Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2017/2018: Maminky se připravují na Vánoce, pečou cukroví a vyrábí dekorace

Úspěšný seriál „Rodíme společně s BOL“ pokračuje! Katka E. musela být hospitalizovaná v nemocnici kvůli srdíčku miminka, ale naštěstí je vše v pořádku. Katka P. navštívila porodnici v Příbrami a už cítí pohyby miminka. Klára na faře zkouší s Natálkou vánoční hru a vyráběli vánoční přáníčka pro rodinu. Milana vedla výzdobu vánočních ozdob origami a konečně se dočkala vytouženého rande s manželem. Jitka peče vánoční cukroví a s rodinou se vydala na těhotenské focení.

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2017/2018:

Gaga´s pleny
Bella Happy
GS Mamavit
Weleda
Medela
Zdravé těhotenství
Carriwell
Babylonia
Zdravé těhotenství
 

Které maminky se projektu účastní?

Katka E. Těhulka Klára Milana Jitka
     

Katka E. (15. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Ahojky maminky,

tak nadále bojujeme s únavou. Ty vitamíny, co jsem dostala, tak mi po nich není úplně nejlépe, tak je raději neberu. 

Hospitalizace v nemocnici kvůli srdíčku miminka

Zase jsme nemocní, od té doby, co Sabinka chodí do školky, tak je to na denním pořádku. Tento týden jsem byla tak tři dny na pozorování v nemocnici kvůli srdíčku miminka, ale naštěstí je všechno v pořádku a my jsme si mohli oddychnout. Byl to docela stres, když mi řekli, že je něco s miminkem. Další vyšetření ale potvrdilo, že je všechno v pořádku a že šlo o planý poplach. Naštěstí. 

Inzerce

A v další řadě mě vyděsila sestřička u doktora, protože výsledky krve vyšly taky špatně, tentokrát jsem měla protilátky v krvi a tak mi vzala krev znovu a ta už taky byla v pořádku. 

Takže tento týden byl vážně stres. 

Inzerce

Doufám, že už ty další týdny budou v pořádku. Hlavně se netěším na vyšetření na cukrovku, fuj. Ale na to ještě je čas. 

Těším se na vás příští týden 

Inzerce

Katka E.

 

Katka (19. týden těhotenství, čeká první miminko)

Inzerce

Zdravím, 

další týden uběhl jako voda.

Návštěva porodnice

Hned v pondělí jsem se byla s mamkou podívat v porodnici v Příbrami. Každé pondělí se tam může odpoledne kdokoliv přijít podívat. Musím říct, že jsem nadšená. Nádherné prostředí, absolutně příjemný personál. Vše nám krásně vysvětlili a ukázali. Porodní pokoje jsou úžasné a pokoje na šestinedělí taktéž. Musím říct, že jsem stále zvažovala, zda jít do Motola anebo do Příbrami. Pokud bude vše v pořádku, tak Příbram je jasná volba. Profesionální a zároveň příjemný personál a úžasné prostředí, co víc si přát. :-)

Večírek a výhra v tombole

V úterý večer jsme šli s manželem na večírek jedné společnosti k jejímu 15. výročí na trhu. Večírek se moc vydařil, úžasně jsme se bavili a potkali i plno mých bývalých kolegů a spolupracovníků. Dokonce jsme i vyhráli druhé místo v tombole, která byla na dobrou věc, pro nemocné děti. Vyhráli jsme „kapitánem jachty na zkoušku“ – 6 hodin na jachtě po Lipně pro dvě osoby. Tak jsem se ptala, zda můžeme i ve třech, vzhledem k tomu, že teď už je na to zima. :-) Bylo mi řečeno, že ano, tak v létě budeme mít príma zážitek. Na fotce to není vidět, ale bříško máme už pěkně velké. :-)

Už cítím pohyby miminka

Od čtvrtka ráno cítím pohyby. Prvně jsme si myslela, že jsem se spletla. Bylo to ráno, když jsem řídila auto. Ale pak odpoledne, když jsem se natáhla na gauč a začala jsem odpočívat, tak jsem to cítila naprosto zřetelně a jasně. Byl to neuvěřitelný zážitek a pokaždé ještě je. Je to, jako kdyby vám v břiše někdo nafoukl malý balonek (nebo bublinu od žvýkačky) a ona pak praskla. Je fakt, že to všichni popisují jako pohyby střev, ono je to svým způsobem pravda, já to jen přirovnávám k bublinám. I David už je cítí, je to prostě malý zázrak a naprosté ujištění, že jsem opravdu těhotná a že ve mě roste nový život. 

Rodinná oslava

V sobotu jsme měli oslavu, neteř slavila 10. narozeniny a svátek, švagr také narozky a já vlastně svátek. Tak to bylo veliké. Sešla se skoro celá rodina, až na jednu neteř, ta byla v práci. Popovídali jsme si a bylo to fajn. Všem jsme řekli, že čekáme chlapečka. Měli radost, neboť v rodině máme jen jednoho kluka a 4 holky, tak aspoň jeden další přibude. :) I když s velkým věkovým odstupem. :) Nejmladší neteři je právě 10 let a nejstarší 21. :)

Neděli jsme v podstatě prolenošili, no dobře, ne tak úplně... Dopoledne jsme zprovoznili pracovnu, kde máme infrasaunu a mamka šicí stroj. Pořád tam bylo ještě plno věcí z rekonstrukce. A pak celé odpoledne jsme prováleli u TV. :)

V pondělí jdeme na pravidelnou kontrolu, tak se moc těšíme na další fotečku.

Přeji krásný týden,

Katka P.

 

Klára (27. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Ahoj,

minulý týden jsem byla u gynekologa, miminko krásně roste a maminka už taky krásně roste. Od začátku těhotenství jsem přibrala 5 kg a bříško se začíná krásně kulatit. Kontrola dopadla dobře. Doktor si dokonce vzpomněl, že bych chtěla fotku z ultrazvuku, ale hned jak se podíval na monitor, řekl, že to nepůjde, prcek se opět nechtěl ukázat. Tak třeba příště... Na kontroly teď budu chodit co 14 dnů. Už bych řekla, že moje těhotenství vidí i neznámí lidé z okolí. Začínám do všeho narážet, protože si někdy neuvědomuji svoje proporce. Jinak se cítím moc dobře a je moc nádherné pozorovat svoje břicho, jak se hýbe a zvedá. 

Vše rychle utíká, ale je toho ještě hodně, co zařídit

Řekla bych, že si ani neuvědomuji, jak ten čas utíká. A když si to uvědomím, tak začnu panikařit, protože je toho ještě hodně, co budeme muset zařídit před narozením malého. Stěhování se zatím ani nerýsuje a kdyby jsme měli bydlet tady, tak bych neměla ani kde zaparkovat kočárek, natož pak dát někam do skříně oblečení pro malého. Je to hrozná představa, ale věřím, že to všechno dobře dopadne.

Domluvený kočárek byl odcizen

Celý týden byl pro mě zařizovací všeho možného. Paní, od které jsem chtěla koupit kočárek, tak u ní v paneláku vykradli sušárnu a vzali jí i ten kočárek, chudák :-(. Z toho důvodu také usilovně pátrám po nějakém jiném kočárku, který bych mohla koupit. S výběrem kočárku to není až tak jednoduché, jak se zdálo, ale poradím si, hlavně když vím, co od kočárku očekávám (s tím mi hodně pomohl i článek na tomto webu, takže moc děkuji! :-) ).

Rozsvícení vánočního stromu

Ve čtvrtek jsme se já s malou a mými rodiči jeli podívat na rozsvícení vánočního stromu do Olomouce. Bylo to moc krásné, i výzdoba a vánoční trhy se moc povedly. Až do soboty jsme byly pak na návštěvě s Natálkou u babičky s dědečkem, tak jsem si trochu odpočinula a oni si vnučku užili.

Na faře zkoušíme vánoční hru

V neděli jsme pak šli na faru, kde jsme s dětmi zkoušeli vánoční hru, kterou pak budou hrát před Vánoci v kostele, Natálka se na to už moc těší. Minulý rok také hrála a moc ji to bavilo a hlavně ji to krásně šlo. Za odměnu pak ty naše šikovné dětičky dostanou nějaký dáreček. :-)

Tvoříme vánoční přáníčka

Jak jsme s Naty došli domů, tak měla náladu tvořit vánoční přáníčka pro babičky, dědečka a strejdu s tetou. Vytvořila vodovkami sněhuláky, které pak dozdobila nálepkami vloček a z barevného papíru dolepila nosy, čepice, rukavice a šály, to aby sněhulákům nebyla zima. V týdnu jsme ještě tvořily jiná přáníčka, jsou to takové vánoční stromečky udělané z bavlnky, kterou Natálka protkala papír. Obě jsme moc zvědavé, co na to budou říkat všichni, kterým přání dá.

Tak zase příště u dalšího deníčku, mějte se krásně,

Klára

Milana (30. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Ahoj,

právě se nacházím ve třicátém týdnu, což pro mě znamenalo jít na odběry krve hned na začátku minulého týdne a také jsem měla naplánovaný další ultrazvuk. 

Kontrola ve 30. týdnu

Doktor byl v dost dobrém rozmaru, tak se mě ptal na spoustu věcí, mezi nimi také na to, jak jsem se dostala do Budějovic. Ptal se: “Vy jste se sem přistěhovala za manželem, jo? A on je odsud? No tak to už se odsud nedostanete! Ti Jihočeši to tu milujou.” No dost mě pobavil. :D Potom, když u ultrazvuku miminko změřil, byla menší odchylka u velikosti hlavičky (Em to měla taky, není to nic krizového), povídá: “No, hlavička je trošku větší, ale to víte, to je ta tvrdá jihočeská palice...” :D Takže jsem se dost dobře pobavila.

S příchodem miminka mám obavy, ale zároveň radost

S novorozeňaty v mém okolí se teď roztrhl pytel, tento týden porodily hned dvě moje další kamarádky a já už se nemůžu dočkat, až se setkám s naším miminkem. Teda, abych byla upřímná, střídají se u mě dva stavy: první je ten horší, kdy mi je líto Emmy, že nebude mít mou výhradní pozornost, bojím se, že si na brášku nezvykne, že já si nezvyknu, že se nerozkojím, že ztratím kontrolu nad domácností, že budu po porodu dlouho nepoužitelná. Pak ale přichází druhý, lepší stav, kdy si říkám, že to bude v pohodě. Všechno se to nějak zvládne a já budu mít o dalšího človíčka v životě navíc, kterého budu moct milovat. Tak se snažím udržovat se hlavně v tom druhém způsobu myšlení… :)

Začaly adventní trhy

Na náměstí nám začaly adventní trhy a já jsem přes týden dokončovala přípravu na předvánoční vyrábění, které s kamarádkami organizujeme. V sobotu odpoledne Ota hlídal Em a já jsem mohla vést výrobu origami vánočních ozdob. Na dílničku nám přišly hlavně děti dorosteneckého věku, což pro mě byla docela výzva, protože jsem myslela, že origami postupy budu vysvětlovat hlavně dospělým, kteří jsou zpravidla přece jenom rychlejší. :) Skládali jsme tři modely: hvězdičku, mašli a 3D kusudama hvězdu. Ta poslední mě bavila nejvíc! 

V neděli proběhlo naše vytoužené rande!

Neděli jsme strávili v klidu a hlavně konečně došlo na to naše randíčko ! Kamarádka nám pohlídala Em a my jsme měli několik hodin jen pro sebe. Šli jsme na trhy a pak jen tak do kavárny v hausbótu, povídat si. Bylo to kouzelné odpoledne.

Milana

 

Jitka (33. týden těhotenství, čeká třetí miminko)

Ahojky, 

všechny vás zase po týdnu zdravím.

Jak se cítím ve třetím trimestru

Tento týden byl takový hodně hektický a utekl, ani nevím jak, tak jsem ani neměla moc čas se nějak zvlášť pozorovat. Jen úterní noc byla zase trošku náročnější, malinká dělala v pupíku psí kusy, vůbec jsem nemohla ležet ani sedět, natož usnout, takže jsem toho moc nenaspala a druhý den jsem byla jako praštěná paličkou.

Manžel už má po operaci

Operaci má manžel úspěšně za sebou. Hned v pondělí ráno, jak jsem odvezla kluky, jsme vyrazili směr Prostějov. Manžel se měl na deset nahlásit na recepci. Tam ho přijali, vyplnil potřebné papíry, poslali nás do vedlejší budovy, aby se převlékl a nachystal. Pak už si ho odvedla sestřička na pokoj a já se jela podívat do města. Počasí bylo na prd, takže jsem prošla jakési obchodní centrum, kde jsem si mohla odskočit, koupila jsem manželovi něco dobrého, aby se mohl najíst, až ho vyzvednu a jela jsem na něj pomalu čekat. Už v 11 hodin mi psal, že je probuzený a má to za sebou a kolem jedné si ho můžu vyzvednout. Tak jsem si dala na chodbě čaj a kapučíno a docela mi to uteklo. Manžel dostal s sebou i léky, hole už jsme vezli z domu, tak jsem mu pomohla zpátky do oblečení a frčeli jsme domů. Bylo to tam jak na běžícím pásu, jen co jsem stihla napočítat, tak šlo na operaci jenom za dopoledne asi dvanáct lidí. Odpoledne manžel ledoval nohu a bral si kapky na bolest, které dostal, protože ho to docela bolelo. Další dny už to bylo lepší a lepší. Tak doufám, že bude brzo v pořádku a zase bude běhat jako jelen. :) 

Peču vánoční cukroví

Další dny se u mě nesly v duchu pečení cukroví. Říkala jsem si, že tento rok nic nepeču, že se mi určitě nebude chtít. Ale tak jsem se na to těšila, že jsem si udělala těsta a postupně jsem si začala péct a zdobit. Je to pro mě spíš takový relax, úplně vypnu a když cítím, že už se to miminku nelíbí, tak si odpočinu a pokračuji za chvilku. V příštím týdnu si ještě dopeču další druhy a bude hotovo. Peču z větší dávky ještě pro moje rodiče, protože mamku to nikdy moc nebavilo :), ale já mám radost, že jim chutná a vím, že je to domácí a z čeho si to upeču.

Zkrášlení u kadeřnice

Ve čtvrtek ráno jsem hned po snídani jela ke kadeřnici, dělala mi jen melír a takové to běžné mytí a foukaní a žehlení jako vždycky, tak zase na pár týdnů klid. Ještě jsem si objezdila, co jsem potřebovala a měla jsem to akorát pro kluky. Vezla jsem Davidovi do školy lego duplo, kterého tu máme opravdu hodně, tak si můžou děti o přestávce pohrát a něco pěkného si postavit.

Vanilkovými rohlíčky nám provoněl celý dům

Na pátek už jsem se dlouho těšila, dopoledne jsem ještě dělala vanilkové rohlíčky, tak nám krásně provoněl celý dům vanilkou. 

Těhotenské focení

Na půl jednou jsem měla domluvené líčení na odpolední těhulkovské foceníčko. Trvalo to asi hodinku a půl a já si připadala opravdu jako princezna, protože normálně se nelíčím vůbec anebo jen lehce. Doma jsme se rychle převlékli do připraveného oblečení a jeli jsme na třetí hodinu na focení do ateliéru.

Udělali jsme nejprve pár společných rodinných fotek i s klukama. Potom nějaké fotečky jen s manželem u bříška. Zvládnul i pár fotek v kleče s tím kolenem. :) Manžel pak odjel s Davidem ještě si něco dokoupit a zařídit, co potřeboval a já zůstala v ateliéru s Ládikem a ještě asi hodinku jsme dělali nějaké fotky. Už se na ně těším. Ale musím říct, že jsem byla ráda, když to skončilo, byla jsme z toho unavená víc, jak z nějakého chození a malinké už se to v pupíku taky moc nelíbilo. Nakoupili jsme a jeli domů, do vany a spát. :)

Pyžamový víkend

Kluci jsou nachlazení, tak se rozhodli, že víkend si udělají pyžamový, tak si donesly peřiny do obyváku a celý den byli zachumlaní v teploučku. Dělala jsem čajíky a přitom hráli karty a koukali na pohádky. Venku je stejně škaredě, tak jsem jen zajela pro pečivo a něco dobrého a jsme takřka celý den jenom doma. 

Neděli jsme prožili vlastně skoro stejně, venku ošklivo, kluci zalezlí pod peřinami a já jen dopoledne uvařila a vyprala si prádlo. Ještě se chystám dělat sněhové pusinky.

Příští týden bych si už chtěla začít něco balit pod stromeček a už bych asi mohla chystat něco do tašky do porodnice. :)

Mějte se,

Jitka

Podle deníčků maminek zpracovala Andrea Blažková

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Značka GaGa’s pleny nabízí kvalitní pomůcky k přebalování v látkové variantě. Ekologie a zdravý zadeček miminka je prioritou číslo 1. Výrobky vznikají za pomoci testujících maminek. Moderních látkových plen se není třeba obávat – pleny se nežehlí, jsou v atraktivních designech a eliminují vznik opruzenin. KVALITA PROVĚŘENÁ MAMINKAMI JE TADY ZARUČENA. Finanční úspora může činit až 15 000 Kč oproti jednorázové variantě.

Gaga´s pleny věnují každé mamince balíček v hodnotě 1 000 Kč s produkty pro pohodlné přebalování:

 • 1x deka 2v1: Nepromokavá vrstva a hřejivý fleece ochrání Vaše miminko při nepřízni počasí i poslouží jako podložka pro nácvik pasení koníků
 • 1x plena all in one: Nejjednodušší systém látkových plen, který roste s dítětem. Použití je snadné jako u jednorázové pleny a zadeček zůstává v suchu
 • 1x malý nepromokavý pytlík: Pro přenos všeho vlhkého pro miminko či maminku
 • 2x bambusový ubrousek: Utírání pusinky či zadečku šetrně a ekologicky
Více na www.gagapleny.cz.
Zdravé těhotenství

Bella Bohemia

Společnost Bella Bohemia dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
Plenky Happy získali letos ocenění Volba spotřebitelů – nejlepší novinka 2017!
 
Bella Bohemia věnuje rodičkám dárkový balíček Happy v hodnotě 700 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy Newborn velké balení a Happy Mini velké balení, vlhčené ubrousky Happy s vitamínem E a allantoinem á 64 ks, podložky Happy 60x90 cm á 5 ks, fixační kalhotky Bella Mamma á 2 ks M/L nebo XL, prsní a poporodní vložky Bella Mamma á10 ks, ochranný krém na ruce Simply Evita s olejem z hroznových jader, Evita Simply krém na ruce s heřmánkem 100 ml, dětskou přítulku pejsek/kočička, svačinový box Happy, vložky Bella Mamma Comfort á 30 ks.
Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace 23 vitamínů, minerálů, DHA a EPA. Vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 µg), která je doporučovaná Světovou zdravotnickou organizací.

GS Mamavit Prefolin® DHA + EPA kapsle jsou zpracované speciální technologií DHA MMV Technology®, díky které nezanechávají rybí zápach a pachuť.
Kombinace vitamínů a minerálů, byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:
 • Období plánování těhotenství
 • Období těhotenství
 • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

Nyní máte možnost získat GS Mamavit se slevou či zcela zdarma díky preventivním programům zdravotních pojišťoven – více informací na www.mamavit.cz

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Weledea

Weleda

Weleda, dnes největší výrobce přírodní kosmetiky, dietetik a léčiv, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. Koupit je můžete na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, DM drogeriích, Rossmanu, Teta drogériích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Balíček pro rodičky bude obsahovat: 1x Těhotenský pěsticí olej na strie, 1x Olej na masáž prsů , 1x Olej na masáž hráze, 1x BIO Čaj pro kojící ženy.

Medela

Medela

Švýcarská firma Medela nabízí vysoce kvalitní řadu pomůcek k podpoře kojení, vyráběnou na základě prováděných výzkumů nejen pro maminky, ale také pro profesionály. Kompletní Medela péče o kojení obsahuje sortiment: odsávání mateřského mléka, podávání mateřského mléka, péče o prsy, těhotenské prádlo, péče o mateřské mléko. Společnost Medela se tak snaží svými kvalitními produkty zpříjemnit ženám nejkrásnější období jejich života mateřství.

Medela věnuje každé mamince balíček s Medela pomůckami pro péči o prsy a manuální odsávačku - Ideální balíček již při nástupu do porodnice.

 • 1x manuální odsávačka Harmony light: Oblíbená 2-fázová odsávačka mateřského mléka, která byla vytvořena na základě technologie 2-fázového systému sání.
 • 1x balení (2 ks) Chrániče bradavek: Chrání bolavé a rozpraskané bradavky před nepříjemným kontaktem s prádlem. Pomáhá tak rychjelšímu hojení.
 • 1x hojivá mast Purelan 37 g: Hojivá mast k ošetření citlivých, bolavých či popraskaných bradavek.
 • 1x vzorkové balení (4 ks) vložek do podprsenky jednorázových: poskytují vyšší savost a vstřebatelnost díky novému absorbčnímu materiálu.
 • 2 ks hojivé Hydrogelové polštářky: léčí bolestivé a popraskané bradavky. Hydrogel obsažený v polštářcích pomáhá rychleji hojit ragády, udržuje bradavky optimálně hydratované aniž by byly vlhké.
 • 1 ks žlutá "kosmetická" Medela taštička
Motherhood

Carriwell

Tým odborníků firmy Carriwell v Dánsku ve spolupráci s porodníky a porodními asistentkami navrhuje kvalitní a velmi pohodlné těhotenské a mateřské spodní prádlo tak, aby nastávající maminky vypadaly a cítily se krásně po celou dobu těhotenství a následně i v období kojení.

Více informací najdete na www.carriwell.cz

Jako dárek jsme vybrali naši nejnovější kojící podprsenku push up s gelovou kosticí GelWire® . Podprsenka je navržena speciálně pro maminky s plnějšími prsy. Tato patentovaná bezešvá podprsenka kombinuje gelové kostice GelWire® s lehce odnímatelnými měkkými výztužemi, které vytvářejí větší podporu a krásný tvar, aniž by byly omezeny základní vlastnosti.

Babylonia

Belgická společnost Babylonia vyrábí nosítka a šátky na nošení dětí ze 100% přírodní bavlny v nejvyšší kvalitě a to v rámci programu Fair Trade. Děti mohou být nošeny v šátcích Babylonia již od narození. Šátky Babylonia nabízí přirozený komfort a bezpečí pro Vás i Vaše dítě.
 
Další informace o produktech značky Babylonia najdete na www.carriwell.cz.
 
Jako dárek obdrží maminka originální mexický hudební přívěšek Bola, který společnost Babylonia také nabízí. Jedná se o šperk pro těhotné ženy. Magické a příjemné zvuky boly uklidňují miminko během celého těhotenství. Neobyčejné zvonění boly vzniká pohybem nebo chůzí ženy.
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.
Zdravé těhotenství

Jak děti přicházejí na svět

... a knížku sexuální výchovy pro nejmenší děti a možná i některé tatínky, aby věděli, jak k tomu dojde, že příjde na svět sourozenec.

Knížka Jak děti přicházejí na svět poskytuje odpovědi na první otázky dítěte nejen o sexu:
 
 • jednoduše
 • pravdivě
 • moderně
 • podle skutečného rozhovoru s dětmi ve věku 2-5 let
 • s láskou!
 
Kniha je vhodná pro děti od 2 do 10 let (nejlépe 2-5 let).

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Maminky se připravují na Vánoce - diskuze

Poradna

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. S přítelem jsme měli nechráněný styk který trval zhruba 5 minut, do mě se ale neudělal je si tím jistý penis vytáhnul zhruba 3 sekundy před jeho vyvrcholením, stalo se to dva dny zpátky a já těhotná být nechci ani přítel o to nestojí byl by to průser jsme oba celkem v mladém věku. Chci se zeptat jestli mohu být těhotná a jaké je procento toho ze bych opravdu těhotná byla? Dekuji za odpověď.

Dobrý den,

procentuální šanci na otěhotnění Vám opravdu stanovit nedokážu. Stát se to může i nemusí. Pokud je pro Vás těhotenství velmi nežádoucí, tak do 72 hodin lze užít tzv. postkoitální antikoncepci, kterou lze zakoupit v lékárně.

Pro příště doporučuji užít nějakou formu antikoncepce – zvážit pravidelné užívání hormonální antikoncepce či užívání pomůcek bariérových (např. kondom).

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | dnes, 13:25
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×