Rodíme ONLINE 2015: Silvii čeká vyvolání porodu

Které maminky se projektu účastní? 


Které společnosti věnují maminkám užitečné přípravky a potřeby pro miminka?

Feminella Hereditum Rotarix
GS Mamavit Pink or Blue Synflorix

Jasko (32. týden těhotenství, čeká třetí miminko)

Ahoj holky,

opět velice rychle utekl další týden, který byl plný školních povinností. Docela se nám daří najít si nějaký systém a pravidla. Zatím trochu bojujeme se vstáváním. Venda je spáč od malička, ale když si vzpomenu, jaké raní ptáčátko byla Kačenka, v 5 hodin budíček nebyl problém a teď ji dostáváme z postele třeba i 20 minut. A to pak sedí před snídaní a kouká, pak se nají a zase kouká. Někdy to jsou pěkné nervy, ale zatím jsme školu vždy stihli.

Do školy vozí děti teta Eva

Od čtvrtka už s nimi ráno nechodím, vozí je teta Eva. Jsem moc ráda, protože ty cesty jsou pro mě čím dál náročnější. Chodím je akorát odpoledne vyzvednout do družiny a cestou nakoupíme co je potřeba. Po příchodu domů jdeme hned psát úkoly a chystat učení na druhý den. A v 16 hod chodí děti ven. Jsou domluveni s kamarády a tak se tam takhle všichni schází. V 18 hodin musí přijít domů, aby se v klidu stihla večeře a umývání. Když jsou hodně rychlí, stihnou večerníček, jinak odcházejí rovnou spát. Kolem půl osmé čteme pohádku, někdy, podle času. Čím víc se loudají a protahují to, tím míň se toho stihne, to je jasné. Trváme na tom, aby nejdéle do osmi hodin bylo v pokojíčku zhasnuto a klid. Až na drobné výkyvy se nám to daří. 

Jak se daří mně?

Já už večer bývám hodně unavená, ale opravdu hodně, tak se manžel snaží děti usměrňovat a vysvětlovat jim, aby mě šetřily a nedělaly si ze mě služku. Mami přikryj mě, mami ještě pusu, mami ukliď mi oblečení, mami vyčisti mi zuby… Však to každá maminka zná moc dobře.

Ale jinak jsou oba moc šikovní, dělají nám jen radost. Ze školy nosí samé jedničky a pilně se připravují. Kačenka si omylem v pátek ve škole zapomněla domácí úkol a byla z toho špatná. Celý víkend myslela na to, co řekne paní učitelce. Tak jsme napsali omluvenku a doufáme, že to pro poprvé paní učitelka promine. 

Povyrostlo mi bříško

Mně opět povyrostlo bříško, mám ho podle oblečení větší, než když jsem šla rodit Kačenku a to mám před sebou ještě osm týdnů. Už několik lidí mi řeklo, že ho mám hodně nízko a že asi brzy porodím, ale já si to nemyslím. Teprve tento týden se mi začalo hůř dýchat, takže je dost vysoko a rozhodně nekleslo. 

Začaly mi krvácet dásně 

Když jsem si čistila zuby mezizubním kartáčkem, tak jsem si asi hnula jedním zubem a dva dny jsem myslela, že se bolestí zblázním. Ještě teď to cítím, ale spíš jakoby takový pocit, že ten zub není můj. Nevím, jak to popsat. Každopádně příští týden jdeme k zubařce, tak to nějak vyřešíme. A nevím, zda to bylo od toho zubu nebo ne, ale hrozně mě rozbolela hlava. Opravdu jsem si ten víkend užila.

Oslava narozenin

V sobotu jsme byli pozvaní na oslavu narozenin, počasí nám přálo a děti se tam vyřádily. Sedělo se venku, grilovalo maso a myslím, že všem se to moc líbilo. Domů jsme šli až za tmy. Ještě že děti měly blikačky na kolech, že jsme je v té tmě viděli.

Příští týden nás čeká první návštěva u dětské lékařky a já půjdu na další kontrolu k panu doktorovi.

Mějte se všichni moc krásně a za týden ahoj.

Jana

 
Silvia (39. týden těhotenství, prvorodička, termín porodu září)

Milé holky Bolky,

Blížíme se pomalu, ale jistě do finále

Dny utíkají stále rychleji a rychleji, bříško se zvětšuje a zvětšuje, jsem čím dál tím pomalejší v chůzi, nemohu si skoro navléct ponožky, bolí bedra, pálí žáha a natékají nohy, ale ani to mne neodrazuje od toho, abych i nadále dělala věci, které mne baví jako např. kurzy kosmetiky, manikúry, pedikúry a cvičení pro těhotné. V tomto týdnu jsem dokončila úspěšně kurz manikúry novými gelovými nehtíky.

Rodíme ONLINE 2015

V kosmetickém a pedikérském kurzu budu nadále pokračovat i po porodu, jakmile se hned dám do kupy a budu mít zajištěné hlídání. Pokud by malá neplakala, tak bych ji mohla s sebou vzít na kosmetický kurz na pár hodin, ale to vše uvidíme, jak na tom budeme.

Rodíme ONLINE 2015

Malá se neotočila, porod mi budou vyvolávat

Čekalo mě i CTG vyšetření, které proběhlo v pořádku, jenom se malá neotočila a tak mne paní doktorka poslala na další vyšetření do porodnice s poukázkou a lékařskou zprávou, abych se domluvila na místě. K paní doktorce se budu vracet až po porodu a šestinedělí. Do té doby budu docházet na kontroly na obilní trh, kde jsem se rozhodla rodit.

Porod mi budou v pondělí vyvolávat. Malá se nechce otočit a tak půjde koncem pánevním. Když to nepůjde, tak císařským řezem. 

Návštěva u zubaře

Snažím se stíhat na poslední chvíli co nejvíce věcí, a tak jsem navštívila i pana zubaře, protože se mi zdálo, že mi vypadla plomba ze stoličky na horním patře na levé straně. Zub se mi zdál ostrý a začala mne bolet trochu i horní pravá strana. Pan zubař mi řekl, že žádnou plombu jsem tam neměla, mám ji dole na stoličce, ale že mi pěkně začala bokem rašit osmička, která mi způsobuje problémy, ale jelikož mohu každým dnem rodit, tak vůbec zasahovat nebude, pokud to nebude opravdu akutní. Mohlo by se stát, že by se zajelo omylem do nervu a mohla bych mu začít rodit přímo v ordinaci. Naprosto jsem s panem zubařem souhlasila a odložila jsem zákrok po porodu, doufám, že mne stolička nebude zlobit, v klidu porodím a pak se vytrhne.

Večírek, divadlo a oslava

Koncem týdne jsme byli s přítelem pozváni na večírek jednoho našeho známého. Večírek se konal k příležitosti otevření nově vzniklé společnosti. Večírek proběhl moc pěkně, občerstvení i obsluha byli vynikající a hudba moc pěkná. Moje maminka mi zapůjčila krásné italské šatky, díky nimž jsem se cítila moc dobře i s velkým bříškem.

Rodíme ONLINE 2015

Přijela nás navštívit rodina z Prahy. Bratr od přítele s jeho novomanželkou, ke kterým se přidala i přítelova maminka. Pěkně jsme se pobavili o blížícím se porodu. Navštívili jsme ještě jedno představení v divadle Bolka Polívky. Představení Vysavač s one man show v hlavní roli v panem Bobem Kleplem, který byl úžasný, jelikož jsme byli v první řadě uprostřed, komunikoval s námi, byla to sranda. Moc doporučuji! A na závěr, jsme oslavili s mojí mamkou, taťkou a přítelem moje 26. narozeniny, které jsem měla 7. září. Dostala jsem moc pěkné dárečky, jedním z nich byl i Aniball, který mi bude pomáhat k otevření porodních cest, nácviku dýchání a vypuzování a tím k lepšímu porodu.

Rodíme ONLINE 2015

Jinak mne moc těší, že malá se narodí ve stejném měsíci jako já, možná budeme i stejné znamení Panny.

Přeji všem další krásný týden a budu se těšit příště.

 
Podle deníčků maminek zpracovala Naďa Barochová.

Jaké produkty sponzoři vyrábějí a co rodičkám věnují?

Gaga´s pleny

Přebalujte zdravě a hravě. Úspora pro Vaši peněženku může být až 15000 Kč.

Kvalita prověřená maminkami je zaručena. www.gagapleny.cz.

Gaga´s pleny našim rodičkám věnují balíček v hodnotě 600 Kč.

Feminella Hereditum

Feminella Hereditum obsahuje speciální lactobacilární kmen Lactobacillus fermentum Lc40 izolovaný přímo z mateřského mléka (látka tělu vlastní). Tyto organismy zajišťují první osídlení střev kojence a zdravou střevní mikroflóru důležitou pro vývoj imunitního systému. Lactobacillus fermentum Lc40 po užití kapsle Feminelly Hereditum matkou prostupuje ze střev matky do mateřského mléka a podporuje proces kojení přirozenou cestou. Feminella Hereditum je doplněk stravy.

Každé rodičce věnujeme 3 balení Feminelly Hereditum.

GS Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace vitaminu, minerálu, DHA a EPA. Je to kombinace, která byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:

  • Období plánování těhotenství
  • Období těhotenství
  • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

http://www.mamavit.cz

http://www.gsklub.cz/c/pro-zeny/

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Doplněk stravy

Pink or Blue

Pinkorblue.cz je jeden z největších internetových obchodů v České republice nabízející vše pro miminka, děti zhruba do 8 let i maminky. Za skvělé ceny u nás nakoupíte autosedačky, kočárky, nosítka, bezpečnostní zábrany, chůvičky, módu, spoustu hraček a vybavení do dětského pokoje.  Vyberte si z 40000 výrobků skladem a my Vám je obratem doručíme s poštovným od 850 Kč zdarma. Pinkorblue.cz je obchod, na který nedá dopustit ani zlatá olympijská oštěpařka Bára Špotáková se synem Jankem.

Společnost Pinkorblue.cz věnuje rodičkám kupón v hodnotě 500 Kč.

Rotarix

Chraňte své miminko před neviditelnými hrozbami.

Vakcíny Rotarix a Synflorix pomohou Vašemu potomkovi v boji proti rotavirům a pneumokokům a sníží riziko hospitalizace. Rotarix je díky ústnímu podání pro Vaše děťátko naprosto šetrný, Synflorix je plně hrazený a šetří tak Vaši peněženku. Ptejte se na Rotarix a Synflorix u svého pediatra. 

Společnost GSK rodičkám věnuje poukaz v hodnotě 1 000 Kč na nákup zboží v internetovém obchodě www.prochytrehlavicky.cz nebo v nově vznikajícím e-shopu na www.zdraveomlazeni.cz, který se věnuje péči o pleť i tělo. 


 

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Silvii čeká vyvolání porodu - diskuze

Poradna

Příkrmy

| veronika001 | 21.01.2019, 16:02

Dobrý den paní doktorko, mám 5 měsíční miminko (převážně na umělém mléku) a od minulého týdne jsem začala s příkrmy. Mám na vás dotaz ohledně postupu a sestavení jídelníčku.Protože všude jsem se dočetla různé postupy a názory na to, jak začínat s příkrmy, tak se pokouším si jídelníček sestavit podle sebe,ale nevím,zda je můj postup správný. Moje lékařka mi doporučila,že mám na začátek zkusit 4-5 druhu zeleniny samostatně a až pak začít zeleninové směsi a pak přidat maso.Tady jsem se dočetla,že brokolice a květák není na začátek vhodné podávat také kvůli nadýmání,ale bohužel jinou zeleninu samostatně v příkrmech neprodávají (kromě dýně ) v první lžičce,nevím tedy zda mohu tento druh podat a nebo už mohu začít zeleninovou směsí,např.mrkev s bramborem,když už je mám vyzkoušené.Takže první den jsem začala dávat kupovanou mrkev ve skleničce,to snědl cca.2-3 lžičky,poté jsem dokrmila UM. Mrkev jsem mu dala ještě další 2 dny, to snědl o něco více,ale pořád ne celou skleničku,ani polovinu,tak jsem ho pak dokrmila mlékem.Na mrkev žádná reakce nebyla,tak jsem čtvrtý den zkusila uvařit bramboru s trochou UM a zase podávala asi dva dny. Nyní zkouším třetí druh zeleniny a to hrášek v první lžičce, i když vím,že je nadýmavý. Ráda bych vyzkoušela i tu brokolici,aby si na ni zvykl,když mu pak budu podávat zeleninové směsi. Množství zeleniny se mi moc nedaří navýšit, takže aby mi syn něco snědl tak mu vždy nabídnu příkrm a hned nechám zapít trochou mléka,tak nevím jestli to mohu takhle dělat,ale jedině tak mi něco sní. Po příkrmu mu dám napít ještě trochou kojenecké vody asi 50ml (jiné tekutiny ještě nedávám) a pak dokrmím mlékem,tak by mě zajímalo jestli mohu tento postup dodržovat,jestli to pro něj není zbytečně moc kombinací najednou. Nechávám mu pár minut odstup mezi příkrmem,vodou a mlékem, ale celé krmení tak trvá přes hodinu.Prosím o radu,zda je tento postup správný nebo si to mám rozvrhnout jinak a tu vodu nemusím nutně podávat po obědě,ale třeba dopoledne.Kaše zatím nedávám.Předem děkuji za Vaši odpověď

Dobrý den. Postup, jak píšete, může být. Každé dítě je individuální a jinak si zvyká na příkrmy. Všechna doporučení se uzpůsobují dítěti. Brokolici můžete zařadit. Pokud by mělo dítě problémy s určitou zeleninou, potom se doporučuje na 1 měsíc vysadit, poté opět zkusit.

Jsou děti, které příkrmy jí pěkně a bez problémů, jiné si zvykají pomalu, moc toho nesní, ale je třeba pomalu zvykat v malých množstvích, takže postupujte tak, jak jste zjistila, že je to pro vaše dítě nejlepší. Jen postupně nedávejte každé sousto zapíjet mlékem, po příkrmu můžete podat vodu, nebo mléko. Zeleninový příkrm podávejte místo polední dávky mléka, aby si dítě zvyklo na polední obědovou dávku a chuť.

Zeleninové příkrmy si postupně můžete vařit i sama, mají jinou chuť než skleničky a jsou pestřejší, možná to bude lépe chutnat.

Kupujte zeleninu v kamenném obchodě, nebo bio, dusičnanů se bát nemusíte.

Do 1 roku se nedoporučují papriky, kukuříce, houby, rajčata jen loupaná, cibule, česnek a porek postupně. 

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | dnes, 08:57
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce