Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2017: Barbora se připravuje na svatbu, Martina má vybrané jméno pro miminko

Úspěšný seriál „Rodíme společně s BOL“ pokračuje! Barbora začala s přípravami na svatbu, která se bude konat 29. 4. Minulý týden Bára rozeslala 30 hostům originální pozvánky na svatbu, koupila si svatební boty a začala shánět svatební šaty. A jak se budoucí nevěsta cítí? Bářino tělo se připravuje na porod. Má stále poslíčky a různá tvrdnutí. Miminko se již nejspíše přetočilo hlavičkou dolů, protože Bára cítí pohyby jinde než dříve. V sobotu Bára navštívila na Pražské náplavce Street food festival a pochlubila se zálibou v hmyzí kuchyni.

Poslední ultrazvuk Martině prozradil pohlaví miminka a jelikož měli vybrané jen jedno klučičí jméno, bude to Tobiáš alias Tobík. V sobotu strávila Martina s rodinou na svatbě své sestry a v neděli zavítala do Letňan na veletrh For Kids, kde bylo nepřeberné množství kočárků i spoustu dalšího vybavení pro děti.

Marcela necítí zatím žádné pohyby. Pokoj mají pro miminko vyklizený a čekají na příchod malíře. V týdnu si doprála Marci relaxaci v kadeřnictví a na kosmetice. Marcela ráda peče a tak se těší, až na velikonoční svátky poprvé upeče mazanec. Nyní již pilně trénují s Filípkem básničku Hody, hody doprovody. 

Inzerce

Které společnosti věnují maminkám užitečné přípravky a potřeby pro miminka?

Feminella Hereditum
GS Mamavit
Pink or Blue
Rotarix
Synflorix

Které maminky se projektu účastní?

Barbora Martina Marcela

 

Barbora (31. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Ahoj všem,

tento týden byl hodně chaotický a náročný. Začala jsem pomalu zjišťovat, co vše je potřeba zařídit a koupit na svatbu. No je toho požehnaně. Termín svatby jsme si šli zamluvit ještě v předchozím týdnu, to jsem zapomněla napsat. Hned po žádosti o ruku, protože jsem si říkala, abychom to ještě stihli do porodu. Je to důležité z důvodu otcovství. Když bychom se nevzali do porodu miminka, byl by formálně otcem můj exmanžel. A to ani jedna ze stran nechce. Když jsem volala na úřad a řekla jsem paní, že chci termín svatby co nejdříve, začala mi nabízet září nebo říjen. Zdůraznila jsem jí, že nejdříve myslím klidně příští týden a vysvětlila jsem jí situaci. Naštěstí byla ochotná a podařilo se jí najít termín 29.4.

Inzerce

Zařizování svatby

Tento týden jsme šli s doklady termín potvrdit. Už ráno nastala hysterie, protože přítel zjistil, že má rodný list na chatě a během dne bude v práci a nestihne si dojít na matriku pro nový, protože jí má v jiném městě. Takže jsme se hned z rána kvůli tomu pohádali. Nakonec jsme po práci na matriku manželství zašli s tím, že když tak nás vyhodí. Naštěstí paní byla skutečně ochotná. Asi jí zbouchnuté nevěsty a plodu s nejasným otcem bylo líto. Nejdřív sprdla přítele, pak já sprdla přítele. Přítel se tvářil sebemrskačsky a my povýšeně. Potom došla řada na moje doklady a hle, neplatný občanský průkaz. Měla jsem si po rozvodu nechat udělat nový. Což jsem odložila, ať nedělám jeden a za pár měsíců třeba druhý. Ale bylo to špatně. Takže ani jeden jsme neměli doklady v pořádku. Ale papír na uzavření manželství s námi vyplnila, termín rezervovala, poplatek si vzala. A jsme domluveni, že doklady dodáme. Uff...

Pozvánky na svatbu

Dále jsem vytvořila pozvánky na svatbu a mailem nebo poštou jsme je rozeslali lidem, které chceme mít na svatbě. Pozvali jsme na obřad cca 30 hostů, z toho na hostině jich má být 20. Ale počítáme s tím, že nepřijdou všichni pozvaní.

Inzerce

Vybírám svatební šaty

Koupila jsem si boty na svatbu. Úplně náhodou jsem zahlédla za výlohou bílé lodičky. Úplně obyčejné bílé a ve velikosti 41. Což sehnat ženské boty na mou nohu není jen tak a stály jen 500 Kč. Tak jsem si je hned koupila. 

Inzerce

Nákup bot mě navnadil a začala jsem se shánět po šatech. Hrozně nerada nakupuji, hrozně nerada organizuji a sháním. Takže obcházení svatebních salonu je u mě až krok zoufalství na posledním místě. Jako první jsem si napsala na facebook do statusu, jestli někdo nemá šaty. A hle zrovna jedna holka bolka by mi šaty půjčila/dala a i to vypadalo nadějně, že by mi mohly být. Ihned jsme se domluvili na zaslání. K tomu jsem si ještě našla v jednom zásilkovém obchodě, kde není problém s vrácením zboží, troje svatební šaty a nechala jsem si je zaslat. Vyzkouším si je a třeba budou hezké a jedny z nich budou mé svatební. Ty co mi nebudou vyhovovat, zašlu zpět.

Myslím si, že na první týden příprav je skóre toho, co už mám zařízené dobré. 

Co se děje v bříšku

Začínám cítit, že se mé tělo připravuje na porod. Do teď jsem měla stále nějaké obtíže, řekněme standartní těhotenské. Tento týden ale poprvé cítím, že potíže, co mám nyní, mají už nějaký systém a cíl - porod. Hodně mě bolí spona stydká a kyčle, to je předpokládám od toho, jak se pánev rozestupuje. Mám stále poslíčky a různá tvrdnutí. Sama jsem si vysadila magnosolv, jsem zvědavá, jak se na to má lékařka bude tvářit. Ale rozhodla jsem se nechat tělesným dějům volný a přirozený průběh. Ono to tělo ví, proč co dělá. Také od miminka cítím změnu postoje k situaci. :-) Mám dojem, že se přetočilo hlavičkou dolů. Cítím pohyby jinde než dříve. Příští týden ve středu jdu do poradny, tak jsem zvědavá, jestli mám pravdu nebo ne. Také začínám solidně hnízdit. Snažím se být hodně v klidu hlavně psychicky a naladit se spolu s miminkem pěkně na porod.

Výběr porodnice

Stále řeším v jaké porodnici rodit, nebo jestli třeba nerodit doma atd. atd. Přítel je naštěstí k těmto mým úvahám shovívavý. Ať vymyslím jakoukoli variantu, souhlasí s ní a řekl, že mě v ní podpoří. Jen porodnice v Krnově už mu přijde přeci jen trochu z ruky a tam si dovolil opatrně nesouhlasit. No uvidíme, jak to bude.

Street food festival v Praze

O víkendu byli kluci pryč. V sobotu jsme šli s přítelem na Pražskou náplavku na street food festival. Chtěla jsem tam převážně já a přítel se přidal. Byla jsem tam z něj poněkud nesvá, protože jsem na něm viděla, jak mu vadí davy lidí, fronty u každého stánku a hlavně, že utrácím podle něj za zbytečnosti. Ale snažil se a neřekl na toto téma ani slovo. Já ochutnala dva různé hamburgery, bohužel si už nepamatuju, s čím byly, ale oba dva byly netradiční a chuťově zajímavé. Potom k mojí velké radosti byl přítomen i stánek s hmyzem. To miluju. Dala jsem si připravené červy, cvrčky a brouky. Přítel se z pohledu na mě jak labužnicky chroupám červy, málem pozvracel. Mou zálibu v hmyzí kuchyni asi sdílet nebude. Měli tam i prezentaci hmyzí kuchařky, hned jsem řekla, že přesně to bych chtěla k narozeninám, které mám v květnu. Potom jsem si dala mušle a vše jsem zapila sangrií. Bylo to na mě ale dost náročné, ty davy lidí byly vyčerpávající a to chození taky. Nakonec jsem byla ráda, že jsme doma. Ale moc se mi sobota líbila. Nikam moc takhle nechodíme, takže to pro mě byla výjimečná událost. Neděli jsme strávili už poklidně doma. Bohužel úklidem. Večer se vrátili kluci a najelo se na běžný režim.

Co mě čeká příští týden?

Příští týden mě čeká zařizování místa na hostinu, kadeřnice, paní co mě namaluje, shánění kytice a snubních prstýnků. Také půjdu s Tondou k lékaři a já s Bohouškem do poradny. Toníka čeká zápis do první třídy, takže ještě musím oběhat nějaké formuláře a doporučení od doktorů a z poraden. Už jak to píšu, děsím se, že toho mám nějak moc.

Loučím se s vámi,

Bára

Martina (24. týden těhotenství, čeká první miminko) 

Ahojky holky,

Náš týden

na začátku týdne jsem si skočila do dvou obchodů s oblečením na doplnění šatníku z výprodejů, tak jsem pár kousků pořídila a i když nejsou těhotenské, zatím skvěle padnou.

Už i v noci začal mrňousek pokopávat tak, že si toho v polospánku všímám a někdy se díky tomu špatně spí, ale daleko horší by to už bylo bez těhotenského polštáře, na který jsem si hrozně zvykla, tak si ho případně nesmím zapomínat, až pojedeme na Moravu nebo jinam na výlet. Ani vlastně nevím, jestli už jsem v nějakém deníčku psala, že díky tomu, že jsme měli vybrané jen jedno klučičí jméno a více holčičích, tak nám to poslední ultrazvuk dost usnadnil, takže mrňousek bude Tobiáš alias Tobík. :)

Tento týden počasí procházkám moc nepřálo a do toho manžel po běžeckých trénincích začal pociťovat velkou bolest v operovaném koleni, tak jsem na procházky chodila jen v rámci zařizování v práci, ale snad se počasí troch umoudří a budeme moci zase vyrážet.

Ve čtvrtek jsme vyrazili po obchodech ještě s manželem, abychom sehnali něco zajímavého jako svatební dar pro ségru. Měli jsme vymyšlenou klasickou bonboniéru, do které místo bonbónů zabalíme v balíčcích peníze, ale zjistili jsme, že sehnat nějakou s klasickými kulatými otvory je trochu nadlidský výkon, tak jsme koupili krásnou skleněnou dózu s nápisem All you need is love a balíčky mincí naplnili do této sklenice.

Svatební veselí

V sobotu ráno jsme s mámou vyrazili ke známé do salonu nechat se namalovat, tak jsem si za pravidelného pokopávání asi 45 minut poležela a nechala se hýčkat, až bych z toho zase málem usnula. :)

Na půl jedenáctou jsme měli sraz na našem obecním úřadě a vyčkávali na příjezd nevěsty a ženicha. Ženich se trochu opozdil, protože jel s kamarády z Průhonic, aby se nevěsta mohla v klidu připravit doma a dorazil s drobným zpožděním, přičemž vtipy o tom, že raději prchnul zpět do Brazílie, se ozývaly od většiny hostů. :) Svatba tedy byla ve svatební síni, kde si snoubenci navzájem řekli svatební sliby, což ženich skoro nezvládl přes příval slz. Celý obřad se odehrál v české a portugalské verzi, po obřadu se nafotilo pár fotek a přesunuli jsme se do Průhonic do Parkhotelu, kde jsme vyčkávali, až se manželé vrátí z focení z Průhonického parku.

Pak jsme usedli ke svatební tabuli, připili na zdraví a štěstí a pustili se do svatebního menu. Jako předkrm jsme měli grilovaný kozí sýr s medem a ořechy, následovala polévka s nudlemi a játrovými  knedlíčky. Jako hlavní chod byla panenka s houbovou omáčkou a pečenými švestkami se šťouchanými bramborami. Pak byla asi hodinku pauza, kdy si skoro všichni kromě mě vychutnávali panáky rumu a pánové doutníky. Kolem třetí se pak rozkrojil svatební dort a opět se posedávalo venku až do půl šesté.

Pak tedy řidiči vyrazili s hosty domů, aby se mohli připravit na další část párty od 20 hodin v Music baru Nebe, kam už jsem nejela, jen jsem zase zavezla novomanželé včetně mého manžela na autobus a zůstala jsem doma. 

Výstava For Kids

V neděli jsme spolu s mamkou vyrazili do Letňan na veletrh For Kids, kde jsme doufali, že potkáme v reálu náš vybraný kočárek, ale bohužel jsme neměli štěstí, za to na nás útočilo nepřeberné množství kočárků jiných i spoustu dalšího vybavení pro děti.

Málem jsme koupili kočárek už na výstavě, protože jeden se nám opravdu zamlouval, ale nakonec, když jsme porovnali výhody našeho vybraného s tím novým z výstavy, kdy hlavní výhodou byla možnost složení korby a tím velká úspora místa v kufru, ale zase byla relativně nevhodný do terénu, třeba i jen štěrkové cesty a podobné nerovnosti a hlavně chybějící veškeré vybavení navíc, zůstali jsme u naší původní volby. Po výstavě jsme si zajeli na oběd a pak hodili mámu domů a rozhodli jsme se, že když už jsme na cestách, zajedeme si ještě asi 25 km do Hostivic, kde je prodejna internetového obchodu a kde měli nejnovější verzi našeho vyhlídnutého kočárku.

Ještě že jsme měli docela jasný cíl, i když podívali jsme se i kolem na ostatní nabídku kočárků, ale nakonec jsem si pořídili ten, co jsme měli vybraný jen v nejnovější verzi 2017, kombinovaný s hlubokou korbou, sporťákem i první autosedačkou, k tomu jsme měli navíc brašnu na kočárek, moskytiéru a pláštěnku a navíc jsme si k tomu dokoupili ještě držák na nápoje a teplé rukavice na madlo kočárku pro pohodlí maminky. :) A pak ještě rovnou fusak, ať máme v tomto směru základ připravený. Za dva týdny se tedy můžeme těšit, až nám kočárek dorazí a to pošlu fotky.

Martina

Marcela (20. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Zdravím,

dneska velmi stručně, protože nám doma celý týden nejede internet  a já se stavila ke kamarádce, která mi hlídá a krmí Filípka než půjdeme spát.

Zahradní domeček pro Filípka

Minulý týden dostal Filípek obrovský dárek, ze kterého má moc velkou radost, kterou mu tedy uskutečníme, až se umoudří počasí. Dostal totiž zahradní domeček a na zahrádce se to musí malinko předělat, abychom ho bezpečně postavili. Počasí je vůbec takové pravé aprílové. Jeden den jucháme a jdeme na písek, druhý den je zima a zůstáváme doma. Já jsem moc ráda, že moje malinká princezna, co ve mně roste a sílí, si konečně dala říct a přestalo mi být špatně a dokonce už i začínám jíst. 

Pokoj pro miminko

Pokoj pro malou už máme taky vyklízený tak, že už čekáme jen na malíře. Barvy už mám taky naplánované. Jen mi to nesmí překazit ultrazvuk ve 20. týdnu těhotenství, kde by mi řekli, že čekám kluka. Na ultrazvuku ve 12. týdnu těhotenství mě totiž paní doktorka ubezpečila, že to rozhodně bude holčička, ale známe to, i lékaři jsou jenom lidi a i mistr tesař se může utnout. 

Ať to dopadne tak či onak, hlavně ať je miminko zdravé. Zatím necítím žádné pohyby. U mého Filípka jsem první pohyb zaregistrovala ve 21. týdnu těhotenství, když  jsem se večer dívala na seriál Doktor House. S manželem jsme hned pronesli, že to určitě bude doktor, ale to jsme se šeredně spletli, protože Filípek chce být hlavně požárník a moc se mu líbí dětský seriál požárník Sam. 

Těším se na Velikonoce

Moc se těším na velikonoční svátky. Na Bílou sobotu budu poprvé péct mazanec, tak jsem zvědavá, jak se mi povede. Já vůbec ráda peču. I když to moc nejím, protože při mé plnoštíhlé postavě si toho sladkého nemůžu moc dovolit, ale jsem ráda, že Filípkovi na snídani dám buchtu, koláč anebo jinou laskominu z mojí vlastní tvorby a on se olizuje a říká mňam. Taky se těším, že Filípek půjde s tatínkem na mrskut a vykoleduje nějaké to vajíčko a laskominky. Proto pilně trénujeme básničku Hody, hody doprovody, ale Filípkovi se nejvíc líbí, že bude moct mrskat mrskačkou holky přes zadeček. 

V týdnu nás navštívily moje dvě kamarádky, co mají taky kluky, ale oproti mému Filípkovi to jsou moc hodňoučcí chlapečci, kteří vůbec nezlobí. Já musím pořád svoje dítko okřikovat, ale na druhou stranu jsem ráda, že je průbojný, aspoň se ve světě neztratí.

Relax u kadeřnice a na kosmetice

V týdnu jsem byla na dvou relaxacích. V pondělí jsem si byla i s Fífou zastříhnout jarně vlásky a ve čtvrtek jsem relaxovala nejvíc a to na kosmetice. Tam si tu hodinku opravdu vychutnávám. 

Z jednoho chladnějšího týdne jsem na písku s Fífou trochu prochladla a dostala rýmu. No naštěstí to není nějaká, u které bych smrkala pořád, ale i tak je rýma vždy velmi nepříjemná. Naštěstí Filípek byl líp oblečen než já a ho žádná rýma nepostihla. 

Narozeninová oslava

V sobotu jsme byli na narozeninové oslavě manželové tety, která slavila neuvěřitelný věk 80. let. Koupili jsme jí masti na klouby a svaly a oříškovou směs. V Lídlu pak velkou kytici tulipánů a teta byla velmi šťastná. Filípek na narozeninách pěkně lumpačil. Oslava se konala v restauraci a tak Fífa lítal za servírkami za bar a po celé restauraci. No všichni se smáli, jen já byla z toho všeho unavená a vyčerpaná, jak jsem ho musela okřikovat, aby hlavně něco nerozbil, anebo na sebe nestrhl kávu atd. Já i manžel jsme byli najezení k prasknutí, jen Fífa neměl na jídlo čas a tak jsem si večer stoupla ke sporáku a ještě vařila večeři.

Zdravím Macek

Podle deníčků maminek zpracovala Andrea Blažková.

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Přebalujte zdravě a hravě. Úspora pro Vaši peněženku může být až 15000 Kč.

Jednoduché použití bez žehlení, atraktivní designy, výroba dle návrhů samotných maminek - to vše splňují GaGa's pleny.

Kvalita prověřená maminkami je zaručena www.gagapleny.cz.

Gaga´s pleny našim rodičkám věnují balíček v hodnotě 600 Kč.

Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace 23 vitamínů, minerálů, DHA a EPA. Vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 µg), která je doporučovaná Světovou zdravotnickou organizací.

GS Mamavit Prefolin® DHA + EPA kapsle jsou zpracované speciální technologií DHA MMV Technology®, díky které nezanechávají rybí zápach a pachuť.
Kombinace vitamínů a minerálů, byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:
  • Období plánování těhotenství
  • Období těhotenství
  • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

http://www.mamavit.cz | http://www.gsklub.cz/c/pro-zeny/

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Medela

Medela

Švýcarská firma Medela nabízí vysoce kvalitní řadu pomůcek k podpoře kojení, vyráběnou na základě prováděných výzkumů nejen pro maminky, ale také pro profesionály. Kompletní Medela péče o kojení obsahuje sortiment: odsávání mateřského mléka, podávání mateřského mléka, péče o prsy, těhotenské prádlo, péče o mateřské mléko. Společnost Medela se tak snaží svými kvalitními produkty zpříjemnit ženám nejkrásnější období jejich života mateřství.

Medela věnuje každé mamince balíček s Medela pomůckami pro péči o prsy a manuální odsávačku - Ideální balíček již při nástupu do porodnice.

  • 1x manuální odsávačka Harmony light: Oblíbená 2-fázová odsávačka mateřského mléka, která byla vytvořena na základě technologie 2-fázového systému sání.
  • 1x balení (2 ks) Chrániče bradavek: Chrání bolavé a rozpraskané bradavky před nepříjemným kontaktem s prádlem. Pomáhá tak rychjelšímu hojení.
  • 1x hojivá mast Purelan 37 g: Hojivá mast k ošetření citlivých, bolavých či popraskaných bradavek.
  • 1x vzorkové balení (4 ks) vložek do podprsenky jednorázových: poskytují vyšší savost a vstřebatelnost díky novému absorbčnímu materiálu.
  • 2 ks hojivé Hydrogelové polštářky: léčí bolestivé a popraskané bradavky. Hydrogel obsažený v polštářcích pomáhá rychleji hojit ragády, udržuje bradavky optimálně hydratované aniž by byly vlhké.
  • 1 ks žlutá "kosmetická" Medela taštička
Weledea

Weleda

Weleda, dnes největší výrobce přírodní kosmetiky, dietetik a léčiv, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. Koupit je můžete na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, DM drogeriích, Rossmanu, Teta drogériích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Balíček pro rodičky bude obsahovat: 1x Těhotenský pěsticí olej na strie, 1x Olej na masáž prsů, 1x Olej na masáž hráze, 1x Mandlový krém na ruce, 1x Mandlový hydratační krém.

Motherhood

Motherhood

Značka Motherhood, dodavatel těhotenských polštářů se zdravotní certifikací, věnuje rodičkám spací pytle v hodnotě 700 Kč.

Spací pytle Motherhood rostou spolu s miminkem, lze je využít až do 1,5 roku. Délku pytle lze upravit pro miminko od 3-9 měsíců, při rozepnutí do 18 měsíců. Spací pytel je rozepínatelný po celém obvodu pro snadnou výměnu pleny během spánku.

Výrobky Motherhood vlastní atesty Oeko-Tex Standard jsou tedy vhodné pro citlivou dětskou pokožku. Více o produktech Motherhood najdete na www.motherhood.cz.

Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Martina má vybrané jméno pro miminko - diskuze

Poradna

Rodičovský příspěvek

| RPCZ | 26.09.2023, 06:34

Dobrý den
Potřebuji porádit na temu rodičovský příspěvek.


Jestli mam narok na RP když pracovní poměr byl ukončen ze strany zaměstnavatele 4 mesice po porodů.
Žádný rodičovské dovolené, příspěvky jsem ne žádala ani ze strany zaměstnavatele ani státní.
Porod byl březen 2022 po 4 měsících ukončení zaměstnání.
Jsem z jiného státu EU (Madrsko) v ČR dite dostalo rodný list.
Na území ČR nemam přechodní pobyt ani trvalý.

Dobrý den,

pro posouzení, který stát EU je ve Vašem případě odpovědný za výplatu rodinných dávek, se prosím obraťte na Úřad práce. Úřad bude k posouzení potřebovat doplňující informace o Vás, dítěti i otci dítěte, např. údaj o místě výdělečné činnosti otce. Můžete využít i call centrum Úřadu práce: +420 800 779 900, callcentrum@uradprace.cz

Ing. Lenka Poláková | Babyonline | 26.09.2023, 11:02
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Inzerce
×