Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2017/2018: Jak se maminky těší na blížící se Vánoce?

Úspěšný seriál „Rodíme společně s BOL“ pokračuje! Katce E. odezněly nevolnosti a čeká ji velký ultrazvuk. Začala nakupovat již vánoční dárky. Katka navštívila kvůli bolestem v podbřišku akutně doktora a zaslala nám fotku z ultrazvuku. Klára podstoupila test na těhotenskou cukrovku s negativním výsledkem a na trénuje pečení vánočky. Na Milanu dýchla vánoční atmosféra, doma rozmístili první světýlka a pár dekorací. Jitka začala 8. měsíc a vše u ní probíhá v pořádku, doma jsou již na zimu také připraveni.

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2017/2018:

Gaga´s pleny
Bella Happy
GS Mamavit
Weleda
Medela
Zdravé těhotenství
Carriwell
Babylonia
Zdravé těhotenství
 

Které maminky se projektu účastní?

Katka E. Těhulka Klára Milana Jitka
     

Katka E. (13. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Milé maminky,

zdravím vás všechny, tak tu máme za sebou další týden. 

Rosteme jako z vody

Už máme 14 cm. Ve středu jsem byla na neoficiální kontrole, protože jsem měla bolesti břicha, tak jsem pro jistotu šla, jeden nikdy neví. Všechno bylo naštěstí v pořádku a konečně jsem viděla miminko. Je to živel. Ručičky za hlavou, palec v puse, prostě pohodář nebo pohodářka. Pan doktor mi naznačil, že by to měla být nejspíš zase holka, takže uvidíme. 

Inzerce

Čeká nás velký ultrazvuk

21. 11. máme jít na velký ultrazvuk, tak tam snad se nám to potvrdí. Zatím mám dvě kila nahoře, takže to není zase tak strašný. 

Už nakupujeme na Vánoce

Začali jsme už nakupovat dárky na Vánoce. Sabinka uvidí něco v televizi a už by to chtěla. Tak ji budeme kupovat Kostky a kuchyňku, protože panenek má dost. Na Vánoce se moc těšíme.

Inzerce

Nevolnosti odezněly

Zapomněla jsem říct, že už nás vůbec netrápí nevolnosti, takže už můžu jíst úplně všechno, teda až na některé věci, např. tuňák, losos a podobně. 15. 11. jdeme na oficiální kontrolu, tak se zase těším, až uvidím miminko.

Příští týden pošlu i fotky.

Inzerce

Katka E.

 

Katka (17. týden těhotenství, čeká první miminko)

Inzerce

Krásný den, 

další týden je za námi.

Bolesti podbřišku

Bolesti v podbřišku pokračovali i tento týden, vygradovalo to v pondělí v noci, kdy jsem se v polospánku protahovala a natáhla jsem pravou nohou. Projela mnou taková bolest, že jsem již neusnula. Ráno jsem z toho byla špatná. Dopoledne jsem to řešila s manželem a rozhodli jsme se, že kontaktuji sestřičku, ať mě objedná co nejdříve na kontrolu. Vzaly mě hned minulé úterý, i když má paní doktorka tam nebyla. S obavami jsem se tam rozjela. Sestřička mi udělala klasicky i poradnu. Od začátku těhotenství jsem připrala 0,75 kg, prý paráda. Kéž by to pokračovalo takto pomalu i nadále. :-)

Tlak i moč v pořádku a pak jsi mě vzala lékařka do ordinace. Nejdříve jsem si řekli anamnézu, protože mě neznala a sdělila jsem ji, proč jsem přišla. Řekla, že mě vyšetří i čípek atd. Musím říct, že byla opravdu pečlivá a důkladná. Vše je v pořádku, čípek tak jak má být, uzavřený a bez nálezu. Na ultrazvuku bylo krásně poznat pohlaví, takže opravdu se Trisomy test nepletl a čekáme kluka, viděla jsem to na vlastní oči. :-)

Výsledek je, že jsem naprosto v pořádku, velikost, včetně průměru hlavičky a všeho odpovídá (minulý týden) 16. týdnu. Bolesti jsou od rostoucí dělohy a jejího napínání se. Paní doktorka mi řekla, že mám hodně odpočívat a šetřit se, a předepsala mi 3x denně Magnézium. Tak mě to uklidnilo. Díky tomu jsme přesunuly pravidelnou kontrolu na 27.11. 

Oprava střechy

Ve středu jsem se konečně dovolala na likvidátorskou společnost, která měla řešit naši ulítlou střechu. Likvidátor mě ihned kontaktoval a přijel ve čtvrtek. Říkal, že toho je opravdu hodně a že se budou snažit to co nejdříve zlikvidovat. V podstatě teď je to na nás. Musíme opravit střechu i dveře a na vše mít doklady. Jakmile to bude, proplatí nám škodu. 

Svatomartinský víkend

Víkend byl poklidný. V sobotu jsme si přispali, pak jsme si dali s rodiči svatomartinský oběd a jeli jsme na nákupy do centra. Musím říct, že mě tam zase dlouho nikdo nedostane. Tolik lidí, šílenost. A stejně jsme nebyli moc úspěšní. Koupili jsme Davidovi džíny a pak pár krásných a roztomilých bodyček pro prcka... :-)

V neděli přijeli opravovat střechu. Bohužel celé dopoledne trvalo, než se povrch připravil. Než začalo pršet, tak se stihla udělat půlka střechy. Trošku nás děsí nadcházející počasí, mráz a sníh, ale snad to stihneme. Držte  nám palce. :-)

Mějte se krásně a zase příště... 

Katka P.

 

Klára (25. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Dobrý den,

týden utekl jako voda, a proto se zde setkáváme u dalších deníčků.

Minulé pondělí jsme byly ještě u prarodičů a užívaly jsme si relativně pěkné počasí při procházce na hřiště mateřské školy, kde se Natálka vyblbla. Taky jsme pak navštívily moji babičku a Naty si šla hrát se synem mého bratrance Zdenečkem..

Návštěva gastroenterologické poradny a první jízda tramvají

U mých rodičů jsme zůstaly záměrně, protože jsme hned další den jely do Olomouce do gastroenterologické poradny. Doktorka malou nechtěla posílat na žádné vyšetření, protože si myslí, že to je psychický problém a akorát by se jí to tím zhoršilo. Taky si myslím, že to bude psychický blok, má z toho hrozný strach. Takže jsme vyfasovaly 4 balení Forlaxu, Natálka hezky spolupracovala, tak dostala omalovánky a šly jsme. Za 3 měsíce tam zase půjdem na kontrolu, tak uvidím. Potom jsme si s Natálkou udělaly hezký den, zašly jsme na oběd a zákusek a pomalou procházkou, bylo opravdu moc krásně, jsme šly na zastávku tramvaje. Bylo to poprvé co jela Naty tramvají a moc se jí tam líbilo, už dávno se chtěla projet, jen nikdy nebyla příležitost.

Absolvovala jsem test na těhotenskou cukrovku

Ve středu jsem byla objednaná na test kvůli těhotenské cukrovce, a proto, že jel přítel na školení kvůli nové práci, jsem si musela vzít malou s sebou, do školky ještě nemohla, byla nachlazená. Nabalily jsme spoustu časopisů pro děti s úkoly a celou dobu tam plnila úkoly a byla hodná. Fakt jsem čučela, jak to tam krásně zvládla a nebyla jsem jediná, i sestřičky ji chválily. Jen při každém odběru krve mi říkala, že má o mě strach. Vypití toho roztoku mi dalo docela práci, u Natálky chutnal lépe a nebylo mi po něm tak špatně. Taky jsem po něm měla pak děsnou žízeň, ale měla jsem na necelé 3 hodiny smůlu, přitom mi Natálka dělala chutě, když mi nabízela vodu, co si tam chodila čepovat, asi nejenom mě, bylo nás tam celkem 6, co jsme čekali. :-) Po dlouhých třech hodinách jsem se konečně dozvěděla, že netrpím těhotenskou cukrovkou a mohly jsme jít domů.

Trénuji pečení vánočky

Zbytek týdne už jsme nic dalšího naplánovaného neměli. Proto jsem si vyzkoušela, jak mi půjde o Vánocích udělat vánočka. Nebylo to tak těžké, jak se ze začátku zdálo, ale kdybych neměla tak skvělou učitelku, podle které už vařím všechno, tak nevím. Bylo skvělé, že na svůj blog dala i video jak vánočku uplést. Na Vánoce nejspíš přeberu štafetu po své babičce, abych ji trošku ulevila, a udělám vánočky pro celou rodinu, minimálně jich bude 5. Už se těším na Vánoce. 

Vánoce jsou můj nejoblíbenější čas

Natálka si už nakreslila dopis Ježíškovi, tak se zase těším na reakce na dárečky, co najde pod stromečkem. Asi si říkáte, proč už teď straším s Vánoci, ale je to můj nejoblíbenější čas v roce, na který se opravdu těším celý rok, zvláště teď když mám Natálku a ještě přibude i Samuel. No hlavně v obchodech jsou přece jenom ty vánoční stromečky, tak to nejde ignorovat. 

Taky k nám na Vánoce dojede přítelův syn z předchozího vztahu, zatím jsem o něm nepsala, jezdí k nám totiž jen minimálně. Bydlí se svou matkou až v Litoměřicích a už chodí do školy, takže nemůže ani chybět, proto si ho můžeme brát jen o prázdninách, je mu 9 a už se na něj všichni těšíme, až ho po dlouhé době uvidíme. Určitě se za tu dobu zase hodně změnil, jsem na něj zvědavá i na to, co umí nového. Doufám, že se mu u nás bude na Vánoce líbit, ještě tady nikdy na Vánoce nebyl.

Natálku baví psát písmena a číslice

Jeden den jsme se ještě byli kouknout za tatínkem do kanceláře a malá mu nakreslila celou naší rodinku, aby nás měl vždy u sebe a nebylo mu po nás smutno, když bude v práci.

U Natálky se teď během toho týdne objevila záliba ve psaní písmenek a číslic a jde jí to, je to šikulka. Jsem na ní opravdu hrdá, že je něco, co jí baví.

Martin dorazil v neděli

Martin k nám dorazil až v neděli, asi se někde zdržel. Škoda jen, že sníh hned sleze. Natálka se už teď těší na stavění sněhuláků.

Jak se cítím

Minulý týden jsem se celkově cítila dobře, miminko se už asi chce dostat ven přes stěnu břicha (pořád se mačká úplně dopředu). Už je pro mě obtížnější chození, a taky se mi zvětšily prsa, což jsem si myslela, že už to víc nejde. Budu se muset poohlédnout po pohodlnějším spodním prádle.

Pro tentokrát se loučím,

Klára

Milana (28. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Zdravím s dalším deníčkem!

Kvůli dešti jsme strávili převážně čas doma

Protože byl tento týden převážně deštivý, byli jsme velkou část týdne doma. Připadám si hodně unavená, takže představa, že se honím někde venku za Emmou a ještě v dešti, se mi nezdála nijak přitažlivá. Hodně jsem spoléhala na hračky, knížky a na to, že se Ota brzo vrátí z práce. :)

Vitamíny na křeče v nohách

Zapomínám brát vitamíny, což je hodně znát, hořčík už potřebuju jako sůl. Začínám mít křeče v nohách, občas i v levé ruce. No je to fakt super pocit! Takže tak jednou za dva dny si vynadám, že ho neberu, vezmu si ho a pak zas tak dva dny zapomenu. 

Moje přiznání

Junior v bříšku sílí a já jsem za to moc ráda, ale neukamenujete mě, když řeknu, že nerada cítím jeho pohyby? Vím, že se nad tím maminky rozplývají, dlouho na to čekají a každé kopnutí hlásí svému okolí. A jasně, že jsem moc ráda, že o něm vím, že je v pohodě a čilý. Ale čím je silnější, tím víc mi to je nepříjemné. Tak, to je moje absolutně neromantické přiznání.

Jméno zůstane tajné

Už jsme se s Otou taky shodli na jménu pro Juniora, ale vzhledem k nevyžádaným komentářům okolí se nám zatím nechce se o něj podělit. Pro mnohé to tedy bude muset zůstat tajemstvím! :)

Dýchla na mě vánoční atmosféra

Jinak jsme zase hodně udělali v bytě, Ota vymaloval obývák, já jsem konečně vylepila puntíky v dětském pokoji.

S kamarádkami na konci listopadu organizujeme předvánoční vyrábění, vyráběla jsem pár vzorků ozdob. 

Tím na mě dýchla vánoční atmosféra a tak Ota přinesl ze sklepa vánoční výzdobu, rozmístili jsme první světýlka a pár dekorací.

Milujeme Vánoce!

Milana

Jitka (31. týden těhotenství, čeká třetí miminko)

Ahojky čtenáři a čtenářky,

zdá se mi, že to teď utíká rychlostí blesku a týden je pryč hrozně rychle.

Malá v bříšku staví hrady

Je mi celkem fajn, jen si teď naše princezna staví v bříšku asi hrady a to hlavně po nocích, protože pravidelně mezi půlnoci a třetí hodinou ráno musím většinou měnit polohy při ležení nebo jdu do obyváku a prostě sedím a čučím, dokud nemá kočička dostavěno :). Pár nocí to bylo opravdu výživné, měla jsem pocit, jakoby mi v podbřišku někdo jezdil žiletkou. A pak jsem o víkendu dospávala asi do deseti hodin, než jsem se vykopala z postele. Párkrát už mi teď i ztvrdlo břicho, ale to nejspíš proto, že jsem probírala, skládala oblečení a byla jsem delší dobu ohnutá. Už vypadám jako bych spolkla menší meloun. :)))

Začali jsme 8. měsíc

Jééé, 8. 11. jsme oficiálně začali osmý měsíc, ale pořád si ještě říkám, že je čas. Ve čtvrtek jsem jela s manželem do Olomouce na vyšetření. Trápí ho to koleno a jel si vlastně pro ortel, kdy ho čeká operace a jaká. Bylo to celkem rychlé, po pár minutách vyšel z ordinace už s papírem na anestézii, a že není nač čekat. Takže 20. 11. ho čeká operace menisku v Prostějově. Na jednu stranu jsem ráda, že je to už teď a až se narodí malinká, tak už bude mít po rehabilitacích a bude se mu snad chodit lepší. Kdybychom tady pak měli být dva lazaři, jeden s nohou a druhý s břichem, tak by to bylo asi náročnější. 

Kontrola u gynekologa dopadla v pořádku

A já jsem měla v pátek kontrolu u svého gynekologa. Absolvovala jsem ještě poslední odběry krve a na kontrole bylo vše v pořádku, takže další opět až za 4 týdny. Nejvíc jsem se těšila na ultrazvuk, až uvidím tu naši prdelku a budu vědět, že je v pořádku. Hlavičku má miminko dole, pan doktor mě ujistil, že je to opravdu holčička, ukázal mi ručičky, nožičky, bříško a srdíčko. Udělal mi krásnou fotečku do alba, sestřička se na ni zadívala a prý máme stejný nos :) A váha našeho miminka je teď už 1 666 g, prý to nebude žádný obr, takže tak do tří kil. Přesně tak, jako byli kluci. Je to prostě malý zázrak vidět toho prcka v bříšku.

Záchranná akce

V pondělí jsem byla s klukama u kadeřnice, tak jim udělala nový sestřih. Už to měli hodně přerostlé, teď už jsou zase fešáci. Cestou domů Ládik uviděl uprostřed úzkého mostu na silnici ježka, tak jsme jako správní ochránci zastavili a ježečka dali stranou do trávy. Auta za námi holt musela počkat, až zachráníme ježka a kluci se s ním vyfotí, ale my to tak prostě máme. Jsem ráda, že kluky nenapadlo, že si ho vezmeme domů. :)

Zima může přijít

V týdnu mi dodělali poličky do šatny, na které jsem čekala, tak jsem si porovnala spoustu dalších věcí a oblečení už i na malinkou a šatna je plná. Teď nás čeká předělání pokojíčku a z druhého pokojíčku, který jsme vyprázdnili, uděláme klukům zatím hernu. V sobotu jsme se vrhli celá rodina na úklid terasy a trampolíny, zazimovali jsme bazén, houpačky a poodváželi plasty a když kluci pomáhali, tak jsme měli za chvilku hotovo a zima může přijít. :) Však kluci už vyhlížejí sníh. Já doufám, že si ještě chvilku počká, než se na nás sesype.

Závěrečný galavečer Cyklománka

Neděli si kluci opravdu užili a my vlastně taky, odpoledne měli závěrečný galavečer Cyklománka. Vždycky se sejdou všechny děti a rodiče, kteří závodí. Nejprve bylo vyhlášení nejlepších tří z každé kategorie, ale i děti, které se neumístily, dostaly malou pozornost a hlavně na ně čekal jako každý rok originální a hlavně výborný dortík. Děti, které absolvovaly 6 a více závodů ještě soutěžily o kolo. Náš Ládik ho vyhrál předloni, letos měla štěstí kamarádka kluků, které jsme to také přáli. No a pak je připraveno pohoštění ve formě rautu, kde si přijde na své opravdu každý. Děti se nejvíc těší na řízky a hranolky, ale mají tam i spoustu ovoce, zeleninové saláty, sladké a slané koláčky a masové rolády. Vloni nám bylo těžko všem, protože vás láká ochutnat všechno, ale oči by jedly a žaludek nemůže :). A letos byly taky dobroty, ochutnali jsme od všeho kousek..:) Pak měly děti diskotéku, tak se vyřádily. Domů jsme dojeli kolem šesté večer. Takže koupačka a kluci usnuli téměř hned, jak zalehli do postele....

Mějte se..

Jitka

Podle deníčků maminek zpracovala Andrea Blažková

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Značka GaGa’s pleny nabízí kvalitní pomůcky k přebalování v látkové variantě. Ekologie a zdravý zadeček miminka je prioritou číslo 1. Výrobky vznikají za pomoci testujících maminek. Moderních látkových plen se není třeba obávat – pleny se nežehlí, jsou v atraktivních designech a eliminují vznik opruzenin. KVALITA PROVĚŘENÁ MAMINKAMI JE TADY ZARUČENA. Finanční úspora může činit až 15 000 Kč oproti jednorázové variantě.

Gaga´s pleny věnují každé mamince balíček v hodnotě 1 000 Kč s produkty pro pohodlné přebalování:

 • 1x deka 2v1: Nepromokavá vrstva a hřejivý fleece ochrání Vaše miminko při nepřízni počasí i poslouží jako podložka pro nácvik pasení koníků
 • 1x plena all in one: Nejjednodušší systém látkových plen, který roste s dítětem. Použití je snadné jako u jednorázové pleny a zadeček zůstává v suchu
 • 1x malý nepromokavý pytlík: Pro přenos všeho vlhkého pro miminko či maminku
 • 2x bambusový ubrousek: Utírání pusinky či zadečku šetrně a ekologicky
Více na www.gagapleny.cz.
Zdravé těhotenství

Bella Bohemia

Společnost Bella Bohemia dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
Plenky Happy získali letos ocenění Volba spotřebitelů – nejlepší novinka 2017!
 
Bella Bohemia věnuje rodičkám dárkový balíček Happy v hodnotě 700 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy Newborn velké balení a Happy Mini velké balení, vlhčené ubrousky Happy s vitamínem E a allantoinem á 64 ks, podložky Happy 60x90 cm á 5 ks, fixační kalhotky Bella Mamma á 2 ks M/L nebo XL, prsní a poporodní vložky Bella Mamma á10 ks, ochranný krém na ruce Simply Evita s olejem z hroznových jader, Evita Simply krém na ruce s heřmánkem 100 ml, dětskou přítulku pejsek/kočička, svačinový box Happy, vložky Bella Mamma Comfort á 30 ks.
Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace 23 vitamínů, minerálů, DHA a EPA. Vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 µg), která je doporučovaná Světovou zdravotnickou organizací.

GS Mamavit Prefolin® DHA + EPA kapsle jsou zpracované speciální technologií DHA MMV Technology®, díky které nezanechávají rybí zápach a pachuť.
Kombinace vitamínů a minerálů, byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:
 • Období plánování těhotenství
 • Období těhotenství
 • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

Nyní máte možnost získat GS Mamavit se slevou či zcela zdarma díky preventivním programům zdravotních pojišťoven – více informací na www.mamavit.cz

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Weledea

Weleda

Weleda, dnes největší výrobce přírodní kosmetiky, dietetik a léčiv, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. Koupit je můžete na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, DM drogeriích, Rossmanu, Teta drogériích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Balíček pro rodičky bude obsahovat: 1x Těhotenský pěsticí olej na strie, 1x Olej na masáž prsů , 1x Olej na masáž hráze, 1x BIO Čaj pro kojící ženy.

Medela

Medela

Švýcarská firma Medela nabízí vysoce kvalitní řadu pomůcek k podpoře kojení, vyráběnou na základě prováděných výzkumů nejen pro maminky, ale také pro profesionály. Kompletní Medela péče o kojení obsahuje sortiment: odsávání mateřského mléka, podávání mateřského mléka, péče o prsy, těhotenské prádlo, péče o mateřské mléko. Společnost Medela se tak snaží svými kvalitními produkty zpříjemnit ženám nejkrásnější období jejich života mateřství.

Medela věnuje každé mamince balíček s Medela pomůckami pro péči o prsy a manuální odsávačku - Ideální balíček již při nástupu do porodnice.

 • 1x manuální odsávačka Harmony light: Oblíbená 2-fázová odsávačka mateřského mléka, která byla vytvořena na základě technologie 2-fázového systému sání.
 • 1x balení (2 ks) Chrániče bradavek: Chrání bolavé a rozpraskané bradavky před nepříjemným kontaktem s prádlem. Pomáhá tak rychjelšímu hojení.
 • 1x hojivá mast Purelan 37 g: Hojivá mast k ošetření citlivých, bolavých či popraskaných bradavek.
 • 1x vzorkové balení (4 ks) vložek do podprsenky jednorázových: poskytují vyšší savost a vstřebatelnost díky novému absorbčnímu materiálu.
 • 2 ks hojivé Hydrogelové polštářky: léčí bolestivé a popraskané bradavky. Hydrogel obsažený v polštářcích pomáhá rychleji hojit ragády, udržuje bradavky optimálně hydratované aniž by byly vlhké.
 • 1 ks žlutá "kosmetická" Medela taštička
Motherhood

Carriwell

Tým odborníků firmy Carriwell v Dánsku ve spolupráci s porodníky a porodními asistentkami navrhuje kvalitní a velmi pohodlné těhotenské a mateřské spodní prádlo tak, aby nastávající maminky vypadaly a cítily se krásně po celou dobu těhotenství a následně i v období kojení.

Více informací najdete na www.carriwell.cz

Jako dárek jsme vybrali naši nejnovější kojící podprsenku push up s gelovou kosticí GelWire® . Podprsenka je navržena speciálně pro maminky s plnějšími prsy. Tato patentovaná bezešvá podprsenka kombinuje gelové kostice GelWire® s lehce odnímatelnými měkkými výztužemi, které vytvářejí větší podporu a krásný tvar, aniž by byly omezeny základní vlastnosti.

Babylonia

Belgická společnost Babylonia vyrábí nosítka a šátky na nošení dětí ze 100% přírodní bavlny v nejvyšší kvalitě a to v rámci programu Fair Trade. Děti mohou být nošeny v šátcích Babylonia již od narození. Šátky Babylonia nabízí přirozený komfort a bezpečí pro Vás i Vaše dítě.
 
Další informace o produktech značky Babylonia najdete na www.carriwell.cz.
 
Jako dárek obdrží maminka originální mexický hudební přívěšek Bola, který společnost Babylonia také nabízí. Jedná se o šperk pro těhotné ženy. Magické a příjemné zvuky boly uklidňují miminko během celého těhotenství. Neobyčejné zvonění boly vzniká pohybem nebo chůzí ženy.
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.
Zdravé těhotenství

Jak děti přicházejí na svět

... a knížku sexuální výchovy pro nejmenší děti a možná i některé tatínky, aby věděli, jak k tomu dojde, že příjde na svět sourozenec.

Knížka Jak děti přicházejí na svět poskytuje odpovědi na první otázky dítěte nejen o sexu:
 
 • jednoduše
 • pravdivě
 • moderně
 • podle skutečného rozhovoru s dětmi ve věku 2-5 let
 • s láskou!
 
Kniha je vhodná pro děti od 2 do 10 let (nejlépe 2-5 let).

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Jak se maminky těší na Vánoce? - diskuze

 • Vánoce
  Zdravím všechny maminky a děkuji za pěkné příspěvky do deníčku, moc pěkně se to čte:) Nám už Vánoce taky pomalu šlapou na paty. Zrovna v pondělí jsem objednávala vánoční osvětlení a nemohla jsem uvěřit tomu, jak ten rok rychle utekl. Pokud vám světýlka na stromek chybí, doporučuji mrknout na - https://www.t-zbozi.cz/vanocni-osvetleni - stoprocentně si tam vyberete :)
  IvaMraz   | 25.11.2017 19:17:47
  Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobrý den,
moje miminko bude mít za dva dny 7 týdnů a dnes jsem nahmatala že má na pravé straně hlavičky takový důlek, že to má propadlé.. Na levé straně hlavičky takový důlek nemá. Vyděsilo mě to, všimla jsem si i, už delší dobu že dává hlavičku převážně na levou stranu, umí ji dát i rovně i na pravou, ale preferuje hodně levou stranu i když se snažím ji motivovat hračkou, sama ji i hlavičku dávám na pravou stranu, ale pokaždé si ji ihned dá zase na levou stranu.. Bojím se aby neměla tu hlavičku slehlou nebo tak, co mám dělat? Mám zavolat doktorce radši? Jak jsem psala už od začátku preferuje levou, tak jsem se snažila ji dávat na pravou a už ji sama i na pravou dávala, ale posledních pár dní vidím, že zase preferuje prostě tu levou a ještě jsem nahmatala důlek, jsem z toho vyděšená...
Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Dobrý den,

k posouzení "důlku" kontaktujte svého pediatra. Predilekční postavení hlavičky je v tomto věku běžné, doporučuje se pravidelně polohovat celé dítě střídavě na jeden a druhý bok, postupně vývojem začne polohovat hlavičku samo na obě strany.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 11.04.2024, 15:51
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×