Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2017/2018: Které maminky znají pohlaví miminka?

Úspěšný seriál „Rodíme společně s BOL“ pokračuje! Katku trápí těhotenské nevolnosti a čeká ji v tomto týdnu ultrazvuk. Charlotte již obdržela těhotenskou průkazku a s manželem odjela na prodloužený víkend do Vysokých Tater. Klára byla na kontrole a dozvěděli se, že čekají chlapečka. Už mají dokonce vymyšlené i jméno. Milana odmítla u nového gynekologa testy na těhotenskou cukrovku a druhé těhotenství již tolik neřeší. Jitka již také zná pohlaví miminka a ke 2 klukům přibyde do rodiny konečně holčička!

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2017/2018:

 

Které maminky se projektu účastní?

Katka E. Těhulka Klára Milana Jitka
     

Katka E. (8. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Ahojky maminky,

tak je za námi další týden. A co se událo? Spoustu věcí.

Trápí mě těhotenské nevolnosti

V první řadě mě stále trápí nevolnosti. Nevím, proč se tomu říká ranní nevolnosti, ale ráno je rozhodně nemám. Ale zase mám hodně dobrou chuť k jídlu. Vždy, když ráno vstanu, tak si dám ovoce. Zjistila jsem totiž, že ovoce mi dělá dobře a rozhodně mi není po něm těžko a je dobré.

Inzerce

Obava ohledně nemoci v prvním trimestru

Jediné, co mě teď trápí, tak je to, že Sabča onemocněla. Bojím se, abych to nechytla také. V prvním trimestru jsou všechny tyhle nemoci nebezpečné, tak doufám, že to bude v pořádku.

Tento týden nás čeká ultrazvuk

V úterý nás čeká ultrazvuk, kde uslyšíme srdíčko a naše malé stvoření. Mám ráda tyto ultrazvuky, když vidím to stvořeníčko, jak roste, vyvíjí se a začne kopat. V dalším týdnu pošlu fotečku ultrazvuku.

Inzerce

Moc se na vás těším

Vaše Káťa

Inzerce

Charlotte (12. týden těhotenství, čeká první miminko)

Dobrý den,

Inzerce

další týden je za námi. Ve středu jsem měla jít na vyšetření cukrovky. Jaké bylo překvapení, když jsem přes tu šíleně zacpanou Prahu přijela o 40 minut později (i když jsem měla 40 minut „fóra“ kvůli dopravě, nestačilo to), že mi zastupující sestřička podala špatné informace a šla jsem jen na klasické krevní testy na lačno. :-)

Už mám vystavenou těhotenskou průkazku

Odebrali mi cca 7 ampulí krve, změřili mi tlak a zvážili. Pak jsem se mohla nasnídat – díky bohu, už jsem umírala hlady. :-) Pak si mě zavolala paní doktorka k sobě. Udělala mi rychlý ultrazvuk, už máme 4,5 cm a zjišťovala, jak mi je a co a jak. Vše je v pořádku. Poslala mě za sestřičkou a ta mi vystavila těhotenskou průkazku. ANO! Už ji konečně mám. Jsem tak nadšená!

Výlet do Vysokých tater

V pátek jsme s manželem odjeli na prodloužený víkend na Slovensko. Moc jsme se těšili, konečně někam vypadneme, po té šíleně táhlé rekonstrukci. Cesta probíhala v pohodě, vyráželi jsme po ranní špičce a jeli pohodovou a klidnou jízdou. Trošku jsme se zasekli v Žilině, byla kolona, ale pak to zase bylo v pohodě. Již týden dopředu jsme si zajistili lístky na Lomnický štít, moc jsme chtěli vyjet až nahoru. Když jsme dorazili na místo, vyjeli jsme na Tatranskou Lomnici – Start, abychom věděli odkud nám to druhý den jede a co a jak. Jaké překvapení, dole teplota 3 stupně a nahoře ve 2 634 m n. m. bylo -7. Trošku zima. :-)

Pokoj byl naprosto luxusní, obrovské královské apartmá s vlastním krbem, koženou sedačkou a s terasou s výhledem na Tatry. Prostě paráda! Zapálili jsme krb a užívali si pohodu a sami sebe. ;-)

Ráno jsem v klidu vstali a posnídali, vyrazili pomalu na místo. Chtěli jsme se tam projít dát si kávu/čaj a tak. :-) Na pokladně jsme si vyzvedli gopass a hurá nahoru. Nádherně svítilo sluníčko a bylo prostě úžasně, jen Lomnický štít se halil do pořádné mlhy. V horní mezistanici Skalnaté Pleso (1.751m n.m.) se valili mraky a mlha. To vše se střídalo s absolutním jasným počasím. Každých 5 minut bylo vše jinak. Prošli jsme se okolo jezera a k Astronomickému ústavu, v restauraci jsme se občerstvili a čekali jsme na naší lanovku v pravé poledne. Důležité bylo, že jezdila, od 1. - 5. 10 měli technologickou odstávku a 6. 10. nejezdili kvůli povětrnostním podmínkám. Prostě jsme měli štěstí. Nahoře bylo úžasně a byl tam sníh! Foukal vítr, byla zima, ale úžasný pohled. Pak se zase rozjasnilo a nám se naskytl úchvatný výhled. Jediné kam nebylo vidět, byla Tatranská Lomnice, ale všude jinde to bylo nádherné! Jo a postavila jsem si letos prvního sněhuláka! :-)

Návštěva hradu

Na pozdní oběd jsme jeli na Spišskou Salaš, ach to byla dobrota. Chtěli jsme ještě na hrad, ale už bylo pozdě, zavírali ve čtyři. Tak jsem se rozhodli, že tam sjedeme v neděli ráno. Ráno jsme se opravdu k hradu vydali, to byl šílený krpál, ale stálo to za to. Hrad je obrovský, je to spíš zřícenina, kterou se snaží zrenovovat, ale to je běh na dlouhou trať. Po prohlídce jsme vyrazili za známými do Zvolena.

Cesta ubíhala v klidu a pohodě. V poledne jsme dorazili na místo. Zajeli jsme si na oběd, ukázali nám krásy okolí a v pozdním odpoledni jsme vyrazili zpět do Prahy. Cesta probíhala v pořádku, až u Bratislavy, kde byla oprava dálnice, jsme se zasekli cca na 45 minut. Domu jsme dorazili v jedenáct. Já byla unavená jak kotě, ale hrozně spokojená a šťastná! Byl to úžasný víkend.

Přeji vám krásný následující týden,

Charlotte

Klára (20. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Zdravím všechny čtenářky/ře,

nejvíce vzrušující a zábavná pro Natálku byla návštěva dědečka a babičky, protože u nich ve vesnici byly hody. Každý rok po Václavovi dojedou do jejich vesnice kolotoče a stánky a začne se slavit. Dojedou všichni příbuzní, jí se bramborový salát a řízky, chlebíčky, zákusky. Prostě se slaví, že už je vše z pole sklizeno a může přijít zima.

Hodování a kolotoče

Natálka dostala penízky od babiček a šlo se na kolotoče. Po cestě jsme sbírali kaštany, které pak v zimě dovezeme do lesa zvěři. Celé dopoledne jezdila malá na všech kolotočích, co tam měli a jezdila by tam až do teď, kdyby mohla. Penízků měla hodně, kolotoče se jí hrozně líbily a fakt si je užila. Nakoupili jsme i potřebnou zimní čepici a punčochy. Taky si Natálka koupila balónek, vykrajovátka ve tvaru vločky a dinosaura, které použijeme na Vánoce a nesměla chybět spousta sladkostí. :-)

Kontrola u gynekologa

Začátek týdne se moc nedařil, co se týče počasí, tak jsme si hráli doma. V úterý jsem byla na kontrole u gynekologa a vše bylo v pořádku. Miminko váží cca 220 g. Chtěla jsem fotku z ultrazvuku, ale prcek moc fotogenický asi nebude, už podruhé byl otočen zadíčky k nám.

Budeme mít doma páreček, to je prima!

Dozvěděli jsme se, že miminko je chlapeček.:-) Ale už od začátku jsem to tak nějak cítila, takže to mám teď potvrzené. Cítila jsem, že čekám kluka hlavně kvůli jiným chutím v tomto těhotenství oproti tomu předešlému. Taky kvůli úplně jinému vnímání pachů, u Natálky mi toho tolik až tak moc nesmrdělo jak teď. Jméno už máme dávno jasné, přítel má už snad od puberty vymyšlená jména - pro holku Natálka (dceru si přál hodně a byl rád, že se mu jako první povedla) a pro kluka Samuel. Ale kdyby se doktor zmýlil, tak ještě vymyslíme jméno pro holku. :-) Teď bude řada asi na mě v tom vymýšlení, ale já nejsem až tak moc rozhodná.

Taky jsem si šla domluvit termín k testu na těhotenskou cukrovku.

Nakazila jsem se chřipkou a měla vysokou teplotu

Na cestě k některému z těchto doktorům jsem se nakazila chřipkou. Takže jsem se od poloviny týdne aktivně starala o svoje uzdravení, bylo to docela nechutné mít asi po 20 letech vysokou teplotu, takže jsem z toho byla nesvá. Naštěstí jsem se obešla bez jakýchkoli léků na srážení horečky a druhý den, až na to, že jsem nebyla moc vyspaná, už to bylo v pohodě. Hold mám dobrou imunitu. :-) Což se nedá říct o ostatních členech domácnosti. Doma mám momentálně dva prskaliny, o které se s láskou starám. :-)

Mám neutuchající potřebu všechno uklízet

Nevím, čím to je, ale mám neutuchající potřebu všechno uklízet a taky musím pořád něco dělat, když chvilku sedím, tak jsem nesvá. Nejde to uklízení zastavit, ani když jsem hodně unavená. Prostě to chci mít hotové i za cenu toho, že mě bude vše bolet a budu vyřízená. Dnes mám chuť na perník, takže si ho jdu upéct. :-)

V pátek jsem jela akutně na pohotovost

V pátek navečer, když jsem se utřela po použití wc, jsem na papíře našla pár kapek světlé krve a jelikož jsem celý den nějak nevnímala pohyby miminka, tak mě ta krev hrozně vystrašila a nejen mě. Raději jsem hned jela na pohotovost, i když jsem žádné další problémy neměla, jen křeče v břichu, asi už ze strachu a tak. Přišel se na mě podívat primář, který zrovna sloužil. Řekla jsem mu i o své předešlé horečce a bolesti zad, změřili tlak, teplotu, prohmatal mě vevnitř a podíval se na miminko ultrazvukem. Když jsem pak spatřila bijící srdíčko, spadl mi ohromný kámen ze srdce a ulevilo se mi. Doktor už žádnou další krev nikde nenašel. Byla jsem za to moc ráda a hlavně za to, že jsem tam šla, abych měla klid. Byla jsem poučena, že v případě potíží se mám opět dostavit a šla jsem dom. Zpátky domů jsem si udělala menší procházku už po tmě a vyčistila jsem si hlavu.

To by bylo pro tentokrát vše, takže se loučím a přeji krásný a barevný podzim všem a budu se zase těšit další týden! :-)

Klára

Milana (23. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Ahoj,

hned z kraje minulého týdne jsem byla na prohlídce na gynekologii. Zapomněla jsem průkazku a zprávu z genetiky, takže jsem tam vlastně vůbec nemusela chodit, ale moč jsem měla! :-D Tu jsem u Emmy zapomínala pořád. Musím ale říct, že na tuhle prohlídku jsem se těšila.

Po prvním porodu jsem změnila gynekologa

Mezi těhotenstvími jsem změnila gynekologa, protože se mi nelíbila mašinérie toho předchozího, která mě jedněmi dveřmi vcucla a druhými vyplivla bez jakýchkoliv odpovědí nebo detailů, jen s ujištěním, že všechno je v normálu, aby mě měli rychle z krku. U toho nového si se mnou ale hezky popovídá sestra, zeptá se mě na obtíže a taky jestli nemám nějaké otázky já (což většinou mám, ale kdyby mi to nepřipomněla, zapomenu se zeptat). A doktor je super, pohodář. Teď posledně si nahlas četl článek o pokroku ve vědě, co se týče kultivace plodu v umělé děloze a pak si ze mě dělal legraci, že kdybych ještě počkala, mohla jsem mít dítě bez porodu. :D. Přiznám se, že lákavě to znělo, tak jsem se ho zeptala, jestli si myslí, že tenhle druhý porod bude jednodušší než ten dvoudenní s Emmou a říkal, že když je to takhle brzo po sobě, bude rychlejší. Tak aspoň nějaká naděje!

Miminko nabírá na síle

Na ultrazvuku jsem juniora viděla krásně, tentokrát i nosánek. Je to milouš už teď. Ale nabírá na síle, což znamená, že některé jeho cviky už jsou dost znatelné. Už to nejsou ty malé tlapičky, co se jenom třepetají, ale dovede mě pořádně i nakopnout!

Test na těhotenskou cukrovku jsem zdvořile odmítla

Doktor mi taky připomněl, že v tomto období se domlouvá test na těhotenskou cukrovku. Řekla jsem mu, že tam nepůjdu, protože výsledky cukru jsem měla i u Emmy i teď dobré a ten test samotný považuji za zbytečnou nepříjemnost. V prvním těhotenství jsem strávila 2h v odběrové místnosti na lehátku, protože se mi dělalo zle z té odporné sladké vody a z odběrů samotných, takže tentokrát jsem zdvořile odmítla. V tomhle je taky můj nový doktor super, protože mě do ničeho netlačil a respektoval moje rozhodnutí - to je postoj, se kterým se člověk v dnešním zdravotnictví často nesetká.

Druhé těhotenství už tolik neřeším

Někdy si říkám, jestli v tomhle těhotenství nejsem až příliš laxní. U prvního jsem přece jen jedla vitamíny ještě dlouho před početím, jedla jsem zdravě, jak to jen šlo, a všechno jsem si hlídala. Teď to jde dost mimo mě, spíš se modlím, aby si junior vzal ode mě všechno, co potřebuje a nijak mu neublížil fakt, že se od rána do večera honím za jeho sestrou. Do toho balím a stěhuju domácnost, čistím nový byt (a nadýchám u toho dost Sava) a tak, ale doktor Pohodář mě ujišťuje, že je všechno OK a že po 13. týdnu miminku ublíží málo co.

Mezinárodní týden nošení dětí

Jelikož byl mezinárodní týden nošení dětí a já jsem Emmu nosila moc ráda (a jjuniora budu určitě nosit taky), vypravily jsme se s Em na sraz nosiček. Několik kamarádek tam mělo mít taneční vystoupení Dance4Mom s dětmi v šátcích/nosítkách, tak jsem je chtěla aspoň svou přítomností podpořit - dokud to šlo, tancovaly jsme s Emmou s nimi, Em většinou usnula a já jsem měla pocit, že něco dělám pro znovunabytí předporodní figury. :D No, nicméně jsme to nějak nestihly, zmokly jsme jak myši a když jsem viděla, kolik je tam lidí, udělalo se mi mdlo. (Kolik miminek by Em chtěla “pohladit”, kolik cizích kabelek prohledat a kolik bot si obout? Nechci vědět. :D) Tak jsme to otočily a šly se najíst. Přesto to byl ale krásný den. Baví mě jen tak si jít s Emmou někam do parku nebo na jídlo a sledovat, jak různé situace vnímá po svém. Jsem zvědavá, jak bude vnímat mladšího bráchu!

Těhotenské oblečení na zimu

Protože se mi “už” zvedá břicho, trošku začínám řešit oblečení. S Em jsem měla největší břicho v létě, což je ideál, protože na sebe člověk hodí letní šaty a žabky a jde ven. Teď budu mít ten největší buben v prosinci a lednu, což mi připadá dost nepraktické, vzhledem k tomu, že budu potřebovat minimálně tři vrstvy, když se budu chtít někam vypravit. Taky se mi do toho nechce moc investovat, protože to potom nosit nebudu, takže spíš spoléhám na sekáče a módu ze supermarketu. Při posledním nákupu se mi podařilo ulovit v Lidlu těhotenské legíny a šaty v sekci “výrazně zlevněno”, takže dohromady jsem se vešla do 200,-!! I tady vysvitla naděje, že nebudu příští 4 měsíce, jak strašák do zelí. :D

Milana

Jitka (26. týden těhotenství, čeká třetí miminko)

Ahoj maminky,

Jak se cítím

U mě je to pořád střídavě. Některý den mám žaludek na vodě a jsem ráda, když si jdu večer lehnout. Někdy mě naopak honí mlsná a nevím, co dobrého bych upekla nebo uvařila. A když mi není dobře přes den, tak to u mě jistí půlnoční dojídání sušenkami a lízátky. :) Tento týden kluci donesli z lesa 4 koše hub, tak jsem čistila, krájela a zase máme na rok zaplněný koš v mrazáku. :)

Čekáme holčičku

Už pár týdnů víme podle ultrazvuku ve 20. týdnu pohlaví našeho miminka. Po kontrole jsme šli všichni včetně klučíků čekat na ultrazvuk. Namačkali jsme se do úzkého pokojíku a byli jsme jak na trní. Když padla otázka, jestli chceme znát pohlaví miminka, tak kluci vyhrkli, že jo. A co byste chtěli? Odpověď byla jednoznačná! Ségru, bráchu už nechceme. :-) Tak jsme všichni s napětím čekali, až pan doktor promluví. Zdálo se mi to nekonečné a srdíčko mi tlouklo jako o život. A pak. Tak kluci, máte kliku, je to HOLKA. Napětí vystřídala neskutečná radost nás všech, v holčičku jsme s manželem i dětmi tajně doufali. :-)

Jak proběhlo vyšetření těhotenské cukrovky

Hurá, těhotenskou cukrovku mám za sebou. Už jsem věděla, do čeho jdu, byla jsem objednaná asi tři týdny dopředu a nejvíc mě děsily ty dvě hodiny o hladu. :-) Ale zvládla jsem to celkem v pohodě. Naklusala jsem do diabetologické čekárny hned na sedmou hodinu ranní, první odběr mi udělala sestřička v půl osmé a s troškou sebezapření jsem do sebe tu hodně sladkou glukózu nasoukala docela rychle. Nejhorší byla první čtvrt hodina, kdy jsem měla fakt na mále a poohlížela se po nejbližší toaletě, ale pak už jsem jen čekala na druhý a třetí odběr. U srdce mě hřála ta velká snídaně, co jsem měla nachystanou i s termoskou čaje v kabelce a ta zmizela hned, jak jsem opustila čekárnu. ? Takže holky, žádná hrůza to není a co bychom pro ty mrňousky neudělaly. :-)

Byli jsme na 4D ultrazvuku

V pondělí jsme byli s manželem v Hradci Králové v Sanusu na 4D ultrazvuku, dorazili jsme na desátou hodinu a už jsme se oba těšili, až uvidíme naši ''princeznu''. Vyšetření trvalo necelou půlhodinku, odnesli jsme si tři fotky a DVD, kde máme asi jedenáct krátkých videí. Dokonce i jedno, kde prdelka zívá. Je to až neuvěřitelné, co všechno se dá přes ultrazvuk vidět. Všem to určitě doporučuji, je to emotivní zážitek. Zvlášť, když jde s vámi i partner. Kluci byli mezitím ve škole a všechno viděli až doma. :-) Je krásná, nejkrásnější...

Kluci jsou již školáci

Úplně jsem ve svém medailonku zapomněla napsat, jak se jmenují naši kluci, starší syn je po tatínkovi Vladimír, ale všichni mu říkáme Ládík a mladší syn se jmenuje Davídek. Oba už jsou to školáci. Ládík už je otrlý čtvrťák a Davča od září prvňáček. Zatím se mu ve škole moc líbí. Jen to vstávání ne. :-) Ale to je i můj nešvar, zkrátka s budíkem moc nekamarádíme. A naši pejsci, bíla je Nela a černá je Sofie, taková naše pravda a lež. Se Sofinou jsem v týdnu absolvovala očkování a jedno ještě za tři týdny.

Naše kroužky

Kluky vozím každé pondělí a středu na kroužek thaiboxu a ve čtvrtek a v pátek si vymysleli střelecký kroužek, tak to máme všichni dost nabité. Na střeláku tento týden ale nebyli, venku lilo jako z konve a kluci jsou nachlazení, tak se jim ani nikam nechtělo. V pátek mi trošku pomohli s úklidem, aby se neřeklo a v sobotu si dali "pyžamový den", takže žádné převlékání a aktivity, jen pohádky a klidový režim.

Cyklománek v Moravské Třebové

V neděli absolvovali kluci předposlední závod v rámci Cyklománka v Moravské Třebové, který jezdí už třetím rokem. Počasí vyšlo celkem fajn a jako doprovodný program bylo připraveno pro děti vystoupení kroužku karate, Freestyle in-line i s půjčovnou bruslí, tvořivé dílničky pro děti atd. Takže i přes nachlazení si to kluci užili. Ládík si odnesl čtvrté místo a David páté. A já se doma hned nahřála v teplé vaně. :-)

Takový náš normální týden,

Jitka

 

Podle deníčků maminek zpracovala Andrea Blažková

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Značka GaGa’s pleny nabízí kvalitní pomůcky k přebalování v látkové variantě. Ekologie a zdravý zadeček miminka je prioritou číslo 1. Výrobky vznikají za pomoci testujících maminek. Moderních látkových plen se není třeba obávat – pleny se nežehlí, jsou v atraktivních designech a eliminují vznik opruzenin. KVALITA PROVĚŘENÁ MAMINKAMI JE TADY ZARUČENA. Finanční úspora může činit až 15 000 Kč oproti jednorázové variantě.

Gaga´s pleny věnují každé mamince balíček v hodnotě 1 000 Kč s produkty pro pohodlné přebalování:

 • 1x deka 2v1: Nepromokavá vrstva a hřejivý fleece ochrání Vaše miminko při nepřízni počasí i poslouží jako podložka pro nácvik pasení koníků
 • 1x plena all in one: Nejjednodušší systém látkových plen, který roste s dítětem. Použití je snadné jako u jednorázové pleny a zadeček zůstává v suchu
 • 1x malý nepromokavý pytlík: Pro přenos všeho vlhkého pro miminko či maminku
 • 2x bambusový ubrousek: Utírání pusinky či zadečku šetrně a ekologicky
Více na www.gagapleny.cz.
Zdravé těhotenství

Bella Bohemia

Společnost Bella Bohemia dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
Plenky Happy získali letos ocenění Volba spotřebitelů – nejlepší novinka 2017!
 
Bella Bohemia věnuje rodičkám dárkový balíček Happy v hodnotě 700 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy Newborn velké balení a Happy Mini velké balení, vlhčené ubrousky Happy s vitamínem E a allantoinem á 64 ks, podložky Happy 60x90 cm á 5 ks, fixační kalhotky Bella Mamma á 2 ks M/L nebo XL, prsní a poporodní vložky Bella Mamma á10 ks, ochranný krém na ruce Simply Evita s olejem z hroznových jader, Evita Simply krém na ruce s heřmánkem 100 ml, dětskou přítulku pejsek/kočička, svačinový box Happy, vložky Bella Mamma Comfort á 30 ks.
Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace 23 vitamínů, minerálů, DHA a EPA. Vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 µg), která je doporučovaná Světovou zdravotnickou organizací.

GS Mamavit Prefolin® DHA + EPA kapsle jsou zpracované speciální technologií DHA MMV Technology®, díky které nezanechávají rybí zápach a pachuť.
Kombinace vitamínů a minerálů, byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:
 • Období plánování těhotenství
 • Období těhotenství
 • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

Nyní máte možnost získat GS Mamavit se slevou či zcela zdarma díky preventivním programům zdravotních pojišťoven – více informací na www.mamavit.cz

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Weledea

Weleda

Weleda, dnes největší výrobce přírodní kosmetiky, dietetik a léčiv, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. Koupit je můžete na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, DM drogeriích, Rossmanu, Teta drogériích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Balíček pro rodičky bude obsahovat: 1x Těhotenský pěsticí olej na strie, 1x Olej na masáž prsů , 1x Olej na masáž hráze, 1x BIO Čaj pro kojící ženy.

Medela

Medela

Švýcarská firma Medela nabízí vysoce kvalitní řadu pomůcek k podpoře kojení, vyráběnou na základě prováděných výzkumů nejen pro maminky, ale také pro profesionály. Kompletní Medela péče o kojení obsahuje sortiment: odsávání mateřského mléka, podávání mateřského mléka, péče o prsy, těhotenské prádlo, péče o mateřské mléko. Společnost Medela se tak snaží svými kvalitními produkty zpříjemnit ženám nejkrásnější období jejich života mateřství.

Medela věnuje každé mamince balíček s Medela pomůckami pro péči o prsy a manuální odsávačku - Ideální balíček již při nástupu do porodnice.

 • 1x manuální odsávačka Harmony light: Oblíbená 2-fázová odsávačka mateřského mléka, která byla vytvořena na základě technologie 2-fázového systému sání.
 • 1x balení (2 ks) Chrániče bradavek: Chrání bolavé a rozpraskané bradavky před nepříjemným kontaktem s prádlem. Pomáhá tak rychjelšímu hojení.
 • 1x hojivá mast Purelan 37 g: Hojivá mast k ošetření citlivých, bolavých či popraskaných bradavek.
 • 1x vzorkové balení (4 ks) vložek do podprsenky jednorázových: poskytují vyšší savost a vstřebatelnost díky novému absorbčnímu materiálu.
 • 2 ks hojivé Hydrogelové polštářky: léčí bolestivé a popraskané bradavky. Hydrogel obsažený v polštářcích pomáhá rychleji hojit ragády, udržuje bradavky optimálně hydratované aniž by byly vlhké.
 • 1 ks žlutá "kosmetická" Medela taštička
Motherhood

Carriwell

Tým odborníků firmy Carriwell v Dánsku ve spolupráci s porodníky a porodními asistentkami navrhuje kvalitní a velmi pohodlné těhotenské a mateřské spodní prádlo tak, aby nastávající maminky vypadaly a cítily se krásně po celou dobu těhotenství a následně i v období kojení.

Více informací najdete na www.carriwell.cz

Jako dárek jsme vybrali naši nejnovější kojící podprsenku push up s gelovou kosticí GelWire® . Podprsenka je navržena speciálně pro maminky s plnějšími prsy. Tato patentovaná bezešvá podprsenka kombinuje gelové kostice GelWire® s lehce odnímatelnými měkkými výztužemi, které vytvářejí větší podporu a krásný tvar, aniž by byly omezeny základní vlastnosti.

Babylonia

Belgická společnost Babylonia vyrábí nosítka a šátky na nošení dětí ze 100% přírodní bavlny v nejvyšší kvalitě a to v rámci programu Fair Trade. Děti mohou být nošeny v šátcích Babylonia již od narození. Šátky Babylonia nabízí přirozený komfort a bezpečí pro Vás i Vaše dítě.
 
Další informace o produktech značky Babylonia najdete na www.carriwell.cz.
 
Jako dárek obdrží maminka originální mexický hudební přívěšek Bola, který společnost Babylonia také nabízí. Jedná se o šperk pro těhotné ženy. Magické a příjemné zvuky boly uklidňují miminko během celého těhotenství. Neobyčejné zvonění boly vzniká pohybem nebo chůzí ženy.
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.
Zdravé těhotenství

Jak děti přicházejí na svět

... a knížku sexuální výchovy pro nejmenší děti a možná i některé tatínky, aby věděli, jak k tomu dojde, že příjde na svět sourozenec.

Knížka Jak děti přicházejí na svět poskytuje odpovědi na první otázky dítěte nejen o sexu:
 
 • jednoduše
 • pravdivě
 • moderně
 • podle skutečného rozhovoru s dětmi ve věku 2-5 let
 • s láskou!
 
Kniha je vhodná pro děti od 2 do 10 let (nejlépe 2-5 let).
 

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Které maminky znají pohlaví miminka? - diskuze

Poradna

Dobrý den. Syn byl na třetí dávce hexavakciny má 12 měsíců a od té doby už 6 dni je stále plačtivý. Nechce si moc hrát jen pláče a plazi se zámnou chce nosit stále. K ostatním členům rodiny je jen chvíli u nich jinak stále chce ke mě. Myslíte že to může být ztoho očkování reakce? Přejde to nebo zda není nemocný nějak. Jindy takový nebyl před očkováním normálně si hrál byl v pohodě nechtěl tolik se nosit. Ale tedkom furt a každý den pláč. Děkuji. Hezký den.

Dobrý den,

může to být souhra okolností, reakce po očkování je max. 2 dny, očkování mohlo vyprovokovat nějakou virózu, která nemá jiné příznaky, neprořezávají se nějaké zoubky?

Kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | dnes, 08:47
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×