Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2017/2018: Rozloučení s maminkami

Čas prázdnin je před námi a my se s vámi loučíme úplně posledním deníčkem Rodíme ONLINE 2017/2018. Jak se maminkám dnes daří a jak vzpomínají na svou účast v Rodíme?

Chtěli byste se i vy zapojit do nového ročníku? Nebojte, již brzy spustíme nový ročník!

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2017/2018:

Gaga´s pleny
Bella Happy
GS Mamavit
Weleda
Medela
Zdravé těhotenství
Carriwell
Babylonia
Zdravé těhotenství
 

Které maminky se projektu účastnily?

Katka E. Těhulka Klára Milana Jitka
     

Katka E.

Ahojky maminky, 

tak vás zdravíme všichni tři. 

Inzerce

Eliška je hodně živé miminko

Můžu říct, že mi Eliška dává hodně moc zabrat. Sabinka byla oproti Elišce zlatíčko. Eliška je hodně živé dítě už teďka a to je teprve miminko. Sabču když byla malá, tak tu jsem nakrmila a položila do postýlky a ta spala, jako andílek, ale Eliška to je něco úplně jiného. 

Občas přikrmujeme

Už musíme občas dokrmit, protože je to jedlík a moje mléko ji nejspíš nestačí a po uložení do postýlky nastává hrozný řev. Takže takhle to běží pořád dokola, ale naštěstí spavá krásně v noci, někdy se nevzbudí vůbec a někdy jenom jednou. 

Inzerce

Ona je naštěstí spáč, akorát to uspávání kolikrát je mazec. 

A co porod?

Hrůza, bylo to náročné, víc než jsem předpokládala. Netrvalo to moc dlouho, ale za to úplně intenzivní bolesti, které jsem u Sabči skoro neměla. Teď když by se mě někdo zeptal, jestli bych chtěla třetí, tak jsem razantně proti a budu ještě hodně dlouho, ne-li napořád. 

Inzerce

Tímto deníčkem se s vámi loučím a moc ráda jsem tu s vámi byla!

Katka
 

Katka 

Inzerce

Krásný dobrý den všem,

jsem ráda, že jsem dostala možnost se s vámi ještě jednou podělit o své štěstí. Náš život se změnil, ale absolutně k dobrému a rozhodně teď máme smysl a důvod proč žít naplno. 

Jak jsme vyrostli?

Jak jistě víte, Kryštůfek se narodil v pátek 13. 4. 2018 s váhou 3 430 g a 51 cm. Po dvou měsících přesně, nám krásně prospívá a již váží 5 kg a měří 60 cm. 

Jak jsme prožili první dva měsíce

Je opravdu velmi těžké popsat to štěstí, které cítím pokaždé, když se na něho podívám. Ale pokusím se vám popsat naše první dva měsíce.

Přístup v Příbramské porodnici byl bezvadný

V Příbramské porodnici to bylo bezvadné. Naprosto úžasný a ochotný personál. Rozhodně si nemohu na nic stěžovat. Ukázali mi, jak přebalovat a starat se o pokožku, jak koupat apod. Kvůli žloutence jsme tam museli zůstat o jeden den déle, aby bylo vše v pořádku a za to, to stálo. I když jsem si moc přála jít domu dřív.

První okamžiky doma

Doma nám chvilku trvalo, než jsme si zvykli na jiné uspořádání než v porodnici. Tam je vše takové ideální po ruce, ale u nás doma se to muselo přeorganizovat. Byť jsem si myslela, že mám vše připravené ideálně. :-)

Kryštůfek je plně kojený

Musím říct, že Kryštůfek (teď klepu na dřevo) krásně v noci spinká. Mám to štěstí, že je plně kojený. Od narození se budí po 3 hodinách na jídlo a poslední týden se interval prodlužuje, nejdříve po 6 hodinách a teď až po osmi. Takže super. Přes den stále kojíme po cca 3 hodinách, když jsou vedra, tak samozřejmě častěji, ale to je spíš žízeň. 

Už se krásně smějeme i nahlas. To je pak každý splín a špatná nálada pryč. Prostě jeho úsměv a pohled je k nezaplacení a já při něm úplně roztávám jako led na slunci. 

Syn je celý po tatínkovi

Všichni říkají, že je velmi podobný tatínkovi a musím říct, že to je pravda. Nejen vzhledem, ale i grimasami a pohyby. Stejně spí s rukama za hlavou, stejně zvedají jedno obočí, když se culí. Po mě se zase směje jedním koutkem. Oči má také po tatínkovi, zatím tmavě modré, doufám, že mu takové zůstanou. Tatínek má krásné modré oči a já tmavě hnědé.

Jako celá naše rodina miluje vodu

Po mamince, ale i tatínkovi miluje vodu. Koupe se strašně rád a rád vaničkuje. Už byl i v našem velkém bazéně, ale zatím jen na lehátku, i když voda už má 32 stupňů. Až bude úplně držet hlavičku, tak tam půjde s mamkou a taťkou. Počítám že tak do 14 dnů. Protože hlavičku už drží pěkně, ale samozřejmě mu ještě padá. 

Pasení koníčků a problémy s prdíky

Krásně paseme koníčky, je moc rád na bříšku a rád na něm i spí. Vím, že to není doporučované, ale co mám dělat, když se mu to tak líbí a vyhovuje mu to. Navíc mu to i pomáhá při prdících, se kterými jsme první dva měsíce bojovali opravdu hodně, teď už se to lepší (opět klepu, abych to nezakřikla).

Cestování s miminkem

Cestujeme od malička autem, zatím nikam daleko, ale celkem často a auto má moc rád. Vždy tam usne a krásně spinká.

První vyšetření a očkování máme za sebou

Jinak máme za sebou už 2x kontrolu na kyčle a vše je v pořádku a nemusíme mít široké balení. Zároveň máme za sebou první „očkování“ na rotaviry. Vše snáší bez problémů a zatím i bez pláče, tak z něho mám obrovskou radost.

Snažím se Kryštůfkovi hodně věnovat

Úžasné je, jak si s námi povídá. Pobrukuje a vydává různé zvuky, mám pocit, že už hodně vědomě. Je pravda, že si s ním hodně povídám. Když je vzhůru, tak na něho pořád mluvím a snažím se mu hodně věnovat. Cvičíme nožičkama a ručičkama, zpíváme si a tak. Má to moc rád. Úžasné je ráno, když se krásně vyspinká, tak ho pozdravím „dobré ráno miláčku“ a on se hned nádherně usměje, a to je hned ten den krásnější.

Sportujeme i po porodu

Už jsme byli s mamkou i na bruslích a moc se mi to líbilo, celou dobu jsem hezky spinkal ve svém sportovním kočárku. :-)

Dudlík nepoužíváme

Jo, a ještě jedna asi poslední věc, nemáme dudlíka. Zatím ho moc nechce. Zhruba po týdnu jsem mu ho začala dávat. Vzal si ho vždy jen na usnutí a když usnul, tak ho po chvilce vyplivnul. To nám vydrželo tak 2-3 týdny. Od té doby ho nechce skoro vůbec. Když pláče, tak se mu ho snažím dát, ale hned ho vyhazuje jazýčkem ven. Teď si začíná cucat ruce (pěstičky i paleček), tak se mu ho snažím zase dát a je to marné. Nechce ho. Tak uvidíme, kdo a co zvítězí. :-)

Přejeme vám krásné léto a hodně šťastných dní s dětičkami. :-)

Katka, David a Kryštůfek

Klára 

Zdravíme všechny čtenáře,

jsou to již 3 měsíce a několik dnů, co se nám narodil Samík.

Začátky byly opravdu těžké

Už v porodnici mě čekal opravdu šok, když jsem se musela "rozkojit" - ta bolest, ale ještě větší šok pro mě nastal, když jsem zjistila, že takto bradavky bolí každou maminku u každého miminka (takže opravdu škoda, že jsem kojení u malé předtím vzdala, teď to pro mě byla výzva a pokrok). Naštěstí jsem s sebou měla sbalený kojící čajík od Weledy a ten mi spustil laktaci opravdu brzy. Taky jsem nevěděla, že zavinování dělohy bolí i u druhého miminka, tak jako kdybych měla další kontrakce, ale už jsem i na tyto poporodní bolesti úplně zapomněla. Celkově jsem se po porodu zotavila, i když ty hormony mi někdy dávaly hodně zabrat.

První měsíc jsme strávili u rodičů

První měsíc jsme všichni byli u mých rodičů, takže jsem měla opravdu čas na to, abych se sžila se Samíkem. Když už jsem konečně poznala, co mu schází, tak se stalo to, že je všechno jinak a už zase nevím, co mu 

chybí... A tak to máme nanovo dokolečka každý měsíc.. :)

Stres je největší zlo pro laktaci

Na začátku jsem měla pochyby o tom, zda má Samík dost jídla a zbytečně jsem se stresovala, proto chci napsat, že stres je největší zlo na laktaci. Nestresujte se novopečené maminky! :) Raději se poraďte s laktační poradkyní. :)

Natálka na Samuela žárlila, už se to ale zlepšilo

Natálka docela ze začátku hodně žárlila na Samuelka, teď už je to lepší, i když občas ještě s tím bojujeme (ale chápu jí a snažím se to postupně vstřebávat). Ale i tak mi se vším moje princezna pomáhá, zatím do školky nechodí, půjde až po prázdninách - to už bude předškolák.

Vše teď zpětně vnímám jako takovou zkoušku, abych lépe zvládla tuto situaci. Takže moc děkuji, že jsem se mohla tímto deníčkem ohlédnout zpátky a zase uklidnit a přestat se celkově stresovat. :)

Odsávačka od Medely je k nezaplacení

Zjistila jsem také, že mi pomaličku docházelo mlíčko, takže jsem mohla opět použít bezvadnou věc - odsávačku od Medely, je fakt k nezaplacení, krásně mi rozjela opět laktaci. :) I to, že jsem pořád se Samíkem a nosím ho v šátku.

Rosteme jako z vody

Samuel měl při tříměsíční kontrole necelých 6 kg a měřil 62 cm. Přijde mi ale, že každým dnem je větší a větší a to i přesto, že ho vidím každý den. Má se čile k světu a vše ho zajímá, objevil i ručičky, které si dává do pusinky. Dokonce se teď nedávno naučil do pusy strčit palec a ten si cucá (asi místo dudlíku). :)

Látkuji s Gaga´s pleny

Od začátku také látkuji a s plenkami Gaga´s pleny jsem moc spokojená, také se mi nejvíce osvědčila přebalovací dečka od této firmy, nic jiného při přebalování nepoužívám.

Mějte se krásně,

Klára

Milana 

Z důvodu pracovního pobytu mimo ČR a časového zaneprázdnění nám bohužel Milana deníček nedodala.

 

Jitka

Dobré ráno, 

zdravím všechny čtenáře a čtenářky Babyonline!

Půl roku uplynulo jako voda a já bych se s vámi ráda podělila o to, jak náš poklad roste a jak se všichni máme už jako pětičlenná dokonalá kompletní rodina.

Mateřství si nesmírně užívám

Nejdřív bych vám chtěla říct, že tohle mateřství si opravdu nesmírně užívám, každý den si připadám jako v pohádce a stačí jen, aby se to mrně usmálo, a vím, že je pro co žít a proč se smát. Teď je to vlastně takové klidné. U prvního syna jsme řešili pozemek, papírování a začínali stavět dům. U druhého syna jsme se stěhovali a bylo to vše v takovém poklusu, až si říkám, že si spoustu okamžiků ani pořádně nepamatuji.

První měsíc byl křest ohněm

Náš první měsíc doma byl docela křest ohněm, ne proto, že bychom se nedokázali sžít, ale proto, že po 14 dnech, co jsme byli doma s miminkem, kluci přinesli ze školy nějaký škaredý bacil, při kterém jsme téměř celá rodina skončili na antibiotikách a chodili jsme v roušce, aby jsme malou izolovali co nejvíc. Naštěstí byla ta naše kočička odolná a zvládla to bez nemoci.. Ale co se týče mě, tak pár poporodních kil, které jsem měla ještě z porodnice, šly dolů hodně rychle a myslím, že i nějaká navíc. Doufám, že máme za zase na dlouho vybráno.

Z dětí se stala správná trojka

Naše holčička je pro nás to nejúžasnější a nejdokonalejší miminko na světě. A nejen pro nás jako rodiče, ale i pro Denisčiny brášky, zatím jsou opravdu správná trojka a na naší Denisku se nesmí nikdo špatně podívat, natož aby u někoho plakala.. Každé ráno, když vstáváme do školy, tak pravidelně střídám postele a jeden den budí Deniska Ladika a druhý den Davida a já si mezitím v klidu připravím mlíčko a klukům svačinky. Mimochodem, ano, všechny tři děti s námi spí stále v ložnici, včetně našich dvou psů. 

Užíváme si každý den

Jinak si opravdu jako rodina užíváme každý den, Deniska má za sebou už několik očkování a v průběhu prázdnin bychom ji chtěli nechat nastřelit náušničky. Starší syn chce náušnici také, protože když to vydrží miminko, tak on to přece zvládne taky. Každé očkování s ní prožívají a hladí ji, nosí, konejší a nedělají to na povel, jen uslyší sebemenší pláč, tak přiběhnou, co se děje a začnou na Deniskou dělat blbiny nebo ji dají čaj. Teď už Deniska drží sama krásně hlavičku, takže už ji i kluci vezmou sami z hrací deky a přendají si ji třeba do hnízdečka nebo s ní chodí a zpívají, aby se přestala zlobit. A ta malá potvůrka si na to zvykla, že když je někdo doma, tak opravdu sama být nechce. Ale my ji nenecháváme plakat a navíc opravdu pláče, jen když jí bolí bříško nebo se tlačí zoubek, jinak je to od rána vysmáté upovídané miminko, které rozdává úsměvy. Hlavně je společenská, od miminka ji beru všude s sebou, protože nemám hlídání, takže se usmívá například na kadeřnici, zubařku, no prostě všude, kam potřebuji já, beru automaticky i Denisku.

Někdy je to náročnější o to, že ji musím přenášet v autosedačce a ta je tedy opravdu zatraceně těžká :)

Postupně se vracíme k našim koníčkům a aktivitám

Už jsem se začala věnovat postupně i naším koníčkům a svým aktivitám, ale snažím se pomalu, abych moc nezatěžovala jizvu na břiše. Dostala jsem nový vozík za kolo i s miminkovníkem, takže jezdíme s Dendou od tří měsíců a postupně prodlužujeme trasu. Když jsou kluci dopoledne ve škole, tak se snažím sem tam zajet do fitka. Deniska už je tam zvyklá, takže chvilku sedí v sedačce, pak s ní dělám třeba dřepy, a když už se jí ani to nelíbí, tak se kulí na zemi na podložce. Teď, jak bylo teplo, jsme hodně času trávili na in line stezce i s kočárkem (ono je to vlastně fajn, protože se máte o co zapřít) a Deniska většinu jízdy na bruslích prospí, jak to drncá. :)

Pořád máme naplánované nějaké dětské akce 

Květen byl opravdu nádherný, takže jsme měli téměř každý víkend naplánované nějaké dětské akce, klukům začaly závody na kolech, tak už mají tři za sebou. Teď jsme poslední víkend trávili na dětských rybářských závodech a odpoledne jsme se odhodlali slaňovat já i kluci rozhlednu vysokou 25 m a bylo to super. Na další víkend nás čeká dvoudenní vítání prázdnin, kde jsou připraveny soutěže pro děti i dospělé a na ty se vždycky moc těšíme. A hlavně začnou prázdniny a pohodička, už i ti kluci to potřebují a tento týden už je takové hodně oddychové. Těším se z každého zážitku, který společně máme, a snažím se věnovat stejnoměrně všem třem, i když péče o miminko je asi nejnáročnější. 

A co jsem se naučila? 

Že malí jsou ti špunti jenom jednou a žádná práce nám neuteče. Má přijít návštěva a nemáte nic nachystané? No a.. Máte na podlaze natahanou trávu od bazénu? Tak ať..

Nechme děti být dětmi a nedělat z nich zbytečně brzo uvědomělé dospělé. Starostí budou mít ještě mnoho a mnoho. Naučme se naslouchat a někdy prostě jen myslet a blbnout jako děti. Zkusme být spontánní, zapatlaní a hrát si bez cíle, prostě dělat věci jen tak.

Děti jsou zázrak a dar... "Kdo dal život dítěti, stal se jeho dlužníkem." Možná se opakuji, ale tak to prostě vidím já.

Můj život se stal s dětmi naprosto dokonalý

Musím říct, že narozením mých synů a dcery se stal můj život naprosto dokonalým a vidím spoustu věcí jinak. A taky se samozřejmě o to víc strachují, zvlášť u těch dvou raubířů, kteří by se někdy láskou snědli a někdy se od rána perou jako koně.. Ale když na to přijde, drží při sobě. A rozumnější, no možná už do toho bodu taky brzo dojdu. :)

Růžová barva a zapletené copy mě asi nikdy nepřestanou bavit. :)

Děkuji za Rodíme ONLINE

Jsem hrozně ráda, že jsem měla možnost zúčastnit se tohoto projektu Rodíme ONLINE a pro mě samotnou mělo toto těhotenství úplně jiný smysl, protože jsem si všímala detailů, které bych normálně ani neřešila. 

Všem přeji hlavně zdraví, protože to je nejdůležitější a to ostatní už je jen a jen na nás všech...

Mějte krásné sluníčkové léto a vám holky z Babyonline přeji mnoho úspěchů v práci a spoustu čtenářů a čtenářek vašeho webu. Přirostly jste mi za tu dobu k srdci. :-)

Vaše maminka Jitka 

Podle deníčků maminek zpracovala Andrea Blažková

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Značka GaGa’s pleny nabízí kvalitní pomůcky k přebalování v látkové variantě. Ekologie a zdravý zadeček miminka je prioritou číslo 1. Výrobky vznikají za pomoci testujících maminek. Moderních látkových plen se není třeba obávat – pleny se nežehlí, jsou v atraktivních designech a eliminují vznik opruzenin. KVALITA PROVĚŘENÁ MAMINKAMI JE TADY ZARUČENA. Finanční úspora může činit až 15 000 Kč oproti jednorázové variantě.

Gaga´s pleny věnují každé mamince balíček v hodnotě 1 000 Kč s produkty pro pohodlné přebalování:

 • 1x deka 2v1: Nepromokavá vrstva a hřejivý fleece ochrání Vaše miminko při nepřízni počasí i poslouží jako podložka pro nácvik pasení koníků
 • 1x plena all in one: Nejjednodušší systém látkových plen, který roste s dítětem. Použití je snadné jako u jednorázové pleny a zadeček zůstává v suchu
 • 1x malý nepromokavý pytlík: Pro přenos všeho vlhkého pro miminko či maminku
 • 2x bambusový ubrousek: Utírání pusinky či zadečku šetrně a ekologicky
Více na www.gagapleny.cz.
Zdravé těhotenství

Bella Bohemia

Společnost Bella Bohemia dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
Plenky Happy získali letos ocenění Volba spotřebitelů – nejlepší novinka 2017!
 
Bella Bohemia věnuje rodičkám dárkový balíček Happy v hodnotě 700 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy Newborn velké balení a Happy Mini velké balení, vlhčené ubrousky Happy s vitamínem E a allantoinem á 64 ks, podložky Happy 60x90 cm á 5 ks, fixační kalhotky Bella Mamma á 2 ks M/L nebo XL, prsní a poporodní vložky Bella Mamma á10 ks, ochranný krém na ruce Simply Evita s olejem z hroznových jader, Evita Simply krém na ruce s heřmánkem 100 ml, dětskou přítulku pejsek/kočička, svačinový box Happy, vložky Bella Mamma Comfort á 30 ks.
Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace 23 vitamínů, minerálů, DHA a EPA. Vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 µg), která je doporučovaná Světovou zdravotnickou organizací.

GS Mamavit Prefolin® DHA + EPA kapsle jsou zpracované speciální technologií DHA MMV Technology®, díky které nezanechávají rybí zápach a pachuť.
Kombinace vitamínů a minerálů, byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:
 • Období plánování těhotenství
 • Období těhotenství
 • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

Nyní máte možnost získat GS Mamavit se slevou či zcela zdarma díky preventivním programům zdravotních pojišťoven – více informací na www.mamavit.cz

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Weledea

Weleda

Weleda, dnes největší výrobce přírodní kosmetiky, dietetik a léčiv, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. Koupit je můžete na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, DM drogeriích, Rossmanu, Teta drogériích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Balíček pro rodičky bude obsahovat: 1x Těhotenský pěsticí olej na strie, 1x Olej na masáž prsů , 1x Olej na masáž hráze, 1x BIO Čaj pro kojící ženy.

Medela

Medela

Švýcarská firma Medela nabízí vysoce kvalitní řadu pomůcek k podpoře kojení, vyráběnou na základě prováděných výzkumů nejen pro maminky, ale také pro profesionály. Kompletní Medela péče o kojení obsahuje sortiment: odsávání mateřského mléka, podávání mateřského mléka, péče o prsy, těhotenské prádlo, péče o mateřské mléko. Společnost Medela se tak snaží svými kvalitními produkty zpříjemnit ženám nejkrásnější období jejich života mateřství.

Medela věnuje každé mamince balíček s Medela pomůckami pro péči o prsy a manuální odsávačku - Ideální balíček již při nástupu do porodnice.

 • 1x manuální odsávačka Harmony light: Oblíbená 2-fázová odsávačka mateřského mléka, která byla vytvořena na základě technologie 2-fázového systému sání.
 • 1x balení (2 ks) Chrániče bradavek: Chrání bolavé a rozpraskané bradavky před nepříjemným kontaktem s prádlem. Pomáhá tak rychjelšímu hojení.
 • 1x hojivá mast Purelan 37 g: Hojivá mast k ošetření citlivých, bolavých či popraskaných bradavek.
 • 1x vzorkové balení (4 ks) vložek do podprsenky jednorázových: poskytují vyšší savost a vstřebatelnost díky novému absorbčnímu materiálu.
 • 2 ks hojivé Hydrogelové polštářky: léčí bolestivé a popraskané bradavky. Hydrogel obsažený v polštářcích pomáhá rychleji hojit ragády, udržuje bradavky optimálně hydratované aniž by byly vlhké.
 • 1 ks žlutá "kosmetická" Medela taštička
Motherhood

Carriwell

Tým odborníků firmy Carriwell v Dánsku ve spolupráci s porodníky a porodními asistentkami navrhuje kvalitní a velmi pohodlné těhotenské a mateřské spodní prádlo tak, aby nastávající maminky vypadaly a cítily se krásně po celou dobu těhotenství a následně i v období kojení.

Více informací najdete na www.carriwell.cz

Jako dárek jsme vybrali naši nejnovější kojící podprsenku push up s gelovou kosticí GelWire® . Podprsenka je navržena speciálně pro maminky s plnějšími prsy. Tato patentovaná bezešvá podprsenka kombinuje gelové kostice GelWire® s lehce odnímatelnými měkkými výztužemi, které vytvářejí větší podporu a krásný tvar, aniž by byly omezeny základní vlastnosti.

Babylonia

Belgická společnost Babylonia vyrábí nosítka a šátky na nošení dětí ze 100% přírodní bavlny v nejvyšší kvalitě a to v rámci programu Fair Trade. Děti mohou být nošeny v šátcích Babylonia již od narození. Šátky Babylonia nabízí přirozený komfort a bezpečí pro Vás i Vaše dítě.
 
Další informace o produktech značky Babylonia najdete na www.carriwell.cz.
 
Jako dárek obdrží maminka originální mexický hudební přívěšek Bola, který společnost Babylonia také nabízí. Jedná se o šperk pro těhotné ženy. Magické a příjemné zvuky boly uklidňují miminko během celého těhotenství. Neobyčejné zvonění boly vzniká pohybem nebo chůzí ženy.
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.
Zdravé těhotenství

Jak děti přicházejí na svět

... a knížku sexuální výchovy pro nejmenší děti a možná i některé tatínky, aby věděli, jak k tomu dojde, že příjde na svět sourozenec.

Knížka Jak děti přicházejí na svět poskytuje odpovědi na první otázky dítěte nejen o sexu:
 
 • jednoduše
 • pravdivě
 • moderně
 • podle skutečného rozhovoru s dětmi ve věku 2-5 let
 • s láskou!
 
Kniha je vhodná pro děti od 2 do 10 let (nejlépe 2-5 let).

 

 

Klára 

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Rozloučení s maminkami - diskuze

Poradna

Dobrý den, prosila bych o radu mám nepravidelně cykly rozmezí 31-50 ovulaci mám 20 dní od poslední menstruace. Poslední menstruace byla 17.3. 4.4 byl na ultrazvuku vidět folikul nebylo řečeno kolik měřil nic jen že tam je 7.4 pozitivní ovulační test Atén den i pohlavní styk dne 9.4 jsem byla znova na gynekologii a bylo mi řečeno že ovulace probíhá byla vidět tekutina. Dne 19.4 slabý zašpinění předpokládám že nidace když 20.4 byl pozitivní těhotenský test. Dne 22.4 jsem byla na krvy jako samoplatce to bylo 40.33 dne na pohotovosti dne 28.4 jsem začala špinit hnědé nebylo ani na vložku gestační váček odpovídal 5 týdnů ale nikdo se neptal zda je menstruace pravidelná. Podle mých výpočtu když byla ovulace 7.4 s 20 denim zpožděním tak můj výpočet je že jsem byla 3+1 dne 30.4 kontrola u gynekologa tam též odpovídal váček 5tydnu ale zase se nikdo neptal zda je pravidelná nebo kdy byla ovulace nebo jestli ovulace není zpožděná .pak další špinění ale červená krev bylo
na pohotovosti dne 5.5 podle ultrazvuku byl váček 5+5 takže povyrostl podle mě byl stále úroveň kolem 4 týdne ale byl bez žloutkového váčku dne 15.5 byly kontrola u me gynekoložky a ultrazvuk odpovídal stále 5+ byla jsem poslána na kontrolu do nemocnice za je to na revizi 15.5 na pohotovosti váček údajně 6+2 ale stále bez plodů a bez žloutkového váčku ale nikdo nepočítal to že můžu mít nepravidelnou menstruaci nebo ovulaci o 20 dní od poslední menstruace .moje otázka zní jít na revizi nebo počkat jestli se ještě objevy nikdo nebral ani krev na hcg takže se neví hodnota mohly už od začátku váček blbě změřit. Podle ultrazvuku Nebo tím že mám nepravidelný cykly tak by se neshodovaly s datem menstruace a nepočítá se pak to podle ultrazvuku jinak než u běžné pravidelně menstruace a ovulace co je pak v půlce cyklu jen nechci jít na potrat zbytečně chci mít jistotu že jsem udělala vše revize dne 24.5 děkuji za odpověď

Dobrý den,

takto se to obtížně posuzuje, nicméně před provedením revize by stejně měl být proveden ještě kontrolní ultrazvuk, takže pokud tam nebudou již bezpečně patrné embryonální struktury, tak těhotenství prosperující s největší pravděpodobností není a revize je v takovém případě potenciálně na místě, o všem ale rozhodujete s lékařem, který Vás má možnost vyšetřit, nikoliv v rámci internetové poradny.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 18.05.2024, 16:41
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×