Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2017/2018: Přípravy na Vánoce vrcholí

Úspěšný seriál „Rodíme společně s BOL“ pokračuje! Přípravy na Vánoce vrcholí nejen u našich maminek. Katka E. už má napečeno několik druhů cukroví. Katka má za sebou půlku těhotenství a natřenou postýlku. Klára zůstává stále kvůli stejnému stavu v nemocnici. Milana napekla perníčky a nakoupila dárky. Jitka byla na KTG vyšetření a čekají ji další kvůli plánovanému císařskému řezu.

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2017/2018:

Gaga´s pleny
Bella Happy
GS Mamavit
Weleda
Medela
Zdravé těhotenství
Carriwell
Babylonia
Zdravé těhotenství
 

Které maminky se projektu účastní?

Katka E. Těhulka Klára Milana Jitka
     

Katka E. (18. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Zdravím maminky,

tak už nám klepou na dveře Vánoce. Celý týden jsem pekla cukroví, už mi chybí jenom úly a máme hotovo. Zbytek doveze babička v sobotu. 

Už se na ni moc těšíme. Dárky máme nakoupené  a dokonce i zabalené.

Inzerce

Čeká nás velký ultrazvuk

Miminko se začíná hlásit o slovo, kopání začínám cítit čím dál tím víc. A je to moc krásné. Teď v pátek nás čeká další ultrazvuk a už se moc těším, až ho uvidím a také nás čeká velký ultrazvuk v prenatální poradně, kde se nám potvrdí pohlaví miminka. Stejně si myslím, že to bude zase holka.

Letos bude ještě umělý stromeček

Přemýšleli jsme, že bychom koupili živý stromek, ale nakonec jsme se dohodli, že ještě použijeme ten umělý.

Inzerce

Příští rok už to bude veselejší a bude nás tu o jednoho člena navíc.

Co vše jsem napekla?

Ještě jsem zapomněla říct, jaké druhy jsem vlastně pekla. Pekla jsem rohlíčky, šlehačkové cukroví, perníčky, úly, Rafaela a kakaové kuličky. Toto nám úplně stačí.

Inzerce

Maminky přeji vám krásné svátky hodně zdraví a štěstí do nového roku a těšte se na krásné fotečky od stromečku.

Katka E.

Inzerce

Katka (22. týden těhotenství, čeká první miminko)

Zdravím maminky, 

je hrozné, jak to letí, další týden fuč a už zbývá jen jeden a jsou Vánoce. Když si vzpomenu na chvíli, kdy jsem zjistila, že jsem těhotná a teď jsme za půlkou... Říkala jsem si, že první mezník budou Vánoce a pak už to bude utíkat rychle a hle, jsou tu. :-)

Neočekávaný dáreček

V pondělí mi dorazil neočekávaný dáreček - diář od Babyonline. Vůbec jsem to nečekala a velmi mě potěšil. Aspoň si budu mít kam psát všechny návštěvy u lékaře a důležité schůzky. Děkuji!

Překladatelka

V úterý odpoledne mi volá bráška a tak divně se vyptával, jak se mám, co dělám a tak. To dělá vždy, když něco potřebuje. :-) A taky že jo. Potřeboval překladatelku... Obchoduje s Chorvaty. Poslední dobou mu překládala jeho dcera, ale ta je nemocná. Tak prý zda bych mohla ve středu na večeři a překládat jim a ve čtvrtek na školení, prezentaci a další školení. Co bych pro něho neudělala. :-) Bála jsem se, už je to dlouho, co jsem nemluvila anglicky, ale zvládli jsme to perfektně. Měla jsem radost, že jsem to ještě nezapomněla. 

Natírání postýlky

V průběhu celého týdne jsem natírala postýlku. Dodělala jsem to až v neděli. Šílenost, kdybych věděla, jaká to bude práce, tak bych se na to vyprdla a koupila novou. Myslím, že takto nás to vyšlo ještě dráž než nová... Ale aspoň můžu říct, že jsem si ji natřela sama. :-) Zatím  ještě schne, tak je rozložená. Až ji sestavíme, tak pošlu fotku, abyste viděli, jak se mi to povedlo. :-)

Večeře k výročí

V neděli jsme šli s Davidem na večeři. Měli jsme výročí, tak jsme si to užili. Výborně jsme se najedli, 3-chodové menu bylo výborné. Já si dala žlutoploutvého tuňáka a David si dal telecí řízečky. Oběma nám to moc chutnalo a i desert jsem si dala, i když poslední dobou moc to sladké nemusím. Dali jsme si čokoládový fondán. 

V pondělí jdeme na druhotrimestrální screening. Hrozně se těšíme, že malého uvidíme, a až si prohlídneme všechny orgány, ručičky i nožičky, spočítáme prstíčky atd. Příště bude určitě i foto. :-)

Přeji krásný poslední týden před Vánoci,

Katka P.

 

Klára (30. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Ahoj,

minulý týden měli Natálku moji rodiče a já jsem byla stále ubytovaná v nemocnici. Ve středu byli s Natálkou na bazéně, takže se měla moc dobře a byla spokojená, za to jsem moc ráda. Ale už mi strašně chybí.

Čípek stále stejný jako při příjmu

V pondělí jsem byla na měření čípku. Dozvěděla jsem se, že mám čípek stejný jak při příjmu, a taky že mám na něm nálevku (tu jsem také měla při příjmu), tak proto to tu bude na déle. Vysadili mi kapačky a cítím se dobře..

Tlaky na hrudi a vyšetření srdce

Ve středu jsem měla divný tlaky na hrudi, jako kdyby knedlík v krku, ale bylo to níž, nemohla jsem u toho pořádně dýchat a celkově jsem se u těch stavů necítila dobře. Tak mi sem paní doktorka poslala doktora z interny a ten mě vyšetřil (byl to moc příjemný doktor, co vypadal, že nechce nic zanedbat, byl pečlivý), vzali mi krev, natočili EKG a šla jsem na echo srdce. Na srdíčku nenašli nic a výsledky krve byly v pořádku. Když jsem byla na tom echu srdce, tak tam zrovna byl kamarád doktor, který je také na interně a když jsem mu řekla, co mě trápí, tak říkal, že by to mohlo být i z psychiky. Nakonec moje potíže mohly být způsobeny z celodenního ležení tady i z mého psychického stavu.

Zítra mám další měření

Ve čtvrtek mi měřil doktor opět čípek, zkrátil se mi na 15 mm, takže i nadále vypadá, že si tu pobydu celý tento týden. Ve středu mám jít na další měření.

Miminko se zatím ven nechystá

Nic dalšího zásadního se nestalo. Samuel mi v bříšku pěkně kope a vypadá, že se mu tam zatím líbí a zatím se podle mě nechystá ven. Jídlo mi nosí na pokoj, ani se nemohu projít po chodbě. Sestřičky mě zásobují hořčíkem a na noc mám předepsaný utrogestan.

Doma probíhají přípravy beze mě

Jo a zapomněla jsem napsat, že doma probíhaly přípravy na nadcházející Vánoce. Míra nazdobil okna světélky, uklidil, upekl další várku rohlíčků, vypral prádlo a už usadil stromek do stojanu a s Natálkou ho pak nazdobí.

Přeji všem moc krásné svátky strávené se svými nejbližšími! 

Klára

Milana (33. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Ahoj,

předvánoční horečka stoupá a já jsem se konečně začala připravovat na Vánoce! Napekli jsme perníky, nakoupili dárky (nakonec většinu přes internet, takže Bůh s námi, aby to vůbec přišlo včas :D), s kamarádkami jsme prošmejdili místní vánoční trhy. Všechno bezva, jen mě to dlouhé postávání u pečení (a taky u punče) trošku vyčerpalo... Přece jen jsem v osmém měsíci a tělo mi to dává znát.

Em mi pomáhá s přípravami

Em je velká pomocnice, v kuchyni vždy sleduje, co dělám, a chce se zapojit. Zatím se to docela dalo zvládnout, tak jsem jí všechno ukazovala a ona “pomáhala”. Jsem zvědavá, jestli si z toho něco bude pamatovat. :)

Předčasné Vánoce u rodičů

V sobotu jsme předčasně slavili Vánoce s rodiči Oty, což bylo fajn, ale Em asi rostly zuby, takže celý den byla dost náročná a ke konci už jsem to nezvládala. Museli jsme vyrazit trochu dřív zpátky domů. 

Vánoční slavnost

Neděli jsme strávili slavnostně, užívali jsme si, že jsme spolu jako rodina, tak jsem udělala dobrý oběd a odpoledne jsme vyrazili do uliček města a na trhy. Od pěti jsme s Em dorazili na Vánoční slavnost u Slávie, na které Ota dělal zvukaře, užily jsme si punč zdarma a krásnou vánoční atmosféru. 

Začala jsem se trochu uklidňovat, co se předvánočních stresů týče a moc se těším na svátky!

Milana

 

Jitka (36. týden těhotenství, čeká třetí miminko)

Ahojky všichni, 

další týden za námi a utíká to jako voda. U nás na kuchyni každý den poctivě otevíráme tři adventní kalendáře, Ladik škrtá políčka na obrázku, který jsme si vyrobili, a David posouvá každý den mrkev sněhulákovi a pomalu se přibližuje ke Štědrému dni. Je na nich vidět, jak jsou každým dnem natěšenější a nemůžou se už dočkat.

Cítím se jako kulička a doháním poslední resty

Jedním slovem bych to popsala asi jako ''kulička''. Někdy mám ještě spoustu energie, tak se snažím doladit poslední resty, které mám. Někdy dopoledne prostě na hodinu odpadnu a dospávám noční hýření naší kočičky. Ale musím říct, že ve srovnání s kamarádkou, která má termín stejný jako my, jsem na tom ještě dobře. Ta je chudák celá oteklá a bolí ji záda. Mně se teď čím dál častěji stává, že mi vystřelí taková tupá bolest přímo pod kyčel a podlomí se mi nohy, takže musím buď to zastavit, když někde jdu, a nebo si prostě sednout a chvilku počkat.

Naše aktivity

Manžel odjel jako obvykle v pondělí ráno pryč na celý týden do práce, tak jsme zůstali sami. Takže klasický stereotyp do školy a ze školy, udělat úlohy atd. Náš šikovný mladší synek, který si přibouchl palec do dveří, musel ještě v týdnu chodit na převaz, tak jsem trnula hrůzou, jestli nepřijde na řadu strhávání nehtíku. Naštěstí se mu to docela dobře hojí, tak budeme jen čekat, až to bude samo odrůstat. 

V pondělí jsem si byla ještě vyzvednout nějaké papíry na OSSZ, ve středu jsme měli takový nějaký útlum, takže jsme středeční odpoledne tak trošku prováleli na gauči u pohádek. Ve čtvrtek jsem byla ještě na kosmetice na vyčištění obličeje atd., abych pak měla v lednu klídek a nikam nemusela. I když počítám s tím, že když mám teď během těhotenství tak pěknou pleť, že pak přijde zhoršení, ale třeba se pletu. Trošku jsem si poklidila a v pátek jsem měla docela frčák. 

Předvánoční shon a nákupní šílenství

V sobotu jsme vzali kluky do Olomouce do kina na Příšerákovi a my jsme se šli zatím podívat po obchodech. Všude už řádný zmatek a předvánoční shon, takže jsme byli rádi, že jsme po filmu kluky vyzvedli a uháněli domů. Nemám ráda tohle nákupní šílenství. Odpoledne jsem si v klidu dobalila dárečky, co jsem ještě měla nakoupené, manžel si šel chvilku odpočinout, protože toho má za celý týden taky plné zuby a kluci zůstali i s bratránkem u babičky, takže si vyhráli.

V neděli jsme si udělali kuřízečky a kluci umixovali kaši, i když budou i příští týden, nám to nevadí.:) A jinak jsme doma v klídku. Do školy chystáme kostýmy na besídku a kluci budou mít zkrácenou výuku a volnější režim.:)

KTG vyšetření

V pátek jsem byla hned na sedmou hodinu ranní objednaná na KTG křivku, tak jsem vypravila kluky a spěchala jsem do  svitavské nemocnice. Přijela jsem přesně na čas. Ve čtvrt na 8 mi sestřička zapnula pásky přes pupík a  necelou půlhodinku jsem seděla v pohodlném křesle a poslouchala srdíčko naší holčičky. Mezitím jsme se sestřičkou vyplňovaly spoustu papírů, odpovídala jsem na otázky ohledně mě, manžela a mého těhotenství a dostala jsem papír, co vše s sebou do porodnice. Pak jsem ještě půl hodiny čekala na doktora, než přijde popsat tu křivku. Ta byla v pořádku, tak jsem hned frčela na poslední kontrolu ke svému gynekologovi, kde bylo taky vše v pořádku. 

Předoperační vyšetření

Dostala jsem další papír na předoperační vyšetření kvůli císařskému řezu, které už mám mít hotové do konce příštího týdne. Tak jsem si jela honem něco pokoupit a jela jsem ještě k obvodnímu domluvit se na to vyšetření. Moc velkou radost z toho neměli, že je to tak narychlo, ale já si to nevymyslela, že. :)

Šatna je hotová

Konečně máme kompletně dodělanou šatnu i s dveřmi, tak to vypadá hned hezčeji, ještě dokoupíme nové světlo a posuvné dveře z chodby a je to. 

Do tašky do porodnice stále něco přidávám, tak už mám menší kufr, tašku a taštičku a u toho seznam, co ještě vzít s sebou. :) 

Už se začínám trošilinku bát, ale na druhou stranu se moc těším. 

Mějte krásné dny. My doufáme, že napadne alespoň poprašek sněhu, ať jsou ty dny trochu veselejší. I když v neděli to už vypadalo nadějně, ale dlouho ten sníh nevydrží…

Ahojky,

Jitka

Podle deníčků maminek zpracovala Andrea Blažková

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Značka GaGa’s pleny nabízí kvalitní pomůcky k přebalování v látkové variantě. Ekologie a zdravý zadeček miminka je prioritou číslo 1. Výrobky vznikají za pomoci testujících maminek. Moderních látkových plen se není třeba obávat – pleny se nežehlí, jsou v atraktivních designech a eliminují vznik opruzenin. KVALITA PROVĚŘENÁ MAMINKAMI JE TADY ZARUČENA. Finanční úspora může činit až 15 000 Kč oproti jednorázové variantě.

Gaga´s pleny věnují každé mamince balíček v hodnotě 1 000 Kč s produkty pro pohodlné přebalování:

 • 1x deka 2v1: Nepromokavá vrstva a hřejivý fleece ochrání Vaše miminko při nepřízni počasí i poslouží jako podložka pro nácvik pasení koníků
 • 1x plena all in one: Nejjednodušší systém látkových plen, který roste s dítětem. Použití je snadné jako u jednorázové pleny a zadeček zůstává v suchu
 • 1x malý nepromokavý pytlík: Pro přenos všeho vlhkého pro miminko či maminku
 • 2x bambusový ubrousek: Utírání pusinky či zadečku šetrně a ekologicky
Více na www.gagapleny.cz.
Zdravé těhotenství

Bella Bohemia

Společnost Bella Bohemia dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
Plenky Happy získali letos ocenění Volba spotřebitelů – nejlepší novinka 2017!
 
Bella Bohemia věnuje rodičkám dárkový balíček Happy v hodnotě 700 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy Newborn velké balení a Happy Mini velké balení, vlhčené ubrousky Happy s vitamínem E a allantoinem á 64 ks, podložky Happy 60x90 cm á 5 ks, fixační kalhotky Bella Mamma á 2 ks M/L nebo XL, prsní a poporodní vložky Bella Mamma á10 ks, ochranný krém na ruce Simply Evita s olejem z hroznových jader, Evita Simply krém na ruce s heřmánkem 100 ml, dětskou přítulku pejsek/kočička, svačinový box Happy, vložky Bella Mamma Comfort á 30 ks.
Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace 23 vitamínů, minerálů, DHA a EPA. Vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 µg), která je doporučovaná Světovou zdravotnickou organizací.

GS Mamavit Prefolin® DHA + EPA kapsle jsou zpracované speciální technologií DHA MMV Technology®, díky které nezanechávají rybí zápach a pachuť.
Kombinace vitamínů a minerálů, byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:
 • Období plánování těhotenství
 • Období těhotenství
 • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

Nyní máte možnost získat GS Mamavit se slevou či zcela zdarma díky preventivním programům zdravotních pojišťoven – více informací na www.mamavit.cz

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Weledea

Weleda

Weleda, dnes největší výrobce přírodní kosmetiky, dietetik a léčiv, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. Koupit je můžete na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, DM drogeriích, Rossmanu, Teta drogériích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Balíček pro rodičky bude obsahovat: 1x Těhotenský pěsticí olej na strie, 1x Olej na masáž prsů , 1x Olej na masáž hráze, 1x BIO Čaj pro kojící ženy.

Medela

Medela

Švýcarská firma Medela nabízí vysoce kvalitní řadu pomůcek k podpoře kojení, vyráběnou na základě prováděných výzkumů nejen pro maminky, ale také pro profesionály. Kompletní Medela péče o kojení obsahuje sortiment: odsávání mateřského mléka, podávání mateřského mléka, péče o prsy, těhotenské prádlo, péče o mateřské mléko. Společnost Medela se tak snaží svými kvalitními produkty zpříjemnit ženám nejkrásnější období jejich života mateřství.

Medela věnuje každé mamince balíček s Medela pomůckami pro péči o prsy a manuální odsávačku - Ideální balíček již při nástupu do porodnice.

 • 1x manuální odsávačka Harmony light: Oblíbená 2-fázová odsávačka mateřského mléka, která byla vytvořena na základě technologie 2-fázového systému sání.
 • 1x balení (2 ks) Chrániče bradavek: Chrání bolavé a rozpraskané bradavky před nepříjemným kontaktem s prádlem. Pomáhá tak rychjelšímu hojení.
 • 1x hojivá mast Purelan 37 g: Hojivá mast k ošetření citlivých, bolavých či popraskaných bradavek.
 • 1x vzorkové balení (4 ks) vložek do podprsenky jednorázových: poskytují vyšší savost a vstřebatelnost díky novému absorbčnímu materiálu.
 • 2 ks hojivé Hydrogelové polštářky: léčí bolestivé a popraskané bradavky. Hydrogel obsažený v polštářcích pomáhá rychleji hojit ragády, udržuje bradavky optimálně hydratované aniž by byly vlhké.
 • 1 ks žlutá "kosmetická" Medela taštička
Motherhood

Carriwell

Tým odborníků firmy Carriwell v Dánsku ve spolupráci s porodníky a porodními asistentkami navrhuje kvalitní a velmi pohodlné těhotenské a mateřské spodní prádlo tak, aby nastávající maminky vypadaly a cítily se krásně po celou dobu těhotenství a následně i v období kojení.

Více informací najdete na www.carriwell.cz

Jako dárek jsme vybrali naši nejnovější kojící podprsenku push up s gelovou kosticí GelWire® . Podprsenka je navržena speciálně pro maminky s plnějšími prsy. Tato patentovaná bezešvá podprsenka kombinuje gelové kostice GelWire® s lehce odnímatelnými měkkými výztužemi, které vytvářejí větší podporu a krásný tvar, aniž by byly omezeny základní vlastnosti.

Babylonia

Belgická společnost Babylonia vyrábí nosítka a šátky na nošení dětí ze 100% přírodní bavlny v nejvyšší kvalitě a to v rámci programu Fair Trade. Děti mohou být nošeny v šátcích Babylonia již od narození. Šátky Babylonia nabízí přirozený komfort a bezpečí pro Vás i Vaše dítě.
 
Další informace o produktech značky Babylonia najdete na www.carriwell.cz.
 
Jako dárek obdrží maminka originální mexický hudební přívěšek Bola, který společnost Babylonia také nabízí. Jedná se o šperk pro těhotné ženy. Magické a příjemné zvuky boly uklidňují miminko během celého těhotenství. Neobyčejné zvonění boly vzniká pohybem nebo chůzí ženy.
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.
Zdravé těhotenství

Jak děti přicházejí na svět

... a knížku sexuální výchovy pro nejmenší děti a možná i některé tatínky, aby věděli, jak k tomu dojde, že příjde na svět sourozenec.

Knížka Jak děti přicházejí na svět poskytuje odpovědi na první otázky dítěte nejen o sexu:
 
 • jednoduše
 • pravdivě
 • moderně
 • podle skutečného rozhovoru s dětmi ve věku 2-5 let
 • s láskou!
 
Kniha je vhodná pro děti od 2 do 10 let (nejlépe 2-5 let).

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Přípravy na Vánoce vrcholí - diskuze

Poradna

Dobry den,
chtela bych se zeptat ohlede menstruace kterou jsem dostala pred laparoskopickym zakrokem s mimodeloznim tehotenstvi. Zacala mi ten den kdy jsem sla na zakrok a trvala tak jak klasiky tech sedm dni muzu ji pocitat mezi prvni tri cykly po operci?

Dobrý den,

tohle zhodnotit takto v rámci internetové poradny nelze, při mimoděložním těhotenství často dochází ke krvácení, které si můžeme mylně vykládat jako menses. Jako menstruaci bych považovala krvácení, které nastane až po operaci.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 18.04.2024, 09:16
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×