Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2017/2018: Klára je kvůli zkrácenému čípku hospitalizována v nemocnici

Úspěšný seriál „Rodíme společně s BOL“ pokračuje! Katce E. se kulatí bříško a za 14 dní bude znát pohlaví miminka. Katka P. vyzkoušela těhotenskou jógu a dobrousila dětskou postýlku. Klára byla akutně hospitalizována v nemocnici kvůli krvácení a zkrácení děložního čípku. Milana oslavila své 25. narozeniny a sbalila si tašku do porodnice. Jitka navštívila zubařku, nachystala si taktéž tašku do porodnice a podstoupila Temešváryho test.

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2017/2018:

Gaga´s pleny
Bella Happy
GS Mamavit
Weleda
Medela
Zdravé těhotenství
Carriwell
Babylonia
Zdravé těhotenství
 

Které maminky se projektu účastní?

Katka E. Těhulka Klára Milana Jitka
     

Katka E. (17. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Zdravím maminky, 

utíká to jako voda a je tu další týden. 

Vánoční dárek od Babyonline

Tento týden mě překvapil dáreček od Babyonline ve schránce. Krásný modrý diář. Ještě jsem si říkala, že bych nějaký diář potřebovala a vidíte, zrovna jsem ho dostala. 

Inzerce

Přípravy na Vánoce vrcholí

U nás přípravy na Vánoce vrcholí, v sobotu jsme pekli ze Sabčou perníčky. Byla to sranda, malá byla celá od mouky a šlo jí to, máme krásné perníčky. Tento týden nás čeká ještě další cukroví. Nebudu toho dělat moc, protože zbytek cukroví doveze babička. 

Bříško se kulatí

Bříško se nám pěkně kulatí a už jsem i přemýšlela, že bych si pořídila těhotenské kalhoty. Jinak dárky pro Sabču už máme nakoupené a teď mi akorát chybí pro přítele a moji mamku. Za 14 dní už budeme na 100 % vědět, co čekáme, tak už se těším, až zase uvidíme miminko. Je teda pravda, že to tolik neprožívám jako u Sabči, ale i tak se moc na miminko těšíme.

Inzerce

Všechno mám po malé, takže budeme nakupovat pouze oblečení, kosmetiku a plenky. Kočárek máme taky, takže to je o to všechno jednodušší. 

Těším se na vás příští týden 

Inzerce

Katka

Katka (21. týden těhotenství, čeká první miminko)

Inzerce

Zdravím čtenáře, 

Cvičení pro těhotné

hned v pondělí jsme šla zkusit cvičení pro těhotné. No, jak bych to řekla, jsem hodně akční člověk a toto cvičení bylo táaak strašně pomalé a nudné…. Já vím, že to tak musí být, bylo hodně zaměřené na protahování a dýchání, ale pro mě je to trošku utrpení. Nu což, půjdu ještě s kamarádkou vyzkoušet jógu pro těhotné, uvidíme, zda to bude lepší. :-) Kámoška tam chodí už pár týdnů a říká, že jí přestaly bolet záda. Pokud by to pomohlo, tak super. 

Poklidný týden

Jinak se toho v týdnu moc neudálo. Klídek a pohoda. Dodělala jsem vánoční cukroví, už jen nepečené a je hotovo. Máme 7 druhů a ještě 2-3 nepečené a je to. To mám v plánu příští týden. Omlouvám se, fotečku nemám. Musela jsem to rychle uklidit, jinak by do Vánoc nic nezbylo. :-)

Jóga pro těhotné

Ve čtvrtek jsem šla na výše zmíněnou jógu pro těhotné. Jedna výhoda, rozhodně se tam lépe parkovalo jak v pondělí. :-) Musím říct, ač jógu nemusím, tak to byla celkem sranda. Některé cviky jsem opravdu nebyla schopná udělat a dost jsem se u toho nasmála. Pravdou je, že vím přesně, kde jsem ztuhlá, kde mě záda bolí a během cvičení jsem to krásně protáhla. Cítila jsem, že by to opravdu mohlo pomoct. Jsem rozhodnutá, jóga pro těhotné vítězí a budu chodit 2x týdně. 

Vánoční úklid

Sobota se nesla v duchu vánočního úklidu a broušení postýlky. Neuvěřitelné se stalo skutečností a dobrousila jsem celou postýlku. Takže už jí jen natřít. :-) Že by opět 3-4 týdny? :-) I to je možné, ale co, není kam spěchat, času máme stále dost. :-) Takže na Vánoce uklizeno, i když samozřejmě do té doby se ještě bude uklízet několikrát, ale ne takový ten hloubkový úklid. Odpoledne přijela návštěva, švagr s přítelkyní. Tak jsme pokecali a konečně se podívali na naše zrekonstruované bydlení. Moc se jim to líbilo a vzali si i pár inspirací pro sebe, budou dělat novou koupelnu. :-) Neděle byla odpočinková a filmová. :-)

Přeji krásný týden

Katka P.

 

Klára (29. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Ahoj holky BOLky!

V pondělí Natálka měla kašel, tak jsem si ji nechala doma. Pak už si ani nepamatuji, co jsme celé pondělí dělali, ale vím jistě, co se stalo v úterý. 

Krvácení a akutní vyšetření v nemocnici

Ráno si jdu v pohodě na záchod, pak se utřu a celý toaletní papír od krve. Pak mi začala krev všude kapat, tak jsem si urychleně vzala batoh a šla do porodnické ambulance u nás v nemocnici, protože můj gynekolog měl otevřeno až od 11. Tam měli zrovna plno, tak mě sestřička poslala na porodní sál, že mě tam vyšetří. Sestra na porodním sále mě dala na monitor a hned začala vypisovat můj příjem do nemocnice, i přesto, že jsem ani nevěděla, co se děje a žádný doktor mě ještě nevyšetřil. Už jsem jen špinila. Po 10 minutách přišel doktor, který udělal vyšetření a sdělil mi, že mě převezou do Olomouce a že jsem otevřená na centimetr. Pak zavolal druhého doktora. Na něj jsem čekala přibližně 5 minut, ale zdálo se to nekonečné a hlavou se mi honilo, kde co. Když pak došel další doktor, tak mi po vyšetření sdělil, že nejsem otevřená, ale mám zkrácený děložní čípek na 22 mm a miminko je zadečkem dole u čípku a hodně na něj tlačí. 

Zůstávám v nemocnici kvůli zkrácenému čípku a hrozícímu porodu

Řekl, že si mě tam nechají a hned mi sestra napíchla kanylu a do kapačky magnesium, dala kortikoidy na vývoj plic miminka, kdybych porodila dřív, odebrala krev a vše, co bylo potřeba. Pak jsem se přesunula na pokoj, vůbec jsem nečekala, že si mě tu nechají. Byl to šok. Ještě mi doktor řekl, že Samuelova přibližná váha je 1300 g. Přítel se mezitím staral doma o maličkou, i když měl jít do práce.

Tvrdne mi břicho a tak následují další vyšetření

K večeru mi přišlo, že mám tvrdnutí břicha a tak jsem šla znovu na monitor srdíčka, vše bylo v pořádku. Byl tam doktor, co mě prvně vyšetřoval a říkal mi, jak jsem ho ráno vyděsila, chtěla jsem mu říct, že mě vyděsil víc..

Natálka vše zvládá s tatínkem

Ve středu se za mnou stavil přítel s dcerou a donesli mi věci. Natálka tu se mnou ležela v posteli a říkala mi, jak tady se mnou bude spinkat. Taky jsem se od ní dozvěděla, že tatínek chrápe a že s ním nechce spinkat. Dokonce spinkala v pokoji sama, což jsem tedy nechápala, ale je to pokrok! :-)

Dostávám kapačky magnesia

Každý den jsem měla 2x denně napsané kapačky magnesia. Dostávám i magnesium v tabletkách a globule na zavedení.

Stav je stále stejný, v nemocnici zůstávám

Ve čtvrtek mi doktorka zkontrolovala čípek, byl stejný jak při příjmu, miminko je v pořádku a pořád je namáčknutý úplně dole. Když mi volali z domu - Míra s Natálkou, tak mi řekli, že pekli vanilkové rohlíčky. Mám z nich ohromnou radost, jak jsou samostatní! :-)

V pátek se za mnou zastavili rodiče a dovezli mi zásoby jídla, abych tady neměla hlad. Pak si vyzvedli Natálku a vzali si jí s sebou, aby už Míra mohl od pondělí do práce.

Od soboty od dopoledne jsem sama na pokoji, takže si užívám klidu v rámci možností.

Uvidíme, jak dlouho v nemocnici zůstanu

V pondělí mi znovu změří čípek a uvidí se, ale podle doktora, co tu byl v neděli, si mě tu nechají do 30.

Celkově jsem přemýšlela, jak to všechno zařídím a stihnu do Vánoc, pak mi ale došlo, že mohu zodpovědnost předat i na přítele a že nemusí být všechno dokonalé, hlavně že budeme spolu. Ale když mi v neděli doktor řekl, že tu možná budu do 30., tak nevím nevím, třeba se jen spletl. Zkrátka v pondělí budu vědět víc a naděje umírá poslední! 

Vánoce v nemocnici

Překvapilo mě, že tady sestřičky vyzdobily i vánoční stromek, který nám tu celý den a celou noc krásně svítí. :-) I v nemocnici nezapomněli na Vánoce.

Podle toho, co jsem četla na diskusích, jsem zjistila, že zkracování děložního čípku není nic neobvyklého, navíc tu chvilku byla se mnou na pokoji jedna holčina, co měla ten samý problém, ale už byla ve vyšším týdnu těhotenství, ležela tady kvůli tomu 9 dní. Tak třeba tu taky nebudu tak dlouho, ale hlavně chci, aby bylo miminko v pořádku, a udělám pro to cokoli.

Loučím se z mého nového provizorního domova a útočiště se smíšenými myšlenkami,

Klára

Milana (32. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Ahoj,

další poklidný adventní týden je za námi. 

Po Magnesiu mně už nohy neotékají

Poctivě beru magnesium a nohy mi už neotékají a ani mě tolik nebolí. Chodím si teda lehnout s Emmou aspoň jednou denně a tak se snažím odpočívat, ale taky nechci vytuhnout doma a nikam se nedostat, takže jsem si naordinovala alespoň jednu vycházku denně. 

Aktivní Junior už v bříšku

Junior je tedy aktivní až až a dává to znát intenzivním kopáním hlavně v pozdních večerních hodinách, kdy chodím spát. Doufám, že se mu to po porodu rychle srovná a bude jako Em spát v noci (relativně) dobře (i když na mě to její vstávání třikrát za noc i tak bylo moc :D).

Oslava narozenin

O víkendu jsme byli u našich a já jsem měla oslavu narozenin. Byl to fakt pohodový víkend, oslava s rodinou, spoustu krásných dárků a absolutně nejsenzačnější dort, který mi maminka peče už od dětství ?.

Sbalila jsem si tašku do porodnice

Novinkou tohoto týdne je, že jsem si sbalila tašku do porodnice. Možná trochu brzy, ale já radši hraju na jistotu. Kdo ví, jak to v lednu všechno bude. Přikládám foto toho, co jsem si sbalila. Ještě mi chybí pár drobností jako kartáček na zuby, přezůvky, nabíječky a nějaké ty svačinky a pití (na začátku kojení jsem měla hlad a žízeň jako blázen!), to ale doplním v průběhu týdne. Balila jsem se podle několika seznamů z Pinterestu a podle paměti - co jsem opravdu využila nebo potřebovala. 

Vybavená jsem letos lépe díky dárkům od sponzorů

Díky sponzorským darům jsem samozřejmě mnohem lépe vybavená než loni :D; některé osvědčené tipy beru s sebou znovu - jako například čajovníkový a levandulový olej, které mi zpříjemnily a urychlily cestu k hojení porodních cest (jedna kapka od každého do 0.5l láhve dá vodou na propláchnutí několikrát denně).

Potřebné doklady a oddací list mám jako kopii, minule jim to stačilo a já jsem nemusela brát s sebou peněženku. Už tak jsem se pořád bála o mobil. A nakonec beru s sebou taky knížku, protože bude-li můj porod tak dlouhý jako minulý (od příjezdu do porodnice do narození Em 33 hodin), mohla bych ji přečíst tak dvakrát :D.

Milana

 

Jitka (35. týden těhotenství, čeká třetí miminko)

Ahojky, 

všechny vás po týdnu zdravím.

Zase jsem se trošku zakulatila, no spíš se mi víc a víc špičatí pupík. Některé dny jsou teď fakt náročnější a jsem ráda, když můžu mít klidné dopoledne. Jindy mám ještě energii, tak si snažím dodělat, co ještě potřebuji.

Těhotenské obtíže již neřeším

Pálení žáhy, spánek tak maximálně 4 hodinky a občasné zvracení už beru tak nějak normálně, takže to už ani neřeším :). Začaly mě teď ale občas brát takové křeče nad kyčlemi, až se mi párkrát podlomily nohy a vyhrkly slzy. Naštěstí to není tak časté a je to zatím spíš večer, tak se snažím si jít chvilku lehnout a už nic moc nedělat, když mě to zlobí.

Návštěva zubařky

V pondělí jsem opět navštívila ordinaci zubařky, kde jsem si musela nechat udělat rentgen dvou zubů, protože jinak by nemělo cenu s nimi něco dělat. Jeden se zubařce povedlo ještě vyspravit, u druhého mi čistila nervy a musí se doopravit až po porodu, takže ty zuby jsou teď opravdu lahůdka. A po každém jídle mě to vlastně zlobí a tlačí.

Mikuláš a návštěva sestry

V úterý jsem byla s klukama v dětském centru na Mikuláši, kde jsme byli nahlášení dopředu. Kluci dostali od Mikuláše balíček, dvě hodinky si pohráli v herně a na programu byly psí agility, tak se jim to moc líbilo a sami pak mohli zkusit povel na pejska. Večer k nám přijela moje sestra s neteří, měla volno v práci, tak u nás dva dny pobyly a ve čtvrtek odpoledne vyrazily zpátky domů. 

Tašku do porodnice i věci pro miminko mám připravené

V týdnu jsem si byla ještě u obvodního lékaře pro léky, které už mi docházejí, abych měla trošku zásobu a nemusela tam hnát hned po porodu. A ještě něco, tašku mám připravenou, už mi chybí jen nějaké přezůvky. A věci pro miminko i se sedačkou mám také nachystané. 

Diář od Babyonline a dárek od Bella Bohemia

Z Babyonline mi přišel ještě malý dáreček v podobě diáře na rok 2018 a největší radost jsem měla z velké krabice, která dorazila v týdnu a bylo v ní spoustu věcí od Bella Bohemia - plínky, ubrousky, dva muchláčci- pejsek a kočička, poporodní kalhotky a prsní vložky. Prostě všechno, co se hodí a určitě to využiji. Balík nejmenších plínek Bella Happy jsem si hned připravila k tašce do porodnice.

A těhotenské fotečky už máme a jsou krásné..

Někdy to se mnou mává

Sobotní dopoledne bylo takové unuděné, po obědě jsem se šla projít se psem, potřebovala jsem vypadnout na chvilku sama na vzduch, měla jsme takovou divnou náladu, všechno mě štvalo, bylo líto. Zkrátka se to ve mně nějak nahromadilo a mává to se mnou někdy docela dost. Odpoledne jsem byla s dětmi ještě na Mikulášské besídce, kde byly pro děti připraveny soutěže a dobroty. Každý prcek si odnesl balíček od čerta. Takže u dětí  zase spokojenost. A čertů bylo letos opravdu hodně. :) 

Vánoční stromeček již máme koupený

Neděle byla odpočinková a nákupní, dopoledne jsme vyrazili, že se pojedeme podívat po nějakém stromečku, kupujeme každý rok živou borovičku, tak abychom ještě měli nějakou pěknou velkou a košatou. A vybrali jsme opravdu moc pěknou. A pak následoval rutinní nákup potravin na příštích pár dnů, to děti opravdu nebaví.. Koho taky ano, že?

Kontrola u gynekologa a Temešváryho test

V pátek jsem byla na kontrole u svého gynekologa po čtyřech týdnech. Vše je v pořádku, dělali mi stěry na streptokoka. Jen jsem se zmínila lékaři, že mám pořád takový mokrý pocit, tak mě raději poslal do nemocnice na Temešváryho test, jestli mi neodtéká plodová voda. Naštěstí je to v pořádku, takže jsem si oddychla. Ale na oddělení přímo u porodního sálu se mi trošku sevřel krk, když jsem si pomyslela, že už to máme opravdu za pár. :)

Zrovna jsem se objednala na pásy, na které už půjdu za týden. A pak na další kontrolu, takže příští pátek už v sedm ráno budeme budit miminko a natáčet KTG křivku a pak na kontrolu ke svému lékaři.:)

Pomalu jsem si dobalila dárečky a příští týden si chci nachystat postýlky, nalepit obrázky a motýlky, co už mám připravené. Dále kolotoč, monitor dechu a zkontrolovat chůvičky, jestli vše funguje.

Mějte krásný další týden,

Jitka

Podle deníčků maminek zpracovala Andrea Blažková

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Značka GaGa’s pleny nabízí kvalitní pomůcky k přebalování v látkové variantě. Ekologie a zdravý zadeček miminka je prioritou číslo 1. Výrobky vznikají za pomoci testujících maminek. Moderních látkových plen se není třeba obávat – pleny se nežehlí, jsou v atraktivních designech a eliminují vznik opruzenin. KVALITA PROVĚŘENÁ MAMINKAMI JE TADY ZARUČENA. Finanční úspora může činit až 15 000 Kč oproti jednorázové variantě.

Gaga´s pleny věnují každé mamince balíček v hodnotě 1 000 Kč s produkty pro pohodlné přebalování:

 • 1x deka 2v1: Nepromokavá vrstva a hřejivý fleece ochrání Vaše miminko při nepřízni počasí i poslouží jako podložka pro nácvik pasení koníků
 • 1x plena all in one: Nejjednodušší systém látkových plen, který roste s dítětem. Použití je snadné jako u jednorázové pleny a zadeček zůstává v suchu
 • 1x malý nepromokavý pytlík: Pro přenos všeho vlhkého pro miminko či maminku
 • 2x bambusový ubrousek: Utírání pusinky či zadečku šetrně a ekologicky
Více na www.gagapleny.cz.
Zdravé těhotenství

Bella Bohemia

Společnost Bella Bohemia dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
Plenky Happy získali letos ocenění Volba spotřebitelů – nejlepší novinka 2017!
 
Bella Bohemia věnuje rodičkám dárkový balíček Happy v hodnotě 700 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy Newborn velké balení a Happy Mini velké balení, vlhčené ubrousky Happy s vitamínem E a allantoinem á 64 ks, podložky Happy 60x90 cm á 5 ks, fixační kalhotky Bella Mamma á 2 ks M/L nebo XL, prsní a poporodní vložky Bella Mamma á10 ks, ochranný krém na ruce Simply Evita s olejem z hroznových jader, Evita Simply krém na ruce s heřmánkem 100 ml, dětskou přítulku pejsek/kočička, svačinový box Happy, vložky Bella Mamma Comfort á 30 ks.
Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace 23 vitamínů, minerálů, DHA a EPA. Vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 µg), která je doporučovaná Světovou zdravotnickou organizací.

GS Mamavit Prefolin® DHA + EPA kapsle jsou zpracované speciální technologií DHA MMV Technology®, díky které nezanechávají rybí zápach a pachuť.
Kombinace vitamínů a minerálů, byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:
 • Období plánování těhotenství
 • Období těhotenství
 • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

Nyní máte možnost získat GS Mamavit se slevou či zcela zdarma díky preventivním programům zdravotních pojišťoven – více informací na www.mamavit.cz

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Weledea

Weleda

Weleda, dnes největší výrobce přírodní kosmetiky, dietetik a léčiv, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. Koupit je můžete na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, DM drogeriích, Rossmanu, Teta drogériích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Balíček pro rodičky bude obsahovat: 1x Těhotenský pěsticí olej na strie, 1x Olej na masáž prsů , 1x Olej na masáž hráze, 1x BIO Čaj pro kojící ženy.

Medela

Medela

Švýcarská firma Medela nabízí vysoce kvalitní řadu pomůcek k podpoře kojení, vyráběnou na základě prováděných výzkumů nejen pro maminky, ale také pro profesionály. Kompletní Medela péče o kojení obsahuje sortiment: odsávání mateřského mléka, podávání mateřského mléka, péče o prsy, těhotenské prádlo, péče o mateřské mléko. Společnost Medela se tak snaží svými kvalitními produkty zpříjemnit ženám nejkrásnější období jejich života mateřství.

Medela věnuje každé mamince balíček s Medela pomůckami pro péči o prsy a manuální odsávačku - Ideální balíček již při nástupu do porodnice.

 • 1x manuální odsávačka Harmony light: Oblíbená 2-fázová odsávačka mateřského mléka, která byla vytvořena na základě technologie 2-fázového systému sání.
 • 1x balení (2 ks) Chrániče bradavek: Chrání bolavé a rozpraskané bradavky před nepříjemným kontaktem s prádlem. Pomáhá tak rychjelšímu hojení.
 • 1x hojivá mast Purelan 37 g: Hojivá mast k ošetření citlivých, bolavých či popraskaných bradavek.
 • 1x vzorkové balení (4 ks) vložek do podprsenky jednorázových: poskytují vyšší savost a vstřebatelnost díky novému absorbčnímu materiálu.
 • 2 ks hojivé Hydrogelové polštářky: léčí bolestivé a popraskané bradavky. Hydrogel obsažený v polštářcích pomáhá rychleji hojit ragády, udržuje bradavky optimálně hydratované aniž by byly vlhké.
 • 1 ks žlutá "kosmetická" Medela taštička
Motherhood

Carriwell

Tým odborníků firmy Carriwell v Dánsku ve spolupráci s porodníky a porodními asistentkami navrhuje kvalitní a velmi pohodlné těhotenské a mateřské spodní prádlo tak, aby nastávající maminky vypadaly a cítily se krásně po celou dobu těhotenství a následně i v období kojení.

Více informací najdete na www.carriwell.cz

Jako dárek jsme vybrali naši nejnovější kojící podprsenku push up s gelovou kosticí GelWire® . Podprsenka je navržena speciálně pro maminky s plnějšími prsy. Tato patentovaná bezešvá podprsenka kombinuje gelové kostice GelWire® s lehce odnímatelnými měkkými výztužemi, které vytvářejí větší podporu a krásný tvar, aniž by byly omezeny základní vlastnosti.

Babylonia

Belgická společnost Babylonia vyrábí nosítka a šátky na nošení dětí ze 100% přírodní bavlny v nejvyšší kvalitě a to v rámci programu Fair Trade. Děti mohou být nošeny v šátcích Babylonia již od narození. Šátky Babylonia nabízí přirozený komfort a bezpečí pro Vás i Vaše dítě.
 
Další informace o produktech značky Babylonia najdete na www.carriwell.cz.
 
Jako dárek obdrží maminka originální mexický hudební přívěšek Bola, který společnost Babylonia také nabízí. Jedná se o šperk pro těhotné ženy. Magické a příjemné zvuky boly uklidňují miminko během celého těhotenství. Neobyčejné zvonění boly vzniká pohybem nebo chůzí ženy.
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.
Zdravé těhotenství

Jak děti přicházejí na svět

... a knížku sexuální výchovy pro nejmenší děti a možná i některé tatínky, aby věděli, jak k tomu dojde, že příjde na svět sourozenec.

Knížka Jak děti přicházejí na svět poskytuje odpovědi na první otázky dítěte nejen o sexu:
 
 • jednoduše
 • pravdivě
 • moderně
 • podle skutečného rozhovoru s dětmi ve věku 2-5 let
 • s láskou!
 
Kniha je vhodná pro děti od 2 do 10 let (nejlépe 2-5 let).

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Klára je kvůli zkrácenému čípku hospitalizována v nemocnici - diskuze

Poradna

Dobry den,
chtela bych se zeptat ohlede menstruace kterou jsem dostala pred laparoskopickym zakrokem s mimodeloznim tehotenstvi. Zacala mi ten den kdy jsem sla na zakrok a trvala tak jak klasiky tech sedm dni muzu ji pocitat mezi prvni tri cykly po operci?

Dobrý den,

tohle zhodnotit takto v rámci internetové poradny nelze, při mimoděložním těhotenství často dochází ke krvácení, které si můžeme mylně vykládat jako menses. Jako menstruaci bych považovala krvácení, které nastane až po operaci.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 18.04.2024, 09:16
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×