Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2015: Test na těhotenskou cukrovku

Které maminky se projektu účastní? 


Které společnosti věnují maminkám užitečné přípravky a potřeby pro miminka?

Feminella Hereditum Rotarix
GS Mamavit Pink or Blue Synflorix

 

Jasko (20. týden těhotenství, čeká třetí miminko)

Ahoj holky BOLky,

Omlouvám se za výpadek minulého týdne, nešel nám internet a bohužel nebyla možnost, jak jinak deníček doručit.

Inzerce

Stěhování maminky

19. týden těhotenství se nesl v duchu velikého stěhování mojí maminky. Celý týden u nás byla moje sestra a několik dní i druhá sestra a společnými silami jsme dobalovaly poslední věci pro babičku a každý den holky jezdily do Brodu a vozily věci a tam je zase vybalovaly. Já jsem na ně vždy čekala doma, jelikož mi vycházky nedovolily jezdit s nimi. O víkendu dojeli chlapi a dostěhovaly se poslední velké kusy a odjela i babička. Jedna sestra jela s ní a druhá zůstala se mnou, abych tu nezůstala na úklid bytu sama. Manžel s dětmi byli na víkend na Moravě, jelikož druhá babička slavila kulaté jubileum.

20.týden těhotenství

Minulý týden nás potrápilo ošklivé počasí. Již jsme si zvykli na teplo a najednou tak veliké ochlazení. 

Celkově to byl takový divný týden. Tím, že už jsme tu neměli babičku, tak bylo vše takové jiné a nezvyklé. S babičkou jsme byly zvyklé vařit dohromady a já najednou zjišťovala, že mi doma chybí základní suroviny a tím, že jsem nebyla zvyklá se o to starat sama, tak mě to docela překvapilo. :-D Šla jsem třeba suverénně vařit rizoto a zjistila, že nemám rýži, ta bývala vždy dole u babičky a teď tam jsou jen prázdné skříňky. Tak jsme zajeli na velikánský nákup a vše, co mi doma chybělo, jsme dokoupili. A zase jsem zjistila, že ty věci nemám kam dávat, jelikož moje kuchyňská linka je velice miniaturní, docela jsem se tomu všemu musela smát.

Problém s rovnátky

Ve čtvrtek nás čekala návštěva ortodoncie, kde jsme si měli vyzvednout rovnátka pro Vašíka. Vzali jsme s sebou tentokrát i Kačenku, protože jsme se na zpáteční cestě chtěli stavit u babičky v novém bytě a vyzvednout tam mojí sestru, která měla dovolenou a chtěla mi přijet pomoct s balením. 

Když jsme pro ty rovnátka přijeli, zjistilo se, že je tam nemají. A to jsem tam v úterý volala, zda můžeme přijet a zda tam budou. No nic chybička se vloudila. Nejspíš se jim ztratili, nebo nevím. Každopádně Vašík musel absolvovat nové otisky a tentokrát se u toho vážně pozvracel, ale byl statečný. Kačenka si zatím prohlídla obrázky křivých zoubků dětí, které si cucají palec, a docela jí to šokovalo, tak nám slavnostně slíbila, že si nebude cucat prsty. Pak jsme hodinu chodili po venku, koukali na lodičky a čekali, než pan doktor rovnátka vyrobí na počkání, čímž si trochu zablokoval ordinaci a po našem návratu tam bylo docela plno. Vzali nás hned dovnitř a po další půl hodině přišel pan doktor i s rovnátky. Vše nám vysvětlil a naučil nás jak se o rovnátka starat a kdy na další kontrolu. A jeli jsme za babičkou.

Inzerce

Babička nás vítala obědem, což jsme vůbec nečekali a vezli si s sebou jídlo. Bylo to milé a hlavně dobré. Prošli jsme jí byt a vše si prohlédli. Má to tam moc krásné a byt je takový sluníčkový a bylo nám tam moc dobře, jako doma. Strašně jsme spěchali, protože manžel musel ještě do práce, tak jsme naložili sestru a vyrazili k domovu. 

Kutnohorské stříbření

O víkendu u nás v Kutné Hoře byla veliká středověká slavnost "Stříbření". Účastníme se pravidelně každý rok, tak ani letos jsme nemohli vynechat. Byl to již 24. ročník a letos se výjimečně konal na jiném místě než obvykle. Bývá v parku pod Vlašským dvorem a letos byl přímo u chrámu sv. Barbory a v nově otevřených zahradách u jezuitské koleje, jelikož park se rekonstruuje. Bylo to úžasné a moc jsme si to užili i přes nepřízeň počasí. Děti nutně potřebovaly spoustu věcí a stále měly hlad a žízeň, tak se naše peněženky trochu víc provětraly, ale stálo to za to. 

Rodíme ONLINE 2015

Inzerce

Dobrou chuť!

Také jsem tam zažila velice úsměvný zážitek. Čekali jsme na rytířský turnaj a já si koupila staročeskou placku s bylinkami. Měla jsem už šílený hlad, a když už jsem se chystala pořádně zakousnout, šel kolem mě pán s miminkem v náručí a to si šíleně krklo. Pán se začal smát a omlouvat, že tohle Oliverek běžně nedělá a že mi teda přeje dobrou chuť. Mně to přišlo šíleně vtipné a smála jsem se jak praštěná a Oliverek se na mě smál a tatínek se na mě smál. Prohodili jsme pár slov a mě pak došlo, že ten tatínek je Adam Kraus, herec a režisér v jedné osobě. Tak uznejte, kdo se může pochlubit, že mu miminko z tak slavného a známého rodu tak originálně popřálo dobrou chuť. :-DDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Kačenka si nechala na obličej namalovat motýlka a koupila si středověký závoj.

Rodíme ONLINE 2015

Inzerce

Jak se mi daří a co mě čeká?

Ještě abych nezapomněla, už vůbec nezvracím, jupíííí a jen občas se mi trochu točí hlava a mívám křeče v nohách, ale to je prkotina proti tomu, co to bylo.

Příští týden mě čeká návštěva na sociálce, musím se poptat, jak s tou mojí neschopenkou během stěhování. Také bude poslední týden školy, tak děti ponesou dárečky pro spolužáky a paní učitelky na rozloučenou. A také Vašíka čeká vystoupení na akademii v divadle, kde se budou loučit deváťáci a druháčci jako jejich partnerské třídy s nimi budou účinkovat. Na to se také moc těšíme.

Krásný týden všem a Adélce mooooc gratuluji k narození Terezky, je překrásná.

Jana

Silvia (27. týden těhotenství, prvorodička, termín porodu září)

Milé holky Bolky,

tak už to má první z nás Ady.S za sebou, narodila se jí zdravá, krásná holčička Terezka.  Musí to být skvělý pocit, nás čeká ještě půlka cesty,  také se už moc těšíme!

Co nás během týdne čekalo? 

Začátkem týdnem jsem se zúčastnila oborové zkoušky z anglického jazyka na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity pro obor pedagogické asistentství anglického jazyka a pedagogického asistentství ruského jazyka, malá mi pěkně pomohla, vůbec jsem o ní nevěděla a tak jsem se mohla soustředit po celou dobu 60 min trvání testu, na výsledky si ještě nějaký ten týden počkám, ale jsem zvědavá, jak mi zkoušky dopadly. 

Orální glukózový toleranční test

Dlouho jsem se netěšila na vyšetření, na které jsem byla v průběhu týdne, a to na vyšetření OGTT - orálního glukózového tolerančního testu (test těhotenské cukrovky). Těhotenská cukrovka (gestační diabetes) je typ cukrovky, který se během těhotenství rozvine u zhruba 4 % žen. Při těhotenské cukrovce neprodukuje slinivka břišní dostatek inzulinu, který je potřebný pro úpravu množství glukózy v krvi. Glukóza pak přechází ve velkém množství do krve plodu, u kterého vyvolává nadměrnou produkci inzulínu a tak způsobu rychlý růst plodu. Test se provádí mezi 24. - 28. týdnem těhotenství. Test se provádí na lačno, od 12 hodiny večerní jsem nic nejedla a nepila, což je pro mne méně příjemná záležitost, jelikož v průběhu noci piji vodu a ráno jsem zvyklá snídat, snídaně je pro mne důležitý start, jinak mi bývá špatně. Naštěstí jsem šla na kontrolu ve čtvrt na 7 ráno, tak se to dalo přežít. Po příchodu do nemocnice, jsem čekala asi 20 minut, než jsem přišla na řadu. Sestřička mi odebrala zkumavku krve a posadila mne zpátky do čekárny. Po uplynutí 1 hodiny si nás do kabinetu pozvala více. Celkem nás ten den bylo na stejném vyšetření 6 žen, z toho 2 netěhotné, všechny jsme dostaly od sestřičky kelímek se čtvrt litrem glukózového roztoku s citrónovou šťávou, která byla otřesně sladká, vypila jsem ji za 3 min jako poslední. Po další hodině čekání si nás již zavolaly sólo, kde mi znovu sestřička odebrala zkumavku krve. Domluvila jsem se se sestřičkou, že si rovnou počkám další hodinku na výsledek, jinak by byl výsledek odeslán k paní doktorce na gynekologii a výsledek bych se dozvěděla až později. Ostatní si na výsledek nepočkaly, čekala jsem tedy sama. Ale za to jsem hned věděla výsledek, který je negativní, takže můžu jíst nadále, co chci. Až na ten roztok, který byl pro mne trochu utrpení, jsem byla ráda, že se mi po celou dobu neudělalo špatně, jen malá více kopala, takže bylo zřejmé, že jí také glukózový roztok nechutnal.

Týden jsme zakončili s přítelem na narozeninách mé spolužačky ze střední školy. Počasí nám přálo a o zábavu bylo skvěle postaráno.

Martina z Anglie (37. týden těhotenství, čeká druhé miminko, termín porodu červenec)

Ahoj všichni,

Už bych také chtěla porodit

týden za námi a já jsem pořád 2v1.

Rodíme ONLINE 2015

Adélce moc gratuluji k miminku a upřímně jí závidím, že už to má za sebou. Taky bych už chtěla porodit. Špatně v noci spím, protože je mi nepohodlně už snad v každé poloze. Taky už nechodím třikrát za noc na záchod, ale už to bývá čtyřikrát. Ale musím uznat, že se spánkovým deficitem to zatím zvládám dobře. Chodím spát před půlnocí, protože si ještě ráda čtu v posteli a Alex mě budí tím, jak vstává po sedmé, ale je moc hodný. Vždycky si roztahá hračky před dveře ložnice a čeká, až se vzbudím. Od té chvíle, co máme Darcy, tak si většinou hraje před brankou u schodů a ona sem tam za ním vyběhne, tak aspoň není sám. Pak v osm přijde taťka z práce, všichni se pomuchláme v posteli a my s Alexem jdeme vstávat a taťka spinkat. Jenže idylku nám už brzo naruší naše malá princezna. Kdo ví, jak to bude všechno probíhat. Mám strach, že se bude Alex v noci budit, když bude malá řvát. Přece jen má pořád ten spánek takový lehký kvůli refluxu, co měl od malička. Ale i tak se na malou všichni moc těšíme. 

Očekávaná návštěva rodičů

Za necelé dva týdny mají přijet moji rodiče na dvoutýdenní dovolenou a já se začínám i bát, že malou nestihnou ani vidět. Hlavně se smiřuju s tím, že to bude holka na termín. Ať totiž dělám, co dělám, ven se nechystá. V týdnu jsem umyla okna, pouklízela celý dům a nic. Skořicová pochoutka taky nezabrala. Dlouhé procházky s Darcy a Alexem ve tříkolce taky nic. Spousta lidí okolo mě tipují na termín, nebo že budu přenášet. Ale pravda je, že kdyby se malá rozhodla narodit, když tu budou naši, aspoň bychom měli hlídání pro Alexe. 

Rodíme ONLINE 2015

Trochu stereotypní týden

Naše týdenní aktivity probíhaly úplně stejně jako vždy. Takže takový trochu stereotyp. Počasí nám taky moc nepřálo, ale aspoň o víkendu v neděli jsme se vydali na carboot sale do Nantwich. Vzali jsme s sebou i Darcy, ale bohužel jsme na místě zjistili, že tam psi nesmí. Tak jsme se otočili a jeli do Wrexham na asi pětkrát větší carboot. Bylo to sice hodinu autem, ale zvládla jsem neporodit. :-D Musím ale uznat, že párkrát ve mě zatrnulo, když jsem pocítila různé tlaky a bolesti. Ty teď cítím skoro denně. A dokonce mi i vystřeluje do zad, do toho tvrdne břicho…no co bych víc povídala. Už aby to bylo. Uvidíme, co nám přinese další týden. Bříškům zdar a děti, nezlobte maminky :-)

 
Podle deníčků maminek zpracovala Naďa Barochová.

Jaké produkty sponzoři vyrábějí a co rodičkám věnují?

Gaga´s pleny

Přebalujte zdravě a hravě. Úspora pro Vaši peněženku může být až 15000 Kč.

Kvalita prověřená maminkami je zaručena. www.gagapleny.cz.

Gaga´s pleny našim rodičkám věnují balíček v hodnotě 600 Kč.

Feminella Hereditum

Feminella Hereditum obsahuje speciální lactobacilární kmen Lactobacillus fermentum Lc40 izolovaný přímo z mateřského mléka (látka tělu vlastní). Tyto organismy zajišťují první osídlení střev kojence a zdravou střevní mikroflóru důležitou pro vývoj imunitního systému. Lactobacillus fermentum Lc40 po užití kapsle Feminelly Hereditum matkou prostupuje ze střev matky do mateřského mléka a podporuje proces kojení přirozenou cestou. Feminella Hereditum je doplněk stravy.

Každé rodičce věnujeme 3 balení Feminelly Hereditum.

GS Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace vitaminu, minerálu, DHA a EPA. Je to kombinace, která byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:

  • Období plánování těhotenství
  • Období těhotenství
  • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

http://www.mamavit.cz

http://www.gsklub.cz/c/pro-zeny/

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Doplněk stravy

Pink or Blue

Pinkorblue.cz je jeden z největších internetových obchodů v České republice nabízející vše pro miminka, děti zhruba do 8 let i maminky. Za skvělé ceny u nás nakoupíte autosedačky, kočárky, nosítka, bezpečnostní zábrany, chůvičky, módu, spoustu hraček a vybavení do dětského pokoje.  Vyberte si z 40000 výrobků skladem a my Vám je obratem doručíme s poštovným od 850 Kč zdarma. Pinkorblue.cz je obchod, na který nedá dopustit ani zlatá olympijská oštěpařka Bára Špotáková se synem Jankem.

Společnost Pinkorblue.cz věnuje rodičkám kupón v hodnotě 500 Kč.

Rotarix

Chraňte své miminko před neviditelnými hrozbami.

Vakcíny Rotarix a Synflorix pomohou Vašemu potomkovi v boji proti rotavirům a pneumokokům a sníží riziko hospitalizace. Rotarix je díky ústnímu podání pro Vaše děťátko naprosto šetrný, Synflorix je plně hrazený a šetří tak Vaši peněženku. Ptejte se na Rotarix a Synflorix u svého pediatra. 

Společnost GSK rodičkám věnuje poukaz v hodnotě 1 000 Kč na nákup zboží v internetovém obchodě www.prochytrehlavicky.cz nebo v nově vznikajícím e-shopu na www.zdraveomlazeni.cz, který se věnuje péči o pleť i tělo. 


 

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Test na těhotenskou cukrovku - diskuze

  • Děkuji vám holky za gratulace a přeji vám příjemné dokončení těhotenství. Nebojte taky se dočkáte a už se těším až uvidím fotečky vašich děťátek.
    Ady.S   | 01.07.2015 12:30:10
    Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobrý den přeji. Jsem 6+6 tt dle menstruace. Dnes jsem byla na kontrolním ultrazvuku u svého gynekologa. Ten však neviděl bijící srdíčko. Chtěl se ujistit a tak mě poslal na sono do nemocnice. Tam paní doktorka též řekla, že srdíčko nevidí. Teď mám týden počkat a poté dojít na další kontrolu. Vím, že nejste vědma, ale chci se spíš zeptat, zda je možné, že by srdíčko ještě během těchto dní začalo bít? Že by ještě srdeční akce nemusela bit třeba i viditelná.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

datace dle menstruace nemusí být zcela přesná, k oplodnění mohlo dojít v pozdější fázi menstruačního cyklu a může se stát, že těhotenství je ve fázi, kdy ještě zcela bezpečně srdeční akce nemusí být vidět. Určitě je nutné vyčkat kontrolního ultrazvuku s odstupem.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 06.12.2023, 16:40
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×