Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2017/2018: Katka zná pohlaví miminka

Úspěšný seriál „Rodíme společně s BOL“ pokračuje! Katce E. se začíná vzhledem k rostoucímu bříšku špatně spát na břichu. Katka má výsledky z trisomy testu a již zná pohlaví miminka. V sobotu s manželem navštívili hrad Křivoklát. Klára byla na kontrole u gynekologa, chystá výbavičku pro miminko a přemýšlí nad stěhováním do většího bytu. Milana pracuje na filcovém vánočním stromečku, který vyrábí Emmě. Jitka je v 30. týdnu těhotenství a vyzkoušela si s rodinou pár dní bez elektřiny.

Další maminky také obržely další dárek - mexický hudební přívěsek Bola, který svým zvukem uklidňuje miminko.

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2017/2018:

Gaga´s pleny
Bella Happy
GS Mamavit
Weleda
Medela
Zdravé těhotenství
Carriwell
Babylonia
Zdravé těhotenství
 

Které maminky se projektu účastní?

Katka E. Těhulka Klára Milana Jitka
     

Katka E. (12. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Zdravím maminky, 

tak uplynul další týden. 

Inzerce

Mexický hudební přívesek Bola

Na poštu jsem si doběhla pro mexický hudební přívěsek Bola a vypadá moc krásně. Ten příjemný zvuk se bude miminku líbit. 

Spí se mi špatně na břichu

Začíná se mi docela špatně spát na břichu, není se čemu divit, když krásně rosteme. Akorát bez spánku na břiše, to u mě není spánek, ale zase jsem si našla úplně jinou polohu, která je taky super a vůbec by mě nenapadla. 

Inzerce

Sexuální výchova pro nejmenší

Už jsem se začetla do knihy Jak děti přicházejí na svět a už ji měla malá v rukách. Rádi si v ní čteme a prohlížíme. 

Sabinka přestoupila do jiné školky

Teď v pátek nás ale Sabinka vyděsila. Dostala úplně vysoké horečky, vůbec jsme nevěděli, z čeho to může být a pak dostala rýmu (opět). Přestoupila do jiné školky a tam to nejspíš chytla. Sabince se ve školce líbí, pořád říká, že chce Mimi a že už se těší. Akorát si myslím, že to bude trošku náročné, protože bude žárlit, je na mě hodně závislá. Tak doufám, že to proběhne v pořádku.

Inzerce

Budu se na vás těšit zase příště.

Katka E.

Inzerce
 

Katka (16. týden těhotenství, čeká první miminko)

Zdravím všechny, 

tento týden byl celkem v poklidu.

Bolesti v podbřišku

Od neděle mě stále pobolívá v pravém podbřišku. Vůbec nevím proč a dost mě to děsí, neboť přesně takto mi loni začínal potrat. Konzultovala jsem to se sestřičkou, ale prý je to normální, ať už po zátěži či jen tak. Neboť roste děloha a tím to pobolívá. Nešpiním ani nekrvácím, tak je prý vše v pořádku. Moc mi to na klidu nepřidává, ale věřím ji. Na kontrolu jdeme až 16. listopadu. Pokud ještě příští týden budu kvůli tomu nesvá, tak mám zavolat a vezmou mě dříve.

Co vám o těhotenství moc často neřeknou

Všude se mluví o pozitivech i negativech těhotenství, ale jaká je reálná zkušenost, to se moc často nestává. Střídání nálad, kdy opravdu každých 10 minut máte jinou, je běžné, ale nikdo vám neřekne, že s tím nedokážete nic udělat. I když se opravdu snažíte a víte, že nechcete tohle říct, tak s tím nic nedokážete udělat, prostě to z vás vyletí ani nevíte jak. Nejhorší je, když se vás manžel zeptá: „Proč to děláš? Proč se tak chováš? Proč jsi tak nepříjemná?“ Na to se nedá nic říct, nevím to, ale prostě to tak je. Nedá se to vysvětlit a asi ani pochopit a chlapy to už vůbec nechápou. Pak se cítíte blbě, ale nedokážete to změnit. Resp. já to neumím, pokud vy ano, jste šťastné a možná vám i závidím. :-)

Máme konečně zábradlí

Neuvěřitelné se stalo skutečností a od úterý máme konečně zábradlí na našem schodišti. Už jsem tomu skoro přestala věřit. Jsem strašně ráda, uvnitř je hotovo. Už jen ta střecha. Pojišťovna zatím mlčí, prý toho mají hodně a musíme počkat, až nás zkontaktuje likvidátor. Tak držte palce, ať to bude co nejdříve a můžeme začít opravovat.

Výsledky Trisomy testu a určení pohlaví

V pátek jsem celý den jako na trní čekala na telefonát z gynekologie na výsledky Trisomy testu. Telefonát přišel až po půl druhé. Výsledky testů jsou v pořádku a já jásala, pak jsem ještě čekala, na to neméně důležité. Na určení pohlaví. Sestřička mi říká, sedíš, tak jsem řekla, že ano, že akorát řídím. A pak dodala: „Tak jsem měla pravdu, čekáte kluka.“ :-) Nechtěla jsem tomu věřit, od začátku jsem cítila, že to bude holčička a podle „výpočtů dle mladší a starší krve“ taktéž vycházela holčička a ono ne, máme kluka. Kvůli manželovi jsem byla nadšená, i když i on chtěl holčičku – chůvičku. Ihned jsem mu tu novinku volala. Byl absolutně nadšený. Pak mi ještě psal zprávu, jak mě miluje a zbožňuje. Dodnes chodí a září, má pokračovatele rodu a nejradši by to vykřičel do celého světa. 

Výlet na Křivoklát

V sobotu jsme s manželem jeli na výlet na Křivoklát, potřebovali jsme někam ven a mělo být hezky. Počasí úplně nevyšlo, ale výlet byl nádherný. Hrad je krásný, ale studený, opravdu hrozná zima, nicméně prohlídka a průvodce byl skvělý. Pak jsme si zašli na pozdní oběd a jeli domu, kde jsme si udělali filmový večer. 

Návštěva přátel

V neděli jsme dopoledne vyrazili za přáteli, mají skoro tříletou holčičku, tak jsme se byli pokochat. Byla úžasná, je strašně přátelská a komunikativní. Hodně jsme se nasmáli a já dostala rady a zkušenosti s těhotenstvím a rodičovstvím. Nejlepší byla historka s ponožkami, kdy nám bylo řečeno, že se máme na co těšit až budu v posledním trimestru. Kdy už nebudu schopná si obléct ani ponožky. Prý nejlepší bylo, když vyšla z koupelny, sedla si na gauč a celá se namazala. Seděla tam jako mastný, tlustý, nateklý vorvaň a potřebovala si natáhnout ponožky. A ejhle, ono to nešlo. Tak musela požádat o pomoc manžela. Nejlepší byla reakce manžela, který se tomu šíleně smál a dělal si srandu z toho, jak tam byla rozvalená a neschopná natáhnout si ponožky. Pak jsme se stavili na obědě a vyrazili dom. 

Naši rodiče se dnes měli vrátit po týdnu z lázní. Vyprávěli nám, jak se měli a samozřejmě museli zapít vnuka. 

Mějte se krásně a zase příště,

Katka P.

 

Klára (24. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Milí čtenáři,

do minulého pondělního rána jsme se probudili již po 6 hodině kvůli nedávné změně času. Možná to brzké vstávání bylo také způsobeno hrozným kašlem, co měla Natálka. Díky nachlazení jsem si Natálku opět nechala doma. Řekla bych, že si ji teď užívám někdy víc než dost. Kvůli hormonům jsem na ni bohužel někdy nepříčetná, neudržím nervy na uzdě a hrozně na ni poslední dobou křičím a pak mi je líto mého chování a hlavně mi je líto Natálky. Pak musím z toho všeho plakat, omlouvám se Natálce za moje chování. Připadám si opravdu jak na houpačce. Říkám si, že by mě v tom amoku neměl nikdo vidět, ale to je těžké.

Bolesti porodních cest a břicha je prý normální jev v těhotenství

V úterý jsem šla na kontrolu ke gynekologovi, řekla jsem mu o bolestech porodních cest i břicha. Vše zkontroloval a je vše v pořádku. Prý je to normální jev v těhotenství, navíc to můžu mít spojené od bolesti zad. Už se neskutečně těším na to, až budu moct spát zase na zádech, teď mě tato poloha bolí. Proto přemýšlím nad pořízením kojícího polštáře, třeba by se mi s ním spalo pohodlněji. Zkracování děložního hrdla nepokračuje, takže jsem klidná. Odpoledne jsme pak s Naty jely psychicky podpořit tatínka k zubařce. Nebyl tam nějakých 15 let, tak se hodně bál, co mu bude dělat, protože zuby nemá vůbec v pořádku. Ten den mu zubařka nic nedělala, ale má tam minimálně 3 zuby k vytrhnutí a hodně kazů. Příště tam pojedeme zase s ním, aby se tolik nebál. Se zubaři celkově nemá moc dobré zkušenosti, proto zuby odkládal tak dlouho. 

Bubu cesta ve školce

Jak jsme dojeli domů, tak ve školce zrovna začínala bubu cesta. Šly jsme se tam s Naty podívat a taky zahrát připravené hry a vyhrát odměny. Učitelky to měly moc krásně vymyšlené a nachystané jako každý rok, všude po cestě velké sklenice se svíčkami, různé halloweenské ozdůbky a světýlka. Moc se nám tam líbilo a Natálka alespoň na chvilku viděla děti ze školky a učitelky.

Chystám výbavičku pro miminko

Ve středu k nám na návštěvu dorazila kamarádka, co čeká miminko měsíc přede mnou. Popovídaly jsme si o výbavičce, co která má a o všech radostech a starostech, co těhotenství obnáší. Dozvěděla jsem se, že se budí každý den v podobnou hodinu jako já a pak nemůže spát, aspoň v tom nejsem sama. Taky jsem po její návštěvě začala více přemýšlet nad tou výbavičkou. Našla jsem si můj vysněný kočárek za úplně super cenu od jedné paní z Prahy, tak snad ho budu mít už co nejdříve doma. Držte prosím pěsti, aby byl můj bráška ochotný se pro něj stavit až 17. listopadu pojede za Prahu. Kočárek je sice černý, ale už jsem pokukovala po nějakém vylepšení třeba nanožníku a tašky, ať ho trochu rozveselím. Jak já se těším, až poprvé uvidím ten kočárek a pak i další věci k němu, mám ale štěstí, poslední dobou pro mě ten čas strašně letí. 

Oblečení mám ještě po malé (to musím probrat a zjistit, co a jak), nějaké mi půjčí kamarádka po synkovi, postýlku a vše do ní mám také po malé. Ty další věci budu řešit zase později.

Do bytu 1+1 se už nevejdeme

Také přemýšlíme nad přestěhováním do většího, teď bydlíme ve větší 1+1, ale je to už teď malé a až se narodí miminko, tak se tam asi ani nenacpeme. Proto taky nemohu v noci spát, myšlenky se mi honí kolem všeho, co se před narozením prcka musí udělat. Někdy mám z toho hlavu jak pátrací balón a přes den nejsem schopna ani fungovat, jak jsem vyčerpaná.

Víkend u rodičů a procházka lesem

Na víkend jsme jely s Natálkou k jejím prarodičům, navštívily jsme i mojí babičku, kde byl i syn mého bratrance, tak si tam chodila každý den za ním hrát. Já s mamkou jsme mezitím celý víkend třídily oblečení po mě, bráchovi a Natálce. Byla potřeba to všechno zredukovat, s výsledkem jsme obě spokojené. Já mám už nachystané oblečení pro miminko a mamka si tím udělala velké místo na půdě (teď může začít skladovat něco jiného). 

V neděli jsme se jeli s mým taťkou podívat do lesa na houby, ale místo hub jsme si maximálně udělali procházku lesem.

Mějte se, 

Klára

Milana (27. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Zdravím,

v pondělí jsem byla opět na kontrole a ultrazvuku. Jelikož jsme s bráchou o víkendu podnikli celkem dlouhý výlet, na jehož konci mě dost rozbolela záda, ptala jsem se, jestli je možné, abych si takovou zvýšenou aktivitou vyvolala porod předčasně. Doktor po prohlídce uzavřel s tím, že v mém případě asi těžko, protože nic předčasnému porodu nenasvědčuje. Nicméně mi doporučil se šetřit a fyzické aktivity volit s rozumem.

Snižujeme míru spánkové deprivace

Celý týden byl jinak celkem v klidu, Emmička v noci líp spala, takže i my rodiče jsme začali snižovat míru spánkové deprivace. 

Měla jsem dost energie, tak jsem pekla, vařila, a když Em spala, začala jsem pracovat na filcovém vánočním stromečku, který jí vyrábím. Nápad jsem našla na Pinterestu a konečně se dostávám k jeho realizaci!

Návštěva u rodičů

O víkendu jsme vyrazili zase k Otovým rodičům na návštěvu, aby měla Em nějaký program. Byl to fajn relax. Dlouho jsme tam nebyli, tak jsme se krátce prošli a Em nám dovolila si i v klidu popovídat s rodiči.

Plánujeme kolaudovací párty

Po večerech se mi taky povedlo dokončit natírání futer v obýváku, a protože už nám v bytě opravdu zbývá dodělat jen pár maličkostí, začali jsme s Otou plánovat kolaudovací párty! Snad to stihneme ještě před porodem. :D

Mám ráda šperky s významem

Konečně mi přišel i přívěsek Bola a jsem fakt nadšená! Mám nejradši šperky s významem nebo funkcí, jinak nic moc nenosím. Tady se ale částečně snoubí funkce i význam a proto je to pro mě ideální! Nosím ho skoro pořád a Emmička ho taky ráda zkoumá, když jí to dovolím.

Milana

Jitka (30. týden těhotenství, čeká třetí miminko)

Ahojky maminky, 

tento týden utekl celkem rychle a cítila jsem se docela dobře. 

Jaký by byl život bez elektřiny

V pondělí a v úterý jsme si ještě vyzkoušeli, jaký by byl život bez elektřiny a musím říct, že jsme opravdu tak zhýčkaní, že když to konečně opraváři zapnuli, tak jsme si oddychli a za ty dva dny jsem měla narvanou myčku, prádelní koš a člověk neudělal opravdu vůbec nic. Střídaly se nám fáze, takže chvilkami šla trouba, pak zase světla, ale televize vůbec, takže jsme vymýšleli hry, abychom kluky alespoň trošku zabavili a unavili. 

Mexická Bola je nejen hezký módní doplněk

Ve středu jsem si byla konečně vyzvednout další dáreček od sponzora Rodíme, přišla mi mexická Bola. Nejdřív jsem se nad tím pousmála a říkala jsem si, že je to nesmysl, aby rozhoupání boly a zvonečku v ní uklidnilo miminko v bříšku, ale nechala jsem si ji na krku vlastně pořád a musím uznat, že něco na tom asi bude. Asi to nefunguje vždycky, když chce malinká dělat kotrmelce v břiše, tak tomu nezabrání ani Bola, ale někdy mi přišlo, že se opravdu trošku uklidnila. :) A navíc je Bola hezký módní doplněk :)

Jak se cítím v 30. týdnu

Ty jo, 30 týden těhotenství! Už mi přijde, že jsem každým dnem kulatější a kulatější, dva dny jsem měla břicho tvrdé jak balón a skoro jsem se nemohla ohnout. Zatím ještě dopnu bundy a mikiny, ale asi bude hůř. :) Tento týden jsme neměli žádné kontroly, takže byl klídek. 

Manžel střelil divočáka

Manžel chodil tento týden do lesa a podařilo se mu střelit divočáka. Tak jsem měla za úkol odvézt vzorky masa a krve na veterinární správu. Přitom jsem si udělala nákup a prostě jsem měla takové dopoledne pro sebe. 

Nová šatna 

Hurááá! Konečně nám přijeli dělat šatnu. Už dlouho jsme ji měli zadanou a vždycky do toho řemeslníkovi něco vlezlo, že se to odkládalo a teď konečně začal. Jeden den si navezl nějaký materiál a druhý den si udělal korpusy a už mám pár poliček, které můžu naplnit. Tak jsem se do toho postupně pustila. Zatím jsem zvládla probrat povlečení, ručníky a přitom i vybírám nepotřebné věci, které ležely vzadu ve skříni. Odvezli jsme je do kontejneru pro diakonii. Teď mám dvě místnosti plné oblečení, bruslí a všeho dohromady a čeká mě ještě velké přebírání a skládání. Ale teď už se na to těším a dělám si to po chvilkách a postupně.

Poslední závody a oslava narozenin

V sobotu absolvovali kluci poslední závody - výjezd do vrchu a příští týden je čeká závěrečný galavečer, na který se vždycky moc těší. Ládik dojel bez umístění a Davidovi se povedlo třetí místo. Odpoledne měl Ládik druhou oslavu narozenin, jeden dortík mi pekla kamarádka a jeden jsem si dělala doma. Přišli mu popřát kamarádi a rodina. Pak odcházel chrnět k babičce. Z dárků měl velkou radost, dostal Activity, stolní fotbálek a přál si geovědu a nějakého robota, kterého si musí sestavit sám, tak jsem zvědavá, jak mu to půjde. :)

V neděli jsme jeli nakupovat a porcovali jsme divočáka

Neděle nám utekla opravdu rychle. Dopoledne jsem jela s Davidem do České Třebové vyzvednout si houpací křesílko na sezení a Davson potřeboval koupit teplejší botky na podzim. Tak si vybral zavazovací zateplené botasky a byl spokojený. Ládik mezitím s tátou u babičky stahovali divočáka a porcovali na balíčky. Já jsem si to pak jen naházela do sáčků, popsala a šoupla do mrazáku. Večer jsme si dali vanu s bublinkami, zahráli jsme si naše oblíbené prší a zahnali jsme kluky v 8 hodin spát, ať máme chvilku klídek.

Tak zase za týden... :)

Jitka

Podle deníčků maminek zpracovala Andrea Blažková

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Značka GaGa’s pleny nabízí kvalitní pomůcky k přebalování v látkové variantě. Ekologie a zdravý zadeček miminka je prioritou číslo 1. Výrobky vznikají za pomoci testujících maminek. Moderních látkových plen se není třeba obávat – pleny se nežehlí, jsou v atraktivních designech a eliminují vznik opruzenin. KVALITA PROVĚŘENÁ MAMINKAMI JE TADY ZARUČENA. Finanční úspora může činit až 15 000 Kč oproti jednorázové variantě.

Gaga´s pleny věnují každé mamince balíček v hodnotě 1 000 Kč s produkty pro pohodlné přebalování:

 • 1x deka 2v1: Nepromokavá vrstva a hřejivý fleece ochrání Vaše miminko při nepřízni počasí i poslouží jako podložka pro nácvik pasení koníků
 • 1x plena all in one: Nejjednodušší systém látkových plen, který roste s dítětem. Použití je snadné jako u jednorázové pleny a zadeček zůstává v suchu
 • 1x malý nepromokavý pytlík: Pro přenos všeho vlhkého pro miminko či maminku
 • 2x bambusový ubrousek: Utírání pusinky či zadečku šetrně a ekologicky
Více na www.gagapleny.cz.
Zdravé těhotenství

Bella Bohemia

Společnost Bella Bohemia dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
Plenky Happy získali letos ocenění Volba spotřebitelů – nejlepší novinka 2017!
 
Bella Bohemia věnuje rodičkám dárkový balíček Happy v hodnotě 700 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy Newborn velké balení a Happy Mini velké balení, vlhčené ubrousky Happy s vitamínem E a allantoinem á 64 ks, podložky Happy 60x90 cm á 5 ks, fixační kalhotky Bella Mamma á 2 ks M/L nebo XL, prsní a poporodní vložky Bella Mamma á10 ks, ochranný krém na ruce Simply Evita s olejem z hroznových jader, Evita Simply krém na ruce s heřmánkem 100 ml, dětskou přítulku pejsek/kočička, svačinový box Happy, vložky Bella Mamma Comfort á 30 ks.
Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace 23 vitamínů, minerálů, DHA a EPA. Vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 µg), která je doporučovaná Světovou zdravotnickou organizací.

GS Mamavit Prefolin® DHA + EPA kapsle jsou zpracované speciální technologií DHA MMV Technology®, díky které nezanechávají rybí zápach a pachuť.
Kombinace vitamínů a minerálů, byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:
 • Období plánování těhotenství
 • Období těhotenství
 • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

Nyní máte možnost získat GS Mamavit se slevou či zcela zdarma díky preventivním programům zdravotních pojišťoven – více informací na www.mamavit.cz

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Weledea

Weleda

Weleda, dnes největší výrobce přírodní kosmetiky, dietetik a léčiv, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. Koupit je můžete na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, DM drogeriích, Rossmanu, Teta drogériích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Balíček pro rodičky bude obsahovat: 1x Těhotenský pěsticí olej na strie, 1x Olej na masáž prsů , 1x Olej na masáž hráze, 1x BIO Čaj pro kojící ženy.

Medela

Medela

Švýcarská firma Medela nabízí vysoce kvalitní řadu pomůcek k podpoře kojení, vyráběnou na základě prováděných výzkumů nejen pro maminky, ale také pro profesionály. Kompletní Medela péče o kojení obsahuje sortiment: odsávání mateřského mléka, podávání mateřského mléka, péče o prsy, těhotenské prádlo, péče o mateřské mléko. Společnost Medela se tak snaží svými kvalitními produkty zpříjemnit ženám nejkrásnější období jejich života mateřství.

Medela věnuje každé mamince balíček s Medela pomůckami pro péči o prsy a manuální odsávačku - Ideální balíček již při nástupu do porodnice.

 • 1x manuální odsávačka Harmony light: Oblíbená 2-fázová odsávačka mateřského mléka, která byla vytvořena na základě technologie 2-fázového systému sání.
 • 1x balení (2 ks) Chrániče bradavek: Chrání bolavé a rozpraskané bradavky před nepříjemným kontaktem s prádlem. Pomáhá tak rychjelšímu hojení.
 • 1x hojivá mast Purelan 37 g: Hojivá mast k ošetření citlivých, bolavých či popraskaných bradavek.
 • 1x vzorkové balení (4 ks) vložek do podprsenky jednorázových: poskytují vyšší savost a vstřebatelnost díky novému absorbčnímu materiálu.
 • 2 ks hojivé Hydrogelové polštářky: léčí bolestivé a popraskané bradavky. Hydrogel obsažený v polštářcích pomáhá rychleji hojit ragády, udržuje bradavky optimálně hydratované aniž by byly vlhké.
 • 1 ks žlutá "kosmetická" Medela taštička
Motherhood

Carriwell

Tým odborníků firmy Carriwell v Dánsku ve spolupráci s porodníky a porodními asistentkami navrhuje kvalitní a velmi pohodlné těhotenské a mateřské spodní prádlo tak, aby nastávající maminky vypadaly a cítily se krásně po celou dobu těhotenství a následně i v období kojení.

Více informací najdete na www.carriwell.cz

Jako dárek jsme vybrali naši nejnovější kojící podprsenku push up s gelovou kosticí GelWire® . Podprsenka je navržena speciálně pro maminky s plnějšími prsy. Tato patentovaná bezešvá podprsenka kombinuje gelové kostice GelWire® s lehce odnímatelnými měkkými výztužemi, které vytvářejí větší podporu a krásný tvar, aniž by byly omezeny základní vlastnosti.

Babylonia

Belgická společnost Babylonia vyrábí nosítka a šátky na nošení dětí ze 100% přírodní bavlny v nejvyšší kvalitě a to v rámci programu Fair Trade. Děti mohou být nošeny v šátcích Babylonia již od narození. Šátky Babylonia nabízí přirozený komfort a bezpečí pro Vás i Vaše dítě.
 
Další informace o produktech značky Babylonia najdete na www.carriwell.cz.
 
Jako dárek obdrží maminka originální mexický hudební přívěšek Bola, který společnost Babylonia také nabízí. Jedná se o šperk pro těhotné ženy. Magické a příjemné zvuky boly uklidňují miminko během celého těhotenství. Neobyčejné zvonění boly vzniká pohybem nebo chůzí ženy.
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.
Zdravé těhotenství

Jak děti přicházejí na svět

... a knížku sexuální výchovy pro nejmenší děti a možná i některé tatínky, aby věděli, jak k tomu dojde, že příjde na svět sourozenec.

Knížka Jak děti přicházejí na svět poskytuje odpovědi na první otázky dítěte nejen o sexu:
 
 • jednoduše
 • pravdivě
 • moderně
 • podle skutečného rozhovoru s dětmi ve věku 2-5 let
 • s láskou!
 
Kniha je vhodná pro děti od 2 do 10 let (nejlépe 2-5 let).

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Katka zná pohlaví miminka - diskuze

Poradna

Jde o hladovou stoličku?

| GabkaS | 21.06.2024, 16:25

Dobrý den paní doktorko,

ráda bych se na vás obrátila s dotazem, zda se nepotýkáme s hladovou stoličkou kojence nebo alergií na laktózu. Nás plně kojený chlapeček (ukončený 6. týden) má problémy s vyprazdňováním, trpí meteorismem, to však celou dobu od narození, větry jdou ven, ale miminko je podrážděné a plačtivé. Podáváme mu vit. D formou Terezie, BabyCalm před každým kojením a ProbioMaxík jednou denně. Do šestého týdne měl stolici každý den, nyní se nám dvakrát stala jednodenní prodleva (1. prodleva fotka celého miminka - normální zbarvení; další prodleva - stolice tmavší), dnes je již třetí den bez stolice. Dítě prospívá, za 4 týdny přibral 650 g. Zkusili jsme zavést i rourku, ale bez úspěchu, stolice nevyšla. Původně jsem měla za to, že miminko zkrátka trpí na prdíky a kojené mléko trápí všechno beze zbytku. Po přečtení starších příspěvků a vašich odpovědí jsem však znejistěla, vzhledem ke tmavšímu zabarvení poslední stolice, zda se nepotýkáme s hladovou stoličkou.
Z jiných příspěvků bych měla i dotaz, zda by se nemohlo jednat o nesnášenlivost laktózy vzhledem ke tvorbě pupínků na tvářích miminka.

Budu velmi ráda za Váš názor, neradi bychom něco zanedbali, jelikož miminko mělo novorozeneckou žloutenku.

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pupínky na tvářích jsou kojenecké akné, způsobené hormony z mateřského mléka, zkuste obklady z černého čaje, Bepanthen Sensiderm nebo AD Calcis, ale časem samo vymizí.

Co se týká stolice, není hladová natolik, aby musel dostat dokrm, je řidší, není ani příznakem intolerance laktózy, myslím, že by stačila úprava stravy maminky, přídavek kvalitních bílkovin – maso, kysané mléčné výrobky, tvrdé sýry… Ve stolici nejsou hrudky a není denně, tedy si myslím, že dítě spotřebovává maximum bílkovin. Hnědé zabarvení je způsobeno probiotiky.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 21.06.2024, 19:58
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×