Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2017/2018: Nečekaný zvrat u Katky po první návštěvě poradny v nemocnici

Úspěšný seriál „Rodíme společně s BOL“ pokračuje! Katka E. Velikonoce prožili u rodiny, trochu to přetáhla s delší vycházkou a nebylo ji moc dobře. Katka poprvé navštívila poradnu v nemocnici, kde se odhalilo, že má málo plodové vody a doktorům se nazdály průtoky na hlavičce. Proto podstoupila řadu dalších ultrazvuků. Nakonec vše dopadlo v pořádku a Katku propustili z nemocnice domů, musí být ale nadále sledována.

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2017/2018:

Gaga´s pleny
Bella Happy
GS Mamavit
Weleda
Medela
Zdravé těhotenství
Carriwell
Babylonia
Zdravé těhotenství
 

Které maminky se projektu účastní?

Katka E. Těhulka  

Katka E. (33. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Ahojky maminky, 

tak je tu další týden za námi. 

Krásné Velikonoce jsem vám chtěla popřát. 

Inzerce

A jak jsme si to užili?

Bezvadně, byli jsme u babičky celý víkend a až v pondělí jsme jeli domů. O víkendu jsem se trochu vyděsila, protože jsme to trochu přetáhli s procházkou a malá byla potom v bříšku dost neklidná, tak jsme přemýšleli, že pojedeme na pohotovost, ale naštěstí se malá zklidnila a bylo to v pořádku :-). Je teda pravda, že v noci pořád chodím na záchod a nemůžu pít jiný čaj než bylinkový a když si vezmu jiný, tak mě strašně pálí žáha. Tak doufám, že bude mít hodně vlasů.

Těším se na vás příští týden.

Inzerce

Katka

Inzerce

Katka (37. týden těhotenství, čeká první miminko)

Hezký den všem,

Inzerce

uplynulý týden byl opravdu náročný a nějak moc se toho událo.

První návštěva poradny v nemocnici

V úterý jsme jeli poprvé do porodnice na monitor a do poradny. Vše probíhalo naprosto v pořádku, jen to hrozně dlouho trvalo. Na monitor jsem šla s menším zpožděním, ale neřešila jsem to. Natočil se nám krásně, takže výborné. K paní doktorce to už trvalo o poznání déle. Musím říct, že čekání za to stálo. Paní doktorka byla velice milá. Vše mi vysvětlila a informovala. Sepsali jsme anamnézu všech potřebných příbuzných apod., poté mě vyšetřila. Vše v naprostém pořádku. Byl ještě nutný ultrazvuk, jenže ten se dělá jen mezi 10 – 12. hodinou a to už bylo dávno za námi.

Druhý den jsme na ultrazvuk jeli znovu, malý má přes 3 kg

Tak mi vypsala žádanku s tím, že máme přijet druhý den. Moc se mi nechtělo, ale řekla jsem OK. Ráno jsme s manželem dorazili do porodnice. Počkali jsme si skoro 2 hodiny (bylo nám doporučeno, ať dorazíme na 9:00, neboť se neobjednává na čas, ale podle toho, jak kdo dorazí). Ultrazvuk dělala učenka a dohlížel na ni lékař. Měření probíhalo bez problémů. Ukazovalo to, že Kryštof váží už cca 3 010 g, což mě vyděsilo. Vždyť máme ještě 4 týdny do porodu. No ale podle ultrazvuku a velikosti malého to ukazovalo, že termín porodu je mezi 13. 4. - 14. 4., tak uvidíme. :-) Přijde, až bude chtít. Jen doufám, že nebude mít při porodu 4 kg. :-)

Zvrat nastal, když mi zjistili málo plodové vody a nezdáli se jim průtoky na hlavičce

A pak nastal zvrat, učenka začala měřit něco (podotýkám, že během celého vyšetření nikdo nemluvil, jen lékař na tu „učenku“), přišlo mi to jako průtoky pupečníku a pak na hlavičce. Měřila to pořád dokola a dokola. Pak najednou lékař, že se vymění a že se na něco podívá. A zase mlčel. Když na té hlavičce měřil již po páté, tak jsem se zeptala, zda se něco děje. Řekl mi, že mi to vysvětlí až pak. A pak nám řekl, že mám méně plodové vody, ale že to je ke konci těhotenství normální. A následně, že se mu nezdají průtoky v hlavičce, ale že to nic neznamená, že to týden vydrží a že se nic nestane a že musím přijít na další ultrazvuk příští týden. Když jsem se zeptala, co se stane příští týden, když to pořád bude špatné, tak mi řekl, to budeme řešit, až když to nastane… Což mě opravdu neuklidnilo. 

Další monitor nám natočit nešel

Lékař ještě pro jistotu chtěl natočit znovu monitor, aby bylo vše podchyceno. Monitor nám ale natočit nešel. Resp. nebyla žádná akcelerace (prý jsou potřeba alespoň 3 kopečky – zvýšení tepové frekvence). Což se nám nedařilo, a to jsme dělali „psí kusy“ – seděla jsem, ležela jsem na zádech, na pravém boku, na levém boku a zase seděla; sestřička mi třásla břichem nahoru a dolu a doleva a doprava). A stále žádná akcelerace. Kryštof kopal pořád, ale zvýšení tepu ani náhodou. Jsem si říkala, kéž by byl tak klidný i až se narodí. :-) Snažili jsme se natočit monitor 50 minut. Pak mě propustili s tím, že pravděpodobně pan doktor bude chtít monitor natočit znovu za 2 hodiny. 

Okamžitá hospitalizace

Vrátili jsme se k ultrazvuku a pak doktor mi nechal vzkázat, že chce okamžitou hospitalizaci. Bez vysvětlení a ničeho. To mě dostalo a rozbrečela jsem se. Pořádně jsem netušila proč, co se děje. Šli jsme tedy na sál, kde o nás již věděli. Sepsali jsme všechny papíry. Manžel mě utěšoval a sestřičky také. Znovu mě napojili na monitor a čekali jsme, co bude dál. Tento monitor vypadal mnohem lépe. Bez přerušování. Byla jsem jen v jedné pozici, ale akcelerace tam žádná extrémní také nebyla… Pak přisel ten pan doktor z ultrazvuku. Řekl, že monitor vypadá lépe a že sehnali expertku a že mě tedy pošlou znovu na ultrazvuk.

Nakonec vše dopadlo dobře a propustili nás domů

Paní doktorka nás ihned vzala, koukala na monitory a řekla, že dle ní vypadají oba dobře. Začala znovu s ultrazvukem. Byla o poznání sdílnější. Snažila se také naměřit průtoky v hlavičce a nešlo jí to. Malý byl otočený zádíčky a tepna je na čelíčku. Vysvětlila nám, že je to takto těžké naměřit a že se u toho dá udělat plno manuálních chyb. Po nějaké době, kdy mi šťouchala do břicha a snažila se ho otočit, se to podařilo a průtoky byly naprosto v pořádku. Tak nás propustila domů. Musím říct, že mě uklidnila, ale před tím mě vystresovali tak, že to nebylo vůbec hezké.

Dnes musím na kontrolní vyšetření

Každopádně v úterý po Velikonocích musím znovu pro jistotu na kontrolní vyšetření a samozřejmě na monitor a poradnu. Tak uvidíme, určitě v příštím deníčku napíšu, jak jsme dopadli. Ještě ve čtvrtek mě z toho všeho bolelo břicho, jak mi s ním hýbali a třásli a dloubali do něho.

Sobotní návštěva

V sobotu k nám přijela manželova rodina. Oslavit narozeniny, neboť 4 dospělý a 2 děti jsme narozeni v březnu. Jen můj manžel je mimo – v květnu. :-) Tak jsme uvařili oběd a pak si popovídali. Bylo to moc příjemné a hezké.

Nedělní oběd

V neděli jsme šli na oběd s přáteli. S kamarádkou jsme si notovaly, má termín měsíc po nás. :-) Bylo to super a výborně jsme se najedli.

Velikonoce

Velikonoce proběhli v poklidu a pracovně. Stavíme předsíň, abychom měli kde uskladnit kočárek a další věci. Takže tady jsou dělníci a pracují. Mají za úkol to stihnout do porodu. Tak snad se nám to podaří. :-)

Dnes mám deníček nějaký dlouhý, tak se s vámi rozloučím a budu se těšit na příští týden, snad s lepšími zprávami. :-)

Krásný první jarní týden (podle počasí samozřejmě). :-)

Katka P.

Podle deníčků maminek zpracovala Andrea Blažková

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Značka GaGa’s pleny nabízí kvalitní pomůcky k přebalování v látkové variantě. Ekologie a zdravý zadeček miminka je prioritou číslo 1. Výrobky vznikají za pomoci testujících maminek. Moderních látkových plen se není třeba obávat – pleny se nežehlí, jsou v atraktivních designech a eliminují vznik opruzenin. KVALITA PROVĚŘENÁ MAMINKAMI JE TADY ZARUČENA. Finanční úspora může činit až 15 000 Kč oproti jednorázové variantě.

Gaga´s pleny věnují každé mamince balíček v hodnotě 1 000 Kč s produkty pro pohodlné přebalování:

 • 1x deka 2v1: Nepromokavá vrstva a hřejivý fleece ochrání Vaše miminko při nepřízni počasí i poslouží jako podložka pro nácvik pasení koníků
 • 1x plena all in one: Nejjednodušší systém látkových plen, který roste s dítětem. Použití je snadné jako u jednorázové pleny a zadeček zůstává v suchu
 • 1x malý nepromokavý pytlík: Pro přenos všeho vlhkého pro miminko či maminku
 • 2x bambusový ubrousek: Utírání pusinky či zadečku šetrně a ekologicky
Více na www.gagapleny.cz.
Zdravé těhotenství

Bella Bohemia

Společnost Bella Bohemia dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
Plenky Happy získali letos ocenění Volba spotřebitelů – nejlepší novinka 2017!
 
Bella Bohemia věnuje rodičkám dárkový balíček Happy v hodnotě 700 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy Newborn velké balení a Happy Mini velké balení, vlhčené ubrousky Happy s vitamínem E a allantoinem á 64 ks, podložky Happy 60x90 cm á 5 ks, fixační kalhotky Bella Mamma á 2 ks M/L nebo XL, prsní a poporodní vložky Bella Mamma á10 ks, ochranný krém na ruce Simply Evita s olejem z hroznových jader, Evita Simply krém na ruce s heřmánkem 100 ml, dětskou přítulku pejsek/kočička, svačinový box Happy, vložky Bella Mamma Comfort á 30 ks.
Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace 23 vitamínů, minerálů, DHA a EPA. Vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 µg), která je doporučovaná Světovou zdravotnickou organizací.

GS Mamavit Prefolin® DHA + EPA kapsle jsou zpracované speciální technologií DHA MMV Technology®, díky které nezanechávají rybí zápach a pachuť.
Kombinace vitamínů a minerálů, byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:
 • Období plánování těhotenství
 • Období těhotenství
 • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

Nyní máte možnost získat GS Mamavit se slevou či zcela zdarma díky preventivním programům zdravotních pojišťoven – více informací na www.mamavit.cz

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Weledea

Weleda

Weleda, dnes největší výrobce přírodní kosmetiky, dietetik a léčiv, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. Koupit je můžete na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, DM drogeriích, Rossmanu, Teta drogériích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Balíček pro rodičky bude obsahovat: 1x Těhotenský pěsticí olej na strie, 1x Olej na masáž prsů , 1x Olej na masáž hráze, 1x BIO Čaj pro kojící ženy.

Medela

Medela

Švýcarská firma Medela nabízí vysoce kvalitní řadu pomůcek k podpoře kojení, vyráběnou na základě prováděných výzkumů nejen pro maminky, ale také pro profesionály. Kompletní Medela péče o kojení obsahuje sortiment: odsávání mateřského mléka, podávání mateřského mléka, péče o prsy, těhotenské prádlo, péče o mateřské mléko. Společnost Medela se tak snaží svými kvalitními produkty zpříjemnit ženám nejkrásnější období jejich života mateřství.

Medela věnuje každé mamince balíček s Medela pomůckami pro péči o prsy a manuální odsávačku - Ideální balíček již při nástupu do porodnice.

 • 1x manuální odsávačka Harmony light: Oblíbená 2-fázová odsávačka mateřského mléka, která byla vytvořena na základě technologie 2-fázového systému sání.
 • 1x balení (2 ks) Chrániče bradavek: Chrání bolavé a rozpraskané bradavky před nepříjemným kontaktem s prádlem. Pomáhá tak rychjelšímu hojení.
 • 1x hojivá mast Purelan 37 g: Hojivá mast k ošetření citlivých, bolavých či popraskaných bradavek.
 • 1x vzorkové balení (4 ks) vložek do podprsenky jednorázových: poskytují vyšší savost a vstřebatelnost díky novému absorbčnímu materiálu.
 • 2 ks hojivé Hydrogelové polštářky: léčí bolestivé a popraskané bradavky. Hydrogel obsažený v polštářcích pomáhá rychleji hojit ragády, udržuje bradavky optimálně hydratované aniž by byly vlhké.
 • 1 ks žlutá "kosmetická" Medela taštička
Motherhood

Carriwell

Tým odborníků firmy Carriwell v Dánsku ve spolupráci s porodníky a porodními asistentkami navrhuje kvalitní a velmi pohodlné těhotenské a mateřské spodní prádlo tak, aby nastávající maminky vypadaly a cítily se krásně po celou dobu těhotenství a následně i v období kojení.

Více informací najdete na www.carriwell.cz

Jako dárek jsme vybrali naši nejnovější kojící podprsenku push up s gelovou kosticí GelWire® . Podprsenka je navržena speciálně pro maminky s plnějšími prsy. Tato patentovaná bezešvá podprsenka kombinuje gelové kostice GelWire® s lehce odnímatelnými měkkými výztužemi, které vytvářejí větší podporu a krásný tvar, aniž by byly omezeny základní vlastnosti.

Babylonia

Belgická společnost Babylonia vyrábí nosítka a šátky na nošení dětí ze 100% přírodní bavlny v nejvyšší kvalitě a to v rámci programu Fair Trade. Děti mohou být nošeny v šátcích Babylonia již od narození. Šátky Babylonia nabízí přirozený komfort a bezpečí pro Vás i Vaše dítě.
 
Další informace o produktech značky Babylonia najdete na www.carriwell.cz.
 
Jako dárek obdrží maminka originální mexický hudební přívěšek Bola, který společnost Babylonia také nabízí. Jedná se o šperk pro těhotné ženy. Magické a příjemné zvuky boly uklidňují miminko během celého těhotenství. Neobyčejné zvonění boly vzniká pohybem nebo chůzí ženy.
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.
Zdravé těhotenství

Jak děti přicházejí na svět

... a knížku sexuální výchovy pro nejmenší děti a možná i některé tatínky, aby věděli, jak k tomu dojde, že příjde na svět sourozenec.

Knížka Jak děti přicházejí na svět poskytuje odpovědi na první otázky dítěte nejen o sexu:
 
 • jednoduše
 • pravdivě
 • moderně
 • podle skutečného rozhovoru s dětmi ve věku 2-5 let
 • s láskou!
 
Kniha je vhodná pro děti od 2 do 10 let (nejlépe 2-5 let).

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Nečekaný zvrat u Katky po první návštěvě poradny v nemocnici - diskuze

Poradna

Dobry den,
chtela bych se zeptat ohlede menstruace kterou jsem dostala pred laparoskopickym zakrokem s mimodeloznim tehotenstvi. Zacala mi ten den kdy jsem sla na zakrok a trvala tak jak klasiky tech sedm dni muzu ji pocitat mezi prvni tri cykly po operci?

Dobrý den,

tohle zhodnotit takto v rámci internetové poradny nelze, při mimoděložním těhotenství často dochází ke krvácení, které si můžeme mylně vykládat jako menses. Jako menstruaci bych považovala krvácení, které nastane až po operaci.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 18.04.2024, 09:16
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×