Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2017/2018: Vánoční a silvestrovský speciál

Úspěšný seriál „Rodíme společně s BOL“ pokračuje! Jak maminky prožily Vánoce a oslavy Nového roku? Katka E. čeká holčičku. Katka podstoupila druhotrimestrální screening. Klára byla propuštěna z nemocnice na Vánoce domů. Milana strávila svátky v kruhu rodinném a chystá se na porod. Jitka nastoupila do porodnice k plánovanému císařskému řezu.

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2017/2018:

Gaga´s pleny
Bella Happy
GS Mamavit
Weleda
Medela
Zdravé těhotenství
Carriwell
Babylonia
Zdravé těhotenství
 

Které maminky se projektu účastní?

Katka E. Těhulka Klára Milana Jitka
     

Katka E. (20. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Zdravím maminky, 

tak tu máme nový rok. Jak jste  si užili Vánoce? My jsme si to užili skvěle. Akorát jediný co, tak nemáme moc fotek, protože ty naše telefony fotí špatně. Tak jsem dám aspoň něco. 

Pohádkové Vánoce

Sabinka dostala hodně dárečků. Dostala panenku s autem, pak malovátka, stan, který se jí moc líbil, hnedka si tam vlezla a dala si tam všechny hračky. I my rodiče jsme byli moc hodní. Dostali jsme toho fakt moc. Sabince se moc líbilo zdobení stromečku a pořád tam chtěla dávat ozdoby, i když už byl plný. Celé Vánoce jsme koukali na pohádky a moc jsme si to užili. 

Inzerce

K večeři jsme měli bramborový salát řízky a myslím si, že řízky už dlouho nebudu dělat k obědu.

Inzerce

Čeká nás velký ultrazvuk

Miminko se hlásí čím dál tím víc. Teď nás čeká velký ultrazvuk v 21. týdnu. 

Už víme, že budeme mít holčičku. Takže Sabinka bude mít sestřičku. Jsem ráda, že je to nakonec holka, protože všechno mám po Sabči.

Inzerce

Katka E.

Katka (24. týden těhotenství, čeká první miminko)

Inzerce

Zdravím všechny čtenářka a čtenáře, 

a je to tu, rok 2017 je za námi a nový rok, plný očekávání, změn a radostí je před námi.

2. trimestrální screening

Hned v pondělí jsme byli na druhém velkém ultrazvuku. Bylo to úžasné, opět vidět prcka. Krásně si cucal palec, většinu času, ale byl otočen hlavičkou dolu. :-) Každopádně výsledek je, že máme krásné symetrické miminko a vše je v naprostém pořádku. Paní doktorka byla výborná, projížděla a vše podrobně kontrolovala a pak najednou zvolala, Ježíši, ani jsem se nezeptala, zda chcete znát pohlaví. V tu chvíli totiž bylo nádherně vidět a ona se bála, že to nechceme vědět a že jsme to poznali. Tak jsme jí ujistili, že víme, že to bude chlapeček a že je to v pořádku. Po vyšetření jsme se rovnou objednali na 3D ultrazvuk. Jdeme 1.2.2018.

Před Vánoci mi začalo tvrdnout břicho

Před Vánoci byl celkem mazec, hodně práce, plno úkolů a co se nestane... Od 22.12. večer mi začalo tvrdnout břicho. Ne nějak extrémně moc, ale bylo to nepříjemné. V noci jsem nemohla spát, pořád jsem se budila, nemohla jsem najít vhodnou polohu, pak jak se mi poslední dobou stává častěji, se mi v hrudníku něco skříplo a já se nemohla nadechnout. Děkuji za tu jógu, kde jsem se naučila uvolňující cviky přesně na můj problém s hrudníkem. Párkrát jsem si jej udělala a hrudník se uvolnil a já mohla alespoň dýchat.

Bohužel ani ráno se břicho nezlepšilo, takže úklid neúklid, ležela jsem celý den, nešlo to jinak. Zvýšila jsem si dávky magnézia a večer se mi začalo ulevovat. Na Štědrý den už to bylo vše v pořádku. Nicméně douklidit musel manžel, když večer přijel domů. Aby alespoň bylo vyluxováno a vytřeno. Říkala jsem si, že přijde Ježíšek a ne kontrola z hygienické stanice. :-) To je jediné, co mě drželo nad vodou, že jsem nemohla uklidit, tak, jak bych si představovala. 

Náš stromeček byl letos ještě maličký a umělý. Příští rok už bude živý a veliký. Vánoce byly krásné, dárky přímo úžasné a skvělé... Ale příští rok, to budou perfektní Vánoce!

Nejlepší dárky

Nejlepším dárkem pro manžela byly puzzle, 1000 kousků. Hned jak jsme odešli od rodičů, tak jsme začali skládat. Hodně nás to bavilo. Za jeden večer jsme složili půlku. 

Já jsem dostala dárky ještě od nenarozeného syna. Bylo to hrozně vtipné číst na dárečku Pro maminku od Kryštůfka... :-) Byly to skvělé dárečky, strašně se mi líbili, viz fota (bodýčka a dupačky). A další dvoje dostal Kryštůfek v Mostě. No prostě paráda. :-D Škoda jen, že z toho rychle vyroste, ačkoliv máme různé velikosti, tak si to můžeme užít. :-) 

Vánoční svátky

Vánoční svátky byly v duchu návštěv, jídla a hodování. 25.12. k nám přijeli všichni mí sourozenci s rodinami. Bylo to na mě už moc dlouhé a únavné. Poslední dobou jsem totiž zase hodně unavená a odpoledne si ráda zdřímnu, když můžu a to jsem opravdu nemohla... Hned co odjeli, jsem se natáhla na gauč a co myslíte, usnula jsem. :-) David samozřejmě skládal puzzle, když jsem se probudila, tak jsem mu opět pomáhala.

26.12. jsme jeli k rodině manžela do Mostu. Vyjížděli jsme již ráno, abychom tam byli brzy. Oběd byl výborný a krásně jsme si popovídali. Večer jsme se vydali k domovu. Já opět unavená, ale méně než předcházející den. Večer co jiného, než dokončení puzzlů. :-) Opravdu byli sestavené za 10 hodin skládání.

Kontrola u gynekoložky

Ve čtvrtek jsme šli opět na pravidelnou kontrolu k lékařce. Hned její první dotaz byl, zda mi tvrdne břicho, tak jsem řekla, že jednou ano. Vyšetřila mi čípek a vše. Naštěstí vše je v naprostém pořádku a není žádný problém. Naše láska má už cca 600 g, je to neuvěřitelné. Další kontrolu máme 31.1. a to i s cukrovkou. Mám si vzít knížku a musím být na lačno. Jsem na to zvědavá, všichni mě varují, že ten sladký nápoj je pěkně hnusný, tak uvidíme...

Silvestr

Na Silvestra jsem se domluvili s kamarády, že společně pojedeme do Špindlu. Vyrazili jsme v sobotu ráno. Cesta ubíhala a vše bylo super. Dorazili jsme na místo, dali výtečný oběd a pak se šli ubytovat. Pokoje maličké, ale bylo tam čisto a teplo. :-) Později jsme šli do wellness. Musím říct, že bazén byl fakt studený, tam jsem nevlezla a vířivka taky žádná sláva, ale aspoň jsem tam mohla být déle. :-) Moc vysokou teplotu nesmím. Po večeři, která byla výborná, jsme si půjčili stolní hru – Česko otázky a odpovědi. Dost jsme se u toho nasmáli, některé otázky byli opravdu velmi obtížné, některé lehké.

Na Silvestra chtěli jít chlapy na lyže (podle počasí) nebo na tenis. Ráno pršelo a docela dost... Tak jsme se před polednem vydali do města na oběd a říkali jsme si, že až to přejde, projdeme se a pak půjdou chlapy od tří na ten tenis... Bohužel pršet nepřestalo, a tak jsme se vydali zpět na hotel bez procházky. Odpočinuli jsme si, kluci si zahráli tenis a pak přípravy na dlouhý večer. Večeře byla luxusní, bavili jsme se, hrála živá hudba a bylo to fajn. Ohňostroj pořádaný hotelem byl úžasný, trval 15 minut a byl pravdu krásný. Po nočním občerstvení jsme si odpálili naše ohňostroje a šli spinkat. 

Cesta dom celkem šla... Jen už bylo o poznání více aut. Navíc jsem se ráno probudila s rýmou... Zatím se to vůbec nezlepšilo snad i naopak, tak uvidíme, co z toho bude nebo nebude. Doufám, že to rychle přejde a nebudu skutečně nemocná. To bych opravdu nechtěla...

Přeji vám všem hodně štěstí a zdraví do nového roku a ať se vám splní vše, co si přejete.

Katka P.

 

Klára (32. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

 

Ahoj,

všem přeji do nového roku jen to nejlepší a ať se vám splní všechny tajné touhy a přání!

Celý týden od 18. - 20. se vůbec nic nedělo, tak se ten čas v nemocnici vlekl, zkracovala jsem si ho čtením. V pondělí se za mnou zastavil Míra s Natálkou a pak se jí domů ani nechtělo, chtěla zůstat se mnou v nemocnici. Říkala, že bude spinkat na zemi, aby jí nikdo neviděl. Pak jí slíbila paní, co byla se mnou na pokoji kokino, když se obleče a pak šli. Trošku byly i slzičky. Zastavili se za mnou i v úterý a ten odchod už byl lepší, ten zvládla i bez slziček.

Z porodnice mě 21. 12. propustili

Měření děložního čípku mě čekalo ve čtvrtek. Čípek měřil 23 mm, takže mě konečně propustili. Nikdy jsem se tak netěšila domů jako ten den! :-) Dělali mi také ultrazvuk miminka, už je otočené hlavičkou dolů a vážilo 1500 g. Potom mě v nemocnici vyzvedli naši a byla jsem u nich do soboty. V sobotu jsme si u nich udělali předčasné Vánoce a malá i já jsme si rozbalily dárky. Natálka pod stromečkem našla plyšáky, koloběžku, knížky, nějaké to oblečení a misku s hrníčkem. Já jsem pod stromečkem našla ruční mixér, kuchařku, aviváž, prací prášek a pyžamo. Pro Mirka tam byly oplatky a holicí strojek na vlasy, který hned vyzkoušel, jak jsem ho přivezla. Ještě nám moje teta dala s sebou spoustu cukroví, co dělala ona i moje sestřenice, takže mám nakonec i hromadu druhů cukroví bez práce. Jak se říká, všechno zlé je vždy pro něco dobré. Pak nás, i všechny věci, moje mamka odvezla domů, kde jsem odpočívala.

O Vánocích stojí za to být se svými nejbližšími

Neděle utekla strašně rychle, teda nevím, jak to utíkalo dětem, ale najednou byl čas večeře a před večeří jsme se já s dětmi šli podívat ven, jestli neuvidíme zlaté prasátko. Jak jsme došli domů, tak už na nás čekala báječně vyhlížející večeře. Každoročně máme rybí filé anebo kuřecí řízek (jak kdo má rád) s brambůrkovým salátem. Při večeři jsme si pustili vánoční písně a všichni si na ní moc pochutnali. Později nastal ten okamžik, na který všichni děti moc čekají. Šli jsme ke stromečku a děti měli rozzářené oči plné očekávání. Jak Natálka, tak Mireček byli opravdu moc nadšení z dárků, které dostali. Takovou radost jsem nečekala, ale fakt ty Vánoce za tu radost děti stojí. A letos ty Vánoce byly vážně moc krásné, protože jsem si uvědomila, že stojí být o Vánocích se svými nejbližšími a vše jsem prožívala tak nějak jinak, a moc hezky. Na Mirečka pod stromečkem čekala hra Kouzelný klobouk, ze které měl opravdovou radost a do 8 si s ní hrál a učil se kouzlit. Pak dostal hru Tučňáci na ledu, na Štědrý den si jí ani moc nevšiml, nebyl na to moc čas. A ještě dostal auta Hot wheels, které sbírá a byl za ně moc rád, dokonce se Ježíšek trefil do aut, které doma nemá. :-) Natálka našla pod stromečkem Lego Friends, které si moc přála, a to jsme do 8 skládaly, až jsem z toho byla celá dřevěná. Našla tam i hru Dostihy a sázky junior a puzzle Sofie první, které si také moc přála.

Jak jsme prožili vánoční svátky

Na první svátek vánoční se přítel šel s dětmi na chvilku projít odpoledne ven. Jinak celý den si děti hráli s novými hračkami od Ježíška, Mireček si začal hrát s logickou hrou s tučňáky, taky by celý den moc rád hrál Dostihy a sázky, to ho moc bavilo a také se učil kouzelnické triky a uspořádal pro nás kouzelnické představení. Už se nemůže dočkat, až nějaké triky předvede dětem ve škole. S Natálkou jsme pak dostavěly lego a celý den si s ním hrála a také stavěla puzzle. Dokonce si s námi zahrála dostihy, ale asi jí to moc nebralo.

Další svátek byl v podobném duchu, sice jsme měli navštěvovat rodinné příslušníky, ale raději jsem většinu času proležela, takže někteří nás navštíví.

Natálka měla vysoké horečky, tak jsme zůstali v posteli

Z úterý na středu jsem já i Natálka toho moc nenaspaly, protože malá měla v noci vysoké horečky a byla uplakaná. A celou středu jsme pak proválely v posteli, i přes zvýšenou teplotu si chtěla hrát s puzzlemi a chtěla plnit úkoly v sešitku pro předškoláky. Alespoň jsem jí udržela v posteli. :-) Mireček si taky hrál se všemi hračkami, co dostal pod stromeček a byl spokojený. Přítel se o nás staral a nosil nám jídlo a pití celý den, luxus. Večer před spaním měla Natálka zase vysokou horečku, ale jen horečku bez dalších příznaků. 

Před usnutím jsem jí dala Nurofen, a když jsem jí pak po hodince změřila, horečka byla fuč. Další den byla fit, proto nás navštívili moji rodiče a pak jsme s nimi, já a Naty, jely k nim. Obě děti se jim pochlubili, co dostali od Ježíška a ukázali, jak si s hračkami hrají.

Návštěva u rodičů a bratra

U babičky a dědečka už jezdila na koloběžce, dostala dáreček od mojí tety. Od jedné paní jsem koupila nějaké oblečky, látkovou plenku na Samuelka a ještě jsem od ní dostala jako dáreček botičky na léto do kočárku. V sobotu naši i my dvě s Naty jsme byli pozvaní na oběd u mého bratra a jeho přítelkyně. Tam si Natálka rozbalila další dárečky, co jí tam nechal Ježíšek. Pak nás dovezli do Šumperku a šli jsme ještě do hračkárny, kde si děti vybrali dárečky od babiček z Jihlavy (od mamky a babičky od Mirka). A zase to tu máme nanovo, děti si hrají a užívají si hru s novými hračkami, co si vybrali. :-)

Silvestra moc neslavíme

Silvestra moc neslavíme, takže jsme dělali vše, jako kdyby byl všední den, jen sem tam se děti přes den koukali z okna na ohňostroje a šli jsme chvilku na procházku. O půlnoci nás tatínek probudil k přípitku a pak jsme se šli kouknout na ohňostroje venku.

Novoroční procházka

Na Nový rok jsme maximálně šli na novoroční procházku. Na oběd jsme měli čočku na kyselo. Mireček byl celý den umrčený, a nějak nebyl ve své kůži, vůbec se mu nechtělo od tatínka. Taky se furt tulil k tátovi, protože si ho nejdříve můžeme vzít až o velkých prázdninách. Už podruhé se nám tu ze stresu ve spánku počůral. :-( Jsem z toho jeho psychického stavu smutná.

A co moje těhotenské stavy a pocity?

Moje celkové pocity jsou asi takové, že si připadám jak na hormonální houpačce. Přijde mi, že se poslední dobou nedokážu z ničeho radovat. Od toho ležení v nemocnici se cítím hodně oslabená, i když teď trochu funguju a přijde mi, že mě vše bolí. Taky mě zase děsně začaly bolet záda a maličký v bříšku dělá kotrmelce a někdy je natlačený až moc vepředu u stěny břišní, to mi přijde moc nepříjemné. Ještě je nepříjemné, když mi Samuel leží na močovém měchýři nebo trubici, ale to každá maminka moc dobře zná.

Taky mě poslední dobou hodně trápí pálení žáhy, ať jím málo, hodně nebo vůbec. V nemocnici mi jedna paní, co se mnou ležela na pokoji, poradila, ať ležím na levé straně, tak to mi taky pomáhá. A bříško už mám pěkně velké.

Klára

Milana (35. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Ahoj,

v pondělí jsem byla opět na kontrole u svého doktora pohodáře. Sice na nic neobvyklého nedošlo, ale jeho vtipkování mě tentokrát trochu vyvedlo z míry, protože se tvářil pobaveně nad představou, kdybych porodila v Kolíně během Vánoc. Celou tu dobu u našich jsem byla trošku na jehlách ohledně porodu, ale pak jsem si řekla, že je to vlastně jedno, v Kolíně špatná porodnice není, no tak co. 

Svátky v kruhu rodinném

Přes svátky jsem byla dost unavená, ale měla jsem kolem sebe spoustu lidí, kteří mi s Em pomohli, takže jsem si vlastně dost odpočinula. Bylo to moc fajn, jen v rodinném kruhu, udělali jsme si pár výletů do Kouřimi, Poděbrad a Čáslavi, takže opravdu pohodička.

Co nás čeká

Kolem Nového roku na mě začala dopadat realita toho, co nás čeká: ode dneška mám také naplánované týdenní monitory až do termínu porodu, takže jsem doma začala s intenzivními přípravami na Juniora. Žehlíme, uklízím, dělám mu místo ve skříni a ještě bych chtěla připravit pár jídel do mrazáku, abychom v tom počátečním frmolu měli nějaké pojistky. Jsem zvědavá, kolik máme před jeho příchodem na svět ještě času…:)

Milana

 

Jitka (38. týden těhotenství, čeká třetí miminko)

Ahojky čtenáři a čtenářky, 

všechny vás zdravím s mým deníčkem po 14ti dnech a věřím, že jste všichni prožili nádherné a klidné Vánoce bez stresu a shonu. :)

Jak se cítím

No musím říct, že ty poslední týdny jsou opravdu náročné, co se týče jakýchkoliv aktivit.  I když se snažím dělat vše podle svých možnosti, tak někdy mě zmůže opravdu jen lehká námaha a tělo si řekne o pauzu. Navíc to moje spaní je pořád špatné, protože malinká cvičí v břiše stále kolem půlnoci a končí někdy kolem jedné nebo druhé hodiny a v 6 už bývám vzhůru a nemůžu pro změnu usnout, i když jsem unavená. A ta myšlenka, že se pár let zase pořádně nevyspím, no ojééé :). Pocity strachu z císařského řezu střídají pocity ohromné natěšenosti na malinkou. Takže když je mi dobře, tak si ještě užívám pocit toho bříškování a když malinká opravdu zlobí a dělá psí kusy, tak už si říkám, aby byla venku :). 

Naše předvánoční aktivity

Předvánoční týden byl lehce náročnější, ale všechno jsme zvládli. V pondělí jsme po škole jeli k lékařům, já na předoperační vyšetření, které bylo celkem rychlé a Ládik na očkování v 10ti letech. Zvládl to taky dobře, jen ho pak celý večer bolelo rameno, tak jsme ledovali a druhý den už byl ok. Ve středu jsem byla ještě objednaná ke kadeřnici, abych měla v lednu klid a byla alespoň trošku hezká maminka. :) A kupodivu mi bylo i dobře, malá neřádila, takže jsem si to užila v klidu. A odpoledne měli kluci v místním kulturním domě vánoční besídku. Měli nacvičený moc hezký program. Ládik už to znal, ale pro Davida to bylo velké poprvé a musím říct, že jsem byla opravdu hrdá, jaké mám šikovné kluky. Jen jsme nezůstávali úplně do konce, protože sál plný lidí a vydýchaný vzduch nebyl ideální. Ale to hlavní jsme viděli :*. 

KTG vyšetření a riziková poradna

V pátek jsem jela na půl osmou na další KTG křivku a zrovna i na další poradnu, tentokrát už poradnu pro rizikové těhotenství vzhledem k tomu, že mě čeká třetí sekce. Tak mě pan doktor prohlédl, změřil mi jizvu a dělal i ultrazvuk. Takže naše holčička má odhadem už 2 676 g, což je super. Tak doufám, že další týden ještě něco povyroste a bude mít kolem tří kil. Protože já mám pocit, že rostu pořád. :))) Měla jsem s sebou kluky, protože manžel převážel domů mašinu do lesa, tak jsme rychle nakoupili jen něco málo a uháněli domů, protože všude se začala plnit parkoviště a lidi bylo jako mravenců a tomu se raději vyhnu.

Naše Vánoce :)

Vánoční víkend byl opravdu zážitek, není nad to vidět tu dětskou radost a těšení se z příchodu Ježíška. V pátek odpoledne jsme byli s klukama vybrat kapra, vybíráme velkého, protože manžel ho doma filetuje. V sobotu jsem si připravila s klukama bramborový salátek a nachystala něco málo na neděli a kluci se rozhodli jít spát už někdy v půl osmé, aby už bylo brzo ráno. :) A od nedělního rána byli jako na trní a neustále opakovali, že dneska jsou Vánoce a přijde Ježíšek. :) A taky se dočkali, odpoledne jsme byli navštívit ještě babičku a dát si s ní kávu a pak jsem začala smažit kapra, řízky a naše vinné klobásy, bez nich by to u nás nebylo ono. Taky kluci pořád koukali, jestli už mám hotovo. :) Večeříme vždy už kolem páté hodiny, aby si děti užily. Po večeři jsme se oblékli a šli ven vypustit pár petard a světlic a hlavně vypálit prskavky a čekat, jestli bude něco pod stromečkem. A mezitím k nám vždycky přijde Ježíšek s dárečky. Radost byla veliká a všichni jsme byli opravdu hodně hodně spokojení, kluci dostali televizi do pokojíčku, Davídek svůj telefon a Ládik mp3ku, po které tak prahnul a mimo to spoustu dalšího, deskové hry, knížky, oblečení, nový školní batoh a foukací harmoniky, ze kterých byla radost opravdu veliká a pořád jen chodí a hrají a foukají. :) Pár balíčků dostalo i miminko a i pejsci dostali nové misky a pamlsky. A já s manželem jsme byli taky moc hodní. :)

Je to zase za námi a na rok máme klídek. :) V pondělí jsme pouklízeli hračky a dárečky, udělali jsme si pár chlebíčků, dojídali zbytky a strávili den u pohádek. A podobně jsme strávili i úterní den, jen jsme byli na kratší procházce, protože delší už moc neufuním a ani se mi nechce někam daleko chodit. 

Středeční noc byla krutá

Ve středu byl manžel v práci, tak jsem musela s klukama zajet něco nakoupit, jeli jsme hned ráno, aby nebylo všude narváno, ale i tak už byly obchody plné lidí. Jakoby týden nejedli. :) Středeční noc byla krutá, kolem půl jedné řádila malá v břiše tak jako nikdy, do toho jsem měla pocit, že jsem celá jaksi otekla a vůbec mi nebylo dobře. Měnila jsem všemožně polohy, ale moc to nepomáhalo a jak jsem vstala, tak mi vystřelovaly křeče do kyčlí. Naštěstí to asi v půl druhé přešlo a usnula jsem, ale ne na moc dlouho. V půl 7 vstával manžel a odjížděl na naháňku do lesa, tak jsem si dala snídani, kluci si naplánovali pyžamový den, ale já se necítím vůbec dobře. Břicho mě pobolívá, malá zase jančí a jsem prostě taková celkově už vyčerpaná.

Předoperační vyšetření

V pátek jsem byla ještě na křivce a na prohlídce a taky na ARO kvůli anestezii, takže veškeré papíry už mám vyřízené a domluvila jsem si nástup na pondělí až po obědě, tak jsem ráda, že nemusím naklusat hned ráno a celý den tam čekat. Malá už má odhadem 2 770 g, tak uvidíme, jaká bude skutečná porodní váha. :) 

Už aby to bylo za námi a drželi jsme kočičku v náručí. V sobotu jsme oslavili s Davidem sváteček a nachystala jsem si už všechno na pondělí i s papíry, které mám mít při příjmu. Na nedělního Silvestra jsme si nachystali samé dobroty, uklidila jsem si a umyla si vlasy. Navečer jsme se byli podívat na ohňostroj a u známých popřát do nového roku. S dětmi jsme doma bouchli pár světlic a rachejtlí :) a o půlnoci jsme si připili do nového roku.

Myslete na mě, až se trošku zmátořím, určitě dopíšu průběh porodu..

Jitka

Podle deníčků maminek zpracovala Andrea Blažková

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Značka GaGa’s pleny nabízí kvalitní pomůcky k přebalování v látkové variantě. Ekologie a zdravý zadeček miminka je prioritou číslo 1. Výrobky vznikají za pomoci testujících maminek. Moderních látkových plen se není třeba obávat – pleny se nežehlí, jsou v atraktivních designech a eliminují vznik opruzenin. KVALITA PROVĚŘENÁ MAMINKAMI JE TADY ZARUČENA. Finanční úspora může činit až 15 000 Kč oproti jednorázové variantě.

Gaga´s pleny věnují každé mamince balíček v hodnotě 1 000 Kč s produkty pro pohodlné přebalování:

 • 1x deka 2v1: Nepromokavá vrstva a hřejivý fleece ochrání Vaše miminko při nepřízni počasí i poslouží jako podložka pro nácvik pasení koníků
 • 1x plena all in one: Nejjednodušší systém látkových plen, který roste s dítětem. Použití je snadné jako u jednorázové pleny a zadeček zůstává v suchu
 • 1x malý nepromokavý pytlík: Pro přenos všeho vlhkého pro miminko či maminku
 • 2x bambusový ubrousek: Utírání pusinky či zadečku šetrně a ekologicky
Více na www.gagapleny.cz.
Zdravé těhotenství

Bella Bohemia

Společnost Bella Bohemia dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
Plenky Happy získali letos ocenění Volba spotřebitelů – nejlepší novinka 2017!
 
Bella Bohemia věnuje rodičkám dárkový balíček Happy v hodnotě 700 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy Newborn velké balení a Happy Mini velké balení, vlhčené ubrousky Happy s vitamínem E a allantoinem á 64 ks, podložky Happy 60x90 cm á 5 ks, fixační kalhotky Bella Mamma á 2 ks M/L nebo XL, prsní a poporodní vložky Bella Mamma á10 ks, ochranný krém na ruce Simply Evita s olejem z hroznových jader, Evita Simply krém na ruce s heřmánkem 100 ml, dětskou přítulku pejsek/kočička, svačinový box Happy, vložky Bella Mamma Comfort á 30 ks.
Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace 23 vitamínů, minerálů, DHA a EPA. Vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 µg), která je doporučovaná Světovou zdravotnickou organizací.

GS Mamavit Prefolin® DHA + EPA kapsle jsou zpracované speciální technologií DHA MMV Technology®, díky které nezanechávají rybí zápach a pachuť.
Kombinace vitamínů a minerálů, byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:
 • Období plánování těhotenství
 • Období těhotenství
 • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

Nyní máte možnost získat GS Mamavit se slevou či zcela zdarma díky preventivním programům zdravotních pojišťoven – více informací na www.mamavit.cz

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Weledea

Weleda

Weleda, dnes největší výrobce přírodní kosmetiky, dietetik a léčiv, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. Koupit je můžete na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, DM drogeriích, Rossmanu, Teta drogériích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Balíček pro rodičky bude obsahovat: 1x Těhotenský pěsticí olej na strie, 1x Olej na masáž prsů , 1x Olej na masáž hráze, 1x BIO Čaj pro kojící ženy.

Medela

Medela

Švýcarská firma Medela nabízí vysoce kvalitní řadu pomůcek k podpoře kojení, vyráběnou na základě prováděných výzkumů nejen pro maminky, ale také pro profesionály. Kompletní Medela péče o kojení obsahuje sortiment: odsávání mateřského mléka, podávání mateřského mléka, péče o prsy, těhotenské prádlo, péče o mateřské mléko. Společnost Medela se tak snaží svými kvalitními produkty zpříjemnit ženám nejkrásnější období jejich života mateřství.

Medela věnuje každé mamince balíček s Medela pomůckami pro péči o prsy a manuální odsávačku - Ideální balíček již při nástupu do porodnice.

 • 1x manuální odsávačka Harmony light: Oblíbená 2-fázová odsávačka mateřského mléka, která byla vytvořena na základě technologie 2-fázového systému sání.
 • 1x balení (2 ks) Chrániče bradavek: Chrání bolavé a rozpraskané bradavky před nepříjemným kontaktem s prádlem. Pomáhá tak rychjelšímu hojení.
 • 1x hojivá mast Purelan 37 g: Hojivá mast k ošetření citlivých, bolavých či popraskaných bradavek.
 • 1x vzorkové balení (4 ks) vložek do podprsenky jednorázových: poskytují vyšší savost a vstřebatelnost díky novému absorbčnímu materiálu.
 • 2 ks hojivé Hydrogelové polštářky: léčí bolestivé a popraskané bradavky. Hydrogel obsažený v polštářcích pomáhá rychleji hojit ragády, udržuje bradavky optimálně hydratované aniž by byly vlhké.
 • 1 ks žlutá "kosmetická" Medela taštička
Motherhood

Carriwell

Tým odborníků firmy Carriwell v Dánsku ve spolupráci s porodníky a porodními asistentkami navrhuje kvalitní a velmi pohodlné těhotenské a mateřské spodní prádlo tak, aby nastávající maminky vypadaly a cítily se krásně po celou dobu těhotenství a následně i v období kojení.

Více informací najdete na www.carriwell.cz

Jako dárek jsme vybrali naši nejnovější kojící podprsenku push up s gelovou kosticí GelWire® . Podprsenka je navržena speciálně pro maminky s plnějšími prsy. Tato patentovaná bezešvá podprsenka kombinuje gelové kostice GelWire® s lehce odnímatelnými měkkými výztužemi, které vytvářejí větší podporu a krásný tvar, aniž by byly omezeny základní vlastnosti.

Babylonia

Belgická společnost Babylonia vyrábí nosítka a šátky na nošení dětí ze 100% přírodní bavlny v nejvyšší kvalitě a to v rámci programu Fair Trade. Děti mohou být nošeny v šátcích Babylonia již od narození. Šátky Babylonia nabízí přirozený komfort a bezpečí pro Vás i Vaše dítě.
 
Další informace o produktech značky Babylonia najdete na www.carriwell.cz.
 
Jako dárek obdrží maminka originální mexický hudební přívěšek Bola, který společnost Babylonia také nabízí. Jedná se o šperk pro těhotné ženy. Magické a příjemné zvuky boly uklidňují miminko během celého těhotenství. Neobyčejné zvonění boly vzniká pohybem nebo chůzí ženy.
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.
Zdravé těhotenství

Jak děti přicházejí na svět

... a knížku sexuální výchovy pro nejmenší děti a možná i některé tatínky, aby věděli, jak k tomu dojde, že příjde na svět sourozenec.

Knížka Jak děti přicházejí na svět poskytuje odpovědi na první otázky dítěte nejen o sexu:
 
 • jednoduše
 • pravdivě
 • moderně
 • podle skutečného rozhovoru s dětmi ve věku 2-5 let
 • s láskou!
 
Kniha je vhodná pro děti od 2 do 10 let (nejlépe 2-5 let).

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Vánoční a silvestrovský speciál - diskuze

Poradna

Jde o separační úzkost?

| emae | 04.12.2023, 12:49

Dobrý den paní magistro,

mám dotaz ohledně mé dcery. Anička je zatím jedináček, má 20 měsíců. Je hodná, šikovná, zdravá, poměrně společenská, ALE. Kdykoliv, když jsme spolu a kdokoliv si jí chce pochovat, nebo se jí jen dotknout, tak utíká, řve, chce být jen se mnou. Je u nás babička, (na kterou je opravdu zvyklá, vídají se téměř každý den), Anička si v pohodě hraje, máma jí chce pomazlit, NEEXISTUJE, zdrhá za mnou. S manželem je díky bohu v pohodě. Fór je v tom, že když je u té stejné babičky na hlídání, a to i přes noc, nemají jediný problém, Anička se s ní mazlí, udělá si z ní kolikrát tu pečovatelku, tzn. chce být jen s ní, jakmile příjde děda, zdrhá zase za ní a chce být u ní. Už jsem z toho dost unavená, neboť to trvá nejméně půl roku a chtěla bych se vás zeptat, jestli dítě v tak malém věku už dokáže hrát/předstírat? Ona je opravdu v pohodě víceméně s kdekým, když nejsem na blízku. Trvá to pár minut, než například opláče můj odchod a je s tou danou osobou v pohodě. Ale jakmile jsme kdekoliv, nebo i u nás doma a někdo o ni projeví zájem, jsem-li na blízku, je to k nevydržení.

Moc vám děkuji za pomoc!

Dobrý den,

podle Vámi popisovaného chování dcerky se s největší pravděpodobností skutečně jedná o projevy separační úzkosti. O tomto období je k dispozici mnoho materiálů a informací, také já jsem již několikrát na obdobné dotazy odpovídala. Proto bych se o projevech tohoto období nyní více nerozepisovala. Snad jen uklidnění pro vás, jedná se o naprosto normální projev zdravého vývoje dítěte. Je to projev zdravě se formujících emočních vztahů k matce a k dalším pečujícím osobám. K dceři je potřeba přistupovat citlivě, poskytnout jí fyzický kontakt, pomazlení, pochování, když jej bude potřebovat. Čím citlivěji k ní budete přistupovat a naplňovat její potřeby citové blízkosti, tím se rychleji naplní a toto období odezní. Rozhodně není třeba se tím nijak trápit nebo znepokojovat, dcera se vyvíjí naprosto normálně. To, že se podobné projevy objevují ve vztahu k babičce, je známkou jejich dobrého blízkého vztahu. Samozřejmě že pokud jste přítomna vy jako nejbližší pečující osoba, tak dcerka upřednostňuje vás. Jinak i malé dítě si dokáže vybírat osoby, a to i u blízkých, které se o něj budou starat a které ne. Tyto preference se během dětství i několikrát změní a je to také normální (např. na toaletě mi může pomoci jen maminka, tatínek ne, na kole jezdím jen s pomocí dědečka apod.). Užívejte si zdravé a krásné dcerky, poskytněte jí dostatek blízkosti, dokud ji potřebuje.

S pozdravem Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Mgr. Michaela Matoušková | Babyonline | 05.12.2023, 17:53
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×