem. Pomáhá tak rychjelšímu hojení.
  • 1x hojivá mast Purelan 37 g: Hojivá mast k ošetření citlivých, bolavých či popraskaných bradavek.
  • 1x vzorkové balení (4 ks) vložek do podprsenky jednorázových: poskytují vyšší savost a vstřebatelnost díky novému absorbčnímu materiálu.
  • 2 ks hojivé Hydrogelové polštářky: léčí bolestivé a popraskané bradavky. Hydrogel obsažený v polštářcích pomáhá rychleji hojit ragády, udržuje bradavky optimálně hydratované aniž by byly vlhké.
  • 1 ks žlutá "kosmetická" Medela taštička
Weledea

Weleda

Weleda, dnes největší výrobce přírodní kosmetiky, dietetik a léčiv, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. Koupit je můžete na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, DM drogeriích, Rossmanu, Teta drogériích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Balíček pro rodičky bude obsahovat: 1x Těhotenský pěsticí olej na strie, 1x Olej na masáž prsů, 1x Olej na masáž hráze, 1x Mandlový krém na ruce, 1x Mandlový hydratační krém.

Motherhood

Motherhood

Značka Motherhood, dodavatel těhotenských polštářů se zdravotní certifikací, věnuje rodičkám spací pytle v hodnotě 700 Kč.

Spací pytle Motherhood rostou spolu s miminkem, lze je využít až do 1,5 roku. Délku pytle lze upravit pro miminko od 3-9 měsíců, při rozepnutí do 18 měsíců. Spací pytel je rozepínatelný po celém obvodu pro snadnou výměnu pleny během spánku.

Výrobky Motherhood vlastní atesty Oeko-Tex Standard jsou tedy vhodné pro citlivou dětskou pokožku. Více o produktech Motherhood najdete na www.motherhood.cz.

Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Martina má těhotenskou cukrovku - diskuze

Poradna

Dobrý den, prosila bych o radu mám nepravidelně cykly rozmezí 31-50 ovulaci mám 20 dní od poslední menstruace. Poslední menstruace byla 17.3. 4.4 byl na ultrazvuku vidět folikul nebylo řečeno kolik měřil nic jen že tam je 7.4 pozitivní ovulační test Atén den i pohlavní styk dne 9.4 jsem byla znova na gynekologii a bylo mi řečeno že ovulace probíhá byla vidět tekutina. Dne 19.4 slabý zašpinění předpokládám že nidace když 20.4 byl pozitivní těhotenský test. Dne 22.4 jsem byla na krvy jako samoplatce to bylo 40.33 dne na pohotovosti dne 28.4 jsem začala špinit hnědé nebylo ani na vložku gestační váček odpovídal 5 týdnů ale nikdo se neptal zda je menstruace pravidelná. Podle mých výpočtu když byla ovulace 7.4 s 20 denim zpožděním tak můj výpočet je že jsem byla 3+1 dne 30.4 kontrola u gynekologa tam též odpovídal váček 5tydnu ale zase se nikdo neptal zda je pravidelná nebo kdy byla ovulace nebo jestli ovulace není zpožděná .pak další špinění ale červená krev bylo
na pohotovosti dne 5.5 podle ultrazvuku byl váček 5+5 takže povyrostl podle mě byl stále úroveň kolem 4 týdne ale byl bez žloutkového váčku dne 15.5 byly kontrola u me gynekoložky a ultrazvuk odpovídal stále 5+ byla jsem poslána na kontrolu do nemocnice za je to na revizi 15.5 na pohotovosti váček údajně 6+2 ale stále bez plodů a bez žloutkového váčku ale nikdo nepočítal to že můžu mít nepravidelnou menstruaci nebo ovulaci o 20 dní od poslední menstruace .moje otázka zní jít na revizi nebo počkat jestli se ještě objevy nikdo nebral ani krev na hcg takže se neví hodnota mohly už od začátku váček blbě změřit. Podle ultrazvuku Nebo tím že mám nepravidelný cykly tak by se neshodovaly s datem menstruace a nepočítá se pak to podle ultrazvuku jinak než u běžné pravidelně menstruace a ovulace co je pak v půlce cyklu jen nechci jít na potrat zbytečně chci mít jistotu že jsem udělala vše revize dne 24.5 děkuji za odpověď

Dobrý den,

takto se to obtížně posuzuje, nicméně před provedením revize by stejně měl být proveden ještě kontrolní ultrazvuk, takže pokud tam nebudou již bezpečně patrné embryonální struktury, tak těhotenství prosperující s největší pravděpodobností není a revize je v takovém případě potenciálně na místě, o všem ale rozhodujete s lékařem, který Vás má možnost vyšetřit, nikoliv v rámci internetové poradny.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 18.05.2024, 16:41
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×