Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2017/2018: Velké odhalení Charlotte

Úspěšný seriál „Rodíme společně s BOL“ pokračuje! Katka získala těhotenskou průkazku a čeká ji vyšetření na vývojové vady. Charlotte není Charlotte, ale Katka, která své rodině oznámila o víkendu své těhotenství. Klára trávila volné chvíle s nemocnou dcerou hraním her, o víkendu zasedla v komisi u voleb. Milana nám zaslala srovnání svého druhého těhotenství, u kterého nyní pozoruje častější výkyvy nálad. Jitka není ve své formě, trápí ji bolest zubů a naspavost. Náladu si spravila koupí hnízdečka pro miminko.

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2017/2018:

Gaga´s pleny
Bella Happy
GS Mamavit
Weleda
Medela
Zdravé těhotenství
Carriwell
Babylonia
Zdravé těhotenství
 

Které maminky se projektu účastní?

Katka E. Těhulka Klára Milana Jitka
     

Katka E. (10. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Ahojky milé maminky, 

tak máme za sebou další týden a my rosteme jako vody :-). 

Nakonec jsem to nachlazení chytla také, ale zdá se, že miminko je v pořádku a krásně roste. Je to taková malá fazolka. Stejně je to super, že něco tak malého vyroste a je z toho malý človíček. 

Inzerce

Dostala jsem těhotenskou průkazku

Máme za sebou první krevní testy na pohlavní choroby atd. a už jsme dostali těhotenskou průkazku. Už jsme i vážili, mám zatím kilo nahoře. Sabinka byla celý víkend u babičky a moc si to tam užila, ale už večer se mi po ní stýskalo, takže jsem se na ni v neděli moc těšila. 

Vyšetření na vývojové vady

Chci se objednat na to vyšetření, které si hradím sama, je to na vývojové vady, u Sabči jsem taky na tom byla a byla jsem v klidu. Tam už bychom se mohli dozvědět, co by to mělo být. Chodí se tam ve 12. týdnu, tak se už moc těším, až uvidíme miminko z blízka.

Inzerce

Vzpomínám si, že jsme měli u minulého těhotenství jinou průkazku, ale tahle je lepší a hezčí. 

Tento mají přijít dárečky od sponzorů, moc se na ně těšíme a určitě pošleme fotečky. ,

Inzerce

Další vyšetření i s ultrazvukem nás čeká 15.11., tak snad ty fotečky budou lepší, protože, teďka ty poslední dvě byli špatně vidět. Asi miminko bylo ve špatne poloze :-).

Příští týden se na vás moc těším.

Inzerce

Vaše Káťa 

 

Charlotte alias Katka (14. týden těhotenství, čeká první miminko)

Krásný den všem čtenářům a čtenářkám, 

uplynulý týden byl náročný a těžký, zároveň ale nádherný.

Dnes se vám již konečně můžeme představit jmény. :-) Jmenuji se Katka a můj manžel David.

Jak probíhají práce na domečku

Celý týden se nesl v duchů dodělávek a úklidu a příprav na velkou sobotní událost. Ale vše hezky popořádku.

Pondělí a úterý bylo v režii truhlářů, kteří montovali nábytek. V úterý ještě dorazila úžasná paní se záclonami a závěsy. Vše připravila, její kolega namontoval garnýže a ona vše nažehlila, pověsila a naaranžovala. Najednou vše vypadá úplně jinak. Je to strašně útulné a krásné. Mám takovou radost.

Nábytek je také úžasný, hlavně má obrovská šatna. Jediná šmouha na kráse je, že skříně pod schody nemají pojezdy, které posílali z Rakouska, a stále ještě nedorazily. Takže to je nedodělané. Měly by dorazit v pondělí, tak uvidíme.

Další vada na kráse je, že není dodělané zábradlí, ačkoliv dodavatel jej slíbil v pátek. Smlouva říká, že dílo dodá do 8.10. a hle ani dnes to stále není. Jsem zvědavá, zda to není „pan podvodník“. Uvidíme

První prvotrimestrální screening

Ve středu jsme jeli na kontrolu k paní doktorce. Strašně jsem se těšila a zároveň jsem se trošku bála výsledků. Nejdřív jsem dávala vzorek moči, pak změřit tlak a zvážit. Vše v pořádku. Pak mi měřili pánev, zda můžu rodit přirozenou cestou. Pak si nás vzala do ordinace paní doktorka. Rovnou jsme šli na ultrazvuk a měření. Bylo to úžasné, naše miminko už má 7 cm, krásně mu tluče srdíčko, které jsme poprvé i slyšeli. Ručičky byli pořád před pusinkou. Měření šíje dopadlo absolutně v pořádku, jako vše ostatní, viděli jsme, že má obě ručičky i nožičky a pak nám prcek usnul. Snažili jsme se probudit jej kašláním i ultrazvukem a nic. Ale i tak to byl úžasný zážitek. Odcházeli jsme strašně spokojení a šťastní.  

Neteř na návštěvě

V pátek k nám dorazila má neteř. Strašně dobře jsme si popovídaly, bylo to super. Po dlouhé době jsem zůstala vzhůru přes půlnoc. Ráno mě čekalo strašně moc práce, ale i tak jsem si to užila. 

Oslava, kolaudace a velké oznámení

V sobotu ráno jsme jeli s manželem odvolit a pak nastal kolotoč příprav. Douklidit zimní zahradu, naaranžovat stůl na občerstvení, vyluxovat a vytřít celý byt, upéct šneky, atd. Se vším mi pomáhal manžel, tak nám to šlo hezky od ruky. Mamka udělala oběd, tak aspoň o to jsem se nemusela starat. Ve čtvrt na tři bylo vše připravené a za chviličku na to se rodina začala scházet.

Všichni popřáli rodičům k svátkům i taťkovi k narozeninám. A pak že chtějí na prohlídku. Než jsme je vzali dovnitř, tak jsme na sebe s manželem mrkli a začali si rozepínat mikinu a košili a já jsem si vzala slovo. Všem jsem řekla, že bychom jim rádi ještě oznámili jednu věc, že čekáme miminko. Nechali jsme si totiž udělat trička s ultrazvukem a textem: „ To mi udělal on. ;-)“ a „To mám na svědomí já. ;-)“ Všichni měli radost a moc nám blahopřáli. Celý den se nesl v duchu pohody a klidu. Všem se naše útulné bydlení moc líbilo, prý si to nedokázali představit, ale to prý krásné.

Víkend u rodičů

V neděli jsme jeli k manželově rodině, také jsme jim to chtěli oznámit. Dorazili jsme na oběd, trička jsme měli na sobě a čekali, kdy si toho všimnou. Nikdo nic... po obědě kávička, až když jsem si sedla pohodlně do křesla a vyvalilo se mi moje bříško, se Davidova maminka na mě zadívala a zeptala se: „nebudu babičkou?“ Tak jsme se začali usmívat a říkali jsme, ano budete, dlouho trvalo než jste si toho všimli. :-) Měli ohromnou radost. 

Byl to úžasný víkend a moc jsme si to užili a jsme rádi, že je to na námi. :-)

Přeji vám krásný týden

Katka P.

Klára (22. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Vážení čtenáři,

tak kde bych dnes začala?

Dlouhé chvíle si krátíme hraním her

Začnu asi tím, že od pondělí je Natálka stále na antibiotikách, takže jsme pořád jen doma. Už mě ani nenapadá co za aktivity pro ni vymyslet, abych ji zabavila. Hrajeme pexeso, v tom je fakt dobrá, člověče nezlob se a taky se naučila piškvorky a ty ji také baví, zatím ji nechávám vyhrávat, ale až pochopí, kam a kdy má umístit svůj symbol, tak budeme hrát naostro. Ještě ji chci pořídit hry kvarteto, černého Petra a nějakou pořádnou stolní hru na dlouhé zimní večery, myslím, že jsem právě našla parťáka, co se mnou bude hrát takové hry.

Návštěva rodičů se kvůli nemoci bohužel omezila

V úterý jsme měly s Natálkou jet do Olomouce do gastroenterologické ambulance, kvůli jejím problémům se zácpou, ale musely jsme se přeobjednat kvůli nemoci. 

Ve středu jsme měli návštěvu, přijela moje mamka s taťkou, ale protože byli daleko na projížďce na motorce a byli už unavení a promrzlí, tak se ani nešli podívat k nám domů a jen jsme je šly s malou pozdravit na parkoviště. Byla to taková návštěva nenávštěva, a to jsem předtím uklidila i to, co nebylo ani potřeba, ale aspoň to mám už uklizeno. :-) Natálka se na ně moc těšila a byla smutná z toho, že nešli nahoru, protože si pro ně připravila výstavu plyšových hraček a chtěla jim ukázat svoji novou postel.

Pravidelná prevence u zubaře je nutná

Ve čtvrtek jsme byly s malou u zubařky na prevenci. Natálka k zubařce chodí ráda a vždy za odměnu dostane nějakou hračku a omalovánky. Chodí tam tak ráda, že jsem ani nestihla pověsit v ordinaci bundy a už seděla na křesle. Pak jsem šla na řadu já, návštěvy zubaře mi nevadí a navíc mi zubařka nenašla žádný kaz. Ještě tam mám dojít jednou na začátku roku před porodem. Jak jsme šly od zubařky, tak všude bylo spadené listí a Natálka ho vyhazovala do vzduchu, jako že sněží. A když začalo foukat, tak sněžilo listí i ze stromů. Moc se nám oběma líbilo, když nám při té procházce šustilo listí pod nohami a taky mám ráda vůní spadeného listí, voní jako ořechy.

Natálka strávila víkend u rodičů

V pátek jsme byly s Natálkou na kontrole u doktorky, už jen trošku pokašlává, ale jinak je zdravá, takže v pondělí už může do školky. Potom si malou vyzvedla moje mamka a celý víkend byla u mých rodičů. Moc se ji tam líbilo, byla na bazéně, v cukrárně, jen večer před spaním ji bylo po mě  smutno, je to můj malý mamánek. :-) 

Zasedání ve volební komisi a romantický večer s přítelem

Já jsem v pátek a sobotu byla ve volební komisi. Byla to pro mě zajímavá změna, jen mě od samého sezení pak bolela záda. A protože jsem už hodně dlouho netrávila žádný večer s přítelem, tak teď jsme si udělali romantický večer ve dvou. No já jsem totiž večer vždy tak unavená, že usnu dřív jak Natálka. I tak celý víkend mi moc chyběla. Nejsem na to moc zvyklá, že jí nemám u sebe.

Příští týden půjdu na gynekologii a taky na screening ve druhém trimestru, už se těším na to, až uvidím miminko pořádně v akci. A taky se konečně možná podaří fotka. O miminku nechci mluvit jako o Samuelovi a to kvůli tomu, že kamarádce řeklo x doktorů, že čeká holčičku a pak se jí narodil chlapec, takže doktorům až tak moc nevěřím.

Mějte se!

Klára

Milana (25. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Ahoj,

první polovina týdne se nesla v atmosféře víkendu, tedy nemoci. Emma byla den ode dne lepší, ale Ota se v pondělí vrátil z práce úplně hotový, takže ráno zamířil rovnou k doktorovi. Samozřejmě dostal antibiotika. :) Nás dospělé už dnes asi nejde léčit jinak. Takže si vzal náhradní volno a na dva dny to zapíchnul doma. 

Pro Em to ovšem bylo příjemné zpestření, protože chodila tatínka kontrolovat, jak spinká a dělat mu malá malá. :D Já jsem z nějakého důvodu byla docela při síle, takže jsem se pustila do úklidu, vaření a pečení. Přikládám foto loupáčků, po kterých ti moji marodi skočili. :D

Moje druhé těhotenství

Jelikož se toho ale tento týden moc významného nestalo, řekla jsem si, že napíšu víc o svém druhém těhotenství obecně. Přece jen mám už s čím srovnávat (a zde opět přidávám svůj vlastní údiv nad tím, že už v pětadvaceti ze mě bude dvojnásobná matka..!). 

Začala jsem brát hořčík proti bolestem

Minule jsem zmínila příležitostné bolesti, kvůli kterým jsem volala doktorovi. Shodli jsme se na tom, že to bude pravděpodobně z únavy a uzavřeli jsme to s tím, že u Em jsem nic takového nezažívala asi proto, že jsem jednak nemusela běhat za ročním batoletem, a jednak jsem celkem pravidelně brala hořčík. Koupila jsem si tedy hořčík jako doplněk stravy a musím říct, že po týdnu užívání se mi zdá, že je to mnohem lepší!

U prvního těhotenství jsem byla na vše hodně citlivá

U prvního těhotenství jsem se hodně pozorovala a taky jsem měla hodně prohlídek, odběrů a jiných dostaveníček u doktora. Myslím, že i proto jsem zažívala více “nežádoucích účinků”, či důsledků, chcete-li. Byla jsem velmi citlivá na pachy, takže mi vadily třeba vůně jídla na vánočních trzích - nemohla jsem to vystát. Nikdy jsem z toho nezvracela, ale pocit na zvracení jsem měla několikrát denně. Také jsem měla téměř po celou dobu těhotenství napuchlé sliznice v nose, takže neexistovalo, abych kamkoli šla bez Olynthu. Zakusila jsem si taky otoky nohou a rukou, akné, melasmu, nekontrolovatelný příbytek váhy a nakonec i těžkou anémii. Zatím jsem v druhém těhotenství na půli cesty, ale i tak se mi většina těchto příznaků naštěstí vyhýbá. 

U druhého těhotenství zaznamenávám výkyvy nálad

Co v tomto těhotenství hlavně zaznamenávám, jsou výkyvy nálad; únava a energie se také střídají ve vlnách. Nosní sliznice jsou na tom podobně jako v prvním těhotenství - tentokrát jsem ale ještě měla to “štěstí”, že jsme v létě spali na několika místech, kde jsem nebyla zvyklá na tamní alergeny, takže jsem prakticky celý první trimestr prosmrkala. A s příchodem podzimu zase přišla nachlazení, takže ani teď mě Olynth neopouští. :) 

Kvalitnější vlasy a nehty v těhotenství? U mě určitě ne!

Taková vtipná záležitost jsou vlasy a nehty - v nějakém článku na Buzzfeedu jsem četla, že vlasy a nehty by díky jiným hladinám hormonů měly být pevnější, hustší, prostě perfektní. Tahle výhoda se mi bohužel vyhýbá velkým obloukem - vlasy mi padají jako obvykle (tedy dost!) a nehty se mi začaly lámat. Takže zase nic. :D

Konečně začnu zařizovat dětský pokojíček

Hnízdící syndrom, který byl v prvním těhotenství dost omezován podmínkami pronájmu, se tentokrát přímo tetelí, protože každý víkend se práce na našem bytě posouvají (za to patří dík a chvála mému svědomitému manželovi! :-) A já se konečně dostávám k projektům jako je zařizování dětského pokoje!

Milana

Jitka (28. týden těhotenství, čeká třetí miminko)

Ahojky děvčata, 

hlásím se po týdnu s jedním velkým ufff.

Tento týden nejsem ve své formě

Tento týden se necítím nějak úplně ve své formě, jsem hodně unavená i přesto, že jsem neměla žádnou zvláštní zátěž nebo ježdění. 

Péče o pejsky

Pondělí bylo ještě celkem fajn, zvládla jsem si poklidit a taková ta každodenní rutina. A navíc jsem se dokopala vzít do ruky strojek a nůžky a ostříhala jsem fenky. Sice se mi vůbec nechtělo, ale už měly dlouhou srst na nožkách a pořád jsme je museli umývat, tak jsem to vzala z gruntu, nejkratším nástavcem a dostříhala hlavu nůžkami. Proběhlo i čištění uší a manikúra a zase mám na chvilku klid. Vždycky si říkám, že je objednám na stříhání, ale ta představa toho ježdění a čekaní, mě většinou donutí k tomu, že sednu na terasu a za dvě hodinky mám hotovo :)

Užila jsem si chvilku relaxace na kosmetice

V úterý jsem si byla užít chvilku relax na kosmetice, tedy jen vyčistit obličej a vytrhat obočí. Nejvíc  si užívám masáž obličeje, abych vypadala trošku k světu. :)  I když musím říct, že mi teď přijde, že mám pleť jako miminko.

Prodala jsem starší kočárek a koupila si hnízdečko pro miminko

Ještě předtím jsem měla sraz s paní, co si ode mě brala starší kočárek, co jsem zde měla a potřebovala jsem uvolnit místo, abychom mohli shánět nový pro princezničku. Taky mi dnes zazvonil u zvonku pošťák a dovezl objednané hnízdečko pro miminko. Mám z něj velkou radost, šila mi ho paní na zakázku a je opravdu kouzelné, už se těším, až v něm bude spinkat naše beruška.

Doháněla jsem spánkový deficit

Ve středu jsem měla spánkový deficit, takže jak jsem odvezla kluky do školy a nasnídala se, tak jsem zalehla a procitla jsem až kolem poledne a byla jsem jak praštěná paličkou. Nicméně odpolední thaibox jsem strávila s klukama, měli sparingy (zkoušeli zápas v ringu) a docela jim to šlo. Už se těším, až si zase budu moct taky zatrénovat, ale to si ještě chvilku počkám. Než se trošku zahojí jizva, budu ráda, že budu ráda. :) 

Bolest zubů

A večer další plomba ze stoličky pryč. Ty zuby mě teď opravdu zlobí, nehledě na to, že před měsícem mi moje zubařka po vytažení nervu zub ani nezadělala a objednala mě až na konec listopadu a teď další. A u syna to samé, vyvrtaný kaz a zoubek bez plomby, takže každou chvíli pláč, že ho to při jídle bolí. Tak jsem se naštvala a zkusila obvolat zubaře, na které jsem měla pozitivní ohlasy a objednala sebe i s dětmi jinam. Opravdu nehodlám čekat, až mi ty zuby zničí úplně. 

Musím říct, že jsem teď nejenom líná, ale i nešikovná. Jeden den jsem si opařila malíček horkým olejem při vaření, druhý den jsem se řízla při krájení chleba tak nešikovně, že jsem musela vyhrabat z ledničky novikov a chodím se zeleným prstem. A jak nevím, na jakou stranu mám kousat, tak jsem si opravdu hodně prokousla přední ret a fakt to bolí :). Lepší nedělat nic :) 

Víkend ve znamení uklízení

V sobotu jsme všichni společně začali vyklízet zadní pokojík, ve kterém jsme měli kola a veškeré věci, které jsme odkládali, když nebyly potřeba. Takže já přebírala, kluci odváželi do garáže, rovnali jsme a vyhazovali. Teď musíme počkat, až nám udělají šatnu, abychom se hnuli dál a mohli pokračovat.

Odpoledne jsme se byli podívat na fotbal, kluci si pohráli na dětském hřišti a my si dali chvilku klidu. Večer zůstal na spaní Ladik u babičky a David si užíval doma s námi. V neděli jsme měli v plánu uklidit trampolínu a terasu, ale počasí nám trošku překazilo plány a do deště se nám nikomu nechtělo. Tak jsme jen odvezli plasty, papír a sklo, co jsem tu měla nachystané a zase mě tu čeká hromada prádla. No kdyby se mi tak chtělo, jak se mi nechce, bylo by to fajn.. :)

Povyskočilo mi bříško

Tento týden jsem neměla žádné kontroly ani prohlídky, ale malá dělala v břiše psí kusy, až jsem z toho neměla dobrý pocit. Přišlo mi, že to bylo chvílemi opravdu hodně. I mně přijde, že mi tento týden docela povyskočilo bříško a začínám trošku melounovatět :)..Pár dní mě pobolívá krk, ale ne jako bych byla nemocná, spíš ho mám zevnitř oteklý. 

A neděle večer? To byl extrém. Tak jsem zvědavá, co se z toho zase vyklube. Achjooooo...

Jitka

Podle deníčků maminek zpracovala Andrea Blažková

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Značka GaGa’s pleny nabízí kvalitní pomůcky k přebalování v látkové variantě. Ekologie a zdravý zadeček miminka je prioritou číslo 1. Výrobky vznikají za pomoci testujících maminek. Moderních látkových plen se není třeba obávat – pleny se nežehlí, jsou v atraktivních designech a eliminují vznik opruzenin. KVALITA PROVĚŘENÁ MAMINKAMI JE TADY ZARUČENA. Finanční úspora může činit až 15 000 Kč oproti jednorázové variantě.

Gaga´s pleny věnují každé mamince balíček v hodnotě 1 000 Kč s produkty pro pohodlné přebalování:

 • 1x deka 2v1: Nepromokavá vrstva a hřejivý fleece ochrání Vaše miminko při nepřízni počasí i poslouží jako podložka pro nácvik pasení koníků
 • 1x plena all in one: Nejjednodušší systém látkových plen, který roste s dítětem. Použití je snadné jako u jednorázové pleny a zadeček zůstává v suchu
 • 1x malý nepromokavý pytlík: Pro přenos všeho vlhkého pro miminko či maminku
 • 2x bambusový ubrousek: Utírání pusinky či zadečku šetrně a ekologicky
Více na www.gagapleny.cz.
Zdravé těhotenství

Bella Bohemia

Společnost Bella Bohemia dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
Plenky Happy získali letos ocenění Volba spotřebitelů – nejlepší novinka 2017!
 
Bella Bohemia věnuje rodičkám dárkový balíček Happy v hodnotě 700 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy Newborn velké balení a Happy Mini velké balení, vlhčené ubrousky Happy s vitamínem E a allantoinem á 64 ks, podložky Happy 60x90 cm á 5 ks, fixační kalhotky Bella Mamma á 2 ks M/L nebo XL, prsní a poporodní vložky Bella Mamma á10 ks, ochranný krém na ruce Simply Evita s olejem z hroznových jader, Evita Simply krém na ruce s heřmánkem 100 ml, dětskou přítulku pejsek/kočička, svačinový box Happy, vložky Bella Mamma Comfort á 30 ks.
Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace 23 vitamínů, minerálů, DHA a EPA. Vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 µg), která je doporučovaná Světovou zdravotnickou organizací.

GS Mamavit Prefolin® DHA + EPA kapsle jsou zpracované speciální technologií DHA MMV Technology®, díky které nezanechávají rybí zápach a pachuť.
Kombinace vitamínů a minerálů, byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:
 • Období plánování těhotenství
 • Období těhotenství
 • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

Nyní máte možnost získat GS Mamavit se slevou či zcela zdarma díky preventivním programům zdravotních pojišťoven – více informací na www.mamavit.cz

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Weledea

Weleda

Weleda, dnes největší výrobce přírodní kosmetiky, dietetik a léčiv, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. Koupit je můžete na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, DM drogeriích, Rossmanu, Teta drogériích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Balíček pro rodičky bude obsahovat: 1x Těhotenský pěsticí olej na strie, 1x Olej na masáž prsů , 1x Olej na masáž hráze, 1x BIO Čaj pro kojící ženy.

Medela

Medela

Švýcarská firma Medela nabízí vysoce kvalitní řadu pomůcek k podpoře kojení, vyráběnou na základě prováděných výzkumů nejen pro maminky, ale také pro profesionály. Kompletní Medela péče o kojení obsahuje sortiment: odsávání mateřského mléka, podávání mateřského mléka, péče o prsy, těhotenské prádlo, péče o mateřské mléko. Společnost Medela se tak snaží svými kvalitními produkty zpříjemnit ženám nejkrásnější období jejich života mateřství.

Medela věnuje každé mamince balíček s Medela pomůckami pro péči o prsy a manuální odsávačku - Ideální balíček již při nástupu do porodnice.

 • 1x manuální odsávačka Harmony light: Oblíbená 2-fázová odsávačka mateřského mléka, která byla vytvořena na základě technologie 2-fázového systému sání.
 • 1x balení (2 ks) Chrániče bradavek: Chrání bolavé a rozpraskané bradavky před nepříjemným kontaktem s prádlem. Pomáhá tak rychjelšímu hojení.
 • 1x hojivá mast Purelan 37 g: Hojivá mast k ošetření citlivých, bolavých či popraskaných bradavek.
 • 1x vzorkové balení (4 ks) vložek do podprsenky jednorázových: poskytují vyšší savost a vstřebatelnost díky novému absorbčnímu materiálu.
 • 2 ks hojivé Hydrogelové polštářky: léčí bolestivé a popraskané bradavky. Hydrogel obsažený v polštářcích pomáhá rychleji hojit ragády, udržuje bradavky optimálně hydratované aniž by byly vlhké.
 • 1 ks žlutá "kosmetická" Medela taštička
Motherhood

Carriwell

Tým odborníků firmy Carriwell v Dánsku ve spolupráci s porodníky a porodními asistentkami navrhuje kvalitní a velmi pohodlné těhotenské a mateřské spodní prádlo tak, aby nastávající maminky vypadaly a cítily se krásně po celou dobu těhotenství a následně i v období kojení.

Více informací najdete na www.carriwell.cz

Jako dárek jsme vybrali naši nejnovější kojící podprsenku push up s gelovou kosticí GelWire® . Podprsenka je navržena speciálně pro maminky s plnějšími prsy. Tato patentovaná bezešvá podprsenka kombinuje gelové kostice GelWire® s lehce odnímatelnými měkkými výztužemi, které vytvářejí větší podporu a krásný tvar, aniž by byly omezeny základní vlastnosti.

Babylonia

Belgická společnost Babylonia vyrábí nosítka a šátky na nošení dětí ze 100% přírodní bavlny v nejvyšší kvalitě a to v rámci programu Fair Trade. Děti mohou být nošeny v šátcích Babylonia již od narození. Šátky Babylonia nabízí přirozený komfort a bezpečí pro Vás i Vaše dítě.
 
Další informace o produktech značky Babylonia najdete na www.carriwell.cz.
 
Jako dárek obdrží maminka originální mexický hudební přívěšek Bola, který společnost Babylonia také nabízí. Jedná se o šperk pro těhotné ženy. Magické a příjemné zvuky boly uklidňují miminko během celého těhotenství. Neobyčejné zvonění boly vzniká pohybem nebo chůzí ženy.
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.
Zdravé těhotenství

Jak děti přicházejí na svět

... a knížku sexuální výchovy pro nejmenší děti a možná i některé tatínky, aby věděli, jak k tomu dojde, že příjde na svět sourozenec.

Knížka Jak děti přicházejí na svět poskytuje odpovědi na první otázky dítěte nejen o sexu:
 
 • jednoduše
 • pravdivě
 • moderně
 • podle skutečného rozhovoru s dětmi ve věku 2-5 let
 • s láskou!
 
Kniha je vhodná pro děti od 2 do 10 let (nejlépe 2-5 let).

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Velké odhalení Charlotte - diskuze

Poradna

Dobry den,
chtela bych se zeptat ohlede menstruace kterou jsem dostala pred laparoskopickym zakrokem s mimodeloznim tehotenstvi. Zacala mi ten den kdy jsem sla na zakrok a trvala tak jak klasiky tech sedm dni muzu ji pocitat mezi prvni tri cykly po operci?

Dobrý den,

tohle zhodnotit takto v rámci internetové poradny nelze, při mimoděložním těhotenství často dochází ke krvácení, které si můžeme mylně vykládat jako menses. Jako menstruaci bych považovala krvácení, které nastane až po operaci.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 18.04.2024, 09:16
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×