Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2017/2018: Jak si maminky užily počasí babího léta?

Úspěšný seriál „Rodíme společně s BOL“ pokračuje! Katka nám zaslala svůj první ultrazvuk, ale trápí ji ranní nevolnosti. Charlotte dokončují práce na domečku a chystají se na kolaudaci oznámit své rodině nový přírůstek. Kláru poslední dobou pálí žáha a má nafouklé břicho, u druhého miminka chce vyzkoušet látkování. Milana si již sepsala, co potřebuje dokoupit do výbavičky a také seznam věcí do porodnice. Jitka už má stanovený termín císařského řezu na 2. 1. 2018. 

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2017/2018:

Gaga´s pleny
Bella Happy
GS Mamavit
Weleda
Medela
Zdravé těhotenství
Carriwell
Babylonia
Zdravé těhotenství
 

Které maminky se projektu účastní?

Katka E. Těhulka Klára Milana Jitka
     

Katka E. (9. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Ahojky maminky, 

máme za sebou další týden a právě se nacházíme v 9. týdnu. Už máme dokonce i krásný ultrazvuk, kde je naše fazolka krásně vidět. Posílám fotečku :-). 

Poprvé jsme slyšeli srdíčko

Srdíčko jsme také slyšeli a bylo to super. Pan doktor sice říkal, že jde to srdíčko slyšet z dálky, ale hlavní, že tam je a že nám miminko roste. 

Ranní nevolnosti ustupují

Sabinka teď chodí do školky a vše se jí tam líbí, akorát ty ranní scény mě trápí, snad to brzy přejde. Jinak řečeno ranní nevolnosti pomalu ustupují, i když stále mě hodně trápí. 

Víkendová procházka

O víkendu bylo krásně, tak jsme s tatínkem vyrazili ven na procházku. A stavili jsme se i na pizzu a malá si dala řízek a hranolky a samozřejmě že snědla pouze hranolky, ale po cestě domů snědla i ten řízek :-). Já jsem si dala pizzu s lososem, hned jak mi to donesli, tak jsem věděla, že to byl hloupý nápad, já zbožňuji lososa, ale zrovna v těhotenství mi ta ryba vůbec nevoní, tak jsem si moc nepochutnala. 

Inzerce

V pátek jdeme na další vyšetření, tak potom napíši, co se událo. 

Vaše Katka

Inzerce
 

Charlotte (13. týden těhotenství, čeká první miminko)

Dobrý den, milé maminky,

Inzerce

další týden za námi, kdy se toho moc neudálo. 

Dokončování stavby

V týdnu se dopokládala podlaha v nově udělané části domečku a s mamkou jsme začaly uklízet zimní zahradu. Vyhazovaly jsme již staré a nepotřebné věci atd. Příští týden se u nás koná velká oslava narozenin, svátku a kolaudace a zároveň budeme oznamovat přírůstek do rodiny. :-) Tak to musíme připravit.

Únava začala ustupovat, ale nastoupily migrény

Vypadá to, že únava začíná ustupovat a začnu opět fungovat, ale co je strašné, jsou migrény. Začínají zesilovat a jsou opravdu časté. Ve středu jsem přijela domu v půl jedné a od té doby jsem nevstala z gauče až do večera. Nemohla jsem se hýbat, slyšet žádný zvuk a žádná světla. Mamka mě vzbudila na jídlo, prý musím jíst, jinak to bude horší, ale věřte mi, absolutně jsem neměla chuť jíst nic. Nicméně, jak už to tak bývá, maminky mají pravdu. Po jídle se mi opravdu udělalo lépe, škoda jen, že mě vzbudila až okolo sedmé večer.

Víkend v duchu dodělávek

Sobota a neděle se opět nesli v duchu dodělávek nepopulárních věcí. Úklid, věšení obrazů, poliček apod. Moc jsme chtěli jít na SIGNAL festival, ale bohužel v sobotu se mi udělalo nevolno, asi špatný tlak a přepracování a v neděli absolutně chyběla síla. Takže letos bohužel... Příští rok už s kočárkem. :-D

Čeká nás náročný týden

Tento týden bude celkem náročný, skoro každý den nějaký řemeslník a pak to nejdůležitější, ve středu prvotrimestrální screening. Už se moooc těšíme.

Přeji vám krásný týden 

Charlotte

Klára (21. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Zdravím všechny čtenáře! :-)

Jelikož je Natálka ještě nachlazená, tak jsem si jí nechala doma, aby se pořádně uzdravila. Proto jsme mohly v úterý jít na setkání maminek s dětmi, kde se každý týden scházíme a vyměňujeme si rady a tipy ohledně všeho možného. S dětmi si tam také hrajeme a vymýšlíme různé aktivity podobné tomu, co dělají ve školce. 

U druhého miminka chci vyzkoušet látkování

Taky jsem byla domluvená s jednou maminkou, která mi tam donesla látkové plenky, které nebude používat. Jsem jí za to moc vděčná. U Natálky jsem až tak moc o životním prostředí, finanční úspoře, prospěšnosti látkových plen na dětský zadeček a celkově o výhodách látkování nepřemýšlela. Ale už dlouho před otěhotnětním jsem o látkování četla hlavně proto, že jsem začala používat i ekologičtější pomůcky pro intimní hygienu v době "mých dnů", proto jsem se rozhodla, že látkování vyzkouším. Už teď se na to těším! Celá rodina mě od toho odrazuje, ale já se nedám, je to moje rozhodnutí. Navíc mám kamarádku, která také látkuje a je z mého rozhodnutí nadšená a moc ráda mi vše ukáže a se vším pomůže. Jsem za to, že se mám na koho obrátit, moc ráda. Kamarádka byla z toho, že vím o látkování tolik hodně překvapená a prý to pro mě bude hračka, když už teď mám skoro všechno nastudováno. Ale už si sklady plen začnu trénovat co nejdříve jen tak pro jistotu a protože se na to tak moc těším. :-)

Ve středu jsme byly s Natálkou na oslavě narozenin kamarádky a synka od další kamarádky. Děti si tam krásně pohrály a my dospělí si popovídali. :-)

Pálí mě žáha, mám nafouklé břicho a nemohu spát

Co se týče mých pocitů a toho, jak se cítím, tak teď mě poslední dobou docela pálí žáha, ale naštěstí mi na to pomáhá mléko. Taky se cítím strašně nafouklá, a jako kdyby se mi až moc rozpíná břicho, někdy mi přijde, že mi za chvíli asi praskne. :-D Pohyby miminka začínají být někdy až moc velké, přitom je to ještě prcek. Musím se tomu smát, když sem tam dostanu pořádný lechtavý kopanec. Asi opravdu čekám traktor, tak jak říkala moje mamka, kvůli tomu, že cítím pohyby tak brzo. :-D Taky se budím tak v 1 ráno a pak už mi moc nejde spát, musím přemýšlet nad vším možným i nemožným a celý den jsem pak jak praštěná.

Natálka má zánět nosních dutin

Ve čtvrtek malé nebylo dobře, podezřele polehávala, nic jí nebavilo, měla hrozný kašel a vykašlávala zelené hleny. V pátek měla ten kašel dokonce sípavý a tak jsme jely k doktorce. Chudinka Natálka má zánět nosních dutin a měla by hodně odpočívat, tak jsme od té doby doma. Dostala antibiotika a už se jí to pomaličku lepší, ale ten její kašel je hrozný, všechno jí to stéká z nosu do krku. Věřím, že to bude už jen a jen lepší a bude moct brzo zase běhat venku. :-) 

Za týden máme jít na kontrolu a potom by už snad mohla jít do školky, už se totiž těší na svoji kamarádku.

Loučí se Klára s rodinou

Milana (24. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Ahoj,

první polovina tohoto týdne se nesla v poklidném duchu. Víkend jsme měli náročný, střídali jsme se s manželem v hlídání Emmy, protože jsem tlumočila jednu Australanku na setkání pro ženy v církvi. Em je s tátou samozřejmě v pohodě a mám podezření, že si ode mě i ráda občas odpočine. :D Takže jsme tento týden nic neplánovali, chodili jsme na hřiště, na setkání maminek, po návštěvách a trzích, které na náměstí pár dní byly. Tam jsme si všichni tři vybrali, co se nám líbilo - já rakytníkový sirup, Ota nakládaný balkán a Emma chrastítko. 

Plánuji podzim a advent

Podzimní atmosféra na mě příjemně dolehla, takže jsem začala optimisticky snít o následujících dnech a plánovat si podzim a advent - kdy pojedeme k našim, kdy budeme malovat a tak. Taky mám teď období, kdy tak nějak pozitivněji nahlížím i na příchod našeho juniora. Zdá se mi, že to přece jenom může být i hezké se dvěma dětmi. :) 

Učinila jsem 2 radikální rozhodnutí

Sepsala jsem si, co potřebuji dokoupit do výbavičky a taky seznam věcí do porodnice. S tím přišla dvě radikální rozhodnutí. První bylo, že koupíme nosící šátek. Dlouho jsem se šátku bránila, ale juniora chci nosit opravdu od malička a Manduca mi k tomu nepřipadá úplně optimální. Takže momentálně googlím informace a možnosti, které ověřuji u známých šátkařek.

Druhé rozhodnutí, ke kterému jsem se odhodlala, bylo, že si jedny letní těhotenské šaty přešiji na kojící variantu, abych měla co na sebe do porodnice. (Ty jejich příšerné erární košile už na sebe nevezmu!) Takže asi takové starosti já teď mám. :D Je to radost, být matkou.

Únava a bolest v bedrech

V druhé půlce týdne na mě nějak padla únava. Všimla jsem si, že když jsem unavená více než obvykle, rozbolí mě záda v bederní oblasti. 

Párkrát už mě to takhle vyděsilo, protože přesně takovou bolestí mi začal první porod, ale většinou se to uklidnilo, když jsem si šla lehnout. Ať je to ale cokoli, v pondělí zavolám doktorovi, aby mi potvrdil, že o nic vážně nejde. 

Emma je nachlazená

Emmička zase kolem čtvrtka začala kašlat a do soboty si vypěstovala solidní nachlazení. V sobotu jsme v zásadě jenom řešili, co s ní. Volala jsem mamince a pak i na pohotovost a dostala jsem dost dobrých rad, takže jsem skočila do města, abych doma měla vše, co by Emmička mohla potřebovat. Bylo mi jí moc líto, v noci byla znatelně zoufalá, že nemůže spinkat. A když jsem viděla před sebou ten víkend, kdy chuděrka nebude moct ven, zašla jsem do hračkářství a nechala tam značný obnos za stavebnice, míčky a jiné menší hračky, kterými bychom se spolu mohly zabavit. Nakonec u ní vyhrálo Duplo. :D

Milana

Jitka (27. týden těhotenství, čeká třetí miminko)

Ahojky, 

další týden za námi!

Noční zvracení jsem zakřikla

Tento týden to tedy nebylo nic moc. Už jsem si říkala, že zvracení a nevolnosti celkem ustupují, asi jsem to zakřikla. V pondělí  a stejně tak v úterý večer nastalo opět noční zvracení, takže jsem byla ráda, když jsem usnula a ráno mi bylo zase dobře. Nejvíc se vždycky těším na snídani, tu si dělám opravdu velkou a vím, že mi dopoledne bývá dobře. Ve čtvrtek večer to bylo obdobné, jen o něco horší, myslela jsem, že ani neusnu, jak mě bolel žaludek a pálil celý krk od zvracení. Jak jsem se pohnula v posteli, běžela jsem zase k toaletě. Nakonec jsem si namíchala vodu s cukrem a citronem a vzala si to k posteli a po lžičkách jsem pomalu pila...fuj fuj fuj... Prostě jsou dny, kdy je mi super a dny, kdy to není úplně ono. :)

Vyšetření a kontrola u obvodního lékaře

V pondělí ráno jsem naběhla k mému obvodnímu doktorovi, protože mi v průkazce chyběla ještě prohlídka od něho. Vůbec se mi nechtělo, ale říkala jsem si, že mě třeba sestřička vezme dřív, abych nemusela čekat. Ale chyba lávky, čekala jsem dvě hodiny v čekárně plné nemocných pacientů a navíc se mi dělalo špatně, protože tam bylo nedýchatelno. U doktora jsem byla všehovšudy 10 minut, napsal mi léky na štítnou žlázu, které beru už celkem dlouho, poslechl mě a zapsal mi pár řádků do průkazky a hotovo. Ve středu jsem opět naklusala na odběry krve na štítnou žlázu, abych měla vše komplet. Jela jsem už na 7 hodinu, kluci jeli se mnou, dali si tam cappuccino z automatu :) a stihli jsme to přesně na půl osmou do školičky.

Už mám stanoven termín císařského řezu

V pátek jsem absolvovala další prohlídku po čtyřech týdnech u svého gynekologa, byla jsem objednaná hned na osmou ranní, tak jsme si přivstali, dali si v klidu snídani a vyrazila jsem i s dětma. Dnes měli ředitelské volno. Kontrola moči a tlaku byla v pořádku, u pana doktora kontrola taky v pořádku, poslechl i ozvy miminka a předběžně jsme se domluvili na termín císařského řezu. Jelikož jsem chtěla, aby mi dělal sekci přímo můj pan doktor, který mi rodil oba kluky, tak jsme se  domluvili na nástup do porodnice na 1. 1. 2018 a následný den na císařský řez. Micinka by se měla tedy narodit 2. 1. 2018. Operační dny jsou zde v úterý a ve středu, takže úterý bude naše. :)

Co jsme minulý týden dělali?

Tento týden byl celkově takový propršený, takže kluci byli jen na svých kroužcích a jinak jsme byli doma. Ve čtvrtek jsem byla objednaná ke kadeřnici, tak už jsem se těšila, až budu mít zase nové vlasy. Po delší době jsem si nechala střihnout ofinu, aby byla zase nějaká změna, a jsem spokojená. V pátek jsem s klukama hned po kontrole na gynekologii frčela do Brna na alergologii, byli objednaní na kontrolu po třech měsících, tam jsme byli odbití celkem rychle a příště pojedeme až v březnu. Ládik už bude vysazovat poslední sprej na dýchání, co měl a u Davida je to na vážkách, zatím žádnou medikaci na astma nedostal, jen se bude sledovat, tak jsem ráda. Byli jsme se podívat v dětském obchůdku, zrovna tam byla nějaká promo akce a slevy na dětské zboží. A navíc dobroty a pití zdarma :), a to by nebyli naši kluci, aby se k tomu hned nerozběhli, takže párečky, koláčky, štrůdl, kofola a džusíky a nemusela jsem řešit ani oběd. :) Já jsem ochutnala jablečný štrůdl a džus a koupila pro mimčo drobnosti na zimu. Domů jsme přijeli asi kolem třetí a byla jsem ráda, že si dám v  klidu kávu a už nikam nemusím.

Jak jsme strávili víkend

V sobotu jsme byli skoro celý den venku, bylo opravdu krásně. Kluci byli odpoledne na hříbkách, tak donesli košíček na smaženici. Navečer měli slíbený bowling, tak jsem je odvezla s taťkou a ještě s jedním kamarádem a já jsem si jela sednout na chvilku s kamarádkou na cappuccino. Kluky jsem asi v půl deváté vyzvedla, Ládika vysadila na spaní u babičky a Davča ten doma lehl a spal jak medvěd. V neděli jsme spolu zajeli na nákup, protože v ledničce pusto prázdno a protože se kluci večer nedočkali objednané pizzy, tak jsme koupili čerstvou a obídek byl vyřešený. :) Já jsem si nechala namíchat zelný salát s bylinkovým dresinkem a spokojenost byla na všech stranách. :) Odpoledne jel Ládik na houby ještě s babičkou, takže už snad poslední smaženice. Kluci už to ani nechtěli. Manžel udělal křidýlka na grilu, naložili jsme se do vany a já ještě posbírala haldu prádla za celý víkend a pračka se sušičkou budou mít noční směnu. Tak zase za týden.

Jitka

Podle deníčků maminek zpracovala Andrea Blažková

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Značka GaGa’s pleny nabízí kvalitní pomůcky k přebalování v látkové variantě. Ekologie a zdravý zadeček miminka je prioritou číslo 1. Výrobky vznikají za pomoci testujících maminek. Moderních látkových plen se není třeba obávat – pleny se nežehlí, jsou v atraktivních designech a eliminují vznik opruzenin. KVALITA PROVĚŘENÁ MAMINKAMI JE TADY ZARUČENA. Finanční úspora může činit až 15 000 Kč oproti jednorázové variantě.

Gaga´s pleny věnují každé mamince balíček v hodnotě 1 000 Kč s produkty pro pohodlné přebalování:

 • 1x deka 2v1: Nepromokavá vrstva a hřejivý fleece ochrání Vaše miminko při nepřízni počasí i poslouží jako podložka pro nácvik pasení koníků
 • 1x plena all in one: Nejjednodušší systém látkových plen, který roste s dítětem. Použití je snadné jako u jednorázové pleny a zadeček zůstává v suchu
 • 1x malý nepromokavý pytlík: Pro přenos všeho vlhkého pro miminko či maminku
 • 2x bambusový ubrousek: Utírání pusinky či zadečku šetrně a ekologicky
Více na www.gagapleny.cz.
Zdravé těhotenství

Bella Bohemia

Společnost Bella Bohemia dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
Plenky Happy získali letos ocenění Volba spotřebitelů – nejlepší novinka 2017!
 
Bella Bohemia věnuje rodičkám dárkový balíček Happy v hodnotě 700 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy Newborn velké balení a Happy Mini velké balení, vlhčené ubrousky Happy s vitamínem E a allantoinem á 64 ks, podložky Happy 60x90 cm á 5 ks, fixační kalhotky Bella Mamma á 2 ks M/L nebo XL, prsní a poporodní vložky Bella Mamma á10 ks, ochranný krém na ruce Simply Evita s olejem z hroznových jader, Evita Simply krém na ruce s heřmánkem 100 ml, dětskou přítulku pejsek/kočička, svačinový box Happy, vložky Bella Mamma Comfort á 30 ks.
Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace 23 vitamínů, minerálů, DHA a EPA. Vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 µg), která je doporučovaná Světovou zdravotnickou organizací.

GS Mamavit Prefolin® DHA + EPA kapsle jsou zpracované speciální technologií DHA MMV Technology®, díky které nezanechávají rybí zápach a pachuť.
Kombinace vitamínů a minerálů, byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:
 • Období plánování těhotenství
 • Období těhotenství
 • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

Nyní máte možnost získat GS Mamavit se slevou či zcela zdarma díky preventivním programům zdravotních pojišťoven – více informací na www.mamavit.cz

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Weledea

Weleda

Weleda, dnes největší výrobce přírodní kosmetiky, dietetik a léčiv, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. Koupit je můžete na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, DM drogeriích, Rossmanu, Teta drogériích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Balíček pro rodičky bude obsahovat: 1x Těhotenský pěsticí olej na strie, 1x Olej na masáž prsů , 1x Olej na masáž hráze, 1x BIO Čaj pro kojící ženy.

Medela

Medela

Švýcarská firma Medela nabízí vysoce kvalitní řadu pomůcek k podpoře kojení, vyráběnou na základě prováděných výzkumů nejen pro maminky, ale také pro profesionály. Kompletní Medela péče o kojení obsahuje sortiment: odsávání mateřského mléka, podávání mateřského mléka, péče o prsy, těhotenské prádlo, péče o mateřské mléko. Společnost Medela se tak snaží svými kvalitními produkty zpříjemnit ženám nejkrásnější období jejich života mateřství.

Medela věnuje každé mamince balíček s Medela pomůckami pro péči o prsy a manuální odsávačku - Ideální balíček již při nástupu do porodnice.

 • 1x manuální odsávačka Harmony light: Oblíbená 2-fázová odsávačka mateřského mléka, která byla vytvořena na základě technologie 2-fázového systému sání.
 • 1x balení (2 ks) Chrániče bradavek: Chrání bolavé a rozpraskané bradavky před nepříjemným kontaktem s prádlem. Pomáhá tak rychjelšímu hojení.
 • 1x hojivá mast Purelan 37 g: Hojivá mast k ošetření citlivých, bolavých či popraskaných bradavek.
 • 1x vzorkové balení (4 ks) vložek do podprsenky jednorázových: poskytují vyšší savost a vstřebatelnost díky novému absorbčnímu materiálu.
 • 2 ks hojivé Hydrogelové polštářky: léčí bolestivé a popraskané bradavky. Hydrogel obsažený v polštářcích pomáhá rychleji hojit ragády, udržuje bradavky optimálně hydratované aniž by byly vlhké.
 • 1 ks žlutá "kosmetická" Medela taštička
Motherhood

Carriwell

Tým odborníků firmy Carriwell v Dánsku ve spolupráci s porodníky a porodními asistentkami navrhuje kvalitní a velmi pohodlné těhotenské a mateřské spodní prádlo tak, aby nastávající maminky vypadaly a cítily se krásně po celou dobu těhotenství a následně i v období kojení.

Více informací najdete na www.carriwell.cz

Jako dárek jsme vybrali naši nejnovější kojící podprsenku push up s gelovou kosticí GelWire® . Podprsenka je navržena speciálně pro maminky s plnějšími prsy. Tato patentovaná bezešvá podprsenka kombinuje gelové kostice GelWire® s lehce odnímatelnými měkkými výztužemi, které vytvářejí větší podporu a krásný tvar, aniž by byly omezeny základní vlastnosti.

Babylonia

Belgická společnost Babylonia vyrábí nosítka a šátky na nošení dětí ze 100% přírodní bavlny v nejvyšší kvalitě a to v rámci programu Fair Trade. Děti mohou být nošeny v šátcích Babylonia již od narození. Šátky Babylonia nabízí přirozený komfort a bezpečí pro Vás i Vaše dítě.
 
Další informace o produktech značky Babylonia najdete na www.carriwell.cz.
 
Jako dárek obdrží maminka originální mexický hudební přívěšek Bola, který společnost Babylonia také nabízí. Jedná se o šperk pro těhotné ženy. Magické a příjemné zvuky boly uklidňují miminko během celého těhotenství. Neobyčejné zvonění boly vzniká pohybem nebo chůzí ženy.
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.
Zdravé těhotenství

Jak děti přicházejí na svět

... a knížku sexuální výchovy pro nejmenší děti a možná i některé tatínky, aby věděli, jak k tomu dojde, že příjde na svět sourozenec.

Knížka Jak děti přicházejí na svět poskytuje odpovědi na první otázky dítěte nejen o sexu:
 
 • jednoduše
 • pravdivě
 • moderně
 • podle skutečného rozhovoru s dětmi ve věku 2-5 let
 • s láskou!
 
Kniha je vhodná pro děti od 2 do 10 let (nejlépe 2-5 let).

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Jak si maminky užily počasí babího léta? - diskuze

Poradna

Dobry den, mam syna 4 roky, nema zadne bolesti, ale moc nechce jist, dnes kdyz jsem mu měnila plenku, mel černou stolici. Mam jen jedno dite proto se bojim a nevim co to znamena. Muzete mi prosim poradit? Z ceho to muze byt? Obcas pije Coca Colu, ale jen velmi malo a bez cukru. Ted momentalne ji hodne platkovy sýr v toustech, ma rad vse co se týká sýru, dnes mel i jablka. Muze mit krvácení? Na bolesti si zadne nestezuje, horecky nema, je naprosto v poradku, hraje si. Prosim o radu.

Dobrý den,

nejedl syn borůvky, ostružiny? Mohlo by to být zabarvení z ovoce, pokud se stolice bude opakovat, kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 14.07.2024, 17:30
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×