Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2015: Poslední Silviin deníček před vyvoláním porodu

Které maminky se projektu účastní? 


Které společnosti věnují maminkám užitečné přípravky a potřeby pro miminka?

Feminella Hereditum Rotarix
GS Mamavit Pink or Blue Synflorix

Jasko (33. týden těhotenství, čeká třetí miminko)

Ahoj holky,

Mám za sebou další týden, který byl tentokrát docela náročný. I když to při pondělku vůbec tak nevypadalo. :-)

Inzerce

Kačenka si rozrazila bradu

Rodíme ONLINE 2015Hned v úterý ráno mi volali ze školy, že si Kačenka rozrazila bradu a že si ji mám vyzvednout a vzít k doktorovi. Že to na šití nevypadá, ale že jí teče hodně krev. Tak jsem zalarmovala dědu, snažila se rychle obléknout a posbírat věci a náhradní oblečení pro Kačenku. A jak to tak bývá, když se spěchá, vůbec se nedaří. Hledala jsem telefon na mého doktora tady ve vsi, jestli bychom se mohli stavit u něj, že by se na ni podíval a zhodnotil jak je poranění vážné, a to číslo jsem zaboha nemohla najít. Nakonec jsem si vzpomněla, že ho mám na razítku v těhotenské průkazce. Sestřička mi řekla, ať hned dorazíme, že se na ní pan doktor koukne. Tak jsme s dědou jeli do školy. Kačenka už byla oblečená a obutá a nachystaná v šatně v doprovodu paní učitelky. Byla chudák celá vyděšená a nemohla moc hýbat pusou, tak ani moc nemluvila. Učitelka mi v rychlosti vylíčila, jak se to stalo. Prý se se starší kamarádkou držely za ruce, zády k sobě a točily se dokola. Kamarádka Kačenku pustila a ta než se vzpamatovala, spadla bradou rovnou na tvrdou dlažbu. Bradu měla zalepenou, takže jsem si nedokázala představit, jak to vypadá, ale prý bude stačit přelepit mašličkou a bude to dobré. Cestou ze školy nás děda vysadil na středisku, kde nás pan doktor vzal téměř okamžitě. Když náplast odlepil, bylo mi jasné, že to žádná mašlička nespraví a pojedeme na šití. Pan doktor mi sice nabídl, že by se pokusil to sešít přímo v ordinaci, ale že se bojí, že je Kačka malá a že by asi moc nespolupracovala. Nedalo se tedy nic dělat a jeli jsme na nejbližší pohotovost do Nového Města na Moravě, je to od nás asi půl hodina autem. Celou cestu poplakávala. Nedokážu zhodnotit, jestli jí to tolik bolelo, nebo jestli se spíš bála toho šití. Čím víc jsme se k Městu blížili, tím víc jí bylo špatně. Naštěstí jsme šli skoro hned na řadu. Na sále to byl trochu boj, ale pan doktor byl moc šikovný a rychlý a ty čtyři stehy jí tam vyšil během pěti minut. Měla to rozseknuté až na kost a na délku dva centimetry. Cestou z nemocnice jsme navštívili hračkárnu a už bylo po bolesti. :-D Za 10 dní jdeme na stehy, tak snad to bude hezky srůstat a nebude to bolet.

Ve středu jsem měla kontrolu u pana doktora

Malý je stále hlavičkou dole, což je super, jen doufám, že se nepřetočí. Jinak je vše v pořádku. A ač mi čím dál víc tvrdne bříško a i mě pobolívá jako před porodem, k porodu se to zatím nechystá. Nejsou žádné změny. Na ultrazvuku bylo také vše tak, jak má být. Dostala jsem papíry na mateřskou, na kterou nastoupím koncem příštího týdne. Výsledky krve jsou v normě, dokonce i krevní obraz mám dobrý. Kontrola zase za tři týdny.

Ve čtvrtek jsme měli rodičák ve škole

Byla jsem docela zklamaná školou a vybavením a tak celkově to nějak hůř rozdýchávám, ale bohužel s tím asi nic nenadělám, tak se nebudu rozčilovat.

V pátek jsme čekali velkou návštěvu

Čtvrtek a pátek byl ve znamení velkého úklidu a příprav na páteční velkou návštěvu. Měli jsme pozvané kolegy a šéfy z manželovy bývalé práce. Nakonec jich přijelo 11. Bylo to velice milé a příjemné setkání. Pronajali jsme chalupu v nedaleké obci, kam jsme se v pátek v podvečer, po prohlídce našeho domu, odebrali. Spát se šlo až k ránu, já konkrétně ve 4. Divím se, že jsem to vůbec vydržela, ale báječně jsem se bavila. Ráno jsme vstávali poměrně brzo v půl osmé. Majitel chalupy nám přivezl ke snídani polévku. Vše jsme uklidili a sbalili a vydali se na další program. Pro mě to tedy končilo, mě manžel zavezl domů, ale ostatní si udělali výlet na Vírskou přehradu, kde byla domluvena s hrázným prohlídka uvnitř přehrady. Manžel z toho byl nadšený, tak mi to aspoň povyprávěl :-)

Vrátil se domů na oběd a po obědě jsme si dali dvou hodinovou siestu na dospání restu z noci. Poté jsme se vydali s našimi dětmi a s dětmi od švagrové na hřbitov. Museli jsme se smát, jak na nás nevěřícně koukali pasažéři projíždějících aut. Byli jsme docela hezká partička. Já, manžel a čtyři děti jako stupínky od sebe a moje bříško. Na jedné paní bylo dokonce vidět, jak nás přepočítává. Zapálili jsme světýlka a cestou zpátky se stavili na dětském hřišti.

Neděli jsme strávili nakupováním

Vyrazili jsme s manželem do Brna na nákupy lustrů, poliček, boxů a oblečení. Děti chtěly zůstat doma, tak to bylo tentokrát bez stresů. :-D Sehnali jsme poměrně dost věcí ze seznamu, ale upřímně jsem toho měla plné brejle a byla ráda, že jsme se vrátili domů. Nohy jsem měla jak konve a sotva jsem se ploužila. 

Večer nás čekalo ještě jedno nemilé překvapení a to Vašíkovo noční zvracení. Přejedl se palačinek na noc a tak si pozvracel postel. Noc byla velice neklidná, ale už se to naštěstí neopakovalo.

Inzerce

Ahoj a přeji příjemný další týden. Jana

 
Silvia (40. týden těhotenství, prvorodička, termín porodu září)

Milé holky Bolky,

Inzerce

Poslední deníček před porodem

již zítra nás čeká náš den D. Jak jste se dozvěděly v předchozím článečku, jelikož se malá  nechce a nechce otočit, bude mi porod vyvolán. Nejdříve se zkusí cesta přirozená koncem pánevním a pokud to nepůjde, tak nastupuje císař.

Rodíme ONLINE 2015

Když jsem se minulý týden ocitla poprvé v porodnici obilní trh, kterou jsem si vybrala a kam jsem na poslední kontroly byla poslána paní doktorkou, netušila jsem, že nám po monitoringové a běžné předporodní kontrole oznámí, že do 7 dní se mám dostavit k porodu, že budeme vyvolávat. Byl to pro mne celkem šok. Nečekala jsem to, ale zcela chápu, čím je malá menší, tím bude porod jednodušší. Necháme se překvapit. Věříme, že vše bude probíhat hladce a dopadne na 1. 

Inzerce

Všechny přípravy doma jsme stihli

V týdnu jsme nakonec stihli dokončit dětský pokojíček a věci, které se musely dodělat do příchodu malé jako např. oprava kotle a úklid pokojíčku. Kdyby nebylo našich zlatých maminek, tak bychom byli hodně ve stresu, protože nám moc pomohly jak s vytíráním poliček, skříněk, oken, tak praním oblečků, jelikož kvůli kotli jsme museli odpojit pračku, která je umístěná pod ním.  

Tři dny jsem věnovala rekvalifikačním kurzům, na kterých jsem se domluvila, že budu pokračovat, jakmile se dám do kupy. Obě mistrové naštěstí souhlasily a už se moc těší, jak jim přijdu ukázat i malou. 

Chtěla jsem si před porodem ještě udělat radost

Zašla jsem si na nehtíky, pedikúru, ke kadeřnici a thaiskou předporodní masáž. Všechny věci jsem si moc užila, hlavně tu masáž, ta mi moc bodla, mohu jenom doporučit. paní Thaika mi s milým překvapením naúčtovala místo hodinové masáže půl hodinovou, což bylo prima. Na pedikúře to bohužel neskončilo moc šťastně, nevím, zda je to hormony a stresem, ale po čtyřech letech se mi ozval znovu zarůstající palec, kde se mi tvoří hnis. Tento problém mám již od svých 12 let z tancování, když jsem si při jednom z tréninků strhla podpatkem půlku nehtu. Od té doby se to stále vrací a vrací a nechce se mne to pustit. Jediné co mohu udělat, je nasadit si tzv. rovnátka, která by mi měla od tohoto problému trochu pomoci a mazat černou mastí. Při porodu mi to bude, zřejmě stejně jedno.

Malá bude mít příjmení po otci

Jinak jsme se s přítelem se rozhodli, že malá ponese příjmení po něm, a tak jsme zašli na matriku. Na matrice bylo docela plno, ale protože jsme byli objednaní, tak jsme dlouho nečekali. Musím říct, že jednání je opravdu rychlé, jde to jako na běžícím páse. Jednotlivé páry se vystřídají v místnosti na podpis během pár minut. Potvrzeno a podepsáno malá se bude jmenovat Diana Daňhelová.

Nová zprávička bude čerstvě po porodu. Držte nám palečky a mějte se moc krásně!!! 

Dianka se narodila

V pondělí jsme od Silvie obdrželi krásnou zprávu:

"Malá se narodila dnes 21. 9. v 5:50 koncem pánevním, bez klystýru i epidurálu s hmotností 3400 g, cm nevíme kvůli nožičkám."

Rodičům gratulujeme, mamince přejeme rychlé zotavení a miminku hodně štěstí a zdraví.

 
 
Podle deníčků maminek zpracovala Naďa Barochová.

Jaké produkty sponzoři vyrábějí a co rodičkám věnují?

Gaga´s pleny

Přebalujte zdravě a hravě. Úspora pro Vaši peněženku může být až 15000 Kč.

Kvalita prověřená maminkami je zaručena. www.gagapleny.cz.

Gaga´s pleny našim rodičkám věnují balíček v hodnotě 600 Kč.

Feminella Hereditum

Feminella Hereditum obsahuje speciální lactobacilární kmen Lactobacillus fermentum Lc40 izolovaný přímo z mateřského mléka (látka tělu vlastní). Tyto organismy zajišťují první osídlení střev kojence a zdravou střevní mikroflóru důležitou pro vývoj imunitního systému. Lactobacillus fermentum Lc40 po užití kapsle Feminelly Hereditum matkou prostupuje ze střev matky do mateřského mléka a podporuje proces kojení přirozenou cestou. Feminella Hereditum je doplněk stravy.

Každé rodičce věnujeme 3 balení Feminelly Hereditum.

GS Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace vitaminu, minerálu, DHA a EPA. Je to kombinace, která byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:

  • Období plánování těhotenství
  • Období těhotenství
  • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

http://www.mamavit.cz

http://www.gsklub.cz/c/pro-zeny/

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Doplněk stravy

Pink or Blue

Pinkorblue.cz je jeden z největších internetových obchodů v České republice nabízející vše pro miminka, děti zhruba do 8 let i maminky. Za skvělé ceny u nás nakoupíte autosedačky, kočárky, nosítka, bezpečnostní zábrany, chůvičky, módu, spoustu hraček a vybavení do dětského pokoje.  Vyberte si z 40000 výrobků skladem a my Vám je obratem doručíme s poštovným od 850 Kč zdarma. Pinkorblue.cz je obchod, na který nedá dopustit ani zlatá olympijská oštěpařka Bára Špotáková se synem Jankem.

Společnost Pinkorblue.cz věnuje rodičkám kupón v hodnotě 500 Kč.

Rotarix

Chraňte své miminko před neviditelnými hrozbami.

Vakcíny Rotarix a Synflorix pomohou Vašemu potomkovi v boji proti rotavirům a pneumokokům a sníží riziko hospitalizace. Rotarix je díky ústnímu podání pro Vaše děťátko naprosto šetrný, Synflorix je plně hrazený a šetří tak Vaši peněženku. Ptejte se na Rotarix a Synflorix u svého pediatra. 

Společnost GSK rodičkám věnuje poukaz v hodnotě 1 000 Kč na nákup zboží v internetovém obchodě www.prochytrehlavicky.cz nebo v nově vznikajícím e-shopu na www.zdraveomlazeni.cz, který se věnuje péči o pleť i tělo. 


 

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Poslední Silviin deníček před vyvoláním porodu - diskuze

Poradna

Jde o hladovou stoličku?

| GabkaS | 21.06.2024, 16:25

Dobrý den paní doktorko,

ráda bych se na vás obrátila s dotazem, zda se nepotýkáme s hladovou stoličkou kojence nebo alergií na laktózu. Nás plně kojený chlapeček (ukončený 6. týden) má problémy s vyprazdňováním, trpí meteorismem, to však celou dobu od narození, větry jdou ven, ale miminko je podrážděné a plačtivé. Podáváme mu vit. D formou Terezie, BabyCalm před každým kojením a ProbioMaxík jednou denně. Do šestého týdne měl stolici každý den, nyní se nám dvakrát stala jednodenní prodleva (1. prodleva fotka celého miminka - normální zbarvení; další prodleva - stolice tmavší), dnes je již třetí den bez stolice. Dítě prospívá, za 4 týdny přibral 650 g. Zkusili jsme zavést i rourku, ale bez úspěchu, stolice nevyšla. Původně jsem měla za to, že miminko zkrátka trpí na prdíky a kojené mléko trápí všechno beze zbytku. Po přečtení starších příspěvků a vašich odpovědí jsem však znejistěla, vzhledem ke tmavšímu zabarvení poslední stolice, zda se nepotýkáme s hladovou stoličkou.
Z jiných příspěvků bych měla i dotaz, zda by se nemohlo jednat o nesnášenlivost laktózy vzhledem ke tvorbě pupínků na tvářích miminka.

Budu velmi ráda za Váš názor, neradi bychom něco zanedbali, jelikož miminko mělo novorozeneckou žloutenku.

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pupínky na tvářích jsou kojenecké akné, způsobené hormony z mateřského mléka, zkuste obklady z černého čaje, Bepanthen Sensiderm nebo AD Calcis, ale časem samo vymizí.

Co se týká stolice, není hladová natolik, aby musel dostat dokrm, je řidší, není ani příznakem intolerance laktózy, myslím, že by stačila úprava stravy maminky, přídavek kvalitních bílkovin – maso, kysané mléčné výrobky, tvrdé sýry… Ve stolici nejsou hrudky a není denně, tedy si myslím, že dítě spotřebovává maximum bílkovin. Hnědé zabarvení je způsobeno probiotiky.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 21.06.2024, 19:58
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×