Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2015: Jak probíhal porod Vojtíška

Jasko popisuje poslední týden těhotenství a porod

 
 

Ahoj holky,

naposledy vás tu takto zdravím a začínám psát poslední kapitolku do svého deníčku na Babyonline. 

Musím říct, že mé těhotenství strašně rychle uteklo a teď , když mi tu spinká dvoutýdenní miminko, ani se mi nechce věřit, že uběhlo 9 měsíců. Ale nebudu předbíhat.

Inzerce

38. týden těhotenství byl nejnáročnější

Poslední týden těhotenství byl pro mě úplně nejtěžší a nejnáročnější. Byla jsem hodně unavená, oteklá, kůže na celém těle mě neskutečně svědila, často se mi motala hlava a do toho křížové bolesti zad a každodenní poslíčci. Prostě moje tělo začalo pomalu stávkovat :-).

Zhoršené jaterní testy a vysoký krevní tlak

Při pravidelné středeční kontrole jsem se dozvěděla, že mám zhoršené jaterní testy a od toho bylo to svědění kůže. Také mi byl naměřen opakovaně vysoký krevní tlak od toho to motání hlavy a únava s otoky. Panu doktorovi se to vůbec nelíbilo a navrhl mi hospitalizaci a vyvolání porodu v nemocnici. Asi jsem se zatvářila hodně vyděšeně a vyjádřila velkou obavu z císařského řezu, který by mi byl jistě v nemocnici proveden (kvůli předchozímu císařskému řezu u prvorozeného by mi porod vyvolávat nemohli, hrozilo by prasknutí dělohy). Tak mi předepsal léky na tlak a nařídil minimálně po dvou hodinách tlak doma měřit. Musela jsem slíbit, že pokud tlak nebude klesat k normálu a budu více otékat, že okamžitě jedu do nemocnice. Jinak v pátek na další kontrolu k němu.

Tlak mi začal klesat hned po první tabletce, brala jsem jednu ráno a jednu večer. Musím říct, že ve čtvrtek se mi náramně ulevilo a dostavil se příliv energie. Doma mě museli krotit, abych odpočívala :-D. Teď se tomu směji, ale byla jsem úplně v euforii a litovala každého, kdo s vysokým tlakem bojuje. 

Pravidelná kontrola u lékaře

V pátek jsem se vypravila na další kontrolu, tlak jsem měla jakž takž na hranici, tak jsme přidali ještě jeden prášek v poledne a domluvili se na příští úterý na kontrolu. Poprosila jsem sestřičku, zda by mě mohla vzít přednostně, že bych dvě a půl hodiny čekání v čekárně jako tuto středu prostě nezvládla. Loučila se se mnou slovy "jistě, ale však vy už nepřijdete :-)"

V sobotu jsem měla takovou pracovitou náladu, vše jsem si porovnala, dochystala, uklidila. Asi to hnízdění, jak o něm všude píšou. Ještě večer jsem manželovi vysvětlovala, co a jak až budu v porodnici. On na to a ty jako už rodíš? 

Inzerce

Dokonce mi volaly i obě moje sestry a maminka a ptaly se, jak se cítím a že na mě budou myslet. Já nevím, ale nějak jsme to všichni vycítili, že se den D blíží, i když to bylo o 14 dní dříve. Moje sestry mi dokonce datum 25. 11. nezávisle na sobě předpověděly. 

Jak probíhal porod?

25. 11. 2015 v neděli těsně po půlnoci mě probudila obrovská bolestivá křeč v břiše, ale fakt veliká. Přišlo mi to strašně k smíchu, bylo to jak v americkém filmu, kdy těhotná nic nic a najednou se chytne za břicho a křičí bolestí. Tak takhle nějak to vypadalo, akorát jsem nekřičela, byla jsem statečná :-). Tak jsem si říkala a je to tady a začala sledovat hodiny a čekala na další kontrakci. Usnula jsem. Další se dostavila až za dvě hodiny, byla stejné intenzity a ihned poté jsem zase usnula. Probudila jsem se před 6 hodinou s tím, že to zase byli poslíčci a že se zase nic nekoná. Vstala jsem a došla si na záchod. Všichni ještě krásně spinkali, tak jsem si šla také ještě lehnout. Najednou mi začala slabá kontrakce, ale trvala docela dlouho, přestala a za ní hned druhá a třetí. V tu chvíli mě napadlo, abych snad neporodila přímo v posteli, jelikož mě pan doktor strašil, že při třetím to bude rychlovka. Při té třetí kontrakci v 6:17, jsem měla pocit, že mě miminko hodně koplo, až to luplo a bolelo to. Tak jsem si sedla na posteli a v tom ze mě vyteklo snad půl kýble plodové vody. Tak a je to tu. Došla jsem se osprchovat, vycpat vložkami  a jala jsem se jemně budit manžela. No samozřejmě vylítl a začal trochu plašit, že musíme honem jet a tak. Ale já žádné bolesti necítila, kromě té prasklé vody mi vůbec nic nebylo. Nasnídala jsem se a v 7 hodin mi odtekla další hromada vody. To už byly vzhůru děti a babička v pohotovosti. 

Rodíme ONLINE 2015

Inzerce

Vyrazili jsme do porodnice

V 8 hod jsme už byli na příjmu. Natočili mi monitor, sestra mě vyšetřila a sepsali jsme papíry. Poté mě vzala paní doktorka na ultrazvuk a vyšetřila mě. Byla jsem otevřená na 1cm a slabé kontrakce jsem cítila po 5-6ti minutách.

Poslali nás s manželem na porodní box, kde mi co chvilku měřili tlak a poslouchali ozvy. Bolesti se lehce zintenzivňovaly, a intervaly zkracovaly. Po poledni mě přišel vyšetřit pan doktor a oznámil mi, že jsem stále na 1 cm, že se od rána vůbec nic nezměnilo.  To mě docela šokovalo, jelikož jsem měla docela velké bolesti po 3-4 minutách. Bohužel pro mě mi ty bolesti šly spíše do křížové oblasti a ty prý jsou velice intenzivní, ale neefektivní, jen obtěžují rodičku, ale k otevírání porodních cest nevedou. Pan doktor mi v půl jedné zavedl tabletku na dozrání děložního čípku, musela jsem hodinu ležet, aby nevypadla. Pak jsem dostala injekci na změknutí branky. A už se to začínalo rozjíždět. 

Porod se začal rozjíždět

V 16 hodin se na mě přišel podívat doktor, byla jsem otevřená na 4 cm. Říkal, že to asi do večera nebude, jestli manžel nechce jet domů, že bych ho pak zavolala. Manžel chtěl naštěstí zůstat, uff.

V 16:30 mi sestra nabídla klystýr. Souhlasila jsem, protože jsem věděla, že se mi tím uleví. Po dokonalém vyprázdnění jsem si dala dlouhou horkou sprchu.

Inzerce

V 17:30  mě sestra napojila na monitor. Bolesti jsem měla po dvou minutách a bylo velice náročné při nich ležet. 

V 17:45-50 (už jsem ten čas moc nevnímala) mě sestra přišla zkontrolovat monitor, vyhrkla jsem na ní, že mě to nutí tlačit a že už nevydržím ležet. Tak prý, že mě raději vyšetří, že se zrovna mění směny, ale aby něco nezanedbala. A pak už to byl fofr. Nová směna se urychleně převlékala a chystala sál a já se rychlostí blesku, vůbec nevím, jak jsem to dokázala, dobelhala na porodní sál. Třikrát jsem zatlačila a v 17:55 na svět vykoukl Vojtíšek. Vážil 3150 gramů a měřil 50 cm. Ze začátku vůbec neplakal, ale pak začal tak opatrně kňíkat a nakonec se rozeřval :-D.

Vojtíška mám za odměnu

Sečteno a podtrženo, bylo to nejhorší a nejnáročnější těhotenství a nejdelší a nejbolestivější porod, ale Vojtíšek je zatím to nejhodnější miminko ze všech. Spinká a krásně papá, říkám, že ho mám za odměnu po tom všem.

Rodíme ONLINE 2015

Tím to se s vámi loučím, přeju všem maminkám krásná, hodná a zdravá miminka a pohodová těhotenství.

Poděkování

Babyonline moc děkuji a příležitost psát si deníček, za krásné dárečky pro mě i pro Vojtíška a Naděnce děkuji za korektury a trpělivost. :-)

Zpracovala Naďa Barochová.

 
 
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Jak probíhal porod Vojtíška - diskuze

 • V první řadě gratuluji k Vojtíškovi. Porod si neměla určitě jednoduchý, ale teď si to vynahraďte pěkně doma pospolu 
  Ady.S   | 30.11.2015 21:45:38
  Reagovat | URL příspěvku
 • Moc gratuluji, preji hodne stesticka,zdravicka a chapave sourozence!!!  
  Silvia.H   | 22.11.2015 06:31:44
  Reagovat | URL příspěvku
 • Jani, velice děkujeme za celý seriál, prožívala jsi to úžasně a gratuluji k Vojtíškovi, užívejte si doma radosti z miminka,
  Jana
  Calamity J.   | 19.11.2015 13:03:45
  Reagovat | URL příspěvku
 • gratuluji k Vojtíškovi, říkala jsem si, že 3. porod musí být už fofr, a koukám, že to bylo dlouhé. Hlavně, že jste v pořádku!! Ať jste zdraví. 
  Myšice   | 19.11.2015 12:52:32
  Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Vyvoj 14 ti mesicniho syna

| Cucollino | 29.03.2020, 11:38

Dobry den,memu mladšímu synovi za tyden bude 14 mesicu..Mam par obav zda je u nej vse v poradku co se tyka vyvoje.
Mam jeste starsiho syna,u toho resime otazku autismu ci VD,jeste nema stanovenou diagnozu a je mu 4,5 roku..
Co se tyka mladsiho,tak ten se narodil od 14 dni drive,co se tyka motorickeho vyvoje,je zrejmne vse tak jak ma byt,leze po čtyřech,sedi,obchází nabytek,za ruku jde ale nema odvahu se pustit a jit sam.Vsude tedy vyleze na gauc,postel,schody uplne bez problemu uz od 11 ti mesicu..
Spis co me trapi je to zda je to ostatni v poradku..Kdyz mu treba ukazu 5 zvířátek v radě a zeptam se kde je krava,prase,kocka,pes atd tak bez váhání bud schodi nebo vezme do ruky.Kdyz se ho zeptam aniz by je videl tak je videt ze hleda,ale jakmile vidi neco jineho tak si jde proste po svem :-) Kdyz mu reknu dej,bud se zacne rozcilovat ze mi to neda,nebo to po me hodi a parkrat tedy mi to dal do ruky.Ale nejake prines,ukaz to zatim jinak ne..kostky kdyz postavim komín schazuje ale nepostavi.Za to kazde smitko na zemi sebere..Zacina tedy pouzivat na vse ukazovacek autickem jezdi i tim ukazovackem,ale ucelne k ukazovani ho jeste nepouziva,to taky nevim zda je v normlne nebo ne.Co se tyka ocniho kontaktu tak ten je v poradku,je mazlivej,kdyz delam blbinky smeje se,kdyz se mu nevo nelibi da tez najevo,kdyz znizim z dohledu ted jde ke dverim a place.Co se tyka reci,tak po ockovani 1 hexy mi prestal zvatlat,pak zacal po 2 mesicich opet zvatlat,takze jedeme bababa,dadada,dedede,tatata,bada,vaba atd a obcas kdyz teda me vidi tak rika mamama..paci paci umi,papa taky,varila myšička kasicku tez ale udela jen kdyz se mu chce.Co se tyka treba návštěv taky nema problem,je vcelku kontaktni,takze se smeje kdyz se na nej nekdo usmeje,necha se pochovat atd..Ale porad si me hlida.Na fotce ukaze kde je mama a kde je tata a kde je bracha taky uz se nam povedlo..Na jmeno reaguje tez z 90 ti procent,pokud neni nejak zaneprázdněn ..Na starsiho je spise jako lepidlo :-) porad by s nim chtel byt nejak v kontaktu ale kdyz ma starsi špatnou naladu tak se mu to nelibi,samozrejme tahanice o hracky jsou u nas bezna vec.Co ma starsi musi mit i mladsi.Kdyz neni po jeho je tez problem a vyjádří svuj nesouhlas.Co s tyka zvirat,mame dva psi takze s tim problem taky neni..Porad jim zkoumá usi,zuby,oci :-)
Prijde mi jako zvídavé ditko.Posila auticka po zemi,vse musi zmacknou a vyzkouset co to dela a umi.Kdyz mu neco nejde tak se vzteka.A dalsi vec co mne trapi,je to,ze sve jidlo musi mit rozmixovane,kousky nesnese,ale pecivo a mnamky co se mu da do ruky sni bez problemu.
Nevim zda jsem vse popsala srozumitelné ale zajimal by mne Vas nazor zda mam popripade vyhledat i nejakeho odborníka a nebo zda pockat.Vim ze se dela screening ale jen by mne zajimal Vas nazor na dane veci.
Dekuji moc za odpoved.S pozdravem Monika

Dobrý den, pouze podle popisu chování vašeho synka a bez možnosti chlapce vidět, vám nemohu zodpovědně odpovědět na dotaz ohledně jeho vývoje. Vývoj syna by podle některých popisovaných projevů mohl být nerovnoměrný. Píšete ale, že se starším synem chodíte na nějaká odborná vyšetření, je v řešení možnost poruchy autistického spektra. Pokud vám jde o vyloučení obdobných potíží u mladšího chlapce, pak bych vám doporučila dohodnut si konzultace u odborníků, kam chodíte se starším synem, což bych považovala za nejrychlejší řešení. Potom samozřejmě probíhá screening, který pravdivě vyplňte. Zdravím Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Mgr. Michaela Matoušková | Babyonline | dnes, 07:52
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce