Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2017/2018: Jak maminky strávily prodloužený víkend

Úspěšný seriál „Rodíme společně s BOL“ pokračuje! Katka E. upřesnila, že se nyní nachází ve 14. týdnu těhotenství a ne v 11. Jméno pro holčičku mají vybrané. Katka P. se těší na těhotenský polštář a budou s manželem renovovat postýlku. Kláru pálela žáha a byla unavená, s rodinou se připravují na adventní čas. Milana by chtěla prožít rande se svým manželem. Jitka navštívila zubaře, nachystala postýlku pro miminko a pekla s kluky perníčky.

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2017/2018:

Gaga´s pleny
Bella Happy
GS Mamavit
Weleda
Medela
Zdravé těhotenství
Carriwell
Babylonia
Zdravé těhotenství
 

Které maminky se projektu účastní?

Katka E. Těhulka Klára Milana Jitka
     

Katka E. (14. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Zdravím milé maminky, 

tak na začátku bych jen chtěla upřesnit, v kolikátém jsem v týdnu. Teď se nacházíme ve 13. týdnu. Pan doktor to špatně spočítal. Teď už oficiální termín vychází na 24.5., ale prý to může nastat i dřív, tak uvidíme. 

Pohlaví vypadá na holčičku

Byla jsem v pondělí na neoficiální kontrole, kvůli tomu, že jsem měla křeče, tak jsem pro jistotu šla. Všechno bylo v pořádku a dokonce nám doktor naznačil, že to bude nejspíš zase holka. Tak jsem nakonec i docela ráda, že bych nemusela kupovat věci pro miminko znovu a všechny věci mám po malé. Tak uvidíme, v úterý bychom měli jít na ultrazvuk, který je placený a tam by nám to měli potvrdit.  

Inzerce

Na jméně pro holčičku jsme se shodli, horší by to bylo u kluka

Na jméně pro holčičku jsme se shodli, buď to bude Eliška, nebo Andrejka. U chlapečka by to bylo horší, tam se shodnout nemůžeme. Já chtěla Matyáše nebo něco takového, ale to mi neprošlo. :-). Zatím mám tři kila nahoře, každý měsíc jedno kilo, což je zatím super, akorát nemám co na sebe :-). Těhotenské nevolnosti jsou pryč a tak si teď užívám rostoucí bříško.

Inzerce

Těším se na vás příští týden 

Katka E.

Inzerce
 

Katka (18. týden těhotenství, čeká první miminko)

Zdravím, 

Inzerce

tento týden se toho moc neudálo.

Návštěva kamarádky

Minulé pondělí jsem se vydala za kamarádkou, co má syna, kterému jsou 2 a čtvrt roku. Dostala jsem polévku, prý ale nebyla pro mě, ale pro prcka, tak jsem ji musela sníst. ? Pak jsme se vydali na procházku. Byla pěkná zima a pak i začalo pršet, tak jsme to po 2 hodinách vzdali a šli dom. Byl to super relax a příjemné rozptýlení.

Už se těším na používání těhotenského polštáře

Ve čtvrtek jsem se sešla s bývalou kolegyní, co má dvě holčičky, 4 a 2 roky. Přivezla mi dva těhotenské polštáře, už se těším, až je začnu používat, píší, že od 20. týdne, tak si ještě chvilku počkám, ale už je to za pár. :-) Dlouho jsme se neviděly, tak jsme si měly hodně co říct. Bylo to fajn, snad to teď budeme praktikovat častěji.

Renovace postýlky

O víkendu jsme jeli nakoupit pár drobností, vzhledem k tomu, že byl Black Friday apod. ? Taky jsem vytáhli starou postýlku, ještě po mě a koukali jsme, zda se dá ještě použít. Takže naštěstí dá, jen je potřeba zbrousit a natřít. Tak se do toho pomalu a postupně pustíme, ať toho pak není moc najednou. Uvidíme zda to vůbec stihneme do Vánoc. :-)

Oprava střechy

V neděli se kamarád s manželem pustili do opravy naší střechy. Počasí celkem šlo, jen byla pekelná zima, takže jsem vařila čajíčky a kafíčka, ale více méně to největší a nejhorší je za námi. Ještě hřeben a bočnice, což snad udělají příští víkend a bude hotovo. 

Přeji krásný týden. 

Katka P.

 

Klára (26. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Ahoj,

od úterý začala Natálka spinkat po obědě ve školce. Říkala, že je vždycky strašně unavená, proto tam chce spát a taky tam chce být delší dobu s kamarády. A protože jsem měla víc času, tak byl celý týden v duchu uklízení. Vždy po vyzvednutí malé ze školky jsme šly na hřiště, když to počasí dovolilo.

Mám velký problém zavázat si tkaničky u bot

Objednala jsem se na preventivní prohlídku ke své praktické doktorce, aby mě vyšetřila v těhotenství. Tento týden mě čeká prevence u gynekologa, tak se těším na to, až uvidím miminko. :-) Minulý týden mě dost pálila žáha a taky jsem byla dost unavená. Mám docela hodně velký problém si zavázat tkaničky u bot, vždycky mám pocit, že si rozmačkám břicho a je mi na zvracení. Škoda, že si nemám kde doma sednout a zavázat si boty. Natálka mi je vždycky chce zavázat, ale ještě neumí mašličku, budu jí to muset naučit.

Připravuji se na Advent

Pomalu se připravuji na nadcházející Advent. Vymyslela jsem, co děti dostanou do adventního kalendáře od Mikuláše, nechci jim dávat žádné cukroví, toho budou mít až až od babiček a prababiček. Tak jim dáme různé sponečky, razítka, samolepky, lístečky s úkoly apod., a na Štědrý den dostanou něco většího. Mireček dostane nějaké autíčko a u Natálky mě zatím nic nenapadlo. Už jsem taky nakoupila pár dárků na Vánoce. 

Jen nikdo netuší, co koupíme Mirečkovi, on si žádný dopis ani nenapsal a taky ani sám neví, co by na Vánoce chtěl. Ale vidím to na něco logického, aby trošku zapojoval mozek.

Koupila jsem si těhotenské rifle a legíny

Udělala jsem si radost a koupila jsem si (asi na narozeniny, co mě čekají) těhotenské rifle a legíny, aby mi nebyla zima, a taky jsem si pořídila pohodlnější pyžamo.

Tento týden by už měl dojít kočárek, fakt se těším na to, až ho uvidím.

Od pátku, protože tatínek už měl z práce volno, jsme chodili po obědě na procházky. Bylo to moc krásné.

Mějte se krásně,

Klára

Milana (29. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Zdravím,

pořád se mě nějak drží ten stav, kdy mám energii a chuť uklízet, vařit, péct a vymýšlet aktivity pro Em, takže jsem toho plně využila a dala doma do pucu, co se dalo. Ota z toho moc nadšený není, myslí si, že bych se měla víc šetřit a snaží se s domácností víc pomáhat. Mně je zase jasné, že ke konci těhotenství a minimálně v šestinedělí neudělám nic, tak se snažím to období aspoň takhle vykoupit.

Přechodné období Emmy

Em se nachází v přechodném období, kdy už se pomalu připravuje, že bude spát jen 1x denně. To mě taky trochu deprimuje, protože jsem si zvykla na dvě cca hodinové okna, kdy jsem měla čas pro sebe. ? Občas už spí jen jednou denně, když se dobře vyspí v noci, ale zatím jsem vděčná za každý den, kdy to ještě je dvakrát!

Jak jsme strávili prodloužený víkend

Na prodloužený víkend jsme zase jeli k našim. Byl to super relax jak pro mě, tak pro Otu a měli jsme taky velkou radost, že Emma je čím dál víc zvyklá na babičku s dědečkem. Přesto měla o víkendu chvíle, kdy za mnou přišla a prostě mi chtěla sedět na klíně a být se mnou... Uvědomila jsem si, že pro mě bude velmi těžké dělit pozornost mezi dvě děti, vůbec si to nedokážu představit. 

Na Juniora se těším čím dál víc

Na Juniora se ale těším čím dál víc. Kamarádka v úterý porodila chlapečka, posílala mi první fotky a já jsem si vzpomněla, jak byly ty první dny s Emmou kouzelné!

Přestože svoje děti miluju, chtěla bych ale konečně taky někdy na rande se svým manželem! Snad se to tento týden konečně podaří.

Milana

Jitka (32. týden těhotenství, čeká třetí miminko)

Ahojky přátelé,

tak se po týdnu zase hlásím.

Jak se cítím

Minulý týden se pořád něco dělo a jezdilo, že jsem se ani nestihla nějak extra pozorovat. Pupík zase trošku povyrostl, ale bundy a mikiny pořád ještě dopnu, dokonce i do zimní se vejdu. :) Nechce se mi nic kupovat a shánět na pár týdnů a při nejhorším to jistí manželova zateplená mikina. Když si vzpomenu, jak jsem ještě před pár let nosila v zimě krátké bundičky do pasu a frajeřila, tak se nad tím pousměju. Teď už si hlídám, abych neměla holá záda a byla jsem pěkně v teploučku. Už jsem připravila i teplé čepice a vytáhla i klukům zimní bundy. Ale zatím to počasí ještě jde a zvládáme to v mikče a lehčí bundě. 

Pár nocí se zase kočička předváděla v pupíku, co umí a dostává to docela pravidelnost. Většinou od půlnoci do jedné a pak kolem páté ranní parádní kopance. :) 

Návštěva zubaře

V pondělí jsme s klukama absolvovali vyšetření u nové zubařky. Jeli jsme hned po škole až do Blanska. Všude samá objížďka, ale dorazili jsme ještě s předstihem. Kluci si zvládli v čekárně udělat úlohy, vyplnila jsem vstupní dotazníky a po druhé hodině jsme šli do ordinace. Davča měl tři menší kazy, tak mu je paní zubařka zvládla opravit všechny. Seděl v křesle a ani se nehnul, je to šikulka. Ládik měl jeden větší kaz a tři menší, ale to je citlivka, takže byl rád, že přežil opravu většího kazu a další návštěva ho i se mnou čeká ještě na začátku prosince. Já šla na řadu jako poslední. Věděla jsem, že toho budu mít víc. Vzhledem k tomu, že jsem nechtěla podstupovat rentgen, tak mi paní zubařka udělala dvě provizorní plomby tam, kde jsem to měla hluboké, příště mi něco spraví a ty hlubší kazy budeme řešit až po porodu, až mi bude moct udělat rentgen a bude přesně vědět, co tam mám. Uff.

Blíží se Mikuláš

V úterý jsem si dala rande s kamarádkou na čajík a na popovídání a byla jsem s papíry od gynekologa pozjišťovat, kdy a jak mám řešit mateřskou. Pak jsem se stavila v dětském centru zamluvit, zaplatit místa  a balíčky pro nás a pro děti na Mikuláše, chodíváme tam na akce pro děti a bývá to super.

Postýlku už mám nachystanou

Ve středu jsem se pustila do chystání postýlek pro malinkou, tak jsem si vyprala a vyžehlila nějaké malé oblečení, povlečení do postýlek a pomalu si je vyladila. Jedna přijde do ložnice na spinkání a druhá s nebesy bude v obyváku. Mám radost, jak jsem si to sladila. 

V pátek jsem půl dne strávila v pokojíčku probíráním hraček a rovnáním. Něco přišlo dát do herny, takže kluci budou mít prostor jak na učení a spaní, tak i na hraní. Úplně se to celé provzdušnilo, když zmizelo to všechno oblečení do šatny. Další věc z krku. :)

Shromažďuji dárky na Vánoce

Už mi přišly nějaké dárečky na Vánoce, tak si to musím začít dávat pomalu dohromady, ať toho pak nemám moc. Výzdobu a světýlka už máme navěšená, nálepky na oknech taky. V dalším týdnu budeme malovat Ježíškovi, každý rok jsme kreslili na Boží dar a vždycky přišla odpověď, bohužel letos nesehnali sponzory, tak se malovat nebude. Je to škoda, spousta dětí si na to zvykla, ale nedá se nic dělat.

Pečení perníčků

V týdnu jsem si připravila těsto na perníčky a v sobotu po obídku jsme se pustili do pečení. Krásně se provoněl celý domeček. Pomáhal mi David, Ládik ten byl s tátou venku a dělal s ním údržbu na vyvážecí soupravě do lesa. A zase přišel jako prase. :) 

Večer jsem odvážela manžela na mysliveckou zábavu, dopoledne tam byl chystat a večer šel prodávat alkohol. Moc to tomu jeho kolenu nepomohlo, ale chodí každý rok, tak se tomu nevyhnul. Přijel až někdy nad ránem a šel si lehnout. 

V neděli jsme kolem desáté vyrazili i s dětmi pomoct pouklízet po zábavě. Odpoledne si manžel šel ještě trochu odpočinout a nachystali jsme věci na pondělí na operaci. Musí mít oholenou nohu nad a pod kolenem. S sebou povezeme francouzské hole a budu doufat, že to bude vše rychlé a v pořádku. 

Mějte krásný další týden. 

Myslela jsem, že příští neděle už bude první advent, ale bude to až 3. prosince. :)

Jitka

Podle deníčků maminek zpracovala Andrea Blažková

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Značka GaGa’s pleny nabízí kvalitní pomůcky k přebalování v látkové variantě. Ekologie a zdravý zadeček miminka je prioritou číslo 1. Výrobky vznikají za pomoci testujících maminek. Moderních látkových plen se není třeba obávat – pleny se nežehlí, jsou v atraktivních designech a eliminují vznik opruzenin. KVALITA PROVĚŘENÁ MAMINKAMI JE TADY ZARUČENA. Finanční úspora může činit až 15 000 Kč oproti jednorázové variantě.

Gaga´s pleny věnují každé mamince balíček v hodnotě 1 000 Kč s produkty pro pohodlné přebalování:

 • 1x deka 2v1: Nepromokavá vrstva a hřejivý fleece ochrání Vaše miminko při nepřízni počasí i poslouží jako podložka pro nácvik pasení koníků
 • 1x plena all in one: Nejjednodušší systém látkových plen, který roste s dítětem. Použití je snadné jako u jednorázové pleny a zadeček zůstává v suchu
 • 1x malý nepromokavý pytlík: Pro přenos všeho vlhkého pro miminko či maminku
 • 2x bambusový ubrousek: Utírání pusinky či zadečku šetrně a ekologicky
Více na www.gagapleny.cz.
Zdravé těhotenství

Bella Bohemia

Společnost Bella Bohemia dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
Plenky Happy získali letos ocenění Volba spotřebitelů – nejlepší novinka 2017!
 
Bella Bohemia věnuje rodičkám dárkový balíček Happy v hodnotě 700 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy Newborn velké balení a Happy Mini velké balení, vlhčené ubrousky Happy s vitamínem E a allantoinem á 64 ks, podložky Happy 60x90 cm á 5 ks, fixační kalhotky Bella Mamma á 2 ks M/L nebo XL, prsní a poporodní vložky Bella Mamma á10 ks, ochranný krém na ruce Simply Evita s olejem z hroznových jader, Evita Simply krém na ruce s heřmánkem 100 ml, dětskou přítulku pejsek/kočička, svačinový box Happy, vložky Bella Mamma Comfort á 30 ks.
Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace 23 vitamínů, minerálů, DHA a EPA. Vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 µg), která je doporučovaná Světovou zdravotnickou organizací.

GS Mamavit Prefolin® DHA + EPA kapsle jsou zpracované speciální technologií DHA MMV Technology®, díky které nezanechávají rybí zápach a pachuť.
Kombinace vitamínů a minerálů, byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:
 • Období plánování těhotenství
 • Období těhotenství
 • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

Nyní máte možnost získat GS Mamavit se slevou či zcela zdarma díky preventivním programům zdravotních pojišťoven – více informací na www.mamavit.cz

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Weledea

Weleda

Weleda, dnes největší výrobce přírodní kosmetiky, dietetik a léčiv, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. Koupit je můžete na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, DM drogeriích, Rossmanu, Teta drogériích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Balíček pro rodičky bude obsahovat: 1x Těhotenský pěsticí olej na strie, 1x Olej na masáž prsů , 1x Olej na masáž hráze, 1x BIO Čaj pro kojící ženy.

Medela

Medela

Švýcarská firma Medela nabízí vysoce kvalitní řadu pomůcek k podpoře kojení, vyráběnou na základě prováděných výzkumů nejen pro maminky, ale také pro profesionály. Kompletní Medela péče o kojení obsahuje sortiment: odsávání mateřského mléka, podávání mateřského mléka, péče o prsy, těhotenské prádlo, péče o mateřské mléko. Společnost Medela se tak snaží svými kvalitními produkty zpříjemnit ženám nejkrásnější období jejich života mateřství.

Medela věnuje každé mamince balíček s Medela pomůckami pro péči o prsy a manuální odsávačku - Ideální balíček již při nástupu do porodnice.

 • 1x manuální odsávačka Harmony light: Oblíbená 2-fázová odsávačka mateřského mléka, která byla vytvořena na základě technologie 2-fázového systému sání.
 • 1x balení (2 ks) Chrániče bradavek: Chrání bolavé a rozpraskané bradavky před nepříjemným kontaktem s prádlem. Pomáhá tak rychjelšímu hojení.
 • 1x hojivá mast Purelan 37 g: Hojivá mast k ošetření citlivých, bolavých či popraskaných bradavek.
 • 1x vzorkové balení (4 ks) vložek do podprsenky jednorázových: poskytují vyšší savost a vstřebatelnost díky novému absorbčnímu materiálu.
 • 2 ks hojivé Hydrogelové polštářky: léčí bolestivé a popraskané bradavky. Hydrogel obsažený v polštářcích pomáhá rychleji hojit ragády, udržuje bradavky optimálně hydratované aniž by byly vlhké.
 • 1 ks žlutá "kosmetická" Medela taštička
Motherhood

Carriwell

Tým odborníků firmy Carriwell v Dánsku ve spolupráci s porodníky a porodními asistentkami navrhuje kvalitní a velmi pohodlné těhotenské a mateřské spodní prádlo tak, aby nastávající maminky vypadaly a cítily se krásně po celou dobu těhotenství a následně i v období kojení.

Více informací najdete na www.carriwell.cz

Jako dárek jsme vybrali naši nejnovější kojící podprsenku push up s gelovou kosticí GelWire® . Podprsenka je navržena speciálně pro maminky s plnějšími prsy. Tato patentovaná bezešvá podprsenka kombinuje gelové kostice GelWire® s lehce odnímatelnými měkkými výztužemi, které vytvářejí větší podporu a krásný tvar, aniž by byly omezeny základní vlastnosti.

Babylonia

Belgická společnost Babylonia vyrábí nosítka a šátky na nošení dětí ze 100% přírodní bavlny v nejvyšší kvalitě a to v rámci programu Fair Trade. Děti mohou být nošeny v šátcích Babylonia již od narození. Šátky Babylonia nabízí přirozený komfort a bezpečí pro Vás i Vaše dítě.
 
Další informace o produktech značky Babylonia najdete na www.carriwell.cz.
 
Jako dárek obdrží maminka originální mexický hudební přívěšek Bola, který společnost Babylonia také nabízí. Jedná se o šperk pro těhotné ženy. Magické a příjemné zvuky boly uklidňují miminko během celého těhotenství. Neobyčejné zvonění boly vzniká pohybem nebo chůzí ženy.
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.
Zdravé těhotenství

Jak děti přicházejí na svět

... a knížku sexuální výchovy pro nejmenší děti a možná i některé tatínky, aby věděli, jak k tomu dojde, že příjde na svět sourozenec.

Knížka Jak děti přicházejí na svět poskytuje odpovědi na první otázky dítěte nejen o sexu:
 
 • jednoduše
 • pravdivě
 • moderně
 • podle skutečného rozhovoru s dětmi ve věku 2-5 let
 • s láskou!
 
Kniha je vhodná pro děti od 2 do 10 let (nejlépe 2-5 let).

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Jak maminky strávily prodloužený víkend - diskuze

Poradna

Jde o separační úzkost?

| emae | 04.12.2023, 12:49

Dobrý den paní magistro,

mám dotaz ohledně mé dcery. Anička je zatím jedináček, má 20 měsíců. Je hodná, šikovná, zdravá, poměrně společenská, ALE. Kdykoliv, když jsme spolu a kdokoliv si jí chce pochovat, nebo se jí jen dotknout, tak utíká, řve, chce být jen se mnou. Je u nás babička, (na kterou je opravdu zvyklá, vídají se téměř každý den), Anička si v pohodě hraje, máma jí chce pomazlit, NEEXISTUJE, zdrhá za mnou. S manželem je díky bohu v pohodě. Fór je v tom, že když je u té stejné babičky na hlídání, a to i přes noc, nemají jediný problém, Anička se s ní mazlí, udělá si z ní kolikrát tu pečovatelku, tzn. chce být jen s ní, jakmile příjde děda, zdrhá zase za ní a chce být u ní. Už jsem z toho dost unavená, neboť to trvá nejméně půl roku a chtěla bych se vás zeptat, jestli dítě v tak malém věku už dokáže hrát/předstírat? Ona je opravdu v pohodě víceméně s kdekým, když nejsem na blízku. Trvá to pár minut, než například opláče můj odchod a je s tou danou osobou v pohodě. Ale jakmile jsme kdekoliv, nebo i u nás doma a někdo o ni projeví zájem, jsem-li na blízku, je to k nevydržení.

Moc vám děkuji za pomoc!

Dobrý den,

podle Vámi popisovaného chování dcerky se s největší pravděpodobností skutečně jedná o projevy separační úzkosti. O tomto období je k dispozici mnoho materiálů a informací, také já jsem již několikrát na obdobné dotazy odpovídala. Proto bych se o projevech tohoto období nyní více nerozepisovala. Snad jen uklidnění pro vás, jedná se o naprosto normální projev zdravého vývoje dítěte. Je to projev zdravě se formujících emočních vztahů k matce a k dalším pečujícím osobám. K dceři je potřeba přistupovat citlivě, poskytnout jí fyzický kontakt, pomazlení, pochování, když jej bude potřebovat. Čím citlivěji k ní budete přistupovat a naplňovat její potřeby citové blízkosti, tím se rychleji naplní a toto období odezní. Rozhodně není třeba se tím nijak trápit nebo znepokojovat, dcera se vyvíjí naprosto normálně. To, že se podobné projevy objevují ve vztahu k babičce, je známkou jejich dobrého blízkého vztahu. Samozřejmě že pokud jste přítomna vy jako nejbližší pečující osoba, tak dcerka upřednostňuje vás. Jinak i malé dítě si dokáže vybírat osoby, a to i u blízkých, které se o něj budou starat a které ne. Tyto preference se během dětství i několikrát změní a je to také normální (např. na toaletě mi může pomoci jen maminka, tatínek ne, na kole jezdím jen s pomocí dědečka apod.). Užívejte si zdravé a krásné dcerky, poskytněte jí dostatek blízkosti, dokud ji potřebuje.

S pozdravem Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Mgr. Michaela Matoušková | Babyonline | 05.12.2023, 17:53
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×